Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) Beni2360 válasza meridaharcos (#56895) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg 1 új bankkártyával ? :O

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56902) ztsoft


ztsoft
őstag

Ez most jó vagy rossz nekünk, [link]?

Ahogy néztem a Kodi repót is sajátra cserélik, [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#56903) -szabi- válasza cof (#56813) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Nekem két dobozzal van tapasztalatom az alapján vontam le azt a következtetést, hogy jobb a felhasználói élmény mint CE mókolásos megoldásával.

Más!
Használ valaki tuneres dobozt tarr kft előfizetéssel?
Tapasztalat érdekelne, hogy működik.

üdv

(#56904) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Bejelentettem a TR99 ethernet sebesség problémámat (100-as lan 1000-es helyett).
Kiderült, hogy az eladó az "1000M"-t a wifire érti.
Még jó, hogy megkérdeztem az ethernet csatoló sebességét.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56905) Indiant válasza ztsoft (#56902) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam eddig is így nézett ki.
meridaharcos: ..akkor ez drága box volt.

[ Szerkesztve ]

(#56906) junkpod válasza meridaharcos (#56904) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért, a wifi 1000M?

Box's don't touch!

(#56907) dugesz77 válasza junkpod (#56906) üzenetére


dugesz77
őstag

Most nézem egy másik hirdetésben is ugyan ez a bullshit
:W

[ Szerkesztve ]

(#56908) blakey válasza ztsoft (#56902) üzenetére


blakey
titán

Teljesen mindegy, mert másképp nem lesz CE, amúgy nem lesz gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56909) blakey válasza Indiant (#56905) üzenetére


blakey
titán

Hivatalosan tegnap óta lehet ilyen, korábban nem volt minden Kodi felirat CE-re cserélve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56910) junkpod válasza dugesz77 (#56907) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen, valóban, nem úgy írta, hogy wifi 1000M, hanem 1000M wifi.
Mi meg azt láttuk amit látnak szerettünk volna. De persze a dispute-al fenyegetés hozhat eredményt, ha kijön a kedvezményből egy usb3/gbit adapter, akkor még jó is lehet.
Másrészt nálunk szó se volt theoretical speed-ről, így ha sem a wifi, sem az rj45 nem ezres akkor jár a kompenzálás.

Box's don't touch!

(#56911) DroiDMester válasza junkpod (#56910) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1000.res WIFI NINCS! vagy 866Mbps vagy 1200Mbps van szóval ez már itt elvérzik!

(#56912) cof válasza DroiDMester (#56911) üzenetére


cof
veterán

Kíváncsi leszek, hogy lesz-e kompenzálás vagy nem. A specifikációknál mindenesetre az van, hogy Ethernet: 100M, és a leírásban sem szerepel konkrétan, hogy az 1000M az a LAN. Az 1 TB HDD sem 1 TB hanem csak 930GB, mégis úgy árulják. Az viszont szomorú, hogy még gyártanak 100-as LAN-al ilyet mert gondolom 1000 Ft-nál nem lehet több egy chip, nagy tételbe talán még olcsóbb is, persze azt nem is tudtam, hogy a 100-asnál nincs is külön chip. Gondolom a tervezés szempontjából akkor ez a spórolás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#56913) junkpod válasza DroiDMester (#56911) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én meg ezekről is lemaradtam... Bár gondolom ehhez a sebességhez már minimum 50eft-os router kell...
Amúgy meg most jut eszembe, a laptophoz kaptam usb-lan átalakítót, majd elokeresem.

Box's don't touch!

(#56914) meridaharcos válasza cof (#56912) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Vásárlás előtt kimondottan az ethernet sebességre kérdeztem rá, arra válaszolta, hogy 4/32 esetén 1000M. Minden esetre indítottam dispute-ot.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56915) cof válasza meridaharcos (#56914) üzenetére


cof
veterán

Láttam a képet amit belinkeltél de a kérdést nem, már az se lesz rossz ha egy USB Gbit LAN adapter ára visszajön szerintem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#56916) meridaharcos válasza cof (#56915) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Pont ennyi lenne a cél.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56917) easy...rider válasza dugesz77 (#56907) üzenetére


easy...rider
őstag

majd letesztelem mennyit megy a WiFi, de kétlem hogy 150Mbps felé menne

(#56918) xsipi78


xsipi78
tag

Egy kis segítség kérés, hogy ne Pelicánt hajtsam egyedűl az örületbe.

