Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) csendes válasza _GT_ (#59000) üzenetére


csendes
őstag

Nem egyezik meg. Android 4.4-gyel programot telepíteni nem nagyon lehet külső tárolóra. Viszont azt nem tudom, hogy a 32GB/64GB belső tárolóból mennyi az android rendszertároló, ahová telepíteni lehet.
A legegyszerűbb a szokásos FAT32 FS, azt mindkét OS jól kezeli.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59002) csendes válasza petyus_ (#58999) üzenetére


csendes
őstag

A Samsung Tab 4 10.1-ben ugyanaz a SoC (és az LG G-PAD 10.1-ben is), mint amit ott "Yoga2"-nek hívnak (valójában YOGA Tablet 10 HD+), és egyébként a Lenovo A10-70 sem gyorsabb az MT8382-vel. Netezni, e-bookhoz az 1200x800 felbontással elég a Snapdragon 400, a YOGA HD+ a nagyobb felbontás miatt egy kicsit kevésbé fürge, ezért fontos a személyes kipróbálás, kinek mennyire fontosak a tizedmásodpercek. Nyilván azért van a 0% hitel, mert így próbálják a maradék készleteket eladni.
Hitelre nem vennék tabletet. :(

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59003) poirot


poirot
senior tag

Szevasztok !

Most szembesültem avval a problémával, hogy elég sok filmet, avit, nem játszik le a lejátszóm. MX player pro-t használom. Ti melyik video lejátszót használjátok, ami szinte mindenevő? Ehez kapcsolódóan, a különféle prc, epub és hasonló file-okat milyen olvasóval a legkönnyebb olvasni az androidos tableteken? 4.4-es verzióm van.

Köszönöm a válaszokat.

(#59004) Shingen válasza poirot (#59003) üzenetére


Shingen
addikt

Kérdezz rá még itt is: [link]

風林火山

(#59005) csendes válasza poirot (#59003) üzenetére


csendes
őstag

Szándékosan szüntették meg néhány korábban támogatott audio formátum lejátszását jogi okok miatt. [link]
VLC Béta [link] talán jó lesz (ARMv7/ x86 CPU)
Nekem a Cool Reader jött be legjobban, de jó az FBReader is, stb.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59006) Viki84


Viki84
tag

Még mindig vacilálok az Asus és a Wayteq között.

WayteQ xTAB-7Q
Asus MeMO Pad HD 7 ME173X 16GB Refurbished

Esetleg még beleférhet a keretbe
Asus Fonepad 7 FE170CG
Asus MeMoPad HD 7 ME176CX

Mekkora teljesítménybeli különbség van köztük?

(#59007) poirot válasza csendes (#59005) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a váaszt, viszont a VLC-nél nem tudom "görgetni" a filmet, vagyis nem tudom előre állítani, pl.

(#59008) csendes válasza poirot (#59007) üzenetére


csendes
őstag

Egyelőre még béta, de így kellene működnie: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59009) csendes válasza Viki84 (#59006) üzenetére


csendes
őstag

WayteQ xTAB-7Q: alap tablet, de az erősebb GPU/kisebb felbontás miatt játékhoz is jó lehet.
Asus MeMO Pad HD 7 ME173X 16GB Refurbished: multimédiához ajánlanám (jó kijelző, jó akku, a 16 GB változatban a többinél jobb kamera és hangszóró), játékra nem
Asus Fonepad 7: Ezt csak akkor jöhet szóba, ha fontos a 3G és nem fontos a játék, egyébként kétmagos Intel SoC van benne. De vannak olcsóbb 7" 3G tabletek MT8382 SoC-cal.
Asus MeMO Pad 7: erős négymagos Intel SoC, de kisebb-nagyobb kompatibilitási hibák miatt játékhoz nem ajánlott.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59010) keszo válasza _GT_ (#58996) üzenetére


keszo
őstag

Ha nem sürgős várj a dual bootos tab. vásárlással.
Vegyél valamilyen jobb képességű win-es gépet.
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Attila

(#59011) _GT_ válasza keszo (#59010) üzenetére


_GT_
csendes tag

Kösz a tippet!

