Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) zoltenwoodoo válasza vamzi (#11999) üzenetére


zoltenwoodoo
csendes tag

Köszi a választ. Azt hiszem, akkor nem valószínű, hogy veszek tabletet. A windowsossal amúgy mi a baj?

(#12002) tboldi válasza canniball (#11997) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az én 7030-asomon is van egy reset gomb. :)

(#12003) darky4e válasza ronson (#11991) üzenetére


darky4e
tag

A minőségibb 10"os gépekben legtöbbször 6-7000mah ás akksi van specifikáció szerint.
És specifikáció szerint jópár 7"os gép rendelkezik 4000mAh-ás akkumulátorral.

De lehetséges,hogy ezek valóban el vannak hazudva,de ha a nagyban 7000mAh-ás van a kicsibe beleférhet a 4000mAh. Én így gondolom.

Az akkumlátorok mérete valóban adott,de az energia sürüség nem.

Apple is képes volt 2* olyan erős akksit ugyanakkora helyre bekényszeríteni!

Live long and prosper

(#12004) darky4e válasza Prien (#12000) üzenetére


darky4e
tag

Én néha az 1280*800-as felbontáson nehézkessen olvasok. (7"on)
El se tudom képzelni milyen lehet 800*600on.

Live long and prosper

(#12005) Prien válasza darky4e (#12004) üzenetére


Prien
addikt

Jövőhéten megmondom. :)
Egyébként nyilván használható,hiszen a könyvolvasók is ezt a felbontást használják,(800x480) a kismillió 7-es tabletekkel egyetemben. Gondolom, csak 5 centiről lehet zavaró. :)

A kevés is több a semminél.

(#12006) z0d1AK válasza canniball (#11994) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez szerintem ember kérdése is, én az xTAB-70i-t is egy kézzel tartom, de általában az iPadet is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12007) petipetya válasza Prien (#12000) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen ám, de a könyvolvasó nem tükröződik és rontja a szemet annyira.

"nincs rá lezsóidő"

(#12008) Imy


Imy
veterán

És mennyiért van a legolcsóbb 3G-s tablet, ami viszonylag jó is?

(#12009) z0d1AK válasza Imy (#12008) üzenetére


z0d1AK
veterán

A legolcsóbb új talán a Prestigio 7"-osa, de az is 60 felett van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12010) kelzsoca válasza Imy (#12008) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hardveresen ami már rendben van az mondjuk újonnan egy Vodafone (ZTE) Smart Tab 7 (75k)

Szintén 3G-vel de elavultabb hardverrel, viszont olcsóbban Huawei IDEOS S7 Slim

https://vertigostore.eu

(#12011) Imy válasza kelzsoca (#12010) üzenetére


Imy
veterán

Akkor lehet még érdemes várni egy kicsit, talán nyárra, ösz elejére lejebb mennek az árak, ahogy az android 4 is jobban elterjed, s talán többen lesz 3G modem (igaz a 3G is lassan elavult lesz, itt van már a küszöbön az LTE)

(#12012) tjb007 válasza Imy (#12011) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem nagyon kell számítani a jövőben sem több 3G -s modellre, LTE -re meg végképp nem, legalábbis ha az olcsóbb modelleknél maradunk.

Amire most számítani lehet kínai fronton azok a kétmagos/négymagos tabletek.

[ Szerkesztve ]

(#12013) kelzsoca válasza Imy (#12011) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg mint érdekesség ezt olvasd el: Bukták a tabletlázat a mobilszolgáltatók

https://vertigostore.eu

(#12014) bel6 válasza Prien (#12000) üzenetére


bel6
tag

Nekem semmi bajom a felbontással, se a mérettel. Amire oda kell figyelni, ha jó a szemed (és az is maradjon), hogy le kell venni a fényerőt, illetve olyan típust szabad csak venni amin ezt lehet.
És nem szabad elfelejteni pislogni :-)

De nem kédés, hogy ebook olvasásra ebook olvasó a jobb:
-matt kijelző
-kisebb tömeg
-célirányosabb (talán gyorsabb) szoftverek
-Sokkal hosszabb akksi idő

(#12015) ronson


ronson
őstag

Illetve a ICS-nek még van hova fejlődnie.

