Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) rakal válasza fujifilm1 (#4990) üzenetére


rakal
senior tag

"Aki megbaratkozik a nem kapacitiv erintokepernyovel, annak kivalo, mert eleg jo az erinto erzekenysege"
Na itt lesznek majd a bajok,ezért adtam el főleg a rezisztív,de kiváló érzékenységű tabletemet.Szvsz nem túl jó nagyobb képernyőn,ha túl könnyen reagál,meglátod a gyakorlatban,ha csak gördíteni akarsz,és állandóan elindulgatnak programok,ha véletlenül kicsit jobban nyomod meg a kijelzőt,egy idő után igen bosszantó... :(

[ Szerkesztve ]

(#5002) fujifilm1 válasza rakal (#5001) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia.

A Galaxy S - el tudom osszehasonlitani, hat ahhoz kepest tenyleg gyengecske.
DE, multituchos, es megszokhato. Nyilvan a gamer-eknek nem megoldas.

A parom gorgetesi technikaja is csiszolhato :), mert neha elindit dolgokat de nalam nem jellemzo...

De a gorila glass erintesenek erzete -tenyleg hianyzik.... :)

U,
R

(#5003) aag válasza fujifilm1 (#5002) üzenetére


aag
őstag

De a gorila glass erintesenek erzete -tenyleg hianyzik....

Már alig várom, hogy egy 10"-os, normális tudású, normális árfekvésű (100e alatt) GG-s tablet megjelenjen. Az új ARCHOS-okon GG-van?

(#5004) z0d1AK válasza aag (#5003) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyelőre erről nincs infó. Szerintem nem, ahhoz túl baráti az áruk.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5005) leeann válasza Tsebacsi (#4999) üzenetére


leeann
csendes tag

Tsebacsi!

Pedig az Asus Transformerre már a hónap elején megjelent.

Valaki más tudja, hogy abban az esetben, ha nem érkezik meg, mit lehet tenni?

LeeAnn

(#5006) Tsebacsi válasza leeann (#5005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Passzolok :( De ott is írták páran, hogy nekik se jelzi a frissítést. Az OTA mondjuk hozzánk mindig fél-1 hónap késéssel ér el (Nexus One-ból kiindulva).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5007) z0d1AK válasza leeann (#5005) üzenetére


z0d1AK
veterán

A készülékek szépen sorban kapják a frissítést, nem egyszerre az összes. Így majd valamikor megjelenik a hazai készülékeken is a frissítés.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5008) aag válasza z0d1AK (#5004) üzenetére


aag
őstag

túl baráti az áruk

Már van áruk? :F

(#5009) z0d1AK válasza aag (#5008) üzenetére


z0d1AK
veterán

Rögtön megjelenéskor közzétette az Archos a várható ajánlott árát.
"Amíg Amerikában a legtöbb csúcskészülék alsóbb modelljei is 499 dollárba kerülnek, addig az Archos jelentősen kedvezőbb áron tervezi piacra dobni a készülékeit. Az Archos 80 G9 ára 279 dollárról (~ 53 ezer forint), a 101 G9 pedig 349 dollárról (~ 67 ezer forint) indul, melyek 16 Gbájt beépített flash memóriát tartalmaznak."

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5010) tjb007 válasza aag (#5008) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Az Archos 80 G9 ára 279 dollár, a 101-esé 349 dollár lesz"

Ez is csak várható ár és ráadásul nettó ár.

[ Szerkesztve ]

(#5011) aag válasza tjb007 (#5010) üzenetére


aag
őstag

Mondjuk, hogy ez így is lesz. Akkor a 101-es kb 130-150e Ft lesz nálunk bruttóban 1 év garral? Mert akkor nem is várok rá. Annyiért tuti nem kell!

(#5012) tjb007 válasza aag (#5011) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem csak mondjuk hanem így is van (mármint a nettó része). A dollárban megadott árak mindig nettó árak mivel államonként változik az adók (ÁFA stb.) mértéke, nem egységes.
Hogy nálunk mennyi lesz az majd akkor derül ki ha már megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#5013) z0d1AK válasza aag (#5011) üzenetére


z0d1AK
veterán

Majd ha megjelenik, akkor kiderül. 4 napja bemutatott készülékről, amely szeptemberben jelenik meg, senki sem fog tudni hazai kisker árat adni...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5014) aag válasza z0d1AK (#5013) üzenetére


aag
őstag

4 napja bemutatott készülékről, amely szeptemberben jelenik meg, senki sem fog tudni hazai kisker árat adni...

