Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) RufuszX válasza csiribacsi (#36898) üzenetére


RufuszX
senior tag

Szia!
Üzemidő wifivel és esetleg anélkül videólejátszással + Skype megy-e vele rendesen. Hirtelen más nem jut eszembe.
Köszi :-)

(#36902) csiribacsi válasza fateless (#36900) üzenetére


csiribacsi
tag

nekem a hátlap anyaga nagyon bejön, valami fém ötvözet (nekem előtte ainol fire-em volt annak is fém volt de a chuwi-é jobb, sokkal, nem csúszik, nem izzad tőle a kezed)
az összeszerelés is szerintem igen kiváló nem nyikorog sehol vagy ilynek, gombok zépen állnak
akksiról késöbb tudok többe tmondani de már most jobb mint a fire-é
naggggyon smoooth a rendszer, imádom, minden röccre indul

CSAK AJÁNLANI TUDOM A CHUWI V88-AT

Üdv. Ádám

(#36903) Melack


Melack
veterán

Helló! Használtam 10-15eFt közötti tabletek közül mit javasolnátok? Olvasáshoz, filmnézéshez, böngészéshez (vonatút max 3 óra - ezt legalább bírja ki). Tippeket előre is köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#36904) csiribacsi válasza RufuszX (#36901) üzenetére


csiribacsi
tag

120 négyzetméteres házban mindenhol tudom fogni a jelet a telómat simán beveri (ZTE -Skate) egyszer se dobott le (nem is fog :) )

Üdv. Ádám

(#36905) fateless válasza csiribacsi (#36902) üzenetére


fateless
veterán

Akkuról várom a további infókat. (Két tabletet rendeltem, ez az egyik - még nem tudom, melyik marad meg)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36906) RufuszX válasza csiribacsi (#36904) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ez remek hír. Ha üzemidőben hozza a hero 1-es szintjét akkor maradhat. Bár engem lehet kicsit zavarni fog a képarány, de bizakodva várom.

(#36907) csiribacsi válasza fateless (#36905) üzenetére


csiribacsi
tag

megtudhatom melyik a másik?

Üdv. Ádám

(#36908) fateless válasza csiribacsi (#36907) üzenetére


fateless
veterán

Freelander PD10.
Jó nagy akkuja van, nálam ez a fő szempont, illetve abban van 3G modem.
Van itthon No 1. és quad core Onda v811 is, ezek is jók, de a No 1 ne mrendelkezik elegendő akkuidővel. Az Onda igen, az nagyon tetszik is, de ha már nincs 3G, akkor inkább tetszene a Chuwi a keskenyebb test miatt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36909) this is life válasza Mr. Teddy (#36888) üzenetére


this is life
Ármester

Nem tudom mit akar igazolni, de steelcore+ forumban tunt fek es egybol fikazassal kezdte , mert megmertem kerni hogy kicsit ovatosabban az overmax ajanlasaval, mert volt aki szivott mar ilyen nevu tabbal a szervizt meg jobb se emliteni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36910) Kobe válasza csiribacsi (#36898) üzenetére


Kobe
veterán

Inkabb a modikkal dealeld le vhogy a logoutos cikket engedelyezzek, mert meg mindig 404-et dob a link :)

(#36911) csiribacsi válasza Kobe (#36910) üzenetére


csiribacsi
tag

már irtam a szerkesztőknek is! :F

Üdv. Ádám

(#36912) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Igeretes az uj Memo Pad

(#36913) kateb válasza csiribacsi (#36902) üzenetére


kateb
tag

Ha ennyire bejön, akkor miért adod el?

(#36914) kateb válasza szabi__memo (#36912) üzenetére


kateb
tag

Első olvasatban a nagyobbik érdekelne...de hol van még szeptember!?