Ha már itt tartunk, valaki nem tudja, hogy lehet eltüntetni a virtuális billentyű alól az állapotsávot? Marha gyorsan gépelek tableten szó felismeréssel, de így használhatatlan, mert folyton beleütök az állapotsávba.

(#12016) nightmare13 válasza kelzsoca (#12013) üzenetére


nightmare13
senior tag

Mondjuk én is pont 3G képes készüléket szeretnék, mert inkább netezek nagyobb kijelzőn (és ugye nálunk még nincs minden sarkon wifi, plusz sokszor buszokon se)

A hazai szolgáltatók kínálatáról meg annyit, hogy ugyanolyan pofátlanul magas árakkal dolgoznak, mint a bankok... Kb annyiért vesztegetnek egy-egy készüléket, amennyiért más forrásból is megszerezhető, ez még akkor is igaz, ha nem a gigamegaüberbrutál előfizetést szeretnél, hanem mondjuk egy aranykártyásnak járó 2GB/hó (nuku túlforgalmazás) csomagba vásárolnál...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#12017) hossszú


hossszú
őstag

USB-s billentyűzettel használom a tabletet, bekapcsoláskor viszont le kell húznom mert a PIN kódot csak a virtuális billentyűzettel tudom beírni. Van erre valami megoldás?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12018) z0d1AK válasza hossszú (#12017) üzenetére


z0d1AK
veterán

PIN kód kikapcsolása? Én minden kártyámon ezt teszem. Igazából az adatokat nem védi a kód, hiszen kártya nélkül is elérhető minden a készüléken, ha meg ellopják, közel mindegy, úgyis le kell tiltani a kártyát.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12019) canniball válasza vamzi (#11999) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez tuti mindig működik? Mert úgy rémlik hogy amikor befagyott a készülék akkor ez sem segített...

tboldi!
Azt a készüléket pont nem néztem. :B

Prien!
Itt is volt aki azt mondta hogy kevés ez a felbontás 7"-ra, más meg úgy nyilatkozott hogy köszöni, megelégedéssel használja. Nekem most kb. ilyen felbontásom van (egész pontosan 480x854), ezzel elégedett vagyok...igaz 3,7"-on. :D

z0d1AK!
És hogy kell azt elképzelni? Mert gondolom nem úgy ahogy írtam (hüvelyk ujj alul, többi felül), vagy ha így akkor baromi nagy kezed kéne legyen ami úgy láttam nincs. :) A súly alapján pedig nem hiszem hogy a szélénél-keretnél "összecsípve" sokáig lehet kényelmesen tartani.

kelzsoca!
Nem biztos az hogy nem lenne a 3G-re igény. Pl. ebből:
"...1300 megkérdezett amerikai fogyasztó 54 százaléka szerint a csak Wi-Fi-s modell sokkal kívánatosabb. Ennek alapvető oka természetesen az ár, egy iPad esetében 130 dollárral kellene többet fizetni a 3G-vezérlőért..."
is nekem inkább az jön le hogy egy "filléres" pluszért qrva sokat akarnak lerántani az emberről, így meg persze hogy nem kell (szinte) senkinek. Ha lenne a wifi only és a 3G verziók között mondjuk 5k különbség és lenne hozzá reális árazású (akár prepaid) net csomag szvsz nagy valószínűséggel egyből javuló tendenciát mutatna a kereslet.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12020) Sanzaa válasza canniball (#12019) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Tényleg borzasztó, hogy ugyanazért az adatmennyiségért 3x annyi pénzt elkérnek a tabletes csomagoknál, mint a stickesnél.
És csodálkoznak, hogy nem lámák az emberek.
Pedig szívesebben vásárolnék én is tabletet a Tmobile-tól, ha nem lennének ilyen irreális árak.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#12021) z0d1AK válasza canniball (#12019) üzenetére


z0d1AK
veterán

WayteQ xTAB-70i, Apple iPad 2

Igazából egyik megfogása, tartása sem okoz gondot. Nem tudom, hogy ez normálisnak számít-e, vagy valami különleges képességre utal-e. ;]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12022) bostone


bostone
addikt

A minap épp azon gondolkodtam, hogyan tudnám kiváltani a jelenlegi vezetékes netemet egy mobilnettel.
Nézelődtem és a telenor elvileg böngészéshez kínál végtelenített csomagokat.
Valaki próbálta már? Használható? Bevált?

