Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) Elemental válasza cof (#55800) üzenetére


Elemental
addikt

Cimborámnak rendelem, nem akartam annyira bonyolítani, de akkor rendelek adtaptert is mellé.
Köszi!

(#55802) tthom válasza djherby (#55799) üzenetére


tthom
senior tag

Mondjuk arra kiváncsi lennék, hogy hogy jött össze nekik a 100% positive, amikor 1 értékelést se látok a termékeknél és május 17es bolt. :)

Vagy onnan indul mindenki most már?

(#55803) djherby válasza tthom (#55802) üzenetére


djherby
tag

Rejtély, de hamarosan minden kiderül, ha megérkezik a készülék.

(#55804) DroiDMester válasza cof (#55800) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Gyári tápok úgyse érnek semmit még macskát megdobálni se jó azzal a 2.dekás súllyukkal!

Amit linkeltél azok se sokkal jobbak!

A tápcsati pedig 3,5x1,35mm-es kell a KM 8P hez

[ Szerkesztve ]

(#55805) Beni2360 válasza bl4ze (#55786) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én is beneveztem egyre harmadiknak.CE megy SD re .😀

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55806) cof válasza DroiDMester (#55804) üzenetére


cof
veterán

Tudom, hogy neked nem jó, már leírtad százszor. Szerintem a 99% gyári táppal használja, én is kettő box-ot, meg van még egy régi S905 ami USA villás táppal jött, ahhoz vettem egy 500 Ft-os tápot, éjjel-nappal megy legalább 2 éve egy rákötött HDD-vel. Semmi probléma vele, kopp-kopp.

A táp csatlakozó méreteit nem ismertem, sehol nincs leírva, ezért gondoltam, hogy a szokásos.

(#55801) Elemental

Vegyél hozzá még egy ilyen átalakítót ha már megrendelted a tápot amit linkeltem, bocs: [5.5 x 2.1 mm female to 3.5 x 1.35 mm male DC Power Connector Adapter Laptop 5.5*2.1 to 3.5*1.35]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55807) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Netflix, Coreelec, Kodival neketek működik? Idáig semmi gond nem volt, de most nem enged bejelentkezni. Állandóan ezt a hibaüzenetet kapom. Jelszót beírtam légegérrel, képernyő billentyűzettel, drótnélküli billentyűvel, mindig visszadob.

Androidon Netflix alakalmázással, Kodival továbbra sincs semmi probléma.
Netfilxből kiléptem, töröltem, majd vissza, semmi változás. Lehet a Coreelec lesz a gond? Tegnap óta kapok ilyen üzeneteket. Lehet azzal már nem megy?

(#55808) Elemental válasza cof (#55806) üzenetére


Elemental
addikt

Uk to eu átalakítót rendeltem mellé.

(#55809) DoItYourself válasza bl4ze (#55792) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem emlékszek rá, hogy valaha is kapcsolgattam volna, az alapbeállítások szerint mindig ott folytatja a lejátszást, ahol abbahagytam.*
Itt ellenőrizd a beállítást:
System/Settings > Videos > File list > Default action > Resume

*Ha még nem telt el 3 perc az elejétől, akkor még nem készít belépési pontot, itt le is rajzolták.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55810) AiRLAC válasza bl4ze (#55792) üzenetére


AiRLAC
addikt

55742-ig kellett volna csak visszaolvasni :(

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#55811) cof válasza Elemental (#55808) üzenetére


cof
veterán

Praktikus választás.

(#55810) AiRLAC Nem erre gondolt, a kettő nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55812) junkpod válasza AiRLAC (#55810) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt meg nem kellet volna ide beírni.

Box's don't touch!

(#55813) csubyy válasza pinnacle (#55807) üzenetére


csubyy
tag

A helyzet nálam is hasonló, remélem csak átmeneti a zavar.

(#55814) pinnacle válasza csubyy (#55813) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nézd meg, hogy milyen hibaüzenetet kaptál. Nekem ez van. Szakértők talán tudják, mi lehet a gond.

(#55815) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Szép estét mindenkinek. :) Tudnátok nekem segíteni? Lesz hbogo előfizetésem. Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan kell a boxra telepíteni? NEOU1, mellé legújabb CE. Sehol sem találok leírást, hogy mi kell a boxra, hogy legyen hbogo. Mit kellen telepítenem, és hogyan..

Köszönöm előre is. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#55816) korcsi válasza mayday00 (#55815) üzenetére


korcsi
veterán

" Sehol sem találok leírást," hmm...

