Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92751) gyűrű válasza Technoman (#92750) üzenetére


gyűrű
addikt

Kodi mediatár exportálása, külön mappába. Így az összes képet borítót nfo fájlt a megfelelő film mappákba fogja tenni. Szűz kodi esetén pedig onnan visszaolvassa majd ha a Local Update van kiválasztva.

(#92752) Technoman válasza gyűrű (#92751) üzenetére


Technoman
őstag

:R

(#92753) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok, berakom ide is hátha van ötletetek:

Segítséget kérnék..
Az alábbi problémával nézek szembe:
Van 2 coreelec boxom (s912, s922x), az s912es box 5 ghzes WiFin csatlakozik a hálózathoz (router szerint ~300mbit körül)
Adott egy Synology 216play illetve egy régebbi amd itx gép, perpill mind2 torrent és smb szerverkent funkcionál..
Vmiert ha a nasrol játszok le a wifin logo boxal, akkor pár percenként bufferel és a lejátszás is látványosan akadozósabb.
Viszont a másik box, ami kábelen lóg nem produkál ilyen hibát a nasrol.
Ami a furcsa az, hogy az amd itxes geprol gond nélkül tudok lejátszani, nincs buffer vagy akadás.
A download stationben is csak 15 futó torrent van, ezzel szemben 179 aktív torrent van az amds gépen.
A nas lenne gyenge?

Amiket próbáltam: cache beállítása, nason SMB protokollokkal játszani, de nem segített.

Extra érdekesség, a NAS terheltsége:
A CPU 3-5% között, a memória 35% körül.
Viszont a hálózati terhelés érdekes.
Ha a wifis boxxal játszom akkor 1.1-1.2 MB/s között van és akadozik, viszont ha kábeles boxról játszom akkor inkább 1.4 az alap és néha kiugrik 1.9re is.
Olyan mintha nem bírna a wifi, pedig csak 1080p bdripekrol van szó.
És ez még mindig nem magyarázza, hogy az itxes gépről miért megy jól a lejátszás.

Van bármi ötletetek?
Köszi

Janaboy

(#92754) zsiga68 válasza Janaboy (#92753) üzenetére


zsiga68
senior tag

Állítsd le a torrentet és kösd kábelre a boxot..

(#92755) flash-


flash-
veterán

coreelec alatt film lejátszásnál azt vettem észre hogy 23.976fps mkv filmeknél ha 720p filmet nézek akkor a display mode a coreelec lejátszó infója szerint 59.94hz,
ha pedig 1080p filmet akkor pedig 23.98 display mode-al játsta le őket.
a tv-m 720p-s.
akkor tehet jól gondolom az a jobb amikor a tv a filmmel megegyező módon játsza le a filmet mint az utóbbi módon?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#92756) galbi1972


galbi1972
tag

Adott egy S905X3-as ( X96 Max Plus 4/64) box amiből vagy egy olyan NAS-t kellene csinálni amin megy egy Qbittorrent és egy Plex server vagy egy olyat amelyiken egy Volumio OS. Melyik lenne a testhezállóbb a boxnak?

(#92757) Janaboy válasza zsiga68 (#92754) üzenetére


Janaboy
veterán

Torrent leállítása nem segített és nyilván kábelre nem tudom kötni.
Továbbra is az zavar, hogy az ITX-es gépről játszik szépen.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#92758) FingR86 válasza galbi1972 (#92756) üzenetére


FingR86
őstag

nálam a qbit-es verzió teszi a szolgálatot évek óta egy 2TB-os 3.5"-es HDD-vel megtoldva külső tápos házban. Hibátlan. Letöltés olykor 100+MB/s. És az csak egy X2-es X96 max box. Mondjuk ezen a hőmérsékletek is emberibbek, soha nem láttam 60C felett, még nyáron sem, gyári hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#92759) galbi1972 válasza FingR86 (#92758) üzenetére


galbi1972
tag

Melyik OS fut rajta? Mert azzal próbálnám meg először.

(#92760) FingR86 válasza galbi1972 (#92759) üzenetére


FingR86
őstag

én CE 9.2.6-al használom azóta, amióta kijött ez a verzió.