(#12023) kelzsoca válasza canniball (#12019) üzenetére


kelzsoca
félisten

1300 megkérdezett amerikai fogyasztó 54 százaléka szerint a csak Wi-Fi-s modell sokkal kívánatosabb. Ennek alapvető oka természetesen az ár

Kérdeznéd ezt meg itthon, az 54% lehet felmenne 95% köré :)

(#12022) bostone

Inkább próbáld ki 5 napos visszavételi garanciával, én nemrég kötöttem egy hipernet előfizetést az elérhető legnagyobb csomagra, de másnap vittem is vissza és bontottam a szerződést.
A korlátlan böngészés és mailezés (korlátlan=az elérhető maximum sebesség, nincs sávszél korlátozás) pedig csak 2 év aláírása esetén érvényes.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#12024) z0d1AK válasza kelzsoca (#12023) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én megvettem az iPadből is a 3G-st, ahogy előzőleg a Galaxy Tab 10.1v-t is kifejezetten a 3G miatt választottam. Igazából én inkább kiadok többet azért, hogy bárhol elérhessem a netet és ne kelljen tetheringgel szarakodni. Nekem megérte a minimális plusz költséget. Igaz, a minimálist úgy kell érteni, hogy jó áron sikerült megvenni a készülékeim.

Ellenben azon nem csodálkozom, hogy nem megy a tablet szekér a szolgáltatóknál, amilyen árat diktálnak, inkább vicc, mint versenyképes.

A Voda a nagy okos boltjában kemény 208.300 forintért osztja a 16 gigás wifis BlackBerry PlayBookot. Ez már csak azért is vicc, mert teljesen mindegy, hogy milyen netcsomaggal veszed, mindenképpen annyi. Azt nem írja, hogy ad-e valamit hogy használhasd is a mobilnetet, vagy csak a kezedbe nyom egy SIM kártyát és kend a hajadra...
Németországban a PlayBook kemény 200 euró a boltokban...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12025) bostone válasza kelzsoca (#12023) üzenetére


bostone
addikt

Ez mintha picit megváltoztatná az eddig bevezetett fogalmakat.
Ahol én élek igen korlátozottak a vezetékes lehetőségek (konkrétan egy van), viszont minden mobilszolgáltató elérhető 3G-vel.

(#12026) Mittu88 válasza z0d1AK (#12024) üzenetére


Mittu88
senior tag

Csak én vagyok úgy, hogy eszembe se jutott mobilszolgáltatótól venni tabletet? Van egyáltalán ezeknél is olyan, hogy szolgáltatófüggő a 3G-s modell? Az nagyon gáz lenne :)

(#12027) hevizms


hevizms
addikt

Szó volt itt nemrég az akkuhasználatról.

Teclast A10T 9.7" IPS képernyő folyamatos wifizés mellett 5 óra 30 perc.

Ja és ez ténylegesen használati idő.Tehát nincs benne képernyőkimélés semmi és teljes fényerőn megy egyfolytában bekapcsolt wifivel.

ne dőljön be senki a reklámszövegeknek hogy egész nap megy a kinált olcsó kinai tablet full használattal

(#12028) z0d1AK válasza Mittu88 (#12026) üzenetére


z0d1AK
veterán

A függőség szerintem modelltől is függ, bár amennyi készüléket eladhatnak, szerintem nincs SIM lock rajtuk. Bár ezt nem tudom biztosan.
Én vennék szívesen szolgáltatónál telefont és tabletet is, éppen csak nincs olyan életképes opció, amiért aláírnék 1, de inkább 2 évet...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12029) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

A smartstore oldalán hol vannak a tabletek? Lámáskodok 5perce vele, de nem találom.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#12030) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Mittu88
Pl a Vodafone Smarttabok biztos nem fügfetlenek:-)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#12031) z0d1AK válasza Sanzaa (#12029) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szar az egész SmartStore, leginkább csak viccet csinál magából a Voda vele, mert teljesen amatőr, arról nem beszélve, hogy hányadék az oldal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12032) kelzsoca válasza Sanzaa (#12030) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csak telefonokat fogsz találni, minden egyéb miatt személyesen kellene bemenni hozzájuk.

https://vertigostore.eu

(#12033) Imy válasza tjb007 (#12012) üzenetére


Imy
veterán

Akkor várok még egy kicsit a több magosra.
3G-nek annyi előnye van, hogy bárhol van net.

