Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) csabi236


csabi236
tag

sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni tablet vásárlásban.30-50 ezer forint között szeretnék vásárolni 7"-os tabletet,sok fele nézelődtem és leginkább a samsung galaxy tab 2 7.0 nyerte el a tetszésemet.Tudtok ajánlani olyan tableteket amelyek ennél is jobbak ár érték arányban.
Előre is köszi a válaszokat

(#35752) this is life válasza Crytek (#35748) üzenetére


this is life
Ármester

Lenovo a2109 ha a tn panel nem zavar...4 core 1giga ram,tegra3...[link] egy kis anyag rola...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35753) crue válasza Mike88 (#35749) üzenetére


crue
őstag

Ez nem egészen így van. Én Kecskeméten, kertvárosi részen egy 8 dolláros usb-s vevővel, a saját kis pálcika antennájával tökéletesen fogom a mindigtv csatornáit a fél méter vastag falú házban. A midigtv honlapján pedig lehet tájékozódni cím alapján, hogy hol mivel fogható az adás (szobaantennával, tetőantennával vagy kültéri antennával).

(#35754) Treff86


Treff86
csendes tag

Sziasztok.

Bár tudom kicsi az esélye, de azért megpróbálom...
Abban reménykedek, hogy tudtok nekem ajánlani egy tabletet. Régóta spórolok rá, ezért nem szeretnék melléfogni, de mivel nem értek hozzá, remélem ti tudtok nekem segíteni.
A tabletet főleg nyelvtanulásra használnám, azon belül is idegennyelvű filmek nézésére. Szóval alap követelmény, hogy 10 colos kijelzője legyen, (ha nagyobb még nincs ebben az árkategóriában) és IPS, ne okozzon neki gondot feliratos filmek lejátszása, apróbb programok futtatása (ANKI ha vki ismeri), továbbá menjen neki pdf fájlok olvasása és közben mp3 lejátszása, az aksija lehetőleg legalább 5 órát bírja a fenti igénybevétel mellett, a súly az lényegtelen, ágyban illetve vonaton szeretném használni. A wifi az másodlagos, ha pár métert bír nekem elég, laptop mellé szeretném kiegészítő gépnek, mert egész napos monitor előtt görnyedés után már nincs kedvem otthon is asztalnál ülni. És igen a legfontosabb kritérium az ár. 50.000-nél többet nem szeretnék költeni rá max plusz 5e, vagy plusz 10 ha tudtok egy bestbuyt. Jah és mivel hosszabb távra tervezek vele és nem divatból venném, ezért amennyire lehet legyen stabilan működőképes és minél hosszabb a garanciája, annál jobb. Játékok kezelése abszolút másodlagos, ha tud akkor jó, ha nem akkor nem. Szóval jó aksi, kijelző, olyan ami kényelmes olvasásra is, stabil működés (ne legyen többet a szervízben, mint nálam) és 50.000.
Ha tudnátok olyat ajánlani, ami az edigitalban is kapható, akkor az külön jó lenne a 15 hónapos 0THM miatt.
Nagyon szépen köszönöm előre is a hozzáértő segítségeteket, és bocs, ha kicsit kuszára sikerült, de este van.

(#35755) keszo válasza Treff86 (#35754) üzenetére


keszo
őstag

Tudom, hogy androidos fórumban vagyunk, de egy jóállapotú használt iPad 1-en még gonbolkozzál.

Attila

(#35756) z0d1AK válasza Treff86 (#35754) üzenetére


z0d1AK
veterán

,,Régóta spórolok rá, ezért nem szeretnék melléfogni"
Na most ezzel az a baj, hogy 10"-os IPS nem igazán van 50 ezer alatt. Ha van is, szar. Tehát mondhatni megbízható, hosszabb üzemidővel rendelkező tablet nincs ennyi pénzért, ha ennyire nem akarsz melléfogni, spóroljunk tovább. Galaxy Tab 2 10.1 most 85K, kb ez az, ami minden elvártnak megfelel és tényleg nem lesz vele gond.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35757) Treff86 válasza keszo (#35755) üzenetére


Treff86
csendes tag

Gondolkodtam rajta, de egyrészt nem szeretem az almás cuccokat, másrészt inkább az androidos programok vonalán haladnék, harmadszor pedig bár ezt nem írtam, de jó lenne 16:9es képarány, és azt hiszem az ipadnek 4:3as...viszont lehet mégiscsak ipad lesz belőle, ha nem tudotk jobbat ajánlani, szóval köszönöm szépen a tippet:)

