Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) blakey válasza mexel (#55499) üzenetére


blakey
titán

Egy nem túl dzsunka kábel, aminek "tartása" is van elég lesz és menni fog a 3m-es kábelen is, arra kell vigyázni, hogy olyan legyen ami nem törik meg, nekem volt egy olyanom, bár továbbra sem tudom, hogy hogyan és hol tört meg, nem látszik semmi viszont nem megy át a jel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55502) mexel válasza darvinya (#55500) üzenetére


mexel
veterán

Ja, így értem mire mondtad. Félreértettem az egészet :) Ebben igazad van valószínűleg. De talán amiket adnak a boltban és nem a tyúkbeles csumpi az csak jó lehet már egy kis mp3 átvitelre vagy valami hasonlóra amire kell neki. Majd kipróbálja :)

Blakey: így van, azért lesz valami vastagabb, harisnyázott, "védettebb" amit ajánlok neki majd.

[ Szerkesztve ]

(#55503) blakey válasza mexel (#55502) üzenetére


blakey
titán

TV-hez vettem egy olcsó és nagyon rugalmas optikai kábelt, tökéletesen teszi a dolgát, kb. 1,5 méteres.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55504) mexel


mexel
veterán

Kösz az infókat. Akkor nem lkesz gond szerintem, megmondom ne vízionáljon 20-30 ezres kábeleket :D

(#55505) assatum


assatum
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy ilyen készüléket:
(S905X2-es) X96 MAX.
Az optikai kimeneten (SPDIF) nem sikerül 5.1-es vagy DTS hangot kikergetni, az erősítő tudja, tv-ről működik.
Van ilyennel valakinek tapasztalata?

Ja még annyi, hogy a gyári Android van rajta jelenleg.

Köszi és üdv:
assatum

[ Szerkesztve ]

(#55506) darvinya válasza assatum (#55505) üzenetére


darvinya
titán

Android-ban a hangmenüben átállítottad SPDIF-re?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55507) assatum válasza darvinya (#55506) üzenetére


assatum
csendes tag

Beállítom, de nem történik semmi.
Illetve kikapcs/bekapcs után eltűnik ez a beállítás. Üres az on/off (ha jól emlékszem ez a két opció) helyett. Viszont a hang két csatornán kimegy. Gondolom sima stereo-ban.

(#55508) darvinya válasza assatum (#55507) üzenetére


darvinya
titán

Nálam ez van ebben a menüben.
PCM-HDMI-SPDIF

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55509) dugesz77


dugesz77
őstag

Megérkezett ma a múltkori jó áras A95X F1 box. Droidot nem sokat néztem rajta de a 9.0.2 CE simán indúlt elsőre és mókolás nélkül megy a táv és a wifi is. Van rajta reset gomb az av csati alatt tehát egyszerű a telepítés is. Komolyabb teszt még nem volt de a szokásos dolgokat nézve rajta nincs vele eddig gond. Egész erős a távirányító része is . Érdekessége, hogy a falra szerelve érezné jól magát ,mert a tetején van a kijelző , úgy pofássabban mutat (még tipli és csavar is van a dobozban) asaztalra rakva kicsit furcsa az alsó fehér műanyag része.

(#55510) sugarforce válasza M_AND_Ms (#55490) üzenetére


sugarforce
őstag

Bohockodas? miert lenne bohockodas?Arra nekem nem kell addon, hogy builtin linuxos dolgokat hasznaljak, plusz 2 parancsot beklimpirozzak egyszer es fuggetlen lefusson a koditol.