[ Szerkesztve ]

(#92761) fpunto


fpunto
csendes tag

Sziasztok!
X96 X4 4/64 melyik dtb.img kell?
Próbáltam a sc2_s905x4_4g és sc2_s905x4_4g_1gbit, de nem indul el.

(#92762) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok gondoltam pendrive-ra rárakom a CoreELEC 20.0-Nexus_alpha3 (September 15th, 2022) próbának.
Van eltérés a Matrixhoz képest vagy ez pusztán csak megkülönböztető elnevezés mint a régebbi Leia?

(#92763) nfsu17 válasza Csabi1984 (#92762) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha eltekintünk attól, hogy a kodi 18 után a kodi19 már python 3-at használ, emiatt az addonokkal utána kellett menni a fejlesztőknek (vagy sikerült, vagy nem, vagy megcsinálták, vagy nem...én pl egyet még mindig hiányolok), akkor őszintén megvallva alig van fejlődés filmlejátszás terén.
A hdr támogatás nem tudom hogy és mikor alakult, de sdr-re már a leia is elég jó régóta...matrix alatt sincs előrelépés, nexus meg még most kezdődik, de már most is használható.
Itt most nem azt írom, hogy nincs fejlődés, de vannak boxok, amik már leia alatt is tudták amit kell, na azóta óriási fejlődés, sebességnövekedés nem történt.
Nexust kipróbáltam, de sem a skin, sem a felépítés, semmi nem változott, még egy win 7 fw win10 lépcsőben sem.
Bőven elmúlt két éves az x3 SoC, kihozták belőle már amit lehet...2020 nyarán még azt teszteltük, hogy xy film dobálja-e a frameket, vagy nem...ilyen most nincs.
Most az x4-re kellene majd átállni, de szerintem még bőven nem létkérdés.
Plusz ugye a legal streaming fullosan úgyse megy ilyen 'tákolt' boxokon, így sokan már nem foglalkoznak vele.
Offline nézésre meg egyet be kell lőni, aztán frissíteni is fölösleges.

(#92764) Csabi1984 válasza nfsu17 (#92763) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ok köszi :) Akkor inkább mondhatni egy új fejezet ami az előzőre épül :)

(#92765) szabeska


szabeska
addikt

CE-ben pontosan mit kell beállítanom, hogy az alapértelmezett hangsáv az eredeti legyen, az alapértelmezett felirat pedig a magyar? Hiába állítom be a fentieket a beállításokban, szinkronnal és forced magyar felirattal indul minden. Kínomban már azt is bepipáltam lejátszás közbeni menüben, hogy legyen alapértelmezett minden médiához a beállítás, de az sem ér semmit :W

F1

(#92766) nfsu17 válasza szabeska (#92765) üzenetére


nfsu17
veterán

Mit is szeretnél pontosan?

Van egy videó, mondjuk angol+magyar hang, meg ugyan így a felirat is?
És ez angol hang+magyar felirattal induljon?

Beállítások > lejátszó > nyelv
Tedd az elsődleges nyelvet angolra.
Ez csak addig jó persze, amíg pl. nem német a nemmagyar nyelv.
Ha itt magyar van, mindig azzal indul..ha hindi, akkor azzal.
Ha több angolt nézel, akkor azért jó lehet.

Alatta van olyan, hogy alapértelmezett hangfolyam előnyben részesítése: on/off
Lehet ezzel is játszani, de nálam pl ki van kapcsolva.
Ha az mkv úgy van elkészítve, hogy az angol az alapértelmezett sáv, és neked ez kell, akkor az on itt jó beállítás.
Pl aki meg magyarul akarja indítani, annak meg az off jó, különben angolul indulna.

majd alatta:

Feliratok > elsődleges felirat : hungarian

Itt van egy kis bökkenő.
Ha van hungarian forced felirat, akkor az fog indulni.
Ha nincs, de van teljes magyar, akkor az indul.

