Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92951) kokokka válasza cof (#92948) üzenetére


kokokka
őstag

Igazad van, de tényleg csak az indulásnál számít. Minden egyéb esetben teljesen lényegtelen, hisz ha a proci 60 fokon ketyeg akkor már édes mindegy, hogy 26 vagy 30 fok van a szobában. Nem az lesz a meghatározó a processzorra nézve.

(#92952) cof válasza kokokka (#92951) üzenetére


cof
veterán

Számít a levegő hőmérséklete is, a számok igazolják. Ha nem számítana akkor nálam nyáron a 35C fokos szobában és a mostani 25C fokos szobában egyformának kellene lennie a SOC hőmérsékletének, de nem így van. Nyáron 52-54C fokos volt 1080p közben, most 42C fok, és itt ki is adja jól a -10C fokos levegő különbséget.

Esetemben lényegtelen egyébként, akinél 75C fok körül volt nyáron a legnagyobb melegben, most csak 60-65C fok kell legyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92953) nfsu17 válasza kokokka (#92951) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem lényegtelen a levegő hőm-e.
Hisz a hűvösebb levegő hűti az xy hőm-ű soc-ot.
Nyáron a melegebb levegő nehezebben hűti, télen jobban.
Passzív esetén. De szgép hőmérséklet mérős időmből úgy emlékszem, hogy ez aktív hűtésre is igaz.
Nyáron alig akart 50 fok alá menni a gép 'idle', most simán van 44 is

(#92954) kokokka válasza cof (#92952) üzenetére


kokokka
őstag

Ha egy edényben lévő víz állandó 60 fokos, akkor az már mindegy, hogy mekkora a szoba hőmérséklete egészen addig amíg az 60 fok alatt marad. Ez fizika. A víz bármivel behelyettesíthető: vas, gránit, járdalap vagy épp processzor. Nem a kisebb hőmérséklet határozza meg a nagyobbat, én ezt így gondolom. Ha egy proci egy 4K-s film alatt 60 fokig melegszik és mivel nem kap nagyobb terhelést ott is marad, a szoba 26 vagy épp 30 foka már lényegtelen. Ezek nem összeadó értékek szerintem.

(#92955) cof válasza kokokka (#92954) üzenetére


cof
veterán

Pont ez az, hogy az edényben lévő vízet, hogy 60 fokon tartsd folyamatosan, több energia kell hozzá 0C fokos levegőn mint 30C fokos levegőn.

Fizikából nem voltam penge, de a méréseim szerint hozzáadódik a szoba hőmérséklet különbsége, nyilván van az a pont amikor már nem számít valóban, hogy mennyi, de gondolom ezek már 80C fok feletti maghőmérsékletek.

Ha télen kiviszed a BOX-ot a mínusz 10C fokba, jobb értékeket fogsz kapni mint a 22C fokos szobában ugyanazzal a filmel terhelve, ez fix.

Vagy ha berakod a hűtőbe akár csak egy percre is, már drasztikusan esni kezd a hőmérséklet, szóval számít ilyen téren a levegő hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92956) kokokka válasza cof (#92955) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, de direkt azért írtam, hogy állandó hőmérsékletű anyagról (procirol) beszélek. A mínusz azért más tészta, ott egyértelműen javulna mutató. Nem véletlenül használnak nitrogénes folyadékhűtést amikor pl. ronggyá húznak egy processzort. De a szoba hőmérséklete szerintem nem mérvadó. De még ha neked is van igazad, az pár fok amiről szó van, amúgy sem lényeges a működés szempontjából.

(#92957) vargalex válasza ZsoltiD (#92943) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a recovery jön be, akkor vagy a dtb nem jó, vagy az eszköz nem bootol az SD kártyáról. Esetleg próbáld meg pendrive-ról USB-n, nem microSD-ről.

Alex

(#92958) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Ugoos am6 plus. Coreelec telepítve a belső tárhelyre dualban. Megmaradt a gyári is, meg a CE is. Alapértelmezetten a CE indul, a CE menüben tudom kiválasztani, hogy indítás androiddal. Ilyenkor átvált az ugoosra. Újraindítás, vagy kihúz-bedug után mindig a CE indul.
Most elindítottam az ugoost, írta van frissítés, rányomtam, frissült. Viszont azóta mindig az ugoos indul, a CE-t nem tudom elindítani.
Van rá mód, hogy a CE induljon?

