Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Trk.Adam87 válasza Trk.Adam87 (#77999) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Innen vette meg valaki? 1 db volt belőle :)

(#78002) cidalain válasza zolokas (#78000) üzenetére


cidalain
veterán

Eloszor kerdez, aztan vesz. Mostantol legyen ez az alaptetel!
Nagyon sok kamu, hamis tablet van mindenfele (ebay, ali is elol jar ebben). Jellemzoen nagyon jo parameterek, nagyon jo aron. A parameterek fele hazugsag (fake memoria, szarabb kijelzo, kisebb akku, stb)
Vannak ajanlott elso vonalas kiniai gyartok: Lenovo, Huawei melyek jo tabokat csinalnak, es itthon is kaphatok. Xiaomi is ide sorlhato, de kintrol lehet jo aron venni.
Masodvonalas kinai gyartok, olcsoert, de vallahato minosegben: Chuwi, Teclast, Onda, esetleg Cube (Alldocube)
Minden mas felejtos. Aminek markaja sincs, az meg plane.
Wish tipikusan szar shop szerintem, sok a kamu, aprobetus, megteveszto termekinfo, stb.
Teendo: felvenni az ugyfelszolgalattal a kapcsolatot, es panaszt tenni. Penzt visszakerni, tabot visszakuldeni (paypal allja a visszakuldest 9000 forint kornyekeig)
Remelhetoleg paypallal fizettel, ha nem akkor az ugyfelszolgalat szarakodni fog, es buko lesz, nem ved meg senki.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78003) zolokas válasza cidalain (#78002) üzenetére


zolokas
aktív tag

Paypallal fizettem elméletileg vissza utalják a pénzt! Teljesen más a specifikációja! Legalább egy flasht találnák hozzá 7.1et rá varázsolni! Videókat kezeli rendesen youtubot is nem akad, de fele kamu tényleg
Elméletileg Mediatek k80 vagy mi! vagy overmax össze vissza írja a cpu-z is meg a aida is!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#78004) blash válasza vittorio7 (#77987) üzenetére


blash
tag

Milyen kuponnal hoztad ossze a gearbesten a 3 giga ramos Mi Pad 4-re a 160 dollart? Vagy eleg ehhez appbol venni?

(#78005) winotto válasza Nara19 (#77948) üzenetére


winotto
tag

Xiaomi Mi Pad 4 rendelkezik sd kártya bővíthetőséggel,vagy csak az LTE változatban van rá lehetőség ?

[ Szerkesztve ]

(#78006) morgulfz


morgulfz
tag

Bocsi az ismétlésért, ha most sem reagál senki akkor hagyom a témát:

Üdvözletem! Létezik olyan tablet ami alkalmas filmezésre de sms-t és hívásokat is tudok fogadni illetve inditani? Megköszönném ha valaki ajánlana számomra valami használhatót amiben örömömet is lelem. Köszönöm

(#78007) kovacs65 válasza morgulfz (#78006) üzenetére


kovacs65
senior tag

Igen. Létezik.
Hogy milyen maiak vannak nem nagyon tudom.
Nekem volt Samsung Tab 8.4-em (SM-T705), amibe lehetett SIM-et is rakni. Az gyakorlatilag telefonként müködött. Beszélni is tudtam nem csak SMS-t írni és fogadni.
Mindenképpen LTE verziót nézegess!
Sajnos a most kaphatókat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#78008) kovacs65 válasza morgulfz (#78006) üzenetére


kovacs65
senior tag

https://www.giga.de/tablets/huawei-mediapad-m5-8.4/gallery/huawei-mediapad-m5-8.4-mit-lte-in-bildern-duenn-kompakt-und-schoen/page/11/

Huawei Mediapad M5 tudja. És ez mai gép.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#78009) morgulfz válasza kovacs65 (#78008) üzenetére


morgulfz
tag

Köszi. Tehát akkor baromira mind1 milyen gyártó, a lényeg hogy sim kártya LTE legyen?

