Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Tommy7


Tommy7
tag

Hali, 20ezer körül érdekelne egy alap tablet, netezésre kellene, pár ajánlat? :F :R
- ez milyen lenne: CONCORDE Tab ONE Coffee 7" 16GB ?

[ Szerkesztve ]

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#36102) LK válasza kelzsoca (#36091) üzenetére


LK
addikt

Szia! Szenvedek,hogy milyen tabot vegyek. A WayteQ tabok tetszenek,de figyelmeztettek,hogy nagyon változó a tabok szervízháttere. Gondolom van közöd a céghez,mert annyi friss információd van tőlük. Tudnál pár szót mondani a szervízről,ha gondolod akár privátban is? (Ha mondjuk hasonlóan segítőkész emberek dolgoznak ott is, mint te akkor az megnyugtató.) Ajándék lenne a Tab, nem szeretnék megoldhatatlan problémákkal szembesülni, ha esetleg javításra kerül a sor. Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#36103) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Azt mondták itt próbálkozzak a Goclever tablet touch problémámmal: [link]

(#36104) kelzsoca válasza Tommy7 (#36101) üzenetére


kelzsoca
félisten

A keret eleve nem túl magas, a kinézett ConCorde tablet rendben van, hazai garanciával-supporttal.

(#36105) Webistvan


Webistvan
csendes tag

Na megsasoltam az 1024x768-at 9,7"-en. Kéremszépen nincs ezzel semmi baj. Legalább is az én szememet nem bánccsa.
Ezek a Concorde (amik nem is nagy márkák) húzós áruk van... meglepődtem.
Úgy döntöttem sodródom a hömpölygő tömeggel és amit kinéztem : ConCorde Tab Novum. Ami mellette szól:
Aksi 9V, 7600mAh,
16GB,
állítólag erős wifi,
szerviz,
root, romok,
forumok
Ami ellene: vásárlás után a legtöbb szervizelés vagy csere.

[ Szerkesztve ]

(#36106) tjb007 válasza icecave (#36103) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha van rá garancia akkor nem kérdés, hogy mit kell csinálni, visszavinni oda ahol vásároltad.
Ha már nem garanciális mondanám azt, hogy vidd el a GOCLEVER hazai szerződött szervizpartneréhez (mert ezzel nagyon mást te nem tudsz kezdeni), ott megcsinálnák (igaz nem lenne egy olcsó mulatság),de ahogy nézem Magyarországon pont nincsen (hadd ne kommentáljam ezt), szóval olyan nagyon sok lehetőséged nem maradt.
Vagy keresel egy független szervizt ahol megcsinálják, vagy eladod alkatrészként.

(#36107) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Mindenkinek köszönöm a #36062 hozzászólásomban feltett kérdésimre írt válaszokat.

Azt már el sem merem mondani, hogy hol tartok az óta... :DDD

http://palscoffeetech.com/

(#36108) Mercutio_ válasza kelzsoca (#36091) üzenetére


Mercutio_
félisten

kelzsoca: Max. ennyiért van valami lényegesen jobb vétel kínai tesóktól? (tmallbox a preferált paypal miatt)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36109) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Jaj-jaj, nagybátyám már minden nap megkérdi, hogy mikor lesz már kapható az a tablet, amit mondtam neki, hogy szerintem jó lesz. Mondtam neki még múlt héten, hogy egy hét kb...
Nem tudni erről valamit? Elvileg múlt kedden volt arról szó, hogy egy héten belül, és ara elvileg 1-2 napon belül boltokban. Van rá esély, hogy holnap vagy holnapután esetleg már meg is tudom venni? :)

(#36110) Magnat válasza Mr. Teddy (#36109) üzenetére


Magnat
veterán

Nagyban segítene ha megmondanád, mi az a tabi, amire gondoltál :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36111) Mercutio_ válasza Magnat (#36110) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól tippelek Wayteq xtab-100dci

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36112) kelzsoca válasza Mr. Teddy (#36109) üzenetére


kelzsoca
félisten

A WayteQ xTAB-100dci 3G már úton van, jövő hét elején megvásárolható lesz a viszonteladóknál.

