Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) fattyu666 válasza zebede (#35300) üzenetére


fattyu666
tag

Végül is nincs bajom az eredeti ROM-mal se, csak kiváncsi voltam. CWM Recovery, Root, ezekben tudsz esetleg segíteni?

(#35302) zebede válasza fattyu666 (#35301) üzenetére


zebede
őstag

Ez itt már OFF, van saját fóruma, keress rá. Elég halott topik de a lényeg megtalálható ott.
CWM, root, frissítés...

(#35303) mexel válasza tjb007 (#35278) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Akkor elég reménytelen hogy kínai oldalról találjak ilyen gpu-val szerelt aránylag jó minőségű darabot.

(#35304) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ha rossz topicba írtam,kérlek szóljatok!
Ismerősömnek van egy Navon Platinum Tablet PC-je(Navon Platimum 10 Tablet(android).
Kérdéseim lennének hozzá:

DOCX nevezetű fájlt nem tud letölteni rejtélyes módon,legalábbis azt írja ki.
Milyen programot lehetne rátelepíteni,hogy jó legyen?

Van egy Mindig TV vevője,annak van USB csatlakozója+HDMI is.
VAlahogy megoldható lenne-e a tablet pc képét rávinni a Mindig TV dobozra(illetve a TV-re,amihez kapcsolódik?)

Pendrive-n levő média tartalmakat le lehet-e valahogy vele játszani?
Pendrive-ra tud-e a tablet pc adatokat tenni/fogadni?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#35305) so86 válasza keszo (#35133) üzenetére


so86
tag

Tény, hogy ha már lenne, másra is használnám, de ez nem túl fontos. Az árára inkább vagyok érzékeny, megmondom őszintén, ez az a funkció, amit gyakorlatilag semmilyen eszközömmel nem tudok betölteni jelenleg (leszámítva persze a valódi könyveket). De emiatt nem szeretnék ekkora beruházást, mint 70e Ft, 100+ pedig pláne kiesik. E-ink a szkennelt tartalmak miatt nem megfelelő. Prestigio és társaik IPS panellel ennyire gagyik vagy akadozóak lennének PDF-et olvasni?

btw: hálás vagyok válaszaidért, és ez a Kindle elég über :) De sajnos nem engedhetem meg magamnak.

(#35306) this is life válasza so86 (#35305) üzenetére


this is life
Ármester

Pdf-tol fugg hogy mennyire akad,mert kaptam olyan pdfet 270 oldal hogy kinyult alatta a tab, az ipsel nincs gond,de egy ket huzosabb pdf sok lehet neha a hardvernek(soc) ha tobb celut keresel a prestigio prime, wayteq 70dci jo lehet tobb celu eszkoznek. De azert a tutti egy eink lenne...[amazon kindle paper write].. esetleg prestigio ebook [link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35307) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
50k a keret. Refurb nexus7 8GB, vagy van ennyiért jobb bővíthető is? Film, net, olvasás, minimális játék a felhasználás.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#35308) Simba86 válasza Simba86 (#35293) üzenetére


Simba86
senior tag

vki esetleg az előző hsz-emre? :F

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#35309) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

A legolcsóbb tabletet keresem, amiben van GPS, 3G és persze WiFi, 7 colos, mo-i garanciával, és nem TN kijelzős. Tudnátok ajánlani valamit? Jó lenne, ha 50e alatt meg lehetne úszni... GPS-ként lenne főleg használva, neten meg inkább csak böngészgetés, olykor egy-egy film.

(-és egy-két ostobának tűnő kérdés: Ha nincs 3g akkor működhet stickkel is...? Csak annyi, hogy akkor kilóg?
ill. külső winyót kezelnek usb porton ezek a tabok? JAVA támogatása milyen a droidos chromenak?)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35310) Simba86 válasza pocokxx (#35309) üzenetére


Simba86
senior tag

3g és gps ráadásul itthon? ez úgy a 80-90 ezres kategória saccperkábé... :U

(ha tévedek, bocs...)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#35311) fateless válasza pocokxx (#35309) üzenetére


fateless
veterán

Ilyet keress, talán ez lesz a legolcsóbb megoldás.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35312) pocokxx válasza Simba86 (#35310) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A) És, ha a 3g-t kivennénk?

B) 80-90 körül mit érdemes venni?

fateless Köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35313) fateless válasza pocokxx (#35312) üzenetére


fateless
veterán

Nexus 7 3G

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35314) tjb007 válasza pocokxx (#35309) üzenetére


tjb007
nagyúr

Huawei MediaPad 7 Lite, Huawei MediaPad, plusz ott van még a Ferzon Quantum II és a Lenovo A2107A, de ezekben sima TN panel van, az meg már nem jó neked.

