Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92551) xtend válasza Jakuu (#92550) üzenetére


xtend
senior tag

Nem. Mert a másik 2 boxon (CE) és windowsos NUC-on nincs ilyen gond. Úgyhogy felraktam erre is a CE-t és lám megoldódott. Úgyhogy vagy a Slimbox fw okozza a problémát vagy a Maven féle Kodi vagy mint sokszor bebizonyosodott ezek a f*skarika occsó boxok ennyit tudnak droiddal, tökmindegy milyen fw.

Màs: most a legújabb stabil CE van rajta és kiírja a rendszerinfónàl, hogy a kijelző HDR10, HLG és Dolby Vision képes (ami teljes mértékben igaz), de mindig max HDR-ben játsza le a filmet. Jól gondolom hogy CE-vel nem is lesz Dolby Vision? Mert akkor veszek egy Firestick 4K max-ot.

(#92552) gyűrű válasza xtend (#92551) üzenetére


gyűrű
addikt

Jól gondolod, sose lesz rá. Csak ajánlani tudom a 4k maxot, 2 db van itthon. Stabil sosem fagy, megy minden streaming app, full 4k dv-ben. Kodival is rendben működik, 20-25 ezer körül itthon is kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#92553) xtend válasza gyűrű (#92552) üzenetére


xtend
senior tag

Ja, 65€ német amazonról, ingyen postàval. Úgyhogy szerintem az lesz, bár én streaming szolgàltatókat nem használok meg a HDR-nek is szép képe van, nemtom DV szebb v jobb-e. Majd gondolkodom rajta hogy kell e a 4 tv box meg Intel NUC mellé 😂😂

(#92554) blakey válasza xtend (#92553) üzenetére


blakey
titán

"Streamingre" jó a Fire TV, saját tartalom és zene lejátszására már nem. A Dolby Vision sok esetben rosszabb a HDR10-hez képest, ha a lemezről való remux DV a referencia, akkor azt a Fire TV nem tudja kezelni, tehát megint ott leszek, hogy HDR10. Nekem is van egy stick-em, nagyon jónak tartom, de csak akkor ha sok a "streaming" és nem fontos a zene meg a HD hangok

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92555) xtend válasza blakey (#92554) üzenetére


xtend
senior tag

Köszi a megerősítést, én is ezen gondolkodtam amúgy, azért is írtam a fentebbit, hogy nem vagyok "streaminges" plusz a HDR nagyon szép képet ad ezért kicsit azt éreztem, hogy +1 felesleges ketyere lenne itthon, de így még biztosabb vagyok benne, hogy egyelőre nem kell az nekem. Köszi!

(#92556) trance89 válasza blakey (#92554) üzenetére


trance89
őstag

Viszont akinek nincs erősítője/külső hangrendszere annak egy 4k max sokkal jobb opció mint bármelyik coreelec box.
És márpedig az emberek túlnyomó többsége ebbe a kategóriába esik, csak menjen a streaming és a kodi :)

[ Szerkesztve ]

(#92557) Pilács


Pilács
senior tag

Hello, Beelink GT1 Mini -re tenném fel, próbáltátok már ezt esetleg másik típuson? Csak hogy jó lehet e, szenvedjek e vele. Elsősorban Disney+ és Netflix lenne a fontos, Kodi alatt nem olyan "látványos az ajánló" Disney+ app-nak meg nincs hangja, csak ha a letöltést elindítva visszaveszi a minőséget... vagy beállításba alapból sd-re van állítva. [link] :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#92558) linuxforum


linuxforum
csendes tag

Sziasztok! Ide küldtek a KODI oldalról, hátha ti tudtok segíteni. Nexbox A95X dobozra (1GB ramma) szeretném feltenni a Marix-ot. Sehogyan sem megy.
Leia van rajta, az megy, de kezdenek kihalni a pluginek alóla.
Próbáltam új SD kártyát csinálni a Matrixnak. Bootol, de a kezdőképernyőn nem jut tovább. Valami elhal, sokat vár, aztán újraindul, és így a végtelenségig.
Ha a /storage/.update alatt próbálom, akkor azt mondja, hogy 3.14-eől nincs upgrade.
Van akinek megy? Tudtok segíteni, mivel próbálkozzak?

(#92559) Benoe77


Benoe77
őstag

Sziasztok!

Vontar X96 2/16 belső tárhelyes CoreELEC 9.2.8-at érdemes-e újabb coreelec-re frissíteni?
Ha igen, hogyan lehet?
Dolby Vision-t támogatja az újabb?

