Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) cof válasza szabi__memo (#56850) üzenetére


cof
veterán

Szép, addigra már talán lesz is rá stabil CE. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#56852) gtamate2


gtamate2
veterán

Ahoy,

Az X96-om hibátlanul üzemel, viszont az online filmek nézésekor elég gyakran elkezd pufferelni, ami a gyenge wifi jelnek köszönhető. Hiába pár méterre van a router, a kicsikét valami brutál gyenge wifi modullal szerelték, ezt nem lehetne esetleg valami USB-s csodával helyettesíteni?
CoreElec legújabb verziója van fent

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#56853) szabi__memo válasza cof (#56851) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És új eszközök:))

(#56854) xsipi78 válasza xsipi78 (#56845) üzenetére


xsipi78
tag

A feliratot sikerült megoldanom. Valaki tud linkelni leírást a remote fájl módosításához coreelec rendszerben?

(#56855) kovakovi77


kovakovi77
tag

Pelican, Csicsóka.
Sdcartyara kiirtam a CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.1-nightly_20190731-Generic.img imaget.
64/4GB 1G dtb átmásol átnevez dtb.img-re
reset táp be:

https://drive.google.com/open?id=1TSxSLt0C_vUAYKc3mKlVuSjmy8zaxpvM

Nos recovery menüig elszaladt de ott még a távszab gomb sem müködött.
Sd-ki reboot.
A95X - felirat a képernyőn onnan tovább nem ment...
Uarton nézve a bootot értelmetlen karakterek halmazát dobálta csak ki...
(Ekkor az én szemem is tikkelt már,hogy ilyen gyorsan kuka XD)
Még egy recovery boot sd-nélkül wipe cache wipe data és a rend helyre ált.

Rá néznétek mi történt és mit irhatott az mmc-re?
A rend helyre állt további ötleteket is kipróbálok ha kell :)
Nem zavar ha bukta a doboz, de hátha lehetne belölle csinálni valami profi kütyüt.
(Egyáltalán milyen kernelt inditott ennél a bootnál el. a sajátját, vagy a sdkartyan levőt?
Mivel látom, hogy 2* tölti be a kernelt elsőnek elhajt, hogy bad.
Checksum ellenőrzést nem is csinál.)
Esetleg a külföldi fórumba is továbbítanád Pelicán?
Előre is köszönöm

(#56856) Pelican válasza xsipi78 (#56854) üzenetére


Pelican
őstag

Ugyanúgy kell, mint LE alatt, ha amremote-ot használsz. ÖF-ban van link egy hozzászólásomra, amiben benn van a lényeg, meg a link a How to topikra.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#56857) Pelican válasza kovakovi77 (#56855) üzenetére


Pelican
őstag

Felraktam a topikjába.
A bootloader lockolt, először ki kell csomagolni a titkosított formájából.
secureKernelImgSz=0x9c2800
aml log : R-2048 check pass!
aml log : R2048 check pass!
aml log : R2048 check pass!
aml log : R2048 check pass!
Ezt láttad?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#56858) kovakovi77 válasza Pelican (#56857) üzenetére


kovakovi77
tag

Láttam egy másik topicnál de ott állítólag ilyenkor csak 13%-ig jutott el a flash.
Van egy 2019.01.09 img-m secure key-el ha haza értem kipróbálom.
Szoval flashalando image-be talloz secure key helyere masol, csak nem pipal be erase bootloader pipa es hadd menjen... XD

Upsz kell keresnem egy wines gepet.

[ Szerkesztve ]

(#56859) Pelican válasza kovakovi77 (#56858) üzenetére


Pelican
őstag

Azért van sansz rá, hogy ezzel megölöd és ha nincs rá normál android fw, akkor az androidot elbukod.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#56860) kovakovi77 válasza Pelican (#56859) üzenetére


kovakovi77
tag

Ha csak libre vagy core akar armbian futna rajta mar az is jo. De az android resze egy ganyul ossze csapott hasznalhatatlan *:$-halmaz.
Nem is ertem miert buktatja el magat a gyarto ceg, mikor vegre kiad egy minden egyben sata csatis dobozt jo parameterekkel de lockol mindent a rajta levo cucc meg kb
0.00001verzional tart.