(#78010) kovacs65 válasza morgulfz (#78009) üzenetére


kovacs65
senior tag

Szerintem nem. Mintha derengene, hogy van amivel csak netezni lehet, telefonálni és SMS-ezni nem.
Az én régi Samum jó volt mindkettőre.
Pl az M5 LTE szerintem tudja. Ebből van 8.4 és 10 collos is, ha a méret is fontos.
Szerintem a kínaiak között is érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#78011) cidalain válasza morgulfz (#78009) üzenetére


cidalain
veterán

Majdnem. Nem biztos, hogy minden LTE kepes keszulekbe implementalva van a hanghivas funkcio, de altalaban igen. Azert az ismertebb markak tudjak ezt. Ha kinezel valami erdekeset arban, mindenkepp utana kell nezni a gyari specifikacioknak is.
Manapsag azert a flott mukodeshez illik legalabb 3 gb ramos keszuleket venni, de 4 gb-osak is vannak mar, igaz ezek 100 folott vannak arban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78012) morgulfz válasza cidalain (#78011) üzenetére


morgulfz
tag

Köszönöm. Igazából használnom kell céges telefont, de leginkább parkolásra szoktam. Viszont gondoltam akkor a Note3 at nyugdíjazom.

(#78013) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Jó áron Huawei Mediapad T5 10" 32 GB, 3 GB Ram az emagnál, a fekete pénteken sem lesz olcsóbb, ha az alap árát felhúzzák vagy 90000 Ft-ra.
[link]

(#78014) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék karácsonyra egy tabletet.
Amire használná: facebook, messenger, youtube, filmezés és néha egy kevés office.
Max. keret 40.000 Ft.
Láttam, hogy a Lenovo Tab 4 és a Huawei Mediapad T3 ajánlott ebben az árkategóriában.
Ezeken kívül van más ajánlott gép? Érdemes megvárni a BF-t?
Belföldi vásárlás lenne a preferált, magyar posta miatt nem bízom abban, hogy kínából ideér a termék.

(#78015) eddie17 válasza Trk.Adam87 (#78013) üzenetére


eddie17
addikt

Ma reggel rendeltem egy ilyet, igaz nem innen és olcsóbban. :)
Kíváncsi leszek, elég meggyőző a specifikációk, elég jól lépett előre a T3-hoz képest (kínai tetrafóbia :) ), páromnak egy T3 8.0 van és szerintem az is bőven használható a 2/16 és a Snapdragon 425 ellenére.

(#78016) troland26 válasza eddie17 (#78015) üzenetére


troland26
őstag

Ha nem titok hol olcsóbb ? :)

(#78017) eddie17 válasza troland26 (#78016) üzenetére


eddie17
addikt

Vicces, amikor rányomtam még 63 ezer volt, most meg 59.990. Ennyiért rendeltem én is, extrémboltól.

(#78018) Somatom válasza Trk.Adam87 (#78013) üzenetére


Somatom
veterán

Amúgy sem kedvelem a Huaweieket az EMUI és az agresszív memóriakezelés miatt. De, ezt a tabot azért sem választanám, mert csak az LTE verzióban van GPS. Persze, ez nem mindenkinek fontos, meg telóról is lehet neki adni pozíciót, de azért ....

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78019) Trk.Adam87 válasza Somatom (#78018) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

10"os Tabletet szerintem senki sem hord magával GPS-ként. :) Max 8" az ideális erre a célra.
Ár érték arányban mindenképp ez a best buy most, persze ott a Xiaomi Mi Pad 4 is, csak annak beszerzése és gariztatása jóval problémásabb.

(#78020) Game-over válasza Somatom (#78018) üzenetére


Game-over
aktív tag

GPS van benne, egyedül AGPS ami csak az LTE variáns tud: [link]

(#78021) zsoltzsolt válasza Trk.Adam87 (#78019) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Kamionban igen 😁

(#78022) Somatom válasza Game-over (#78020) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor sorry, tévedtem!

Zsoltzsolt:
:K
Két db. 10" -os van. Az egyik a céges, azt muszáj használnom, mert arra jönnek a melók. De, mást már nem nagyon bír el. Huawei T1 10, 1GB RAM.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78023) Pacino68 válasza morgulfz (#78009) üzenetére


Pacino68
tag

Nekem régen volt egy LG Gpad 8.0, ami SIM kártyás volt, de csak Voip hívást lehetett indítani vele, mobil hívást nem.

