Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) spgabor válasza Beni2360 (#55046) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi!

Megnéztem azt a végül öt filmet, amit nem rak be a médiatárba. Egynek nem volt nfo-ja, az összes többinek volt. Bár imdb link van benne, mint mindegyikben.

(#55052) Castell


Castell
aktív tag

Sziasztok!

Van esetleg vkinek infója arról, hogy a CoreElec repo-ból miért nem települ semmi? Esetleg megköszönném, ha vki megpróbálná, h nála mi a helyzet. Az alábbi hibaüzit dobja, ha a repon belül egy tetszőleges addont akarok telepíteni: A telepítés nem sikerült. Próbáltam másik boxon, de ott sem megy. Kb. 2 hete még működött egyébként.

(#55053) blakey válasza Castell (#55052) üzenetére


blakey
titán

SSH-n ezt a parancsot add ki:
systemctl stop kodi
/usr/bin/sqlite3 /storage/.kodi/userdata/Database/Addons27.db "UPDATE addons SET metadata = REPLACE(metadata,'https://addons.coreelec.org/9.0/','https://addons.coreelec.org/9.1/');"
/usr/bin/sqlite3 /storage/.kodi/userdata/Database/Addons27.db "UPDATE addons SET metadata = REPLACE(metadata,'https://addons.coreelec.org/9.0.1/','https://addons.coreelec.org/9.1/');"
systemctl start kodi

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55054) Beni2360 válasza spgabor (#55051) üzenetére


Beni2360
félisten

Éppen itt értekezünk egy másik scraper beállításáról. Kicsit olvass vissza.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55055) daver88 válasza junkpod (#55036) üzenetére


daver88
aktív tag

Harman/Kardon AVR142...végigböngésztem a leírását ill. a netet, de ha jól látom, akkor csak az AC3-at ismeri.

(#55056) SunMount3r válasza daver88 (#55055) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A KODI hang beállításokban van olyan hogy "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver". Itt vagy jelöld be (ki tudja), vagy jelöld ki.

(#55057) mar_tin válasza daver88 (#55055) üzenetére


mar_tin
tag

Dolby Digital (AC3) transzkódolást kapcsold be a beállításokban az E-AC3 kompatibilis erősítő legyen kikapcsolva így valós időben át fogja kódolni AC3 -ra.

(#55058) junkpod válasza daver88 (#55055) üzenetére


junkpod
nagyúr

Emlékeim szerint annak csak optikai és koaxialis digit bemenetek vannak és DTS és dd is támogatott.
Állítsd hang hang atengedesre, DTS és dd bekapcsolva, AC3 atkodolas bekapcsolva. Ennyi. Így szólni fog az eac3 is, aac is meg minden.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#55059) junkpod válasza Roland861010 (#55044) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ez gyári vagy sem de 70 (akármi, ms?) késleltetés be van kapcsolva. Rakd le 0-ra.

Box's don't touch!

(#55060) daver88 válasza SunMount3r (#55056) üzenetére


daver88
aktív tag

igen, így már próbáltam, de ha ez be van jelölve, akkor nincs hang...szóval mindenképpen a DD átkódolás engedélyezését kell kijelölni, hogy működjön a dolog...

köszi!

(#55061) stig7802


stig7802
újonc

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, amatőr vagyok a témában.
Próbáltam visszakeresni, de nem találtam a megoldást.
Vettem egy Mecool KM9 Pro tv boxot. Android 9 van rajta.
A hibajelenség az, hogy több film nem indul el. Több lejátszóval is próbáltam. Amelyik elindul, annak kicsit el van csúszva a hangja.
A fejlécben lévő beállításokon végigmentem.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#55062) kenand válasza junkpod (#55058) üzenetére


kenand
veterán

Én régi Marantz SR 440 erősítőmön is ment ezzel a beállításokkal az EAC3, on the fly átkódolja dolby digital 5.1-be és küldi az erősítőbe. (Egy NETFLIX-en ment sorozathoz kellett)

[ Szerkesztve ]

(#55063) junkpod válasza kenand (#55062) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen, ezt írtam én is.