[ Szerkesztve ]

(#55511) Csicsóka válasza sugarforce (#55510) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szomorú, hogy a a dózeres next, next, ok-től kicsit bonyolultabb dolgok, már bohóckodásnak hatnak. :W
Én már megszoktam, 20 éve térítem a népet Linuxra, eredménytelenül. :((

(#55512) sugarforce válasza Csicsóka (#55511) üzenetére


sugarforce
őstag

+1

(#55513) M_AND_Ms válasza sugarforce (#55510) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Számomra bohóckodás. Ez miért baj?
Van aki ezt egy, a kodi felületről könnyedén vezérelhető és nyomonkövethető addonban összerakta, ahol minden egyszerűbb. Nem kell külőn egy gépről ssh-n belépni és parancsokkal elvégezni a műveletet.
Írom ezt úgy, hogy közel 40 éve informatikával, szoftverfejlesztéssel foglalkozom, ebből élek. Hidd el, hegesztettem kismillió parancsot a legkülönbözőbb konzolokon. Szeretem, ha dolgok mögé lehet nyúlni, egy-két karakter átírásával, de üdvözlöm, ha valamire egy jó gui adott. Jelen esetben, egy ilyen médiaboxnál különösen, hisz ezt alapból a fotel kényelméből távirányítóval vezérlem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#55514) sugarforce válasza M_AND_Ms (#55513) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem mondtam, hogy baj.
Nekem sem kell belepegetni kulon geprol, telepites utan beallitom a cron jobot, ez 2-3 perc sincs, aztan el is felejtem, hogy letezik, automatan megcsinal mindent.

[ Szerkesztve ]

(#55515) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

Tanix T3 mini-t vettem, túltettem magam rajta, h nincs bluetotth, pedig jó lett volna a füllhallgató miatt, de mindegy. Felraktam a Core elecet, megy is faxán, elkezdtem beállítgatni a leírások szerint. Egyenlőre 2 problémám van.

1. nem tudom a gyári távirányítót működésre bírni. A leírások szerint a remote filet az androidról kimásoltam a memóriakártyára és nem megy. Találtam leírást, hogy turkálni kell benne, de ez nekem már magas.gyszerűbb leírás/megoldás kellene, addig klaviatura.

2. Android alatt a az elején lévő kijelzőn az időt mutatja, CE alatt pedig folyamatosan a Boot kiírás van, be és kikapcsolt állapotban egyaránt.

Előre is köszönöm a segítséget! (azt ahogy haladok lesz még kérdés) :DDD

(#55517) cof


cof
veterán

Valaki használ itt Transmission-hoz scriptet, ami letöltés után automatikusan csinál egy médiatár frissítést?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55518) tobias40 válasza #99499520 (#55516) üzenetére


tobias40
veterán

Légegérrel nekem csak annyi bajom van hogy pl. iptv alatt piros vagy kék gombot kér a lejátszó és azt nem tudom hogyan hozzam elő.
Amúgy valóban ez a legjobb megoldás én is használom(harmony mellett is) de ezeket még nem tudtam beállítani a légegéren..
Hátha vki tudja hogyan kell.. :R

(#55519) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok,
A box összekötve soundbar hdmijével, abból a tvbe. De nincs kép. Kivéve ha elkezdem a filmlejátszást és akkor dugom a tv-be. Valakinek ötlete mit csináljak??
Köszi

(#55521) korcsi válasza frankdelgado (#55515) üzenetére


korcsi
veterán

Ilyet használok, tökéletesen működik.

Olcsóbban

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#55522) tobias40 válasza #99499520 (#55520) üzenetére


tobias40
veterán

Droid alatt kellene rá megoldás...

(#55523) Beni2360 válasza frankdelgado (#55515) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha CE alatt nem megy a táv akkor akkor általában rossz dtb.img fájlt választanak.
Nem tudom a te boxodnál mi a helyzet. Olvasd el még 1x az összefoglalót.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55524) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, van egy szeretett MED600 media playerem, de eléggé eljárt az idő felette.
4K tartalmat nem bírja, nincsen rá évek óta frissítés, a felirat letöltés/keresés néha megy, néha nem stb...

Egy 55" 4K tv mellé olyan media playert keresek amin van OPTICAL OUT - a hangládám miatt, ami még fontos, hogy lássam a hálózaton (Samba) és tudjak a lejátszáskor feliratot keresni.
Tudtok ajánlani valamit ami ezeket tudja és megfizethető, és a képminősége is kiváló?