(#36113) this is life válasza Webistvan (#36105) üzenetére


this is life
Ármester

A concorde novum miatt ne parazz, annyira nincs sok gond vele, ha meg valami baja van megis akkor szerviz , vagy money back es mas tab vetele. Amugy a brandltek kozt nincs olyan tipus vagy marka ahol elo ne fordulhatnanak hibak, dea novum viszonylag gond mentes tab, esetleg ha nem baj a szemednek az mva kijelzo akkor prestigio ultimate 10.1 , igaz ennek meg a videok alatt halk a hangja ami nemi mokolassal orvosolhato , a tobbi tab 10 collal felejtos mert vagy nincs se szerviz se support, ha van is lopikulat sem er... a wayteq 100dci lehetne , de az még nem nagyon van forgalomban.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36114) Mr. Teddy válasza kelzsoca (#36112) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Köszi! :R

Magnat: Igen az utánad levő hsz-ekben megírt tabletre gondoltam. Figyelmetlen vagyok állandóan, azt elfelejtettem írni. :)

(#36115) Webistvan válasza this is life (#36113) üzenetére


Webistvan
csendes tag

http://systemini.hu/spd/67554/Concorde_Tab_Novum_16GB

Az 55, 60 rugó feletti gépek nálam nem játszanak... annyira azé nem fontos a tab megléte.
Köszi a biztatót! Már az is megnyugtat, hogy a Concorde itthon eléggé elterjedt és nagyon sok tartozékokat is biztosítanak hozzá. A frissítésről nem is beszélve.
Még molyolok egy darabig, aztán belevágok mint a csirkenyakba.

[ Szerkesztve ]

(#36116) vbbb válasza Kobe (#36076) üzenetére


vbbb
őstag

Nofene, a Cube U9GT5-nek elég izmos felbontása - 2048x1536 - van.

Beépített 3G, 10'000mAh akku (Wi-Fi: 6 hours; Video: 7 hours; Standby: 15 days)
Extra tartozékok: ★Free 16GB MicroSD card(Kingston or Sandisk)★Free Sleeve case★Free Screen Protector★
1 Year Manufacturer's warranty.

Igazad van, ez sem rossz vétel. Minőségben gondolom hozza a többi kínaiét...úgyis minden onnan van.
Viszont 'csak' 9.7" azaz 4:3-as kijelzővel találtam eddig, ha ez nálad szempont a vásárlásnál.

Egy buta kérdés...ha a fogyasztást nézzük akkor az RK3060 (1.6Ghz, 2mag, 40nm) és az RK3188 (1.8GHz, 4mag, 28nm) hogyan teljesít? Szóval a kisebb csíkszélességen nyerünk annyit, hogy körülbelül azonos legyen?

(#36117) Mr. Teddy válasza vbbb (#36116) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

"external 3G for network connection" - Ez nekem inkább külön csatlakoztatható 3G-nek tűnik.

(#36118) laszlohu válasza vbbb (#36116) üzenetére


laszlohu
addikt

Ilyen nagy felbontáshoz kell a 4 mag,

kissebb felbontáshoz, meg van már azonos csíkszélességű, de újabb
Rockchip , 2 magos RK 3168 :

[link]

Az általam linkeltben a memória, ami kevés : 512 Mb

[ Szerkesztve ]

(#36119) tjb007 válasza vbbb (#36116) üzenetére


tjb007
nagyúr

Először is nincs benne beépített 3G (external=külső), másodszor pedig retina felbontás mellé inkább RK3188 vagy Allwinner A31 ajánlott (vagy még ezeknél is komolyabb, pl. Exynos 5250).

"Szóval a kisebb csíkszélességen nyerünk annyit, hogy körülbelül azonos legyen?"

Igen, sőt, még többet is.

(#36118) laszlohu

A processzormagok számának nem túl sok köze van a felbontáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#36120) vbbb


vbbb
őstag

Igazatok van, benéztem...nem is tudom miért fordítottam belsőnek. :B

(#36119) tjb007

Na akkor ez örömteli hír. Eddig attól tartottam, hogy a négy mag nagyon megdobja a fogyasztást. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36121) Kobe válasza vbbb (#36116) üzenetére


Kobe
veterán

A felbontas impozans, a keparany gaz...sajna mostanaban az osszes jo gepet retinaval szerelik, ami nem igazan multimedia barat, filmeknel szep fekete keret lesz, sok a kihasznalatlan pixel.

a pipo m9 sem rossz de az meg draga -1280as panel 7800mAh akksi es ugyanannyiba faj mint egy retinas 10000mAhes....akkor mar valami fullhd 16:10 keparanyt inkabb

Amugy cube bol ugy nez ki az u33gt lesz az ami nagyobbat fog dobbantani, az u9gt5 csak egy verfrissites, az elobbi viszont teljesen uj szeria lesz

[ Szerkesztve ]

(#36122) vbbb válasza Kobe (#36121) üzenetére


vbbb
őstag

Erre gondolsz? - Cube U33GT 9.7 Inch Retina Screen 2048*1536 RAM 2GB Bluetooth WIFI

(#36123) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Elkezdtem szemezni most a 7"-os beépített 3G-s tabokkal. Gondoltam 10" vs 7" annyira még sem gáz. Jelenleg mi az ilyen 7" + 3G kombókból? Mindegy, ha kínai.

