Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) buci30


buci30
addikt

Segítsetek nekem egy Tabot keresni.
Itthon szeretném megvenni nem külföld nem ebay.
Legyen minimum 10"-os és legyen benne wifi minden képen.
3G ha bele fér az árba.

Max ár 100.000 FT de persze minél olcsóbban szeretném ez a plafon már.

Leginkább nettezésre lenne használva és kép nézegetések.
Talán filmek is.

Tehát azért ne legyen lassú :)
Aksi ideje is azért jó legyen.

S3-am volt most S4 ez a sebesség nekem megfelelő.

Dobjatok meg pár lehetőséggel.
Köszönöm előre is! :)
:) :R

szerk.:
Samsung Galaxy Tab 2vagy Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate 3G vélemény?
Vagy persze más ez csak én találtam...

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#36352) this is life válasza buci30 (#36351) üzenetére


this is life
Ármester

Samsung tab 2 szerintem jo valasztas, igaz nem egy s3/s4 hw dobog benne, de a tempoja mindenre eleg,kijelzo pls lcd, wifi eros, uzemido 10 lazan megvan. Amivel furgebbe teheto a samu a gyari appokat fagyasztani a feleslegesekkel egyutt, nova launcher a gyari helyett es autobootbol kivenni azokat az appokat amikre nincs szukseg, innentol ha doccen is azt is csak ritkan... hdmi nincs rajta ha az gondot jelent... a prestigio mva kijelzos (fakobb mint samue) a videok hangerejevel van nemi gond 10 orat nem megy el egy toltessel mint a samu de azert nem rossz az uzemideje..mind kettobol a wifist javaslom es melle egy mobil router vagy mifi..Esetleg megvarod a galaxy tab 2 10.1 utodjat, hatha nem szalnak el arban , abban intel atom proci ht-vel, nemi gond lehet egy ket alkalmazassal ami nem fut x86 alapokon, de elvileg semmi gond nem lesz azzal a tabbal sem. A myaudio , overmax felejtos eszedbe se jusson. Amit talan erdemes megvarni a wayteq 100dci... lassan kaphato lesz.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36353) buci30 válasza this is life (#36352) üzenetére


buci30
addikt

Köszi!
Más alternatíva?
A samu tab2 nem TFT kijelzős?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#36354) Kunsztler válasza this is life (#36352) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Na megrendeltem a Cube U30GT2 innen rendeltem meg meg ezt is vettem hozzá az egész volt 269 Dollár az az 61900-ft volt :)

Nexus 5

(#36355) wwhy válasza Kunsztler (#36354) üzenetére


wwhy
veterán

És ennyi is marad, ha mázlid van :) Ha nem, akkor +27% áfa :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36356) this is life válasza buci30 (#36353) üzenetére


this is life
Ármester

A samu tab 2 pls lcd... korrekt kijelzo , szinte az ips-el megegyezo latvanyt nyujt..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36357) Kunsztler válasza wwhy (#36355) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Ennyi lesz mert Kínába élek :D

Nexus 5

(#36358) tjb007 válasza Kunsztler (#36344) üzenetére


tjb007
nagyúr

Például Vatera és társai (illetve eBay).
Lehet természetesen újonnan is kapni, de amióta a PDA-k kimentek a divatból és átvették a helyüket az okostelefonok, amikben már alapból benne van a GPS, illetve amióta "fillérekért" lehet navigációs eszközöket (PND) kapni, gyakorlatilag megszűnt a piacuk, akik pedig még foglalkoznak vele jól elkérik az árát.
Emiatt érdemesebb inkább a használt példányok között nézelődni.

Melyik a jó ? Bármelyik, az összes.

(#36345) Mr. Teddy

Nincs olyan, hogy tabletre, meg nem tabletre optimalizált változat. Amelyik hivatalosan bárki számára elérhető, azaz megvásárolható, az ugyanúgy megy tableten is mint telefonon (mondjuk lassan el fog mosódni teljesen a határ a kettő között).
Annál az egyetlen egy navigációs szoftverrel van ilyen jellegű probléma, amit iGO-nak hívnak. Annál is csak azért, mert kereskedelmi fogalomba nem került, az NNG pedig csak külön gyártói kérésre/megrendelésre készíti el az adott készülékre.