(#35758) Treff86 válasza z0d1AK (#35756) üzenetére


Treff86
csendes tag

Tudom néztem azt is, de egyszerűen ha lenne is rá annyi pénzem akkor se szívesen adnék érte annyit, hiszen ez csak egy egyszerű eszköz, igazából pofám se lenne annyi pénzt elkölteni, amennyit más egy hónapban megkeres összesen...no de nem moralizálok, mert nem idevaló...amúgy lehet, hogy a 15 havi részletes akcióban mégis veszek egy olyat, úgy nem tűnik annyira szörnyűnek az összeg..szóval köszönöm a te ajánlatod is:)

(#35759) OTika


OTika
aktív tag

Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo-t akartam venni a héten az edigitalban, de az csak hónap végén lesz. A 8.0 Pro Duo is megéri 40eFt-ért? Esetleg tudtok ajánlani 40-Ft-ig vmit az edigital kínálatából?

(#35760) this is life válasza Treff86 (#35758) üzenetére


this is life
Ármester

Hallgass Zodiakra, a samu nem egy rossz darab, takarekos az akksival, pdf-bol csak a nagyon osszetetteket nem nyitja meg, legalabbis nekem eddig csak egy 250 oldalas pdf fektette meg eddig...jo uzemido, tartalom fogyasztasra tokeletes eszkoz a tab, annyira ne nezzd le ezen muszaki cikkeket, miota megvan,a laptop tan csak havonta egyszer van a kezeim kozt. Amugy en is kinai tabbal kezdtem, volt vele nyug es gond, de tanultam belole soha tobbet noname. Ha teheted vegyel egy markasat reszletre ,ha ero kell es elvagy kevesebb uzemidovel is akkor asus memopad smart, ha eleg a kozepes hw de 10 ora koruli uzemido jol jonne akkor samu..

Otika ...

Varj egy picit es jonnek a prestigio multipad 2 , 8colosa only wifi verzio 44000 korul van, ips panel es emlekeim szerint rk3066 soc. Ja es az extremnel kaphato...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35761) OTika válasza this is life (#35760) üzenetére


OTika
aktív tag

Na ez jó hír.
De lehet, h gyűjtök én is samura. :F

(#35762) this is life válasza OTika (#35759) üzenetére


this is life
Ármester

[lprestigio multipab2 ultra duo 8]
Amugy a hulye azert nem vagyok boltban a samu p3110 49900 ft, na az a jo dontes, 7 ora uzemido, igaz nincs hdmi,de stabilan ea jol hasznalhato, a p5110 85000. A nonamek kozt jok a prestigiok , de azert egy samu szintjere nem ernek fel, ha birnad anyagilag az asusnak van egy 7 colos telefonnak alcazott tabja , elvileg 80 ba faj majd,minden benne van , még az intel procija is ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35763) OTika válasza this is life (#35762) üzenetére


OTika
aktív tag

Jajaja, pont ezt nézem.

(#35764) this is life válasza OTika (#35763) üzenetére


this is life
Ármester

Asus [fonepad]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35765) b0bcat válasza this is life (#35762) üzenetére


b0bcat
addikt

samu p3110 49900 ft, na az a jo dontes, 7 ora uzemido, igaz nincs hdmi,de stabilan ea jol hasznalhato

+1 :K (Most nézem, hogy most talán a 8 óra is meglesz... ;))

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35766) t0mmy


t0mmy
csendes tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni.

9,7-10,1 legyen, fontos lenne, hogy ne faggyon állandóan, megbízhatóság, hosszú készenléti idő, ne legyen lassú(fussanak rajta a játékok) ár kb.70-90ig.
Köszi a segítséget. :)

(#35767) csabi236


csabi236
tag

sabi236
(újonc)

sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni tablet vásárlásban.30-50 ezer forint között szeretnék vásárolni 7"-os tabletet,sok fele nézelődtem és leginkább a samsung galaxy tab 2 7.0 nyerte el a tetszésemet.Tudtok ajánlani olyan tableteket amelyek ennél is jobbak ár érték arányban.
Előre is köszi a válaszokat

(#35768) z0d1AK válasza csabi236 (#35767) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem nagyon van. Max. a Nexus 7 8 Gbájtos újracsomagolt verziója.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35769) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek!
Elgondolkodtam egy tablet vásárlásán, csak vakon vagyok a témában.