(#36124) Kobe válasza vbbb (#36122) üzenetére


Kobe
veterán

igen

(#36125) this is life válasza Mr. Teddy (#36123) üzenetére


this is life
Ármester

Ha bevallalos vagy myaudio 708ag, ha jo a 8col akkor prestigio multipad 2 8col 3g,navroad nexo ez ugyanaz mint a myaudio csak mas nev alatt fut... ha anyagilag megengedheted samu p3100, vagy asus fonetab.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36126) keszo válasza Kobe (#36124) üzenetére


keszo
őstag

Csatornát akartam váltani a routeremen mert az androidos Wifi Analyzer nevű app. azt mutatja hogy a 14-es csatorna a legjobb.
A routeren csak 13 csatorna van.
Akkor most mi is van?

Attila

(#36127) this is life válasza keszo (#36126) üzenetére


this is life
Ármester

Hat a 14-escsatorna felejtos lesz igy, de ha tplink routered van , probald meg a lokalizaciojanak megadni az usat, elvileg nagyobb energiaval sugaroz usa beallitassal...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36128) Mr. Teddy válasza this is life (#36125) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Értem. Mert eddig úgy áll a helyzet, hogy az új 10"-os Wayteq lesz. Akkor mennék lejebb, ha nagyot tudnék spórolni. Az elvileg 65k lesz. Ha lenne egy hasonló, de akár 7" kijelzős tab, 40 körül, akkor lehet az is elég lenne. Szóval az ár a lényeg. Ahogy néztem ezek ilyen 60k körül vannak, akkor már rádobom azt az 5-öt a nagyobb kijelzőre.
Még pl ezt néztem ki, de valami tuti nem okés benne :)

(#36129) tjb007 válasza this is life (#36125) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha már eljutottunk a Fonepadig, akkor a 3G-s Nexus 7 se maradjon ki.

(#36130) Kobe válasza keszo (#36126) üzenetére


Kobe
veterán

ennél a kérdésnél hogy is jövök én képbe ? :D

(#36131) this is life válasza tjb007 (#36129) üzenetére


this is life
Ármester

Az ara miatt nem emlitettem, bar lehet hogy abbol is van refurbished jo aron...
Mr.Teddy
Hat a felsoroltak kozul tenyleg a wayteq a nyero, ips , nagy kijelzo, hazai forgalmazo es szerviz, moding csapat is lesz ra ... bar nagy meret a 10 col, de en nem farasztanam a szemem egy 7colos tab elott...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36132) keszo válasza Kobe (#36130) üzenetére


keszo
őstag

bocs zavar az egér :DDD

Attila

(#36133) Mr. Teddy válasza this is life (#36131) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Lerajzoltam most papírra magamnak, hogy mekkora a 7" és mekkora a 10". Hát ég és föld a különbség. Így képek alapján nem érezni a különbséget, csak élőben. Meg megmutattam faternak, hogy miekkora kijelzőt szeretne, azt mondta, hogy egyértelmű a 10". Megvárjuk azt a Wayteq-et :)

(#36134) monti0222w válasza Švejk (#36053) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia engem érdekelne ez a Hyundai tab vagy,ha lenne 8 colban az még jobban érdekelne. Tudnál több infot mondani ill. irní róla pl..wifi vétel erőssége , kijelző, ja meg a teljesírmény, meg azt is megírhatnád hol, hogy lehet beszerezni. Köszi előre is a vállaszt. :K

(#36135) ATM_automata válasza this is life (#36131) üzenetére


ATM_automata
őstag

Refurbished Nexus 7-be érdekes módon eddig még egy darab 3G verziót se láttam. Átnéztem több nagyker árlistáját is, de 8/16Gb-os verziókon kívül eddig nem láttam mást. Ezekre 1 év gar van és nem 2...de legalább adnak rá.

What else?

