Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Tim82 válasza tjb007 (#7000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ld. szerkesztés után beírt mondatomat. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7002) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!
Ph-n kívül merre érdemes még hirdetni egy tabletet?
Van esetleg valami tabletekkel foglalkozó oldal?

Előre is kösz!

(#7003) z0d1AK válasza Torry (#7002) üzenetére


z0d1AK
veterán

vatera

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7004) RufuszX


RufuszX
senior tag

Üdv!

Jártam Kínában és beszereztem egy helyi androidos tábla gépet (azaz 2 db-t vettünk ismerőssel) nagyon szépen működött egészen 2 nappal ezelőttig amikor is kikapcsoltam és bakapcsolásra semmi reakció. Töltést próbáltam, gépre dugni semmi... és ami a legidegesítőbb a másikkal is ez van a mai naptól kezdve. Annyi, hogy az még felvillan a töltésre de bekapcsolásra semmi reakció.
A kérdés, hogy érdemes-e vele kezdeni valamit, vagy van-e magyarországon olyan aki hozzá tudna szagolni valamilyen szinten vagy vettünk 2 jól kinéző papírnehezéket?
Előre is kösz is választ!

(#7005) z0d1AK válasza RufuszX (#7004) üzenetére


z0d1AK
veterán

Milyen típus?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7006) RufuszX válasza z0d1AK (#7005) üzenetére


RufuszX
senior tag

Chinaleap Smarpad M2
Link
De azt hiszem a belső adatok kicsit jobbak, de kínai leírásom van csak hozzá és a gyártó oldala sem túlságosan európai barát.

De az én verziómban 1Ghz-es proci 512MB ram és 2.3-as Android van.

[ Szerkesztve ]

(#7007) ferensz


ferensz
senior tag

Egy kisebb telenoros kalvaria utan en is bealltam az androidos tabletgepek tulajainak soraba egy 10.1-es tabbal :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7008) RufuszX


RufuszX
senior tag

Fejlemény az egyik tábla működik, de csak a saját töltőjével lehet tölteni ami 5V-os és 1,5A-s.
Az enyémnél lehet az a gond hogy csak 400mA-s töltővel próbáltam tölteni? Mivel az ázsiai 2 lapos villás csatlakozó nem ment bele a hazai aljzatba... :W
Ha szerzek átalakítót vagy estleg egy 1A-s töltőt akkor lehet rá esély szerintetek?

(#7009) Samus


Samus
addikt

Akkor kérdés. Tableten gondolkodom. A felhasználási terület éjjel ágyban netezni, közben zenét hallgatni, filmet/sorozatot nézni, PDF alapú magazinokat olvasni.

Nem kérdés, hogy "minél olcsóbb, annál jobb" megoldás lenne a legjobb, viszont legyen teljesítménye is, nem akarom, hogy amiatt menjen el a kedvem az egésztől, mert a cucc akad, laggol. Kinéztem a Wayteq 7"-os kütyüjét, Mobilaréna nagyon dícséri. Igaz, hogy nincs 3G modem és GPS benne (mindkettő jó lenne, de ennyiért biztos, hogy nem kapok), de izmos a hardver, kapacitív multitapi a kijelző, és szép is. Leginkább erről érdekelne vélemény, ha esetleg valamely kolléga birtokol és használ efféle kütyüt (leginkább a felsoroltakra használva mik a tapasztalatok, mennyire gördülékeny a dolog, és hogy van-e FLASH támogatás?).

Illetve egyéb ajánlásokat is szívesen fogadok (3G és/vagy GPS-el szerelt példányok árban hogy mozognak, stb.). Érdekelne, hogy egy 10" variáns (legolcsóbban az Archos 101-et láttam 60k-ért) mennyivel nyújt többet az említett 7"-nál (nyilván előny a nagyobb kijelző, de megér-e plusz 20000 forintot).

