Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) Met válasza Patice (#55650) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom, nincs rá írva semmi. így néz ki
Jó pár éve vettem.
Nincs másik kábelem.

A hangkimenet az összefoglaló szerint van beállítva, azaz előbb kimaradt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55652) darvinya válasza Met (#55649) üzenetére


darvinya
titán

Ha az erősítőnek gyárilag passzív sub-ja van, arra nem jó aktívat kötni.
Mivel passzív sub nem vonal jelet kap, viszont aktív sub-nak az kell.
Emiatt ellenfeszültséget kap az erősítő, ezt egy ideig bírja az erősítő, de utána elhalálozik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55653) Met válasza darvinya (#55652) üzenetére


Met
nagyúr

Van rajta sup pre out :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55654) junkpod válasza Met (#55649) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mindent be kell rakni a mediatarba. A filmek menüben csinálj egy almenü elemet amihez azokat a filmeket listazod amik a hd mappabol származnak.

Box's don't touch!

(#55655) darvinya


darvinya
titán

AmLogic Tools app-ban Auto Frame rate kapcsolót be kell kapcsolni, vagy kikapcsolva kell hagyni?

Másik ez jó 2008-as tv-től?

Monitorként 70Hz is működik.

Met

Ok, akkor passz mi a gond.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55656) mexel


mexel
veterán

Mecool K1 pro a CVBS kimeneten scart átalakítóval vajon fog menni régi tv-n? Visszaolvastam de több féle válasz is volt. Sajnos itt nem tudom kipróbálni mert nincs scartos tv a közelemben.

(#55657) darvinya válasza mexel (#55656) üzenetére


darvinya
titán

Csak akkor, ha SCART Tv-n tudja CVBS-t, különben analóg konvertáló kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55658) mexel válasza darvinya (#55657) üzenetére


mexel
veterán

Már hogy a tv tudja-e?
Van egy kábelem, és egy scart átalakítóm. Ha jól emlékszem ezzel a kábellel a wd tv live működött egy régi plazmán. De most valami régi crt-re lesz kötve.

CE-ben át kell állítani valamit a felbontáson kívül?

[ Szerkesztve ]

(#55659) mexel


mexel
veterán

Plusz ami érdekes lesz: Ott van egy antenna ( DVB-T)
A TVHeadend-ben tudom hálózat nélkül programozni a csatornákat? ( azaz úgy amit a tv kijelzőjén látok?)
Vagy akkor más addon kell? Régen volt valami a régi boxon LE alatt, de nem emlékszem mi volt.

(#55660) darvinya válasza mexel (#55658) üzenetére


darvinya
titán

A Tv, mert kábel ebből szempontból mindegy.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55661) mexel válasza mexel (#55659) üzenetére


mexel
veterán

Meg is van, a VDR VNSI Client az ami azt hiszem működik menüből. Remélem jó lesz.

A tv majd kiderül, ha nem jó akkor úgyis mindegy lesz. Mitől függ hogy müxik-e? Egy régesrégi 50 cm-es Samu tv.

[ Szerkesztve ]

(#55662) mexel


mexel
veterán

Még egy kérdés K1 pro tulajokhoz: a box tud tápot adni az antennának? ( a hagyományos Strong STB igen de nem találok erre menüpontot a k1-ben. Hol kellene keresni?)

(#55663) divan válasza mexel (#55662) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem nem, én sem látok erre semmi utalást. :F

(#55664) mexel válasza divan (#55663) üzenetére


mexel
veterán

Az baj mert akkor nem fog menni, az az antenna csak táppal megy. Pedig azt hittem azért 12V-os a K1 tápegysége hogy tudjon feszt adni az antennának is. :(
Mert egyébként elmegy 5V-os táppal is.

[ Szerkesztve ]

(#55665) cof válasza mexel (#55664) üzenetére


cof
veterán

Milyen antenna? Nekem az USB tunerhez egyszerű bot antenna van, kb 20km-re vagyok egy átjátszó toronytól.

Egyébként ahogy nézem az Androidos alkalmazásban van 'Antenna Power' kapcsoló: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55666) mexel válasza cof (#55665) üzenetére


mexel
veterán

A padláson van egy nagy régi antenna a nyaralóban. Annak meg kell a feszkó :) Ott akarom kipróbálni majd.
Akkor lehet hogy csak android alatt tudja sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#55667) cof válasza mexel (#55666) üzenetére


cof
veterán

Nekem is van egy lepke antenna a padláson, oda ilyen adaptert használok [Tápegység erősítős antennához ZS-12V/100mA tápfeladóval]. Lehoztam a koax kábelt a végpontig, és ebbe az aljzatba kötöttem bele, ezt a dugót meg a tunerbe.