"Ha nincs 3g akkor működhet stickkel is...?"

Igen, de ezt jellemzően a kínai modellekkel lehet megcsinálni.

"külső winyót kezelnek usb porton ezek a tabok?"

Igen, kezelik.

"JAVA támogatása milyen a droidos chromenak?"

Java Androidon/Androidra nincs, csak JavaScript van.

(#35315) CHIPman válasza pocokxx (#35309) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha a 3G-t kilövöd, akkor a 8GB-os refurb Nexus 7 WiFi modellt meg lehet kapni most 50k-ért, abban pedig van GPS is, és a többi követelménynek is megfelel a 3G-t kivéve.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#35316) masholnap


masholnap
senior tag

na mivel kompetensebb topikokban nem volt válasz, ezért megkérdem itt is:

valami miatt az itthoni neteléréssel nem mutatja a Google Play a képeket (képernyőképek nem tölthetők be - ezt irja a képek helyére). van valakinek ötlete, mit kéne be/átállitanom?

köszi!

(#35317) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Tudnátok, olyan 7-es tabletet ajánlani 20-25k körül aminek biztosan elbír az aksija kb. 4 órát sd filmek nézése és zenehallgatás mellett?

Köszi!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35318) Oldman2 válasza masholnap (#35316) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem elsőként keresd meg az Alkalmazások kezelése pontban a Google Play Áruházat, amibe belépve töröld a következőket:

Adatok törlése,
A gyorsítótár törlése.

ezt követően indítsd újra a telefont, majd indítsd el a Google Play Áruházat, jelentkezz be újonnan és lássuk mi történt...

Szerintem ez nagy eséllyel megoldja a leírt problémádat.

(#35319) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

20k körül milyen tabot ajánlotok? (gondolom ennyiért valami olcsó 7"), könyvek olvasása a lényeg
érdemesebb inkább valami ebook olvasót venni?
esetleg megéri kicsit hozzádobni, és valami értelmesebbet venni?

[ Szerkesztve ]

(#35320) nagypasztor válasza tjb007 (#35314) üzenetére


nagypasztor
tag

"Ha nincs 3g akkor működhet stickkel is...?"
Igen, de ezt jellemzően a kínai modellekkel lehet megcsinálni.

Akkor ez azt jelenti, hogy a magasabb kategóriájú tabokon nem igazán lehetséges megoldani a 3G bővítést, ha alapból anélkül veszi az ember?
(Gondolok itt a nexus vagy a galaxy tab2 16 gigás verziójára 3G nélkül)

(#35321) masholnap válasza Oldman2 (#35318) üzenetére


masholnap
senior tag

azért gondolom, hogy nem ez a megoldás (most épp nem tudom kikapcsolni, de megnézem, ha épp igen, bár nagy esélyét nem látom), mert több készülék is igy működik(dött) itthon, máshol meg simán jönnek a képek. próbáltam már titkositatlanná tenni a routerem, az sem segitett. ez vagy valami routeres hüjeség lehet, vagy valami engedélyeztetés hiányozhat. kicsit olyan, mintha nem lenne jogom látni a képeket.

jaigen, most jut eszembe, "nullára" rezetelt tabnál is igy ment

[ Szerkesztve ]

(#35322) DuDieHUN válasza eastsider (#35319) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

mindenképpen ebook olvasót vegyél szerintem ha az olvasás a lényeg (kindle-t ajánlom)

(#35323) tjb007 válasza nagypasztor (#35320) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, lehetséges azoknál is, out of the box viszont csak a kínaiak tudják.

(#35324) Zeki


Zeki
nagyúr

Az Auchanban most 17-ért adnak valami belépős tabletet, a neve passz. 1.2Ghz, 512/4GB.

(#35325) halisa


halisa
tag

Na, megvettem a Nexus7 8Gb-os verziót az Edigitalnál. Remélem nem lesz gond vele. Köszönöm mindenkinek a segítséget a választásban.

(#35326) nagypasztor válasza tjb007 (#35323) üzenetére


nagypasztor
tag

És pl a Nexusnál hogy oldható meg? Beviszem a szervizbe, és megmondom nekik, hogy tegyenek bele egy 3G-s adaptert?

Egyébként mennyire gyors vele úgy a net? Gondolom a youtube nem feltétlenül hasít a 3G-n.