Nem varázslat

topik találatok

Hbo go addon

billsuxx/plugin.video.hbogohu

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#55817) mayday00 válasza korcsi (#55816) üzenetére


mayday00
őstag

Köszönöm. telepítette, elvileg fent van. :R Ha meglesznek a belépési adatok, remélem sikerül használnom. :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#55818) bl4ze válasza AiRLAC (#55810) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem nekem szántad szerintem, nem én kérdeztem következő videó lejátszását...

.:. bl4ze .:.

(#55819) AiRLAC válasza bl4ze (#55818) üzenetére


AiRLAC
addikt

De, csak összekevertem a kettőt, bocs :( De már megválaszolták feljebb ahogy látom :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#55820) Zizi123


Zizi123
senior tag

Szisztok!

Az volna a kerdesem, hogy az osszes S912-es TV BOX alatt futo CoreElex, AlexElexnek zajos a kepe?

Ha a Sony TV-mrol futtatom a Kodit, akkor gyonyoru a kep, barmilyen filmet nezek rajta. Nem zajos, nem pixeles. (a filmek alatt SD filmeket is ertek, nem csak HD, FullHD minosegben, de a 250Mb-os MKV sorozatok is popecul neznek ki.) Ehhez tudni kell, hogy a TV-ben az osszes kepjavito funkcio le van tiltva.

Viszont ha ugyanezeket a filmeket a Venz V10 Pro S912 Box-ra telepitett Corelec, AlexElec-el nezem mar zajosodik, pixelesedik. ( pixelesdes alatt nem a hatter nagy fekete blokkosodasat ertem, hanem a kep latszik, hogy pixelekbol van kirakva, nem mossa ossze szep homogen felulette az 1 szinu reszeket)

De igazabol mar a Kodi fooldalan a filmboritok is sokkal rondabbak, mint ugyanazon filmek boritoi Android alatt. (minden beallitas ugyanaz termeszetesen a 2 rendszerben)

Barmit csinalok kategoriakkal jobb az Android alatt futo Kodi kepe.
Igazabol csak azert nem akarom azt hasznalni, mert az ujonnan vasarolt soundbarom mar tud Dolby HD, DTS, T stb... hangzasokat is, amit a Sony TV-n futo andoid nem enged beallitani, max az AC-3 -at ajanlja fel, hogy ezzel kompatibilis keszulekem van. Gondolom az osszes tobbit O lekerevi.

Van erre valami megoldas, vagy ez a kulonbseg az Amlogic S912, es a Sony TV-ben levo MediaTek MT5890 mediaprocesszor minosege kozott?

Meg azt tudom megcsinalni, hogy a VENZ-en van gyarlag Android is, megnezem, hogy az alol milyen a Kodi, mert ha ott jo, akkor a CoreElec alatt nem muzsikal faszan az S912.

Otlete esetleg valakinek, hogy mit lehet meg kiprobalni, vagy vegyek dragabb Dune, vagy Zidoo mediaplayert, ha a hangot, es a kepet is jo minosegben szeretnem elvezni?

(#55821) djnice válasza Zizi123 (#55820) üzenetére


djnice
veterán

Nem a lejátszóval van a baj. Az adott HDMI bemenetre vonatkozóan van vmi elállítva a TV-n. Csinálj róla egy fotót.

[ Szerkesztve ]

(#55822) Beni2360 válasza Zizi123 (#55820) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem több mint 2 éve van S912 Box-m, eddig LG FHD TV és most LG OLED 4K C8 és gyönyörű képet kapok.
Nálad valami beállítási hiba vagy esetleg HDMI kábel gond lehet szerintem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55823) LógaGéza válasza Pelican (#55776) üzenetére


LógaGéza
addikt

A311D lesz benne elvileg. Reméljük support is lesz tőle a Khadastól...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#55824) maestro87


maestro87
őstag

Mi a különbség a TX92 és a TX9 Pro között?
Melyiket érdemesebb venni?

És ha ezeknek gigabites portjuk van akkor a képen miért 120Mbps-t szerepel? :F

(#55825) Pelican válasza LógaGéza (#55823) üzenetére


Pelican
őstag

Ez az amit kétlek. Jövő hétem kiderül...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55826) LógaGéza válasza Pelican (#55825) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pedig elég hivatalosnak tűnik a forrás, Facebook/Twitter oldalukon is ezt tolják, sőt, ahogy nézem, az oldalukra is kikerült.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#55827) cof válasza maestro87 (#55824) üzenetére


cof
veterán

Hardver különbséget nem látok, egyforma. Szerintem az 120 MBps akart lenni, csak a grafikus nem volt tisztában a kis b (bit) nagy B (Bájt) közötti mértékegység különbséggel, 1 Gbps az 125 MBps.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55828) maestro87 válasza cof (#55827) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, így már érthető. :)
Én még azt találtam, hogy a TX9 Pro-ban DDR3 van, a TX92-ben meg DDR4 RAM van. Számít ez valamit?
Alul a hozzászólásnál írják:
TX9 (Most nézem ez nem is a Pro, más a teteje)
TX92

Meg a TX9 Pro-nak kéken világít a teteje, nem tudom hogy kikapcsolható-e.