(#36350) szabi__memo

3G

(#36351) buci30

3G-vel WayteQ xTAB-100dci, 3G nélkül ASUS MeMO Pad Smart.

(#36359) Kobe válasza mexel (#36337) üzenetére


Kobe
veterán

Chuwi v88

(#36360) buci30 válasza tjb007 (#36358) üzenetére


buci30
addikt

WayteQ xTAB-100dci?
Ez jobb mint a Samu tab2?

Árba látom 70 a Samu 100.

Kérdés még a Samuba mennek a flashek?
Vagy itt is root kel stb.?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#36361) mexel válasza Kobe (#36359) üzenetére


mexel
veterán

Ennek sajnos alacsony felbontású a kijelzője. Az kizáró feltétel. Talán egy 9.7-es jó lesz még, azt át lehet érni. Abban vanRK3188 és IPS fullHD. Sajnos 32gb-osat nem találtam.

(#36362) buci30


buci30
addikt

Samsung Galaxy Tab 2 10.1-ből több fajta is van most nézem :O
Mi a nagy különbség?

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P7500 3G 32GB termékleírás

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100 3G 16GB termékleírás

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#36363) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Már majdnem megvettem a samsung p3110-est, mikor rájöttem, hogy még is jó lenne, ha lenne benne 3g.
Alapvetően ebook olvasásra, internetre használnám
Láttam egy lenovo A2107A-t eléggé jól mutatott..
Mit ajánlotok 30-50 e között 7" 3g-vel? nem baj ha van benne bluetooth, de nem kizáró ok, ha nincs, min 8gb memória, vagy bővíthetőség, elég a 2 mag, persze lehet négy is :), jó lenne a megfelelő támogatás is mellé.
Itthoni vásárlás lenne egyébként

(#36364) wwhy válasza csmat (#36363) üzenetére


wwhy
veterán

Ha tetszett a P3110, akkor ugyanaz a Samu, P3100 :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36365) csmat válasza wwhy (#36364) üzenetére


csmat
senior tag

Jó lenne, csak kicsit több, mint a keret.. :O

[ Szerkesztve ]

(#36366) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Engemet is nagyon foglakoztat a tablet vétel főként a olvasásra plusz rapid nettezésre.És nézegetem a Nexus mert az tetszik a legjobban de sajnos kicsi a tárhelye és nem bővíthető.A 32G meg csak 3G modemmel kapható itthon drágán.Így nézegetem a külföldön is mert van ismerős Angliába ott láttam 32GB Wi-Fi only verziót.Erre magországon érvényesíthető a gari?

(#36367) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Érdekes tablet, HDMI-n kívül sok mindent belezsúfoltak:
A9 7.0" IPS Android 4.1.1 Capacitive Touch Screen Tablet w/ 3G / Bluetooth / Analog TV / GPS / FM

(analóg TV-adás hazánkban hamarosan megszűnik?)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36368) Zeki válasza HornedReaper (#36367) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, az analógot ebben az évben kilövik.

(#36369) mycso válasza buci30 (#36362) üzenetére


mycso
veterán

Teljesen más a két tábla.
A p7500 szerintem felejtős (ez az első 10collos samsung tábla). Tegra SOC, optimalizálatlanság, a szoftveres támogatás teljes hiánya, stb...
A p5100 az megérdemel egy kört ha belefér a keretbe (ez a 10collos Tab2), a kolléga az imént erről írt neked.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#36370) buci30 válasza mycso (#36369) üzenetére


buci30
addikt

P5100 és a WayteQ xTAB-100dci között nem látok nagy különbséget. Vagyis a WayteQ javára abban van hdmi, és olcsóbb is. Ha e kettő között kéne váltani melyiket javasolnátok és miért?
Csak mert ezt a WayteQ márkát nem is ismerem.

Vagy még valami szóba jöhet?

A flash player ezeken se fut?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#36371) Crytek válasza fateless (#36324) üzenetére


Crytek
veterán

Na jutottál valamire az NO.1 P7 akksi teszttel mennyit bír?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#36372) Kobe válasza mexel (#36361) üzenetére


Kobe
veterán

Pedig jobb ha megbaratkozol a gondolattal, hogy a normalisabb fajta kinaiak egytol egyig 4:3 as retina displayyel szerelik majd az uj tabokat, cube, pipo, mindenki csak retinas cuccokat jelent be. 1etlen kivetelrol tudok, a pipo m8-m9rol, de azok meg irdatlanul tularazottak, es 10 colra kicsit sovany az 1280, nomeg majdnem 300 dollar amiert mar idehaza is normalis cuccot kapsz

[ Szerkesztve ]

(#36373) Nyusziman


Nyusziman
tag

Sziasztok!

