Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) darvinya válasza Dolphine (#56948) üzenetére


darvinya
titán

Mivel API a rendszer része, érthető is.
Arról nem is szólva, hogy minden program futattás, stb. ugyanúgy rendszerhez kötött.
Nincs olyan, hogy van külön Op. és van külön program.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56952) Dolphine válasza darvinya (#56951) üzenetére


Dolphine
addikt

Részben értem, amit írsz, de attól nem szimpatikus. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#56953) darvinya válasza Dolphine (#56952) üzenetére


darvinya
titán

Minden számítógép így működik.
Másként nem működhet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56954) Dolphine válasza darvinya (#56953) üzenetére


Dolphine
addikt

Én ezt értem, de még PC esetében legtöbbször, ha kékhalál van, ahhoz van hibakód, ott kiderül, hogy mi a baj, itt viszont nem! :F
Ez már a második eset, hogy mindenféle visszajelzés nélkül fagyott ki a box. Van egy másik kártyám, így szerencse alapon sikerült eddig mind a kétszer beazonosítani a hibát!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#56955) darvinya válasza Dolphine (#56954) üzenetére


darvinya
titán

Van dump file-ban, csak nincs képernyőre kiírva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56956) Dolphine válasza darvinya (#56955) üzenetére


Dolphine
addikt

Na, azt hol találom? :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#56957) gyűrű válasza blakey (#56909) üzenetére


gyűrű
addikt

Én már régóta az estuary mod V2-t használom és abban magamnak lecseréltem a logót...
Viszont a CE-sek, nem nagyon törték magukat, (nem írták a skint rendesen) mert csak a red színnel jó a CE logó színe.
Más színt válaszva nem.. :)
Amit a mod v2-höz magamnak csináltam ott mindegy, a felszín színétől független a logo színe..

CE estuary:
Saját estuary mod V2-m..

just my 2C

...ha valakinek kell írjon, és elküldöm a Estuary mod V2-höz módosított fájlokat..

[ Szerkesztve ]

(#56958) cof válasza gyűrű (#56957) üzenetére


cof
veterán

Szerintem jobban néz ki, ha kék a fordított C és a skin, ha piros akkor piros mindkettő. Bár én nem szoktam a logót nézegetni, inkább filmnézésre használom. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#56959) Pelican válasza gyűrű (#56957) üzenetére


Pelican
őstag

Pont, hogy a CE-s verzió a korrekt megvalósítás, mert a kodi logó is skin default színt használ, ha változik a skin színe együtt változik vele a logó színe is.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#56960) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó !
Sikerült szétpattintanom a TR99-et. ;) A telefonokhoz használatos lekerekített műanyag háromszög volt a megoldás.

Kiderül a kép alapján valami hasznos ? :F

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56961) tupacamaru válasza meridaharcos (#56960) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Pulse 1102NL egy 10/100 csatoló.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#56962) blakey válasza gyűrű (#56957) üzenetére


blakey
titán

Nem igazán értem a problémát, a szín kiválasztása esetén a logó színe is változik, ez nehezebb feladat volt és ez is volt a lényege, egyébként ezzel együtt a CE beállítások színe is változik ami eddig minden esetben ciánkék volt. Ha jobban megnézed akkor a Power ikon is változott mivel zavaró lenne együtt a CE logóval. Csak kozmetikai változtatás történt, nem írtunk új "bőrt", majd egyszer talán. Egyébként amit csináltál az nekem pl. nem tetszik, rosszul van pozíciónálva a logó illetve zavaró a két hasonló "power" ikon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56963) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Beeling GT1 -em, wifi -n keresztük használom, Androiddal (nem csak film lejátszásra). A gondom az, hogy számítógépről nem igazán megy a nagyobb filmek lejátszása, mert nagyon lassú a net rajta, legalábbis a letöltés. Jel erősség magas, sima tégla fal túloldalán van az N -es router 2m -re: sebesség tesztnél így le/feltöltésre 4/35Mbps -et mond. Vagyis a feltöltés sokkal gyorsabb, mint a letöltés: a filmek lejátszása így kb. lehetetlen hálózaton keresztül. A router beállításokkal már játszottam (titkosítás módja, B/G/N módok, csatorna szélesség, manuális/automatikus csatorna kiosztás, stb.), de ez a max., amit ki tudtam belőle hozni. Mi lehet a gond vele?