Leírom a folyamatot hát ha észre veszi valaki, hogy mit baszok el.
1. Rá csatlakozom a boxra ssh-n a putty-val (bejeletkezek)
2. parancsnak beírom
systemctl stop kodi
systemctl stop eventlircd
3. kírtam a gomboknak megfelelő kódokat amit láttam.
4. Ezt egy wordpad-os fájlba tettem amit note++ -al EOL conversion-Unix (LF) kódolással mentettem magicseen5 (kiterjesztés nélkül) névvel.
5. A kapott fájlt bemásoltam a /storage/configfiles/rc_keymaps/-ba
6. A /storage/configfiles mappában levő rc_maps.cfg fájlba ezt irtam: menson-ir * magicseen5
7. újra csatlakoztam az ssh-val a boxhoz és lefutattam a ir-keytable -a /storage/.config/rc_maps.cfg -s rc0 parancsot amire hibát kapok (alul kép)

Itt akadtam el.

Ami nekem nem tiszta, hogy a kapcsoló tábla kódját egyszerű .txt fájlként mentsem és tegyem be az rc_keymaps-ba vagy jó úgy ahogy tettem?
Ha .txt akkor gondolom a mesir * magicseen5.txt-re kell módosítani!? Bár ezt is kipróbáltam de a hiba ugyan az volt...

Két gépről dolgoztam. A win-es ről ssh-ztam a macbookról meg bemásoltam a megfelelő mappákba a megfelelő fájlokat.

magicseen5 fájl tartalma:
#table magicseen5, type: NEC
0x40404d KEY_POWER
0x404045 KEY_MENU
0x40401a KEY_HOME
0x40400b KEY_UP
0x404010 KEY_LEFT
0x40400d KEY_ENTER
0x404011 KEY_RIGHT
0x40400e KEY_DOWN
0x404042 KEY_BACK
0x40401c KEY_VOLUMEDOWN
0x404015 KEY_VOLUMEUP
0x404044 KEY_CONTEXT_MENU # mouse

Ötlet?

Ezt a hibát kapom:

(#56919) nfer válasza xsipi78 (#56918) üzenetére


nfer
tag

Config előtt pont és space nem kell.

(#56920) ztsoft válasza xsipi78 (#56918) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ezt egy wordpad-os fájlba tettem amit note++ -al EOL conversion-Unix (LF) kódolással mentettem magicseen5 (kiterjesztés nélkül) névvel.

A Worlpad nem rtf fájlt készít (már hiányosak az emlékeim)? Sima szöveges fájl kell, Notepad++-al megcsinálhatod.

Itt akadtam el.

Az Android-os remote.conf fájlt nem hoztál létre? Mert ha létezik a rendszerben, ez a megoldás nem fog működni. Ha nincs, akkor már csak egy újraindítás kell.

A kép alapján hibásan adod meg a parancsot. Az első lenne a jó, de nem így. Helyesen így kell.

echo "meson-ir * magicseen5" > /storage/.config/rc_maps.cfg

A szóközökre figyelni kell minden parancs kiadásakor.

(#56919) nfer

Miért is? A config rejtett könyvtár, azaz, ponttal kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#56921) xsipi78 válasza ztsoft (#56920) üzenetére


xsipi78
tag

Igy is ugy is probaltam. Kell a szóköz és a pont. De továbbra se tudom mit baszik el... kicsinál már ez a *#%^ 😂

(#56922) ztsoft válasza xsipi78 (#56921) üzenetére


ztsoft
őstag

Kell a szóköz és a pont. De továbbra se tudom mit baszik el.

A pont az igen, de a szóköz az nem! Leírtam helyesen a parancsot, az biztos, hogy működik. Miért nem másolod be a parancssorba?

Látom nem ismered a parancssort, a szóköz a paraméterek elválasztására szolgál (még Windows alatt is).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#56923) xsipi78


xsipi78
tag

köszönöm Pelican-nak és Ztsoft-nak a segítséget. Most már működik!

(#56924) dugesz77 válasza easy...rider (#56917) üzenetére


dugesz77
őstag

Én arra leszek kíváncsi ,hogy hogyan muzsikál rajta a CE . Ezek szerint nem sok értelme van megvenni a 4GB-s modelleket viszont például itt is 27$ alatt elhozható a 2/16-os verzió az úgy jó árban van még egy gigás adaptert is hozzászámolva.

(#56925) junkpod válasza dugesz77 (#56924) üzenetére


junkpod
nagyúr

Persze ha kell a BT mondjuk fuleshez, akkor kell a 4GB verzió.

Box's don't touch!

(#56926) Indiant válasza junkpod (#56925) üzenetére


Indiant
addikt

Minek kell a BT-hez 2gb memória?? :Y :F

(#56927) SunMount3r válasza Indiant (#56926) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A BT helyett miért nem térnek már át a Wi-Fi-re ezek a fej/fülhallgatók is?

