Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) DGery válasza Kh@oSz (#29998) üzenetére


DGery
aktív tag

Én is a Valkoz féle ICS ROM-ot használom, igaz én V712-n. 1 dolog hiányzik számomra belőle, az pedig az USB-s bluetooth adapter támogatás. remélem vagy az ICS-be vagy a JB-be bele fogja integrálni, mert többen is jelezték felé....

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#30002) dugesz77 válasza Kh@oSz (#29998) üzenetére


dugesz77
őstag

Én VI40 dc-hez nagyon is tudom ajánlani Valkoz mester JB EN03 firmwaret. Eddig a legjobb,lagg fagyás mentes. Bár Antutu "csak" 9600 körül ad de maga az egész rendszer érezhetően gyorsabb lett. Tud magyarul gyors a boot. Innen leszedhető: [link]

(#30003) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Találtam egy HP Touchpad 16 GB-s gépezetet.

Képarány: 4:3
Felbontás: 1024 × 768 pixel IPS
Processzor: Qualcomm Snapdragon dual-CPU 1.2 GHz
16 GB Flash memória
1GB DDR2 RAM
Operációs rendszer: webOS3.0
Akkumulátor: 6300 mAh
Súly: 740 gramm
Méretei: 24 cm × 19 cm × 1,37 cm
1,3 megapixeles web-kamera

Mit gondoltok, megér 40k-t? Frissítések még vannak erre a régebbi modellre?
üdv

[ Szerkesztve ]

(#30004) tjb007 válasza Kukcaman (#30003) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyakorlatilag ez volt az a modell amivel a HP végelegesen eltaknyolt a konszumer tablet (és vele együtt az okostelefon) piacon ;]
Maga a rendszer (webOS) ami rajta van nem egy Android, a felhasználóbázisa is elenyésző és gyakorlatilag már nem is foglalkoznak vele de gond egy szál se mert ha nem tetszik lehet rá Androidot rakni.
Ha nincs ramaty, lelakott állapotban akkor annyit megérhetne de én inkább lebeszélnélek róla.

(#30005) Pítőr válasza H_András (#29974) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Szerintem neked ez jó lenne, bár nem ips, de cserébe nagyon olcsó!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#30006) b0bcat válasza tvamos (#29988) üzenetére


b0bcat
addikt

Én eddig abban a hitben éltem, hogy a töltő áramtól függ a töltés sebessége. (1 C ~ 1 óra) :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#30007) Kukcaman válasza tjb007 (#30004) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nagyon köszönöm a gyors és kielégítő választ :D Azt hiszem meg is győztél :))
Akkor marad a PRESTIGIO MultiPad 7.0 Pro DUO, vagy esetleg van valami más amit javasolnál, mert minél többet nézelődök, annál bizonytalanabb leszek.
Igaz muternak akarnám venni, de azért nem akarom, hogy pár hónap alatt eldobja a kanalat.

(#30008) Magnat válasza b0bcat (#30006) üzenetére


Magnat
veterán

Bár nem értek hozzá, de sztem nem mind1, h 5 volton adsz lemondjuk 1 A-t vagy 10-en...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#30009) Oldman2


Oldman2
veterán

Eljött az a pillanat, amikor én is felteszem a már sokszor leírt kérdést...

Ezen kívánalmak kielégítésére mit ajánlanátok?

- Nagyobb mint 7"-os kijelző, az a méret már volt, a szememnek kicsinek találtatott,
- Felbontás min. 1024x768, ennél nagyobb csak 10" környékén jöhet szóba
- Alu ház, max. 500 gramm súly
- Elfogadható aksi kapacitás,
- Jobb minőségű kijelző,
- Külső SD kártya fogadása
- Gyártói, vagy közösségi támogatás a ROM fejlesztésére,
- Tokot lehessen hozzá kapni,
- Nem kell erőmű, elsősorban nem játékra, hanem Ebook olvasás, zene, video és netezés a cél vele
- Árat nem írok, de nem akarok érte sokat kifizetni.
- Lehet itthon nem kapható ajánlat is.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#30010) b0bcat válasza Magnat (#30008) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem ezt annó "úgy magyarázta ki Árpi", hogy a fogyasztó szabja meg a felvett feszültség maximumát (vagyis hiába nagyobb a legnagyobb névleges feszültség, ha nem kell annyi, akkor nem használja ki a fogyasztó a maximumot). Vagy én értettem félre valamit. ;) Ami biztos: nekem a nulláról bő 3 óra alatt töltődik fel a 2800-as akku 1 amperes (névleges) USB töltővel.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#30011) fateless válasza Kukcaman (#30003) üzenetére