[ Szerkesztve ]

(#55829) cof válasza maestro87 (#55828) üzenetére


cof
veterán

DDR3 vs DDR4 nyílván a 4-es újabb, de különbséget nem fogsz észrevenni, ha csak nem vagy teszter futtató mániás.

A világítás kikapcsolás kérdése passz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55830) csubyy válasza cof (#55829) üzenetére


csubyy
tag

TX9Pro-m van és számomra tökéletes kis kütyü, a kék világítás szerintem nem zavaró. Egyedül a wifire lehetne panasz, mert nem annyira "acélos", de az is hozza az átlagot.

(#55831) Pelican válasza LógaGéza (#55826) üzenetére


Pelican
őstag

Nem egyről beszélünk.
Az A311D már kiderült pár napja, az NPU-t kihasználó szoftverben kételkedem, mivel az utolsó pillanatban cseréltek procit. Meg úgy általában a Khadas szoftvertámogatásról. A VIM2 (S912) se kapoot rendes támogatást.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55832) LógaGéza válasza Pelican (#55831) üzenetére


LógaGéza
addikt

Így már értem. Pont ez tart vissza a rendeléstől, hogy mi lesz, ha nem lesz support... Az, hogy nem küldtek a CoreELEC csapatnak egy sample-t, hiába kérték sok mindent elmondhat erről... Így két nappal a start előtt...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#55833) blakey válasza LógaGéza (#55832) üzenetére


blakey
titán

Az, hogy nem küldtek a CoreELEC csapatnak egy sample-t, hiába kérték sok mindent elmondhat erről... Így két nappal a start előtt... - miből gondolod, hogy nem küldenek?
Amúgy küldenek, jövő héten postázzák.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55834) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

H96 Pro Plus boxom megint lehalt. Már nagyon a végét járják az idegeim vele kapcsolatban, úgyhogy ha lesz valami megérős, akkor rendelek újat, ezt meg kidobom. Viszont addig szeretném még használni.
Szóval, múltkor csíkozódott a képe. Hőlégfúvó... jó lett. Múlt héten, hogy bejött a meleg, elkezdett nagyon elegedni úgy is, hogy a gyárinál pár milivel nagyobb a bordája. Ezért kivágtam most a tetejét és tettem egy még nagyobbat. Megint elkezdett csíkozódni. Megint hőlégfúvó.
Erre most a CE induláskor a következő a hibaüzenet, SD kártyáról:
Filesystem corruption has been detected!
to prevent an automatic repair attempt continuing,
press any key or power off your system within the next 120 seconds

Android megy rajta gond nélkül. Eddig ha áramtalanítva volt sose volt ilyen gondja. Újraraktam a kártyára egy szűz CE-t, de ugyan ezt írja ki az első próbálkozásnál. Van ötletek, hogy mi lehet az oka?

szerk.:
próbáltam másik sd kártyát, azzal már a h96 logónál szétfagy. Lehet valami elmelegedett benne. Meg is nézem, hogy mit lenne érdemes venni helyette.

Üdv:
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#55835) cof válasza spgabor (#55834) üzenetére


cof
veterán

Másik SD? Akkor passz.

Kidobás helyett felajánlhatnád.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55836) LógaGéza válasza blakey (#55833) üzenetére


LógaGéza
addikt

Itt írták, hogy még nem kaptak, ha lesz bármi előrelépés, akkor jelzik. Átolvastam a fórum egy részét most, valóban volt erről bejegyzés, hogy lesz majd, de hát a "soon" az másnak is a védjegye. :)
De legyünk optimisták.
N2-t lehet kapni EU-n belül, vagy csak jóval drágábban, és VÁM-al együtt?

Hogy ON is legyek:

Van újra EU plug-os Mecool KM8 P Aliexpress-en.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#55837) blakey válasza LógaGéza (#55836) üzenetére


blakey
titán

De legyünk optimisták.
Legyünk, de mint írtam, jövő héten küldik, már kaptam mailt a Khadastól a pontosítások miatt. :)
Még a GT-Kinget ki sem próbáltam. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55838) DroiDMester válasza Pelican (#55693) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Lám ugye hogy van OTA a GT-King nél...............

