Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) Dr.NX válasza rrobi (#77000) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Tipp: recovery-ből factory reset.

Elfogadom a sütiket.

(#77002) cidalain válasza rrobi (#77000) üzenetére


cidalain
veterán

ha a tablethez rendelt google account minden hozzáférése ismert, akkor van lehetőség kinyitni.
(nem célzok semmire a burkolt megfogalmazással. volt olyan ismerősöm, aki a teló bakpcskor csak nyomogatott mindent ész nélkül, és kreált egy új google acc-ot (ahelyett, hogy a meglévőjét írta volna be), és a jelszavát annak rendje és módja szerint pár hét alatt el is felejtette)

(#76998) Mec
jófelé kapizsgálsz.
tab3 8 plus-hoz az android 6 a legfrissebb rendszer, újabb nem várható. tab4 8 plus-hoz meg droid 7. éppen ezért utóbbi időtállóbbnak ígérkezik, de természetesen ha szigoruan az árat nézzük a régebbi is vehető.
még szóba jöhet a Huawei Mediapad M3 8 Lite is, ami tab4 körüli árszinten mozog.

(#76997) gaben75
Te is jó irányban gondolkozol. azért a kiszemeltek között a két véglet már árban jelentősen eltér egymástól.
Amire szeretnéd a Mediapad M3 Lite is elegendő szerintem (bár a konkrét játékot nem ismerem). Azt kell eldönteni, hogy mennyi az amit ráköltenél a dologra. való igaz, hogy egy M5 sokkal jobb, viszont többe is kerül.
kérdés szükséges e az a sok többleterő, és megér e +50-60 rugót?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77003) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok!
Tabletet keresek: filmnézés, játék és zenehallgatás egyelőre rajta a cél..
árban max: 80.000.-
új készüléket szeretnék venni és Apple nem játszik.
Kinézett tab: Samsung T580 Galaxy Tab A 10.1 Wi-Fi 32GB, vélemény?
köszönöm.

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#77004) cidalain válasza Eladó445 (#77003) üzenetére


cidalain
veterán

azonkívül hogy 3 éves konstrukció, még éppenhogy ajánlható.

viszont hasonló áron kapható Huawei Mediapad M3 10 Lite, ami akció esetén pont a határon van. ez annyival jobb, hogy újabb, erősebb, több benne a ram, és frissebb az android. ezen előnyök összemérhetőek a relatíve kis ártöbblettel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77005) bl4ze válasza Eladó445 (#77003) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha a külföldi (EU) beszerzés nem akadály, úgy a Teclast T10 ajánlott.
Keress rá, geekbuying EU (Olasz) raktárból 1-2 nap alatt kézben van DHL Express-szel.

.:. bl4ze .:.

(#77006) t72killer válasza cidalain (#77004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Játsszam kicsit az ördög ügyvédjét: ebben a pillanatban kb 80EUR-val/25%-al olcsóbban kapnék Tab A 10.1 32GB LTE verziót, mint M3 lite-ot. Előbbi is meg fogja kapni idén az Oreo-t, különben szekérderéknyi közösségi ROM van és lesz rá, beleértve a Lineage OS-t, ami a huawei cuccokról annyira nem mondható el.

Hardveresen mindkettőben 8db Cortex-A53 mag van, a "régi" Tab A-ba fejlettebb, 14nm-es gyártástechnológiával gyártják az Exynos 7870-eseket (=energiamegtakarítás), a grafika (Adreno 505 vs T830 MP2) nagyjából ugyanannyit tud. A samsung egyetlen igazi hátránya a 2GB RAM.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77007) cidalain válasza t72killer (#77006) üzenetére


cidalain
veterán

a ram sokat számít, talán a legjobban minden más közül.
emellett, ha hivatalos magyar forgalmazóknál nézem (normális 2 éves gyári garanciával), akkor nincs akkora különbség az árban. mondjuk 71 az euronicsban, épp akcióban, ami alatta van, onnan én nem szívesen vásárolnék, és a gari sem biztos hogy 2 év gyári. Huawei 80-85 de csipkedni kell magunkat a vétellel, mert fogynak az értelmesebb boltok (edigital, mediamarkt már nincs is az árukeresőn ennél a tabnál, csak a 4G verzió)

ennek fényében döntsön az ember okosan.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77008) t72killer válasza cidalain (#77007) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jogos, én a németeknél a bolti akciókat nézegetem épp, jelen pillanatban 2év garival ~200EUR-ért kapnám meg a tabot, M3 lite-ot 260EUR alatt nem láttam. Ezentúl a gyakorlati "értékek" közül akksiidőben a Tab A lényegesen jobban virít, igaz, ez nem a fogyasztásának, hanem a nagyobb akksijának köszönhető. A huawei-nél viszont a kültéri olvashatóság nagy mínusz:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77009) Mr.Manus válasza t72killer (#77008) üzenetére


