Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Ejelhar válasza tobias40 (#55149) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Na látom már linux guru vagy lassan :), mert a régi motorosok nem kedvelik amit írtam (df -h, vagyis a human formátum), ragaszkodnak az 1 kiló blokkos ábrázoláshoz.

Okay, tehát neked a
/dev/mmcblk1p2 29900845 9884362 20012387 33% /storage

eszköz cimkéje kell, most ezt kéne megnézni a
ls -l /dev/disk/by-label/
paranccsal.

(#55152) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Beelink MXIII-on kipróbáltam a CE 9.0.2-őt. Youtube videó eleinte 1280x720-on ment pedig az MPEG-DASH, InputStream be volt kapcsolva, de később megjavult. Netflix is jól működik, nekem jobban tetszik a felirata, mint Androidról. Viszont az a gond, hogy FHD-n szaggat, alacsonyabb felbontáson már nem. Gondolom a szoftveres dekódolás miatt. Hardverest be lehet valahogy kapcsolni, ha nem akkor be tudom azt állítani, hogy max. 1280x720 legyen? Úgy még talán nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#55153) junkpod válasza tobias40 (#55149) üzenetére


junkpod
nagyúr

Menni fog, én a régi LibreElec-et és az ún coreelec-et is így használom.

Box's don't touch!

(#55154) tobias40 válasza Ejelhar (#55151) üzenetére


tobias40
veterán

A df parancsot lelestem Csicsókától! :D (tök hülye vagyok a linux-hoz ,ez látszik is gondolom :) )

LibreELEC:~ # ls -l /dev/disk/by-label/
total 0
lrwxrwxrwx 1 root root 15 Jan 1 2015 LIBREELEC -> ../../mmcblk1p1
lrwxrwxrwx 1 root root 15 Jan 1 2015 LIBREELEC_DISK -> ../../mmcblk1p2

Ezt kaptam rá.

Hogyan tovább ,most már nem merem magamtól írogatni a parancsokat,megvárom a szakik válaszát,tanácsát..

[ Szerkesztve ]

(#55155) Indiant válasza Csicsóka (#55137) üzenetére


Indiant
addikt

Vágom, amit írtál.
Nekem az LE még LIBREELEC_DISK cimkés és a CE STORAGE címkés. Ezért gondoltam, hogy mindkettő működne egymás mellett. Persze két külön partíción.

(#55156) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Br rip FHD esetén 100mbit LAN sambarol van már stabil, nem akadozó verzió?
Vagy be kell mindenképp vetnem az usb3as giga lant?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55157) Celtis válasza cof (#55150) üzenetére


Celtis
veterán

Ez így nem (teljesen) igaz. A kszaq féle "community" buildekből valóban az utolsó, de azóta épülnek félhivatalos build-ek is követve a normál LE release ciklusokat. Ezekből szándékosan hiányzanak a Kodi és kernal patchek, ami a kszaq féle és a CE buildekben benne van.

Szerintem ma a CE a jó választás.

(#55158) Celtis válasza tobias40 (#55154) üzenetére


Celtis
veterán

Ugyanott vagy, amit a blkid parancs is kiírt neked.

Ezeket írd be egymás után és másold be a parancsok kimenetét. Azért most csinálj egy LE mentést.
blkid
e2label /dev/data ""
blkid

BTW nem akarsz CEre frissíteni?

