Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) blakey válasza #99499520 (#55600) üzenetére


blakey
titán

Akkor ott valami nem kerek a rendszerrel vagy a beállításokkal, mert ugye rendszerszinten tudja az fps váltást, stb, amikor Neo U1-em volt hibátlanul ment Minix XBMC-vel az összes anyag, úgy ahogy akkor LE alatt is, nekem ez volt a tapasztalat, ráadásul az akkori összes tesztfájlom is szépen ment, sokáig a droidot használtam LE helyett, mert jobb volt. Ez kb. 1 éve volt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55602) Martin Eden válasza spgabor (#55598) üzenetére


Martin Eden
tag

Azt nem tudom, de nálam is a magicsee n5 időnként eljátsza pontosan ugyanezt (CoreElec-kel). Ritkán csinálja és nálam újraindítás után általában működik, de yatse alatt mindig megy minden funkció, így annyira nem oknyomoztam az ügyben.

(#55603) bekecs76


bekecs76
tag

Már egy órája nyomkodom és próbálgatom a boxot, hogyan lehetne alvó módot beállítani, ha egy bizonyos ideig tétlenkedik, de sehogy nem működik a dolog CoreELEC alatt. Fent van az android is, kipróbáltam kíváncsiságból, ott szépen elment aludni egy bizonyos idő után a box.
Jól gondolom, hogy ez itt a hiba?

Ki van szürkítve a felirat, tehát nem aktív, nem is enged állítani rajta. És ebben az esetben 30 perc után kikapcsol. De én altatni szeretném 30perc után, nem pedig kikapcsolni. Jól sejtem, hogy a CoreELEC, egyszerűen nem tudja ezt a funkciót alapban.
Van erre valami okosság?

[ Szerkesztve ]

(#55604) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

olyan pici a fogyasztása, hogy felesleges kikapcsolni.
venti nincs benne, így halk is

(#55605) bekecs76 válasza tkomlosi (#55604) üzenetére


bekecs76
tag

Nem is kikapcsolásról beszélek...

(#55606) dgyuri0123 válasza tkomlosi (#55604) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hi!

CE 9.0.2 S912 box. Ha feliratot csúsztatok, el kezd akadozni a lejátszás. Nem állandóan, de sokszor vannak mikro akadások. Ez vajon menynyire normális CE esetén?
Időzített felirat mellett nem csinálja..

"csak a zene van"

(#55607) spgabor válasza SunMount3r (#55599) üzenetére


spgabor
aktív tag

Leteszteltem az elemet teszterrel terhelésen, fullos még. Duracell van benne, kb két hónapos.

(#55602) Martin Eden: Programhiba a gyanúm, eddig még nem jött elő soha. Remélem nem is fog többet. Most kinyomtam, kíváncsi leszek, hogy következő bekapcsoláskor mit fog csinálni.

(#55608) Beni2360 válasza dgyuri0123 (#55606) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem eltérő a film meg a a felirat fps-ja. Mert ha a felírat pl 25 fps akkor igen csak gondok vannak egy 24 fps-s filmnél vagy akármilyen eltérésnél. Ezért nem is megoldás a csúztatás ilyenkor mert mindig nagyobb lesz az eltérés és idegbajt kap az ember.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55609) SunMount3r válasza Beni2360 (#55608) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A felirat fps-nek önmagában nem sok köze van a video micro akadásokhoz. Itt a csúsztatás beállítása okozza, amit szintén nem kellene, tehát valami szoftveres bug.

(Az eltérő fps-ből adódó folyamatos csúszást is eliminálni lehet pl. SubEdit-ben a PointSync beállítással.)

(#55610) djnice válasza dgyuri0123 (#55606) üzenetére


djnice
veterán

Ha reprodukálható, akkor le kell menteni a log-ot és jelezni kell a fejlesztőknek. Ha Amlogic specifikus és nem Kodi, akkor javítani fogják.

(#55611) vargalex válasza tkomlosi (#55594) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen felbontásban használod a GUI-t? Valószínűleg valami miatt (azért kérdezem a felbontást, mert lehet, hogy éppen azért) a cpu-t nem kapcsolja alacsonyabb órajelre, míg lejátszás alatt a GPU dolgozik, azaz vissza tud kapcsolni.
Mit ad vissza nyugalmi állapotban, illetve lejátszás alatta a

cat /sys/devices/system/cpu/cpu*/cpufreq/scaling_cur_freq

parancs?

Alex

(#55612) dgyuri0123 válasza djnice (#55610) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Reprodukálható.. Pl Lost in Space sorozat összes része laggol a csúsztatott felirattól. Ha nem csúsztatom, nem laggol.