Mr.Manus
csendes tag

Szia!

Ez az M3 lite? Pedig pont most gondolkoztam a megvételén, de mivel utazás közben is lenne használva, ezért szerintem jobban járok egy olyannal aminek jobb a fényereje. Tab A 10.1 32GB-os verziót néztem, elvileg neki jobb.

(#77010) t72killer válasza Mr.Manus (#77009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ebből a tesztből van, a Tab A 25%-al fényesebb. Én is annyira vagyok határozott most, mint a tyúk, ami először lát életében kétfejű macskát: kéne a 2gigánál több RAM, de egyúttal kell a Tab A szuper üzemideje, kültéri olvashatósága bónuszképp ára is. A samu elmehet a retkes {@.#be, hogy a 3GB RAM mal szerelt, LTE-s variánst (P585) nem árulja:W

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77011) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valaki használ vízálló tokot? Vajon mekkorával kell nagyobbat venni, hogy a törésálló tokkal együtt is beférjen pl egy Tab A 10.1?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77012) cidalain válasza t72killer (#77011) üzenetére


cidalain
veterán

Hogy erted? A vizallo tokoknal (amiket en lattam) meg van adva egy max meret ami belefer. Szoval ezt kell nezni.
Ugyanakkor nem voltak jo tapasztalataim. A tok nagy resze fekete muanyagbol volt, es elol volt egy atlatszo ablak. De persze mivel univerzalis volt, kicsit nagyobb volt mint a tab. A tab sose pont oda kerult, ahol az ablak volt. Persze a celnak megfelelt, de olyan takolmanyi hatasa van. Amugy a nedvesseget jol kizarta. Vizbe nem vittem, arra kellett hogy esoben lehessen kint hasznalni munka kozben.
De nem nagyon hasznaljuk, mert inkabb nem dolgozunk esoben kint :)
Most tervezem beszerezni inkabb egy ipari tabletet, aminek ezek a dolgok eleve adottak. Igaz, lesz vagy 250k, de ez van...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77013) t72killer válasza cidalain (#77012) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezen én is gondokodtam, csak ezek az ipariak álatlában középkori hardvert párosítanak csillagászati árakkal. Végül egy 11.6"-os masinára szabott zacskót rendeltem, ha nem fér bele a védőgúnyájában, nem tétel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77014) cidalain válasza t72killer (#77013) üzenetére


cidalain
veterán

mondjuk adott esetben nekünk nem gond a régi hardver. 1 db sw futtatása terepen, jó és rossz időjárási körülmények között is. minél kisebb annál jobb, könnyebb hurcolni, nehezebb beverni a kijelzőt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77015) Ady5


Ady5
csendes tag

Sziasztok!

Új 7-8 colos (magyar cégtől) tabletet szeretnék a 10 éves fiamnak (ha lehet márkás Lenovóban még nem csalódtam, ezért ezeket nézegettem jobban), csak játékra, elég csak a wifi, nem kell 3G 4G.

Amit eddig néztem az alsó kategóriából az a Tab 4 7 22eFt Mintha ez ARM Mali-450 MP4 GPU val lenne ami ebben az árban jó.

Érdemes 40ért venni? sokkal jobb van annyiért? Lenovo Tab4 8 ZA2B0012BG? Adreno 308 GPU val esetleg?
50eFt ért már nem vennék, max akkor ha 2x gyorsabb mint a 40eft-os.

Kérlek küldjetek pár linket ami ár/érték arányban a legjobb, eddig az árukeresőn nézelődtem.
Köszi.

