Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) ®abstract® válasza vond (#92446) üzenetére


®abstract®
őstag

ebben a verzioban ilyen nincs.a 2 platformon külön számolgat.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#92452) blakey válasza vond (#92446) üzenetére


blakey
titán

Úgy értem, hogy ha valamit például megnézek Android-on, akkor PC-n is bejelöli nekem? - ehhez központi adatbázist kell használni, pl. MySQL, Plex, Emby.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92453) pinnacle válasza vargalex (#92447) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Leszedtem az elsőt. sm1_s905x3_4g_1gbit.dtb (ugye ez kell az X96 Max Plusra?) átírtam dtb.img-re. Bekapcsolás után viszont az Android Recovery tölt be. Mi lehet a gond? X96 Max-ra simán felment.

[ Szerkesztve ]

(#92454) szabeska válasza pinnacle (#92453) üzenetére


szabeska
addikt

"tedd be a boxba a kártyát/usbt és a reset gombot egy fogpiszkálóval benyomva adj áramot a boxnak."

Ez megvolt?

F1

(#92455) blakey válasza pinnacle (#92453) üzenetére


blakey
titán

A megfelelő helyre kell másolni és azt átírni. Ha a 4g-ssel nem jó akkor 2g-s, vagy 4g-s de nem 1gbit-es.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92456) vargalex válasza pinnacle (#92453) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Már írták a kollégák. Ugye nem csak átnevezted, hanem kimásoltad a partíció gyökerébe? Illetve biztosan 4 GB-os és gigabites verziód van?

Alex

(#92457) vond válasza zsiga68 (#92449) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszönöm, megtaláltam. :R Már reseteltem is. Most konfigolom be újra az egész rendszert. De legalább működik. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92458) pinnacle válasza szabeska (#92454) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Szerintem a dtb-vel lesz a gond. Mind a négyet kipróbáltam, de csak az Android Recovery jött be. X96 meg simán betöltött a g12a_s905x2_4g_1gbit.dtb-vel. Valakinek esetleg van X96 Max Pluson működő Nexusa? Tegye már be legyen szíves a dtb.img-et, lehet azzal nekem is jó lesz. Illetve az még kérdés, hogy érdemes a Nexust használni, valamiben jobb, mint a Matrix?

(#92459) zsiga68 válasza vond (#92457) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha ismét belaktad a rendszert akkor mentsd ki IMG fájlba a Win32DiskImager program "read" opciójával. Gond esetén ebből a fájlból visszatelepítheted a rendszert a már telepített és beállított kiegészítőkkel :)

(#92460) blakey válasza pinnacle (#92458) üzenetére


blakey
titán

Valakinek esetleg van X96 Max Pluson működő Nexusa? - Van, működik a 4g-1gbit dtb-vel.
Miért tenné be bárki is? Ott van a könyvtárban, kimásolod, átnevezed.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92461) pinnacle válasza blakey (#92460) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem olvastad? Mind a négyet kipróbáltam. Ezért lennék kíváncsi arra, hogy kinek van működő dtb.img, X96 Max Pluson. Azzal lesz a gond, mert X96 Max-al működik a Nexus.

(#92462) blakey válasza pinnacle (#92461) üzenetére


blakey
titán

Van X96Max+-om is, nálad van a hiba, nem a dtb-ben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92463) pinnacle válasza blakey (#92462) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen hiba lehet, hardveres? Linkeld be légy szíves, lehet azzal megy majd.

(#92464) blakey válasza pinnacle (#92463) üzenetére


blakey
titán

Azzal próbáltam amit linkeltél, egyébként hosszú ideje nem változott. Nem tudom milyen X96Max+-od van, de ahogy olvasom, folyamatosan szívsz vele.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92465) pinnacle válasza blakey (#92464) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Csak az a fura, hogy a Matrix-al meg simán betölt. Ha hardveres hiba lenne, gondolom ott sem lenne jó a dtb. Egyébként van valami előnye a Nexusnak?