(#55159) tobias40 válasza Celtis (#55158) üzenetére


tobias40
veterán

LibreELEC:~ # blkid
/dev/loop0: TYPE="squashfs"
/dev/cache: UUID="57f8f4bc-abf4-655f-bf67-946fc0f9f25b" TYPE="ext4"
/dev/system: LABEL="LE_EMMC" UUID="57f8f4bc-abf4-655f-bf67-946fc0f9f25b" TYPE="ext4"
/dev/data: LABEL="DATA_EMMC" UUID="57f8f4bc-abf4-655f-bf67-946fc0f9f25b" TYPE="ext4"
/dev/mmcblk1: PTUUID="227b9f8c" PTTYPE="dos"
/dev/mmcblk1p1: SEC_TYPE="msdos" LABEL="LIBREELEC" UUID="467E-E865" TYPE="vfat" PARTUUID="227b9f8c-01"
/dev/mmcblk1p2: LABEL="LIBREELEC_DISK" UUID="d7615a56-fb16-4485-914e-926edc23525c" TYPE="ext4" PARTUUID="227b9f8c-02"
LibreELEC:~ # e2label /dev/data ""
LibreELEC:~ # blkid
/dev/loop0: TYPE="squashfs"
/dev/cache: UUID="57f8f4bc-abf4-655f-bf67-946fc0f9f25b" TYPE="ext4"
/dev/system: LABEL="LE_EMMC" UUID="57f8f4bc-abf4-655f-bf67-946fc0f9f25b" TYPE="ext4"
/dev/data: UUID="57f8f4bc-abf4-655f-bf67-946fc0f9f25b" TYPE="ext4"
/dev/mmcblk1p1: SEC_TYPE="msdos" LABEL="LIBREELEC" UUID="467E-E865" TYPE="vfat" PARTUUID="227b9f8c-01"
/dev/mmcblk1p2: LABEL="LIBREELEC_DISK" UUID="d7615a56-fb16-4485-914e-926edc23525c" TYPE="ext4" PARTUUID="227b9f8c-02"
/dev/mmcblk1: PTUUID="227b9f8c" PTTYPE="dos"

Másikon CE van belsőre téve dual módszerrel,nekem jó erre az LE is csak kicsit pörgősebbre akarom tenni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#55160) DroiDMester válasza bajnokpityu (#55156) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

100.as LAN simán elbírja a 50.gigás 4K filmeket is, 70-80.Gigásnál kezd akadozni!

Szóval a 25.ös FHD t röhögve megeszi, de ez mindég is így volt nem értem a kérdésed!

(#55161) Ejelhar válasza tobias40 (#55154) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Most már tudjuk mire kell átnevezni esetedben (LIBREELEC_DISK) a /dev/data partíciót, tehát ez akár mehetne is, viszont bemásoltál egy hibaüzit az előzményekben, nálad elgételen a hely a /dev/data partícióban.

Ha nem kár érte (az android adatokért), akkor majdnem ugyanaz mint amit Celtis írt, csak még formázni is kéne, szerintem így:

systemctl stop kodi
e2label /dev/mmcblk1p2 ""
mke2fs -F -q -t ext4 -m 0 -L LIBREELEC_DISK /dev/data
mkdir -p /tmp/data
mount -o rw /dev/data /tmp/data
cp -pPRv /storage/. /tmp/data
umount /tmp/data

majd egy reboot paranccsal újrarúgjuk és megnézzük most hol kúrtuk el :)

(#55162) fpunto


fpunto
csendes tag

Sziasztok!

Az új CE 9.0.0.2 Vorke Z1 (S912)-n a film lejátszása közben nem jön elő a menűsor,
a távval csak megállítani tudom a lejátszást, vagy kikapcsolni egyből a lejátszót.
A távírányítóval a menűkben rendesen lehet léptetni, csak a teljes képernyős
lejátszásnál jelentkezik a hiba, míg CE 9.0.0.1 tökéletes.

(#55163) tobias40 válasza Ejelhar (#55161) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

Csinálom úgy ahogyan leírtad,most másolja a könyvtárat...
Droidot gyakorlatilag nem használom,lehet jobb is lenne vagy LE-t vagy CE-t tenni rá belsőre...

Kíváncsi vagyok így elég lesz-e a hely a gépemen.. :)

[ Szerkesztve ]

(#55164) tobias40 válasza Ejelhar (#55161) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos így sem jó :
cp: write error: No space left on device
'/storage/./20180107172000.tar' -> '/tmp/data/./20180107172000.tar'
cp: can't create directory '/tmp/data/./picons': No space left on device
cp: can't create directory '/tmp/data/./.kodi': No space left on device
cp: write error: No space left on device
'/storage/./.ash_history' -> '/tmp/data/./.ash_history'
cp: can't create directory '/tmp/data/./logfiles': No space left on device
'/storage/.' -> '/tmp/data/.'
LibreELEC:~ #

Törölt ez egyáltalán a droidról?

Ment PÜ! :R

[ Szerkesztve ]

(#55165) bajnokpityu válasza DroiDMester (#55160) üzenetére


bajnokpityu
félisten

10gigasat se bírja. Ahogy akkor se bírta, amikor Utoljára itt jártam. Es ez volt az általános. És sorra vettük az usbs lan cuccokat.