Box's don't touch!

(#55064) Beni2360 válasza stig7802 (#55061) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel ez egy S905X2-s box ez még nagyon új és még nincs hozzá CE rendszer. Vagyis előbb kellett volna kérdezni és akkor nem ajánlották volna mivel androidon nem 100-s a filmlejátszás bár mit is írnak róla persze egy két kivétel azért van de ez nem tartozik közéjük.
Vannak mókólási lehetőségek a javításra KODI-ra. DE nem egyszerű aki nem ért hozzá.
Milyen lejátszóval próbáltad? Ha KODI akkor az be tudod állítani?
Hátha tud majd valaki segíteni de nehéz dolog lesz.
UI: Hol ajánlották ezt a boxot?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55065) Zabagep


Zabagep
csendes tag

Sziasztok! Ma megérkezett a rendelt Alfawise s95-öm!! :DD :DD Kérdésem az lenne, hogy most Kodi fut rajta, tudtok rá nekem linkelni egy HBO GO appot ami működik rajta? Az összefoglalóban lévő nem működik.
Köszi! :))

(#55066) BullZeye


BullZeye
veterán

Nightly updatet hogy lehet kilőni? Addonoknál a Corelec Settingsnél manual az upate, mégis naponta tölti az újat, és már kezd picit zavaró lenni.

(#55067) stig7802 válasza Beni2360 (#55064) üzenetére


stig7802
újonc

Próbáltam Kodival, vlc-vel és a beépített lejátszóval. Kodiban beállítottam azokat, amiket a fejlécben találtam, de semmi nem változott. Nem ajánlotta senki a boxot, fórumot sem olvastam előtte. Tesztek, hardver és az ára alapján döntöttem mellette. Azt gondoltam, hogy egy mai modern tv boxnak a filmlejátszás nem okoz gondot. És itt még nem is a 4k-s tartalmakkal volt probléma.
Ui: Bangood visszafizeti az árát, ha kérem, mert nekik is jeleztem.

(#55068) blakey válasza BullZeye (#55066) üzenetére


blakey
titán

Stabilt kell feltenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55069) BullZeye válasza blakey (#55068) üzenetére


BullZeye
veterán

Nincs benne a fix amire szükségem van.
Ezek szerint ennyire triviális dolog, hogy ne legyen napi update? Vagy hogy kikapcsoljam a notificationt?

(#55070) blakey válasza BullZeye (#55069) üzenetére


blakey
titán

Milyen fix nincs a 9.0.2-ben?
A Nightly-ban nem lehet kikapcsolni a frissítést. Automatikusan frissülni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55071) Beni2360 válasza stig7802 (#55067) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha vissza fizetik akkor kérd vissza. És majd valaki átmokólja hogy valami legyen belőle. Mivel nem nagyon értesz hozzá amint látom el kell adni jutányosan vagy valakit megkérni, hogy hozza rendbe.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55072) junkpod válasza stig7802 (#55067) üzenetére


junkpod
nagyúr

Firmware az elérhető legújabb van rajta?

Box's don't touch!

(#55073) SunMount3r válasza stig7802 (#55067) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az ilyen olcsó Kínai Box-okban egyedül a SOC az ami "modern", illetve ami miatt "modern média lejátszó" (is) lehetne, de a szoftverezettség (főleg az összetákolt gagyi firmware) miatt még TV okosítónak is csak ritkán jók.
(Kivéve az S905x és S912 SOC-os Box-okat, mert arra már van alternatív rendszer megoldás.)

Gondolom milyen "teszteket" olvashattál/nézhettél, mert sajnos tele van velük a net és többnyire hozzá nemértő és/vagy (le)fizettet műtesztek inkább. Inkább itt a Fórum-on érdeklődj máskor, ha komoly és valós véleményeket akarsz olvasni.

