Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) t72killer válasza Somatom (#85000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na az hóttziher nem lesz, ha dzsunkatabok-dzsunkaphone-ok között keresgélek :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85002) Somatom válasza t72killer (#85001) üzenetére


Somatom
veterán

Mi a dzsunka? Pl. Teclast 10 -zel, M16 -tal nekem is van tapasztalatom. A T10 -et nem ajánlanám, az M16 GPS -e viszont kellemes meglepetés volt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85003) t72killer válasza Somatom (#85002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyesmiket nézek, valami vízálló cucc kellene. Ez még nem dimensity persze.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85004) Somatom válasza t72killer (#85003) üzenetére


Somatom
veterán

Jájj. Csak nekem tűnik ellentmondásosnak? Pl. azt írja, hogy 1920x1200, de a különböző verziókat mutató, sárga táblázatban mindegyik verzió 1280x800. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85005) t72killer válasza Somatom (#85004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez konkrétan eléggé sántít, de keresgetek még. Tartok tőle, hogy nem lesz még értelmes SoC-vel szerelt darab, ez inkább jövőévi projekt lesz sztem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85006) Luissimo válasza Somatom (#85002) üzenetére


Luissimo
veterán

Én tegnapeste probáltam ki az M16 GPSét a teraszon, mert a lakásban meg sem nyikkant, ott ahol a P20 HD vagy a Huawei M5 lite parádésan belövi a pozicioját.
Háát, mitmondjak, a teraszon is kellett neki 2-3 perc, mire megtalálta holvan, a látott holdak száma 3-6 volt, de nagyon nyögvenyelös.
Kell vele valamit tenni hogy javuljon?
Kikapcsolni a wifit esetleg?
Mert van MTK procis telom is, nem maigyerek, Ulefone PowerS, de remekül muzsikál, mind GPS , mind telefonálási területen, a wifi érzékenysége is veri a Samsung A50/A70-et, a kertben a diofa alatt (kb. 10 m távon) azokon -70es routert látszik a házbol, az Ulefon pedig -60at, érzékelhetö a különbség a használatban.
Ma ugyanezt kiprobálom a tabokkal-is.

Szóval, lehet az M16 GPS-nek valami trükkje, hogy te megvoltál elégedve a GPS-ével?

(#85007) banderas362 válasza cidalain (#84985) üzenetére


banderas362
újonc

Köszi. Igen, a stabiltás terén ez nagy áldozattal járna. Emellett az alkalmazások betöltsési sebessége is romlhat. Egy 64 GB-os eszköznek a felhasználási szokásaink mellett max. kb. két évet adok addig, hogy idegesítő módon korlátozó legyen, főleg ha többfelhasználós módban is használnánk. Bár két év múlva már nem csak a mem, hanem a proci is eléggé korlátozó lesz. A másik szóba jöhető eszköz a Lenovo Xiaoxin Pad Pro, némileg drágábban, kínából. Cserébe gyorsabb, 6 GB RAM, 128 GB tárhely, monitorra is köthető. Csak egyes tesztek szerint az AMOLED kijelző szöveg megjelenítése botrányos az árához képest. Ami ha valóban zavaró, akkor az nem két év múlva, hanem az elejétől fogva jelentkezni fog. Na mindegy, alszom még rá.

(#85008) Somatom válasza Luissimo (#85006) üzenetére


Somatom
veterán

Nem trükköztem vele semmit. A GPS állandóan be volt kapcsolva, de ugyebár az csak akkor aktív, ha egy app használja. Forgalomfigyelésre és cégek keresésére használtam a kamionban. Elindítottam a G. Térképet és ugyanolyan gyorsan mutatta a helyemet, mint a telóm. A CamSAM is azzal indít, hogy pozícióba áll és az is gyorsan megtörtént.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85009) zolko74


zolko74
tag

Sziasztok!

Van egy iPlay30-am. A gyárilag hozzá adott töltő 5V 2100A (DZ-0521M)

Tölthetem más töltővel is?
Vagy a saját lassú töltő az egészséges?
Nem akarnám tönkretenni, ha véletlenül valamelyik telefon töltőjét sikerül rádugni.