Örülök, ha ezen tullendultunk már, de akkor melyikkel próbálkoznak? Asszem Leila verziom van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55166) sugarforce válasza bajnokpityu (#55156) üzenetére


sugarforce
őstag

Mert volt nem stabil verzio? Lehet vagy 7-8 eve igen, az elmult jo par evben semmi baj nem vt vele, ahol igen ott meg valami hálózati gubanc volt, vagy user error.

(#55167) sugarforce válasza bajnokpityu (#55165) üzenetére


sugarforce
őstag

Az usb lan cuccokat a nagy 4k hdr atmos remuxos anyagok miatt vettuk, amiknek akkora savszeljuk volt, mint egy olajto, amit a 100as lan nem birt. Ez nem samba kerdese volt mar akkor sem. Ha gyenge a halozat valamelyik eleme, akkor a helyzet most is az.
Te fhd rol beszeltel az eredeti kerdesedben, azzal nem vt gond, plane nem samba tekinteteben.

(#55168) cof válasza bajnokpityu (#55165) üzenetére


cof
veterán

Csinálj egy sebességtesztet iperf-el, a két eszköz között. Nekem sincs meg a 100 mbit, mert az upc hwg bekavar, csak egy ötlet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55169) DoItYourself válasza bajnokpityu (#55165) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nálad vmi hálózati probléma lesz, ahogy írták a többiek. Az S905X boxomon Fhd nem akadozott sose, ki is dobtam volna a kukába, ha igen.
Egyébként milyen box, milyen OS, verziószám?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55170) Ejelhar válasza bajnokpityu (#55165) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha jól tévedek 64 Mbit az elméleti határ FHD-nél (amúgy csúcsban én mértem már 60 Mbitet), ezt a 100 Mbites boxok is tudják és Sambán is.

Amúgy -szerintem- az égvilágon semmi baj nincs az LE vagy CE vagy a **MC Sambájával, az FHD-hoz szükséges sebességet minden cafrang nélkül hozzák.

(#55171) Csicsóka válasza Indiant (#55155) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen működik, ha a CE /storage alá a data, az LE /storage alá meg a system van téve. Ekkor viszont ki-be kell rakosgatni a két rendszerhez való SD-t, attól függően, hogy melyiket akarod indítani. Multiboot rendszerrel meg nem kell cserélni SD-t, csak a boot menüben választani, hogy melyik induljon, amit meg is jegyez, és legközelebb azt indítja, ha nem piszkálsz hozzá a time out-on belül.

(#55172) Csicsóka válasza tobias40 (#55164) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha úgy csináltad ahogy Ejelhar kolléga írta akkor igen, mert új fájlrendszer lett létre hozva a data-n, így pusztult minden róla.

20180107172000.tar egy előző KODI alól indított mentés lehet, ami jó nagy szokott lenni. A felesleges cuccokat nem árt az ilyen költöztetés előtt kitörölgetni, pláne ha csak 8 gigás az eMMC.

Egyébként ne vigyétek el ezt a témát privátba, vagy ha megoldódott, ide is tegyétek be. Hagy lássa a nép, mit kell ilyenkor csinálni. Ezt fogom majd linkelgetni, mert lesz még ilyen probléma később az tuti.

(#55173) Egon válasza Ejelhar (#55170) üzenetére


Egon
nagyúr

Bitrate viewerrel meg lehet nézni pc-n a bitráta alakulását, sajnos jó pár elkódolt filmnél vannak akár 70 mbps feletti peak-ek is. A BD elméleti határ emlékeim szerint mindössze 48 Mbit.
Ettől függetlenül, a 100-as lan nem szabadna szűk keresztmetszet legyen. Bár pl. a régi Asus Oplay Realtek chipje felelt a lan-ért is, míg az usb vezérlésére volt benne külön chip, így hamarabb akadt hálózati lejátszás esetén, mint usb-ről.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55174) tobias40 válasza Csicsóka (#55172) üzenetére


tobias40
veterán

Igen privátba mentem mert nem akartam teleszemetelni a fórumot a bajommal. :)

Töröltük eddig a felesleges cuccokat,most csinálom újra a másolást,írok mi lett a végeredmény..

[ Szerkesztve ]

(#55175) Ejelhar válasza Egon (#55173) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Még régebben olvastam valahol, hogy lossless audio sávval együtt felmehet ennyire az FHD.