fateless
veterán

Ha szeretsz matatni a szoftverrel, akkor megveheted, vannak hozzá stabil és jó Android ROM-ok, de ha nem vagy ilyen beállítottságú, inkább felhasználói szemlélettel viseltetsz - nekem ez tűnik valósnak - akkor szerintem is hagyd.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30012) Tim82 válasza fateless (#30011) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt tegyük hozzá, hogy a WebOS jó és stabil oprendszer, csak épp gyakorlatilag alig vannak rá app-ok/megszűnt a támogatása.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30013) fateless válasza Tim82 (#30012) üzenetére


fateless
veterán

Teljességgel így igaz.
Csak ugyebár egy felhasználó rá akar dobni ezt meg azt és ha a mérges madarakat nem olyan egyszerű lekapni a boltból, akkor már nem olyan boldog a júzer

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30014) laszlohu válasza Oldman2 (#30009) üzenetére


laszlohu
addikt

(#30015) Kukcaman válasza fateless (#30011) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Bár szeretek ilyenekkel mókolni, főleg olyat amivel még nem volt dolgom :)
De mégis inkább felhasználó szemmel akarom ezt a témát nézni, úgyhogy marad egy másik tablet, akármelyik is legyen az.

(#30016) fateless válasza Kukcaman (#30015) üzenetére


fateless
veterán

Igen, én is így vagyok vele. Már sok mindet csináltam a különböző eszközökön, de saját készüléket használni akarok csak, nem állandóan ROM-olgatni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30017) Kukcaman válasza fateless (#30016) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Így van ez rendjén :D

Az ilyen kínai okosságokat megéri megvenni?
Ugyan tudom mi az elképzelés, de magamat ismerve: "minél olcsóbban, jobb minőséget, és teljesítményt kihozni" - ideális eset, ami nem létezik -

(#30018) Kh@oSz válasza dugesz77 (#30002) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Én pont az előtte levő verziót próbáltam ki, förtelmes volt. De ha azt mondod hogy jó akkor lehet bepróbálom. :K

(#30019) Crytek


Crytek
veterán

Nexus 7-re nem lehet OTG-vel pendrive-ot csatlakoztatni?

Mert én megtettem és nem történt semmi! :(

Táblagépen lehet egyszerre több programot futtatni? Mármint pl a youtubon belül vagyok hallgatom a zenét de ha átlépek a böngészőbe akkor ne álljon le a zene?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#30020) ityam válasza Crytek (#30019) üzenetére


ityam
senior tag

sajna csak rootolás után. Alapból nem. Pontosabban a playen van hozzá egy fizetős alkalmazás.

(#30021) Crytek válasza ityam (#30020) üzenetére


Crytek
veterán

Ezt most melyikre válaszoltad?

Next PC Upgrade: 2022

(#30022) VMatteo válasza ityam (#30020) üzenetére


VMatteo
őstag

Melyik az a fizetős alkalmazás? Nem tudsz esetleg olyat ami az oldalsó fizikai érintőgombokat kapcsolja ki?

Tisztelet a Gépésznek!

(#30023) ityam


ityam
senior tag

Arra hogy OTGn csatlakoztatni pendriveot.

Ezt a progit találtam playen: Nexus Media Importer
nem próbáltam! Más progit nem tudok. Tesómnak van Nexus 7. szal nem tudok róla sok mindent. csak én vettem neki az OTG kábelt és itt szenvedtünk hogy miért nem megy. Aztán derítettük ki hogy csak rootolton lehet alap esetben.
Aztán persze lehet van hozzá nem fizetős cumó is de nem találtunk hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#30024) Crytek


Crytek
veterán

flash_player_11.1.102.59.apk feltettem a nexux 7-re de ugyanugy a Chrome ,Opera ,Dolphin azt irja nincs fent flash :(

Aki esetleg még rájön erre hogy youtube hallgatás közben is lehessen böngészni ne tartsa magában!

Next PC Upgrade: 2022

(#30025) LámaZ válasza Crytek (#30024) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem a TuneIn rádióm megy a háttérben, de a jutyub nem.
Tehát, elvi akadálya nincs.

Legyen minden jó!

(#30026) Harlond


Harlond
tag

A Ainol Novo 7 Fireről mi a véleménye a tisztelt egybegyülteknek?? :)) mindenképp IPS-est szeretnék venni dual core-al, van benne bluetooth is 35k-ért. nos? :)

(#30027) LámaZ válasza Harlond (#30026) üzenetére


LámaZ
addikt

Én szeretem.

Legyen minden jó!