Hm, érdekes. Alapból Androidos tabletre gondoltam, ekkor jött tjb007 javaslata a dual boot tablettel kapcsolatban. Most elértünk a másik oldalra, Windowsos tablet, Android emulátorral. :)

Tudom off topic, de pl melyik jó képességűre gondolsz?

(#59012) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A tablet kezdőképernyőjén van egy kis google kereső sáv,és pont rossz helyen van,azt arrébb lehet helyezni,vagy kikapcsolni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59013) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Véleményetek szerint jelen pillanatban melyik a legjobb 10"-es tablet 40 ezer forint körül?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#59014) tjb007 válasza Pityu. (#59012) üzenetére


tjb007
nagyúr

Arrebb rakni nem lehet, kikapcsolni pedig ugy tudod, hogy vagy letiltod, vagy torlod. Utobbi lehetosegnel elegedhetetnel a root meglete mivel rendszeralkalmazasrol van szo.

(#59013) KubanitoS

Prestigio MultiPad Wize 5002

(#59015) csendes válasza Pityu. (#59012) üzenetére


csendes
őstag

A képernyő tetején a Google Search bar? A legegyszerűbb megoldás (van más is [link]), ha telepítesz egy launchert [link], és azzal már el tudod tüntetni a részletes beállítások között.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59016) Pityu. válasza tjb007 (#59014) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Törölni nem muszáj,elég lenne,ha csak a kezdőképernyőn nem lenne ott,mert nem használjuk,meg csak bele lóg a háttérképbe.Rootolni nem akarok,mivel gondolom az garancia vesztéssel jár.Meg valahol írták ha törölném az alkalmazást akkor törlődne valami Google Now is.Na és kikapcsolni hol és milyen név alatt lehet?

#csendes

Nekem nem a tetején van,hanem úgy középtájt felé mint a képen,bár ha ilyen átlátszó lenne gond se lenne,de az a csík egy fehér csík ami kitakar.

Gondolom átlátszóvá nem lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59017) Viki84 válasza csendes (#59009) üzenetére


Viki84
tag

Köszönöm szépen!

(#59018) KubanitoS válasza tjb007 (#59014) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm a gyors választ!

Nézegetem Ebay-en is a kínai csodákat. 25 ezer forint körül lehet kapni 10"/16GB/Quad Core gépeket. Véleményetek szerint ezek teljes mértékben zsákbamacskák, van értelme nézegetni ilyesmit?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#59019) tjb007 válasza Pityu. (#59016) üzenetére


tjb007
nagyúr

Beallitasok → Alkalmazasok → Osszes → Google alkalmazas (vagy Google kereses) → Letiltas

(#59018) KubanitoS

Ezek altalaban noname modellek/keszulekek, szoval zsakbamacskanak lehet ezeket nevezni, plusz eleg soknal kamu adadtok is vannak feltuntetve.

[ Szerkesztve ]

(#59020) Pityu. válasza tjb007 (#59019) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké köszi meg kukkantom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59021) taip válasza Pityu. (#59016) üzenetére


taip
senior tag

Nem próbáltad egyszerűen kukázni mint bármelyik másik ikont/widgetet?

Nekem nincs ilyen sávom és nem hiszem, hogy nagyon hekkeltem volna miatta.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#59022) Pityu. válasza taip (#59021) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ó köszi és tényleg,elég a kukázás neki,ezer hála :R
Nem nagyon vagyok még otthon a tabletezésben.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59023) csendes válasza KubanitoS (#59018) üzenetére


csendes
őstag

Nem zsákbamacska, hanem szemét. Normális 10" kijelzőt, érintőpanelt ennyiért nem tud összerakni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59024) csendes válasza Pityu. (#59022) üzenetére


csendes
őstag

Ezek szerint Touchwiz van a tableteden vagy valami hasonló launcher.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#59025) Shingen válasza csendes (#59023) üzenetére


Shingen
addikt

+1
Igen 25-ért még egy jó 7" sem nagyon lehet kapni nem hogy 10" :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#59026) tjb007 válasza Shingen (#59025) üzenetére


tjb007
nagyúr

Meg egy nagyon jó 8-ast is kapsz ennyiert (+afa), nem hogy hetest. A 10-esek valoban neccesek mar, de ha valakinek megfelel az 1024x600-as TN panel is...