Az Asusról rémlik, hogy pont ezen a fórumon olvastam, 30 Mbit alatt teljesített, ez tényleg kevés.

Nekem a Dune Smart H1 72 Mbitet hozott, Sambán és TCP NFS-en is, viszont az UDP NFS-en fullad be, 50 Mbit alatt teljesített.

(#55176) bajnokpityu válasza cof (#55168) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Megnezem ezt a parancsot. Furi, evekkel ezelott, amikor vettem, irtam, h biztos szar a lan portom. Ahogy a sony tv is ugyanezt csinalja. Masnal is. A kabel vegere pct rakok, es 120al masolok, akadas nelkul, filmet nezek, stb..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55177) tobias40


tobias40
veterán

Azt hogyan tudom megcsinálni LE és CE alá is hogyha nézem a Pvr simple alatt a tv műsorokat,akkor baloldal ugye vannak a csatornák és jobbra a tv csatorna képe.
Azt szeretném ha a képen menne az epg átlátszó módban,tehát ha lépegetek a csatornák között akkor a jobb oldalon látom az info-t arról a műsorról ahova éppen lapoztam a baloldalon!

Érthetően írtam le? ;]

Ejelhar: leírod érthetően hogy mi volt a megoldás nálam?
Mert lehet ha én írom le akkor nem lesz érthető mindenkinek.. :)

Köszi még egyszer a segítségedet! :R

[ Szerkesztve ]

(#55178) tobias40 válasza tobias40 (#55177) üzenetére


tobias40
veterán

Annyiban módosítanám hogy úgy szeretném mint az LE és CE alatt amikor nem megy a tv műsor,de ahogy lépegetek akkor ott megjelenik jobb oldalon az info!

Tudtam hogy láttam már ezt vhol de nem emlékeztem rá pontosan hogy hol .. :B

[ Szerkesztve ]

(#55179) Ejelhar válasza tobias40 (#55177) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Okay, összefoglalom majd, remélem érthető is lesz :)

(#55180) pinnacle válasza pinnacle (#55152) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Van valami ötletetek erre a FHD Netflix akadásra? Ez valami Netflix korlátozás lehet, hogy nem engedi a hardveres dekódolást vagy csak a S905-ös MXIII-am nem tudja ezt?

(#55181) Elemental


Elemental
addikt

Coreelec legfrissebb stabil van fenn. Lehet feliratot 1 perc felett is eltolni, vagy 1 perc a max?

(#55182) Beni2360 válasza Elemental (#55181) üzenetére


Beni2360
félisten

Ott a felirat nem jó a filmhez.
Ezzel kell átdolgozni

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55183) ERPY válasza Elemental (#55181) üzenetére


ERPY
őstag

Advancedsettings.xml-be:

<subsdelayrange>100</subsdelayrange>

A 100 érték azt hiszem másodpercben van. Írj be nagyobbat, ha több eltolási intervallumot szeretnél.

(#55184) Elemental válasza Beni2360 (#55182) üzenetére


Elemental
addikt

Ezzel a progival lehet egyszerűen eltolni minden feliratot egy beállítással, vagy egyenként kell minden egyes sort?

(#55185) DoItYourself válasza Elemental (#55184) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egyszerre az egészet, soronként elég fárasztó lenne. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55186) pinnacle válasza pinnacle (#55180) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most látom, hogy hardveres dekódolás csak a L1 DRM készülékeken engedélyezett. Mecoolon sem megy, hiába van benne. Nem tudok mást csinálni, beállítom SD-re. Pedig mintha 1280x720-on is jól ment volna, de azt nem tudom beállítani. Illetve talán akkor, ha az InputStream Adaptiveben ezt állítom be max-ra, igaz akkor a Youtube is ennyi lesz. Átállítottam PC-n 1280x720, de Kodiban maradt az FHD.

Milyen ajánlott boxon megy akkor a hardveres dekódolás?

[ Szerkesztve ]

(#55187) Elemental válasza DoItYourself (#55185) üzenetére


Elemental
addikt

15 perce nézem, de nem találom :)

Megvan!

[ Szerkesztve ]

(#55188) kgymac válasza Elemental (#55184) üzenetére


kgymac
őstag

Egyben, soronként, szakaszonként is. Időzíteni (hangminta alapján - így még nem használtam) és ferdíteni (gugli) is tud.