Én ezt a gépet rendeltem meg: Colorovo CityTab Vision 10.1 ---50ezerért

Van közületek vkinek ilyen tabletje?

(#36374) BoB válasza Kobe (#36372) üzenetére


BoB
veterán

Szerencsére nem kell megbarátkozni semmilyen ilyenféle gondolattal.

Pl.: Cube U30GT2

Ainol Novo 10 Captain

Mindkettő kijelzője 1920x1200 felbontású.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36375) tjb007 válasza qwertly (#36366) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elméletileg igen, de erre pontos választ itthon csak az után tudnak adni, ha megadtad a készülék szériaszámát.

(#36370) buci30

"P5100 és a WayteQ xTAB-100dci között nem látok nagy különbséget."

xTAB-100dci: erősebb SoC, szabványos csatlakozók, olcsóbb ár
P5100: 2 év garancia, nagyobb közösségi támogatás, GPS, nagyobb akku

"A flash player ezeken se fut?"

A Flash támogatása a Jelly Bean megjelenésével hivatalosan is megszűnt, ez persze nem jelenti azt, hogy ne működne. Csak fel kell rakni a legfrissebb Flash verziót és a Maxthon böngészőt, be kell állatni, és már működni is fog.

(#36376) buci30 válasza tjb007 (#36375) üzenetére


buci30
addikt

Köszi!
S ez a kijelző amiről pont szó van?
Nem szép akkor annyira ezekbe sem ez a felbontás? :(((

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#36377) Crytek válasza BoB (#36374) üzenetére


Crytek
veterán

Quad Core ACT-ACT7029 processor - Na ez már megint milyen proci?

Next PC Upgrade: 2022

(#36378) Kobe válasza BoB (#36374) üzenetére


Kobe
veterán

Az ainolt szerintem szamba sem erdemes venni, mivel az soc olyan gyenge hogy meg az 1280at sem szolgalja ki problemamentesen, nemhogy az 1920at.

a kollega egyebkent azt irta hogy a 10 colos fullhd cubeot azert csereli le, mert tul nagy, 7-8 colos gepet keresne rk3188al es 16:9, 16:10 es kijelzovel. Ns ilyen gep nincs, ekkora meretben max 1024 es felbontast lehet talalni, a nagyobb felbontas csak a 10 colos meretben divat, de sajnos ott is a beharangozott tabletek 95% retina displayt fog kapni. Pedig nagyon utos kombinaciok lesznek, 10000 mAh akksi, rk3188, 2 giga ram, igazi multimedias cuccok amik jobban elviselnenek egy HD keparanyt, nem kene mindenben applet majmolni :) foleg ugy hogy egy filmnel majd a kepernyo fele fekete csik lesz....

(#36379) tjb007 válasza buci30 (#36376) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Samsungban PLS van, a WayteQ-ben meg IPS, a felbontásuk megegyezik (1280x800).

(#36380) zsolt19900 válasza tjb007 (#36332) üzenetére


zsolt19900
őstag

és hát persze a facee :D ami miatt mindig rizergál a telefonom :) meg kíváncsi vagyok rá, mennyit dob a col növekedés a felhasználói élményemen :P

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36381) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Mennyire ajánlott a lenovo A2107A tabja? Létezik hony nincs itt teszt róla?
Erre valaki tud javasolni valamit?

(#36382) tjb007 válasza csmat (#36381) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az A2107A-ban sima TN panel van, szóval nem igazán ajánlott olvasásra, a támogatása is kb. egyenlő a nullával, plusz egymagos is.

(#36383) csmat válasza tjb007 (#36382) üzenetére


csmat
senior tag

Akkor mit ajánlasz 3g-vel 50 környékén?
Lehett hogy rosszul emlékszem a cikkszámra.. van a lenovónak 2 magos tabja?

