Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) Czo válasza envagyok (#88696) üzenetére


Czo
őstag

Ha mindenkeppen olyan megoldast akarsz, ahol nem kell megbontani a gepet, akkor nem egyszerubb ha kozvetlenul a parhuzamos porton osszekotsz ketto gepet, es ugy masolsz? Pl. a norton commander is tartalmaz beepitve ehhez tamogatast, de tuti talalni ehhez kisebb szoftvert is. A sebessege ugyonolyan lassu lesz, mint az LPT porton mukodo tobbi megoldasnak.

(#88702) fatpingvin válasza Czo (#88700) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem tudom mik ezek de ha a válasz nem az még egy ok arra hogy ne is akarjam használni.

ez a kis mütyür egy eléggé modern fejlesztés, továbbá nem tűnik nekem egy borzasztóan összetett dolognak. ergo semmi nem indokolja hogy NE legyen nyilvános legalább a driver source meg a manual. hogy a hardverre nincs publik doku az még azt mondom OK, nem akarja a fejlesztő hogy a kicsi kínai elkezdje vacak alkatrészekből olcsóbban gyártani és piacra dobni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88703) envagyok válasza fatpingvin (#88699) üzenetére


envagyok
veterán

A vevők csak szuper értékeléseket adtak.
Ha működik, nekem mindegy hogy van-repo.

Más kérdés:
Format x: /s paranccsal bootolhatóvá teszi a mediát a dos, de akkor az a dos verzió lesz, ami alatt megformázom.
Ilyen formázás után mit lehet csinálni, hogy más dos verzió legyen aztán? Elég a fileokat kicserélnj?
Vagy létezik valami speckó format program, amin létezik opció különböző dos verzióknak megfelelő system file-okat tartalmazó formázás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88704) Czo válasza fatpingvin (#88702) üzenetére


Czo
őstag

Mi koze a modernitasnak ahhoz, hogy a fejlesztoje kozze akarja-e tenni, vagy nem? Ez pusztan akaraton mulik. Szerencsere se az nem kotelezo, hogy valami opensource legyen, se az sem, hogy ne legyen. Nem lesz attol se rosszabb, se jobb a termek.

(#88705) Czo válasza Czo (#88704) üzenetére


Czo
őstag

Technikailag igen :) Eleg kicserelni. De ha "copy"-val cserelned, az nem jo. A "kernelnek" adott sectorba kell kerulnie. Hogy ez ne legyen megis pilotavizsgas, letre lett hozva a SYS parancs. Ezzel lehet elhelyezni a rendszerfileokat ugy, hogy a BIOS is megtalalja. Particio merettol fuggoen a FORMAT szokott mondani olyat, hogy nincs eleg memoria. No, akkor is a SYS lesz a baratod, amit raengedhetsz formazas utan.

(#88706) envagyok válasza Czo (#88701) üzenetére


envagyok
veterán

Ez tervben volt egy mini atomos pc-vel, de nehezebb párhuzamos kábelt szerezni, mint a zip drive-ot.
Konkrétan minden pc-st embert, boltot végigkérdeztem a környéken, senkinek sincs.
Azt mondjuk nem tudom meg lehet-e csinálni, hogy headless legyen, azaz a total commander automatikusan induljon master párhuzamos módban...

Egy szempontból nem jó különben, ha pl. a mfm/ata hdd-t még low level formázni, partícionálni, stb. szeretném, mert gondolom nem lehet távolról indítani ehhez a segédprogramokat, viszont az ebayes cucc, vagy a zip az egy drive, amiről indíthatok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88707) envagyok válasza Czo (#88705) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor ez valahogy úgy megy, hogy mondjuk minden dos verziót külön könyvtárba teszek, és onnan indítva egy sima format meghajtó:
Majd
sys meghajtó:
Paranccsal a megfelelő dos verzió bootolódik be a formázott eszközről?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88708) Czo válasza envagyok (#88706) üzenetére


Czo
őstag

Ezeket a kabeleket nem venni kell, hanem venni csatlakozot es megforrasztani magadnak. Ha surgosen kell, akkor hestore, ha raer, akkor aliexpress. Ez utobbi olcsobb, de sokszor gagyibb is. Ha veszel 2 marek csatlakozot, akkor meg gyakorolni is tudsz es belejossz a forrasztasba (ha forrasztocuccra se akarsz kolteni, akkor eldobjatosnak vasarolsz egy 3-4 ezer forintos lidlis, parkside pakat).