(#56861) Beni2360


Beni2360
félisten

Valami segítség kellene.
Bekapcsoltam a 4 napja nem használt mecool k8m p 1/8 GB boxot és frissítette magár 9.0.3-ra és azóta nem játszik le semmilyen 4K anyagot. Megszakad a kapcsolat a TV közt, kiírja TV nincs jel. Sem a CE sem az AE rendszeren. :F
Van olyan 4K film ahol a hang hallható az AVR-n.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56862) Pelican válasza Beni2360 (#56861) üzenetére


Pelican
őstag

És a Denon mit ír a videó információra amikor nincs kép?
Vagy nem az AVR-en keresztül van a tévére kötve?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#56863) kovakovi77 válasza kovakovi77 (#56860) üzenetére


kovakovi77
tag

Jut fejembe nem hiszem,hogy kuka lenne.
Ennel az unbrick videonal se kattintja be a secure key-t.

(#56864) Beni2360 válasza Pelican (#56862) üzenetére


Beni2360
félisten

De azon megy át de semmi info nem érhető el. Kiteszi a beállításokat de ha a Videóra lennék kíváncsi kilép.
Ha kikapcsolom és csak átengedem a jelet a TV-re akkor is kilép és nincs semmi a képernyőn nem indul el a hang az nem onnan jött amit írtam. Elindítok egy FHD indul és minden van. 4K-nál megszakad kapcsolat és 4 napja meg ment. a 9.0.2 v-vel. A másik mecool boxon még a 9.0.2 v van ott megy minden.
Ez most a CE, de az AE-nél sem volt 4K kimenet. 2 DB kártya van cserélgetve.
Na valami az AVR-rel lesz a gond mivel közvetlen rádugva a TV-re elindul a 4 K. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56865) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Beelink MiniMXIII, CE 9.0.3-on, Youtube kiegészítőnél pár napja nem működik az előre-hátra tekerés, szünet, stop megy, hátralévő időnél az aktuális időt jelzi. Mondjuk ilyen sávozódás sem volt. Nem tudjátok mi lehet a gond? Filmeknél nincs semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#56866) ztsoft válasza pinnacle (#56865) üzenetére


ztsoft
őstag

A Youtube (Google) ismét változtatott a rendszeren. A fejlesztői változatban ~ 1 napig volt ilyen, de jött is a frissítés, azóta jó.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#56867) LógaGéza válasza Beni2360 (#56864) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem majdnem ugyanez a konfig (KM8 P CE 9.0.3-al - Denon AVR-X2400H - LG 60UJ634V), és semmi probléma nincs vele, szépen megy minden.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#56868) pinnacle válasza ztsoft (#56866) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Kerestem frissítést, nem talált. 6.5.0 van. Neked milyen verzió van?

(#56869) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Rossz hír ! A 4/32-es TR99 box 100-as lannal bír... Indulhat a reklamáció. Még jó, hogy rákérdeztem.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56870) DroiDMester válasza meridaharcos (#56869) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hogy rohadnának meg!

Amúgy azt ugye tudod, hogy amit leveleztél privátba az eladóval NEM használhatod fel bizonyíték ként vissza térítésnél! (ez le is van írva az ali szabályaiban)

azért egy CE.t megnézhetnél hogy el e indul rajta stb....(valószínű csak USB ről fog indulni)

(#56871) meridaharcos válasza DroiDMester (#56870) üzenetére


meridaharcos
senior tag

A leírás is világos, gigásnak kéne lennie. Amúgy ezt nem tudtam, hogy nem lehet felhasználni, viszont csodálkoznék, ha nem látnák.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56872) ztsoft válasza pinnacle (#56868) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem 6.5.1~beta2, mint írtam is, fejlesztői verzió.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#56873) Csicsóka válasza kovakovi77 (#56855) üzenetére