[ Szerkesztve ]

(#36384) csiribacsi válasza zsolt19900 (#36380) üzenetére


csiribacsi
tag

Nem erdemes annyira menni fel a colok szamaban, mert konnyen rafazik az ember ha tul nagy lesz a gep, es pont emiatt akarja lecserelni majd. Lattam mar erre peldat

Üdv. Ádám

(#36385) mexel válasza csiribacsi (#36384) üzenetére


mexel
veterán

Ez a baj nálunk is. A páromnak kellett a gép, és csak itthonra, nem cipelgetni. Úgy gondoltam akkor a 10.1 a legjobb. Nekem tökéletes is lenne, de neki (lány :) ) kicsi a keze és nem éri át teljesen. Ezért 8" vagy talán 9,7" kell neki. Szomorú a dolog, mert itt a tökéletes masina, és el kell adni mert neki kényelmetlen. Pedig olvasásra, netre, mindenre nagyon jó a 10.1, de csak annak aki normál méretű kézzel rendelkezik (értem ez alatt hogy nem gyerek, vagy kisebb lány :) )
hurcolászni szintén nagy lehet, viszont gépelni, meg kell a 10.1.

(#36386) BoB válasza mexel (#36385) üzenetére


BoB
veterán

Nemértem hogy mit kellene átérni egy tableten :F Talán túl vastag? Nem tudja megfogni?

10.1 meg 9.7 között aztán hatalmas méretbeli különbségek vannak :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36387) Kobe válasza BoB (#36386) üzenetére


Kobe
veterán

Aterni pl azert kell, erdemes, hogy utazas kozben pl lehessen vele 1 kezzel lapozni, stb. Ha valaki tomegkozlekedesi eszkozon hasznalja, nem art ha 1 kezzel is tud alap dolgokat csinalni vele, maskul kapaszkodas nelkul az elso fekezesnel a tablettel egyutt torli fel a padlot az illeto... :)

(#36388) BoB válasza Kobe (#36387) üzenetére


BoB
veterán

Most ez komoly? Mert a telefonoknál megy a vita hogy a 4.7 már túl nagy az egy kezes használathoz. Akkor 10-nél mit beszélünk egy kezes használatról?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36389) csmat


csmat
senior tag

A nexus 7 megy 3g stickkel?

(#36390) tjb007 válasza csmat (#36383) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igazából egyiket sem.
Mindegyikkel van valami probléma, az egyikben a 3G nem működik normálisan, a másikban WVGA felbontású TN panel van, a harmadikban arra nem elég a SoC, hogy a kijelzőfelbontást normálisan meghajtsa.

Neked is azt tudom tanácsolni, hogy vegyél inkább egy 3G nélküli erős kétmagosat jó kijelzővel (pl. WayteQ xTAB-70dci, ConCorde Tab SPEED) és egy 3G zsebroutert. Kicsivel több, mint 50e forint, de így sokkal jobban jársz.

"A nexus 7 megy 3g stickkel?"

Igen, megy.

[ Szerkesztve ]

(#36391) Prof válasza BoB (#36388) üzenetére


Prof
addikt

Részemről először a 10 colso tabletek tetszsettek, azát nkezemb fogtma egyet negyedórán át és rájöttem hamar a 600-700g sok. Az ilyet asztalra teszik térdre ölbe szerencsétlenkednek vele.
Mivel ugye tapiképernyő, általában egy kézzel fogod másikkal tapizod, arra pedig nagy /nehéz sokak szerint

Személy szerint nekem a keskenyített 8 colos 4:3-as modellek jönnek be legjobban. 350g-ig. Nem véletlen adta ki az Apple az Ipad Minit ;)

Az 5 colos mobilok meg nem mobilok, hanem tabletek csak GSM modullal :) A legkisebb funkció rajtuk, hogy telefonálni is lehet velük, a legrosszabb funkció pedig hogy ha használod minden nap töltheted ami egy telefonnál röhej.

[ Szerkesztve ]

(#36392) mexel válasza BoB (#36386) üzenetére


mexel
veterán

Pedig nem nehéz megérteni. :DDD megfogod 2 kézzel jobbról és balról. A 2 hüvelykujjaddal nyomkodod a nyomkodnivalót. Pl játék, net, ikonok stb. És a 2 hüvelykujjad középen nem ér össze, azaz kimarad egy rész amit csak úgy érsz el ha felemeled a kezed, azaz elengeded a tabot. Ha valakinek kicsi a keze akkor nem ér el mindent, csak folyamatos elengedéssel, és ez esetleg kényelmetlen lehet. Persze ez függ a felhasználás módjától is, valaki nem így fogja a kütyüt. Így érthetőbb?
Középen kimarad kb 2-3cm-es rész amit a hüvelykujj nem ér el. A 9,7-es már keskenyebb, olyan 4:3-as. Azt éppen átéri a párom keze, tehát az kényelmesebb. És ezért nagy neki a 10.1-es, pontosabban csak széles. Ezért kell lecserélni. Nekem jó lenne, de nem én használnám. Valószínűleg az almákat azért is tervezték akkorára. A 10.1 nagyon jó, csak nem mindenkinek.