(#36915) szabi__memo válasza kateb (#36914) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Engem meg a legkisebb :P

(#36916) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Ki az itt, aki debreceni és van egy Galaxy Tab 2 10.1 tabletje?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36917) this is life válasza z0d1AK (#36916) üzenetére


this is life
Ármester

En lennek, miben segithetek ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36918) kacsip


kacsip
tag

Sziasztok,
Milyen jo ar/ertek aranyu tableteket tudnatok ajanlani 300 dollar korul mondjuk az amazonos arakat figyelembe veve? Kint leszek nyaron az USA-ban es mindenkeppen ott szeretnem megvasarolni. 300 dollar fele nem igen mennek, viszont meretben nyitott vagyok, elsodleges a teljesitmeny, tarhely annyira nem fontos.
Koszi

(#36919) Webistvan válasza CHIPman (#36885) üzenetére


Webistvan
csendes tag

Amit nem gyártanak, arról felesleges beszélnünk.
---
4:3, 16:9, 16:10,... = képarány
7", 8", 9,7", 10,1,... = képátló
1024x768, 1280x800,... = felbontás

(#36920) csiribacsi válasza kateb (#36913) üzenetére


csiribacsi
tag

En nem adom el, az egy teljesen uj, kettot hoztam belole

Üdv. Ádám

(#36921) kacsip


kacsip
tag

Asus TF300 vs MemoPad 10 közül melyik a jobb választás? (erre a kettőre redukáltam le a tableteket, mindkettő 300$)

(#36922) z0d1AK válasza kacsip (#36921) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyértelmű az, hogy a TF300T. A MeMO Pad 10 Smart tulajdonképpen a TF300T dokkoló nélküli, olcsósított verziója.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36923) laszlohu válasza kacsip (#36921) üzenetére


laszlohu
addikt

Úgy látom a wifi szabványban is eltérnek :
TF300 : B/G/N

Memopad : A/B/G/N

(#36924) z0d1AK válasza laszlohu (#36923) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ma már az a kevésbé játszik, b/g/n a lényeg, na meg lassan az ac. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36925) kacsip válasza z0d1AK (#36922) üzenetére


kacsip
tag

És a TF300 vs Xperia S közül melyiket választanátok?

(#36926) z0d1AK válasza kacsip (#36925) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálam még így is a TF300T a nyerő.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36927) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok ma kaptam meg a Chuwi v88 és ídáig nagyon Jóóó, de tényleg! Összeszerelés jó a wifi szintén, pedig emiatt fáztam nagyon, mert eddig egy Cc tab play-em volt van és az nem tündökölt ebben! A Chuwi gyors legalábis a play-hez képest, gyorsan tölri az oldalakat meg mindent amit idáig próbáltam. A kijelzője szép legalábis nekem, nem full hd az igaz de szépen megjelenití a videókat. Akksi idő mikor megkaptam 92℅ volt kb. 4 óra nyomkodás után 63℅ van, ebben is jobb mint a Cc! Röviden ennyi majd még. Írok, ha több tapasztalat összegyül. Köszönöm csiribácsi. :R

(#36928) CHIPman válasza Webistvan (#36919) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tanulj meg magyarul, ha azt mondom, hogy
A "Peti megy." kijelentő mondat.
abból a "kijelentő" a "mondat" vagy a "Peti megy."?
:W

hardverapro.hu/tag/chipman

(#36929) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Gyerekek, most írom a Prestigio MultiPad Note 8.0 3G tesztjét. Igaz, hogy 90 ezer a tablet és kicsit pufi is, de talán az egyik legjobb androidos 8"-os amivel találkoztam eddig.
A kijelző hozza az iPad Mini szinten, fényerőben is van olyan jó, illetve ezt Gorilla Glass borítja. Akkumulátorra 6000 mAh-t ír a gyártó, van is annyi szerintem, mert tényleg vastag picit (11,5mm), de viszont bitang sokáig bírja. Van 3G, Jelly Bean, bár a Bluetooth és a GPS lemaradt. Összességében meglepően jó, és akkor még nem beszéltem a Galaxy Note stílusú speciális stylusról. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36930) kacsip válasza z0d1AK (#36926) üzenetére


kacsip
tag

Jól érzem, hogy egyik készülékkel sem lehet melléfogni? A tesztek szerint egy hajszállal jobb teljesítményű a Sony, akkumulátora talán az Asusnak jobb, de igazából egyik sem jelentős. Ha fontos a dokkolás, akkor Asus. Sonyhoz is vannak csinos -méregdrága- gyári kiegészítők (billentyűzetes tok).
Szerintem megveszem azt, amelyik jobban tettszik élőben.

