Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) golyós válasza cidalain (#74000) üzenetére


golyós
őstag

A 8" még jó lehet, a Samukat néztem de ami 16gb-s már 70e felett van.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#74002) cidalain válasza golyós (#74001) üzenetére


cidalain
veterán

Samuk elég drágák
Huawei Mediapad T3 8" vagy 10" ami viszonylag értelmes választás 40-50k környékén.
Viszont ez meg kis felbontás.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74003) Dr.NX válasza golyós (#73998) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Lenovo P8-at azért nem találsz itthon, mert ez az Ázsiában használt neve a Tab 3 8 Plus-nak.
Érdemes Gearbestről venni Priority Line shippinggel (172 USD, nincs extar költség):
https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_641529.html

Elfogadom a sütiket.

(#74004) golyós válasza Dr.NX (#74003) üzenetére


golyós
őstag

Köszi, megnézem de ez a Huawei T8 nem tünik rossznak, Snapdragon, 2/16 + sd, az ára is jó 46-tól már találni, lehet karácsonyra még akciózzák is valahol.
:R

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#74005) cidalain válasza Dr.NX (#74003) üzenetére


cidalain
veterán

Pont ma tunt el az EU express a gearbestrol!
Ovatosan a rendelesekkel, jelenleg minden posta oyan amire rajon az extra koltseg!

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74006) gery2123 válasza cidalain (#74005) üzenetére


gery2123
őstag

Én ezt látom a Lenovo Tab szállításánál! ez így rendben van vagy nincs?

Csak azért mert ma rendeltem én is egy Tabot (nem lenovo ) HK -ból és nekem is Prioriti Line Eu Express volt

Így most lesz egyéb költség vagy sem? :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#74007) A Zéé válasza ot93 (#73996) üzenetére


A Zéé
addikt

Hát szerintem véd: a tabot körbe fogja egy kemény műanyag, a kijelzőre meg rá lehet fordítani az elejét, aminek a külseje valami műbőr, a közepe kemény, belül meg valami plüss szerű dolog van.
Vittem már táskában többször, és jövő héten a nyaralás alatt is csak ebben a tokban lesz. 🙂

Just a simple Lineman...

(#74008) cidalain válasza gery2123 (#74006) üzenetére


cidalain
veterán

Igen ezt kell valasztani.
Akkor nem minden raktarbol tunt el az EU express ezekszerint :)
Ki kell hasznalni amig ott megvan.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74009) gery2123 válasza cidalain (#74008) üzenetére


gery2123
őstag

Okés akkor megnyugodtam :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#74010) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok, Huawei MediaPad T3 8.0 vagy Lenovo TAB4 8 a kiszemelt, úgy látom specifikációban, árban szinte egyformák. Van valami ami miatt mégis az egyiket vagy másikat érdemes választani?

Illetve lenne egy fontos dolog, a régi tableten (Gigaset QV830) nem lehetett az alkalmazásokat SD kártyára telepíteni. Ezeken a gépeken már 7.0 droid van, itt már van erre lehetőség?

Lányomnak lesz a gép születésnapra és fontos, hogy sok játék elférjen rajta...

szerk:
Esetleg érdemes lehet megvárni a Glamour napokat (okt. 12-15), hátha lesz valami akció?

[ Szerkesztve ]

(#74011) CactuS válasza cidalain (#74000) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm szépen az ajánlást, a specifikációk alapján végül a Huawei Mediapad T3 10" lett. Remélem ugyanúgy beválik majd, mint az előd. :R

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#74012) cidalain válasza Fernet (#74010) üzenetére


cidalain
veterán

nincs jelentős különbség valóban, így azt veszed amelyik szimpi. érdemes lehet megtapizni valami boltban mindkettőt, hátha az egyiknek szebbnek találod a képét, vagy jobb a fogása, ilyenek.

az, hogy sd kártyára lehet e telepíteni vagy sem, az android függő. 4.4-től már nem támogatott az sd-re telepítés. néhány gyártó ezt kiiktatja, a huawei és a lenovo viszont tudtommal nem ilyen. így arra kell számítani, hogy egyiknél sem fog menni. az appok bizonyos részét át lehet pakolni ugyan sd-re, de nem a teljes appot. hogy melyiknél mi megy át, mekkora méretben, az appfüggő.

16 gigára azonban már elég sok játékocska ráfér, az egyszerűbb játékok csak pár száz megát foglalnak.
jó egy ultrabrutál 3D autós játék mondjuk már azért többet.