Nem csak az NC tudja ezt a modot, egy csomo mas szoftver is letezik erre. Van olyan, amit elinditva, a megadott path-ot egyszeruen kiajanlja. A protokoll, a legtobb szoftvernel kb ugyonaz, igy sok menni fog egymassal.

(#88709) Czo válasza envagyok (#88707) üzenetére


Czo
őstag

A SYS az adott lemezrol, amin eppen vagy (vagy megadsz) viszit at a rendszerfileokat a megadott lemezre. Tehat 1 lemezen, 1 DOS lesz, amit igy at tudsz koltoztetni.

(#88710) envagyok válasza Czo (#88709) üzenetére


envagyok
veterán

"Van olyan, amit elinditva, a megadott path-ot egyszeruen kiajanlja."
Ezt mi tudja?

Akkor minden dos verzióhoz kell egy bootlemezt gyártani :(
Külön könyvtárból nem megy.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88711) Czo válasza envagyok (#88710) üzenetére


Czo
őstag

Hat a nevere en mar nem emlekszem, de a Gugli biztos segit.

(#88712) fatpingvin válasza Czo (#88704) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván nem kell, kinek mi, számomra kizáró ok hogy ki vagyok szolgáltatva a tervezőnek/fejlesztőnek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88713) envagyok válasza DarthSun (#88691) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm.
Van ott minden jó :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88714) frescho válasza envagyok (#88696) üzenetére


frescho
addikt

Van hozzá hákolt driver, az talán megy, de én még mindig az XT-IDE-t preferálom, vagy a Gotek-et.

szerk: keress rá a laplink-re. Azon keresztül lehetett másik gép meghajtóját mountolni, ment párhuzamos porton.

fatpingvin: Van lpt progival, csak kb 30 másodpercig kellett keresgélni. OK, nem source, de amikor simán letölthető az már nem vagy kiszolgáltatva... [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#88715) petakpa1 válasza envagyok (#88656) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, a választ mindenkinek, akkor belenyugszok, hogy ebbe csak egymagos P4-et tehetek.
Megpróbálok lőni egy P4 661-et, ez már Cedar Mill magos 0,065 micronos, így csak 86W TDP-s szemben a 115W -os Prescotokkal.

Sajnos eBayen horror árban vannak, Ali meg mindenféle procit feldob, de 661-est nem :( E két helyen kívül hol érdemes még régi és ritka CPU-kra vadászni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#88716) Bile Demon válasza petakpa1 (#88715) üzenetére


Bile Demon
őstag

Aliexpress, HA, kuka mellett.

Bruhe

(#88717) hokuszpk válasza envagyok (#88390) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

úúú ez valami nagyon új pctools, az 1.0 volt az igazi :D
nc helyett pathminderrel operal még valaki ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#88718) envagyok válasza Bile Demon (#88716) üzenetére


envagyok
veterán

Azért a p4 560,570,660,670 vagy sima 3.6, 3.8ghz nem igazán jön szembe a kuka mellett, hardveraprón is csak egyszer láttam drágán. Én is nehezen szedtem össze külföldről őket.
Ezek 400-600 usd-s procik, nem sokan vettek annyiért.
Jellemzően a 3-3.2GHz-es darabok érhetőek el.
Amiket ha tuning lapod van ugyanúgy 2 kattintással fel tudsz húzni 3.6-3.8-4ghz-re könnyedén, és jobban is jársz, mert a magasabb fsb-től még gyorsabb lesz.
Szerintem ez egy költséghatékony megoldás.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88719) petakpa1 válasza envagyok (#88718) üzenetére


petakpa1
őstag

FujitsuSiemens D1826-G41 GS1 lapom van, ami szerintem se nem tuningbarát, se nem egy különösen érzékes deszka. Ne is kérdezd, miért foglalkozok vele egyáltalán... :DDD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#88720) envagyok válasza petakpa1 (#88719) üzenetére


envagyok
veterán

Van egy msi lapom, ha eljössz érte, elviheted.
Érdekes cucc, kombó lap ddr, ddr2 is megy bele.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88721) hokuszpk válasza Czo (#88659) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jah, akkoriban az volt az Intel baja, hogy a Rambus szerzodes kototte a kezuket, egy ideig nem csinalhattak ddr memoriat kezelo chipsetet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#88722) hokuszpk válasza envagyok (#88703) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

