Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92851) kenand válasza gyűrű (#92848) üzenetére


kenand
veterán

De nem kell kínlódni a HBo Max/Netflix pluginok állndó upatelsével/buherálásával...
CoreElec boxokon én is meguntam a plugin buherát, informatika amatőr ismerősöknek meg biztosan nem telepítenék CoreElec boxot netflix/HBO max-ra, mert akkor havonta oda járhatnék állítgatni..

[ Szerkesztve ]

(#92852) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ha jól emlékszem coreelec-re lehet telepíteni vnc szervert . Ezzel én el tudom érni és távolról vezérelni? Használja ezt valaki? Családon belüli boxokat szeretném távolról beállítani ha valami nem jó . Nem kéne ilyenkor személyesen elmenni hanem otthonról megcsinálnám .

(#92853) LLKobe válasza kenand (#92851) üzenetére


LLKobe
veterán

Pontosan ezért gondolkodom én is valami android alapú cuccon, csak én a youtube miatt.
CE alatt a UI egy fos, és folyton köcsögölni kell az API key cserével, gyakran lehal stb.
A twitch addon még rosszabb, ott hetente lehet a key-t cserélgetni, pont mikor ledőlnék nézni, akkor fosik be.

Elegem van az egészből. Ha nem chromecast, akkor valami LAN-os boxot veszek androiddal.
Asszonynak is ilyen van a nappaliba a TV alatt, bekapcsolod, és megy, pont.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#92854) gyűrű válasza LLKobe (#92853) üzenetére


gyűrű
addikt

Firestick 4K max.

(#92855) aldebaran válasza gyűrű (#92854) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez a firestick hogy működik, ha van hangrendszer? A tv továbbítja a hangot az erősítőbe?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92856) gyűrű válasza aldebaran (#92855) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen, vagy bedugod az erősítőbe..

(#92857) LLKobe válasza gyűrű (#92854) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez mennyire google home kompatibilis? Mert arra épülő okosotthon rendszerem van, és a médialejátszót is szeretném belevonni. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#92858) Joshi


Joshi
titán

Na idejöttem, mert érzek egy kis zavart az erőben. A lejátszó egy Ugoos AM6B Plus és hát nem olyan a lejátszó mint amilyenre számítottam (az elmondások alapján). A legtöbb tulaj a Vimu Media Playert ajánlja, mert hogy az kell. Én semmilyen előnyt nem éreztem a megvásárlását követően sőt. Pl a District.9.2009.2160p.UHD.BluRay.HYBRID.REMUX.TrueHD.Atmos.7.1.DoVi-HDR.HEVC.HuN-TRiNiTY nem hajlandó lejátszani Dolby Visionba csak sima HDR10-ben, pedig az Ugoos gyári lejátszója simán viszi DV-ben. Igen Vimu-ban be van kapcsolva a DV, egyébként más DV cuccokat vitt DV-ben. Azt mondanom se kell, hogy a nagyobb állományok belepörgetése kapufa a lejátszónak. Egyszerűen nem tudja magát összeszedni, pedig USB 3.0 pendrive-ról (is) próbáltam. A Vimu eldobta az agyát a 120GB-os Gyűrűk ura belepörgetéstől, ráadásul azt se tudta lejátszani DV-ben (a gyári lejátszó ezt is viszi DV-ben). Hát nem tudom, de vannak gondok rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#92859) szabeska


szabeska
addikt

A Vontar X3 gyári android rendszere tud DV-t? :F Mindenhol csak ezt látom: "Dolby Vision optional"...

F1

(#92860) gyűrű válasza Joshi (#92858) üzenetére


gyűrű
addikt

A vimunak sok beállítása van, milyen engine-t használ, milyen buffert stb.. Ezeket kell végigpróbálnod. Minden DV-s release nem fog menni azon sem..

#92857LLKobe : Valamennyire biztosan, de annak saját rendszere van...