(#77016) cidalain válasza Ady5 (#77015) üzenetére


cidalain
veterán

a 7"-ossal az a baj, hogy csak 1 GB ram van benne. és az azért erősen befolyásolja a használati értéket, nem pörgős, inkább csak single task, programváltások időbe telnek, míg betölt, stb. nem vállalhatatlan, de kompromisszumos.
a 8"-os már 2 GB rammal van, az ebből a szempontból okésabb, viszont 40 körüli az ára. ami majdnem duplája. nyilván erősebb is persze a soc ettől függetlenül.
talán az lenne a legjobb, ha valahol meg tudnátok tapizni mindkettőt működés közben, és az alapján dönteni, hogy a kisebb teljesítmény elég e, vagy inkább az erősebb, több ramos 8"-os kell e nektek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77017) rrobi válasza Dr.NX (#77001) üzenetére


rrobi
aktív tag

Ezt a megoldást szeretnénk elkerülni, nem szeretnénk, ha minden elveszne róla!

(#77018) rrobi válasza cidalain (#77002) üzenetére


rrobi
aktív tag

Apósom élesítette a fiamnak, tudomásom szerint mindent írásban rögzített! Mi a megoldás? :R

(#77019) cidalain válasza rrobi (#77018) üzenetére


cidalain
veterán

még egy fontos dolog van, ami necces lehet.
a tabletnek kapcsolódnia kell az internetre közben. szóval ha korábban be lett kapcsolva hogy alvó állapotban legyen offon a wifi akkor gond lehet. illetve mivel új álózathoz nem tudod csatlakoztatni, olyan helyre kell vinned, aminek a tablet már ismeri a wifi csatlakozását, és tud is automatikusan csatlakozni hozzá.

a kettes pontot kellene megpróbálni az android device managerrel

vagy ha van a lock screenen olyan gomb hogy kinyitom google accounttal, akkor így valahogy (ez konkrétan egy Samu telefon, de lehet hogy más gyártó is rakott rá hasonló gombot)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77020) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ma megérkezett a Tab A 10.1, sikerült akciósan kifogni egy 32GB-os példányt kicsivel 200EUR alatt(!). Hátulütője, hogy fehér, de valamit valamiért:)). Tudom, "jön a Tab A2" - de az hóttziher, hogy drágább lesz, illetve nem érek rá Novemberig, amikor tényleg kapható lesz - ha lesz...

Első nekifutásra nagyjából tudja a dolgát, holnap feltolok rá egy 4k videómintát, le tudja-e játszani. A mindennapi feladatok (10 chrome tab, gmail, guglimap egyszerre) nem akasztják ki, de ha ezek fölé megnyitok még valami komolyabbat, pl topografikus térképprogit, az már tud akadozni. RAM-ból marad egy kicsi, de ha minden fut, a chrome mintha elkezdene újratöltögetni (=kifogyott a RAM a tabok alól).

Valóban nem egy forma 1-es darab, de olcsó volt és több órányi pötyörészés után is csak 30%-nyit merült egyelőre. Jövőhéten nézek egy komolyabb akksiidőt (nem vállalok teljes merítést, de egy fix feladat 30% körüli merítéssel már kb felhomályosítja az embert akksiügyben).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77021) cidalain válasza t72killer (#77020) üzenetére


cidalain
veterán

A chrome nagy memoriafogyaszto. A 10 tab az mar nem atlagos felhasznalas, siman lehet hogy kifogy alola a memoria. Baj nincs, csak tabvaltaskor ujra kell tolteni, ami kicsi idobe kerul. Ha nem letfontossagu a smooth mukodes, akkor nem fog idegesiteni, es nem fog zavarni sem. :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77022) Mec


Mec
aktív tag

Na tegnap megvettem a Lenovo Tab4 8 plust, nagyon tetszik, szép, gyors. Tokból gyárit nem találtam hozzá csak webshopban, valakinek van ilyen? Megéri vagy jobb az utángyártott? Bírnia kellene az esést, gyerek felhasználásra lesz 😄

mecsystem.uw.hu

(#77023) t72killer válasza cidalain (#77021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Térképeknél is megfigyeltem, hogyha nagy területet nézek, röcögősebb, nyilván mivel sok adat mozog egyszerre. Viszont navigációnál releváns kicsi területnél már nem baj.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77024) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Tab "advanced2"-be ugyanazt az Exynos 7870-et teszik, mint ami a két és fél éves Tab A-ba, nem sietik el a fejlesztést...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77025) csoszogi


csoszogi
tag

üdv

Átnéztem a topikot, nemigazán láttam megoldást a problémámra. A fiamnak van egy Smasung sm-t700-as tabletje. Pár hónapja fogja magát és random újraindul. valakinek valami ötlet? Factory reset megvolt, nincs SD kártya, fotózást teszteltük mikor újraindult. 3GB RAM van benne. A kérdést felteszem az androidos tablet topicban is.