Én nem hinném, hogy van mindenre kiterjedő, minden körülmények között tökéletes beállítás, mert eleve nem mindegy, hogy milyen flagekkel, beállításokkal, defaultokkal készült az mkv.
Mondok egy példát:
Aláteszek egy szinkront egy angol videó alá.
Bedobom mkvmerge-be (ezzel rakjuk a kép alá a hangot), de nem állítom be, hogy a hang: hungarian, hanem hagyom alapon. "undetermined". Így a kodi nem fogja tudni, hogy ez milyen nyelvű. De el is baltázhatom és egy sorral alá nyúlok, és hupa nyelvet állítok be...így sem fogja tudni.

Egy szó mint száz: én ennyit tudtam az ügyért tenni, lehet más két sorból megmondja neked a tutit.
Én egy-egy gombra rátettem a hangsáv és feliratválasztó menüt, így tök mindegy mivel indul a film, rögtön az elején be tudom lőni, hogy mi kell nekem...ha angol azt, ha hindi, akkor azt, felirat dettó...nekem a forced az alapértelmezett, így azt indítani sem kell...de ha kell a teljes, akkor egy gombnyomás.

(#92767) Adamo_sx válasza nfsu17 (#92766) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Az a gond, hogy az "Alapértelmezett hangfolyam" nem biztos, hogy az eredeti nyelv, sőt rengeteg olyan "kiadás" van, ahol a magyart tették alapértelmezettre.

(#92768) Beni2360 válasza Adamo_sx (#92767) üzenetére


Beni2360
félisten

A Keymap editorban 1-1 gombot hozzá rendelsz 1 a felirat váltás rá egyet a hangra és kenyelmesen válogathatsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92769) szabeska válasza nfsu17 (#92766) üzenetére


szabeska
addikt

Igen, ezt szeretném elérni, próbálkozom majd az elsődleges nyelvnél angollal, eredeti nyelv-el és alapértelmezettel is :R Az előnyben részesítést kikapcsoltam, mert írja is, hogy úgy akár alacsonyabb minőségű hangfolyamot is választhat magától, amit én nem szeretnék. Az a fura, hogy egy évig rendben volt, aztán egyszer csak "elromlott". Azóta már CE 20 van fent, de ugyanúgy nem jó. Lehet, hogy elállítódott itt valami valamikor, és igen, az mkv elkészítésétől is függ.

[ Szerkesztve ]

F1

(#92770) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ehhez az alap készülékhez van tápegység?
Mert a képen nem szerepel:

viszont a drágább kiadásához már mutatja:

(#92771) nfsu17 válasza WhiteWalker (#92770) üzenetére


nfsu17
veterán

Ahhoz jár egy jobb távirányító, azért lett drágább.
Tudtomnal alap táv, táp mindben van.
De lejjebb a speckók részen.úgyis írja
Nekem 10500 Ftra jött ki 2020 tavaszán. :W
40 valahány dollár volt akkor, mínusz kuponok.
Azért ez dollárban is közel 50% up, csak hogy reális is legyek.

[ Szerkesztve ]

(#92772) WhiteWalker válasza nfsu17 (#92771) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen , közben az "Item Description" alatt megtaláltam , írja , hogy van benne.
Csak ezt valamiért az Ali appban nem töltötte be , csak böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#92773) aldebaran


aldebaran
őstag

Atmos és DTS:X hangok a CE-vel nem mennek? Vagy mit kell hozzá csinálni, hogy menjenek? (az összefoglalóban lévő 7.1 hangbeállítások megvannak, az erősítő tudja)
H96 max X3

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92774) nfsu17 válasza aldebaran (#92773) üzenetére


nfsu17
veterán

Mennie kell, szóval részletesen látni kellene a beállításaidat.

https://kodi.wiki/view/Audio_quickstart_guide

(#92775) aldebaran válasza nfsu17 (#92774) üzenetére


aldebaran
őstag

19.5_Matrix_RC2


[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92776) nfsu17 válasza aldebaran (#92775) üzenetére


nfsu17
veterán

Az első kép első sorában van egy olyan beállítás is, hogy hdmi multi ch...igaz?
Azt próbáltad?