Még írhatnám, hogy próbáld meg azon a Box-on az MX Player és az Archos Player nevű lejátszókat, mert azokkal több siker szokott lenni általánosan, de továbbra is csak lutri, hogy abból az alap rendszerből mit tudnak kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#55074) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Még mindig TV okosítót keresek édesanyámnak, számítógépen tárolt filmek lejátszásához, illetve youtube videókhoz.

Ez a box esetleg szóba jöhet?

docooler A95X F1

köszönöm

(#55075) cof


cof
veterán

Egy óra még az akcióból: [2GB 16GB Android 8.1 Smart TV BOX HK1 PLUS Amlogic S905 X2 Quad Core Dual Wifi BT4.0 USB3.0 H.265 4K Youtube Google Player Store] US $29.47

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55076) Indiant válasza BullZeye (#55066) üzenetére


Indiant
addikt

Elvileg már kikapcsolták az 508-ról 509-re idején.
..és elvileg a 9.0.2-ben is benne van a slow fix.

[ Szerkesztve ]

(#55077) ztsoft válasza BullZeye (#55066) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Nálam is letölti a frissítést, de nem indul újra a box. Így én döntöm el, hogy mikor akarom megcsinálni a frissítést (esetleg törölni a frissítést az update mappából, de, hogy újra letölti-e, azt nem tudom). Kezdetek óta nálam manual-on van, de engem nem zavar, mert úgyis szoktam frissíteni mikor van újabb verzió.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#55078) blakey válasza Indiant (#55076) üzenetére


blakey
titán

Nightlyban nem kapcsolják ki az auto frissítést, legalábbis ilyenről nem tudok. Csak a stabilban van/lesz választási lehetőség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55079) Castell válasza blakey (#55053) üzenetére


Castell
aktív tag

Hálás köszönet! Most már jó!

(#55080) Indiant válasza blakey (#55078) üzenetére


Indiant
addikt

(#55081) blakey válasza Indiant (#55080) üzenetére


blakey
titán

Ez az Auto frissítésre vonatkozik, mert nem működött megfelelően.

A fejlesztők nem szeretnék/akarják engedélyezni a választási lehetőséget Nightly esetében, azért, mert a Nightly célja a fejlesztés és nem a stabil használat. A stabilból is ki szerették volna venni végül nem lett kivéve. Szóval ha nem kell automatikus frissítés akkor stabillt kell használni ha meg Nightlyt akar valaki használni akkor beletörődik, hogy lesz frissítés vagy lekapcsolja a netről. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55082) Indiant válasza blakey (#55081) üzenetére


Indiant
addikt

Az auto updatenek semmi baja nem volt. Manualon is működött az autoupdate. De egyébként tök mind1.
Tiszta Microsoft. Erőltetik a frissítéseket.

(#55083) cof válasza blakey (#55081) üzenetére


cof
veterán

...A stabilból is ki szerették volna venni végül nem lett kivéve...

Milyen megfontolásból szerették volna kivenni a felhasználó által választható frissítési lehetőséget? Én speciel nem vagyok egy uptodate mániákus, hogy megjelent egy új verzió és teszem is fel mert az "menő", mindennel így vagyok egyébként, telefonos app-ok... stb. Kis időt hagyok, hogy kibontakozzon a dolog, tudna meglepetéseket okozni bizonyos lejátszókon az auto frissítés, pl. ha megjelenik github-on, de közben visszahívják, volt már rá példa, aztán megy az anyázás mert újra kell tenni a rendszert. Remélem ez a lehetőség választható marad, bár nekem jó a CE 9.0.1, elégedett vagyok amire nekem kell minden megy, egy darabig várat a 9.0.2 frissítése is nálam.