"A 22-es csapdája"

(#78024) vonyarc


vonyarc
tag

Sziasztok. 8 coll körül van most olyan ajánlott tab, ami rendelkezik HDMI/mini HDMI csatlakozóval? TV-re kéne kötni, ahol nincs wifi. Külföldről is jó.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#78025) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Fiamnak vennék egy tabletet, ez lesz neki az első. Általános felhasználásra szeretnék egy középkategóriás gépet, nem annyira a csúcsjátékok futtatása a lényeg, inkább a zökkenő mentes használat. (Youtube, böngészés, zene, film, stb..) Két szimpi gépet is találtam, ami megfelelhet a célnak: Huawei MediaPad T3 és a Lenovo TAB4 (8").
Ti melyiket ajánlanátok inkább? Saját szemponton, hogy mivel telót sosem rootoltam, ezért szerettem, hogy ha az előretelepített alkalmazásokat, legalább lefagyasztani tudtam, ha törölni nem is. Emiatt pl nagyon szeretem az ASUS zenfone telómat, a nejem samu-ja ebből a szempontból katasztrófa és ugyan az a teljesítmény mellett kb 40%-al lassabb... :(((

(#78026) Chapel


Chapel
addikt

Amit keresek:
10", FHD kijelző elég, inkább mennék a jó betekintés és bikább aksi irányába. Felhasználás általános, játék nem igazán, netezés és egyéb appok, zene hallgatás.
70k a plafon, nem baj ha 50 :)

:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#78027) Game-over válasza Chapel (#78026) üzenetére


Game-over
aktív tag

Huawei Mediapad T5 10" lesz a te géped, most hétvégén akciós több helyen 60k-ért.

(#78028) zebede válasza vonyarc (#78024) üzenetére


zebede
őstag

Például Teclast P80 Pro 3/32GB , app-ból rendelve, EU Priority Line áfa mentes szállítással 98$.

De egyébként erre a célra inkább vennék egy androidos tv boxot.

[ Szerkesztve ]

(#78029) Chapel válasza Game-over (#78027) üzenetére


Chapel
addikt

hmm hmm nem rossz; talán picit kevéske az az 5100mha aksi.
Nézek tesztet, thx!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#78030) vonyarc válasza zebede (#78028) üzenetére


vonyarc
tag

Köszi ez jó is lenne, de nálam 140 $

(#78031) zebede válasza vonyarc (#78030) üzenetére


zebede
őstag

Mondom gearbest app-ból rendelve...

(#78032) zebede válasza Chapel (#78029) üzenetére


zebede
őstag

Mire kevéske?
A Voyo i8 Max-omban 5.000mAh az akksi és az én használati szokásaimmal átlag 8ó 20p kijelző időt hoz.

(#78033) Chapel válasza zebede (#78032) üzenetére


Chapel
addikt

Használatra és elnézést ha ezzel megsértettelek :)
Sokat utazom, töltésre meg nem mindenhol van idő/lehetőség.

A 8 óra az már korrekt btw.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#78034) vonyarc válasza zebede (#78031) üzenetére


vonyarc
tag

Ja, így már rendben. Köszönöm. Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel a tablettel?

(#78035) zebede válasza vonyarc (#78034) üzenetére


zebede
őstag

Itt nem hinném, ott a GB-n van 70 reviews.
Banggood, Geekbuying, Aliexpress-en rákeresve biztos találsz még egy csomót, YT-on meg tesztvideokat.

[ Szerkesztve ]

(#78036) Somatom válasza vonyarc (#78034) üzenetére


Somatom
veterán

Esetleg a Teclast T8. Ugyanaz az alap, mint a T10 -ben. De, számíts rá, hogy nem fogja kitölteni a TV képernyőt. Alul és felül lehet fekete csík (ahogy a T10 -nél is).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78037) zebede válasza Somatom (#78036) üzenetére


zebede
őstag

Van a T8-on HDMI?