(#30028) tvamos válasza Crytek (#30019) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha Nexus 7-ed van, erdemes atjonni a topicjaba!

(#30006) b0bcat válasza tvamos (#29988) üzenetére
Manapsag ez mar ugy van, hogy az akumlator toltoarama nem feltetlen ugyan annyi, mint ami az adapterbol kijon. Lehet tobb is! Csuda dolgokra kepesek mar manapsag!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30029) Magnat válasza LámaZ (#30025) üzenetére


Magnat
veterán

Csak service-k tudnak a háttérben futni (illetve még a content providerek meg a broadcast receiverek is), activityk nem,tehát amit úgy írtak meg, h fusson a háttérben is, ott olyankor valójában egy service fut, nem az eredeti activity. (Activity pongyolán fogalmazva az, aminek van "képe")

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#30030) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
9-10" tabletet szeretnék, minimum 1280-as felbontással és JB-vel, de a retinára is nagyon fáj a fogam. Érdemes lehet még RK3066-tal szerelteket nézni, vagy inkább kacsingassak a 4 magosok(Actions, AllWinner), felé?
A WiFi-je nem hátrány, ha erős.
Kínából mehet.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#30031) Cyrin válasza Crytek (#30024) üzenetére


Cyrin
addikt

egyrészt nem azt tetted fel amit kell, ezt keresd ki:
Flash Player 11.1.for Android 4.0 (11.1.115.36)

másrészt, írtam hogy azok a böngészők már nem támogatják a flash-t, ha felteszed ha nem, szóval más böngészőt kell keresned, ami még igen, pl firefox, boat, xcope stb.
sőt ezekben is lehet hogy alapból ki van kapcsolja és a beállításokban be kell kapcsolni. remélem most érthető, többször nem írom le :-)

usb csatlakoztatáshoz pedig a stickmount-ot próbáld ki a play-ről. root kell hozzá

És tényleg gyere át az n7 topicba.

(#30032) Chaser válasza b0bcat (#30010) üzenetére


Chaser
titán

Nem a felvett feszültésget szabja meg. A feszültséget kapja fixen. X Y Z, akármilyen értéket. Ha egy 5V-ot igénylő eszköz kap pl 10V-ot, akkor jön az elfüstöl effekt. Azt szabhatja meg a fogyasztó, hogy mennyi áram folyjon át rajta De ez is a rákapcsolt feszültség függvénye. Tableteknél maradva 5V 1A-s töltő lassabban tölti fel az akkut mint 5V 2A-s. Ami egyrészt nem túl jó, ha gyorsan kell, viszont az akkunak ez a jobb megoldás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30033) b0bcat válasza Chaser (#30032) üzenetére


b0bcat
addikt

"Tableteknél maradva 5V 1A-s töltő lassabban tölti fel az akkut mint 5V 2A-s."

Ebben nincs is vita közöttünk, hiszen én is azt írtam, hogy a töltőáram függvénye a dolog. ;) Tegnap jobban odafigyeltem a tepsifonom töltésénél, és azt tapasztaltam, hogy szinte percre annyi idő alatt tölti fel a 2800-as akkut, mint amennyi a "paraszt" kalkulációm alapján várható (2,8 óra, azaz kb. 170 perc). De ez nyilván véletlen. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#30034) Crytek válasza Cyrin (#30031) üzenetére


Crytek
veterán

Ami letöltöttem flasht az azt irják hogy 4.1 hez jó igaz nekem 4.2.1-van!

És ahhoz képest hogy nem támogatja ahogy mondod érdekes modon a telefonomon és a másik táblagépemen megy a farmerama a Chrome , Dolphin pároson simán.
Nem mellesleg amit mondasz nem találom valósnak mivel egyik böngészőbe se találtam plugin választás vagy ki be kapcsolási lehetőséget.

Bár abból kiindulva hogy ugyanaz a program más készüléken full más menürendszerrel rendelkezik azok után már nem is csodálom.

Next PC Upgrade: 2022

(#30035) b0bcat


b0bcat
addikt

Kollégák!

Az mitől lehet, hogy factory reset után nem akarnak elindulni a mérges madarak a Navon Platinum 7 gépemen? És hogyan lehet segíteni ezen? Eddig gond nélkül futottak. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#30036) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy mi kell az Androidra hogy vigye az internetes videókat. Képtelenség , Indavideó stb ( A youtube az jó )
:R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#30037) Magnat válasza b0bcat (#30035) üzenetére


Magnat
veterán

Újra fel kell telepíteni a Mérges Madarakat :DD

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#30038) Oldman2 válasza laszlohu (#30014) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a tippet...