Pedig de! Én. Ehhez nem kell sem túl nagy ész, sem jóstehetség, csak figyelni kell az eddigieket. Eddig egy 349$ amcsi nettó árba kerülő számítástechnikai cuccos nálunk kb 120-150e Ft. Miért lenne ez kivétel?

(#5015) z0d1AK válasza aag (#5014) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor adj egy pontos árat mind a négy verzióra, és akkor visszatérünk erre októberben, és meglátjuk, mennyire adtál jó árat rá...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5016) aag válasza z0d1AK (#5015) üzenetére


aag
őstag

Most miért kell neked szándékosan félreértelmezni a düdögésemet?

A lényeg, hogy várhatóan ez sem lesz (mármint a 10"-os) bruttó száz alatt kishazánkban. És egy nettó ötvenezer forintos kisker usa bolt-árhoz képest ez bizony Qurvadrága. Én nem akarom ezt az árképzést normálisnak elfogadni. Ezt bakkogtam meg, ez itt a lényeg, nem pedig a nemlétező jóstehetségem. Érted ezt?

(#5017) rakal válasza aag (#5016) üzenetére


rakal
senior tag

Ez nem csak a tableteknél van így,pl. a 600 dolláros Mac Mini Mo-n 200-210 KHUF-ért vásárolható meg,úgy hogy az Apple infrastruktúra sem áll igazán mögötte.

(#5018) aag válasza rakal (#5017) üzenetére


aag
őstag

Sajnos! De ezen lehet változtatni. A magam részérő bojkottálom ezt a csúfos beidegződést. Amíg dupla áron kapnám, nem vásárolom meg Magyarországon és kész. Ha sokan csinálják ezt (és az internet világában ez kezd mindennapossá válni), -és miért ne tennék-, akkor lassan, de biztosan változni fog ez az ostoba helyzet. Legalább-is én így gondolom.

(#5019) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Irtam roviden a tapasztalataimrol a SMARTQ T10 tabletrol.

A teszteknél megtalaljatok:SMARTQ T10

Nagyon leegyszerusitve a lenyege:
ha valaki 10 colos 4:3 as, kapacitív tabletet akar 65eFt alatt az még várjon. :)

Ha viszont olvasas a fő cél, akkor ez teljesen jo arra.
(mert bár nem kapacitiv, de jol hasznalhato)

Udv,
Robi

ui: Koszi Zodiak a segitseget. :)

[ Szerkesztve ]

(#5020) z0d1AK válasza aag (#5018) üzenetére


z0d1AK
veterán

Erre van az a mondás, hogy egy fecske nem csinál nyarat.
Sosem lesz akkora a külföldi behozatal, hogy az komolyan érintse a hazai disztribúciót.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5021) aag válasza z0d1AK (#5020) üzenetére


aag
őstag

Az első fecske után jön a többi.

Szerintem pedig hamarosan várható a nagykerek észbekapása. Rá fognak ébredni: A sűrű fillér jobb mint a ritka forint.

(#5019) fujifilm1: Nem jó a linked!

[ Szerkesztve ]

(#5022) z0d1AK válasza aag (#5021) üzenetére


z0d1AK
veterán

A link jó, a ti jogosultságotok nem jó.
A tesztje megjelenés előtt áll, így user ranggal nem látható. Majd ha megjelenik, akkor láthatjátok a tartalmát.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5023) hecktor


hecktor
aktív tag

ARCHOS 7 HOME

használható ez a tablet? 25-ért kínálják használtan.

