Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89451) Czo válasza DarthSun (#89450) üzenetére


Czo
őstag

Igen, arra gondolok, hogy az a szam tul nagy. Ha fogsz valami nagyobb terhelesu fogyasztot, majd mellette kikapcsolod a gepet, akkor kb nem lesz merheto a kikapcsolt geped fogyasztasa.

(#89452) DarthSun válasza Czo (#89451) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Értem, majd sort kerítek rá, most kivettem már az elosztóból a fogyasztásmérőt. A 24/7- es gépet úgyis le kéne mérni, elég sok cucc van benne, a táp pedig "csak" 600 W. Bár sztem tuti elegendő, de kíváncsi vagyok mennyit eszik. Papírformában összeadva pár Wattal kevesebb jött ki, mint amikor szét voltak szórva a vinyók.
Mondjuk a standby- nek ennél sincs jelentősége, mivel ez folyamatosan megy, csak akkor van lekapcsolva, ha nem vagyok itthon, de akkor az elosztó is.

A 3 test probléma nem megoldható, a jövőbeli kvantumszámítógépek számára sem, az Univerzum hátralévő időtartamát nézve sem. A proton 2D-be kiterítve körbeér egy bolygót, 11 dimenzióban ismét visszalép a kvantumméretre.

(#89453) arn


arn
félisten

vki hasznal 90es evekbeli bezs speakert? van vmi normalisabb a rolandon kivul?

meg egy commodorenak cimkezett escomot talaltam, ami relativ normails, meg van az a szokasos "x szaz watt pmpo" ezer fele brand alatt arult nagyobbacska.

ezeken kivul? persze mind szar egy studiodobozhoz kepest, de megis csak vmi ilyesmiket hallgattunk anno.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89454) Czo válasza arn (#89453) üzenetére


Czo
őstag

Tipusra nem emlekszem. Nekem ehhez hasonlo volt anno. A hasonlo alatt azt ertem, hogy bezs szinu volt, es nem volt rajta jack dugo. Minden mas stimmel. A markara mar nem emlekszem, de 6W volt, a dobozon is ezt hirdettek. Ez meg a PMPO bekoszonte elotti termek :) De igen hamar radugodott egy Videoton erosito a gepre, igy nem sokat szolgalt ez.

Szerk: a kep ugy jott elo, hogy a googleba beirtam a kepkeresobe, hohgy 6w power speaker.

[ Szerkesztve ]

(#89455) quailstorm válasza arn (#89453) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Altec Lansing esetleg. AVS200 egész használható, igaz az már 2001. Korábbiakat nem ismerem, de találsz típusokat bőven.

(#89456) zotyesz66 válasza arn (#89453) üzenetére


zotyesz66
őstag

nekem van egy cambridge soundworks 4.1 szett, az mondjuk inkább 90-es évek vége, de a színe bézs, a hangja meg kellemes, bár nem vagyok vájtfülű.

(#89457) thibeni


thibeni
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:
Adott egy Bannsan BS-5 PCI ESS ES1938S Solo-1 hangkártya, amit szeretnék működésre bírni egy régi Windows 98 SE rendszert futtató számítógépen. A gépben egy VIA VT8237A chipset-tel ellátott alaplap, egy pentium 4 3.00 GHz processzor és egy Asus v3800 AGP videokártya van.

Először, amikor beszereltem a kártyát, egyáltalán nem látta a rendszer, nem jelent meg egyáltalán az eszközkezelőben sem. Egy kis vacakolás után sikerült, megoldani ezt a problémát úgy, hogy a BIOS-ban a PCI beállításoknál a Latency Timer-t 32-ről 64-re állítottam. Nem tudom mi lenne itt a legmegfelelőbb beállítás, de így már megjelent az eszközkezelőben a kártya.

Neki is kezdtem a driver feltelepítésének. Az alábbi oldalon található Win98-as driverrel próbálkoztam, de valamiért nem működik a kártya. Nincs hang és az eszközkezelőben is hibát jelez.
https://www.philscomputerlab.com/ess-es1938s-solo-1.html


Próbálkoztam többféle verzióval, de egyik se működött. Nem vagyok egy nagy expert a témában, szóval lehet hogy csak én bénáztam el valamit.