(#92466) blakey válasza pinnacle (#92465) üzenetére


blakey
titán

Valamiben mindig jobb az egyik a másikhoz képest. A Nexust fejlesztik, a Matrix fejlesztése már leállt, csak javítások vannak. A Nexus sok mindenben változott, közelebb áll egy médialejátszó szoftveréhez, sokminden paraméterezhető, de nyilván még előfordulhatnak hibák. Az én felhasználói szokásaimnak megfelelő, különösebb hibát nem tapasztaltam. Egyébként a Leia is bőven használható, ha csak a lejátszást nézzük. Állandóra nekem még az van, a Nexust néha próbálgatom, van, hogy hetekig azt használom. Ha nálad jól működik a Matrix, akkor azt használd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92467) csibe1 válasza pinnacle (#92465) üzenetére


csibe1
addikt

Ha a Matrix fut gond nélkül akkor miért nem azt használod? :F
Unatkozol vagy csak mazohista vagy, hogy ilyenekkel szívatod magad? ;] :DDD
Esetleg vehetnél egy normális médialejátszót, amit nem kell szanaszét barkácsolni, hogy használható is legyen. :P

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#92468) pinnacle válasza blakey (#92466) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

csibe1 elején kérdeztem, hogy jobb valamiben, nem volt válasz, ki akartam próbálni. Youtube videók néha lefagynak. Vettem egy új SD kártyát, gondoltam mielőtt megnézem egy módosítatlan Matrix-al, előtt Nexus-al is kipróbálom. Neked milyen boxod van, ha már ekkora az arcod? X96Max-al nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#92469) vond válasza zsiga68 (#92459) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, én is gondoltam rá, hogy most csinálok egy mentést. Köszönöm! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92470) the radish válasza vond (#92437) üzenetére


the radish
senior tag

My story

Annyi, hogy az említett BT továbbra sem működik megfelelően, de kiváltottam egy optikai BT adatpterrel, így már görgőzés közben is üvölt a heavy metal. :D

Aidan's ROM: legfrissebb KODI + SmartTube és minden frankó. (A box eredeti ROMja elavult, arra csak régi Kodi ment fel.)

(#92471) vargalex válasza pinnacle (#92458) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Kipróbáltam az X96 Max Plus-on, a szokásos dtb-vel rögtön boot-olt is. Esetleg próbáld meg másik microSD-n, vagy mással kiírni az img-t (én linux alatt írom dd-vel).
Viszont kíváncsiságból megnéztem a 4g_1gbit dtb-vel is (ugye nálam egy RAM hibás X96 Max Plus van, így a kezdetektől a 2g_1gbit dtb-vel használom) és elindult azzal is, viszont semmire nem reagált (tehát valószínűleg megfagyott, tovább nem nyomoztam).
Amiért ezt leírom: nekem a 4g_1gbit dtb-vel minden boot-kor jelentkezett az általad is írt széteső kép boot-kor. Többször ellenőriztem, az általam használt 2g_1gbit dtb-vel nem jelentkezik ez a hiba (sem). Nem próbáltad esetleg a 2g_1gbit dtb-vel? Lehet, hogy te is hasonló helyzetben vagy, mint én, és ez okozza minden problémádat...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#92472) pinnacle válasza vargalex (#92471) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! Mind a négy dtb-t kipróbáltam. Ugyanaz a helyzet. Betöltési kép, gondolkozik pár másodpercet, majd Recovery menü.

Régebben láttam valahol, hogy a fake boxoknak sokkal egyszerűbb a kézikönyve. Nekem szinte semmilyen. Dobozon is csak az a matrica van, amit a készülék aljára ragasztottam. Mondjuk nem hiszem, hogy a Geekbuying hamis cuccokat árulna, illetve akkor a Matrix sem működne.