Elsősorban otthon felhasználásra szánnám, wifin keresztül nyűstölném.
Filmeket szeretnék nézni rajta, valamint netezni... semmi extra.

Android -ból van erre valami megbízható alternatíva?
Árelképzelésem olyan 60-90kHuf -os sávban alakulna.

Esetleg Apple Mini?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.,

(#35770) umisu80


umisu80
csendes tag

Sziasztok

kérdés,
van e olyan tablet amin megy a facebookos farm játék. És lehetőleg időtálló jó minőségű. /anyósnak kéne a régi netbookja helyett/

ki lehet e valahol próbálni, tehát olyan üzlet ahol van tablet is meg wifi is

köszönöm a választ előre is

(#35771) Zeki válasza windlord (#35769) üzenetére


Zeki
nagyúr

Samsung, Nexus.
Ezek megbízhatóak.
De lehet Asus is.
Nézelődj!
Már ha ilyen magasra tetted a mércét holmi filmnézésre. :)
Ha 10"-os kell, itt dícsérgetik a Cube-ot. Kínából. Nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#35772) z0d1AK válasza umisu80 (#35770) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Flash már nem támogatott hivatalosan Android alatt, illetve elég bugos is, lassítja a készüléket rendesen, nem beszélve arról, hogy nem is kifejezetten érintőképernyős kezelésre lettek kitalálva ezek a Facebook játékok.
Igazából kényelmesen valószínűleg egyik tableten sem fog játszani ilyen Facebook játékokkal.
Ha nem a Facebook játék a feltétlen cél, meg kell nézni, van-e hasonló kifejezetten androidra.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35773) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Hajnalban nagy 50%-os akció volt a Dealextreme-en, nekem már csak az ICOO D50W 7" gépet sikerült megvennem.
Kiscsajnak jó lesz játszani ennyiért :)

Hány Amperes töltővel tölthetem majd?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#35774) windlord válasza Zeki (#35771) üzenetére


windlord
őstag

Elsősorban netezésre és filmnézésre kellene.
Nem akarom kínozni a laptopom az ágyban, mert felforr és bőg az összes ventije.

Szóval akkor Samsung vagy Asus.
Köszönöm!

(#35775) laszlohu válasza HornedReaper (#35773) üzenetére


laszlohu
addikt

5V 2A

(#35776) windlord válasza windlord (#35774) üzenetére


windlord
őstag

Még egy kérdés fogalmazódott meg bennem a nagy fórumozás közepette.:
a 7ˇcollos kijelző elegendő, vagyis megfelelő élményt ad egy film megnézéséhez?

Vagy minden esetben 10 col -ban kell(ne) vagyis illik gondolkodni?
Mik a tapasztalatok?

(#35777) boxos98 válasza this is life (#35674) üzenetére


boxos98
csendes tag

köszi

(#35778) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Egy haverom vett egy Ampe A85 8" RK3066 gépet.
A kijelzője gyakran random módon érzékel több ponton. A képernyőérintés helyét bekapcsolva jól látszik. Töltéskor még rosszabb a helyzet.
Van erre valami barkács csináld magad megoldás?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#35779) Zeki válasza HornedReaper (#35773) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nagy mázlid volt!
Én elfelejtettem. :(

(#35780) Sanzaa válasza Sanzaa (#35778) üzenetére


Sanzaa
senior tag

[Ez a hiba nálam is]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#35781) Keresztapper válasza Sanzaa (#35780) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Egy műszerésznek meg kellene néznie, hogy a digitizer flex kábelének a csatlakozója jól van-e az alaplapon, mert nálam egy telefonon volt ilyen probléma, aminek ez volt az oka, vagyis, hogy a csatlakozó ferdén állt és néhány láb nem megfelelően érintkezett..

http://palscoffeetech.com/

(#35782) Švejk válasza Treff86 (#35758) üzenetére


Švejk
őstag

Szia,
Ezt nézd meg. Egy ilyet vesz majd egy ismerősöm, jó árban van. IPS, 10 coll, erős, tehát benne van minden.