Mit kellene tenni? Mit lehetne még kipróbálni, hogy működésre bírjam?

Beszúrtam még ide a BIOS-ról néhány képet, ezen látható még néhány infó a gépről, nem tudom hogy szükséges-e.

(#89458) Czo válasza thibeni (#89457) üzenetére


Czo
őstag

A latency timer azt kontrollalja, hogy 1-1 eszkoz meddig rabolhatja el a buszt. Tehat, hibas beallitas eseten a kartyanak ugyonugy latszodnia kene. Amibe beleszolhat, az az aktiv atvitelek, de nem a pci inicializacio. A kartya biztos, hogy jo? Mas gepben probaltad?

(#89459) thibeni válasza Czo (#89458) üzenetére


thibeni
csendes tag

Próbáltam másik gépben, ott sem látta a Windows egyáltalán a kártyát, bár igaz, hogy egy modernebb windows 7-es gépben próbáltam.
Elvileg jónak kellene lennie, Hardveraprón vettem a kártyát, azt mondta az eladó, hogy tesztelte.

(#89460) Czo válasza thibeni (#89459) üzenetére


Czo
őstag

Ha nem latja a kartyat egyaltalan, akkor az a kartya tobb, mint valoszinu, hogy nem jo. Nekem van olyan Live 5.1-em (SB0200), ami, mint PCI eszkoz latszik, de a driver betoltodese utan platformtol fuggetlenul (macos, linux, windows 98, windows xp) osszecrashelteti a gepet.

(#89461) anaqer válasza arn (#89453) üzenetére


anaqer
veterán

A Jazz Speakers márkában voltak viszonylag tűrhető darabok... nekem egy alulra lekeskenyedő példányom volt a kilencvenes években, ami nem volt bántóan dobozhangú, de hirtelen nem találok róla se képet, se típusszámot a neten. (Nagyobb volt, mint Czo-sé.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#89462) Czo


Czo
őstag

En kozben azon gondolkodom, hogy az enyem ESCOM lehetett. Hirtelen otlettol vezerelve, ra is kerestem, hogy escom lautsprecher, de semmi hasonlot nem dobott ki.

(#89463) envagyok válasza thibeni (#89457) üzenetére


envagyok
veterán

Pucold le a pci csatlakozó érintkezőit, meg takarítsd ki a slotot.
Sokszor ilyen apróság számít.
Néha érdemes másik slotba tenni.

[ Szerkesztve ]

(#89464) envagyok válasza arn (#89453) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam Altec Lansing ACS300 van, nagyon elégedett vagyok vele.
Több gyártmányuk van, meg a yamaha-nak is létezik [link]

(#89465) arn válasza Czo (#89454) üzenetére


arn
félisten

Nah ez a tulhypeolt roland, ugyanugy aranyarban megy, mint a tobbi tultolt cucc.


Ez meg a nepszeru, mindenfele brand alatt arult.


Az escom meg ezt nyomta commodore nev alatt

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89466) r0b3r válasza arn (#89465) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az első tetszik. Illene a Roland-Boss keverőmhöz. :) :DDD :B

(#89467) arn


arn
félisten

Vegigporgetve az elerheto escom arlistakat, csak ilyen kis hitvany dbokrol talaltam kepet, de mar akkor is ment ez a tajvani watt (1994).

25 watt

de google a baratom, ez volt a 80 watt… :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89468) arn válasza r0b3r (#89466) üzenetére


arn
félisten

Tobbet kernek erte, mint egy modern studiomonitorert :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89469) envagyok válasza arn (#89468) üzenetére


envagyok
veterán

Csak Modern stúdiómonitorból Dunát lehet rekeszteni :))
Én csak azért nem vettem eddig, mert Japánból, meg USÁ-ból nem merek/akarok.

(#89470) arn válasza envagyok (#89469) üzenetére


arn
félisten

De azok jol is szolnak, ez meg max a korszakhoz kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89471) FoxiestFox válasza arn (#89468) üzenetére


FoxiestFox
félisten

LGR szindróma.