[ Szerkesztve ]

(#92861) Joshi válasza gyűrű (#92860) üzenetére


Joshi
titán

A Vimu pufferét Autóról átraktam a max ~500MB-ra, így csinálta ezt. A szoftveres kódolással nem is ment a film. A legnagyobb probléma az, hogy a Vimu még azt sem tudja mint a gyári lejátszó. :Y :W :O

Mondjatok egy olyan DV kódolást amit a Vimu tud a gyári lejátszó meg nem. Ha van ilyen, akkor elhiszem, hogy van értelme a Vimu-nak.

Az nagyon fontos dolog, hogy nekem Sony tévém van. Csak a lejátszó kódolhatja a DV-t, de egyébként sincs más opció a beállításokban mint a Dolby Vision enable with low latency (YUV).

[ Szerkesztve ]

(#92862) LLKobe válasza gyűrű (#92860) üzenetére


LLKobe
veterán

És létezik esetleg valami box hivatalos android TV-vel és gigabites lannal?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#92863) gyűrű válasza Joshi (#92861) üzenetére


gyűrű
addikt

Nics ilyen boxom, és nem is lesz, fogalmam sincs milyen a gyári lejátszója. Shielden, és firesticken bőven jól működik. Ha nem tetszik kérd vissza az árát. :)

#92862LLKobe Nvidia Shield tv pro.

[ Szerkesztve ]

(#92864) Joshi válasza gyűrű (#92863) üzenetére


Joshi
titán

Ha nincs ilyen boxod, akkor miért írsz ezzel kapcsolatban? A Vimu szerintem egy fos lejátszó, ráadásul még pénzt is kérnek érte. A legnagyobb gondom az, hogy ezt még ajánlották is. Nem értem hogy akkor hogy tesztelték egyesek. Na mind1.

Vissza lehet mondani a Play Áruházas vásárlást?

(#92865) Joshi válasza Joshi (#92864) üzenetére


Joshi
titán

"Vissza lehet mondani a Play Áruházas vásárlást?"

Vissza is igényeltem a lóvét. Ezért a fos lejátszóért egy fillért se fizetek. :(((

(#92866) tomp válasza Joshi (#92858) üzenetére


tomp
félisten

Nálad nagyon nagy zavar van a lejátszónál.
A Vimu minden normális DV profilt tud kezelni mp4-ből és mkv-ból.
TS-ből csak HDR10-ben indítja el.
Nekem az összes DV film STDL Profile 7 mkv-ban van és tökéletesen viszi őket.
Amúgy a Hybrid verziókat jobb ha elfelejted mert az mind kamu DV!

(#92867) gyűrű válasza Joshi (#92864) üzenetére


gyűrű
addikt

A lejátszóval kapcsolatban írtam, mert az jó. Az hogy nálad nem megy valami , az a te problémád.

szerk. közben látom hogy kaptál választ mástól is.

[ Szerkesztve ]

(#92868) Joshi válasza tomp (#92866) üzenetére


Joshi
titán

"TS-ből csak HDR10-ben indítja el."
Először én is azt hittem hogy a TS-el van gond, de ez nem igaz. A képen is láthatod, hogy a demo anyagok közül két TS demó is megy Dolby Visionnal (pirossal bekeretezettek nem mennek, de azok a gyári lejátszóval se mennek). De ha a TS-t nem tudja a Vimu, akkor nekem nem is kell pénzért. :(

[ Szerkesztve ]

(#92869) Joshi válasza tomp (#92866) üzenetére


Joshi
titán

"A Vimu minden normális DV profilt tud kezelni mp4-ből és mkv-ból."
De basszus, ha ugyan ezt tudja a gyári lejátszó is sőt, még TS-ből is, akkor minek a Vimu? Korábban írtam hogy linkeljetek egy olyan Dolby Vision profilt, amit a Vimu visz a gyári lejátszó meg nem.