(#55189) junkpod válasza Elemental (#55181) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért nem töltesz le másikat? Ha pld más fps-re készült a felirat azt tologathatod film végéig folyamatosan.

Box's don't touch!

(#55190) SunMount3r válasza junkpod (#55189) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A SubEdit-ben a PointSync-el azt is meg lehet oldani.

(#55191) Beni2360 válasza Elemental (#55184) üzenetére


Beni2360
félisten

Van olyan progi is ami az egészet előre vagy hátra vagyis a kezdetét állítja. Aztán ott van még az fps ami szintén eltolódást okozhat és betöltésnél mutatja és mentésnél választható a filmhez való fps. subtitle workshop erre gondoltam tegnap ez is nagyon jó.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55192) kgymac válasza junkpod (#55189) üzenetére


kgymac
őstag

Mert esetleg nincs belőle másik. Eddig csak flixes sorozatnál volt olyan problémám, hogy 3-5-10 perces szakaszokban volt jó a felirat a magtáras verzióhoz, de szakaszonként más-más idővel volt csúszás (talán userenként eltérő idejű reklámblokkok?). Max egy óra szinkronba tenni, ha magad is meg akarod nézni a családdal.

@Beni2360
A tegnap ajánlott is szuper. 20 éve is igen jól jött volna.

[ Szerkesztve ]

(#55193) Ejelhar válasza Csicsóka (#55172) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Összeütöttem egy részletező/magyarázó leírást, okulva abból, amibe Tobias40 fórumtárssal belefutottunk
[kevés hely a /dev/data partíció alatt, illetve több méretes backup file a /storage partíción]

USB vagy SD /storage partíció másolása az eMMC-re

1.) leállítjuk a Kodit
systemctl stop kodi

2.) lecseréljük a partíció kötetcímkéjét (volume label)

a.) a CE vagy LE linux kernel kötetcímke alapján dönti el, hogy melyik partíciót építi be a file rendszer storage mappája alá, ezért először beazonosítjuk, hogy mi is ez a név pontosan:
blkid | grep -E $(df | grep -E /storage$ | cut -d" " -f1) | cut -d" " -f2
a parancssor kimenete idézőjelek között mutatja milyen kötetcímke használatos, például CE esetében: LABEL="STORAGE"

b.) eltávolítjuk ezt a kötetcímkét a jelenlegi USB vagy SD eszköz partíciójáról (üres értéket kap, magyarán töröljük):
# SD esetében
e2label /dev/mmcblk1p2 ""
# USB-s eszköz esetében
e2label /dev/sda2 ""

c.) az "a" pontban azonosított kötetcímkét megkapja az eMMC legnagyobb partíciója (/dev/data néven hivatkozunk rá):
e2label /dev/data "IDE_A_KÖTETCIMKE_NEVÉT_ÍRJUK"
vagy ha úgy döntünk, hogy nincs szükségünk az androidos adatokra, akkor formázzuk és egyúttal kötetcímkét is adunk e partíciónak:
mke2fs -F -q -t ext4 -m 0 -L IDE_A_KÖTETCIMKE_NEVÉT_ÍRJUK /dev/data

3.) átmásoljuk az adatokat az SD vagy USB-s eszközről az eMMC eszközre

a.) ehhez csinálunk egy ideiglenes könyvtárat, majd ez alá beépítjük a /dev/data partíciót:
mkdir -p /tmp/data
mount -o rw /dev/data /tmp/data

b.) ellenőrizzük elfér e a jelenlegi /storage alatt lévő adatmennyiség a /dev/data partíción:
df -h
értelmezésre példa:
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
devtmpfs 784.7M 147.4M 637.4M 19% /dev
/dev/sda1 511.7M 160.4M 351.3M 31% /flash
/dev/sda2 13.4G 1.9G 11.4G 15% /storage
/dev/loop0 147.5M 147.5M 0 100% /
/dev/data 11.9G 6.7G 5.2G 56% /tmp/data

Az első oszlop a blokkos eszköz nevét mutatja, az utolsó pedig a beépítési pontot. A jelenlegi "/storage" partíción 1,9GB adat van, ezt kell átcumózni a /tmp/data alá, ahol jelenleg 5,2GB szabad hely van, tehát okay, mehet.