(#74011) CactuS
igazán nincs mit.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74013) Fernet válasza cidalain (#74012) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm a válaszod! :R

(#74014) ot93 válasza Fernet (#74013) üzenetére


ot93
senior tag

Én a Huawei - t vettem mert élőben annak jobban tetszett a kijelzője. ☺️

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#74015) Sgr_A válasza Fernet (#74010) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem tudom a lenovon mennyi hely marad de a t3 első bekapcsolás után alig marad 7gb

(#74016) Fernet válasza Sgr_A (#74015) üzenetére


Fernet
senior tag

Ezek szerint neked ilyen van. A programokat egyáltalán nem engedi sd-re telepíteni?

Nem tudom akkor milyen tablet legyen ahol ez a lehetőség megvan...

(#74017) Narxis válasza Fernet (#74016) üzenetére


Narxis
nagyúr

Android 6.0-tól van olyan, hogy adoptable storage. Ha nem tiltotta le a gyártó akkor belső tárhellyé kell formázni a memória kártyát viszont, hogy ne legyen lassú minimum class 10-es SD kártyát kell használni, legalábbis én ilyet használtam és nem volt probléma. Komplett játék volt rátelepítve és jól működött.

Thanos was right.

(#74018) mucsiattila


mucsiattila
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Apukámnak keresek tabletet a következők alapján:
- mire kell: főként netezés, facebook, messenger, esetleg youtube (wifin is elég)
- képátló: kb 10"
- ár: lehetőleg 60.000 alatt

Az ajánlott "Huawei MediaPad T1 10" jó is lenne, de az 1GB memória nem kevés mostanság?
Ha van esetleg időtállóbb darab, akkor jó lenne, mert nem szeretném 2 éven belül lecserélni.

Előre is köszi a segítséget.

(#74019) Fernet válasza Narxis (#74017) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi, ez jó lenne ha működne, de a korábbi hsz-ben linkelt tabletek közül tudhatja valamelyik? Vagy melyik az a tablet ahol tuti működik ez a funkció? (40k körül keresek tabletet)

(#74020) Narxis válasza Fernet (#74019) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elvileg tudniuk kellene de biztosra én se merem mondani.

Thanos was right.

(#74021) A Zéé válasza Fernet (#74019) üzenetére


A Zéé
addikt

ha megmondod hol kell keresni, akkor megnézem, hogy a T3 tudja-e. Ha rányomok egy appra, hogy telepítse, akkor nem kérdez semmit. Illetve az áruház beállításai közt se találtam ilyesmire utalást.

Just a simple Lineman...

(#74022) cidalain válasza mucsiattila (#74018) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor valaszd a T3 szeriat: Huawei mediapad T3 10-est.
A T1 eleve 2 eves vagy tobb is. A T3 legapabb friss gep par honapja lehet kapni, jo aru kozepkategorias tab 2 GB rammal. Az ara is barati 50 korul mocorog.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74023) Narxis válasza A Zéé (#74021) üzenetére


Narxis
nagyúr

Beállítások, Tárhely és ott az SD kártya beállításainál kellene, hogy legyen. Formázni kell és akkor meg kellene kérdeznie, hogy belső tárhelynek akarod-e. Utána tudsz rá telepíteni vagy mozgatni appokat. Elvileg így kellene, hogy legyen.

Thanos was right.

(#74024) A Zéé válasza Narxis (#74023) üzenetére


A Zéé
addikt

alapból ilyen beállítási lehetőségek vannak:

Ha átállítom az alapértelmezett helyet az SD-kártyára, és telepítek egy appot, az is a belső memóriára megy.
SD kártya formázásnál nem kérdez semmit, csak szól, hogy minden adatot törölni fog, és utána ennyit ír ki:

Külön az SD kártyánál szintúgy nem találok lehetőséget arra, hogy beállíthassam belső tárhelynek.Külön az alkalmazásoknál se látok lehetőséget átpakolni appokat ide-oda.

Just a simple Lineman...

(#74025) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

1280x800-as felbontás 8"-on mennyire lehet vészes? Néztem ezt a Lenovo Tab 4 8-at és ugye van belőle egy extrább meg egy alapabb verzió, de a socot (Snapdragon 4xx vs 6xx) leszámítva egyedül a kijelző tűnik tényleg sokkal jobbnak, ezek meg nem biztos hogy megérik a 40-50,000 forintos különbséget.

Amúgy a Snapdragon 400-as szériája kb. mire elég? Full HD videókat gondolom könnyedén megeszik,komoly gamingre meg nem hiszem hogy használnám.

:R

[ Szerkesztve ]

(#74026) Narxis válasza A Zéé (#74024) üzenetére


Narxis
nagyúr

De szemetek, akkor letiltották ezt a lehetőséget. :F

Thanos was right.