(#89472) Fred23


Fred23
nagyúr


Tegnap találtam. Sok -számomra fontos- alkalmazásban az 1.4-es Athlon veri a 2.0-ás P4-et, pedig időrend alapján az Athlon Thunderbird 1.4 GHz legközelebbi ellenfele az 1.8 GHz-es P4 (Willamette) volt, nem is a csúcs P4. (Előbbi 2001-06-06, utóbbi 2001-07-02 Wikipédia szerint.) Mondjuk ha azt nézzük, hogy az Athlon XP-k megjelenéséig -október 9.- az 1.4-es volt a legerősebb Athlon, vehetjük akár a legerősebb Willa P4-et is a közvetlen ellenfelének. Csak éppen akkor már az is megáll, hogy a Palomino magos Athlon XP 1900+ ellen küldjük a Willamette 2.0-ás P4-et, mert annál meg Intel oldalon nem volt jobb asztali proci 2002 elejéig (Northwood). :) Vagyis szerintem akkor vagyunk maximálisan korrektek, ha maradunk annál, hogy 1.4-es Athlon TB vs 1.8-as P4 WM.
Ettől függetlenül a Willamette se olyan rossz, mint sokan gondolják, annyi, hogy a Palomino magos Athlon XP ellen már tényleg kevés; de a Thunderbird-ök ellen még megfelel, ha csak a teljesítményt nézzük, nem az akkori ár-érték arányt.)
Perpill rákattantam a Willamette tesztekre. :D

(#89473) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jó napot embörök!
Szeretnék tájékozódni, h pontosan mi is ez az izé a képeken (alaplap azt vágom, meg gondolom 486-os procc kell bele)?
Épp fürdés után van, kicsit még nedves. Hátulján látszik, h cseréltek már rajta egy-két bizbaszt.








[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#89474) arn válasza flymi (#89473) üzenetére


arn
félisten

486 isas lap, a chipset labai kisse ossze vannak kuszalva. A masik foglalat valszeg weitek koproci - erdekes lap.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89475) flymi válasza arn (#89474) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R
Közben kiderült, hogy amit javításnak véltem az csak masszív retek. Tehát nincs rajta gányolt forrasztás. :C
Tudom ez nem árazós topic, de működőképesen mennyit érhet nagyjából?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#89476) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Böngészők Chrome -nál már minimális követelmény a SSE3 utasításkészlet, azt lehet sejteni mi lesz a következő szint amire lépni fognak? (vagy esetleg onlly 64 bit OS, ugye Linux-on nincs már 32 bitesre Chrome)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89477) thibeni válasza Czo (#89460) üzenetére


thibeni
csendes tag

Valószínűleg tényleg hibás, Windows Xp alatt nem ír hibát, olyan mintha minden megfelelően működne, de hang nincsen. Windows 98 és ME alatt meg különféle driver verziókkal próbáltam de vagy hibát jelez az eszközkezelőben, vagy a rendszer indulása helyett egy kékhalál fogad. Megtisztítottam a PCI érintkezőit is, meg próbáltam több slot-ban, több gépben is, de egyáltalán nem akar működni :(

(#89478) Czo válasza thibeni (#89477) üzenetére


Czo
őstag

Vizualis elvaltozast nem latsz a kartyan? elvalt forrasztas vagy osszeero lab?

(#89479) thibeni válasza Czo (#89478) üzenetére


thibeni
csendes tag

Nem látok rajta semmi rendelleneset, talán annyit, hogy az egyik kondenzátor ferdén áll, de úgy tűnik jól érintkezik, a forrasztások is jónak tűnnek.

(#89480) winhate válasza frescho (#86638) üzenetére


winhate
őstag

Szeva

Itt irtad " Egy Apple vagy Amiga alapú UX-et kéne még összerakni."

Valamelyik winyamon van ha jol emlexem, ha erdekel szolj.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#89481) zoltanz válasza Fred23 (#89472) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Árban nagy Difi volt, P4-Athlon (még a Celeron is drága volt)

Tartottam meg egy P4 2.0 Northwood-ot, jó hasonlítgatni hozzá mert, Willamette is volt hasoló alap/Fsb órajelű (Cache változott 256->512 KB és a Tdp csökkent 75->52 W)
Igaz csak késői deszkám van i875P, de majd a Ram-ok Single Channel-ben lesznek hajtva.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89482) envagyok


envagyok
veterán

Lenne egy kérdésem a socket 3 486-os alaplapokkal kapcsolatban.
Látom, hogy létezik belőlük csak isa-s, isa+vlb-s, isa+pci-os, isa+pci+vlb-s
Mia ritkasági sorrend ezeknél?