Amibe most belefutottam, elég jó vélemények vannak róla és kb 20 ezerből kézben van :
Sunvell/Yagala T95Q
(T95Q Amlogic S905X2 Android 8.1 4GB DDR4 32GB eMMC 4K TV Box KODI 17.6 Dual Band WiFi LAN Bluetooth USB3.0)

Tippeket, tapasztalatot, ajánlatokat előre is köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#55525) DoItYourself válasza bl4ze (#55524) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

S905X2-t inkább még ne. Ami biztos: S912, S905X. Az összefoglalóban vannak konkrét típusok, beszerzési lehetőségek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55526) Pelican válasza DroiDMester (#55030) üzenetére


Pelican
őstag

Beelink GT King
"Ahogy írtam teszt majd 7végén lessz,"
Mi lett a teszttel?
Vagy csak én nem figyeltem eléggé?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55527) Pelican válasza bl4ze (#55524) üzenetére


Pelican
őstag

Ha már új generációs proci, akkor S922X, arra van CE is.
Odroid N2, Khadas VIM3 (24-től), GT KIng,
Mondjuk ezek nem férnek be a keretbe.
Egyébként bármelyik S905X is tudja azt, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55528) frankdelgado válasza Beni2360 (#55523) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszi, mókolok még vele. A tobbieknek is köszi :R

(#55529) SunMount3r válasza Pelican (#55527) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem úgy van, hogy egyelőre még csak Odroid N2-re van rendes CE és a többi meg a fejlesztők szándéka alapján elég bizonytalan még a jövőben is?

(#55530) tobias40 válasza bl4ze (#55524) üzenetére


tobias40
veterán

Annyit tudjál róla hogy ezek a kütyük nem tudják a teljes bd3d tartalmat csak felezetten lejátszani!
Ezért tartottam meg én is a Mederert,igaz keveset használom ilyen filmekre de megtartottam... ;]

(#55531) Pelican válasza SunMount3r (#55529) üzenetére


Pelican
őstag

Szerinted mi a fejlesztők szándéka?
Minden olyan készülékre lesz CE, aminek a gyártója hajlandó együttműködésre (szoftver, hardver támogatás).
A két említett készülék gyártója elviekben már belement az együttműködésbe.
Ha teljesítik is az ígéretüket, akkor hamarosan lesz CE is rájuk.
A Beelink necces, fake ramot adni nem épp a legkorrektebb gyártói hozzáállás, de meglátjuk jó útra térnek-e.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55532) tsilver válasza frankdelgado (#55515) üzenetére


tsilver
aktív tag

https://discourse.coreelec.org/t/how-to-configure-vfd/427

https://logout.hu/bejegyzes/kroni1/coreelec_beallitasaim_vorke_z6_on.html

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#55533) bl4ze válasza tobias40 (#55530) üzenetére


bl4ze
veterán

3D nem játszik, köszi.
Mi most ár érték arányban Best Buy? Jó képminőség 4k és felirat keresés, letöltés fontos ha megoldható távirányító dedikált gombbal mint pld Med600-on. :R

.:. bl4ze .:.

(#55534) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Esetleg erre valakik(k)? :R

[link]

(#55535) djnice


djnice
veterán

Odroid N2 akciós a németeknél: [link]

(#55536) xtend


xtend
senior tag

Sziasztok! 1 keresztkérdés:
xyxyxy.1080p.3D.Half-Ou.mkv
Ugyanez csak SBS.mkv
3D.Remux.AVC
BD25/50.3D.MVC
melyiket tudja lejátszani jól a CE? X92 box és LG passzív 3d tv páros. Olcsó seedszerverről streamelem amin nincs plex, így CE-n tudom nézni. Sávszélesség megvan. Köszi!

Edit: ha jól tudom csak felezett? Half-ou/SBS...