Hogy tudom én ezt elmenteni? Mármint a Log fájlt?

"csak a zene van"

(#55613) KTU válasza dugesz77 (#55509) üzenetére


KTU
addikt

Nekem is megérkezett az A95X F1 box.
Android ROOT-olt, ki be lehet kapcsolni.
A rajta lévő KODI fork-ot TVMC, (és még pár alkalmazást) töröltem, használhatatlan. Play-böl telepített OK.
Bluetooth nincs benne. USB-set raktam bele.

CoreElec, AlexElec: OK
device trees file
gxl_p281_2g.dtb
CoreElec alatt simán működik az infrás gyári távirányító :F :C
remote.conf file másolás nélkül.
AlexElec alatt nem működik, oda be kell másolni, bár ezt nem próbáltam. :U
Air Mouse-al használjuk.

CoreElec alatt pár óra HD stream lejátszás alatt, majd 70 °C a hőmérséklet.
Ezt soknak tartottam, szétszedtem. Csak le kell pattintani a felső, kijelző felőli sötét lapot, valamilyen plasztikkártyát elég végighúzni a két rész közt körben, és már lent is van, csavar nem fogja.
Utána alaplapot kicsavarozni 3 db csavar, plusz kijelző és infra modul 2db csavar.
Fontos!!
Vedd ki előtte a MicroSD kártyát, mert úgy nem akar kijönni. :U :D
A képen már a kicsavarozott, megfordított alaplap látszik.
Ház alsó, fehér részét kifurkáltam 1 mm-es fúróval a hűtőborda felett, a 4db kis "bak" közt.
Nem szép a sok lyuk így kis fúróval, lehet később kivágok egy részt, és berakok valami perforált lemezt.
De igazából TV mögött nem látszik. :U
Kicsivel nagyobb bordát raktam rá, így összerakva HD stream lejátszás alatt kb. 54 °C a legmagasabb hőmérséklet több óra elteltével is.
Ventit nem szeretnék belerakni.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#55614) tkomlosi válasza vargalex (#55611) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

szia

gui resolution: 1920x1080 50hz

az eredmények:

nyugalmi állapot
1512000
1512000
1512000
1512000

lejátszás közben
500000
500000
500000
500000

ez tv adás lejátszása, de lényeg látszik, hogy a cpu lényegesen lassabb frekin van.

ezzel egyébként lehet valamit kezdeni, hogy "semmit tevéskor" ne pörögjön annyira?

(#55615) vargalex válasza tkomlosi (#55614) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs bekapcsolva az RSS információ megjelenítése? Valami miatt 1,5 GHz-en megy a CPU. Nálam tétlen állapotban 250 MHz-re visszakapcsol. Esetleg nézz közben egy top kimenetet.

Alex

(#55616) tkomlosi válasza vargalex (#55615) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

nincs, a képen is látszik, hogy a Kodi csinál valamit. arról, hogy mit, nem lehet megtudni valamit?

[kép]

(#55617) vargalex válasza tkomlosi (#55616) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért fut nálad ennyi példányban a Kodi?

Alex

(#55618) tkomlosi válasza vargalex (#55617) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Passz. Alap CE, nem csináltam vele semmit

(#55619) tobias40


tobias40
veterán

Droid alatt hol lehet beállítani hogy ne kapcsoljon ki a készülék soha?
CE alatt megvan de itt nem találom,mert vak vagyok gondolom.. :)

CEC kikapcsolva van droid alatt.

[ Szerkesztve ]

(#55620) Ance


Ance
őstag

Üdv. Elhoztam a lejátszót nyaralni, de elfelejtettem, hogy itt csak HDready tv van, ezért nincs kép. Gondolom a túl nagy felbontás miatt. Sajnos a tv úgy hogy túl magas felbontású jelet kap, nem is enged hdmi-re kapcsolni.

Van arra mód, hogy beállítsam? Köszi.

A lejátszó A95X Max

(#55621) tobias40 válasza Ance (#55620) üzenetére


tobias40
veterán

CE alatt át kellene váltania,én is így jártam korábban LE alatt.

CE-vel jó lett,átváltott automatikusan az induláskor..

(#55622) Luissimo válasza Ance (#55620) üzenetére


Luissimo
veterán

Jo hogy mondod, akkor én elsem viszem ugyanolyan lejátszomat a Gunaras hotelba 😃
Viszek egy ChromeCastot inkább, Netflix és HBO GO-t nézni jolesz az,
Meg néhány pendrive 😃

[ Szerkesztve ]

(#55623) DroiDMester válasza Luissimo (#55622) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mert olyan nagyon bonyolult indulás előtt át állítani 720p re a felbontást úgy biztosan el fog indulni bármilyen TV.n aztán ott majd be állítod a TV tudása szerint!