Egyébként te belepörgettél egy 50-100GB-os állományba? Nem is belepörgetés, hanem ugrás mondjuk a film harmadára. Gyakorlatilag összefossa magát a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#92870) tomp válasza Joshi (#92868) üzenetére


tomp
félisten

Ja igen én a TS-t a STDL P7-re értettem. Abból nem tudja.
Minden másban igen. Nekem minden filmem mkv-ban van igaz magamnak csinálom őket.
Ha nálad fos akkor továbbra is nálad van gond.

Én nézni szoktam a filmeket én nem tekergetni. :)
Ha esetleg talán véletlenül nem az elejéről akarnám nézni akkor eleve van olyan opció, hogy folytatás xy-tól. Azzal indítom el és eleve odaugrik.

Te a gyári lejátszónál mire gondolsz? Mivel van 3fajta is. Movies Player, UPlayer meg egy 3. amivel DLNA-ról tudsz nézni filmet.

[ Szerkesztve ]

(#92871) Joshi válasza tomp (#92870) üzenetére


Joshi
titán

Kérlek linkelj egy olyan DV anyagot, amit a Vimu visz az Ugoos gyári lejátszója meg nem. Köszi. :R

Ugoos gyári lejátszó: Movie Player.

Azért keverek, mert eddig a Vimu player nálam nulla értékelést kapott. Már vissza is mondtam a vételt.

[ Szerkesztve ]

(#92872) tomp válasza Joshi (#92871) üzenetére


tomp
félisten

A Movie Player a STDL P7 mkv-t nem viszi DV-ben, csak HDR10-ben.
Igaz nekem az nem frissül AndroidTV pack miatt.

[ Szerkesztve ]

(#92873) Joshi válasza tomp (#92872) üzenetére


Joshi
titán

Ok, akkor azt TSmuxerrel áttolom pár perc alatt TS-be és akkor nem kell megvenni a Vimu playert. Nagyszerű. Köszi. :R

Mindenesetre sokkal jobb lejátszóra számítottam mint amilyen valójában. Igen, a belepörgetést én is tudom nélkülözni, habár az aránylag kisebb méretű fájloknál nem volt gond.

(#92874) Joshi válasza tomp (#92872) üzenetére


Joshi
titán

Amúgy ezek a demók nem mennek. Ahogy korábban írtam, ezeket egyáltalán nem viszi az Ugoos sem, a gyári lejátszója sem. Próbáltam MP4-re átkonvertálni, de úgy sem jó.

(#92875) tomp válasza Joshi (#92873) üzenetére


tomp
félisten

Ha eleve nem TS-ben volt és nem ment nálad a Vimu akkor fixen nálad volt a hiba.

(#92876) Joshi válasza tomp (#92875) üzenetére


Joshi
titán

Utánanéztem és valóban, a District9 és a Gyűrűk ura is eredetileg MKV-ban voltak. Ezeket TS-ből már vitte az Oppo 203 is DV-ben, ahogy az Ugoos Movie Playere is. Akkor mégse olyan über a Vimu player.

Egy katyvasz van Dolby Vision terén, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#92877) Joshi válasza Joshi (#92876) üzenetére


Joshi
titán

Csak egy kis elmélet. Ha mondjuk van egy Dolby Vision video MKV-ban amit egyes lejátszók kezelnek, egyesek meg nem és ugyan ez a TS konténerben. Ha konvertálás nélkül meg lehet oldani hogy MKV-ból legyen TS, akkor ez miért lehetetlen küldetés egy média lejátszó gyártójának? Gyakorlatilag ugyan az a két videó, mert nem kellett konvertálni semmit.

(#92878) tomp válasza Joshi (#92876) üzenetére


tomp
félisten

Még mindig nem érted. Ha azok a filmek mkv-ban voltak akkor menniük kell Vimu alatt. Azaz ezzel is azt igazoltad, hogy nálad nem volt normálisan beállítva az app.
35 DV filmem van mkv-ban. Mimdegyik megy gond nélkül Vimuval.