(#89483) DarthSun válasza envagyok (#89482) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

isa+pci+vlb-s
isa+vlb-s
csak isa-s
isa+pci-os

Sztem ez a sorrend, felül a legritkább.

A 3 test probléma nem megoldható, a jövőbeli kvantumszámítógépek számára sem, az Univerzum hátralévő időtartamát nézve sem. A proton 2D-be kiterítve körbeér egy bolygót, 11 dimenzióban ismét visszalép a kvantumméretre.

(#89484) arn válasza Fred23 (#89472) üzenetére


arn
félisten

A 3ghzes nwig keves dologban volt jobb az intel. Meg persze ott volt az is, hogy az kisebb xpt olyan orajelre tuningoltad, ami nem is volt piacon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89485) Fred23 válasza zoltanz (#89481) üzenetére


Fred23
nagyúr

Óriási volt a difi, vagyis aki az ezredforduló idején, 2001 elején kezdett gépet építeni, annak nagyon adta magát a S462 és az Athlon/Duron. Nekem eszembe se jutott, hogy esetleg PIII-as vagy P4-es konfigot építsek, nem lett volna logikus lépés egyik se.

Ha jól emlékszem, ilyen proci nekem is van eltéve. Szeretnék egyszer csinálni egy mérkőzést a következőkkel: PIII 1 GHz, PIII 1133S, PIII 1266S, P4 1.8 GHz (NW), P4 2.0 (NW), Athlon 1333 (TB), Athlon 1400 (TB), Athlon XP 1800+.

Ehhez kapcsolódó:

Egyébként külön nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a PIII-S 1266-os lenyomná -e a P4 2.0 (WM)-et. Nagyon hasonló teljesítményt nyújthatnak, alkalmazástól függhet, ki nyer éppen.

arn: Így látom én is kábé. Az első nagyon jó Intel proci, ami már szerintem jobb, mint az AMD-s ellenfele, az a 800-as FSB-s, 2.8-as, HT-s P4. Inkább választanám, mint egy Barton magos, 2800+-os XP-t.

[ Szerkesztve ]

(#89486) envagyok válasza DarthSun (#89483) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#89487) arn válasza DarthSun (#89483) üzenetére


arn
félisten

Szerintem az isas ritkabb, mert akkor draga volt meg, es keves volt beloluk. Meg volt eisa is. A pciosbol sem biztos, hogy tobb van, mint vlbbol, mert addigra mar nem volt meno - es a retro piacon nincs respectje. A vlb inkabb tulhypolt, mint ritka - a legjellemzobb volt a 486 fenykoraban.

szvsz vhogy igy, az evekkel es a korabeli arukkal osszefuggoen:
93 elott eisa, isa ezek ritkak, csucsot kepviseltek
93 a 386/486 lapok elterjedtek, nativ 486 vlbvel ritka
94 vlbs lapok megfizethetoek, pci draga es ritkabb
95 vlb lapok olcso, kifuto cuccok, pci meg dragabb
96-97 pci a tipikus, de mar budget szinten megy (socket7 a nepszeru)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89488) FoxiestFox válasza Fred23 (#89485) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak az a baj, hogy aki úgy épített gépet, hogy azon azért játszana a régi játékaival is, ahhoz nem ártott egy ISA.
462-n elég ritka, ha jól tudom, PIII-on pedig szinte minden lapon akad 1-2. Ha most kéne vennem ISA 462-es lapot, valszeg egy vagyon lenne.

(#89489) Fred23 válasza FoxiestFox (#89488) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehetett kapni ISA-s 462-es lapokat, bár tán tényleg nem volt sok. Mondjuk mintha régebben pont linkeltem volna ebbe a topikba egy egész jó árút eBay-ről. Néha ki lehet fogni egyet-egyet postázással együtt is 20k alatt.