(#55624) tobias40 válasza Luissimo (#55622) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen rendszerrel használod,CE vagy LE?

Vagy csak android? :U

(#55625) L3fty


L3fty
csendes tag

Vettem egy X96-os boxot a hálóba egy régebbi LG tv mellé. Meglepődve tapasztaltam, hogy a tv táv OK gombja bekacsolja a boxot - erről utólag találtam infót itt a fórumon is. Felraktam a LE-t a boxra és a remote.conf-ban átállítottam az on/off funkciót a box távjának egy másik gombjára. Az átállítás sikerült, az új gomb működik,a régi nem. Ugyanakkor a TV táv OK gombja továbbra is bekapcsolja a boxot. Van ötletetek, tudok ezzel valamit kezdeni?

(#55626) Pelican válasza L3fty (#55625) üzenetére


Pelican
őstag

Nem tudsz. A bekapcsolás infra kódja az ubootban van azt nem tudod egyszerűen átírni.
Másik romot próbálhatsz esetleg, amiben más kód van, de ha nem értesz hozzá, könnyen el tudod rontani egy nem rá való rommal.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55627) Ance válasza tobias40 (#55621) üzenetére


Ance
őstag

Android van rajta. Akkor nincs esély?

Szerk:

Hoppá. Sikerült. Kb. 10.-re. Azt nem tudom mitől, de most átváltott. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#55628) tobias40 válasza Ance (#55627) üzenetére


tobias40
veterán

Droid alatt sikerült?

Én nem próbáltam csak LE és CE alatt.

(#55629) L3fty válasza Pelican (#55626) üzenetére


L3fty
csendes tag

Rendben, köszönöm!

(#55630) bl4ze válasza Luissimo (#55622) üzenetére


bl4ze
veterán

OFF
húú az a Gunaras ritka ótvar hely. Mi is, és több ismerősünk jártuk ott meg: kaja szar, a szálloda szép, de az átjárás a fürdőbe és a fürdő olyan mint Csehszlovákia 1982 :(

.:. bl4ze .:.

(#55631) mexel válasza L3fty (#55629) üzenetére


mexel
veterán

Melyik X96 box? Az S905X? Abból van sok alaplapos, de van hozzá több féle rom is, igaz a táv bekapcsolója nagyrészt ugyanaz. Lehet hogy van olyan fw-m ami más boxról lett átpakolva x96-ra és más a bakapcsoló kód is, de ezt csak kb szeptemberben tudom neked megnézni. Plusz kell az alaplap pontos típusa is leginkább fotóval.

(#55632) L3fty válasza mexel (#55631) üzenetére


L3fty
csendes tag

S905x 1/8-as. Tegnap tettem rá hűtőbordát, úgy emlékszem pont ilyen az alaplap: https://prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_32773-32773.html
Holnap lefotózom, köszi a segítséget!

(#55633) tobias40


tobias40
veterán

(#55634) Ance válasza tobias40 (#55628) üzenetére


Ance
őstag

Igen. Droid alatt.

(#55635) Luissimo válasza bl4ze (#55630) üzenetére


Luissimo
veterán

régen járhattál arra, és akkor is rossz passzban lehettél :D , nem fikázunk
a szálloda szuper,
a konyha még szuperebb, kevés hotelben főznek ilyen meggyőzően, pedig nem egyben jártam már , elhiheted.
Az Erkel konyhája is legalább ilyen meggyőző.

a fürdő talán kicsit szocreal feeling, viszont a szállodai rész medencéi nekem tökéletesek,

és az idő kiváló lesz, 4 nap Hawai :)
megéri pestről lemenni.

hidd el, hogy nem véletlenül megyünk vissza, márciusban voltunk, akkor meggyőzött a hotel, most megismétlünk ujra egy négynapos csomagot.
Jóó, nem egy Gyula, nem is Baden-Baden, de nem mondanám ótvarnak :)

ÉS a műsor és a tv műsor is jó lesz esténként...

(#55636) mexel válasza L3fty (#55632) üzenetére


mexel
veterán

Ne kapkodj, csak ősszel lesz már rá időm :(

(#55637) Roland861010


Roland861010
addikt

Hali

Mecool MS8Pro L -t össze lehet úgy tenni hogy a belső tárolón legyen a gyári rendszer és a CE is és bármikor át tudjak váltani köztük ?

(#55638) kikinda2 válasza brazso (#54365) üzenetére


kikinda2
tag

Szeretném megtudni, hogy a Beelink GT1 - A Ultimate box Voice Remote távja használható-e CE -vel vagy rendelni kell hozzá légegeret? Ha kell rendelni, akkor milyet?