Ezek vannak még itthon:
Xiaomi 5V 3A MDY-10-E Quick Charge 3.0 18W
Tronsmart 5V 3A WC1T Quick Charge 3.0 18W
(Most látom, hogy ezek ugyanazt tudják)

(#85010) Dr.NX válasza zolko74 (#85009) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem fogja tönkretenni. A tablet annyit áramot fog felvenni, amennyi kell neki. Ha nem tudja az iPlay a 9V vagy 12V-ot, akkor marad 5V-on.
Van, aki szerint jobb, ha szépen lassan tölti, de olyan is van, aki szerint nincs jelentősége.

Elfogadom a sütiket.

(#85011) F.B.I. válasza zolko74 (#85009) üzenetére


F.B.I.
veterán

Bármivel töltheted, akkor is kell neki 3 óra....minimum.... szerencsére csak ennyi hibája van.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85012) Dr.NX válasza F.B.I. (#85011) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Annyira nem meglepő számszakilag, hogy 7 amperórás akkut 2 amperrel töltve legalább 3 óra kell. :)

Elfogadom a sütiket.

(#85013) cidalain


cidalain
veterán

És akkor még ott a kábel kérdés is. A teló/tab folyamatosan változtatja a felvett árammenyiséget, például az akku hőmérséklet változásának, vagy az akku telítettség függvényében. Olyan én még sosem mértem hogy egy teló/tab mindig maxon vette volna fel a kraftot. 1.8A volt a max, amit láttam a mérővel. Hiába tudta papíron a többet az eszköz, a kábel, és a töltő is.
Viszont trágya kábel jó, ha 1 A-t tud.
7000 mAh akku, inkább 4-5 óra normál esetben mondjuk 10%-ról, ha az eszköz nem tud gyorstölteni, csak az 5V-os normál töltést használja.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#85014) zolko74


zolko74
tag

Köszi mindenkinek!

Nem zavar, hogy lassan töltődik, mert úgyis éjszaka töltöm. Viszont a gyári töltője nem túl bizalomgerjesztő. Könnyű, melegszik és érdekes műanyag szag árad belőle.
Amúgy van olyan app amit be lehet állítani, hogy ne töltse 100%-ra, hanem álljon meg mondjuk 80%-nál? Állítólag az sem jó ha mindig fullra van töltve.

(#85015) Dr.NX válasza cidalain (#85013) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Na igen, a kábel. Ez az 1,8 A érdekes érték, meglepően alacsony.
Én ilyeneket nem szoktam méregetni, de ezek szerint felesleges volt a dilemmám, hogy a Mecool Amlogic boxomat 2.4A vagy nagyobb töltővel tápoljam.

Elfogadom a sütiket.

(#85016) Dr.NX válasza zolko74 (#85014) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Battery Charge Limit, de csak roottal megy.
Itt is megoszlanak a vélemények, hogy van-e értelme, egy darabig én is használtam telón, most meg nem. :)
Ha nem bizalomgerjesztő a töltő, inkább vegyél egy minőségibbet, megér pár dollárt a nyugalom, meg hogy nem ég le a lakás.

Elfogadom a sütiket.

(#85017) Somatom válasza Dr.NX (#85016) üzenetére


Somatom
veterán

Kiegészítés. Olyan okoskonnektorral is megoldható, aminek a kapcsolgatását a telón futó automatizáló tudja vezérelni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85018) cidalain válasza Dr.NX (#85015) üzenetére


cidalain
veterán

Jaja, nem értem igazán, de a mérés ezt mutatta. Samu telón volt ilyen, Xiaomin 1.5-1.6 A körül láttam a maxot. De pl a Samu is 80-90% körül valahol visszavett, a végén még 1 A alatt csepptöltött. De persze nem überkörülmények közt teszteltem, mert persze a telók töltöttségi szintje más volt, az akkukapacitások különböztek, a Samu tudja a gyorstöltést (de a töltő csak sima 5V 2.4Ah Aukey - ami ugyanolyan mint a Blitzwolf töltőm)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#85019) F.B.I. válasza Dr.NX (#85012) üzenetére