(#36931) z0d1AK válasza kacsip (#36930) üzenetére


z0d1AK
veterán

Személyes tapasztalataim alapján a Sony akkumulátora nem kiemelkedő, sőt. Budapest - Debrecen távon sikerült lemeríteni a vonaton, ami nem volt 3 óra sem. És nem játszottam, csak neteztem, "használtam". :(
Ezen kívül nem elhanyagolható az ASUS jóval komolyabb szoftveres támogatása, gondolva itt a frissítések érkezésére, megjelenésére.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36932) Dreadloord válasza csiribacsi (#36898) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Chuwi v88

Szia, engem érdekelne, hogy honnét vettétek, mennyi idő alatt kaptátok meg, és mennyi lett a végösszeg szállításostól, stb. Illetve gariztatni miként lehet?

Barátnőmnek ipad minije van, nagyjából tudja ugyanazt hozni, vagy azért érződik a különbség? Nexus 7 lenne a másik befutó nálam, de kacsingtok a 10 colosak felé is, pl. az új waytaq 10 colosa is korrektnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#36933) monti0222w válasza Dreadloord (#36932) üzenetére


monti0222w
addikt

Kinából lett véve, de ezt csiribácsi majd megmondja nekem kb 1 hét alatt jött. Ipad mini, hmm szerintem veri, igaz nem használtam, de mivel rajta volt a listámon próbálgattam, nyomkodtam jó-jó, de a Chuwi nekem gyorsabbnak tünik! :K

(#36934) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Olyan táblát keresnék amiről tudok telefonálni(pl.fülessel) meg netezni.Nem kell egy erőmű mivel másra nem lesz használva.20-30.000.- közötti ár van rászánva,ezért inkább használt jöhetne szóba.Mi lenne a legjobb alternativa?

[ Szerkesztve ]

(#36935) Superhun válasza korcsillio (#36934) üzenetére


Superhun
addikt

Úgy érted normál hívásokat indítani? Hát ilyet nem kapsz 30k-ért, de még a közelében sem vagy árban.

(#36936) Keresztapper válasza kacsip (#36930) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A Sony-t nem ismerem, de a TF300T a múlt héten lett meg és eddig nagyon jók a tapasztalataim vele.

A kijelzőket összevethetnéd. Én az ASUS fényerejével, betekintési szögeivel elégedett vagyok, de sokszor kicsit árnyalat-szegénynek érzem a képet, de lehet, hogy csak a forrás nem volt megfelelő. Majd még tesztelem.

Az akkumulátor tényleg nagyon bika, pontosabban a rendszer használja okosan. Másfél óra filmnézés alatt, 60-70, néha 100%-ra tekert fényerő mellett is csak 22% fogyott az akksiból a GSam szerint.

Én nagyon elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#36937) z0d1AK válasza korcsillio (#36934) üzenetére


z0d1AK
veterán

A legolcsóbb ilyen mütyür valamelyik 7"-os Prestigio volt 3G-vel, ami nemrégen volt Magyarországon is. 35 ezer forint körül volt, lehetett vele hanghívást is indítani, cserébe viszont a SIM kártyát leszámítva csak egy 20 ezer forintos hardver volt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36938) student válasza z0d1AK (#36929) üzenetére


student
őstag

ennek van/lesz olcsóbb 3g nélküli verziója?

(#36939) z0d1AK válasza student (#36938) üzenetére


z0d1AK
veterán

Fogalmam sincs. A gyártó honlapján csak 3G-s van, tehát most nincs, az egészen biztos.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36940) kacsip válasza z0d1AK (#36931) üzenetére


kacsip
tag

Szerintem egyedi probléma lehetett a gyenge akksi. Teszteket és tapasztalatokat olvasva sem találtam ilyen jellegű panaszokat. Átlagos-jó akkumulátor időt emlegetnek.