Ezzel a kérdéssel szerintem a Dolby-t keresd meg. Mkv fajta DV hivatalosan nem támogatott. Az, hogy megy bizonyos appokban(Vimuban is megy) az az app fejlesztő eredménye.

(#92879) Joshi válasza tomp (#92878) üzenetére


Joshi
titán

"Ezzel a kérdéssel szerintem a Dolby-t keresd meg. Mkv fajta DV hivatalosan nem támogatott. Az, hogy megy bizonyos appokban(Vimuban is megy) az az app fejlesztő eredménye."
Az MKV hivatalosan nem támogatott DV-re, de a Vimu erre fejleszt. Grat ez logikus. Amúgy meg TS-ből a legtöbb lejátszó viszi az általa preferált profilt. Ha a gyökér releaserek TS-be erőltetnék a DV-t, akkor nem is lenne szükség az MKV-ra.

Ha a Vimu lejátszaná a DV-t TS-ből, akkor fizetnék érte. Így kuka az egész. Szerintem ne szaporítsuk a szót, ezért a lejátszóért kár.

(#92880) tomp válasza Joshi (#92879) üzenetére


tomp
félisten

A hivatalos fájl típus DV-nél amúgy az mp4!
Az app fejlesztők megcsinálták az mkv-s DV-t de a készülék gyártók hivatalosan nem tehetik meg.
Ha eleve van Oppo-d akkor miért volt mkv-ban a DV? Illetve miért vettél külön boxot?
Szerintem egyedül neked nem megy azzal az appal a DV! :DD

(#92881) kenand válasza gyűrű (#92854) üzenetére


kenand
veterán

Azt is hackelgetni kell, apkból telepíteni, nekem nem okozna gondot, de pl. a barátoméknak igen, az sem való amatöröknek.

Egyébként meg van a kadenciahelyes lejatszás chromecastra is a legújabb fw-vel most olvastam a hírt

(#92882) gyűrű válasza kenand (#92881) üzenetére


gyűrű
addikt

Van? 7 órás hír.. talán lesz, nem sokára, majd valaki teszteli.... :)

(#92883) Joshi válasza tomp (#92880) üzenetére


Joshi
titán

Világosan leírtam hogy mi megy és mi nem. A demo anyagok engem se érdekelnek, mert nem azokat szoktam nézni. Oppo MKV-ból nem tud DV-t, csak azért muxoltam át TS-be, mert abból meg le tudja játszani. Ha a Vimu tudná TS-ből is a DV-t, nem szólnék egy szót se. Az oppo a croppolt DV-t rosszul jeleníti meg és mivel nagyon sok DV release ilyen, ezért döntöttem az Ugoos mellett. A Plexre miért van szükség mondjuk a jukebox funkción kívül?

(#92884) tomp válasza Joshi (#92883) üzenetére


tomp
félisten

"Az oppo a croppolt DV-t rosszul jeleníti meg és mivel nagyon sok DV release ilyen"

Azokat szimplán kukázni kell vagy nem letölteni mert 99,9%-ban emiatt eleve hibás mivel az RPU nem croppolt képre van készítve.
A hibridekről nem is beszélve...
Én a tiszta BD-ből készítek(tsmuxer->dovitool->mkvtoolnix) magamnak mkv-t azaz gyakorlatilag full gyári a kép.
Itt egy videó. Plexből látni, hogy a film mkv. Vimu-n elindítva pedig tökéletesen megy a STDL P7 FEL típusú DV-t.

Plex csak a jukebox miatt van fent illetve ha már eleve Plex Media Serverről megy a Ugoos(PC) így felraktam a lejátszót.