Egyébként még mindig a LE 8.2--t használnám, azzal is abszolút meg voltam elégedve (amire én használtam, teljesen jól tette a dolgát), a Digi servlet miatt váltottam csak CE-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55084) blakey válasza cof (#55083) üzenetére


blakey
titán

CE fórumán lehet olvasni pro és kontra véleményeket.
Ettől a hsz-től "keezdődik".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55085) mexel válasza blakey (#55078) üzenetére


mexel
veterán

Á inkább törlöm.
Nem neked szólt Blakey, csak ezzel a frissítéssel volt kapcsolatos az észrevételem, de törlöm mert tudom hogy vannak páran akik úgyis csak belekötnének, annyira meg már nem érdekel a dolog, felhagyok ezzel úgyis egy időre :)

[ Szerkesztve ]

(#55086) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok,

hátha valaki itt tudja: a HBO GO plugin valóban nem tudja megjelölni a már megnézett filmeket / epizódokat?

(#55087) Csicsóka válasza zsolee73 (#55086) üzenetére


Csicsóka
őstag

Skin függő. Alap skin nem ok, Confluence pld. hibátlanul jelöl.

(#55088) KTU válasza Chesterfield (#55074) üzenetére


KTU
addikt

Anyóséknak lehet én is veszek egy ilyet,
A95X F1 itt olcsóbb, most
US $21.01
Free Shipping to Hungary via China Post Registered Air Mail
pár napja a kb. 18 $-osról lemaradtam.

Ahogy rákerestem, lehet nincs is még senkinek ilyen a topikba.

Már rég vettem boxokat kb 3 éve, kicsit tartok tőle hogy nem Beelink, azok még most is mennek, android része is elég jó, persze CE vagy AlexELEC megy kártyáról.
NEXBOX A95X, 1GB / 8GB ez már mikor megjött akkor se tetszett :U
Sunwell T95M 2GB/8GB csak androiddal használták sokáig, aztán egyszer valószínű a NAND megmakkant benne, de kártyáról megy rajta a CE most is.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#55089) Csicsóka válasza cof (#55083) üzenetére


Csicsóka
őstag

+1
Hatalmas hiba lenne ha erőltetnék a stabil auto frissítést! :Y
Nem tud mindenki magának buildelni CE-t, (azt nem frissíti be semmi) vagy kernel image-t reszelni, amiben ki lehet szedni az update mappa figyelést.
Csomó embernek vennék le ezzel a kedvét.

[ Szerkesztve ]

(#55090) Castell válasza KTU (#55088) üzenetére


Castell
aktív tag

Ez ennyiért ajándék (+hatalmas up a toslink csatinak), ráadásul registered ship is benne van az árban.

(#55091) mexel válasza KTU (#55088) üzenetére


mexel
veterán

Én pedig pár dollár difi miatt nem vennék olyan boxot amiről semmi tapasztalat, semmit nem tudni róla. Az előre borítékolható hogy a droid nagyrészt alkalmatlan lesz alap állapotában a normális használatra, több bosszúságot fog okozni mint örömet. A Ce nagy eséllyel megy rajta, de ha valami elcseszett darab akkor ki tudja lesz-e wifi, hálózat stb.
Aliről főleg esélyes valami dzsunka darabot kifogni. Én ( főleg laikusnak) biztos inkább vennék valamit ami már bizonyított és van hozzá elérhető fw ami jó, vagy garantáltan jól megy a CE vele. Nem olyan nagy az árkülönbség egy olyan eszköznél amit szórakozásra vesz az ember, és tapasztalataim szerint a boxot vásárlók zöme szereti is használni a boxot utána ( feltéve ha jól meg van csinálva a rendszer rajta)

Persze olvastam hogy anyósnak kell, de az anyós bosszantására van sok más alternatíva is :DDD

Itt egy példa, a W95 amiből már sokat teszteltem, van rá jó dual rendszer ami simán feltehető és jól tudja használni bárki full hd-ig. Árban nem nagy a különbség. Tőlem sokat elvittek és eddig mindenki meg volt vele elégedve ( 905W szintről beszélünk most)
Csak azért linkeltem hogy ne csak általánosságokat írjak. Jobbnak tartom jelenleg mint pl egy Mecool 905W vagy akár TX3 mini, mert azok bizonytalan filerendszerrel jönnek, még ha márkásabbak is. Alapállapotában persze ez is használhatatlan.
Nem reklámozni akarom a rendszert, de ha ezt a dualt felteszed rá akkor garantáltan egy jól használható , kevés gondot okozó kis boxot tudsz adni neki.