(#92959) pinnacle válasza Beni2360 (#92950) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Boxodon nincs kijelző? OpenVFD kiírja. SSH-n cputemp, illetve ha jól látom a watch cputemp 2 másodpercenként frissíti magát? Igazi az lenne ha kiírná mennyi idő után változik. :)

(#92960) Beni2360 válasza pinnacle (#92959) üzenetére


Beni2360
félisten

Na meg 1x csak ANDROID alatt tudok Yt-t nézni és ott nem megy nekem az SSH. De ezt írtam ott amire válaszoltál.
CE alatt nincs yt-m.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92961) pinnacle válasza Beni2360 (#92960) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mindegy, gondolom ezzel sem lenne több 63-66 foknál. Egyébként szerintem jó a CE-s reklám mentes Youtube.

(#92962) Beni2360 válasza pinnacle (#92961) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem taltam hozzá lehetőséget. Ha leirnad felraknam. :R És akkor már tudnék cputempet is mérni. Meg van a Gemini Man az 4k 60 fps azt meg tudom nézni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92963) Beni2360 válasza Beni2360 (#92962) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát itt felkuszott 74 c fokra a passzív hutesem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92964) DoItYourself válasza asdasdasd (#92947) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

"Mivel a coreelec passthrough-ban a DTS ki van kapcsolva, gondolom ilyenkor DD-ben? küldi át a hangot, ami el is jut a Sony-hoz és szól.
Megoldható-e, hogy DTS is eljusson az erősítőhöz?"

Mi történik, ha a CE-ben bekapcsolod a DTS passthrough-t is?

Elvileg így kell beállítani a Kodit: https://kodi.wiki/view/Audio_quickstart_guide
Mivel a HDMI ARC nem tudja a HD hangokat, neked a táblázat [2]-es oszlop szerint kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#92965) Elemental válasza Elemental (#92958) üzenetére


Elemental
addikt

Rakhatom újra a coreelecet? Vagy van mád a CE elindítására? :O

(#92966) Zsömica válasza Elemental (#92965) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Reboot to LibreElec appot tedd fel - de ha telepítenéd a Maven's Kodit, nem kellene a CE..!

(#92967) Elemental válasza Zsömica (#92966) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

A maven kodi van rajta, de az egy nagy fos a CE kodihoz képest (nálam).
Egyrészt minden második film indítása nem jön össze neki, bizonyos filmeket egyszer sem tudja elindítani, némelyik film alatt szaggat, fagyogat. Másrészt a hdmi cec is rosszabbul működik, a tévé táv bizonyos gombjai nem mennek, (feliratváltó gomb), míg a CE alatt igen.

[ Szerkesztve ]

(#92968) Zsömica válasza Elemental (#92967) üzenetére


Zsömica
aktív tag

De furcsa amit írsz, nálam meg pöcc-röff minden.., talán 2x emlékszem indítási homokórázásra - de másodjára elindultak azok a filmek is..!

(#92969) Elemental válasza Zsömica (#92968) üzenetére


Elemental
addikt

Újra fogom tenni a maven kodit, hátha csak valami félre ment a korábbi telepítéskor.

(#92970) Zsömica válasza Elemental (#92969) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Elindult a CE..?

(#92971) Elemental válasza Zsömica (#92970) üzenetére


Elemental
addikt

Még nem vagyok otthon. Beszámolok majd róla.

(#92972) mexel


mexel
veterán

Sziasztpok, csak egy kérdés mert tavasz óta nem nagyon foglalkoztam boxokkal: a netflix most hol tart? Működik S905X3 boxokon CE alatt valahogy? Mondjuk 720p-ben jó? Az új widevine-t fel lehet tenni vagy még mindig a régi kell?
Tőlem is kérdezték de nincs előfizum, tesztelni nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#92973) divan válasza mexel (#92972) üzenetére


divan
senior tag

720p-ben jó. Frissíti magát a Widevine, ha fel van telepítve minden rendesen. Vagy 2 -3 napja is volt frissítés.

(#92974) Elemental válasza Zsömica (#92970) üzenetére


Elemental
addikt

Nem indul el. Futtatom az appot, rányomok a restart libreelecre, egy picit elhalványul a képernyő, de semmi nem történik.

Feltettem a frissebb maven kodit (csak frissítettem, nem új telepítés), és ugyanaz a tapasztalat, ami eddig nem indult, most sem indult. Viszont kipróbáltam valamit. Nekem az estuary MOD V2 skin van rajta. Próbaképpen visszaállítottam a sima estuary skint, és ott elindul. Lehet, a skinnel van gondja?