(#92473) cof válasza pinnacle (#92472) üzenetére


cof
veterán

Ha megy rajta a Matrix a 4gbit dtb-vel akkor az nem hibás.

Nálam is volt olyan, hogy a Vontar X3 az istenért sem akart bootolni CE-el egy kártyáról, pedig másik BOX-al simán ment többszöri CE írásakor is.

Nézd meg másik kártyával, vagy pendrive.

Amúgy milyen mSD? Ha valami kamu tárhelyes, azzal pláne felejtős, mert nem csak BOX-ból van ám fake hanem mSD-ből is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92474) blakey válasza pinnacle (#92472) üzenetére


blakey
titán

De, próbáltad másik kártyáról, USB-ről? Másik programmal kiírni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92475) vargalex válasza pinnacle (#92472) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy írtam és a többiek is írták, próbáld ki másik microSD-ről. A 2g_1gbit dtb-t a boot logo és az anomáliák miatt érdemes majd kipróbálni...

Alex

(#92476) pinnacle válasza cof (#92473) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Tényleg az SD kártyával lehet a gond, mert a Matrix is elakad a logónál, majd a Recovery menü jön be. Most vettem az eMAG-ban, biztos nem fake. Ráadásul az X96Max-on ezzel betöltött a Nexus. Mi lehet a gond? X96Max Plus nem "bírja" ezt a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#92477) blakey válasza pinnacle (#92476) üzenetére


blakey
titán

X96Max Plus nem "bírja" ezt a kártyát. - ennyi

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92478) pinnacle válasza blakey (#92477) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Veszek majd ilyet. Ezzel nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#92479) gyűrű válasza pinnacle (#92476) üzenetére


gyűrű
addikt

Vagy eleve hibás az sd- slot.
Tedd a kártyát egy usb olvasóba és bootoltasd úgy.

[ Szerkesztve ]

(#92480) nfsu17 válasza pinnacle (#92478) üzenetére


nfsu17
veterán

Kínából rendelt ilyen (egyik) 128GB-os kártya megy már két éve a boxban (tárhelyként, mert a box eMMC-ről megy), a másik ilyen 128-as meg nexus tesztnek van használva, azzal is megy. Viszont addig nem térek át nexusra, amíg Csicsóka nem tesz fel nekünk nexus kompatibilis transmission verziót ( :R ), mert az nálam nem akar menni.
Vagyis lehet menne, ha nulláról telepíteném újra az addont, de ráfrissítve matrixról nexusra a rendszert nem megy a TM. Nálam.
Tudom, nem ajánlott így frissíteni :DDD , de ha nem jött volna be a dolog, az sem érdekelt volna, akkor kezdem nulláról. De minden működik (amiket próbáltam), kivéve a TM.
Viszont ez a nexus is pride-ozik boot logónál, így meg nem akarom használni. Hátha majd egyszer javítják, de szerintem ez ilyen marad.
Amíg megy a matrix, addig az marad. Nekem még a leia is jó lenne.

Amíg nem jön meg az mSD, pendrive-ot is lehet próbálni. Usb2, vagy usb3-ban

[ Szerkesztve ]

(#92481) vargalex válasza gyűrű (#92479) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Másik kártyáról a Matrix indul...

pinnacle: nem próbálod ki a matrix-ot a 2g_1gbit dtb-vel, hogy milyen a boot screen, illetve, hogy esetleg van-e hatással az eddigi problémáidra?

Alex

(#92482) blakey válasza gyűrű (#92479) üzenetére


blakey
titán

Nem hibás, működik másik kártyával.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92483) pinnacle válasza gyűrű (#92479) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! USB adapterrel elindult a telepítés. :D Matrix RC1-et tettem fel, frissített RC2-re utána fekete képernyő. RC2-t próbáltam 2g_1gbit dtb-el, resizing, reboot fekete képernyő. Nexus, 4g_1gbit-el működik. Akkor ezek szerint az X96Max Plusom kártyaolvasója, nem bírja az Samsung PRO Endurance-et.