Egyébként ha jók a környezeti viszonyok, megpróbálhatod direktbe is bekötni az antennát a panelt kiiktatva, már ha ilyesmi van neked is. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55668) mexel válasza cof (#55667) üzenetére


mexel
veterán

Ilyen táp nekem is van, de otthon :( Az már nem kerül oda :)
Majd lehet hogy kipróbálom akkor direktbe, de lehet hogy marad a strong, annyira nem érdekes mert ott nem nagyon nézek tv-t, csak kíváncsiságból akarom kipróbálni. Köszi az infókat!

Mindenesetre legalább kiderítem hogy a K1 pro az ad-e feszt CE alatt vagy csak droid alatt.

[ Szerkesztve ]

(#55669) cof válasza mexel (#55668) üzenetére


cof
veterán

Ez még egy jó panel passzív antennává alakításhoz, csak a szükséges impedancia illesztővel: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55670) footy válasza mexel (#55668) üzenetére


footy
addikt

TVheadendben ugy remlik lattam erre menupontot.

(#55671) M_AND_Ms válasza footy (#55670) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az antenna csatlakozón a tápfesz kiadása tisztán hardveres kérdés és csak nagyon másodsorban szoftveres. Szóval, jelen esetben a boxtól függ és nem a Tvheadend-től

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#55672) divan válasza M_AND_Ms (#55671) üzenetére


divan
senior tag

De ha hardveresen benne van, de szoftveresen nem teszik bele, akkor is ott vagy, ahol a part szakad.

(#55674) Minstrel


Minstrel
senior tag

Sziasztok, most tettem fel CE-t T95M-re és egy kicsit "akadozósnak" tűnik a működése, menük is lassabbak, mint LE-vel, ezzel még kibékülnék, de Youtube addon is hibákat csinál. Videólejátszás közben elkezd villogni a kép, zöldes és mindenféle színes villódzások jönnek, hang is akadozik, mintha rossz lenne a hdmi kábel, de hdd-ről gond nélkül visz mindenféle videót, HD, FHD mindent.

(#55675) DoItYourself válasza Minstrel (#55674) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Újraindítás megvolt? A GUI-t ugye nem 4K-ra állítottad?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55676) Minstrel válasza DoItYourself (#55675) üzenetére


Minstrel
senior tag

Már sok újraindítás volt, GUI FHD és 60Hz

(#55677) tobias40


tobias40
veterán

Ilyen hibával állok most.
Vsznűleg kijött a CE kártya a slotból és most ezt a hibát dobja.
Ha a no-ra kattintok visszatér ide pár próbálkozás után.
Táp ki-be dugásnál is ez jön vissza.
Az Amlogic logo megjelenik de nem lép tovább.

Mi lehet a megoldás hogy a CE vagy az LE elinduljon a kártyáról?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#55678) DoItYourself válasza Minstrel (#55676) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha viszi a videókat akadozás nélkül, csak villogás, zöldre váltás van, akkor a hdmi kábel környékén keresném a hibát: másik kábel, másik bemenet a tévén, ha van köztük hdmi erősítő, akkor anélkül. Esetleg a tévé beállításait kellene átnézni. Egyébként milyen a tv készülék, hány éves?
Szerk.: újraolvastam, mit írtál, csak yt közben van villogás, zöldre váltás?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55679) darvinya válasza tobias40 (#55677) üzenetére


darvinya
titán

Azt írja, hogy Wipe-Data, azaz töröld user data -t, ami könnyű formázást jelent, mert sérült a data particio és csak.olvasni tudja, viszont írni nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55680) Minstrel válasza DoItYourself (#55678) üzenetére


Minstrel
senior tag

Csak YT közben, LE-el ott sem volt gond, HDMI szerintem jó, a tv Samu C650. Telepítettem az inputStream addont is, de nincs változás, a YT-nál.

(#55681) blakey válasza tobias40 (#55677) üzenetére


blakey
titán

Sérült a partíció, ezért nem tud bootolni, csak olvasható (read-only).

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55682) Minstrel válasza DoItYourself (#55678) üzenetére


Minstrel
senior tag

Átállítottam 1080i-re a kodi képernyő menünél, most végigment hiba nélkül több hosszú YT videó is, LE nem tudom i-n vagy p-n volt-e, de szerintem ott nem állítottam, csak hagytam amin volt.