(#56928) -szabi-


-szabi-
őstag

Látom már megint a távirányítóval megy a mókolás.
Felhasználói szempontból fontosabbnak tartanám végre normális távirányító megoldást, mint a reggel linkelt hatalmas fejlesztést, hogy mostantól piros lesz az alapértelmezett felület és a kodi ikont CE-re cserélik. :(

(#56929) DoItYourself válasza -szabi- (#56928) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Két amremote-os dolgot tudok elképzelni ebben az ügyben:
1. Lenne külön menüpont a Kodiban a remote.conf android alól történő kinyerésére. Ha több táv kódját is tartalmazza az androidos conf, akkor lehetne választani, és abból kiírná a megfelelő részt. Ehhez persze az kell, hogy a CEC-es táv működjön, és lehessen navigálni a Kodiban.
2. Ez már egy vadabb elképzelés, egy repo kéne, ami Kodi kiegészítésként működne, ahol a távról készült fénykép alapján lehetne választani. Szintén CEC kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#56930) DroiDMester válasza -szabi- (#56928) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem meg totál hülyeség bármelyik BOX hoz a gyári kacat infrás távot használni, eleve alig lehet vele pár funkciót elérni meg célozgatni kell az infra vevőt vele, fillérekért lehet venni már

egy Mini BILL-t amivel minden funkció elérhető amire csak szükség van, és sötétben is kezelhető a bekapcsolható háttérvilágításnak köszönhetően

Vagy egy jobb féle légegér/bill kombót(amire be is lehet tanítani a gyári távról a power gombot)

És nem kell kell pöcsölni mindenféle remote konfigokkal(meg keresgélni melyik BOXnak megy a távja CE alatt mókolás nélkül), mert alapból működik Droid alatt és CE alatt is minden funkciója

(#56931) szabi__memo válasza DroiDMester (#56930) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindkettő van:)

(#56932) blakey válasza -szabi- (#56928) üzenetére


blakey
titán

CE bizonyos eszközöket támogat gyárilag, a többit mókolni kell. Nem tetszik akkor lehet másik rendszert választani. A logó cseréjének oka van, néhány nap múlva tisztább lesz a kép mindenki számára.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56933) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok..
Elég sokszor lefagyott a lejátszóm mostanában.Mint kiderült a hdmi kábel okozta.Kellene vennem kábelt,és akkor már összekötném az erősítővel is.2 db 2 m-es hdmi kábel kellene.4k tv.mecool k1 pro,és egy Denon házimozi erősítő.Nézegettem a kábeleket,de belegabalyodtam már.Azt leszűrtem,hogy méregdrága kábelt felesleges venni.Gondolom külföldről jobban járnák.Tudnátok ajánlani honnan ,és milyen kábelt vegyek?
Köszönöm a segítséget..
Janis Joplin

(#56934) ztsoft válasza blakey (#56932) üzenetére


ztsoft
őstag

A boot logo-t is Te készítetted? Nekem nagyon tetszik.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#56935) -szabi- válasza DoItYourself (#56929) üzenetére


-szabi-
őstag

Működjön úgy mint LE alatt aki meg mást akar mert neki nem elég az kedvére mókoljon.

(#56932) blakey
"Ha nem tetszik lehet mást használni."
Ez akkora nagy érv, hogy a távirányító helyes működése melletti érveim eltörpülnek.

Azért vagyok itt a topikban mert tetszik, ha nem tetszene mást használnák és nem lennék itt.
Néhány megoldással van bajom és most a fejlesztések fontossági sorrendjével.
A fórumon melyik a visszatérő probléma?
Kínlódás a távirányítóval vagy hol kell beállítani a piros felületet?

Múltkor már ezt is kérdeztem, de most te hoztad fel, szóval mik azok a bizonyos eszközök?
Sehol nincs normálisan összeszedve.
El tudnák képzelni egy rendszeresen frissített listát CE fórumon azokról az eszközökről amik alapból mennek, illetve amik "amremote" működnek.
"Many of you will be most familiar with this method, amremote typically gives a much better user experience with the bundled remotes with generic devices."
Még ők is elismerik, hogy jobb a felhasználói élmény mégsem foglalkoznak vele, de a piros az fontos.

(#56936) darvinya válasza DroiDMester (#56930) üzenetére


darvinya
titán

Csak egy gond van ilyenekkel, hogy bizonyos ékezetes betűket nem lehet beütni.
Vagy, ha jó az ékezetes betű bevitel, akkor meg a gyors rendszer gombok nem működik (pl: restart).

Emiatt maradtam CEC-nél, aminél alap funkciók működik, cserébe csak 1 távirányítót használok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56937) junkpod válasza SunMount3r (#56927) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert BT-re van hang átviteli szabvány?

Box's don't touch!

(#56938) junkpod válasza Indiant (#56926) üzenetére


junkpod
nagyúr

Árukapcsolás.

Box's don't touch!