(#74027) cidalain válasza Narxis (#74026) üzenetére


cidalain
veterán

Gyártó függő. Neked milyen tabon működik? (Samu?)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74028) Narxis válasza cidalain (#74027) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem nincs memóriakártyás tabletem(még 2 lenovo között hezitálok aztán lehet lesz), telefonon működik.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#74029) cidalain válasza Narxis (#74028) üzenetére


cidalain
veterán

Ok, akkor melyiket tapasztaltad, melyekről olvastad, hogy ez a dolog mukodik?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74030) Narxis válasza cidalain (#74029) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez egy android feature, nem szabadna, hogy gyártó függő legyen.

Thanos was right.

(#74031) Thusor válasza cidalain (#74027) üzenetére


Thusor
őstag

Samsung SM-T580-on nincs ilyen funkció az biztos. Android 7 fut rajta, ha ez számít. Sima SD kárya formázás van csak, illetve titkosítani lehet még, ennyi.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#74032) Narxis


Narxis
nagyúr

(#74033) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Sziasztok
Van egy 1,5 éves asus z300c tabom, aminek az aksija fele annyit tud már csak és nem is egy rakéta(intel 3200-es széria). Tudtok olyan tabot, ami hozza a telefonok gyorsaságát nagyjából és jó is? Kb 70-100e között....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#74034) golyós válasza cidalain (#74002) üzenetére


golyós
őstag

10"-on annyira gáz az 1200x800 felbontás? Valahol meg kéne néznem élőben.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#74035) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ezer hála az összefoglalóba összegyűjtött tab listáért.
tudom, hogy nem kis munka, de lehetne frissíteni? 70-100k közötti tabletek többsége már kifutott termék, a többi pedig egy árra lejjebb került (ami nem gond)

új tablet után nézek. most egy 2+ éves ASUS MeMo Pad 7 (ME572C / CL)-t használok, 60k volt újonnan és szeretem a fullHD felbontását. már nem garis és néha szórakozni szokott a kijelző érzékelése.

Az új géppel kapcsolatban az igények:
- 8" vagy nagyobb,
- Újat szeretnék, de nem zárkózom el a garis használttól sem. (utóbbival az a gondom, hogy vadászni kell),
- itthon venném,
- felhasználás: netezés, yt, egyszerű játékok (farm heroes, és 3 éves gyereknek játékok),
- 60-80K a keret, de minél olcsóbban
+ fontos (lenne): fullHD felbontás, 2 év gari, 2GB+ RAM, andoriod 6.0+
- nem fontos: LTE/3G
Néztem az ajánlott tabokat, de valahogy nem hozzák azt az érzést, mint a MEMO Pad 7-em, hogy jó hardvert vettem elfogadható áron.

miket tudnátok ajánlani?

(#74036) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Filmnézésre mit javasoltok? Fontos a minél kisebb ár. A méret nem olyan fontos, jó a 8" is. A felbontás szintén nem annyira fontos. A legolcsóbb - 20 000 forintos kategória - alkalmas filmnézésre?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#74037) cidalain válasza Sanyi.mTs (#74035) üzenetére


cidalain
veterán

Huawei Mediapad M3 8 Lite
sok helyen más néven fut, néhol keverik a nem lite verzióval.
a lite-nak csak 8.0" a képmérete, a fullosabbnak 8.4". a lite 75 körül van, a fullosabb 100 körül.
Edigiben, Mediamarktban láttam már az árlistában. A Médiában most akciós 67-ért.

(#74036) csab2
kérdés milyen film nézésére. a letorrentezett avikat elviszik, de mivel 20-25k-ért csak 1024×600px felbontás jár ezért értelme nincs még a HD felbontású tartalmaknak sem, pláne a fullHD-nek.
Lenovo Tab3 7 az ajánlott leginkább, 8 és 16GB háttértárral is van, előbbi 25 alatt utóbbi kicsit felette.
Ezért 1GB ram jár ám, ami eléggé lekorlátozza a használhatóságot, de egyszerre 1 dolog azért megy neki. 2GB ramhoz 40k-ra kell emelni a keretet mindenképp, vagy kicsit fölé. ugyanez érvényes, ha 7"-nál nagyobb méret kellene.

(#74034) golyós
Gáznak nem gáz: van akit zavar, van akit nem. Nekem netbooknál nem volt zavaró 10"-on az 1024×600 sem. igaz, az munkagép volt.