(#55683) tobias40 válasza darvinya (#55679) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Megtettem de így csak a droid indul el.

Most újra kell csinálnom a CE és az LE telepítését is az sd kártyáról?

Mi lehetett a gond hogy ilyen hibát dobott?

(#55684) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Valaki fog venni Khadas VIM3-at? Oda-vissza meghívózás működhet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#55686) Pelican válasza LógaGéza (#55684) üzenetére


Pelican
őstag

https://discourse.coreelec.org/t/khadas-to-release-a-s922x-board/5192/26?u=pelican

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55687) Minstrel válasza Minstrel (#55682) üzenetére


Minstrel
senior tag

Most 1080i-ben a youtube ugyan jó, de nem vált át a filmeknél 24p-re, szóval így mégse lesz jó.

(#55688) gyűrű


gyűrű
addikt

..mondtam hogy menni fog ez... lassan.. ;) [bee-link-gt-king- coreelec]

(#55689) mexel válasza footy (#55670) üzenetére


mexel
veterán

Megnéztem. Nem az LNA az? Vagy az mást jelent?
Vagy van még energiatakarékos mód is de azt nem hiszem hogy az lenne.

(#55690) blakey válasza gyűrű (#55688) üzenetére


blakey
titán

Menni fog, mert küldtek tesztpéldányokat de, hogy miként azt majd meglátjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55691) tobias40 válasza #99499520 (#55685) üzenetére


tobias40
veterán

Kellett neki az ures.zip-es "varázslat" és így már elindult!

Köszi!

(#55692) peestike


peestike
senior tag

Megjött ma a tanix tx3 max, a dual rendszert sikerült feltenni szépen, főleg a libreelec miatt. Kérdezném, hogy a kodinak van valahol ajánlott beállításról leírás, vagy elég az, ami az összefoglalóban van? Köszönöm!
(Használat semmi extra, max full hd, hang 2.0, youtube)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#55693) Pelican válasza gyűrű (#55688) üzenetére


Pelican
őstag

Eddig nem vagyok hasra esve tőle, (persze nem fair összehasonlítani az N2-vel, amin már CE fut....)
A világító szemű koponya kicsit bazári (ha 8 éves lennék, biztos tetszene :) ).
Melegedés van., ha túlmelegszik csökkenti a frekit.
A távirányító nagyon jó fogású, kézbeillő és halkak a gombok, de nem légegeres, és nekem kevés rajta a gomb. és mindjárt el is használja az egyik USB-t.
Memória van bőséggel, valószínű sohasem fogom tudni betelítenii.
Android felület szebb, mint az N2-é és több minden van benne gyárilag de pl OTA update nincs.
Médialejátszásra csak nagyon erős kompromisszumokkal alkalmas.
Felbontásban nem tudja a 2560x1440-et (nem túl sokakat érint, de én pont egy ilyen monitoron tesztelem)..
A CE fejlesztés elkezdődött, de nem olyan sima ügy, mint az N2-n volt. Egyelőre még az irány sincs eldöntve...
Csak nagyon rövid nézegetésre volt időm, de írok majd bővebben ha már CE is lesz rá. Addigra a BóVIM3-mal is össze lehet majd vetni.
Ja, az se lesz olcsó, ha nem akciózzák tovább a bevezetés után is (110/140 USD).

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55694) DroiDMester válasza Pelican (#55693) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van 1átalán GT-King -ed? :F

Ha lenne nem írnál ilyeket róla! A távja LÉGEGERES sőtt ha a másik BOX.ba dugom CE alatt is TÖKÉLETESEN megy minden funkciója(légegér is) GT1.nél még a POWER gomb is működik ki-be kapcsolható vele!

OTA van és menni fog(ha lesz majd hivatalos STABIL ROM), az egyetlen egy elérhető frissítés(2019.05.27) még csak fejlesztői(developer) verzió, az nem fog OTA-n kiabálni neked, de kézzel simán telepíthető SD ről és USB Burning tool-al is!

a világító koponya tényleg elég furi, de abszolút nem zavaró, fél méterről már nem is látszódik mert annyira diszkréten halvány, hogy szinte csak foszforeszkál!

2K felbontást(2560x1440) még szép hogy nem támogatja, de mondj olyan BOX.ot ami igen! Mert a kezem alatt megfordult az elmúlt pár évben bőven 100.feletti darabszám BOX.okból, de EGYIK SEM tudta a 2K felbontást! Amúgy sem monitoros használatra lett tervezve ez a box, TV nél meg ugye vagy FHD vagy 4K van!

média lejátszással egyedüli probléma az, ami az összes többi BOX nál, nincs automata freki váltás amúgy megeszik mindent, 4K 60FPS HDR.t is röhögve.