Aki utazáshoz vesz tabletot, oda meg szerintem nagy a 10-es. Az főként otthoni használatra jó, hogy ne laptopon kelljen netezni, stb. Játékoknál is klassz, hogy nem egérmozit nézel, és minden alkalmazásban jó hogy normál méretű minden amit tapizni kell, nem olyan kicsi mint egy 7"-oson. Az jó utazáshoz inkább. Szerintem mindenkinek érdemes átgondolni mire akar használni egy tabot.

[ Szerkesztve ]

(#36393) BoB válasza mexel (#36392) üzenetére


BoB
veterán

Így már egyből érthető :R

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36394) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziaztok segitséget szeretnék kérni töletek, 8- as kijelző 4 mag 1-2 g ram, jó wifi, nagyjából ennyi az elvárás, a vállaszokat előre is meg köszönőm. :K

(#36395) z0d1AK válasza monti0222w (#36394) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha már árat nem adtál meg (aztán majd mindjárt írod, hogy ennyit nem akarsz kiadni rá...), Galaxy Note 8.0, 170 ezerért. Minden paramétert teljesíti, minőségi szinten!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36396) b0bcat válasza Prof (#36391) üzenetére


b0bcat
addikt

"Az 5 colos mobilok meg nem mobilok, hanem tabletek csak GSM modullal A legkisebb funkció rajtuk, hogy telefonálni is lehet velük, a legrosszabb funkció pedig hogy ha használod minden nap töltheted ami egy telefonnál röhej."

A legtöbb ilyen tepsifont nagy, 3 Ah körüli akkuval szerelik, amivel normál használat mellett simán kibírnak 2 napot. (Tapasztalat.) Különben is egy jól kihasznált okostelefonnál normális, hogy nap végén tölteni kell. Az meg egyéni preferencia kérdése, hogy telefonnak nagy-e.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#36397) z0d1AK válasza b0bcat (#36396) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem tudom, hogy mit használsz, de a nagy gyártók 5"-os készülékei közül az SGS4-nek van a legnagyobb akkumulátora 2650 mAh-rel. És hát van olyan nagyobb név, ahol 2000 mAh is alig van. Na most az SGS4 is egy napos telefon, jó esetben 1,5 nap. Persze használattól függően. Ahogy én használom a telefont, az Xperia Z pl. sokszor csak fél napos.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36398) this is life válasza csmat (#36383) üzenetére


this is life
Ármester

Az acernek van 2 magos tn kijelzos tabja b1-a71 a kijelzo mellett a viszonlag keves memoria a hatranya, de ismeros akinek van azt mondja hogy a kevesebb memoriaval is kellemesebben mukodik mint a volt myaudio808dcc tabja ara 45000 korul van. Amugy [ez] hogy tetszene ? Van 3g, gps, 2 mag , ips kijelzo ,fm radio...stb 2 ev gari . Igaz 8 col 4/3 kijelzo.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36399) csiribacsi válasza this is life (#36398) üzenetére


csiribacsi
tag

drága arányaiban a teljesítményéhez.

Üdv. Ádám

(#36400) b0bcat válasza z0d1AK (#36397) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez használatfüggő. A néhai, MT6575-tel szerelt aTAB5-öm netezési üzemideje ugyanannyi volt, mint a P3110-emnek (6-7 óra), 2800-as akkuval. Telefonként nem használtam. A feleségem 6577-tel szerelt, 5,3 collos tepsijének névlegesen 3100-as akkuja van, és ezzel neki 2 napot bír (pedig sokat beszél, és netezik is rajta wifin keresztül). De ez mind irreleváns, mert ugyanaz a konfig az egyik júzernél 4 nap, a másiknál fél. A lényeg: nem véletlenül népszerűek a tepsifonok. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.