[ Szerkesztve ]

(#55537) Beni2360 válasza xtend (#55536) üzenetére


Beni2360
félisten

LG passzív 3d tv-hez a legjobb Half-Ou.mkv
SBS.mkv aktív TV-hez ajánlott.
3D.MVC- még nem játszik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55538) xtend válasza Beni2360 (#55537) üzenetére


xtend
senior tag

Half-ou vágtam, köszi. Csak azt nem, hogy mit tud lejátszani a CE.

(#55539) Pelican válasza djnice (#55535) üzenetére


Pelican
őstag

Eddig is jó áron volt, csak nem szállítják Magyarországra...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55540) djnice válasza Pelican (#55539) üzenetére


djnice
veterán

Azt nem néztem, de akkor ott a mailboxde.com, kb 8-10 euróért továbbítják.

(#55541) Beni2360 válasza xtend (#55538) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig a válaszomban egyértelmű, hogy mit nem.
A többit igen ha MKV.
A -3D.Remux.AVC- is MKV akkor igen. Mivel még nem találkoztam ilyennel most átnéztem amim van ott nem találtam.
De van topilja: Bár 3D esetén nincs remux

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55542) Beni2360 válasza xtend (#55538) üzenetére


Beni2360
félisten

Még egy találat.

3D.Remux.AVC - ezek csak ISO-ban vannak és nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55543) Pelican válasza Csicsóka (#54664) üzenetére


Pelican
őstag

Állítólag ma hajnaltól elérhető lesz az N2 bemutató a logouton. Röpke másfél hónap átfutással, de megjelenik. :)

djnice: Még úgy is megéri.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55544) SunMount3r válasza Beni2360 (#55542) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

1. Van 3D MVC Remux is (tehát 100%-ig érintetlen BD minőség) ami lehet pl. mk3d konténerben.

2. Az OU-k (ahogyan az SBS-ek is) akkor is átkódolt videók, tehát valamiféle minőségvesztés mindenképp van az eredeti Remux vagy BD verziókhoz képest (még ha felezett vertikális/horizontális felbontástól el is tekintünk) és legtöbbször kb. olyan minőségben mint pl. egy 6-8GB-os Rip--et hasonlítanál a 20-30GB-os Remux verzióhoz. Ráadásul azt is el lehet tolni, úgy hogy több szellemképesedés, crosstalk legyen benne, mint az eredeteiben, ami sokszor szinte nézhetetlenné teszi.

[ Szerkesztve ]

(#55545) DoItYourself válasza Pelican (#55543) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Odroid N2 bemutató.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55546) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Megjött a Mecool M8S Pro L boxom.
Próbáltam volna a Horizon Go-t, Digi online-t feltelepíteni storeból, de nem látja! :Y
HBO GO-ból meg valami android TV verziót lát. :Y

Ezen valami herélt play store van, vagy ez hogyan működik?

http://totesz.myminicity.com/

(#55547) blakey válasza Kronk (#55546) üzenetére


blakey
titán

Az M8S Pro L-ből több kiadás volt, valamennyire Android TV Os de nem hivatalos, tedd fel az Aptoide-ot és próbáld meg onnan telepíteni. A Google a Mecool boxokat állítólag bannolja, tehát lesznek gondok bizonyos app-okkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55548) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Vorke z6 plus- hez keresek egy pót tápegységet, mivel enyem gyárilag sipol.. tudtok ajánlani valamit?
Persze megprobálom visszaküldeni és kifizettetni pay pallel, de mégis

(#55549) Kronk válasza blakey (#55547) üzenetére


Kronk
őstag

Még mielőtt írtál volna, apkmirror-ról feltettem a horizon go-t el is indult, de hiába a widevine L1, maradt borzalmas képe a HD csatinak. :F
Szóval holnap megpróbálom amit írtál.

http://totesz.myminicity.com/

(#55550) darvinya válasza denko (#55548) üzenetére


darvinya
titán

Telefon töltő, ami 5V/2A-es, és hozzá USB - DC 5.5/2.1 kábel.
Vagy elektronikai boltban venni, bár azok csak 1A-es.
Vagy megjavítani, mert a szokásos hibája van, azaz elko kondi hibás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.