[ Szerkesztve ]

(#92484) cof válasza pinnacle (#92483) üzenetére


cof
veterán

Akkor ezek szerint az X96Max Plusom kártyaolvasója, nem bírja az Samsung PRO Endurance-et.

Nem feltétlen ezt a típust. Nekem csak Kingston Canvas 16 GB-s kártyáim vannak mert bőven elég CE alá. No az egyik az sose akart működni a Vontarral, előtte is és most is megy másik BOX-ban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92485) gyűrű válasza pinnacle (#92483) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem az első box itt, és nem is az utolsó, ami nem megy csak usbről.
Az sd slotok ezeknél a boxoknál nagyon gyatrák...
Sokkal hamarabb gondolnám hogy a slot nem jó, mint egy jó minőségű kártya..

(#92486) vond válasza vond (#92437) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Feladtam. :(

Visszaállítottam a LibreELEC-et, elkezdtem belakni, de sehogy sem akarta az igazságot. A médiatár sokadszorra is össze-vissza működött. Ezután felraktam az eszköznek megfelelő CoreELEC-et, ott is akadtak érdekességek, a médiatár már egész jól működött, párszor mondjuk úgy kifagyott, mint az állat. De a legrosszabb a gyári távirányító nem működése volt. Próbáltam az LG TV távjával HDMI-CEC segítségével, valamennyire ment is, de mivel Keymap Editor-ban szépen be volt minden állítva a gyári távirányítóval, ahhoz képest nagyon körülményes volt a működtetés.

Végül elegem lett ebből a sok szarakodásból, feltettem egy Kodi-t a TV alatti mini PC-re, SMB-n behúztam a NAS-ról a filmeket, sorozatokat, és boldogság van. :D Majd megnézem, mennyivel fogyaszt többet, mint a kis S905X box. Aztán max. szerzek valami kisebb fogyasztású vasat. Ennek megvan az az előnye is, hogy kvázi mindent csinálhatok ott is, nem csak a "nagy" gépen. :)

Sajnálom, tényleg tökre szerettem ezt a kis dobozt az elmúlt években. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92487) xtend válasza vond (#92486) üzenetére


xtend
senior tag

Attól függ, hogy milyen mini pc. Nekem egy Intel nuc8i3 van 28W-ot eszik. Minden este legalább egy sorozatot megnézek róla, nem veszem észre a villanyszámlán. Persze nem is fél napokat megy...

(#92488) blakey válasza vond (#92486) üzenetére


blakey
titán

Elolvasod az összefoglalót, telepíted a CoreELEC-et, a boxnak megfelelő dtb-t a "gyökérbe" másolod, átnevezed, közben a boxodnak megfelelő remote.conf-ot keresel, azt is bemásolod, majd elindítod a CE-t, szépen elindul és beállítod, ha mindent jól csináltál akkor működni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92489) szabeska válasza vond (#92486) üzenetére


szabeska
addikt

Nem olyan draga egy uj box, ha jol tudom s905x4-en is mukodik mar a Coreelec pl. En Vontar X3-at hasznalok 2 eve nagy megelegedessel, ez meg s905x3-as. Kijelzo es tav is mukodik itt linkelt konfigokkal, Nexus alatt is.

[ Szerkesztve ]

F1

(#92490) pinnacle válasza cof (#92484) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, nekem csak azért volt fura, mert idáig nem tapasztaltam a 4 boxommal.

gyűrű CE-s SD kártya tartalmát, hogy lehet átmásolni? Simán csak intézőből? Ha egyáltalán elindul majd így. Gondoltam az X96Max kártyáját átmásolom erre, abban EVO Plus van.