c.) átmásoljuk az adatokat:
cp -pPRv /storage/. /tmp/data
ha kész és hiba nélkül lefutott, akkor leépítjük a partíciót
umount /tmp/data

4.) Készen vagyunk, újraindíthatjuk a rendszert:
reboot
újraindulás után ellenőrizzük, hogy tényleg az eMMC adata partícióját építette e be a /storage könyvtár alá:
df -h

Megjegyzés a 3/b ponthoz:
Ha nem fér el az adat a /dev/data partíció alatt, akkor két dolgot tehetünk.

a.) ha előzőleg nem töröltük a célpartíció adattartalmát, akkor mégis megtesszük:
for i in $(find /tmp/data/ -maxdepth 1 | grep -v "lost+found\|\/.$\|\/$");do rm -frv "$i";done

b.) ha még így sem fér el, akkor a forráskönyvtár (a /storage könyvtár) tartalmát próbáljuk csökkenteni.
WinSCP-vel kapcsolódunk vagy ha fel van telepítve a "System Tools" kiegészítő, akkor ssh-n keresztül az mc paranccsal (ez olyan mint Windows alatt a TC) indítunk egy file kezelőt.
Régebbi backup file-ok (ezek tar vagy tar.gz kiterjesztésűek) sokat szoktak foglalni,
vagy például a telepített csomagokat/kiegészítőket a Kodi lementi a /storage/.kodi/addons/packages alá, ennek tartalmát nyugodtan törölhetjük.
Szintén törölhető a downloads mappa tartalma.
Aktuális könyvtárankénti helyfoglalást így lehet kilistázni:
cd /storage;du -h -s $(ls -A /storage/)
A törlés után felszabaduló helyet pedig így ellenőrizhetjük:
df -h

(#55194) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Két kérdésem van.

1. Hogyan lehet beállítani CoreELEC-ben, hogyha külső forrásból nézem a videófájl listát, ott minden filmnél mutasson pillanatkép részt?

2. Hogyan lehet előhozni pl. ilyen videóinfó részt?:

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#55195) Csicsóka válasza Ejelhar (#55193) üzenetére


Csicsóka
őstag

Tökéletes, hasznos, részletes írás! :C
Köszönet a nép nevében! :R

(#55196) Elemental válasza kgymac (#55192) üzenetére


Elemental
addikt

Így van. Ha lenne másik, nem kérdezném.
De a lényeg, hogy megoldódott.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#55197) Yocee


Yocee
aktív tag

Kicsit gondban vagyok, leírom, hátha tudtok segíteni.

Minix U9-H
4K - Atmos ( Truehd ) lejátszás

Plex alkalmazással: Kép szépen megy direkt stream ban, de a hangot átkódolja eac3 5.1 be, mondván, hogy ez a kütyü nem támogatja a Truehd-t
Plex for Kodi: Összevissza kódolja képet is, hangot is.
PKC PlexKodiConnect: A Plex szerver azt írja, hogy mind kép, mind hang folyam direkt stream, de az erősítőm PCM et ír ki a hangra (ettől még lehet atmos, csak nem hiszem el...)
Alap Kodi: Megy szépen, de PCM et ír ki, és amúgy is Plexet szeretnék használni. Álljak neki alternatív szoftverekkel, hátha lesz r jobb ennél?
Vagy hogy tudom rávenni a plexszervert, hogy elhiggye, hogy a MINIX ből kijön a truehd?

(#55198) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Még egyszer rákérdeznék mert eddig nem jött válasz:
S912-ből van most vmi ajánlott modell? TX92-őt látok még egész olcsón (3/32-es 40 USD körül UK pluggal, gondolom jó hozzá egy mezei USB töltő) most ami anno ajánlott modell volt.
Ill. drágábban Beeling GT1 Ultimate, úgy láttam ez jobb droidon.
Horizon Go csak droidon megy? Összehozható az alatt minden vagy csak a dual boot játszik?
Köszi!

(#55199) blakey válasza Yocee (#55197) üzenetére


blakey
titán

Milyen OS-en, Android vagy CE?
PKC-val biztosan megy minden.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55200) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok

Hogy tudom időzíteni a kikapcsolást CE alatt?
Nem az a perces vacak kellene.
Hanem amivel napi szinten programozni lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.