(#89490) DarthSun válasza arn (#89487) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valószínű hogy igazad lehet... :U
Én nagyjából összeszámoltam melyikből mennyi van a saját gyűjteményemben. Beszerzési esélyeket nézve 22 évet fog át, 2000- től kezdtem gyűjteni a retrokat, elég nagy mintavétel. Akkoriban az első selejtezés, amit nem hagytam ott a kukásoknak, full 486 ISA+PCI és S7 ISA+PCI(1-2 AGP) volt.
-persze a megállapításom szubjektív
-valamint nem időrendi, hanem abszolút beszerzett mennyiségen alapul
-ha naptárazós gyűjtést nézünk, akkor nagy eltérések lehetnek az esélyekben, valszeg nehezebb egy-egy adott évre vetített hardverelemet beszerezni, annak könnyebb dolga lehet, aki nem ragaszkodik ehhez
-az említett 22 év alatt a fenti esélyek is folyamatosan módosulhattak, úgyhogy elég bonyolult lehet, ha a mai napi beszerzési esélyeket vesszük, akkor meg össze kéne számolni, miből mennyi ajánlat van éppen.

A 3 test probléma nem megoldható, a jövőbeli kvantumszámítógépek számára sem, az Univerzum hátralévő időtartamát nézve sem. A proton 2D-be kiterítve körbeér egy bolygót, 11 dimenzióban ismét visszalép a kvantumméretre.

(#89491) Fred23 válasza FoxiestFox (#89488) üzenetére


Fred23
nagyúr

Rákerestem, ezeket mind én linkeltem be:
:)

(#89492) FoxiestFox válasza Fred23 (#89491) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen emlékszem, akkor tudatosult bennem, milyen ritka volt rajtuk.

(#89493) arn válasza DarthSun (#89490) üzenetére


arn
félisten

Az emberek hajlamosak raulni a nem ritka, de tultolt dolgokra, mint a gus, voodoo. En gyakran nem latok relaciot az arak, a ritkasag, vagy a hwtorteneti jelentoseg kozott - sokminden befolyasolja. Azok keresettek, ami vminek a csucsa, esetleg elso, stb, vmikor meg szimplan felkapjak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89494) arn válasza FoxiestFox (#89492) üzenetére


arn
félisten

Pont forditva :)) az intel a nativ tamogatast a bxel kifuttatta (1998), a via meg a kt133aval (2001) is tamogatta. Ez volt az utolso lapom, amiben a gus ment. Abit, epox, ilyesmik.

Az mas kerdes, hogy bxre szinte mindre raktak, a vias lapoknal meg addigra alig hasznaltak isa kartyat, es azert maradt el - 2000re kezdtek kikopni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89495) Czo válasza arn (#89494) üzenetére


Czo
őstag

Es ott a PC 2001 is, ami behozta a Legacy Free PC fogalmat. Meg aszem az MS sustem builder design guide is tiltotta mar az ISA-t 2000-ben is.

(#89496) Fred23


Fred23
nagyúr

Felnéztem Vaterára, és azonnal megvettem:

Volt ilyen lapom. :C

(#89497) frescho válasza winhate (#89480) üzenetére


frescho
addikt

Azóta az almás már megvan és ha elkészül az új leendő primary A2000, akkor a jelenlegiből faragok majd valamit. Ha ehhez van valami telepítőd, akkor az jól jönne, mert még nem mentem utána. Akkor már csak idő kellene, de amikor azt hiszem, hogy kint vagyok a vízből mindig kiesik valami csontváz a szekrényből.

https://frescho.hu

(#89498) winhate válasza frescho (#89497) üzenetére


winhate
őstag

Amiga ra unix tudomasommal csak a3000 es a3000ux ra van hivatalosan.
Amugy a1200 re egyik ismerosom felrakta es forgatta a cumokat.
Kb fapad cli re emlexek meg norton szerusegre de megkerdezem ha gondolod.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#89499) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

(#89500) flymi válasza FoxiestFox (#89499) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Teljesen rendben van, mondjuk az egyik lapban benn maradt a cpu.
Nincs itt semmi látnivaló, kérem oszoljanak. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.