Esetleg valami jó szervízt tudtok ajánlani Szegeden?

(#77026) Fernet válasza Mec (#77022) üzenetére


Fernet
senior tag

Mi egy ilyen TOKOT vettünk a gyerek (7 éves) tabletjére.

Mellé még EZT.

Tavaly novemberben kapta születésnapjára, eddig (lekopogom) bírja.

(#77027) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Legalább 10" tablet gépet szeretnék a munkámhoz aminek a helyszínei a különböző építkezések.
Nem szeretnék drága gépet, mert sanszos, hogy kiverik a kezemből,leejtem,koszolódik stb.
Jelenleg egy Prestigio MultiPad 4 Quantum 9.7 PMP5297C van, de ez használhatlan amire akarom használni.

Lényegében 1 dologra kellene : Dwg fájlok megtekintésére, kicsinyítésére és nagyítására.
A fenti prestigo gép kuka erre.

Milyen típust (akár több éves is jó) ajánlotok erre a célra , nem 100ezer forint nagyságrendben ?
10" kéne a könnyebb tervrajz átolvasás miatt.
Márka lényegtelen, akár noname is jó.
Laptop nem jó..

[ Szerkesztve ]

(#77028) cidalain válasza Ghostman78 (#77027) üzenetére


cidalain
veterán

Ugye ket eset van
1. Veszel egy olcsot, amivel vagy meg tudod oldani vagy nem (pl napon nem latod), vagy balesetet szenved, vagy nem. Ez mondjuk 10" eseten 2 gb rammal 1280x800 felbontassal 55 korul van.
2. Vagy veszel egy celhardvert, terepi hasznalatra. Ennek latni fogod a kijelzojet napon, nem art neki a por, eso, leeses. Hardver nem tul acelos tovabbra sem, 2 gb ram, hasonlo felbontas, mint elobb csereben kb 250 plusz afa. Erosebb hardver es kijelzo eseten mondjuk 350 + afa. Viszont ez bir mindent. Oprendszer akar windows is lehetne.

Elso esetre:
Lenovo tab4 10
Huawei mediapad T3 10
Samsung Galaxy tab A 10 (SM-T580), ami fullHD, es jo fenyereje van, viszont 60 folott van mar.
Hogy mikent jelenit meg adott dwg fajlokat, nem tudom.

Masodik esetre Getac tabokat nezegetnek elsokorben. Mondjuk ha tenyleg erdekes lehet kicsit gyengebb parameterekkel, es olcsobban is tudok alternativat hazai beszerzessel adott esetben.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77029) Ghostman78 válasza cidalain (#77028) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Köszi a választ
Célhardver sansztalen , hogy ennyit költenék rá :D

Prestigo tabletembe [link] ez a rockchip egy kalap kaki :W
2GB ram van benne,4 magos CPUval, QHD felbontással, de szétszaggat rajta a dwg fájl.
Nyilván egy snapdragonos chippel nem lenne ilyen probléma.
Exynossal pedig végképp nem, csak első körben nem akarok 50-60-at se költeni erre a célra.
Van egy S8as telóm , egy I5 laptopom, sztem nem lenne ésszerű ezek mellé venni egy másik 50-60ezres hardvert. (s8 kijelző "kicsi" tervek olvasásra,HP I5öt laptopot nem cipelek kézben építkezésen)
De a huszon ezres tabletem használhatatlan erre.