[ Szerkesztve ]

(#55092) Castell válasza mexel (#55091) üzenetére


Castell
aktív tag

+1: W95 boxom nekem is volt, S905W-s boxok közül egy jó sikerült darab. Tanixom és X96 minim volt még, de azok sztem gyengébbek a W95-nél. Azonban hozzátenném, hogy az elmúlt évek folyamán a boxok anyagminőségre romlottak. Pl. W95 enyhén sorjás, kopogó műanyag, közepesen merev csatikkal. Nekem Mini M8S II-m van, kinézetre hasonló a W95-höz, azonban, ha a külvilágot nézzük, jóval minőségibb az M8-as (ez már egy 2 évvel ezelőtti darab ugye)

Mindenesetre cca. 6000 Ft-ot megér a fent említett box, kipróbálni, tesztelni nem pénz érte. Utána simán eladható árában.

(#55093) mexel válasza Castell (#55092) üzenetére


mexel
veterán

Tesztelni talán megéri a fent említett box, de főleg olyannak aki tudja is módosítgatni. Ajándékba, használni biztosan nem venném meg 1-2-3ezer ft különbség miatt, egy bosszantó, nem működő box csak elveszi a felhasználók kedvét. Ez tapasztalat.

Másrészt mindegyik box mintha egyre gyatrább lenne, én azért nem is veszek ebay-ről, aliról, ott nagyobb a szórás még mindig szerintem mint pl gearbesten vagy geekbuyingon ( igaz már az utóbbiak sem garanciák semmire, de arányaiban kevesebb a klón még mindig azt hiszem)

[ Szerkesztve ]

(#55094) dugesz77 válasza mexel (#55093) üzenetére


dugesz77
őstag

Úton van nekem is egy, kalandvágyból. W-s boxom nem volt még egyedül ezt meg nem akartam kihagyni 18 $ alatti árával. Hardveresen nem tűnt rossznak (optikai csati , 2/16) meglátjuk.

(#55095) KTU válasza mexel (#55091) üzenetére


KTU
addikt

"Persze olvastam hogy anyósnak kell, de az anyós bosszantására van sok más alternatíva is"

Igen átgondoltam, :D
nekik a jól bevált Beelink MiniMXIII 2GB / 16GB, vagy Beelink Mini MX Ver 1.0 2GB / 16GB megy.
Persze a tápokat már kicseréltem mindnél.
Nem akarok sűrűn menni. :U :D

Ha nagyon nem cseszték el a A95X F1-et CE vagy AE minimum megy rajta.
kb. ahogy Castell és dugesz77 írta.
Ennyi pénzért...
valamire csak jó lesz. :D
Akkor lesz legalább 3db a topikba.

Köszönöm hogy ennyi munkát fektettél bele, és ezt publikáltad is.
:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#55096) stig7802 válasza junkpod (#55072) üzenetére


stig7802
újonc

Az elején lefuttattam a keresést, de nem talált újabbat.

(#55097) zsolee73 válasza Csicsóka (#55087) üzenetére


zsolee73
tag

Ezer köszönet, erre sosem gondoltam volna. :R

Persze hogy az alapot használom. Tudsz esetleg alaphoz hasonlító skint ajánlani?

(#55098) slecht


slecht
aktív tag

Sziasztok!

Jutányos áron jutottam hozzá egy Mecool M8S Pro L boxhoz, viszont CE alatt nem működik a BT-os távirányító. Valaki tudna segíteni életre kelteni, vagy teljesen halott ötlet?

(#55099) junkpod válasza stig7802 (#55096) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. Mesélj kicsit többet a hibáról.

Box's don't touch!

(#55100) csubyy válasza slecht (#55098) üzenetére


csubyy
tag

Megy a BT a CE alatt?
Anennyiben igen, akkor párosítsd a távval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.