F.B.I.
veterán

Matekból kettes voltam :DDD . Csak akkor cserélem a "kicsikét" ha majd ebben a kategóriában is alap lesz a gyorstöltés.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85020) cidalain válasza F.B.I. (#85019) üzenetére


cidalain
veterán

Az is jó, ha fizikából voltál ötös ;]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#85021) F.B.I. válasza cidalain (#85020) üzenetére


F.B.I.
veterán

Csak humán tárgyak, a többiből nem értem, hogy engedtek át. Mondjuk meló felvételin, senki nem kérte a bizonyítványokat.😁

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85022) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Van olyan 7 colos tablet, ahol a gyári visszaállítás valóban azt az állapotot állítja vissza, amikor megvettem a tabletet? Eddig amivel próbálkoztam: Colorovo, Nexus7, Wayteq x3, nincs kivétel, egyik sem hozta a gyári állapotot. Iszonyúan lassan tölti be az oldalakat, vagy állandóan lefagy. Ez most direkt ilyen, hogy vegyek újat? A téma összefoglalóban is lehetne ezzel kapcsolatban valami útmutatás.

(#85023) Dr.NX válasza digikábeles (#85022) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Arra tudok gondolni, hogy ezek az 1GB RAM-os, 4-es Android körüli tabletek egyszerűen kevesek a mai weboldalakhoz vagy akár magához a Google Service-hez is.
Direkt vagy nem direkt, nem fogod megúszni modernebb tablet vásárlása nélkül.

Elfogadom a sütiket.

(#85024) digikábeles válasza Dr.NX (#85023) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszi szépen! Volt már nálam egy Lenovo is 8-as androiddal, de nem szerettem. Gyorsan el is adtam. Pedig csak netezésre, facebookozásra szeretném használni. Egy használt is jó lenne.

(#85025) ksd


ksd
újonc

Sziasztok!

a téma összefoglalóban írt tabletet keresem:
Teclast M16 Helio X27 4GB RAM 128GB ROM 1920x1080 11.6 Inch micro HDMI kimenet 7500 mAh Android 8.0 Tablet WITH KEYBOARD 277*174*8 mm 727 g - 60 ezer Ft

Hol lehet ezt kapni? (az aliexpressen találtam egyedül, de a kínából írt szállítás aggaszt a vám szempontjából :F ) A bangood -on nem találtam meg ezt a típust (mást igen, de pont ez lenne az igazi) (és esetleg valaki tudja, hogy tok is jár hozzá, vagy sem?)
Akkor ezt most csak az aliexpressen lehetne kapni és csak kínai szállítással?
Köszönöm!

(#85026) Somatom válasza ksd (#85025) üzenetére


Somatom
veterán

Elvileg tok is jár hozzá, de ha mégis tok nélkülit találnál, akkor írj rám privit! A tabot sajnos megöltem, maradt egy nem használt, gyári, billes tokom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85027) Dr.NX válasza ksd (#85025) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Most éppen ki van fogyva. Gondolom lesz még, érdemes figyelni.
Teclast M16 Helio X27 Deca Core Processor 4GB RAM 128GB ROM 11.6 Inch Android 8.0 Tablet PC with Keyboard

Elfogadom a sütiket.

(#85028) kisskd


kisskd
tag

Üdv!

Olyan tabletre lenne szükség, amin megoldható:
- billentyűzetes jegyzetelés (magyar felirat, és gyári kiadás nem feltétel, de kéne í betűnek hely, és az, hogy jól el lehessen csomagolni táskába, a full különálló rapoo ezen megbukott)
- tollal "digitális jegyzetlap" + skiccelés + vektoros rajzokba "belejegyzetelés" (tehát a "gumibumszlis" toll nem elég)
- klasszikus "alkotó rajzolás" (amiből vmi szép, raszteres kép lesz) csak nice-to-have (tehát nem kell 8 csilliárd fokozatú nyomásérzékelés)

Ezt szeretnénk lehozni "olcsón" (tudva, hogy a legdrágább a használhatatlan), és véletlenül sem "almás vonalon".