Csicsóka
őstag

Pedig olyan szépen lefuttatta az aml_autosript-et, én leginkább erre számítottam, hogy ez nem fog neki sikerülni, és így nem kerül be az U-boot változók közé a CE-t indító rész.

reading aml_autoscript
1043 bytes read in 5 ms (203.1 KiB/s)
## Executing script at 01080000
## defenv_reserve
Saving Environment to aml-storage...
mmc env offset: 0x4d400000
Writing to MMC(1)... done
amlkey_init() enter!
amlkey_init() 71: already init!

Próbálkozott is elindítani a CE kernelt, aztán ahogy nem sikerült, indította a recovery-t, abban pedig az android kernel van. Hogy mi írt az eMMC-re, nem tudom, elvileg egy sikertelen kernel indítás nem csinálhat semmit.
Ha valamit lehetne kezdeni ezzel az RSA kódolással, akár még jó is lehetne valamire.

(#56874) kovakovi77 válasza Csicsóka (#56873) üzenetére


kovakovi77
tag

Elveteműlt ötlet és lehet csak a 4sör+rum beszél belőlem, de mi lenne ha kernel betöltése utáni (i betuvel kezdődik de meg ártott az alkohol es nem jut fejembe) gyakorlatilag betöltő folyamatot modosítanám valamilyen már alap szintű bash rendszer eléréséhez.
Másik elvetemült ötlet: kimásolni a beépített alap lernelt felül irva a coreElec-ével és mi tőrténhet, próba...
Bootloadert nem tudom felül írni? Mondjuk valami máséval?
Vagy inkább feküdjek le és aludjak.
Utobbi tünik a legjobb ötletnek.

(Jut fejembe nincs valami cím ahol a benne levő bootloader unlockolasat lehet kérni emailben mint pár telefonnál?)

[ Szerkesztve ]

(#56875) gorje válasza cof (#56839) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen válaszod!
Te melyik verziót/buildet ajánlanád az MX Plusra (AC wifi mennyit tud, 1000-es hálókártya van ebben? bluetooth van benne igaz?)? Elsőként sd kártyáról szeretném futtatni. Kodi, 2 ismert repo szolgáltatásait használná+kadenciahelyes lejátszás. Rokonomnak szeretném adni és jó lenne ha problémamentesnek mondható rendszer kerülne rá. Az android tényleg felejtős.

Más: Kicsit lemaradtam a témában... m8s pro+ s905x 2/16 verziót használok LE 8.2.3.1-el. Szeretnék egy kicsit újítani és több lehetőséget kihasználni. Erre a típusra melyik LE/CE verziót ajánlanátok és van e moddolt android rendszer rá?

Van pár box itthon még amit ki sem bontottam, melyiket használnátok / melyikben van a legtöbb lehetőség?

megogo mxv 4k s905 1/8 1000M (ebben bluetooth van?)
nexbox a95x s905x 2/16
m8s pro+ s905x 2/16
mx plus s905 1/8 ac

Köszi!

(#56876) kovakovi77 válasza kovakovi77 (#56874) üzenetére


kovakovi77
tag

Kernel cserét hasonlóan mint a **mc alatt megcsináltad :)
Csak nehezen fogalmazok.

(#56877) cof válasza gorje (#56875) üzenetére


cof
veterán

Pontosan nem ez az MX Plus, de S905 1/8G, nem hinném, hogy már használnak itt ilyet (talán elvétve páran), kereső talán segít, de ahogy olvastam Gbit LAN-os. Nyugodtan mehet rá CoreElec is, 9.0.3 a legújabb stabil verzió.