A legelső amit írtál Leonovo vas, a full hd filmeket és a multitask kezelést bírja szaggatás nélkül ?
Kb ehhez tudok viszonítani ,mert a Prestigonak a full hd film megnyitás / lejátszás is nehézkesen megy, de ahogy írtam ez rockhippes szégyen :O

[ Szerkesztve ]

(#77030) Game-over válasza Ghostman78 (#77029) üzenetére


Game-over
aktív tag

Ha nem holnap veszel gépet, akkor tudok segíteni a gépek tesztelésében hétvégén:

Van pár gép amit vettem ismerősöknek, ha megmondod melyik programmal használod meg dobsz egy teszt dwg-t akkor szívesen letesztelem neked:

Lenovo Tab 3 8 (a 10-es is ugyanez, a 4-es széria is szinte megegyezik a hármassal)
Lenovo Tab 3 8 Plus (ebben Snapi 625 van meg 3 gb ram)
Huawei Mediapad T3 8 és 10
Samsung Galaxy tab A 10 (SM-T580)

Ezeket tudom felajánlani, ha érdekel akkor írj PM-et :)

(#77031) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Sziasztok.Van egy Android tablet.Ha összekötöm USB a laptoppal azt mutatja a gép,hogy semmi szabad tárhely nincs,holott 4Gb szabad,a beállításokban ezt látni.USB háttértár módban van,de a többi módban is ugyan ez történik.Android 6.0 a tablet Win7 a laptop.Mi lehet a gond?

(#77032) Ghostman78 válasza Game-over (#77030) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Szia

Rendes vagy , köszönöm.
Küldök infot PMben hétfőn.
:R

(#77033) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Technikai kérdés: az akksinak jó, ha intenzív használat közben töltőn van a tablet? (Samu Tab A) Laptopoknál ugyebár ilyenkor nem bántja az akksit a gép, tabletnél nem tudom, kihagyja-e az akksit az áramkörből, vagy extrán fűti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77034) keszo válasza t72killer (#77033) üzenetére


keszo
őstag

Nem tudom, hogy a mostaniak hogy vannak kiépítve, de a régi samsung galaxy tab 310-em félre érzékelt töltés közben.

Attila

(#77035) t72killer válasza keszo (#77034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk a Tab A se mostani gyerek, a vele azonos generációs S7edge telefonom masszívan melegszik, ha terhelés alatt töltöm. Nagyobb eszköz+nagyobb akksi lévén elvárna az ember valamiféle akksikímélő "vezetékes" módot - ha már az egyel nagyobb kategória laptopoknál ez megvan.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77036) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Ismerős vett egy Lenovo tab 4 10 tabletet. Sim kártya benne. netezés és SMS küldés fogadás működik benne.
Telefonálás nem.
A szolgáltató szerint nincs benne GSM modul, de leírás alapján van.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#77037) Dr.NX válasza cintula187 (#77036) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szia!

Ugyan kérdést nem tettél fel, de azért:
Nem fog tudni telefonálni vele (csak VoIP).

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#77038) ollie válasza t72killer (#77033) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem tabletnél sem bántja, csak az a gond, hogy töltés közben melegszik az akku töltésvezérlő áramköre, ami miatt melegszik az akku. E mellett ha intenzíven használod a tabot, maga az egész SoC (alaplap) melegedni fog, amitől még jobban melegszik az akku. Az akkunak meg a meleg az ellensége, így ha hosszú életűt akarsz, nem ajánlom, hogy töltés közben terheld. Egyébként nem csak az akkunak rossz, hanem az alaplapnak is, mert az is extrán fog melegedni az akkutöltés miatt. A lányom így vágta gajra az LG G Tab 8.3-amat, amire már nem volt garancia, és annyiba került volna az alaplapcsere, mint egy mostani, középkategóriás tablet ára.

Amúgy a fentiek vonatkoznak a telefonokra is. Az akku vezérlőelektronikája és a SoC által generált hő összeadódik, így némelyik telefon akár fel is forrósodhat ilyenkor. Ez se az akkunak, se az elektronikának nem tesz jót.

[ Szerkesztve ]

***

(#77039) t72killer válasza ollie (#77038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, 22es csapdája akkor:(. Ha nincs töltőn, akkor szaporodnak a ciklusok, ha töltőn van, akkor az alultervezett áramkör nyírja ki - ahelyett, hogy laptop-módjára békénhagyná az akksit pl 90%-os töltöttségi szinten és a beérkező áram tisztán az alaplapba menne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77040) cintula187 válasza Dr.NX (#77037) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi. Igen most a szolgáltató is ezt mondta, hogy alapból berhelés/mókolás nélkül nem fog tudni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#77041) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Mostanában szeretnék tabletet venni, de nem igazán tudok dönteni, hogy melyik is lenne a legjobb választás. Egyelőre ezt a hármat néztem ki:

Chuwi Hi9 Air
Teclast T10 Erről mindenhol jókat olvastam, talán az egyetlen ami nem tetszik, hogy csak fehérben árulják.
Xiaomi Mi Pad 4 Ha esetleg erre esne a választás, akkor megvárnám amíg EU Warehouseból is lehet majd rendelni.