(#55839) LógaGéza válasza blakey (#55837) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szívesen leveszem ezt a terhet a válladról :D

Tényleg kellene egy másik box natív Kodi támogatással Zidoo X8 helyett... Egyelőre úgy érzem a S922X kör lesz a befutó, 4K HDR10, ráadásul a MaxCLL/FALL adatok is mennek... Már csak egy stabil rendszer kell rá.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#55840) spgabor válasza cof (#55835) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ha lesz másik, akkor viheti bárki. Bár a doboza elég csúnyán szét van faragva. Illetve a korábbi tápprobléma még mindig fenn áll.

(#55841) biega


biega
aktív tag

Rendeltem egy Mecool KM8 P lejátszót, de nincs memória kártyám hozzá, és nem tudom, hogy milyet vegyek. Mi kell hozzá, microSD, SD?

(#55842) cof válasza biega (#55841) üzenetére


cof
veterán

Micro SD

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55843) junkpod válasza Zizi123 (#55820) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bármilyen soundbarnak tökéletes az AC3, ha csak emiatt váltottal, nyugodtan térj vissza a régi rendszerre.

Box's don't touch!

(#55844) spgabor válasza spgabor (#55840) üzenetére


spgabor
aktív tag

Azt hiszem megvan az oka a hibának. Mert pendrive-ról megy.
Az eredeti sd kártya lehet megdöglött. Nem lehet formázni, újrapartícionálni. Most majd megpróbálom linux alól, mert egy Windows-os megoldás sem segített. A második pendrive az én hibámból nem ment, benéztem a dtb.img-t.

(#55845) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
MECOOL KM3-hoz hasonlo, de optikai hangkimenettel rendelkező boxot tudnátok ajánlani?
Köszi

(#55846) csgy66


csgy66
tag

Sziasztok!
Tegnap ideért a Mecool KM8 P 1G/8G.
Felment rá a CE (9.0.2), SD (16G) kártyára. Készítettem remote konfigot, tök jól működik. Az Android alatt ugyanezen a box-on kockásodó film csodásan megy a CE alatt.
DE:
Képtelen vagyok működő torrent klienst tenni rá. Próbáltam a Kodi alól Transmissiont, rTorrentet, uTorrentet, egyiket sem érem el webes felületen. Nem vagyok egy nagy szakértő, de korábban rPi1B+ -on OSMC alatt minden gond nélkül sikerült Transmissiont futtatni. Mit felejthettem el? Mert megszoktam, hogy általában nem a technika a hülye... :-)

(#55847) cof válasza csgy66 (#55846) üzenetére


cof
veterán

Én a Thoradia add-on repository-t szoktam telepíteni, és ebből tallózom a Transmission-t.

Utána böngészőből így érd el: http://BOXIPCIME:9091

De ha ajánlhatom inkább Transmission Remote GUI-t használj, több benne a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55848) KTU válasza csgy66 (#55846) üzenetére


KTU
addikt

Pár óra használat után hogy alakul a hőmérséklete CE alatt?
Köszi.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#55849) hyper83


hyper83
tag

sziasztok,
egy olyan kerdesem lenne, hogy android (NAND) alol van e valami lehetoseg bootolni a Coreelecbe (SD kartyan van)?
Ha ez megoldhato a masik kerdesem, hogy hol lehet allitni a booting szekvenciat, hogy az Android toltodjon be elobb a NAND-rol es ha szeretnem akkor tudok valtani KODI-ra (SD kartya).
Elore is koszi!

(#55850) Geri12345


Geri12345
tag

Sziasztok!

Van egy Beelink GT1 Ultimate készülékem, aminek AX12-vel kezdődik a szériaszáma (ennél a modellnél ez fontos, mint kiderült). Véletlenül megpróbáltam frissíteni egy olyan [url=http://www.bee-link.com/forum.php?mod=viewthread&tid=44886]hivatalos firmware-rel[/url], ami más szériaszámmal kezdődő készülékekhez van (de ugyanaz a modell).

Azóta nincs kimenet a HDMI csatlakozón, nem reagál a távirányítóra, csak a led világít. Megpróbáltam microSD kártyáról újratelepíteni, de addig nem jut el, hogy kártyáról olvasson, és apa-apa végű USB kábelen számítógépre kötve se jártam sikerrel, mert az USB Burning Tool nem ismeri fel. Angol nyelvű fórumokon azt olvastam, hogy szedjem le a borítását és csavarhúzóval 2 pint zárjak rövidre, azután majd felismeri a számítógép. Megpróbáltam vagy 10-szer, de semmi nem történt.

Van valaki, aki volt hasonló helyzetben és talált megoldást? Van ötletetek hogyan lehetne életet lehelni a készülékbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.