[ Szerkesztve ]

(#59027) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Ezt a tabletet érdemes volna megvenni ? internetezésre kellene csak, de ettől többet semmi esetre sem szeretnék rászánni.

(#59028) Pityu. válasza csendes (#59024) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Gondolom
Ez egy samsung SM-T113

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59029) Armagedown válasza Maxell014 (#59027) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem nem érdemes x86 procis tabletet venni, jobb az arm processzorok kompatibilitása, nem futna minden app rajta.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#59030) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Lenovo IdeaTab A10 esetleg jó választás lehet?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#59031) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Ha 8Gb 4.2 Jelly Bean Tabletet veszek,majd frissítem KitKatre és egy office 365 még rámegy akkor kb mennyi hely marad?

Köszi! :R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#59032) KubanitoS válasza laceb (#59031) üzenetére


KubanitoS
veterán

A 8 giga alapból 4, mivel a másik felét az android lefoglalja magának. Ebből vond le az office méretét.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#59033) cidalain válasza laceb (#59031) üzenetére


cidalain
veterán

Az office 365 az nem android alkalmazas.
Az androidos Excel es Word kb 450 megat foglal. Illetve meg ha kell a Powerpoint es Onenote es Outlook, akkor nyugodtan szamolj 1 gigat.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59034) keszo válasza _GT_ (#59011) üzenetére


keszo
őstag

Csak a saját vágyamat írhatom le, én valami ilyesmire gyűjtök.
[link]

Attila

(#59035) Shingen válasza tjb007 (#59026) üzenetére


Shingen
addikt

8"-at? :Y pl. melyikre gondoltál?

風林火山

(#59036) nova001


nova001
senior tag

hali

GOCLEVER Aries 101 v2 10.1" tábletről van valakinek véleménye ? 50k

játék filmre, 10col, gps, 3g miatt kellene első körbe

[ Szerkesztve ]

(#59037) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Net, film, youtube felhasználásra van jobb vétel a 30k körüli kategóriában, mint egy ASUS MEMO PAD HD 7, ME176CX?

(#59038) cidalain válasza diegho (#59037) üzenetére


cidalain
veterán

Az me176cx az inkabb a 40k koruli kategoria.
Ebben jatszik mondjuk meg az lg g pad 7.0 is.
Olcsobban is vannak 7 colosak amik jo vetelek, de a fennti ketto eleg jo. Viszont tenyleg 40k arsavban vannak.
30ert wayteq 7q, lenovo a3500 ami szoba johet talan.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59039) diegho válasza cidalain (#59038) üzenetére


diegho
nagyúr

35k az Asus, ebből jön le 4% kedvezmény, az már csak 33,6k.

Hasonló árban 8"-ban lehet kapni valami értelmeset?

[ Szerkesztve ]

(#59040) tjb007 válasza KubanitoS (#59030) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nem jatekra kell, akkor igen, jo valasztasnmak szamit meg (bár ennyiért már kapsz ASUS Transformer Pad TF103CX-et is, a jovore is nezve valamivel jobb valasztas).

(#59035) Shingen

Cube U27GTS, Chuwi VX8, bar utobbi mar inkabb a 30 korul kategoria.

(#59036) nova001

Ajanlottnak nem nevezheto, viszont jobb hasonlo tulajdonsagokkal es arral biro modell meg nincsen.

(#59037) diegho

Ha megkapod 30 ezer forintert, akkor nincsnen.

„Hasonló árban 8"-ban lehet kapni valami értelmeset?”

Nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59041) tecsu válasza Armagedown (#59029) üzenetére


tecsu
addikt

Mivel írta, hogy netezni kell csak, te irreleváns szempontot említesz. :-S

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59042) cidalain válasza diegho (#59039) üzenetére


cidalain
veterán

Annyiert jo vetel, ha valoban me176cx tipusu.
Lg g padra irta valaki hogy jo aron meg lehet venni az expansys-nal, de 35 korulre emlekszem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59043) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék tabletet. Laptopot szeretett volna, azonban PC-je van.

10" körüli, gyors gépre volna szükség. Igazából a legjobb ár/értékarányú gép érdekelne. Minél olcsóbb, annál jobb, de ne menjen a minőség rovására. Jöhet a kínai noname is, jelenleg egy Jiayu telefont használok.

köszönöm

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#59044) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

7-8 colos tabletet keresek általános felhasználásra (yt, net, film). Valami normálisabb márkát keresek. Eddig a Nexus 7-et akartam megvenni (2013-as modellt), de lemaradtam róla. A 2012-es modellel tökéletesen meg voltam elégedve.... A Sony Z3 Compact tabletet néztem ki, de mielőtt megvenném szeretném tudni, hogy van-e esetleg más alternatíva? (néztem még az LG G-Pad 8.3-at, de élőben nem tetszett).

Az expansysnál láttam, hogy lehet kapni náluk még N7 2013-at 77-ért, viszont ha jól látom akkor a szállítási költség kb 4 ezer, így több, mint 80 ezer lenne, ami nekem már soknak tűnik... Gondolom ennyit már nem ér meg egy lassan két éves készülék.

[ Szerkesztve ]

(#59045) cidalain válasza GU-81M (#59044) üzenetére


cidalain
veterán

A kivant hasznalatnak mar a 30k erteku 7esek is tokeletesen megfelelnek.
Menj olyan helyre ahol tobbet meg lehet fogni, ki lehet probalni. Azt vedd meg amelyik a legszimpibb. A penzmagodbol nem tudsz mellenyulni, hisz ha feleannyit szannal ra akkor is tudnal arra megfelelo eszkozt venni amire szeretnel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#59046) GU-81M válasza cidalain (#59045) üzenetére


GU-81M
tag

Hosszú távra tervezek, fontos szempont még a rootolás és a nyitható bootloader (romok miatt), plusz a gari (Samunál ha jól tudom, akkor rom telepítésénél ugrik is....). Fontos még, hogy a kijelző IPS legyen, ne amoled. Tudom, hogy már vannak 30 ezerért is használható tabletek, de valahogy mindegyikkel van valami probléma (valahol a kijelző nem tökéletes, máshol kevés a ram, vagy nem bővíthető a háttértár - oké, pont a Nexusok esetében sem az....). A Z3 Compact-tal keresek egy kategóriában lévő tableteket, de ha nincs, akkor az sem baj, mert akkor azt veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#59047) ClioRS válasza GU-81M (#59046) üzenetére


ClioRS
őstag

Mielőtt beleugrasz, ha ennyire ROM-olni és rootolni akarsz, akkor azért nézd meg, hogy a Sonynál vissza lehet-e állítani gyári állapotra a cuccot, ha gariztatni kell. Csak mert volt, ahol a bootloader pl nyitva maradt, és a gari ugrott, szóval ennek járj utána. Teljesítményben egyébként nincs hasonló, szerintem megveheted nyugodtan.

(#59048) ClioRS válasza Mákdaráló (#59043) üzenetére


ClioRS
őstag

Ha 65 ezer belefér a keretbe, akkor Asus Memopad HD 10 ME103K, ez elég jó ár-érték arányú.

(#59049) Mákdaráló válasza ClioRS (#59048) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszi, utánanézek. 50-60 körül gondoltam, hogy veszek. Ez beleférhet.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#59050) ClioRS válasza Mákdaráló (#59049) üzenetére


ClioRS
őstag

A Samsung és LG hasonló árú gépeinél erősebb jóval, és azok drágábbak is.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.