(#55639) dgyuri0123 válasza kikinda2 (#55638) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2.4G-s Voice remote, ezt azt jelenti nálam, hogy nem IR táv, hanem légegér, de lehet hogy tévedek.

"csak a zene van"

(#55640) DroiDMester válasza kikinda2 (#55638) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha már megvan a készülék akkor tudod hogy, van hozzá egy mini usb-s vevő egység ha azt nem dugod be akkor csak a POWER gomb működik a távon a többi gomb RF módban megy, tehát CE alatt nem kell semmiféle mókolás, működni fog minden funkciója(kivéve a power gomb mert az infrán megy csak) de kikapcsolni ki lehet lehet ugye a bal felső sarokban lévő ikonnal is, bekapcsolni meg menni fog az infrán.

(#55641) kikinda2 válasza DroiDMester (#55640) üzenetére


kikinda2
tag

Nem nincsen még meg. Csak szerettem volna tudni, kell-e még hozzá beszerezni valamit. Ezer köszönet nektek.

(#55642) Pelican válasza kikinda2 (#55638) üzenetére


Pelican
őstag

Szerk: Ja, már válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55643) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ebben tudnátok segíteni? Ez esetleg nem valami CE vagy kodi beállítást igényel?

(#55644) bl4ze válasza Luissimo (#55635) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, úgy van. Pár éve volt : abban az időben többen is nagyon befürüdtünk vele : soha többet Gunaras :)

Jó pihenést, lehet tanultak a sok sok hibából, és azóta minden rendben van.
A szálloda+szoba rendben volt, a többi akkor nagyon NEM :)

.:. bl4ze .:.

(#55645) Roland861010


Roland861010
addikt

Mennyire érdemes egy 912-re Linuxot tenni ?

Csak T..re kell!

(#55646) footy


footy
addikt

Sziasztok!

mecool m8s-et (libreelec 8.2.3.1) cserélek mecool k1pro-ra (coreelec 9.0.2), azt szeretném ha megmaradna a mediaadatbázis.(látott filmek+sorozatok)
Elég ha az advancedsettings.xml-ben megadom a MYSQL adatbázis helyét, vagy a megosztások útvonalának is meg kell egyeznie? (az nehéz lesz, mert manuálisan mountoltam libreelec alatt)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#55647) DoItYourself válasza Roland861010 (#55645) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kb. annyira, mint CoreElecet. Egyébként CE alatt is lehet torrentezni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55649) Met


Met
nagyúr

Két problémám lenne.
1. 3 könyvtár van NAS-on, sorozatok, filmek és hd. Utóbbiba a "megtartós" filmeket tárolom. Néha megnéznék innen 1-1 filmet de ha hozzáadom a médiatárhoz akkor bekerül a filmek közé és akkor nagyon sokat kell lapozgatni mire megtalálom amit keresek.
Kitaláltam hogy hozzáadom a médiatárhoz hd könyvtárat, hozzá adom az ott lévő filmeket a kedvencekhez, majd töröltem a média tárból a hd-t, így a kedvencekben ott maradtak a filmek csak nem tudom lejátszani őket.
Erre van valami megoldás hogy tudom elérni azt a könyvtárat ami nincs a médiatárhoz hozzá adva?

2. Film nézés közben megszoktam hogy egy film alatt 1 esetleg kétszer elmegy a hang, (az erősítő nem kap jelet) nem zavart, viszont pár napja zavaróan sokszor megy el a hang. De úgy is el megy a hang hogy az erősítőn nem látom hogy megszakadna a jel.
Video: [x264] High@L4.1, CRF, 1280x534, 23.976 fps
Audio: [DTS/AC3] HuN 5.1 1509, EnG 5.1 640

itt az angol hang akadt meg sokszor, a DTS hanggal kb. egyszer akadt meg

Codec..........: x264, L4.1
Resolution.....: 1280x694
Bitrate........: 8 396 Kbps
Fps............: 23.976

Format.........: AC3
Language.......: English
Bitrate........: 640 Kbps
Channels.......: 6 (5.1)

itt kb. 20 perc után kezdett el szakadozni

Egy változás történt, kicseréltem a hangfalszettet, az erősítő maradt csak a hangfalak lettek újjak és a korábbi passzív sub helyett aktív került a rendszerbe.
A lejátszóból optikán keresztül megy a hang az erősítőbe.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55650) Patice válasza Met (#55649) üzenetére


Patice
nagyúr

2. Milyen optikai kábelt használsz? Más kábellel próbáltad?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.