(#92560) csibe1 válasza Benoe77 (#92559) üzenetére


csibe1
addikt

Egy kicsit kellett volna csak visszaolvasnod: [link] :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#92561) gyűrű válasza linuxforum (#92558) üzenetére


gyűrű
addikt

Ez egy különösen gyenge hardver, még a CE hez is. Régen egyszer volt nálam egy ilyen, arra felszenvedtünk egy 9.2.8 at és ment is, úgy ahogy. Esetleg nézd meg ezt a topicot, talán kapsz választ... [link]

[ Szerkesztve ]

(#92562) cof válasza linuxforum (#92558) üzenetére


cof
veterán

Ha S905W inkább cseréld le újabb modellre, ha S905X akkor 1080p-ig jó lehet CE alatt. Szerintem rossz .dtb-vel próbálod azért nem indul.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92563) ®abstract®


®abstract®
őstag

ahogy nezem,jelenleg ez a legizmosabb hardver a piacon [link] 16 gb ram al igazan remek darab lehet,ami hasznos a bitang erős RK3588 mellé. ez a csatlakozokkal forrasztott lapka mar erdekes 🤔 & arban is..
bővíthetőség ha van,akkor ssd opcio lenne. a procira oda lehet szerkeszteni passziv hűtő bordat.. azt nem lattam,hogy van e rajta szoft de jo lenne ha lenne droid,mert akkor nagyon jo valasztas is lehetne..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#92564) szellem válasza ®abstract® (#92563) üzenetére


szellem
csendes tag

A saját honlapján mégcsak előrendelés van, bár a németek azért már árulják :D
de vajon mennyi idő kell/kellett amíg az előző rockPi4 kiforrott szoftverügyileg?
mert RPi4-nél a mai napig vannak hiányosságok

[ Szerkesztve ]

(#92565) Benoe77 válasza csibe1 (#92560) üzenetére


Benoe77
őstag

Kösz, tényleg. A többiben tudnátok segíteni?

(#92566) AiRLAC válasza ®abstract® (#92563) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez ugye nem Amlogic CPUs.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#92567) cof válasza Benoe77 (#92565) üzenetére


cof
veterán

Csinálj inkább egy tiszta telepítést. Nem ajánlott Leia-t Matrix-ra frissíteni, CE-ben sem véletlenül nincs rá lehetőség. Bár többek szerint működik, de a tiszta telepítés a biztos.

Segítség az aláírásomban, útmutató.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92568) Benoe77 válasza cof (#92567) üzenetére


Benoe77
őstag

Ez működhet úgy is, hogy a jelenlegi rendszer a belső tárhelyen van? A frisset is tudom majd belső tárhelyre rakni?

(#92569) cof válasza Benoe77 (#92568) üzenetére


cof
veterán

Azt először le kell szedni.

SSH-n ceemmc -x és akkor itt ki tudod választani az eltávolítást eMMC-ről (csak mSD-ről bootolj be, csinálj egy CE 9.2.8-as kártyát).

Vagy USB Burning Tool-al újrahúzod az Androidot.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92570) Benoe77 válasza cof (#92569) üzenetére


Benoe77
őstag

Valahol azt olvastam, hogy a ceemc-hez Android 7 kell, ehhez az eszközhöz meg névben android 6 volt az utolsó.

(#92571) cof válasza Benoe77 (#92570) üzenetére


cof
veterán

Akkor ez milyen SOC? Azt hittem S905X3, talán S905W? Bár már az is Android 7-es volt már úgy rémlik.

Ezek szerint intalltointernal paranccsal telepítetted eMMC-re, ott nem tudom, hogy lehet levakarni róla, rég volt.

Viszont... itt még nem volt dual-boot lehetőség, szóval csak a ceemmc -x lesz a jó parancs ami kell neked. A legegyszerűbb egyébként újrahúzni az Android rendszert UBT-n ha megvan az Android .img.