#ugoos am6 plus

[ Szerkesztve ]

(#92975) pinnacle válasza Beni2360 (#92963) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez a 4K nagyon terheli a boxot. Mondjuk nekem nincsenek is ilyen videóim, a saját felvételeimet leszámítva.
Youtube API-t ez alapján csináltam, de egyes menüpontok nem stimmelnek. Aki mostanában hozott létre, linkeljen be valami jobb leírást.
Ha megvan a api_key, client_id, client_secret, ide kell bemásolni.

(#92976) zsolee73 válasza gyűrű (#92882) üzenetére


zsolee73
tag

Ha még senki nem írta, teszteltem, és tökélketesen működik is.
[link]

(#92977) Zsömica válasza Elemental (#92974) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nekem is az alap skin van; úgyhogy meglehet..,a CE-t akkor sajna újra kell raknod - az update megölte..!

(#92978) Elemental válasza Zsömica (#92977) üzenetére


Elemental
addikt

Újra tettem a maven kodit (régit eltávolítottam, majd friss telepítés). Alap skinnel eddig úgy viselkedik, ahogyan kell, nincs hiba. Majd tesztelgetem.

Lehet, inkább beszerzek egy sd kártyát fixen a boxnak, hogy ne legyen még egyszer ilyen.

(#92979) gyűrű válasza zsolee73 (#92976) üzenetére


gyűrű
addikt

Érdekes, azt olvastam hogy semmit sem vált a plex és kodin kívül..

[ Szerkesztve ]

(#92980) gyűrű válasza gyűrű (#92979) üzenetére


gyűrű
addikt

Lejárt a szerk. idő..
Tehát itt az van hogy gyakorlatilag az első opció semelyik tvn nem működik, sőt a második is a kodiban és a plexen is csak korlátozottan, van akinél úgy sem, a saját lejátszóján és a streaming appok on pedig egyáltalán nem.. A tökéletes azért nem ezt jelenti :)

[ Szerkesztve ]

(#92981) Zsömica válasza Elemental (#92978) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Jó lesz az..! ;)

(#92982) Elemental válasza Zsömica (#92981) üzenetére


Elemental
addikt

#ugoos am6 plus

Nem igazán jött be.
Friss matrix maven kodi, alap estuary skin. Csak a PKC-t és a YT appot tettem fel.
Ugyanúgy bizonyos filmeket nem akar elindítani. Lejátszásnak mutatja, viszont nem vált át a filmre. Ilyenkor a yatse appal stop majd újra próbálni. Van, hogy ötödik alkalommal indul el. Rendszert sem találtam benne, amit nem akar elindítani. 1080, 4K vegyesen.
A magas bitrátájú 4K filmekkel is gondja van. Beletekerésnél állókép fogad. Kicsit tekergetni kell előre hátra, hogy végre a filmet lássam. Van, hogy ilyen tekerés után simán kidob a főmenübe.
Talán a PKC-val lehet gondja? Mindegy is, mert PKC nélkül nekem nem jó a kodi.

[ Szerkesztve ]

(#92983) Csabi1984 válasza Elemental (#92982) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia. Szerintem a kodi kiadásban (,frissítésben) is előfordulhat hiba és nem biztos, hogy az eszközzel van a baj.

(#92984) gyűrű válasza Elemental (#92982) üzenetére


gyűrű
addikt

A maven matrixokat nem jó frissítgeni. Se shielden, se firesticken nem jók az újabb buildok. Áprilisiak óta problémásak..

[ Szerkesztve ]

(#92985) Elemental válasza gyűrű (#92984) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor keressek egy április előttit?
Nem találok. Azt hittem az arhive alatt lesz több, de augusztusi a legrégebbi.

[ Szerkesztve ]

(#92986) gyűrű válasza Elemental (#92985) üzenetére


gyűrű
addikt

Neked 32 bites kell? asszem abból is mentettem el.

(#92987) dave0825 válasza gyűrű (#91756) üzenetére


dave0825
őstag

Üdv. Mostanában nincs időm a fórumot olvasni, ezért kérdezek, bocs.
Érdemes már venni x4-est? X2-es X96 Max-om van, de most rosszalkodik (lassul, akad, lefagy, táp már cserélve lett, za egyszer meghalt, nálam 0-24-ben bekapcsolva van), és lehet vennék inkább másikat. Láttam az x4-et, de nem tudom, megy-e a CE már jól rajt, tesztelgetni sincs időm sajnos, mindenképp jól működött szeretnék, de azért újat is. :) Mostanin 9.2.8 van, nem matrix, azt nem is ismerem egyáltalán, eddig csak ez a CE volt.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#92988) gyűrű válasza dave0825 (#92987) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem tudom. Erre talán majd blakey válaszol.