Köszönöm :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7010) jFox válasza RufuszX (#7008) üzenetére


jFox
őstag

Az lesz a baj. :K 400mA édeskevés ezeknek. Nekem ha jól emlékszem 1.5A-es van.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7011) tjb007 válasza Samus (#7009) üzenetére


tjb007
nagyúr

A felsoroltakra elég lehet az xPAD-70 akkor ha elég a 7".
Gördülékeny, Flash van, továbbiakat megtalálod a topikjában: [link]

10" vs. 7" témában azt tudom javasolni, hogy nézd meg élőben (pl. MediaMarkt), egyszerűbb lesz dönteni.

(#7012) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Nem tudok dönteni, melyiket válasszam:

Motorola Xoom vs. HTC Flyer vs.Samsung G. Tab 10.1

Igen, ez a T-mobile-s kínálat. Melyik a "fasza" melyiknek nincs sok "hibája" gyerekbetegsége.

Gyorsan kell döntenem, sajnos időm nincs átolvasni a topicot.

Előre is köszönöm a válaszokat.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#7013) tjb007 válasza mcroberto (#7012) üzenetére


tjb007
nagyúr

Galaxy Tab 10.1

(#7014) Dreamie válasza mcroberto (#7012) üzenetére


Dreamie
őstag

Én xoomot vettem, nagyon elégedett vagyok vele! Árban nem tom van-é különbség. Valamennyire azért érdemes utána olvasni, nem olcsó portékát veszel! :DD

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#7015) ferensz válasza mcroberto (#7012) üzenetére


ferensz
senior tag

Mint elegedett Galaxy Tab 10.1-es user megegy a tab mellett :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7016) gerz


gerz
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy usb-s mobilinternet modemmel lehet tableten internetezni? Vagy azok csak windózon működnek?

Köszi előre is.

(#7017) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, Galaxy fele húz a szívem, Xoom drágább. 110e VS. 130e

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#7018) tjb007 válasza gerz (#7016) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lehet de ez nagy gyártók esetében felejtős, inkább a kevésbé ismert kínai márkákra jellemző.

(#7019) pckownz válasza tjb007 (#7018) üzenetére


pckownz
senior tag

Itt is inkább a Huawei modemek a kedveltek :(((

(#7020) gerz válasza pckownz (#7019) üzenetére


gerz
csendes tag

Köszönöm, de nem értem.

Mi az, hogy a nagy gyártók esetében felejtős? Mi jellemző a kevésbé ismert kínai márkákra?
Lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett?

Az egész nem csak attól függ, hogy van-e usb port a tebleten vagy sem?
Meg talán attól, hogy az androidon működik-e a mobilinternetes kütyü.

(#7021) tjb007 válasza gerz (#7020) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem beszéltünk el egymás mellett.
Kérdezted, hogy usb-s mobilinternet modemmel lehet e tableten internetezni, erre válaszoltam, hogy a nevesebb gyártóknál (Samsung, Acer, Asus stb.) nem működik csak a kevésbé neves vagy névtelen modelleknél.
Nem, nem csak attól függ, hogy van e a tableten USB vagy sincs, függ a kerneltől/szoftvertől is. Ezt a megoldást leginkább a noname és brandelt kínai modelleknél használják mivel nincs bennünk beépített 3G modem, ők (a kínaiak) foglalkoznak ezzel, a nagyok mint pl. a Samsung meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#7022) gerz válasza tjb007 (#7021) üzenetére


gerz
csendes tag

Világos. Tehát az oprendszer tudná kezelni, de alacsonyabb szinten tilthatják.
Köszönöm, ez így igazán hasznos információ.
(Remélem még nem volt erről szó itt, korábban :---))

(#7023) jFox válasza gerz (#7022) üzenetére


jFox
őstag

Nem tiltják, csak nem teszik bele. Ha kell vedd meg a drágább modellt, amibe bele van építve a 3G modul. Üzletpolitika. :D

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7024) keccsa válasza mcroberto (#7012) üzenetére


keccsa
aktív tag

Ha nagynak találod a 10"-t (vagy elég a 7"), akkor jó választás lehet a Flyer. Én nagy megelégedéssel használom már egy ideje, főleg a Magic Pen király! :K

Mindenki magának hülye!