De először mindenképpen próbáld ki mSD-ről a Matrix-ot, hogy milyen. Addig ne csinálj semmi változtatást. Bár nyugodtan futtathatod mSD-ről is, én is úgy használom a BOX-okat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92572) Pilács válasza Pilács (#92557) üzenetére


Pilács
senior tag

...akkor téglásítok, valami majd lesz... :U

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#92573) cof válasza Pilács (#92572) üzenetére


cof
veterán

UBT-vel csinálod akkor ha nem kompatibilis vele az FW felírni sem engedi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92574) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#92534) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Erre valaki ? :R

(#92575) AiRLAC válasza WhiteWalker (#92534) üzenetére


AiRLAC
addikt

Melyik CE verzió, milyen DTB?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#92576) aldebaran


aldebaran
őstag

Ha a H96 max X3 eszközöm lejátszás közben egyszer csak kikapcsol, vagy újraindul, az a készülék hibája, vagy a power adapter-é? Ha az adapter a ludas, tudnék mo-on venni megfelelőt, vagy inkább Ali-ról vegyek?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92577) Benoe77 válasza cof (#92571) üzenetére


Benoe77
őstag

A SOC S905X és valóban installtointernal paranccsal telepítettem emlékeim szerint.

(#92578) cof válasza aldebaran (#92576) üzenetére


cof
veterán

Van itthon is, pl. www.adapter.hu.

5V és 2A legyen legalább, de az nem baj ha 3A. DC 5.5x2.1 a csatlakozó mérete.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92579) cof válasza Benoe77 (#92577) üzenetére


cof
veterán

Hmm, akkor kellene rá valami 7-es Androidot keríteni, mert az új CE lehet nem fog indulni ilyen régi kernellel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92580) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

X92 és X96-os boxok (pillanatnyilag) egyike sem kezel egyszerre 2db 2.5"-os 2 TB-os HDD-t. Egyet lát, de a másodikat nem akarja látni. Vagy az egyik, vagy a másik működik. Az utóbbi 2 évben eddig mindkettőt egyszerre kezelte gond nélkül. Lehet táphibára gyanakodnom? 3A-es Málna táp van elé kötve 2 éve kb. Pont azért vettem, mert a saját 2A-es tápjával nem mindig bootolt be.

"csak a zene van"

(#92581) aldebaran válasza cof (#92578) üzenetére


aldebaran
őstag

Thx :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92582) flash-


flash-
veterán

társak, azt szeretném kérdezni mit csinálok rosszul?
már a második okosítóval szenvedek, (előző t95 volt) mostani x96 max +
akkor és most is a coreelec-el van bajom.(bár t95 az mindenütt fos volt)
sokszor ha bekapcsolom az okosítót bootloop van, ilyenkor ki kell húzni a tápkábelt és vissza(utána talán bejön a főmenü),de youtube közben is besokall(főleg ha belepörgetek egy videóba), és már nem tölt be(ujrainditás után egy ideig jó)
továbbá ha egy filmet pendrive-ról nézek (mindig 720p mkv-t x264 ) és lepause-olom a lejátszást majd újra indítom már akad a film. újra meg kell nyitni a fájlkezelőből az mkv-t úgy már jó.

kicsit bosszantó hogy már második eszközön vannak kb ugyanazok a hibák(ezalatt kiadtam azért már több pénzt hogy tudjak rendesen filmet nézni és youtube-ozni de még az se megy rendesen). miért miért miért?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#92583) cof válasza flash- (#92582) üzenetére


cof
veterán

Miről fut a rendszer? De lehet melegedés probléma is.

Én mondjuk azt sem értem, hogy lehet Kodi alatt Youtubeozni, nagyon béna. Telefonos app és Yatse a n1.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92584) WhiteWalker válasza AiRLAC (#92575) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Pár hete kezdte el ezt csinálni.
CE 9.2.8.
DTB-t nem vágom mi az :B

[ Szerkesztve ]

(#92585) ®abstract® válasza szellem (#92564) üzenetére


®abstract®
őstag

köszi az infot :R őszintén szólva tetszik ez a csatlakozos lapka :K az a combos hardver-nagyon sok rammal vonzó.

hogy van rajta nvme ssd foglalat az is komoly.. villámgyors nvme ssd vel baromi gyors lenne a telepitett rendszer..habar egy nvme ssd hosszában az nem fer ott el..

erre is gondoltam=szerintem lehet irni orosz programozoknak,hogy tudnak e irni ra droid alapu rendszert persze dollarban fizetve a munkájuert..olyan szakiknak akik droidos tv boxokra fejlesztenek..