Lehet hogy túlzóak az elvárásaim, de nem akarok ennyit (sem) rákölteni.

(#30039) Cyrin válasza Crytek (#30034) üzenetére


Cyrin
addikt

mester, amit letöltöttél az az adobe oldalán a Flash Player for Android 2.x and 3.x archives menüpont alatt szerepel, másrészt persze hogy nem találtál pl az operában plugin kapcsolót, mivel ha 4.1- re telepíted, akkor fel sem ajánlja, mivel mint mondtam hivatalosan már semmilyen formában nem támogatja. de ha lennél szíves feltenni egy boat vagy egy firefox böngészőt, akkor abban lesz kapcsoló. a chrome meg tuti nem flash pluginnal jeleníti meg, semmilyen készüléken.

(#30040) f4lcon válasza Cyrin (#30039) üzenetére


f4lcon
őstag

feleslegese téped a szád, crytek write-only :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#30041) Cyrin válasza f4lcon (#30040) üzenetére


Cyrin
addikt

asszem elb@sztuk hogy áthívtuk az n7 topicba, már ott is kiakasztott pár embert, de én türelmes vagyok, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#30042) Padam


Padam
aktív tag

Ma megjelent az új ROM az Onda V972-höz és a következő hibákat javítja (Google fordító):
Frissítve: 2013/01/12
Leírás: Problémák a fényképezőgép csak 300.000 pixel elülső kamera
2 hátsó, optimalizálja az eredmények a kamera
3, növekvő hátsó kamera 1080p kamera
4, optimalizálja a rendszer teljesítményét

Megjegyzés:
1 firmware csomag tartalmazza Brush bemutató és a Brush eszköz kefe bemutató Kérjük, olvassa el figyelmesen előtt;

Már csak az kéne, hogy ne 30k-val jöjjön a 300MB-os rar :)

(#30043) b0bcat válasza Magnat (#30037) üzenetére


b0bcat
addikt

De hiszen most vannak "újra" feltelepítve... :F

Nincs valakinek ötlete, hogy ezt mi okozhatja?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#30044) Magnat válasza b0bcat (#30043) üzenetére


Magnat
veterán

Poén volt, mivel factory reset után próbáltad, azt "feltételeztem", h a programot sem tetted fel...

Mi történik, van hibaüzenet v csak kilép?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#30045) csibe1 válasza Oldman2 (#30038) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor esetleg Concorde Tab Play.Amúgy írhattál volna egy összeget,hogy mégis mennyit szánnál tabletre.

Más:

Találtam elég jó árban Window (YuanDao) N70S-t akcióban.
Ezzel volt-van valami komolyabb gond vagy érdemesebb inkább a Window N70HD IPS-t venni?
Az N70HD-vel van kb egy árban a Cube MINI U30GT IPS és az Onda V711 IPS és a Ramos W28 Dual Core 7inch IPS is.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#30046) Padam


Padam
aktív tag

Vett már valaki ceruzát, ami frankón működik IPS-sel?
Link esetleg?

Köszi!

(#30047) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Android Q88 Tablet Allwinner A13 tábláról van vélemény? Nagyon olcsón dobálják most aliexpressen. :F

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#30048) nyirog válasza csibe1 (#30045) üzenetére


nyirog
tag

(#30049) Oldman2 válasza csibe1 (#30045) üzenetére


Oldman2
veterán

Összeget a flame esetleges kialakulásának elkerülése érdekében nem írtam, de veszteni valóm nincs vele.

Jelenleg 30e HUF környékén álmodozok.
:-)

Volt egy ideig Nexus 7-esem, annál bebizonyosodott, hogy a 7" függetlenül a reletíve nagy felbontástól (nekem) kevés. Volt viszont előtte 9,7"-os iPad-om 1024x768 felbontással, ami (nekem) tökéletesen megfelelt.

Többek között ebből is jött a "legyen 7"-nál nagyobb" elvárásom.

Ha jelenleg nincs az elvárásaimnak megfelelő készülék nem gond, elfogadom azt is.
De meg kell próbálkozni, hátha mégis talál valaki ilyet.

A Concorde tableteket figyelem folyamatosan, de a fenti méret+felbontás probléma ott is fennáll, ami nekem megfelelne, az már majdnem a dupla árkategória.

(#30050) b0bcat válasza Magnat (#30044) üzenetére


b0bcat
addikt

Pár mp gondolkodás után visszadob a home screen-re. Addig fekete a képernyő. (Mintha indulni akarna...) Ugyanez a helyzet a sima változattal és a Space-szel is.

A Color Notes-t telepítettem még a reset óta, az fut rendesen.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.