Alapvetően új, hazai beszerzésben, de kellően jó ajánlat esetén ezekből engedhetünk. Jól látom, hogy ez a mezőny a Samsung Tab S6 (ha még találunk), vagy Tab S7-től indul?

(#85029) Somatom válasza kisskd (#85028) üzenetére


Somatom
veterán

Nem feltétlenül. A Huaweinek is vannak tollasai és a Lenovo P11, P11 pro is tollképes. Az előbbi IPS és külön kell megvenni a tollat, az utóbbi Amoled és adják hozzá.
External Keyboard Helper pro -val bármilyen betűt tudsz remapolni a billentyűzetre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85030) kisskd válasza Somatom (#85029) üzenetére


kisskd
tag

A Huaweit a HMS miatt húztam ki, a Lenovot megnézem, mit tudhat, bár ahogy nézem, a "nap végén" hasonló a csomag ára, akkor meg már a combosabb+elterjedtebb Samsungra szavaznék.
Az oké, hogy szoftveresen segít az app, de ha nincs ott gomb, ahol kéne, azon nem segít, nem? Úgy láttam, több esetben divat a "US" elrendezés, amin ennek nincs hely.

(#85031) Somatom válasza kisskd (#85030) üzenetére


Somatom
veterán

A többiek mindjárt írják a pontos Huawei típust, de az még Guglis, nem HMS.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85032) Dr.NX válasza Somatom (#85031) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Huawei MediaPad M5 Lite 10 ami kompatibilis az M-Pennel.

Elfogadom a sütiket.

(#85033) kisskd válasza Dr.NX (#85032) üzenetére


kisskd
tag

Köszi mindkettőtöknek, megnézem!

(#85034) Luissimo válasza Somatom (#85026) üzenetére


Luissimo
veterán

nabameg, még jó hogx mondod.
ment privat.

(#85035) Leonov0


Leonov0
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni tablet választásban!

Jórészt olvasásra és YT-ra kellene, emiatt a képernyő minősége a legfontosabb. Teljesítménye másodlagos, ahogyan a szolgáltatások is, de nem baj ha vész esetére van benne GPS, illetve LTE sem szempont annyira. A mérete mindegy, de ha a 8" és a 10" között a káva méretei miatt csak 1 cm különbség van a kettő között akkor a nagyobb képátló nyerne.
Jelenleg az alábbi két típust néztem ki:

Alldocube iPlay30
Alldocube X neo

Az előbbinél nagyon tetszik a 600 nit körüli fényerő a kijelzőnél, emellett 10+ óra használati időt ígérnek. A másiknál viszont az AMOLED kijelző a hívószó, de nem tudom, hogy jobb-e az olvashatósága a mindennapokban mint a másiknak ami "csak" IPS-es, de 2x akkora fényerejű. Hiába végtelen a kontrasztarány az utóbbinál, ha amúgy normál viszonyok közt egy naposabb szobában vagy kint olvashatatlan a kijelző. Illetve az utóbbinál némely tesztvideóban alig 5-6 órás elérhető működési időt emlegetnek.
Melyiket lenne érdemesebb venni? Illetve van-e lényegesen jobb alternatíva ezeknél? A keret értelem szerűen a fentiek árával megegyező, kb 70 e max.