Szerintetek melyik lenne a legjobb vétel? Vagy esetleg van ezeken kívül bármi ajánlott, hasonló árban? Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#77042) rrobi válasza cidalain (#77019) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszönöm, szerdán tudom kipróbálni!

(#77043) t72killer válasza Ronam (#77041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Chuwi Hi9 Air-ről már írtam - két baja van: gyenge az LTE jel és sötét (200nit) a kijelző. A Teclast T10 ugyebár nem tud LTE-t+az itt nyilatkozó kollégák szerint nagyon béna a szoftvertámogatás, a Mi Pad 4 LTE verziója pedig nem tudja a legfontosabb B20 csatornát (és egyébként nemigen vannak még róla tesztek).

Ja +tisztázni kellene, hogy milyen méretet szeretnél? (mi pad: 8", T10: 10")

Én múlthétig rágódtam, végül vettem egy akciós samu Tab A 10.1-et. Igaz, hogy csak 2GB RAM, öregedő SoC - de a gyakorlati dolgok terén (fényerő, akksiidő, wifi/LTE minőség, szoftver) ott van a szeren.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77044) Ronam válasza t72killer (#77043) üzenetére


Ronam
addikt

Igazából a méret annyira nem számít, mármint azért 8" alatt nem szeretnék tabletet venni ;). Ahogy elnézem, akkor mindegyiknek van kisebb-nagyobb hibája. Tehát ezek közül egyik sem annyira jó vétel? LTE amúgy annyira nem fontos..

(#77045) t72killer válasza Ronam (#77044) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tökéletes vétel nincs a piacon:(. A szoftver még a bajom a kínai tabletekkel, itt nem teheted meg, hogy "felhúzol rá egy tiszta windózt", mint pc-n -> én leginkább emiatt kerültem ki ezt a triót (ok, a xiaomi már civilizáltabb, viszont nekem lte kell és abban csak herélt lte van, ráadásul 8"-os, amikor 10est kerestem).

Ha nem sürgős, akkor megvárhatod a samu őszi tabletjeit, én inkább vennék alsókategóriás samut rendes supporttal+később közösségi ROM-okkal, mint akármilyen kínait.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77046) Ronam válasza t72killer (#77045) üzenetére


Ronam
addikt

Lehet várok akkor az EU-s Mi Pad 4-re, Xiaomi termékekben még soha nem csalódtam, és amúgyis az tetszik a legjobban a 3 közül. Köszi a segítséget! :R

(#77047) t72killer válasza Ronam (#77046) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szivesen:R, ja, arra figyelj még, hogy az lte nélküli mi padban gps sincs:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77048) t72killer válasza t72killer (#77024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valszleg a "fejlettebb"(?) T590/595 is csak ezt a gagyi 7870-es SoC-t kapja meg - bár a speckókhoz nem írták, a fejlettebb SoC-k nem ragadtak le a 4.2-es bluetooth-nál (és ez fix, az fcc vizsgán már túl van a modell). szval egyáltalán nem bánom hogy 2016-os Tab A-t vettem végtelen várakozás helyett - ami ugyan "gagyi", de legalább olcsó, és nem bánom ha 2év múlva kukázom egy 6GB-os ütősebb tablet kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77049) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy hol találhatok a megfelelő Rom-ot és melyik telepítési útmutató szerint tudnám frissíteni a Xiaoami mi pad 2-met?
Valahol azt olvastam hogy az EU Stable Rom már egy éves és nem érdemes felrakni, ott a MulrtiROM-ot javasolták, de leírás és link nem volt.
2/16Gb-os Android 5.1-es főverzió és Stable Miui 7.0.10 fut a táblagépen.

Köszi előre is!

(#77050) Dr.NX válasza lolchief70 (#77049) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.