Most látom tényleg támogatott az s905X4. Abból van ajánlott típus? Esetleg olyan, aminek a hűtése is jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#92491) gyűrű válasza pinnacle (#92490) üzenetére


gyűrű
addikt

Ha a coreelec, akkor a saját beépített Backupjával csinálsz róla mentést, ezen meg vissza állítasz. Ha csak a kodi akkor meg smb n eléred a mappákat, addons, userdata stb.

(#92492) pinnacle válasza gyűrű (#92491) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#92493) csibe1 válasza pinnacle (#92468) üzenetére


csibe1
addikt

Felőlem, de ez nálam már a szadomazo szakkör kategória, hogy ennyit szívsz valamivel, de a te időd, szerencsére. ;) :D
Ezért is gondolkodok inkább egy mini PC-ben, mert lehet, hogy többet eszik, de Windows alatt nem volt gondom a Kodival. Az Android ezeken a boxokon elég lutri, a CE-nél meg a youtube tipródás vicc.
Nálam még mindig gond nélkül megy a Tanix TX9S, CE-t is bütyköltem rá (régebbi), működik, nem piszkálom, a Leia nekem bőven jó. :)
Pár ismerős frissítgetett a CE-n is, el is csesztek valamit, de igazából nem érdekelt.
Visszaraktam nekik az eredetit-előzőt aztán annyi.
Nincs már humorom ilyesmivel szórakozni, szeretem ha valami tartósan, és jól működik. :)

Látom kicsit magadra vetted, de hát van ilyen. :D
Amúgy blakey is említette, hogy egy használható androidos lejátszó az nem ez az árkategória, hanem jóval zsebbenyúlósabb. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#92494) vond válasza xtend (#92487) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most egy saját, épített i3-as gép van ott, de terveztem, hogy veszek valami Dell Optiplex-et, vagy hasonlót, T-s, vagy U-s procival. Ez se menne egész nap. 1-2 sorozat epizód, vagy film, aztán kikapcs. De így legalább bármi más Windows-os dolgot is tudok rajta csinálni, mókolás nélkül (pl. YouTube, Spotify, Yettel TV, vagy csak simán a NAS-on lévő mindenféle formátumú fájl elérése).

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92495) vond válasza blakey (#92488) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez megvolt, köszönöm! :) Végülis működött is majdnem teljesen tökéletesen, bár a médiatáraz ez is érdekesen kezelte. De a kaput a gyári távirányító nem működése, és a sok szarakodás tette be. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92496) ®abstract® válasza vond (#92495) üzenetére


®abstract®
őstag

vagy lehetőség van venni egy jobb tv boxot :K ahogy neztem nemigen fogyaszt egy box 8-10 w többet..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#92497) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Az előbb úgy elállítottam a CE-ben a felbontást, hogy azóta csak feketeség van, mintha a TV nem lenne képes azt a felbontást megjeleníteni. Kivettem az SD kártyát, beolvastam a PC-n de hiába írom át a resolution.ini-ben az értékeket, visszatéve a box-ba újra visszaállnak a "helytelen" értékek a kártyán.
kernel_hdmimode=2160p60hz
frac_rate_policy=0
native_4k_gui=0
hdmitx=,444,10bit 
Mit tudok tenni, hogy újra 1080p60Hz-ben induljon a CE?

(#92498) nfsu17 válasza Melorin (#92497) üzenetére


nfsu17
veterán

Ssh működik?

echo 1080p60hz > /sys/class/display/mode

(#92499) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Fél évvel ezelőtt próbálkoztam matrix telepítéssel (19.3) de több addon is problémás volt így visszatettem a régit.
Gondoltam újra megpróbálom de t95z max boxra már nem lehet letölteni mátrix-ot, sőt általánosan s912-re sem lehet.
Ezt a soc-ot kivették a támogatásból?

üdv
szabi

(#92500) Beni2360 válasza -szabi- (#92499) üzenetére


Beni2360
félisten

s912-re sem lehet. - Nem is volt Matrix erre, a CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.8-Generic.img a max ami rámegy mivel nem NG-s

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.