(#92777) blakey válasza aldebaran (#92775) üzenetére


blakey
titán

A Hanglejátszás eszköze nem megfelelő, Multi CH lesz a jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92778) aldebaran válasza blakey (#92777) üzenetére


aldebaran
őstag

Átállítottam a multi ch pcm-re, de így sem.
A zack snyder az igazság ligája -t nézném. Az angol hangot csak DD+ -al viszi. Viszont ugyanezt, ugyanazzal az erősítővel ha a tv-n a vlc-vel nézem, akkor a tv is kiírja, hogy Atmos és az erősítő is.
A trueHD és DTS-HD master audio -t is átengedi, de az atmos-t nem. :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92779) gyűrű válasza aldebaran (#92778) üzenetére


gyűrű
addikt

Mi a forrás? Mkv?

[ Szerkesztve ]

(#92780) blakey válasza aldebaran (#92778) üzenetére


blakey
titán

Remux (kb. 93GB), vagy HMAX (kb. 32GB)?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92781) aldebaran válasza blakey (#92780) üzenetére


aldebaran
őstag

Web-dl
De a hangot a kép nem befolyásolja.
A tv n átjön az atmos ugyanennek a fájlnak.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92782) blakey válasza aldebaran (#92781) üzenetére


blakey
titán

Nem írtam, hogy a kép befolyásolja a hangot, a REMUX-ban van Dolby Atmos, konkrétan True HD + Atmos, a HMAX-osban maximum eAC3 + Atmos van (amit én találtam, abban eAC3 volt). Rendes Atmos-szal próbáld ki. Maximum TV-n tudom tesztelni, hogy az megkapja-e az Atmos sávot vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92783) Beni2360 válasza blakey (#92782) üzenetére


Beni2360
félisten

Letöltöttem a remux semlet szépen jön a 7.1-S DD DTHD hang.
Kérdésem ez 4:3 kép arányú film? :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92784) aldebaran válasza blakey (#92782) üzenetére


aldebaran
őstag

Mondjatok egy olyan release t ami nálatok atmos al megy.

Beni: igen, 4:3. De nálad se atmos ként jön?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92785) blakey válasza aldebaran (#92784) üzenetére


blakey
titán

Letöltöttem, megy az Atmos, ki is írja a TV, hogy Atmos a jel, 2 eszközön próbáltam, Apple TV, CoreELEC Matrix legújabb Nightly.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92786) Beni2360 válasza aldebaran (#92784) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt ezt írjak. Olvasd át. Nekem csak 5.1 van kiépítve de 7.1 van beállítva.
Format: DD DTHD
Chanel: 7.1(3/4/0.1)
Ezt mutatja még a ZIDOO Z1000 pronál is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92787) aldebaran válasza blakey (#92785) üzenetére


aldebaran
őstag

Igazad van. Megnéztem média info-val az igazság ligáját, ami nekem van és a hatalom gyűrűit is. mindkettő ugyanaz. :R
Format : E-AC-3 JOC
Format/Info : Enhanced AC-3 with Joint Object Coding
Commercial name : Dolby Digital Plus with Dolby Atmos
Codec ID : A_EAC3
Compression mode : Lossy
Title : DDP5.1 Atmos

Na, letöltöm a 93GB-os változatot...

#92786 Beni2360 Igen, de azt hittem, ha a tv úgy írja ki, hogy atmos, akkor a lejátszónál is úgy kellene, de ezek szerint DDP-ként azonosítja.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92788) blakey válasza Beni2360 (#92783) üzenetére


blakey
titán

Akkor majd nézd meg a Szöszi-t (Marilyn Monroe), van ott minden, 4:3, 16:9, 21:9, fekete-fehér, színes, néha már zavaró volt, hogy ennyit változik a kép.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92789) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Coreelec 18.9 alatt próbáltam plexkodiconnect - en belépni nem helyi hálózaton ( bátyámnál másik lakcím) de egyszerűen nem sikerült! Egyszerűen nem dobta ki azt az ablakot ahol a kódot kéne beírni. Manuálisan se tudtam elérni ddns címemmel. Ez régen működött tutira mert már állítottam be egyszer így! Ez már nem működik vagy valami más gond lehetett?