(#92885) Joshi válasza tomp (#92884) üzenetére


Joshi
titán

Én nem láttam Gyűrűk ura sorozatból más DV verziót, konvertálgatni meg nem fogok. Néha szoktam venni eredeti 4K lemezt azok, amúgy is az Oppora várnak. Próbaképpen újra leszedtem a District 9-et ami eredetileg mkv és valóban a gyári lejátszó csak HDR10-ben játssza le míg a Vimu DV-ben. Viszont az mkv-t TS-be átmuxolni nem nagy dolog és akkor még az Oppo is lejátssza. Na mind1 azért nem lesz rossz ez, mert amúgy az Oppo feliratkezelése se az igazi (csak ANSI-t tud). A Plexet kipróbálom, most úgy is van időm. Amúgy nekem Synology NAS-om van, gondolom arra kell telepíteni a Plex szervert?

(#92886) tomp válasza Joshi (#92885) üzenetére


tomp
félisten

Na most már viszi a Vimu DV-ben, miközben a gyári már csak HDR10-ben? Na kezd alakulni de kicsit zavaros már. Az elején ugye fordítva volt neked...

Gondolom igen telepíteni kell rá vagy ha gyárilag benne van akkor csak bekapcsolni.
Amúgy a Vimu kezel mindenféle DLNA-t. Ha telefonon bekapcsolom a DLNA szervert, még az is megjelenik benne.

(#92887) Joshi válasza tomp (#92886) üzenetére


Joshi
titán

Nem volt fordítva. Nekem ezek TS-ben voltak meg pont azért, mert az Oppo az MKV DV-vel eleve nem tudott mit kezdeni (ezért muxoltam át TS-be). Ezek szerint az Ugoos gyári lejátszója se tud az MKV DV-vel mit kezdeni. A lényeg, hogy az MKV DV-t csak a Vimu tudja, de ez orvosolható, ha az mkv-t átmuxolom TS-be. Ez a része kitárgyalva.

Nekem az jött le, hogy a Vimu lejátszó annyiban tud többet mint a gyári lejátszó, hogy kezeli az MKV DV-t. Persze ezért fizetned kell. A többi plusz funkciót amit esetleg a Vimu tud, azt tudja a Plex is sőt, még többet is.

Mind1, most már összeszedtük hogy mi a lényeg, mielőtt valaki azonnal megvenné a Vimu playert.

[ Szerkesztve ]

(#92888) Joshi válasza Joshi (#92887) üzenetére


Joshi
titán

"Nekem az jött le, hogy a Vimu lejátszó annyiban tud többet mint a gyári lejátszó, hogy kezeli az MKV DV-t."
Annyival meg kevesebbet, hogy a TS-ből meg nem viszi a DV-t. Szóval pont ezért nem ajánlott a Vimu főleg pénzért. Nekem tömören röviden ennyi a véleményem. A témát már nem boncolgatom tovább. :N

(#92889) tomp válasza Joshi (#92887) üzenetére


tomp
félisten

TS-ben volt meg de ezért muxoltad át TS-be. :)
Szóval eredetileg mkv-ban voltak meg csak az Oppo miatt dobtad át őket. Így már értem.
A gyári lejátszó azért nem fogja mkv-ból vinni a DV-t mivel azt csúnyán venné a Dolby! Akár a licensz visszavonása is felmerülhet mivel az mkv=torrent azaz kalóz verzió
Mkv-s DV-t kb már az összes androidos app tudja. Plex is.
Azért vettem meg a Vimu-t mivel korábban a Plex nem állt a helyzet magaslatán.
Profile 8.1-et nem nagyon szerette. Illetve STDL P7 MP4-nél szeretett crashelni. Mármint lejátszás közben újraindult az app...
Ellenben a Vimu hibanélkül vitte az mp4-et.
Plex a tekerést egyáltalán nem bírja. Konkrétan szétesik a P7 FEL képe! Teli piros lesz.
Vimu-n apránként ugrálva teljesen jó mert szinkronban marad a BL és az EL sáv. De ha szétcsúsznak akkor sem teli piros lesz hanem szellemképes mivel a FEL sávot külön látjuk rajta. Leállítva a lejátszást majd onnan folytatva újra szinkronban lesz.