(#36936) Keresztapper

Olvastam olyanoktól, akik használták mindkettőt, hogy a Sonynak kicsit jobb a képe. Mélyebb fekete és kontrasztosabb színek. Talán hangzásra is jobb kicsit, meg vízálló a felülete, amennyiben ez szempont.
Mint mondtam itt szerintem már nem nagyon lehet mellényúlni, amennyiben kell a dokkolhatóság egyértelműen az Asus a jobb választás. Igaz a Sonyhoz is lehet kapni ilyen gyári tokot, de az ára 150$, ami brutálisan sok és egyértelműen gyengébb eresztés, mint a TF300 dokkolója, ami extra üzemidőt is tartogat.
Nekem külsőre az Xperia viszi a prímet, ez szubjektív, de szerintem a legszebb táblagép a piacon. Dokkolóra egyelőre nem tudom, hogy szükségem van-e.
Amin elcsodálkoztam, hogy itthon gyakorlatilag dupla áron mennek ezek a gépek. Átszámolva én 67 ezer forintért jutok majd hozzá -akármelyiket választom-.

[ Szerkesztve ]

(#36941) z0d1AK válasza kacsip (#36940) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt nem tudom, nálam pont az egyik hazai demo példány járt, ami közkézen forgott teszteken.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36942) kacsip válasza z0d1AK (#36941) üzenetére


kacsip
tag

Jött ki belőle javított széria -a hibásokat visszahívta a gyártó, ingyen cserélte-. Azt nem tudom, hogy az üzemidővel is gond volt-e, úgy tudom az illesztési hibákat javították, illetve vízálló felülettel egészítették ki.
A 3 óra nagyon kevés, a topikjában 10 óra üzemidőt emlegetnek.

(#36943) korcsillio válasza z0d1AK (#36937) üzenetére


korcsillio
őstag

Használt galaxy tab jó lehet erre a célra,vagy valami más?Nem lényeg hogy új legyen.

[ Szerkesztve ]

(#36944) z0d1AK válasza kacsip (#36942) üzenetére


z0d1AK
veterán

,,az illesztési hibákat javították, illetve vízálló felülettel egészítették ki."
Gyárilag cseppálló volt a készülék (nem vízálló, csak csepp). A gyári hibás modelleknél az illesztésnél egy tömítéssel volt gond, azonban Magyarországra ebből a szériából hivatalosan nem is érkezett.

A 10 órás üzemidő nagyon féken tartott állapotban lehet csak talán, az Engadgetnél 8,5 óra jött össze, ugyan ennyit tudott elvileg a TF300T és nagyjából ezt hozta az Acer Iconia Tab A700 és A200 is. Ezzel szenben azért az Iconia A510, Transformer Pad Infinity jobban odavág neki.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36945) z0d1AK válasza korcsillio (#36943) üzenetére


z0d1AK
veterán

A legelső, ma már lassan 3 éves Galaxy Tab is jó erre, kérdés az, hogy azokat mennyiért adják, de nem hiszem, hogy van 30 alatt belőle 3G-s (P1000). És akkor még nem beszéltünk, hogy az ma már nem számít kiemelkedő tudásnak sem.
A második generációs Galaxy Tab 2 7.0 beépített 3G-vel megint használható telefonálásra, de ez használtként is 50 ezertől indul nagyjából.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36946) kacsip válasza z0d1AK (#36944) üzenetére


kacsip
tag

Sajnos azok a készülékek már túlmutatnak a keretemen. 300$-ért tudsz jobb vételt, mint az Xperia vagy TF300?

(#36947) z0d1AK válasza kacsip (#36946) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36948) Prof


Prof
addikt

Na úgy tűnik meglesz az első "márkás" mindentudó kis 8 colos tablet: Acer A1 810 Iconia [link]
[link]

Persze a wifi erősség kérdéses meg nehéz (400g+), de GPS ,bluetooth, 4G opció társul a 4 maghoz és az IPS-hez.
Nem reklám, most 60k az MM-ben.

[ Szerkesztve ]

(#36949) szabi__memo válasza Prof (#36948) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez igen jo ajanlat (amennyiben a sim-est aruljak ennyiert)!

[ Szerkesztve ]

(#36950) Keresztapper válasza kacsip (#36946) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ha jól gondolom, az USA-ban szerzed be. Azért én a helyedben elgondolkodnék egy refurbished TF700T-n.

De ha mindenképpen a 300-as kell, akkor hozd haza és elcserélem veled. :D

http://palscoffeetech.com/

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.