(#74033) Quqesz
Huawei Mediapad M3 10 Lite
Samsung SM-T580
Lenovo tab4 Plus 10"

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74038) atthany


atthany
aktív tag

esetleg van ilyen vkinek?:
CUBE iPLAY 10
[link]
2/32-es, van EU express szállítás is, szóval árban jónak tűnik...

vagy inkább egy TECLAST?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#74039) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Gyereknek szeretnék venni tabletet amin tudna filmeket nézni semmi más. Max 7" és az ár kb 20e ft. A válaszokat előre is köszönöm. Annyi még, hogy az extremedigitálba lenne véve onnan mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#74040) JoinR válasza atthany (#74038) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem Teclast van, ennyiért nem rossz, de azért kell kompromisszumokat hozni. Böngészési és multitasking átlagos, külső hangszóró szörnyen szól, wifi egy átlag okostelónál kicsit gyengébb. A kijelző viszont szép, akksi min. 6 óra képernyőidőt bír. Új fóliával adják geeken. Nincs rajta fölösleges app.

(#74041) cidalain válasza cyber86 (#74039) üzenetére


cidalain
veterán

Lenovo tab3 7" (A7-10F, Andy Lite néven is ismert)
van 8GB és 16GB háttértárral is. nyilván a 16 jobb választás lenen, ha a gyerkőc telepítgetne játékokat is, akkor hasznos a nagyobb háttértér. viszont ha az olcsóság a lényeg akkor lehet a másik is. fontos, hogy külső SD lehetőség van, de rá appokat telepíteni nem lehet direktbe...
Ezeknél olcsóbb, értelmes választás nincs.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74042) cyber86 válasza cidalain (#74041) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm a gyors választ. Játék nem lesz rajta hanem meséket szeretnék rátenni és azokat nézze :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#74043) Sanyi.mTs válasza cidalain (#74037) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Snapdragon 435 mennyire combos fHD-n?

(#74044) cidalain válasza Sanyi.mTs (#74043) üzenetére


cidalain
veterán

a specifikációk szerint tudja, de hogy az adott gépben mennyire folyamatos a lejátszás, akad e, milyen a felhasználói élmény, azt nem ismerem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74045) szvarog


szvarog
tag

Sziasztok

Kéne egy kis segítség. Annó még a windowsos topikban kezdtem az efelől való érdeklődést, de ott és egyéb tapasztalatok alapján rájöttem, hogy ami kéne olyan már nem létezik így a windows-t elengedtük és ittt kérdezem, hátha tudtok segíteni.

Egy ilyen tablet kéne:

1. 8” kijelző max 8,4"
2. Vezetékes kivetítés, vagy ha vezeték nélküli, akkor automatikusan ismerje fel a korábban beállított másik eszközt (projektor), tehát ne kelljen minden egyes alkalommal QR kódot beolvastatni vele és ne a WIFI-t foglalja le. Pl. a miracastra azt mondták, hogy projektorfüggő, hogy melyik tudja kezelni, de egy kis átalakítóval kompatibilissé lehet tenni a projektort. Esetleg legyen MHL kompatibilis!
3. Mobilinternethez SIM kártya hely legyen benne
4. Legalább 64 GB memória (ha 32 és bővíthető 64-re, vagy tovább, az is jó)

Valami ötlet / javaslat/
Ár nem érdekes.

Köszönöm!

Balázs

(#74046) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv, Samsung T580 jó vétel? Vagy hasonló árkategóriában van jobb? Általános felhasználásra. Köszi

(#74047) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok,
milyen tabletet ajánlanátok a következő paraméterekkel?
- 10" körüli
- kijelző nem lényeges
- vigye a közepes játékokat azért, szóval ne a leggyengébb legyen grafikusan
- Wifi only elég

Lehet használt/refurbished, akármi.

Néztem, amiket korábban ajánlottatok:
Huawei Mediapad M3 10 Lite
Samsung SM-T580
Lenovo tab4 Plus 10"

Ezek nem gyengék játékhoz, multimédiához? :F

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#74048) cidalain válasza BomiBoogie (#74047) üzenetére


cidalain
veterán

Kozepes jatekhoz azert eleg, talan tobbhoz is.
Nyilvan mondhatjuk hogy csucs 3D-hez a legerosebb tabot vedd meg Samu S3 200-ert, de azert ez elegge demagog lenne.
Nem nagyon vannak Androidos erogepek egyebkent jo aron. Inkabb semmi.

Update: marmint tablet formatumra ertem ezt.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#74049) Quqesz válasza cidalain (#74037) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Thx!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#74050) BomiBoogie válasza cidalain (#74048) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm!
Igne, én is úgy láttam, nem nagyon van kínálat, persze, nem is akarok erőgépet, csak, hogy azért ne legyen kimondottan gyenge ez az oldala.

És a felsorolt 3 közül már mindegy vajon, melyik? :F

Nekem LTE nem kell, kamera sem lényeges, toll sem.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.