[ Szerkesztve ]

(#92790) nfsu17 válasza Imi1981 (#92789) üzenetére


nfsu17
veterán

Publikus IP címet kapsz? Nem NAT mögöttit? Azt otthon tudod majd megnézni a routeredben. Pl ha 100-al kezdődik...az nem jó

(#92791) Imi1981 válasza nfsu17 (#92790) üzenetére


Imi1981
veterán

Publikus Ip címem van és portot is nyitottam neki. Írja is a plex szerveren , hogy teljesen elérhető külső hálózatból ! Régi coreelec verzió lehet probléma? Sajnos újabbat nem tudok rakni rá mert s905w és arra csak leia van. De mint írtam régebben sikerült távolról beüzemelnem a plexkodiconnect-et. Most a kódbeírós ablak se jön be amivel tudnám aktiválni és manuálisan se . Manuális beállításnál is azt írja szerver nem elérhető. Emby-t be tudtam üzemelni neki de lassú a box és embicon lassú rajta . Emby kodi meg nem működik megbízhatóan ezért szeretném a plexkodiconnect-et . A gyári plex addon is működik valószínűleg (bár most nem próbáltam) de az is nagyon lassú rajta .

(#92792) ginola


ginola
addikt

Sziasztok.
Sajnos a régi SSD meghalt a gépemben ezért így került bele. Telepítettem a Windows 10-et, szomorúan tapasztaltam ebben már nincsen lehetőség felvenni új felhasználót milyen szóval, mint a Windows 7 esetén.
Pontosan mit kell csinálnom ahhoz, hogy a média lejátszó lássa a notebookot, A notebook pedig a médialejátszót. Próbáltam felhasználónév és jelszó nélkül hálózati megosztás abban felvenni a notebook nevét, de egyszerűen nem tud csatlakozni rá. Erre van valami megoldás?
Windows 7 ben melyik volt ilyen lehetőség a Windows 10 ből pedig kivették így nem tudom a notebookon tárolt filmeket a média lejátszóm úgymond hálózaton keresztül nézni.
Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#92793) zsiga68 válasza ginola (#92792) üzenetére


zsiga68
senior tag

Egy könyvtárat kell megosztanod. A Google segít hogy kell hálózati megosztást készíteni..

(#92794) zsiga68 válasza Imi1981 (#92789) üzenetére


zsiga68
senior tag

Portforwald biztos kell neki..

(#92795) Imi1981 válasza zsiga68 (#92794) üzenetére


Imi1981
veterán

Van! Ezekkel tisztában vagyok. Itt már az a probléma hogy eleve nem dobja fel azt az ablakot ahol aktíválom kéne (ahol mutat egy kódot és én azt aktíválnám a https://www.plex.tv/link/ oldalon. Mobilról is elérem bárhol a szerverem és ddns címemmel érem el! Majd ha legközelebb megyek hozzájuk megint próbálkozok. Próbáltam a plexkodiconnect stabil és béta verzióval is de egyiket se tudtam aktiválni mert nem adott kódot!
Most munkahelyemen léptem rá és nézem a beállításokban a távoli elérést képlink szóval ezzel minden rendben. Na mindegy majd próbálkozok vele még.

(#92796) cof válasza Imi1981 (#92791) üzenetére


cof
veterán

S905W-n megy a Matrix, gondolom akkor a Nexus is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92797) Imi1981 válasza cof (#92796) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ezt valamiért másképp tudtam! X96 mini - re kéne de ilyet nem találtam a coreelec 19.4 letöltő oldalon. Honnan kéne letölteni és milyet?

(#92798) cof válasza Imi1981 (#92797) üzenetére


cof
veterán

Letöltheted a legújabb stabilt is az oldalukról 19.5 vagy githubon [link] válogathatsz.

Az általános .dtb meg elvileg a gxl_p281_...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92799) Imi1981 válasza cof (#92798) üzenetére


Imi1981
veterán

Nexus jó már? Vagy még inkább a utolsó matrix az ajánlott?

(#92800) hunaqua válasza Imi1981 (#92799) üzenetére


hunaqua
addikt

Én már a Nexus-t használom,de ez nagyban függhet ,hogy milyen kiegészítőket használsz.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.