felbootolsz floppyrol, aztan
sys x:
de a format es a sys is azt az os -t teszi fel, ami be van bootolva, tehat pl. ms-dos 5.0 alol csak valami nagy varazslattal fogsz tudni dr-dos -t okozni; mintha a Norton utilitynek lett volna sajat eszkoze erre, de nem teszek ra nagy osszegu fogadast.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#88723) fatpingvin válasza hokuszpk (#88721) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért is nagy kár volt hogy ilyen agyonlicenszelt baromság volt, mint technológia igen érdekes volt, kár hogy eltűnt. asszem playstationökben használták a legtovább.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88724) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Kicsit zavarban vagyok, ezért kérdezek.
386-os alaplap amiben van hely 486-os procinak is és van rajta VLB slot. Jelenleg csak 386-os proci van benne (nincs 486-os procim). Ebben a felállásban működik rendben a VLB slot? Valahol azt olvastam régen hogy az 486-hoz lett kifejlesztve, de máshol meg azt olvastam hogy elvileg mennie kellene, meg azt is hogy kártyája válogatja, szóval elbizonytalanodtam.
Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Ha igen, akkor megosztaná velem? Köszönöm szépen! :R

(#88725) Czo válasza Hosssszu (#88724) üzenetére


Czo
őstag

A 486 megjelenese utan, annak buszahoz keszult, de mivel a 386-os es a 486-os kb egyforma (marami a buszt illeti), ezert mukodik 386-os CPU mellett is, ha az a CPU DX. Ha SX, akkor ertelemszeruen a labak nagyresze log a levegoben, mert nincs hova bekotni a prociban.

(#88726) arn válasza Hosssszu (#88724) üzenetére


arn
félisten

Ugyanugy megy

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#88727) zoltanz válasza MasterDeeJay (#88588) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Minőségben jobbak egyértelműen, vrm hűtés sem agyoncsicsázott. Ha eleve jól van megcsinálva a vrm akkor nem kell akkora batár nagy nagy borda mint a gémer lapokon. Pl 100w alatti procinál nem is kellene vrm borda, nálam a supermicro lapon pici vrm borda van a 200-300w-os total tdp procikra."

VRM minősége, hatékonyságának szerepe (hűtésének milyensége) igencsak megnőt.
Egy IGP esetében sem mindegy mennyire van a határra méretezve hűtése (ha tuning is fontos)
Cpu-nál notebook-okban megesik pl lehet nem érdemes nagyobbra cserélni, (ha egyáltalán megthetető) mert túlmelegszik a Vrm és droppol a processzor.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#88728) Hosssszu válasza Czo (#88725) üzenetére


Hosssszu
őstag

Czo és arm: Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R
Akkor elkezdem bátran nyüstölni a cuucot(szerencsére DX prociról van szó). :)

(#88729) Hosssszu válasza Hosssszu (#88728) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hát sajnos nekem nem akar működni. :(
Egy [link] lapról van szó winbond IO kártya és trident VGA kártya sem megy.
VGA nem csinál semmit(nincs kép), IO kártya szintén nem(BIOS szerint HDD controller fail). Az a VLB slot ISA kártyával használva teljesen jól működik. A linken átnéztem a jumper lehetőségeket, de egyik sem érinti a VLB slotot. :(

Ugyanitt ingyen elvihető (egy másik 386 alaplap), "KB error" vagy valami hasonló hibaüzenettel. Lényeg hogy nem érzékeli a billentyűzetet. Hátha valaki lát benne fantáziát. Jár hozzá 8*1MB RAM. Elem kiforrasztva. Veresegyházon tudom átadni.

(#88730) Czo válasza Hosssszu (#88729) üzenetére


Czo
őstag

Milyen memoriad van a lapban, illetve abbol hany darab van benne?

(#88731) Hosssszu válasza Czo (#88730) üzenetére


Hosssszu
őstag

4*1 és *4*4MB. Rendben látja 20MB memóriát.
Beleszólhatna a VLB kezelésbe a RAM?

(#88732) Czo válasza Hosssszu (#88731) üzenetére


Czo
őstag

Probaltad esetleg ketto modullal? Nem, arra volnek kivancsi, hogy nem-e volt spur a gyarto, es csak 16 bitet vezetekelt be :D (lattam mar ilyet)

(#88733) arn válasza zoltanz (#88727) üzenetére


arn
félisten

A kerdes, hogy mi a francnak nott meg… aki tunigolni akar vegyen kulonleges lapot, egy hatekony mainstream procinak bele kell fernie 100w tdpbe. Ez a plusz 5-10% +50-100% fogyasztasert cserebe nem ok. A felhasznalok elenyeszo szazalekat erdekli “csak a teljesitmeny”, megsem tudsz mast venni (vagy toredek a kinalat). A hatekonysag kerdese fontos, amirol teljesen elfeledkeztek a pcnel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#88734) Hosssszu válasza Czo (#88732) üzenetére


Hosssszu
őstag

Basszus, ne rémisztgess! :Y
Köszönöm szépen a tippet, kipróbálom. :R
Egyébként a 386 "kihajtaná" mondjuk a VLB IO kártyát, vagy annyira azért nagy külömbség nem lenne? CF kártya lóg az IDE porton.