(#5024) z0d1AK válasza hecktor (#5023) üzenetére


z0d1AK
veterán

Annyiért jobban jársz egy új Point of View-val, 30 ezer, ugyan azt tudja, csak új modell, illetve 2 év garis.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5025) Saccco válasza z0d1AK (#5022) üzenetére


Saccco
nagyúr

És mikorra kapott megjelenési dátumot, ha nem titok?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5026) Saccco


Saccco
nagyúr

Most nézem, hogy bekerült a DealExtreme-hez a Dropad A8X. (Dropad 7" Capacitive LCD Android 2.2 Tablet PC w/ Wi-Fi/GPS/Bluetooth/HDMI (8GB TF/Cortex A8))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5027) z0d1AK válasza Saccco (#5025) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyelőre még nincs bedátumozva.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5028) Chaser


Chaser
titán

Fly touch 3-at ismeri valaki?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5029) tjb007 válasza Chaser (#5028) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#5030) szmi


szmi
tag

Halihó!Szeretnék egy kis segítséget kérni:2 tab közt vacilálok,az egyik a HTC Flyer,a másik pedig a Samsung Galaxy Tab.Mind a kettőt a T-nél venném,és játékra,netezésre esetleg olvasásra használnám.Néztem teszteket,de nem tudom melyik lenne nekem a jó? :F Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5031) z0d1AK válasza szmi (#5030) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha feltétlenül a kettő jöhet csak szóba, akkor egyértelmű, hogy a Flyer, amennyiben számodra megfelelő konstrukcióban megvásárolható.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5032) fujifilm1 válasza z0d1AK (#5027) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>a cikk megjelenese meg nincs utemezve...

Nahat ezt nem tudtam. Akkor bocs a linket.

(#5033) philoxenia válasza z0d1AK (#5031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a + 40kilót nem biztos, hogy megéri.....[link]
Sőt, Relaxnet L -el már majdnem 50....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5034) z0d1AK válasza philoxenia (#5033) üzenetére


z0d1AK
veterán

Csomag igénytől függ, ezért is írtam, hogy figyelembe véve azt, hogy ő milyen konstrukcióban tudja megvásárolni.
Mert csomagtól függően lehet, hogy éppen olyan kedvezményei lehetnek a T-nél, ahol mind a kettő kedvező áron megkapható, de ezt elsősorban ő tudhatja.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5035) szmi válasza z0d1AK (#5034) üzenetére


szmi
tag

Köszi a választ!Igen ez a kettő jöhet szóba,mert a Motorola Xoom-ra sajnálnám a pénzt.Arany kártyával venném és ez a kettő az aminek elfogadható az ára,még akkor is ha mire kifizetem tudom hogy semmit sem fog érni.Ami már csak aggaszt a dologban hogy meddig fogják ezeket a tabokat támogatni a gyártók.

(#5036) z0d1AK válasza szmi (#5035) üzenetére


z0d1AK
veterán

Figyelembe véve, hogy mind a kettő már most lemaradásban van operációs rendszert nézve, nagyon jó kérdés.
2.3 után nem tudom, hogy érkezik-e újabb verzió. Elviekben a Honeycombot egyik sem fogja megkapni, a telefonokat és tableteket összefogó rendszer pedig az év végén érkezik, Ice cream sandwich néven. Kérdéses, hogy ezt megkapja-e bármelyik is. A Samsungnak nincs sok esélye, lévén, mire kijön az új verzió, közel 1,5 éves lesz, illetve a z IFA-n jó eséllyel bemutathatják majd az utódját szeptemberben. A HTC alapból szeret b.zulni a frissítéssel, lásd a Desire mizériáját az elmúlt hetekben. Szóval a támogatottság mind a két oldalról kérdéses.

Az általad választott csomaggal arany kártyásan milyen áron kapnád meg a két készüléket?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5037) szmi válasza z0d1AK (#5036) üzenetére


szmi
tag

Samsung-25985Ft a kezdőrészlet és 2évig havonta 2080Ft,A Htc pedig-24945Ft a kezdőrészlet és 2évig havonta 2915Ft.Ez a t-mobilos weboldal szerinti ár,mert ma beszéltem az ügyfélszolgálattal és ott a hölgy felajánlotta kapcsol valakit mert egyénileg (is) állapítanak meg árat.Gondolom attol is függ högy mióta van náluk az ember...Az előfizum havonta 2300ft,de erről többet nem nagyon írhatok...

(#5038) tjb007 válasza szmi (#5037) üzenetére


tjb007
nagyúr

Aranytárskártya RelaxNet XL vagy RelaxNet L ?