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#56964) files32 válasza Szancsó (#56963) üzenetére


files32
tag

Dugjál bele egy ilyet: [link]
[link]
Kapcsolat:WiFi 802.11 b / g / n, legfeljebb 300 MbpsMéretei:120x30x90mmSúlya:30gBemeneti feszültségUSB 5V (töltő, powerbank, számítógép)

[ Szerkesztve ]

(#56965) junkpod válasza tupacamaru (#56961) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, akkor még is van benne külön lan csip...

Box's don't touch!

(#56966) junkpod válasza blakey (#56947) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kihúztam indítás előtt a hálózatból és kikapcsoltam a médiatár auto-frissítést, így nincs most fagyás.
Megnéztem, 3.0.15 a tvdb scraper verziója.

Box's don't touch!

(#56967) darvinya válasza meridaharcos (#56960) üzenetére


darvinya
titán

Ez a hűtés csak arra jó, hogy megfőzd a CPU-t, mert hűteni biztosan nem jól.

Viszont AP6255 WiFi ac + BT chip nem rossz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56968) Csicsóka válasza junkpod (#56965) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nincs! Az egy leválasztó trafó, hogy ne legyen galvanikus kapcsolat a SOC LAN port és a hálózat közt.

[ Szerkesztve ]

(#56969) junkpod válasza meridaharcos (#56960) üzenetére


junkpod
nagyúr

Köszi.
Képünk már van. Sokan velemenyeztuk is, már csak tesztek kellenek.
CE, gui responsiveness, remote, LAN speed, CPU temp, ...

Box's don't touch!

(#56970) meridaharcos válasza darvinya (#56967) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Hogyan lehetne alakítani a hűtésen ?
Egy viszonylag vastag fém darabnak próbálja átadni a hőt, így is kevésnek találod ? Nem tudom ez a képből mennyire jön le.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56971) junkpod válasza meridaharcos (#56970) üzenetére


junkpod
nagyúr

Először dolgoztasd meg és nézd meg mit bír...

Box's don't touch!

(#56972) meridaharcos válasza junkpod (#56971) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Jelenleg android van rajta, 1-2 progit mondanátok ?
A net sebességet megnéztem, tényleg 100-as sajnos. Ahhoz oekla-t használtam.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56973) darvinya válasza meridaharcos (#56970) üzenetére


darvinya
titán

Elsőnek van egy szilikon kocka ami már csak 60-70%-ban adja át a hőt.
A fém lap rosszabb hő leadó, mint bármilyen Alu vagy réz borda.
Pluszban kisebb felület méretű, mint 2x2-es Alu borda, ráadásul sík felületről nehezebben távozik a hő.

Ugyanilyen volt X96 mini-ben, és már a bordára cserélés 10-15°C-al hűvösebb eredményt hozott.
Erre raktam még ventilátort, így erős kínzásra sem tud 65°C fölé menni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56974) junkpod válasza meridaharcos (#56972) üzenetére


junkpod
nagyúr

És wifivel? Kodival is tudsz mérni, mert másolás művelet közben kiírja. Fogsz 1 GB fájlt és masolgatod, storage-usb, storage-lan wifi...

Box's don't touch!

(#56975) junkpod válasza darvinya (#56973) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha nincs throttle vagy egyéb hw gond, akkor miért fontos a jobb hűtés?

Box's don't touch!