Azért lenne lényeges, mert a barátnőm gondolkodik most egy tab2-n vagy nexuson 16 gigás belsővel, de most nem használná ki a mobilnetet rajta, és ezért nem akar plusz 20 rugót kiadni fölöslegesen a 3G-s verzióért.
Egyébként szerintetek elég a 16 giga, vagy inkább a bővíthető típust kellene venni?
Nem lenne játékra használva, de filmeket lehet, hogy szeretne rajta nézni a hosszabb utazások alkalmával. Az mg HD-ben ugye elég nagy helyet foglal.

És pendrive-ot tudnak vajon ezek kezelni? Ha igen, akkor pl a film nem akadozna, ha arról játssza? köszi

(#35327) |AP| válasza nagypasztor (#35326) üzenetére


|AP|
veterán

pendrive-ot tud kezelni OTG kábelen. Ha csak nagyon ritkán lenne szükség mobilnetre azt tovább lehet osztani telóról is (bár szívni fogja az akksit rendesen)

(#35328) wwhy válasza halisa (#35325) üzenetére


wwhy
veterán

Írj pár szót a refurbished érzésről/tapasztalatról :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35329) tjb007 válasza nagypasztor (#35326) üzenetére


tjb007
nagyúr

"És pl a Nexusnál hogy oldható meg?"

Háromféleképpen is.

Első lehetőség, négy dolog szükséges hozza:
- egy rootolt Nexus 7
- egy 3G stick
- egy OTG kábel/adapter
- egy, a Play Store-ból letöltött PPP Widget nevű alkalmazás

Második lehetőség: 3G stick + egy ilyen ilyen router

Harmadik lehetőség: MiFi

"szerintetek elég a 16 giga, vagy inkább a bővíthető típust kellene venni?"

Ezt mindenki csak maga tudja eldönteni.

"pendrive-ot tudnak vajon ezek kezelni? Ha igen, akkor pl a film nem akadozna, ha arról játssza?"

Igen, és nem, nem akadozna.

(#35330) b0bcat válasza Sir Pocok (#35317) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem az első generációs Navon Platinum - ami egy elég alap tablet - tudott kb. 4 órát filmlejátszásban 3000-es akkuval, úgyhogy azt tippelem, hogy a mostani kb. 20 ezres, belépő kategória is tudhat ennyit.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35331) Sir Pocok válasza b0bcat (#35330) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi!

Ezekben az alap tabletekbe kb. 3000-es akuk vannak általában?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35332) b0bcat válasza Sir Pocok (#35331) üzenetére


b0bcat
addikt

Igen. Amiben ennél kisebb van, azt én nagyon olcsón sem venném meg, mert a 3 óra netezés is elég karcsú... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35333) this is life válasza nagypasztor (#35320) üzenetére


this is life
Ármester

Vedd meg a nexust es melle egy tplink 3040 mobil wifi routert abba sticket , akkor 60 ban megallt a penzed koltese ,es jo tabod lesz...

Megeloztek...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35334) halisa válasza wwhy (#35328) üzenetére


halisa
tag

Mikor átvettem a gépet, egyből kibontottam a boltban és bekapcsoltam (Hibát kerestem benne, de nem találtam). Mert azért féltem mert mégis csak Refurbished. Tényleg teljesen újra van csomagolva, minden papír, töltő, kábel megvan. Tiszta, nem új lenyomatos. Az, hogy Refurbished arról csak a doboz oldalán található címke árulkodik.

Tokot tudtok valamilyen jót ajánlani? OTG kábelt hol érdemes beszerezni( Ebay v. Bp-i boltokat körbejárni?)

[ Szerkesztve ]

(#35335) b0bcat válasza halisa (#35334) üzenetére


b0bcat
addikt

Még anno volt refurbished HP PDA-m. Tökéletesen új volt, amikor kivettem a dobozból. Hibás ill. láthatóan használt készüléket nem csomagolnak újra. Elvileg. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35336) HAX


HAX
tag

Sziasztok.

M-Tech aTab-7 tabletemet szeretném lecserélni egy fürgébb gépezetre.

Fontos, hogy gördülékeny legyen rajta az internetezés.

Eddigi kiszemeltek:
-Nexus 7
-Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Ezek közül melyiket érdemes venni? Hasonló árkategóriában jöhetnek tippek, 8"-os is érdekel.

(#35337) this is life válasza HAX (#35336) üzenetére


this is life
Ármester

Ha szamit a bovithetoseg akkor samu, ha fejlesztoi tabra vagysz utos hw-el es garantaltan meg egy ev tamogatassal akkor n7. Jatekra szinten n7..
Tippnek a gaiward galapad, de arrol keves az info...

Mik lennenek a fobb szempontok a valasztasnal?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35338) mexel válasza b0bcat (#35335) üzenetére


mexel
veterán

Lehet, hogy csak a doboz volt használt :D

(#35339) HAX válasza this is life (#35337) üzenetére


HAX
tag

A szoftver frissesség sem utolsó szempont de úgy tudom azzal a Samsung sincs bajba.