(#12034) Sanzaa válasza Imy (#12033) üzenetére


Sanzaa
senior tag

arnyekxxx-nek már megjött Kínából a kétmagos pd10 nevű tabletje. Kb 24e volt. Ha nem fontos a hazai garancia...

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#12035) tjb007 válasza Imy (#12033) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tudom én, hogy milyen előnye van csak épp jóval drágább úgy mint kiadni Wi-Fi only verzióban

(#12034) Sanzaa

Azért az a kétmagos SoC csak belépőszintű, a komolyabbakra még várni kell egy keveset.

[ Szerkesztve ]

(#12036) gps76


gps76
őstag

Bocs az ekezetek miatt...
Aki nem akar sokat adni most egy hasznalhato tabletert az lesse meg az Onda termekeit,foglalkoznak a szoftveres ellatottsaggal is.
Nekem van egy vx610w,ami teljesen korrekt az araert,nincs semmi gond vele,van ra ICS,de 512 rammal nincs olyan jo mint a 2.3-al,ami szalad rajta.
Betekintesi szoge aranylag jo,wifije vetekedik egy netbookeval(a packard bellemben broadcom van es hasonlo az intel 4965-hoz tavolsag,racsatlakozas tekinteteben)
Van egy VI10 elite 7 collosuk is,illetve VI40 elite (9.7" IPS paneles)ami nagyobb felbontassal es 1 giga rammal van,erre mar jo az ICS.
Erdekes mert osszes romuk rootolva van,nem kell kinlodni vele,arban meg szinten bevallalhatoak.

Csak azt nem tudom honnan kellene venni mert tobb helyen irnak a vam,meg az afa,stb dolgokrol.

[ Szerkesztve ]

(#12037) Sanzaa válasza tjb007 (#12035) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Hát eddig sem a drágább kategóriával szemezett.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#12038) tjb007 válasza Sanzaa (#12037) üzenetére


tjb007
nagyúr

A két dolog között nem feltétlenül van összefüggés.

(#12039) canniball válasza Sanzaa (#12020) üzenetére


canniball
nagyúr

Dettó.

z0d1AK!
"WayteQ xTAB-70i"
Múltkor jártam a nem-vagyok-hülye-boltban ahol egy Maxtab volt kiállítva, ahogy gugliztam annak kb. ilyen súlya van (és az nem tűnt pehelykönnyűnek), ezt figyelembe véve ez így elég kényelmetlennek tűnik hosszútávon. Vagy qrva izmos kisujjad van... :D Vagy tévednék?

"Nem tudom, hogy ez normálisnak számít-e, vagy valami különleges képességre utal-e. ;]"
Nyilvánvalóan csakis az utóbbiról lehet szó. :DDD

"A Voda a nagy okos boltjában kemény 208.300 forintért osztja a 16 gigás wifis BlackBerry PlayBookot. ... Németországban a PlayBook kemény 200 euró a boltokban..."
1euro=296,67Ft-> 200euro=59334Ft, a különbség 148966Ft, az naggyon dúúúrva. :Y De végül is érthető, elvégre a német életszínvonal sehol sincs a miénkhez képest... :(

kelzsoca!
"Kérdeznéd ezt meg itthon, az 54% lehet felmenne 95% köré :)"
Biztosan; de úgy gondolom ennek oka nem az igény hiányában hanem az árban keresendő. Ezért is írtam hogy Ha lenne a wifi only és a 3G verziók között mondjuk 5k különbség és lenne hozzá reális árazású (akár prepaid) net csomag szvsz nagy valószínűséggel egyből javuló tendenciát mutatna a kereslet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12040) z0d1AK válasza canniball (#12039) üzenetére