(#56976) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Sziasztok,új vagyok ebben az elec dologban,a következő volna van egy androidos mxq pro 4k tv boxom, s905 proci, lényeg:felraktam rá a elecet minden jó lenne csak a távírányítója így nem működik a tv boxnak ,viszateszem androidra műkszik megint.
Mit kéne tenni?

(#56977) darvinya válasza junkpod (#56975) üzenetére


darvinya
titán

Mert biztos lesz idő után.
Egyik CPU-t sem 80°C teafőzésre találták ki.

Pici kínai occón épít valamit, ami akkor jó neki, mikor hamar veszed új occót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56978) Beni2360 válasza tupacamaru (#56961) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen.
Mibe kerül odakint és mibe az 1000 ? :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56979) szabi__memo válasza Beni2360 (#56978) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

$0.1-$0.2/db

(#56980) gyűrű válasza blakey (#56962) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem nem probléma ha nektek nem..
Már nem csinálok skineket csak magam szórakotatására nyúlok bele néha Az utolsót amit big noiddal és phillel csináltam együtt, az a nox volt...
Ezt csak azért tettem fel mert mert a piros CE logo színe nekem pirosan tetszik. :) Az alap estuary skinnel ezeket megcsinálni pár perc csak..
Amúgy is csak az látja aki azzal használja, én pl nem.. A bootlogót és a betöltőképet sem látom csak a sajátomat, amit én cserélgetek.. De valóban nem pont ez a lényeg...
Ejthetjük ezt is , ezért volt off..

(#56981) meridaharcos válasza darvinya (#56977) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Antutu 15 perces stress test lefutott, 70 fokos a proci közvetlen utánna. Antutu pont : 59791

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56982) darvinya válasza meridaharcos (#56981) üzenetére


darvinya
titán

Csináld 2 órán keresztül, mint valós fullHD film tenné, vagy 4K (HDR), akkor már nem ennyi lesz.
Ráadásul ez nem teljesen valós, van ±5°C eltérés a valós és beépítet mérő között.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56983) ERPY


ERPY
őstag

Hdr videóanyag nézhető valahogy nem hdr képes tv-n élvezhető minőségben? Hogy ne fakó színek legyenek és gyenge fényerő?

(#56984) blakey válasza ERPY (#56983) üzenetére


blakey
titán

Igen, olyan eszköz kell ami tudja a HDR-t. Pl. S905X/D/W, S912, S922X/A311D, S905X2.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56985) easy...rider válasza meridaharcos (#56960) üzenetére


easy...rider
őstag

A WiFi úgy látom 2x433Mbps tempót bír max dual band módban (ha jól értem a specifikációt) szóval esz elvileg 866Mbps, viszont antennából 1-et látok. :( gyakorlatban majd kiderül.

Az a szilikon lap hozzáér egyáltalán a SOC-hoz? úgy tűnik nekem mintha mélyebben lenne a SOC mint a hűtőborda + szilikon lap magassága

Kíváncsi vagyok mekkora borda férhet be ha azt a fém lapot leszedjük.

Meg azzal szemezek hogy ott van még egy USB-nek hely :D az feléleszthető kis ügyességgel? :)

(#56982) darvinya
Azért 2 óra stresz teszt az nem 2 óra filmezés :), de ha huzamosabban játszunk rajta, az azért izzaszthat
de kb 20-30 perc után nem hiszem hogy sokat melegedne pluszban, enniy idő alatt beálhat már a végső hőmérséklete

[ Szerkesztve ]

(#56986) Szancsó válasza files32 (#56964) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Köszi: gondolkoztam rajta, de egyrészt a feltöltés normál sebességű, másrészt meg az USB helyek foglaltak. (2 van, egyikben pendrive, másikban pedig az air mouse stickje.)
Lehet szerzek egy ilyet és kipróbálom - ha bejön akkor a pendrive úgyis elhagyható lesz, vagy max. használok memóriakártyát helyette.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#56987) DroiDMester válasza meridaharcos (#56960) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen sok minden kiderült, az hogy csak 100.as a LAN, és az is hogy egy elavult szar AP6255 Wifi/BT modul van benne, ami 5.GHz WiFi-n MAXIMUM 1.csatornás 433.3 Mbps-t tud! Szóval az 1000.res Wifi is KAMU volt