(#5039) rakal válasza szmi (#5035) üzenetére


rakal
senior tag

Hello!
Ha gazdaságosan is szeretnéd megúszni,csakis a Samsung Galaxy Tab P-1000!
Felrakod a Gingerbread 2.3.3-at,megrootolod,és én tapasztalatból állítom,ennél jobb,gyorsabb tablet nem is kell,tényleg iPad2 szint,ez nem vicc.

(#5040) szmi válasza tjb007 (#5038) üzenetére


szmi
tag

Nem egyik sem,ez 1 külön megállapodásos (tudom értelmes szó) előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#5041) z0d1AK válasza szmi (#5037) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ennyi is bőven elég, így már átlátható. Igen, így a kettő között nagyjából 50 ezer van, bár havi bontásban nem olyan feltűnő az az ezres különbség. Ha nem vág földhöz plusz még ezer, akkor jobb lehet a flyer, bár hosszú távon egyik sem a legjobb.

Hozzáteszem, nem árt előtte kipróbálni mind a kettőt. Nekem a Galaxy Tab tavaly még nagyon tetszett, már most Honeycomb userként mást mondanék szerintem. A Flyert mikor még béta állapotban próbáltam, nem adta be annyira.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5042) szmi válasza rakal (#5039) üzenetére


szmi
tag

Hello!Az általad irt P- 1000 az a T mobilnál árult Samsung?Azért kérdezem mert ha jól tudom a Samsung tab több változatban(2?) is kijött különböző számozással.
z0d1AK:az az ezres nem vág földhöz egyedül az zavar amit Te is írtál hogy hosszú távon egyik sem jó választás.Lehet várni kéne amig kijön 1 olyan tab ami már a Ice cream sandwich -et fogja használni.Addig meg lehet elég lenne 1 Concorde 7020.

(#5043) z0d1AK válasza szmi (#5042) üzenetére


z0d1AK
veterán

A P100-es fullos verziót árulja a T. A másik verzió a csak wifis P1010, ezt nem volna érdeke árulni 3g nélkül.:)

Ha ICS-t használóra vársz szolgáltatónál itthon, az még közel egy év...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5044) rakal válasza szmi (#5042) üzenetére


rakal
senior tag

Igen,a T-Mobilos.
Egy video a rendszerről(sorry,olasz nyelvű,de a lényeget azt hiszem jól jellemzi, a fejlődést a 2.2-höz képest,és érdemes felrakni egy Launcher Pro-t is)
Android 2.3.3 a Samsung Galaxy Tab P-1000-n
Oldalt vannak német,il. angol nyelvúek is,de az olasz az autentikus(az olasz a hivatalos verzió)

[ Szerkesztve ]

(#5045) szmi válasza z0d1AK (#5043) üzenetére


szmi
tag

Akkor muszáj leszek valamit venni,csak az zavar hogy hiába 50ezer a Concorde 7020,de már ott is kiderült hogy procival gondok vannak(melegedés),a támogatása szerintem még annyira sem megbizható mint a Samsungé.Mondjuk az érdekes hogy ma a T-nél a szervizes ember nem tudta megmondani hogy melyik a legfrissebb Tés Android a Galaxy tabra.Kicsit elgondolkodtam főleg mikor azt mondta hogy 2.1-el árulják.

(#5046) foxi69 válasza szmi (#5045) üzenetére


foxi69
tag

[link]

Megnézhetné a honlapjukat: Operációs rendszer

Android 2.2 (Froyo)

(#5047) z0d1AK válasza szmi (#5045) üzenetére


z0d1AK
veterán

A szolgáltatók emberei nem feltétlenül szakemberek...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5048) tjb007 válasza z0d1AK (#5047) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez (sajnos) általános érvényű, a szolgáltatók szó helyére tetszőlegesen beilleszthető bármi :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#5049) z0d1AK válasza tjb007 (#5048) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért vannak kivételek. Általában ügyfél rajtam még nem fogott ki, nem nagyon tudott újat mondani, vagy olyat kérdezni tablettel kapcsolatban, amivel nem voltam képben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5050) szmi


szmi
tag

Köszönöm mindenkinek a választ!Most el kell tennem magam holnapra mert ülve elalszom.Holnap átnézem a netet videók után mind a két tabról.Mondjuk ez az olasz nyelvű videó elég meggyőző a Samsung esetében.Köszi még 1x!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.