(#92989) divan válasza dave0825 (#92987) üzenetére


divan
senior tag

A Mártixban inkább a motorháztető alatt változott sok minden, a kezelésében nem nagyon van változás.

(#92990) Elemental válasza gyűrű (#92986) üzenetére


Elemental
addikt

Ugoos am6 plus boxra tenném (armeabi-v7a)
Nem tudom milyen kell rá. Ha átküldenéd, megköszönném.

(#92991) zsolee73 válasza gyűrű (#92979) üzenetére


zsolee73
tag

Lehet, én Kodin próbáltam, mert azon keresztül mennek a NAS-ról a filmek. Ha android alól indult a kodi, akkor eddig röcögött. Nyilván ezért használom az X96-okat CE-vel :D

A Chromecast-ot csak a HD Netflix miatt vettem, de gondoltam megnézem 12-es android alól a kodit, és működik a freki váltás.

(#92992) trance89 válasza Elemental (#92990) üzenetére


trance89
őstag

Ezt a verziót ajánlják sokan: [link]

(#92993) Elemental válasza trance89 (#92992) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Egyelőre tökéletes.

(#92994) Elemental válasza Elemental (#92993) üzenetére


Elemental
addikt

És persze gyűrűnek is köszönöm!

(#92995) Elemental válasza gyűrű (#92986) üzenetére


Elemental
addikt

# ugoos am6 plus

Az általad készített estuary MOD V3 MOD V4 skint nem lehet feltenni androidra telepített maven's kodira? A sima MOD V2 skint telepítettem. Bemásoltam az addonok közé a skineket, de nem elérhető egyik sem. Ezek szerint csak CE-n működnek?

Feltettem a boxra a gyűrű által mentett net.kodinerds.maven.kodi.firetv.armeabi-v7a-202203162217-eda86c65-Matrix.apk verziót.
Elég sok filmet próbáltam, és azt kell mondjam, hogy remekül működik. Egy hiba nem volt a lejátszás során.

Most minden lejátszásnál 12 bitet ír ki. SDR 12 bit, HDR 12 bit, Dolby Vision 12 bit.

Ami feltűnt, igaz csak egy DV filmet néztem, hogy a DV nagyon sötét. A zack snyder igazság ligáját néztem (DV.SL.ts). Kb árnyékban semmi nem látszott, a világos részeken meg majd kisült a szemem. Nem rémlik, hogy CE alatt hdr10 esetén ilyen lett volna. Ugyanebből elindítottam egy 1080p remuxot, és mintha felkapcsolták volna a villanyt. A tévém Sony A83J.

Vannak "DoVi-HDR.HEVC.mkv" filmjeim, ezek HDR és nem DV-ben vannak lejátszva.

Nagyjából ennyi.

(#92996) gyűrű válasza Elemental (#92995) üzenetére


gyűrű
addikt

Fel lehet tenni, minden otthoni boxoman ennek a v4-nek egy módosított változatát használom.
Kiegészítők között engedélyezve van? A v2-t telepíteni kell előtte repoból..

(#92997) Elemental válasza gyűrű (#92996) üzenetére


Elemental
addikt

A kiegészítők között nem tudom hol kell engedélyezni.
A többi boxon úgy rémlik, csak beléptem a kiegészítők menübe, és máris kérdezte, hogy engedélyezem-e.

(#92998) Elemental válasza gyűrű (#92996) üzenetére


Elemental
addikt

Tudom mi a gond, de megoldást nem.
Nem találok Addon mappát. Csak addon_data van. Te a maven kodiban melyik mappába másolod a skint?

(#92999) gyűrű válasza Elemental (#92998) üzenetére


gyűrű
addikt

Az addon mappába. Minden gépemen látszódik a fájlkezelőben.
Az addon_data az másra való

[ Szerkesztve ]

(#93000) Elemental válasza gyűrű (#92999) üzenetére


Elemental
addikt

Megvan a megoldás.
Androidos kodinál az android fájl kezelőben kell bemásolni. Egészen pontosan itt: Android/data/net.kodinerds.maven.kodi/files/.kodi/addons

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.