(#36136) szabonagyur válasza laszlohu (#36118) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A geekbuying oldal mennyire megbízható? Azért neked írtam, mivel te linkeltél onnan :)

Látom, hogy ingyen posta van sok termékre, lényegét tekintve olyan mint az ebay, tehát akár 20-30 nap is eltelhet mire ideér?

(#36137) this is life válasza ATM_automata (#36135) üzenetére


this is life
Ármester

Mondjuk egy refurbished n7 + egy mifi vagy mobil router stickel , es onnantol kezdve barhol van net...es olcsobb is mint ha egy 3g modulos tabot venne az ember ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36138) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#36108) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még egyszer, talán így más is olvassa:

30 nagyon max, 35k-ért van valami lényegesen jobb vétel a Wayteq xtab-70dci-től kínai tesóktól? (tmallbox a preferált paypal miatt)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36139) icecave válasza tjb007 (#36106) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor megkeresem a hazai szerződött partnerét, remélem, a honlapjukon kint van :R

(#36140) dobobazsy válasza Mercutio_ (#36138) üzenetére


dobobazsy
őstag

ez engem is érdekel, csak mert pont ezzel a WayteQ-el szemezek :))

(#36141) elmouse válasza Nyusziman (#36084) üzenetére


elmouse
aktív tag

3 hete használom. Eddig jó. :-)

Ka nama kaa lajerama!

(#36142) anonimus25


anonimus25
tag

sziasztok.navon 7 raptor-rol van valakinek véleménye?

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#36143) fateless


fateless
veterán

Kíváncsi vagyok, ez a Lenovo tablet ideér-e hozzánk.

Bár szeretem a cég termékeit, de az azért csalódás, hogy nem raktak bele 1280x800-as kijelzőt (bár az 1024x600-zal sem volt problémám). Azt viszont még kevésbé értem, hogy miért lett csak PowerVR SGX531 benne az 544 helyett, illetve bár nagyon jól szokták optimalizálni a szoftvert, a 3500mAh-s akkut kicsit kevésnek érzem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36144) derrik


derrik
őstag

Sziasztok!
Valaki tudja e, hogy Pipo m8 pro-hoz hogyan lehetne gyorsan hozzá jutni?

(#36145) z0d1AK válasza fateless (#36143) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elég egyszerűek a válaszok. Az ár és a komponensek elérhetősége miatt van benne az, ami.
Egyrészt félig-meddig ez is egy kínai bérgyártmány, így nem meglepő, hogy több ponton is van kivetnivaló a hardverben akár. Ennek ellenére tény, hogy az IPS panelt nem tudják olyan számban gyártani, mint ahogy kéne, így már az is meglepő, hogy egyáltalán 1024×600 pixelesből volt elegendő.
Egyébként ez egy nagyon friss készülék, Barcelonában február végén mutatta be a Lenovo, így még odébb van, hogy bekerüljön Magyarországra, szerintem ősz is lesz, mire kapható lesz nálunk.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36146) z0d1AK válasza derrik (#36144) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mivel Európában ezen a néven nincs forgalomban, így gyorsan szinte sehogy. Megrendeled Kínából, ami alap esetben vagy 3 hét mire ideért. fizetsz drágább futárt, DHL-t, vagy hasonlót, akkor 4-5 napon belül is megkaphatod.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36147) Zeki válasza z0d1AK (#36146) üzenetére


Zeki
nagyúr

plusz vám és áfa.
DHL-nél nincs átcsúszott a vámon dolog.

(#36148) fateless válasza z0d1AK (#36145) üzenetére


fateless
veterán

Amiatt "csalódás" a hardverezettség, mert a már korábban emlegetett tablet (már az országban van) ilyen procival, de újabb GPU-val, jobb kijelzővel és elvileg nagyobb akkuval jelentősen olcsóbb. a 300USD-s árba néhány plusz belefért volna... A régi A2107 után nem vártam volna ekkora árkülönbséget.

CineDOG1
Ez nem állja meg a helyét... :U

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36149) balnan válasza Exploratory (#25162) üzenetére


balnan
csendes tag

Sikerült a DUAL SIM-est telefonálásra bírnod?
Én is ilyet vennék. Privátot is küldtem.

(#36150) balnan válasza ATM_automata (#36043) üzenetére


balnan
csendes tag

No1 P7 el én is szemezek. Láttál már valakinél? Hol érdemes venni. Aliexpr 195USD szállítással.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.