(#35783) Sanzaa válasza Keresztapper (#35781) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Köszönöm a tippet, még megvárjuk a bolt válaszát, aztán lehet, hogy megpróbálom én neki megmóklani. Bár ha forrasztani kell, akkor felejtős.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#35784) Zeki válasza Švejk (#35782) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 8000-es li-pol akku sem rossz!

(#35785) Dave79


Dave79
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni hogy Prestigio MultiPad 7.0 Prime 4GB (PMP3470B) ez a gép mire elég. Előre is köszönöm. ( alapvetően netezésre, e-mailezésre, pdf nézegetésre, hálózaton megoszott fileok kezelésére, okos teló helyett aminnyire lehet helyettesíteni, lenne használva ).

(#35786) this is life válasza t0mmy (#35766) üzenetére


this is life
Ármester

Ha az uzemido az elsodleges , es elegnek tartod a kozepes hw akkor samu p5110, ha kozepszintu uzemido akkor asus memopad smart, ha a 2 fent emlitett tab kozotti uzemido kb 6.5 ora , eros hw, gyengebb kijelzo (tn) akkor lenovo a2109... a samun nincs hdmi es nem is megoldhato ra, az asuson es a lenovon mind hdmi es usb port is van... uzemidok kb .: samu 10-12ora, asus 4.5-5.5 lenovo 6.5 ora korul... amelyik legjobban kozel all az igenyeidhez azt valaszd...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35787) Dave79 válasza Dave79 (#35785) üzenetére


Dave79
tag

vagy ez Funscreen funtab LUNA 7C40 4GB?

(#35788) Mike88 válasza crue (#35753) üzenetére


Mike88
senior tag

Hjaaajjj! Írtam, hogy nem erre van berendezkedve az ország, írtam, hogy a szerencsén múlik, hogy van vétel. Te szerinted ez mit jelent? Hogy lehetetlen beltéri antennával vételezni vagy azt, hogy lehetséges, de az esetek többségében nem? Az így igaz, ahogy mondtam, s sajnos nagy valószínűséggel még sokáig igaz is marad! Azt nem állítottam, hogy Budapesten kívül lehetetlen a szobaantennás vétel.
Boncolgathatjuk még, állok elébe, de ez, hogy neked van jel Kecskeméten a kertvárosi részen beltérben az még nem túl erős érv amellett, hogy az állításom nem igaz. S akkor még arról nem is beszéltünk, hogy jelerősség, jelminőség, amit a stick-ek set-top-boxok mérnek, az ált. hamis értékek.
Eleve jó terepviszonyokkal rendelkeztek, nem mindegy, hogy egy TV-toronyból, egy magasabb átjátszó adóról kell teríteni (akár dimbes-bombos vidéken), vagy a terepviszonyok miatt elég egy víztoronyról. A maximális sugárzás az 100 kW, ezt jelenleg, csak Budapest Széchenyi-hegy használja ki, ez biztosítja a szobaantennás vételt, a többi adótorony az olyan, hogy valahol biztosítja, valahol nem, de inkább nem. Ha megvalósulna a szobaantennás vétel az ország jelentős részén, akkor az többek között azt hozná magával, hogy mozgó járművön is az esetek többségében stabil vételt biztosítana.

(#35789) Zeki válasza Mike88 (#35788) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én remélem, hogy ha lekapcsolják az analóg sugárzást, akkor nem csak több ingyenes adó lesz, de beltéris lefedettség sok helyen. :)

(#35790) Mike88 válasza Zeki (#35789) üzenetére


Mike88
senior tag

Hát, majd meglátjuk. Nem vennék rá mérget. Ehhez az kell, hogy a környező országok is leálljanak az analóggal, hiába vagyunk más-más frekvencián. (Széchenyi-hegy is akkor tolta föl maximumra, mikor a tótok leálltak az analóggal.) A szerbek nagyon tökölnek, a románok most halasztottak stb. Még több ingyenes csatornát nem tartom valószínűnek, több csatorna nyilván lesz, de nem éri meg a kábeltévéknek ingyen sugározni.
Mindenesetre információim szerint hiába lesz idén lekapcsolás, idén már nem történik semmi sem a felszabadult frekvenciákon, más frekvenciára való költözés lesz az A és C mux esetében, de egyéb történés idén tudtommal nem.