Amúgy a Ugoos gyári Movie Player appja a gyári BD formátumot is tudja. Azaz megadod neki a film.m2ts-t és elindul a DTDL P7!
Érdekes, hogy a külső appok egyike sem tudja kezelni a DTDL-t...

(#92890) Joshi válasza tomp (#92889) üzenetére


Joshi
titán

"TS-ben volt meg de ezért muxoltad át TS-be."
Basszus, a release neve adja hogy milyen konténerbe van. :W A lényeg hogy már érted. ;)

"A gyári lejátszó azért nem fogja mkv-ból vinni a DV-t mivel azt csúnyán venné a Dolby! Akár a licensz visszavonása is felmerülhet mivel az mkv=torrent azaz kalóz verzió"
Ez hülyeség. A gyári eredeti UHD Blu-ray az eredeti ha nem stream. Már eleve a Streamet se lehetne semmilyen formátumban tárolni, mert az már kalóz. Szóval az hogy milyen kiterjesztése van egy DV anyagnak az tök mind1, nem attól lesz kalóz hiszen az már eleve az.

ui.: egyébként a TS és M2TS is kalóz, mert azt valaki kiszedte az eredeti UHD Blu-ray lemezről. Hivatalosan nem is tudod kimásolni a lemezről külön a fájlokat. Tehát ezek mind-mind kalóz cuccok. Ha már ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#92891) tomp válasza Joshi (#92890) üzenetére


tomp
félisten

Egyedül a mátrix csaj neves release nevet ismerem, hogy azt kerülni kell mert nem igazán ért hozzá... :DDD
Pedig ez az igazság. Nézd meg a gyártók által engedélyezett DV fájl formátumokat. Egyik sem kezeli gyárilag az mkv-t. Oké a Zidoo kivétel de ők a Netflixel is trükköztek aztán végül kicsapta őket a Netflix...
Az UHD BD az m2ts igen de van hivatalos pc-s program ami mp4-ben dolgozik. Hivatalos, Dolby által kiadott program! katt
DV-t pedig házilag is tudsz rögzíteni. Igaz nem P7-ben de tudsz. :)

(#92892) cof válasza tomp (#92891) üzenetére


cof
veterán

Egyedül a mátrix csaj neves release nevet ismerem, hogy azt kerülni kell mert nem igazán ért hozzá... :DDD

A trinity?

Egyik legrégebbi releaser csapat, ők kezdték el tolni az első BD muxokat is. 10+ évesek, de biztos nem értenek hozzá. :C

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92893) Joshi válasza tomp (#92891) üzenetére


Joshi
titán

Ez baromság. Semmilyen fájl formátumban nem létezhetne egy Dolby Vision Hóóólliwóódi film cím. Természetesen írott lemezen se, hiszen van már 128Gb-os Blu-ray lemez is. Minden más csak magyarázkodás.

[ Szerkesztve ]

(#92894) tomp válasza cof (#92892) üzenetére


tomp
félisten

Az eredeti remuxhoz lehet értenek de a P8.1 és hybrid kiadások kamu DV! Attól mert kiírja a TV, hogy az még nem lesz az de nekik ennyi elég. Utána lehet olvasni a kiadásaikról vannak írások.
Ugoos-on a FEL-ből készült P8.1-es anyaguk semmivel sem ad többet mint a HDR10-es verzió(fényerő 1 az 1-ben HDR10-es lesz csak DV logóval), a hybridet elindítva pedig egy idő után a lejátszó film közben inkább átvált HDR10-re mert a hibrid az egy tákolmány.
Na de ne menjünk ennyire el.

(#92895) szaszapi


szaszapi
őstag

Bizony elég nagy a katyvasz...