Nexus nálam előnyt élvez a Nexus 4-el meg vagyok elégedve.

Bővíthetőség nem érdekel ha már a Nexust veszem akkor a 16GB-osat, inkább az internetezés sebessége/élménye a mérvadó számomra. (aTabnál néha már ott tartok, hogy kivágom a tabletet az ablakon. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#35340) b0bcat válasza mexel (#35338) üzenetére


b0bcat
addikt

Az sem tűnt annak, de nem kizárt. Aránylag hamar megszabadultam tőle, mert elég gyenge volt az akkuja, meg nem nyűgözött le. Már a típusára sem emlékszem... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35341) this is life válasza HAX (#35339) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg a nexusnak vernie kene a samu tabot, de azert kerdes hogy siman netezesnel mennyire dob a tempon a 4 mag, nekem a 10 colos samu van dolphin bongeszo,+dolphin jetpack kiegeszitovel szinte pc tempoban megy a bongeszes. A droid is friss nagyjabol 4.12 elvileg kiadja a samu is a 4.2 ra. A nexus csak mint kutyu maniasnak piszkalja a csoret a jo hw es a jovobeni sw tamogatas miatt...de amugy nem tudom lenne e annyi plusz az n7 ben hogy azt vegyem meg...na jo ha 7 col kene n7 et vennek...ha p5110 arban lett volna 9-10 colos nexus gep azt vettem volna :) .

Pedig semmi bajom a samuval,de ha egy az ar akkor az erosebb mindent visz :DDD persze azonos uzemido eseten...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35342) mexel


mexel
veterán

Visszatettem a tabletra a 4.2.2 beta helyett a 4.1.1 JB-t. van valakinek 4.2.2 valamilyen gépen? Mindegyik 4.2-esen felül van az értesítési sáv , az óra és az ikonok? Mert ha igen akkor igen rossz fejlesztés volt :(
A régebbi 4.1.1-en sokkal inkább kézreáll minden mint az újon. Sokkal többször el kell engedni a tabot, mert olyan helyen vannak a dolgok, ahol nem lehet elérni. Sajnos azokat a sávokat semmilyen launcherrel nem tudtam módosítani.

(#35343) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok!

Van egy Vodafone SmartTab-om gyári rendszerrel, nem igazán vagyok megelégedve vele.
Eddig ezt találtam. [link]
Van ennél frissebb verzió esetleg ahol a kamre működik továbbra is.
Full kezdő vagyok ebben a témában, ha lenne valakinek türelme és segítene azt megköszönöm. :R

(#35344) wwhy válasza halisa (#35334) üzenetére


wwhy
veterán

Szuper. Akkor jövő héten vszleg én is veszek egyet.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35345) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Sziasztok! :)
Új tablet vásárlásán gondolkozom és gondoltam hozzátok fordulok segítségért. Most egy xTAB-80-om van, gondoltam belevágnék egy kínai "csoda" masinába, így eljutottam az ainol-hoz. Konkrétan ehhez: [link] Alap felhasználásra lenne a gép, netezésre, filmnézésre, néha egy kis játékra. Valakinek esetleg van tapasztalata ezzel a tablet-tel? Illetve ha tudnátok jobbat mondani, kérlek tegyétek meg. Árban max. 25 ezerig gondoltam elmenni. Előre is köszönöm. :R

(#35346) so86 válasza this is life (#35306) üzenetére


so86
tag

Épp ezaz, hogy nem többcélút keresek. Viszont ezek az e-inkesek nem viszik a szkennelt tartalmakat. Vagy hülyeséget beszélek és ha PDF akkor már mindegy annak a forrása? (Pl. a Paperwhite)

(#35347) halisa válasza wwhy (#35344) üzenetére


halisa
tag

Ha már ott jársz az Edigitalnál tokot ne felejts el venni! Mert én elfelejtettem.

(#35348) anonimus25


anonimus25
tag

sziasztok érdeklödnék akad 30 ezer körül valami korrekt tablet 10"-ban esetleg?

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#35349) this is life válasza so86 (#35346) üzenetére


this is life
Ármester

Amit linkeltem viszi a pdf-et persze kerdes hogy egy osszetettel mennyire boldogul, ha nagyon osszett illetve elcseszett pdf-et olvasnal akkor meg egy 2 magos tab is keves lehet...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35350) z0d1AK válasza anonimus25 (#35348) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nincs. Ennyiért a 7"-os készülékeknél kezdődik a használható kategória.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.