(#35791) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Végleges döntés előtt állok vásárlás ügyben. Azt szeretném kérdezni, hogy a Nexus 7 szebb kijelzőjű, gördülékenyebb és nagyobb üzemidővel bír, mint a samu tab 2? Mert ha igen, akkor az lesz.

Mondjuk olvastam a fórumában, hogy van 3 hiba, ami elég gyakran előfordult egyes készülékeknél, de ugyebár sokkal többet adhattak el belőle, mint másból, és az azért is jöhetett ilyen számban elő...

A Tab2-nél vannak tapasztalt hibák egyébként? Tud erről valaki valamit?Köszi

(#35792) z0d1AK válasza nagypasztor (#35791) üzenetére


z0d1AK
veterán

Válaszd a Nexus 7-et. Szerintem a hibák amit olvastál, leginkább a szájhagyomány útján terjedő, tavalyi kezdeti gondok (kijelző bevilágítás, mozgás, stb), amelyek kb. szeptemberre elhárultak.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35793) zso85


zso85
tag

Üdv.

Tanácsot szeretnék kérni,hogy 3G nélküli tab-ot,hogy lehet a legegyszerűbben mobilnettel összehozni???
Usb-s stickkel vagy mifivel érdemesebb foglalkozni???

Köszönöm

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#35794) nagypasztor válasza z0d1AK (#35792) üzenetére


nagypasztor
tag

Mindenképpen 2 éves készülék garral szeretnénk a nexus-t, de a boltok nagy része 1 év gyártóit, és 1, vagy 2 év szoftver gart ad rá! Mit jelent a szoftver gar? Van egyáltalán olyan hely, ahol valódi garanciával adják két évre?

(#35795) z0d1AK válasza nagypasztor (#35794) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem az áfacsaló Sufni GSM-ek 0%-os áfa tartalmú ajánlatát kell nézni és akkor van normális ASUS 2 éves garanciával Nexus 7.
Pl.: Extreme Digital, BestByte

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35796) tjb007 válasza zso85 (#35793) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindkét módon egyszerű összehozni a tablettel, azonban van mindkettőnek előnye és hátránya is.
A stickes megoldás a legolcsóbb a kettő közül, viszont ezt ugye rá kell még dugni az OTG kábelre amin ott fog fityegni. A MiFi a legdrágább megoldás, viszont itt nem kell semmit sehová sem dugni, ráadásul ezzel egyszerre több eszközzel is meg lehet osztani a netet (már persze ha valaki azt szeretné).

(#35797) zso85 válasza tjb007 (#35796) üzenetére


zso85
tag

Köszönöm a segítséget.
Már csak annyi lenne a kérdésem,hogy az összes tab ,aminek van OTG csatlakozása azzal mindegyikkel meg lehet oldani vagy még van más feltétele a működésének???

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#35798) tjb007 válasza zso85 (#35797) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs más feltétel.

(#35799) t0mmy válasza this is life (#35786) üzenetére


t0mmy
csendes tag

Köszi a segítséged :)

Ma bementem a mediaba és a kezembe fogtam egy samut, hát eléggé nyüszögöt-nyegergett a kezemben :(
Volt ott egy Prestigio is, ez sokkal masszívabb készülék szerintem, sajnos arrébb sétáltam az alma felé és nagyon megtetszett az ipad mini, igaz kisebb a kijelző, de ahogyan kézbefogtam, eléggé jónak tűnt.

Mi a véleményed az ipad miniről?

(#35800) this is life válasza t0mmy (#35799) üzenetére


this is life
Ármester

Ipad mini :D ha van ra keret es megfelelonek erzed , szerintem vedd azt. A hatranya hogy itunes kell a pcre a zenek egyebek atvitelehez, blutyukon csak a hang megy ki,gyari allapotaban pendrive es egyebek se mennek vele,illetve a kezelofelulet nem igazan testre szabhato. De ha minoseget akarsz es ezen hatranyok nem zavarnak akkor ipad mini... esetleg megnezhetned az n7et is.. fejlesztoi droid tab sd kartya bovithetoseg hianyaval,nemi mokolas kell a pendrivekhoz is, es ohne hdmi.
Amugy mit csinaltal a samuval hogy nyekergett,nekem a 10 colos van es semmi nagy gaz nincs vele, igaz bepattintos tokban tengeti napjait.
De azert az ipad mini mas feeling.
Ha jot akarsz magadnak a kinai brandelteket lehetoseg szerint keruld messzire...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.