(#78038) Somatom válasza zebede (#78037) üzenetére


Somatom
veterán

Vazze, két nap alatt másodszor égek be. Arról tényleg lehagyták. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78039) vonyarc válasza zebede (#78035) üzenetére


vonyarc
tag

Ha veszek egy mini HDMI-s tabletet, akkor a TVGO-t ki tudom tenni kábellel lcd tv-re?

(#78040) MADcat válasza vonyarc (#78039) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ki

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#78041) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy tabletet. Amire használnánk: video chat, plusz egy kis internetes böngészés, semmi más. egyetlen tovább elvárás kb 10 colos legyen ne legyen sokkal kisebb, idősebb embernek lesz, had lássa rendesen. Eddig javasolták az almás új 32 gb-s tabletet de annak az ára 100 körül van. Használhatót milyen ár környékén lehet vásárolni ? Ja még egy dolog Wifi van nem kell hogy 4g-s legyen szerintem.

Köszönöm előre is mindenkinek, aki ad tippet.

Üdv

(#78042) pjen válasza vonyarc (#78039) üzenetére


pjen
félisten

Én próbáltam,azt írja: külső képernyő nem támogatott.Viszont Win 10 alatt egy HDMI kimenetes lapossal működik.Lgalábbis én egy kijelző hibás Asus lapossal használtam.

(#78043) Somatom válasza vonyarc (#78039) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. A TVGO nyafog a külső megjelenítő miatt. A Telenoros MyTV kirakható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78044) zebede válasza vonyarc (#78039) üzenetére


zebede
őstag

Sajnos nem.
Sőt olyan pl. Huawei készülékeknél, ahol egy type c-hdmi adapterrel elérhető a desktop mod, is csak a közszolgálati adókat engedi kitenni tv-re.

[ Szerkesztve ]

(#78045) _stick_ válasza _stick_ (#78025) üzenetére


_stick_
őstag

Erre valaki? :R

(#78046) Somatom válasza _stick_ (#78025) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez a belépő szint, nem a középkategória (Snapi 425). A közép valahol a Lenovo Tab 4 plus környékén van (Snapi 625). Én manapság már nem vennék Androidos tabot 2GB RAM -mal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78047) MADcat válasza Somatom (#78043) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hopp. Bocsi akkor. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#78048) _stick_ válasza Somatom (#78046) üzenetére


_stick_
őstag

Az összefoglalóban leírtakból szedtem az infót :B Amúgy fiam első tabletje lesz (10 éves) sztem ez a szint bőven jó neki még. Szóval a két említettet tegnap megtapogattam a MM-ban, a Lenovo barátságosabbnak tűnt. A két típus közül melyik lehet a jobb választás? Árban is, meg belsőben is nagyjából ugyan az.

(#78049) alwinka


alwinka
csendes tag

Sziasztok!

Főként netezéshez és filmnézéshez szeretnék tabletet venni. Első tablet lenne.
Újat vennék, és itthon vásárolnám meg.
Képátló 10-11ˇ. Sim kártyát lehessen belerakni.
A keret 120ezer Ft, de ha nem muszály nem költök ennyit.
A legfontosabb az, hogy időt álló legyen, mivel nem 2 évig tervezem használni.
Huawei m5-öt néztem most akcióban, ami nem tűnik rossznak, bár a jack dugó hiánya fura kicsit. Ennél lehet így töltés közben vezetékes fülest használni (elosztó)? Az m5 liteot is néztem, de nem tudom mennyire fog megfelelni pár év múlva is.
Olvastam, hogy android tabletre eléggé esedékesek a frissítések, így kérdéses, hogy pár év múlva is kiadnak-e új frissítést. Mobilban még csak androidosom volt, és azokkal meg voltam elégedve.
Vélemény a fentiekkel kapcsolatban?

(#78050) eddie17


eddie17
addikt

Már nálam van a Mediapad T5, ma teszt! :)
Specifikációk alapján nem nagyon van ezen az áron ilyen gép, kiderül használat közben mennyire érződik a budget mivolta.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.