(#7025) keccsa válasza Samus (#7009) üzenetére


keccsa
aktív tag

Ha nem égetően sürgős, akkor egy-két hét múlva itt az Xpad-100, nézd meg azt is! Abból lesz 3G-s is! :C

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#7026) aag válasza keccsa (#7025) üzenetére


aag
őstag

egy-két hét múlva itt az Xpad-100

Mondják már ezt pár hónapja...

(#7027) Samus válasza keccsa (#7025) üzenetére


Samus
addikt

Néztem, tökéletes lenne, de biztos, hogy 60k vagy a fölött indul majd (már csak a nagyobb kijelző és a gyorsabb processzor miatt is) . Így vagy a 70 lesz, vagy egy használt netbook...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7028) szponzor válasza Samus (#7027) üzenetére


szponzor
senior tag

Másik topikban kelzsoca azt írta, hogy kb. 60k a kezdőára a 3G nélkülinek, kb. 75k a +G-snek. Ha megjelenik, akkor nem sokra rá elvileg elérhető lesz a 2.3-as ROM az xpad-70-re is.
Amúgy én is a megjelenésre várok, remélhetőleg még ebben a hónapban kijön.

(#7029) kolosanyi válasza mcroberto (#7012) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Xoomnak az az előnye, hogy referenciamodell, minden frissítést először kap meg és garantáltan támogatják sokáig. Viszont amióta a hazai forgalmazó megszűnt, a garancia érdekes téma lehet. Btw a szolgáltatói modelleknél ez jelent problémát? Elvileg van saját szervizhálózatuk általában nem?

De egyébként lehet én is a Tab mellett döntenék.

(#7030) gipsztigris válasza kolosanyi (#7029) üzenetére


gipsztigris
addikt

Sziasztok!

Huawei Ideos S7 slim tabletet vennék reális áron! Ajánlatokat PM-ben várok.

Köszi!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#7031) baluka26


baluka26
veterán

Csókolom.
Szeretném rottolni az ASUS Transformerem, csak eléggé kezdő vagyok a témában. Szóval, ezt találtam: [link], ennek az utasitásait ha kvetem lehet gond?
Mire kell odafigyelni?
Mennyi esélyem van a letéglázásra?
Köszi a válaszokat.!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7032) Nara19 válasza gipsztigris (#7030) üzenetére


Nara19
aktív tag

Nézz körül itt is, mindig van egy-kettő kínálatban:
http://mobilarena.hu/tema/re_huawei_ideos_s7_slim_valahogy_igy_kell_ezt/friss.html

(#7033) mcroberto válasza kolosanyi (#7029) üzenetére


mcroberto
aktív tag

A T-mobilos telefonokat is külsős cég javítja. Apple terméket mondjuk nem, azt küldik a hivatalos apple szervizbe, ők mondanak A-t vagy B-t. Tabletnél nem tudom mi a helyzet. Kénytelen vagyok várni jövőhétig a választással, addig van időm mindegyiknek utána olvasni.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#7034) tjb007 válasza Samus (#7027) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az xPAD-100 -ban nem lesz gyorsabb processzor, ugyanaz aa SoC lesz benne mint a 70 -ben.

(#7035) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Régebben irtam párszor ide nektek, a tabletemről, de most van ujabb emlitésre méltó fejlemeny:

A SmartQ T10 - 10 colos tablet, a V4.0 firmware óta, még jobban felgyorsult és egész megbizható lett.

Egyetlen tudott hibája van a SmartQ T10 nek - hogy a flash videók hangját nem játsza le a böngészőben.
(A youtube videók töbsége hanggal együtt tökéletesen meg a youtube alkalmazásból.)

Egyébbként nagyon szép a képe, és teljesen jól használható olvasásra, filmnézésre, web böngészésre.

További infók: https://sites.google.com/site/smartqtent10/general

És itt a forumban :) a tesztje:

Udv,
Robi

(#7036) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

Udv!
Novo8-as kollegak olvasgatjak ezt a topicot?

X

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#7037) supercharley válasza _X10Dead_ (#7036) üzenetére


supercharley
tag

Szia!

A feleségemnek van NOVO8. Ha tudok segítek!