Melegedés én próbáltam meg izzasztani de nem sikerült több óra nyaszatolás után se volt 55-60.foknál melegebb, szóval nem nevezném melegedősnek!

USB a hátsó 2.0 pont a RF-vevőre(és UPDATE) van kitalálva, de ha nem lenne elég az oldalsó 2db USB3.0, van még belül a BOX on még egy USB2.0 és egy USB3.0 port is csak nincsenek ki vezetve!

[ Szerkesztve ]

(#55695) Pelican válasza DroiDMester (#55694) üzenetére


Pelican
őstag

OK, megnéztem a te távirányítódat és azon van egérmód váltó, az enyémen nincs.
Nekem ugyanott play/pause gomb van, ezért nem találtam meg a légegér módot, de valóban működik, csak a szitázás más. Így azért sokkal elfogadhatóbb, hogy kell hozzá az USB-s dugó.
Az USB-ről telepítés az nem OTA (On The Air), N2-n van már az első kiadástól kezdve, ezért írtam, mint különbség.
N2-n van 2560x1440 is, ez tényleg marginális, mint különbséget hoztam fel.
Médialejátszásról más elképzeléseink vannak.
Melegedést szintén N2-höz hasonlítottam.
Nemcsak kivezetve nincsenek a belső USB-k, mint némely boxnál, hogy elég kivágni a házat, hanem csak egy-egy mini wafer csatlakozó van, amit egy átlag felhasználó sosem fog működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55696) DroiDMester válasza Pelican (#55695) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

N2 hűtéséhez ne hasonlítsd(ott a teljes PCB felülete hűtőbordán van) ezek a kis házban lévő BOX ok más ligát képeznek!

itt csak egy fém lap van meg hővezető párna aminek tudjuk nagyon rossz a hatásfoka!

OTA VAN ahogy mondtam!

és van mód kézi frissítésre is

még konfigurálni is lehet

és természetesen működik is

szóval nem értem hol itt a gond? :F

ezt meg bővebben kifejthetnéd "Médialejátszásról más elképzeléseink vannak" :R

(#55697) Pelican válasza DroiDMester (#55696) üzenetére


Pelican
őstag

Ez a légegér csak nem akar működni, az előbb az N2-ben volt jó (legalábbis azt hittem), mikor láttam a tiéden, hogy melyik gombot kellene nyomni, mintha megmozdult volna.
Átdugtam a Kingbe, de ebben sehogy sem bírom előcsalogatni belőle ezt a funkciót.
Wines gépen sem. Sima légegér működik mindháromban.
Vissza az N2-be, ott se megy.
Valószínű, hogy elnéztem valamit és egyáltalán nem ment az N2-ben sem, csak be volt dugva egy másik légegér is és azt löktem meg...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55698) divan válasza DroiDMester (#55696) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem te is leírtad: "média lejátszással egyedüli probléma az, ami az összes többi BOX nál, nincs automata freki váltás"

(#55699) DroiDMester válasza Pelican (#55697) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem lehet hogy valami klón BOX -ot kaptál? Eleve azt sem értem mért lehet más a gyári táv, az oké hogy én közvetlen a gyártótól kaptam egy Sample BOX.ot, de annak meg kellene egyezni azzal amit utána a boltokba küldenek, és mindenki meg tud venni!

Nálam PC-re dugva is tökéletesen megy a légegér meg az összes többi gomb is, sőtt a benne lévő mikrofont is látja és működik! :)

(#55700) DroiDMester válasza divan (#55698) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Értem, de ezt írtam én is, hogy ez nem megy és valószínű DROID alatt nem is fog, de remélem lesz hozzá azért használható CE rendszer!

~3.éve pont így volt a GT1. is azt is megkaptam a gyártótól tesztelésre, szépen leteszteltem és ment is vissza a dobozába, és több mint 1..évig elő sem vettem, csak akkor mikor elkezdtek szivárogni hozzá valamennyire használható LE verziók, most meg már ott vagyunk hogy, szinte az S912-n megy a leg jobban a CE

Reménykedem hogy itt a GT-KING nél nem kell ennyit várni és néhány hónap múlva lesz használható CE rá!

szerencsére én nem adtam pénzt a BOX.ért, szóval ha nem is lesz rá CE akkor sem ér nagy veszteség :((( De ha már kaptam ajándékba a gyártótól, jó lenne ha tudnám majd valamire használni. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.