z0d1AK
veterán

Napi 12 óra billentyűzet püfölés megedz :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12041) F.B.I. válasza Sanzaa (#12034) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezekre a kínai, kintről rendelt tabletekre, hogy intézi az emberfia a garanciális szervizelést? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#12042) canniball válasza z0d1AK (#12040) üzenetére


canniball
nagyúr

:D

F.B.I.!
Gondolom adott esetben felveszed a kapcsolatot a kinti kereskedővel, ők megírják hogy küld ki nekik, te így teszel, majd bízol...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12043) ronson válasza F.B.I. (#12041) üzenetére


ronson
őstag

Feladod nekik postán. Aztán valamikor visszajön.
Viszont aki ilyen parázós, az inkább vegyen itthon.

(#12044) tvamos válasza F.B.I. (#12041) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem ugy megy, ha rogton rossz, reklamalsz a PayPal-nal.
(Maskulonben megszivtad.)
Ha kesobb romlik el... akkor eldobod...
(Fizetni a kuldozgetest... ertelmetlen.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#12045) tjb007 válasza F.B.I. (#12041) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha minden jól megy akkor sehogyan sem.
Ha nem akkor meg leírták a többiek a módját. Ha jól emlékszem vannak itt olyanok akik már rendelkeznek ilyen irányú tapasztalattal.

(#12046) vamzi válasza F.B.I. (#12041) üzenetére


vamzi
őstag

Ugyan nem tablettel, de egy hasonló árkategóriájú kínai vakuval jártam most úgy, hogy garanciás. Az eladóval felvettem a kapcsolatot. Az persze lepattintott, mert már kicsúsztam az ő általa adott 30napos cseréből, beszéljek a gyártóval. A gyártóval pedig lebeszéltem, hogy visszaküldöm. Így is lett. 600g a cucc(persze a határ a postán 500g-nál van) így 4300 jó magyar forintomba került az odaposta. Cserébe a feladási ár 15x-ig biztosítva van a csomagom(bőven benne van) és 7-10 nap az odaút és nyomon követett.

Egyelőre várok, mert a héten adtam fel. Remélem megérkezik. A hölgy a postán azt mondta, hogy a vámon majd jól kielemzik, hogy fizetnem kell-e vámot utána mikor kiviszik, de megnyugtatott, hogy mivel garanciális ügyintézésről van szó, amiről a csomagban lévő dokumentumok is tanúskodnak, így biztosan átengedik.

Hát remélem. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, mert sosem postáztam még semmit sem Kínába, de főleg nem gariztattam velük soha semmit.

(#12047) Mittu88 válasza tvamos (#12044) üzenetére


Mittu88
senior tag

Az hogy működik?
Amúgy valaki írta, hogy valami kisebb hibás tabletet vett és írt a ferdeszeműeknek, azok meg felajánlottak 5$ kompenzációt. Nem volt jó biznisz szerintem, szóval ez a PayPal-es módszer jobb lehet.

(#12048) vamzi válasza zoltenwoodoo (#12001) üzenetére


vamzi
őstag

Egy iconia W500-asunk van. Nehéz,vastag, nem bírja sokáig, ventilátor van benne. A hardver nagyon érezhetően gyenge a win7-hez. Mi összesen arra használjuk csak, hogy vonalkódokat húzgálunk be egy excel táblába. A teljes felület optimalizálatlansága miatt egér nélkül esélyed sincs kezelni. STB...

(#12049) mipityu


mipityu
tag

Én egy 289 dolláros mobilt állítottam fejre.
Írtam a kinainak, válaszolt: küldjem vissza.
Csak a telefont, akkut, hátlapot küldtem, így volt sima postával 1250 Ft.

Kb. egy hónap alatt megfordult. Kaptam egy gyári újat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#12050) vamzi válasza mipityu (#12049) üzenetére


vamzi
őstag

Az egyáltalán nem volt sok, sőőt! Sajna én ilyen olcsó konstrukcióban nem mertem elküldeni

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.