Nem csak a trinity cuccok nem jók, hiába vannak 10+ éve jelen, bedolgoznak nekik, akik a gyorsaságra mennek, ezek érezhetőek a hangon illetve feliraton csúszásokon is.... No1, PTHD, FULCRUM cuccok is szarok sokszor, ott a példa a Gyűrűk ura sorozat, dupla croppal volt valamelyik rész, a levágott fekete sávot még egyszer levágták, ezért csak középen jelent meg a film.

Sokszor nincsenek jól belőve a profil 5 vagy profil 6 értékek, illetve össze hybrideznek mindent amit nem lehetne...

De olyan esetek is vannak amikor a HDR10+ sáv frame 24000/1001, a WebDL meg 23976/1000, de jó az úgyse veszi észre senki.... :)

HDR10+ sávhoz sem kellene injektálni a DV-t, ebből is rengeteg anyag kering kint!

Én nem tudok kiemelni egy jó releasert sem ezen a téren aki jelenleg tölt fel, mert mindenki szarul teszi ki ezeket a cuccokat! Nyílván a gyorsaság miatt hogy első lehessen valaki, mkv formátum a legegyszerűbb de egyben legszarabb módszer is! A legjobb ha magatoknak csináljátok és odafigyeltek mindenre ami le van írva a dovitool-ban!

A Top Gun film? :) mkv át lett nevezve mp4-re, ne vicceljünk már.....azóta a release is törlődött, ez jelenti hogy 10+ éve a szakmában van valaki?

(#92896) Wade0303 válasza cof (#92892) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Ok voltak elsokent annyira pofatlanok, hogy a kulfoldi rilizeket elkezdtek sajat neven megosztogatni az itthoni buborekban. Az egyetlen hozzaadott tartalmuk a szinkron, amit legtobb esetben mar szinten nem ok szereznek be es idozitenek.
Kesz kulfoldi release le + mas altal megosztott magyar vonatkozas le - mkvtoolnix beizzit, start muxing, kesz is van a matrix fohosno riliz. Aztan persze ezt a procedurat atvette egy rakas masik pofatlan diszno es egymassal versengenek ki tudja elvegezni ezt a 3 lepeses folyamatot leggyorsabban.
Megis mit gondolsz, miert nem talalni kulfoldi trackereken egyetlen trinity meg no1 release-t sem ha ok 10+ eves meno csapatok? Az nfo-ban aprobetuvel egyebkent ott vannak a forrasok, bar sok esetben mar arra is lustak hogy visszakovessek ki lopott kitol (egy masik magukhoz hasonlo, kulfoldi rilizeket sajat neven megoszto koklert jelolnek meg forrasnak mikozben mar az is csak a kontenert cserelte le, vagy egy szinten mas altal leforditott feliratot dobott bele).

[ Szerkesztve ]

(#92897) hunaqua


hunaqua
addikt

Akkor ki a "legjobb" csapat?

...tudom,a FERENCVÁROS! :D

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#92898) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Enis szeretném megosztani a DV-vel való véleményem :)
Őszintén számomra is katyvasz ez a DV dolog, sőt igazán akárhogy is nézem ezeket a DV torrent filmeket semmivel nem látom full extrával jobbnak :D és valószínű akkor nem velem van a baj :)

(#92899) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#92898) üzenetére


Csabi1984
addikt

Persze hozzátenném, hogy erre megjelenítésre alkalmas lejátszó illetve megjelenitővel értem.
Egy természetfilmnél lehet hatásosabb az a DV de ott a Batman 2022-es ami olyan sötét mint az alagút azon mit segít a DV :D

(#92900) vargalex


vargalex
Topikgazda

Srácok!

Az utóbbi 1 oldalon olvasható DV, illetve lejátszó software választás nem szigorúan a topic témájához kapcsolódik! Erre megvannak a megfelelő topic-ok.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.