(#85036) baal-amiga válasza Leonov0 (#85035) üzenetére


baal-amiga
senior tag

X neo most erősen akciós. Nekem dec végén még 76 körül állt meg. A kijelző tényleg brutál, szobában minimumon használom.
Akku valóban nem acélos, illetve inkább az optimalizáció hiányára tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#85037) F.B.I. válasza Leonov0 (#85035) üzenetére


F.B.I.
veterán

iPlay 30 van, még nem nyomtam a fényerőt 50% felé nagyon szép a kép, ezt mondom úgy, hogy AMOLED Mi 10 és P20 pro is van mellette. Aksi, meg egyszerűen hibátlan ekkora mérettől. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85038) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Főleg játékra keresek tabletet. Tab s7 és az ipad air 4 jött szembe velem első körben 200e ft környékén. Tudom ez androidos topik, nem is akarok vitát de szerintetek melyik lehet jobb játékra? Néztem pár tesztet, de nem lettem okosabb. :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#85039) F.B.I. válasza rodman73 (#85038) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kérdés: melyik játék illetve mikkel szeretnél a későbbiekben játszani? Van iOS készüléked?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85040) rodman73 válasza F.B.I. (#85039) üzenetére


rodman73
aktív tag

Marvel Future Fight most a fő csapás. ;) Később nem tudom mi lesz, ezzel el leszek még egy darabig. :D Nincs más ios eszközöm.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#85041) F.B.I. válasza rodman73 (#85040) üzenetére


F.B.I.
veterán

Azt nyomom én is. :DDD
Galaxy Tab S7, jobb üzemidő, jobb hangzás, még lehet olcsóbb is, a Samsung ezen a szinten már a frissítéseket sem hanyagolja el. Szóval én egy szavazatot adok az S7-re.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85042) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Egyik fiam Lenovo 10"-os tabletét szeretném lecserélni, öreg is, lassú is, új játékok nem futnak rajta.
Mi javasoltok Lenovon kívül 10"-os méretben max 70e forintig? Huawei-el nincs tapasztalatom, Samsunggal igen, de az más árszegmens.

Ötleteket örömmel fogadok.
köszönettel,
KL

(#85043) Dr.NX válasza kerlac (#85042) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Játékra 70e-ért valamelyik P60/P70 SoC kínai tabletre voksolnék, lásd összefoglaló.
Teclast T30 vagy M30 Pro
Iplay 30 Pro
Chuwi Hipad X

Elfogadom a sütiket.

(#85044) kerlac válasza Dr.NX (#85043) üzenetére


kerlac
senior tag

eddig szinte minden tabletemet gariztatni kellett, nem vennék küldölfről...

(#85045) Dr.NX válasza kerlac (#85044) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Akkor a használt sem opció gondolom.
A Samsung Galaxy Tab A7 T500 10.4 32GB-ot meg lehet csípni 70-ért sufnigsm-ből, vagy vársz, hátha lesz akcióban rendes helyen.
A Snapi 662 végülis kb. egálban van a P60-nal benchmarkok szerint, szóval játékra módjával megteszi.

Elfogadom a sütiket.

(#85046) rodman73 válasza F.B.I. (#85041) üzenetére


rodman73
aktív tag

Szuper, milyen kicsi a világ. :D Olcsóbb kategóriában lenne amúgy amin jól fut a játék szerinted? 100e ft környékén kb, akár használtba. S6 lite pl.?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#85047) F.B.I. válasza rodman73 (#85046) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem azzal lazán mennie kell, ezzel a iPlay-el is megy full grafon. Én is gondolkodnom Samsungon, mert hiába szép az HboGo, a Netflix SD minősége elkeserítő, mondjuk ha letöltöm, akkor hibátlan.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85048) predakon


predakon
őstag

Anyumnak rendeltem egy M40es tabletet, milyen launcher javasoltok? A gyári elég puritán.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#85049) Dr.NX válasza predakon (#85048) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Anyukádnak nem jó a puritán launcher?
Mik az igényei, milyen legyen a launcher, mit tudjon, ami a mostaniban kevés neki?

Elfogadom a sütiket.

(#85050) predakon válasza Dr.NX (#85049) üzenetére


predakon
őstag

Akkor így fogalmazok, a gyári fosul néz ki, ezer éves design, thats all. Nem ő a kényes, én adnék át olyat ami pofásabb.
A funkciókkal nincs semmi probléma csak picit lehetne szebb

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.