CE azért is ajánlottabb, mert ebben már Kodi 18 van, LE-n S905-re Kodi 17 az utolsó verzió.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#56878) cof válasza gorje (#56875) üzenetére


cof
veterán

...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#56879) Csicsóka válasza kovakovi77 (#56874) üzenetére


Csicsóka
őstag

Persze, szét lehet cincálni a CE kernel img-t, és módosítani benne az initrd-t. Itt az a fő probléma, hogy az u-boot úgy lett fordítva, hogy RSA kódolású dtb, kernel imageket vár, és nem eszi meg a simát. Az egyedileg módosított kernel amúgy se menne a többi vason, ezért ezt nem fogják meglépni a CE fejlesztők.
**MC-nél erre nem kellett figyelni, ezért ott ahogy csak akartam, úgy variáltam át az egész initrd-t, és a boot image-t.

Másik elvetemült ötlet: kimásolni a beépített alap lernelt felül irva a coreElec-ével és mi tőrténhet, próba...

dd-vel be lehetne írni az eMMC-be a CE kernelt, és dtb-t az eredeti droid boot image és dtb helyett, de tutira nem indulna el onnan se, és lenne egy tégla belőle. Mert hiába érintetlen a recovery az eMMC-n, az is csak az eredeti droid dtb-vel tud elindulni, a CE dtb-vel nem.

Bootloadert nem tudom felül írni? Mondjuk valami máséval?

Dehogy nem, ugyan úgy dd-vel adb shell alatt mint a dtb-t vagy boot image-t. Csak az a baj, hogy szinte biztos totál tégla lenne belőle. Ezt nem lépném meg inkább.

(#56880) Beni2360 válasza LógaGéza (#56867) üzenetére


Beni2360
félisten

Át dugtam másik hdmi bemenetre ott sem volt hajlandó 4K elindulni, megszakadt a kapcsolat TV-vel. Nincs jel, holott pár napja minden ment. :F :W :W
A másik mocoollal meg megy minden, ja és az AlexE-l nem indultak és tettem vissza a CE sd-t

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56881) kovakovi77 válasza Csicsóka (#56879) üzenetére


kovakovi77
tag

Kimásolni a kernelt nem az eMMC-re értettem, hanem onnan pld sdkartya coreelek helyére.
Igy a boot folyamat meg lelné a kártyán a kernelt(hiszen a sajátja van ott) dekodolna es futattna. initrd-nel meg nem lattam checksumot. Tehát mehetne a saját. Vagy a beépített kernel annyira purritán,hogy felesleges a játék.

(#56882) szemmelver válasza meridaharcos (#56871) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Dispute nyitás - itt leírod a problémád. Valamennyi lóvét tuti kapsz vissza.

(#56883) Beni2360 válasza LógaGéza (#56867) üzenetére


Beni2360
félisten

Na csessze meg vissza akartam a 9.0.2-re rakni és előtte megnéztem és elindult a 4K film. :F Hogy mi volt ez???

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56884) meridaharcos válasza szemmelver (#56882) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm a segítséged, ez a tervem.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56885) Csicsóka válasza kovakovi77 (#56881) üzenetére


Csicsóka
őstag

Meg lehetne így is csinálni, de ehhez nem elég maga a droid boot image, kellenének még a system partícióról a kernel moduljai is. Ezeket a modulokat aztán integrálni kellene a CE SYSTEM fájlba (squashfs van benne) az ott lévő eredeti helyett. Kellene még a droid dtb is, és nagyon valószínű, hogy ha el is indulna így a CE, egy sor dolog nem működne benne. Szerintem ez sem járható út.

(#56886) LógaGéza válasza Beni2360 (#56883) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem lehet, hogy kicsit megvan törve valamelyik HDMI kábeled? Azzal, hogy kihúztad/átdugtad másikba kvázi megjavítottad, és érintkezik jól.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#56887) easy...rider válasza meridaharcos (#56869) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha holnap megkapnám, én is tesztelem az enyémet és jelzek. Bár nem tudom hogy ugyanonnan rendeltük e, lehet ez más lesz. Ha tényleg igaz hogy vann több verzió is.

A SOC az valódi benne? Bele tudtál nézni milyen belül? Bár valószínűleg egy kis shield mögött van.
Esetleg az ethernet chipet megnézni típusra hogy mi és rákeresni.