(#7038) supercharley válasza Dreamie (#7014) üzenetére


supercharley
tag

Én xoomot vettem, nagyon elégedett vagyok vele!
Szia!
Nekem is van egy Xoom-om. A tiéd rootolva van? Én próbáltam, de az első próbálkozásom egy nagy bukta volt, lett belőle egy tégla. Talán az első voltam az országban aki a T-nél ilyet vett. Mivel a szervízesek egy kukkot sem értettek hozzá, ezért azonnal cserélték. Most van valamilyen univerzális root a Xoom-hoz, de már nem nagyon merek belevágni. Az unlockolást már megvan, azt megcsináltam.

(#7039) supercharley válasza kolosanyi (#7029) üzenetére


supercharley
tag

A Xoomnak az az előnye, hogy referenciamodell, minden frissítést először kap meg és garantáltan támogatják sokáig.

Szépen hangzik, csak nem így van! Nekem Xoom van, figyelemmel kísértem a külföldi topikokat is. Ne tudjátok meg hogy milyen kínos szülés volt a Motorolának mire sikerült globálisan updatelnie a xoomokat 3.1-re. A support elég szarnak tűnik, sajnálom hogy ezt kell írnom, mert nagyon szeretem a motorola készülékeit, telefonom is egy Motorola Defy. Maguk a hardverek nagyon jónak tűnnek, de a support az brrrr.... :O

(#7040) kolosanyi válasza supercharley (#7039) üzenetére


kolosanyi
veterán

De a Xoomra nem a kuglitól jön a frissítés? Viszont ez tényleg gáz egy referenciamodell esetén.

(#7041) Dreamie válasza kolosanyi (#7040) üzenetére


Dreamie
őstag

Khm... Xoomra is jött már 3.2, csak a 3G-re nem. Egyébként xda a barátunk! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#7042) kolosanyi válasza Dreamie (#7041) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondd ezt egy r=1 típusú usernek... Szerintem ott kap hülyét.:D

(#7043) fifi_addict


fifi_addict
tag

üdv!
van egy Yamoto Passanger Lite tabletem, Android 2.3-al, amin egy Nokia mobil 3G-jét szeretném használni. PC-re simán megy a dolog Ovi Suit nokiás szofverrel.
tud valaki ilyesmiben megtámogatni nehány tanáccsal legalább? USB-n keresztül kell a kapcsolat, mert a telefonon nincs wifi. :F

...........................???

(#7044) Sonja


Sonja
veterán

VIA Seeks US Ban of iPhone, iPad Over Patent Infringements

Egy új jelentkező a perelési hullámban! :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7045) Samus


Samus
addikt

Erről a sokat emlegetett Novo 8-ról hol lehet több infót megtudni? Néztem neten, és ahogy láttak kb 200 dolcsiért kapacitív 8", és 1024x600as felbontást kínál Cortex A9-es procival...igencsak vonzó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7046) Ropman válasza Sonja (#7044) üzenetére


Ropman
tag

Tényleg nincs valami amit alá lehet írni a kedves és jó Apple ellen ? [ bármi Petíció ]

By Luke SkyRopman :]

(#7047) hun_gery válasza Samus (#7045) üzenetére


hun_gery
aktív tag

van egy jó, meg egy rossz hírem:
a jó:
a felbontás nem 1024x600, hanem 1280x768
a rossz:
borzasztó gyatra az akkuidő

fórum

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#7048) supercharley válasza hun_gery (#7047) üzenetére


supercharley
tag

Így is van, az akku nem sokáig húzza, de a feleségem így is elvan vele. A kijelző persze nagyon részletes, de azért sem a képét, sem az érzékenységét nem lehet a Motorola Xoom-hoz hasonlítani.

(#7049) Pulsar válasza mcroberto (#7017) üzenetére


Pulsar
veterán

Szintén tab, mint tulaj... :) Bár Xoom--ot még nem láttam, nagy különbség nem lehet. :)

(#7050) hun_gery


hun_gery
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni:
huawei ideos s7 slim,
vagy
galaxy tab p1000?

érveket, ellenérveket szeretnék.
(asszonynak lenne, nem érdeklik a komolyabb 3d-s játékok (pl. gameloft), inkább logikai, film, mp3, ebook, net)

szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.