a németek 302 euro ert adjak 16 gb ram ost? 🤔 azta! :D

#AIRLAC

ez nem amlogic-hanem attol izmosabb rockchip s soc. nem hiszem,hogy ez gond lenne,de ha lesz hozza burkolat,akkor hasonlitani fog egy tv box ra ;]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#92586) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Elég gyp-s vagyok linux téren, kéne egy kis help.
Entware alól telepítettem a qbittorrentet, de sehogy se tudok rájönni hogy SSH alatt milyen paranccsal kellene újraidítanom a service-ét:

Ezzel és minden permutációjával próbálkoztam, de nem jó:

systemctl restart service.qbittorrent-nox.service

:R :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#92587) cof válasza LLKobe (#92586) üzenetére


cof
veterán

systemctl restart qbittorrent-nox.service

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92588) vargalex válasza LLKobe (#92586) üzenetére


vargalex
Topikgazda

systemctl restart qbittorrent-nox.service?

Szerk: lemaradtam...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#92589) LLKobe válasza cof (#92587) üzenetére


LLKobe
veterán

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#92590) cof válasza LLKobe (#92589) üzenetére


cof
veterán

Akkor simán csak qbittorrent.service?

Ugye így is telepítetted, hogy opkg install qbittorrent

Amúgy van a Csicsókának Matrix alá is kiegészítője itt a topikban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92591) LLKobe válasza cof (#92590) üzenetére


LLKobe
veterán

így telepítettem:

opkg install qbittorrent

Eredmény:

Amúgy van a Csicsókának Matrix alá is kiegészítője itt a topikban.
Megvan. Az milyen verzió? :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#92592) AiRLAC válasza ®abstract® (#92585) üzenetére


AiRLAC
addikt

"nem hiszem,hogy ez gond lenne"
Nem lenne, ha nem az Amlogic topicban lennénk :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#92593) AiRLAC válasza WhiteWalker (#92584) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ja hogy régebben működött? Akkor valószínűleg döglődő SD kártya.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#92594) cof válasza LLKobe (#92591) üzenetére


cof
veterán

Na felraktam már én is, de ennek nincs is szolgáltatása. Persze, hogy failed. Böngészőből elérhető újraindítás után.

BOXIP:8080

user: admin
pass.:

Passz melyik verzió a Csicsókáé, TM-et használok, az se mai darab amúgy de jól működik.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92595) cof válasza cof (#92594) üzenetére


cof
veterán

Ez lehet nem is működik új kernelen? Nem hoz létre .services-t sem, régen mintha ment volna még CE 9.2.8 alatt.

LLKobe Inkább használd a Csicsóka félét, nem kell vele bajlódni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92596) WhiteWalker válasza AiRLAC (#92593) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A rendszer a belső tárhely van. Nem SD kártyáról fut. Az nincs is benne.

Lehetséges lenne , netán a külső tápegység döglödik?

(#92597) nfsu17 válasza LLKobe (#92591) üzenetére


nfsu17
veterán

Az 4.2.5 ha fejből jól rémlik, de ha felteszed, a 'névjegy' alatt szerintem kiírja

(#92598) flash- válasza cof (#92583) üzenetére


flash-
veterán

sdről,régebben is sdről futot, most a ce rendszer beállitásainál átraktam az energiamódot ondeamndról a perfeormance-ra(vagy miaz) illetve ntfsről átformáztam a pendriveot exfatra, valami ilyet is olvasgattam külföldi oldalon hogy ez is bekvarhat, nameg ez a pause utáni lag ez másoknak is van, oylan fps drop ez inkább

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#92599) aldebaran


aldebaran
őstag

Usb-n van csatlakoztatva winchester és van egy-két fájl, amit alapból nem tudott beSrape-elni, mert hülyéül van elnevezve. Hogy tudom ezeket a fájlokat scrape-elni utólag? Ha hosszan rányomok, akkor nincs olyan, hogy "átvizsgálás médiatárba". Illetve hogyan tudom ellenőrizni, hogy mi van beSrape-elve, vagy mi nincs? A nézet ezeknél nem változtatható.
A hálózatról a NAS sima-liba, vagy bármilyen hálózati megosztásról film.
Coreelec: Matrix
Felszín: AZ2 resurection illetve estuary mod V4.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#92600) cof válasza flash- (#92598) üzenetére


cof
veterán

Lehet az mSD is lassú, na meg az se mindegy, hogy LAN vagy WiFi.

...nameg ez a pause utáni lag ez másoknak is van...

Nálam lag nem volt, de csak pár másodperc után jött meg a hang, már nem tudom melyik verzióval. A CE 19.2 Matrix nálam tökéletesen bevált.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.