(#56883) Beni2360
Lehet még update után kellett idő h android összekapja magát, 1-2 reboot gondolom volt azóta hogy elsőnek problémás volt. Vagy már az elején is próbáltál restartokat?

[ Szerkesztve ]

(#56888) z1RoX


z1RoX
tag

A kovetkezo generacios boxok kozul van valakinek infoja melyik tipust szabad megvenni amire lesz ce? 1gigas net kell makd es annyi.

(#56889) pinnacle válasza ztsoft (#56872) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd csak jön a frissítés erre is.

(#56890) DroiDMester válasza easy...rider (#56887) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ugyan az az eladó ibestec Store csak több hirdetése is fenn van! szóval ugyan azt fogja mindenki kapni aki ettől az eladótól vette!

LAN chip meg nem lesz benne, ha csak 100.as lan van benne szóval nem lesz mire rákeresni!

az SOC meg nem hinném hogy árnyékolás alatt lesz, ez nem egy Beelink kategóriás gyártó, csak simám takonnyal lesz ráragasztva egy kis picsa borda.

(#56891) easy...rider válasza DroiDMester (#56890) üzenetére


easy...rider
őstag

nézd a jó oldalát, akkor annyival egyszerűbb megnézni, hogy tényleg S905X2 e vagy sem :)

Ha médiaharcos válalkozó kedvű és csinálna egy képet, az jó lenne :) kíváncsi vagyok mliyen belül a TR99

(#56892) Beni2360 válasza LógaGéza (#56886) üzenetére


Beni2360
félisten

Több kábellel is próbáltam. AVR-ből ki TV-be be és ment. Na de mindegy remélem többet nem fog elő jönni. Igaz nem is nagyon használnám 4K-ra a 100 lan végett csak ugye bosszantó volt.
Amikor az utolsó hsz volt nem ment kikapcsoltam és egy óra múlva elindult hozzá sem lett nyúlva.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56893) Beni2360 válasza easy...rider (#56887) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem láttam mikor frissült és volt egy friss 4K sorozat és azt olvastattam be és akartam bele nézni. Így jött elő a hiba és kezdtem keresgélni mi lehet a gond.
Van itt egy kis gubanc mivel 2 mecool box van és egy távval megy mindkettő ezért nem látom mit csinálok a másikon. A kikapcsra meg kikapcsol a TV is. E mögé a box mögé tettem egy távos konnektort és avval kapcsolgatom ki-be. Ez is lehetett egy hibaforrás talán. Még a menü kikapcsolására is szokott a TV reagálni.
-----------------
Még 1x köszönöm mindenkinek a segítséget meg a tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56894) DroiDMester válasza easy...rider (#56891) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pont ez az, azt a fehér taknyot amivel az SOC.ra fel van ragasztva a borda pont hogy sokkal nehezebb leszedni, mint egy árnyékoló lemezt ami alatt (vagy felett) csak egy hővezető párna van, Ahogy PL egy Beelink GT1 nél.

(#56895) meridaharcos válasza easy...rider (#56891) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Így néz ki alulról. ;)
Próbáltam régi bankkártyával óvatosan szétpattintani nulla sikerrel. Más ötlet esetleg ? :B :F

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56896) dugesz77 válasza meridaharcos (#56895) üzenetére


dugesz77
őstag

Gumi lábak alatt csavar?

(#56897) meridaharcos válasza dugesz77 (#56896) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Nem találok, nem jönnek ki a lábak... :N

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56898) gtamate2 válasza gtamate2 (#56852) üzenetére


gtamate2
veterán

Valaki? :F

*Sn0w

(#56899) darvinya válasza meridaharcos (#56897) üzenetére


darvinya
titán

Ki kell pattintani a gumi láb dugót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56900) meridaharcos válasza darvinya (#56899) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Egy gumi lábat leszedtem nagynehezen, alatta semmi, viszont brutál erős kétoldalassal van ragasztva. :F

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.