(#56939) junkpod válasza DroiDMester (#56930) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem még nem hülyeség, kb pont ennyi gomb elég bőven egy kodihoz, hiszen erre van kitalálva a felület.
Droid más, de ezekhez semmi nem jó mert nem ATV...

Box's don't touch!

(#56940) darvinya válasza junkpod (#56937) üzenetére


darvinya
titán

Van WiFi-n is, de vagy 3x többe kerül, mint BT, és ráadásul SW oldalról is biztosítani kell a kompatibilitást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56941) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Mi van a TVDB kiegészítővel?! :Y Ha működik kifagy a box! :W A médiatár auto frissítését le kell tiltani indulásnál! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#56942) blakey válasza -szabi- (#56935) üzenetére


blakey
titán

Szó volt még induláskor illetve itt is említettük melyek azok az eszközök amik telepítés után azonnal működnek vagy egy parancs kiadása után szintén működnek. Az, hogy a fejlesztőknek mi a fontos és miért csinálják az nincs feltétlenül összhangban a felhasználók aktuális igényeivel illetve az okok sem világosak külső felhasználó számára. Ha problémád van valamelyik fejlesztési iránnyal akkor közvetlenül a fejlesztőknek jelezd. De ahogy írtam, a logó cseréje nem véletlen és ha megtudod az okokat akkor meg is fogod érteni. Amúgy meg a Kodi logójának cseréje a legfontosabb, hogy miért majd tájékoztatnak. Látom valamiért beragadt nálad a piros, pedig nem is az a lényeg, az csak az arculat következménye.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56943) blakey válasza ztsoft (#56934) üzenetére


blakey
titán

Igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56944) Faby válasza Dolphine (#56941) üzenetére


Faby
senior tag

Azt hittem, csak nálam sz@rt be, újraraktam az egészet, de nem segített.
Ezek szerint nem csak nálam van a hiba...

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#56945) SunMount3r válasza junkpod (#56937) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A fülesbe kell ugyan úgy egy DAC és Wi-Fi vevő és kész. A többi része adott és mehet akár "bitstream'" veszteségmentesen is a hang/zene a Bt "benyomorítása" nélkül.

Drágább, még az, de egyértelműen ez a jövő. De nem nagyon látnám, hogy az audio eszköz gyártók nagyon hajlanának e felé.

[ Szerkesztve ]

(#56946) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!

Van arra lehetőség hogy HBO GO-n is megjegyezze a megnézett részeket egy sorozatnál. Estuary mod v2 skinnel használok.
Azt már tudom hogy másik skinnél lehet, de ezt már úgy megszoktam és nem szívesen váltanék.
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#56947) blakey válasza Dolphine (#56941) üzenetére


blakey
titán

API hiba

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56948) Dolphine válasza Faby (#56944) üzenetére


Dolphine
addikt

Én akkor jöttem rá a hibára, amikor egy másik kártyán próbáltam beállítani a scrappert, akkor fagyott ki az egész.

blakey
Köszönöm. :R A gyanúm megerősítést nyert. Mondjuk az elég durva, hogy ez az API hiba képes az egész rendszert megfektetni! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#56949) lukxy1


lukxy1
csendes tag

Sziasztok!

Játékra melyik boxot ajánlanátok? Van egy régi KIII-as dobozom, de azon a PPSSPP nagyon döcögősen megy. Érdemes GT-Kinget nézni vagy van más alternatíva ebben az árkategóriában? :F

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#56950) Faby válasza Dolphine (#56948) üzenetére


Faby
senior tag

Én emiatt raktam újra a teljes rendszert, mert semmit sem tudtam kezdeni vele.
Hiába kapcsoltam ki a médiatár frissítését induláskor, valamiért mindig megcsinálta, és el is szállt. Így a médiatárat sem tudtam exportálni.
Mondjuk, rá is fért már a frissítés, még valami 7.x verzió volt, 16.1 Kodival, de ugye ha nem romlik el, ne javítsd meg.
Így most kezdhetek mindent elölről.
A sorozatokhoz a The MoviDB-t állítottam scrapernek, de valami iszonyú lassú...

@Mindenkihez:
A legutolsó elérhető LE verziót tettem fel, 17.6 -os Kodival, Confluence skin alatt nincs meg a régiben még ott levő fül a Sorozatok alatt, a nemrég bekerült epizódok, illetve a Filmek alatt a nemrég bekerült filmek. Fönt a szalagon ott vannak, de én szerettem a bővebb, listás verziót használni. Vissza lehet ezt valahogyan varázsolni?
Illetve a kikapcs menüből is hiányzik a reboot from nand, de azt majd visszavarázsolom a leírás alapján, csak a régiben az is benne volt alapból.
Mondjuk az itt leírt megoldás nem megy, hiányoznak hozzá a menü elemek, pedig Expert módban vannak a beállítások.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.