Én sajnos még nem tudok nyilatkozni, mert a rohadék vámosok ülnek a csomagomon, szóval jó bő ~1,5-2.hét múlva talán készhez kapom! :W

(#56988) darvinya válasza easy...rider (#56985) üzenetére


darvinya
titán

Végső hőmérséklet után jön a CPU korlátozás.
De bizony a valós fullHD film rendesen felmelegíti.
Persze warez filmek többsége egyáltalán nem valós fullHD /4K, csak felkonvertált SD.
Aztán lehet nézni pacák háborúját.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56989) LógaGéza válasza darvinya (#56988) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze warez filmek többsége egyáltalán nem valós fullHD /4K, csak felkonvertált SD.

Ez ugye csak irónia volt?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#56990) darvinya válasza LógaGéza (#56989) üzenetére


darvinya
titán

Persze.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56991) Pelican válasza darvinya (#56988) üzenetére


Pelican
őstag

A hardveres dekódolás nem nagyon terheli a procit, vígan játszik 4k-t is erősebb melegedés nélkül, nem hogy a fullHD-t.
Ez a felkonvertált sd warez mondat meg teljesen értelmetlen..

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#56992) darvinya válasza Pelican (#56991) üzenetére


darvinya
titán

Eddig én is így hittem, csak mikor bekapcsol a fizikai hőkapcsoló, hogy ventilátor elinduljon CPU hűtésnek, akkor már tény.

Nem.foglakozom ilyennel, de mikor veszek a BR lemezt, aztán kiderül, hogy benne lévő anyag csak felkonvertált SD fullHD-ra akkor mi lehet azok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56993) ERPY válasza blakey (#56984) üzenetére


ERPY
őstag

Nekem x96 s905x-em van. Projektoron nézném a 4k hdr anyagot, de nagyon sötét és a színek is fakók, gyengék. Kellene állítanom valamit?

(#56994) Fandango válasza LógaGéza (#56989) üzenetére


Fandango
veterán

De még annak is elég rossz. :U

(#56996) blakey válasza ERPY (#56993) üzenetére


blakey
titán

A projektor FHD? Nagyon nem tudsz rajta állítani, S905X esetében nincs valós HDR-SDR konverzió viszont nem kéne fakónak lennie, legalábbis nálam egyáltalán nem volt fakó, a sötét színek ellenszere egy megfelelő beállítás a projektoron.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56997) SunMount3r válasza blakey (#56996) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De ha ahhoz állítod át a megjelenítőt (gondolom a színeken és a világosságon kell főleg), akkor eredeti SDR anyag esetén meg már azért nem lesz jó, nem?

(#56998) junkpod válasza darvinya (#56982) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gondolom láttad már, hogy mekkora terhelésen megy az s905 videó lejátszás közben, a tizede sincs az AnTuTu-hoz képest.

Box's don't touch!

(#56999) junkpod válasza DroiDMester (#56987) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nagyon dühösnek tűnsz...

Box's don't touch!

(#57000) junkpod válasza darvinya (#56988) üzenetére


junkpod
nagyúr

Honnan veszel ilyen butaságot? A lejátszás terhelés és megjelenítés szempontjából nem mindegy hogy sd vagy 4k vagy akár ff némafilm volt a forrás, ha a videó fájl fhd/4k? Legfeljebb a látott kép minőségét befolyásolja a forrás.
Na meg, hogy a warez filmek többsége felkonvertalt fhd? Kb mintha ez lenne az első ph posztod, akkora suletlenseg...
Vagy lehet, hogy szombat este nem kéne írnod:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.