(#88735) Hosssszu válasza Czo (#88732) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hát kipróbáltam....
Igazad volt, 2 modullal el sem indul, amikor 8 helyett 6 modul van benne, akkor is csak az első négyet látja. :(
Tehát akkor ez tulajdonképpen azt jelenti hogy nem teljesértékű 386DX lap. Ezért nem mehet a VLB slot sem? :W

(#88736) Czo válasza Hosssszu (#88735) üzenetére


Czo
őstag

Nem, ez jo :)

1 modul az 8/9 bit, 2 modul, az 16/18 bit, 4 modul az 32/36 bit. Ha csak 16 bites busz lenne behuzalozva, akkor elindulna 2 modullal is (emiatt eleg az 386SX-nel, ha 2 modul van), ha 32 bit van behuzalozva, akkor 4 modul kell. Ezert kell tobb modult pakolni, es nem eleg egyet. (a 72 pines RAM, az 32/36 bites, azert eleg abbol 1 db a 486-hoz, es mivel a Pentium 64 bites busszal bir, ezert eleg kell neki abbol a tipusbol 2 modul).

Szoval, a hiba mashol van. Technikai limitacioja nincs, de az alaplap gyartoja, donthetett ugy, hogy ne menjen 386-ban a VLB. Ehhez el kene olvasni a leirast, hogy ott mit irnak.

(#88737) arn válasza Hosssszu (#88735) üzenetére


arn
félisten

8 bites ramokat hasznalsz, 32 bithez 4db kell. Ket pakk 2*4.

A vlb ugyanugy mukodik, mint irtuk, az fsbn es az idozitesen mulik a sebessege, hogy ebbol a 386 mit profital az a szuk keresztmetszeten mulik. A vgahoz a leggyorsabb 486 is keves, hogy ne a proci limitaljon, mert mindent a proci szamolt dos alatt abban a korszakban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#88738) Hosssszu válasza Czo (#88736) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen az alapos leírást! :R
Egy kicsit akkor megnyugodtam.
Sajnos leírást csak azt a hiányosat találtam, amit linkeltem, de még majd rátúrok egy kicsit jobban, hátha lesz valami bővebb.
De mivel egyik VLB kártyám sem működött, esélyes hogy kergethetek bele egy 486-os procit a coop proci helyére, vagy kergethetek 100%-ban működőképes VLB kártyá(ka)t. Egyik sem lesz szerintem egyszerű mutatvány. :DDD
arm: Neked is köszi! :R Ha jól értem, akkor VGA-t nyugodtan elfelejthetem, mert értelmetlen 386 alá, esetleg marad az IO kártya. Talán a CF miatt van értelme, persze tudom hogy itt még nem volt UDMA, így az is a procit eszi.

(#88739) frescho válasza Hosssszu (#88738) üzenetére


frescho
addikt

Nem, nem értelmetlen a VLB. Gyorsul vele a progi, ha sokat másol képernyőt. Mert ugye azt is procival vagy DMA val végzi és a szélesebb, gyorsabb busz tud hozni rajta. Amit persze főként számolni kell, ott nem tesz csodát, de jó pár %-ot hoz arra is: [link]

1 hét után végre itthon: A leglassabb IBM PC-vel szórakozok. kis DOS hackelés is kell hozzá...

https://frescho.hu

(#88740) Hosssszu válasza frescho (#88739) üzenetére


Hosssszu
őstag

Jóvanmáááá..... Most akkor kergethetek az IO kártya mellett VGA kártyát is. :DDD :DDD Már persze ha egyáltalán működőképes a slot.
Leglassabb gondolom nem 8086, vagy 8088. :DDD

(#88741) frescho válasza Hosssszu (#88740) üzenetére


frescho
addikt

Mi más lenne, mint 8088? Rendes DOS-os gép.

https://frescho.hu

(#88742) Hosssszu válasza frescho (#88741) üzenetére


Hosssszu
őstag

Kötél idegeket hozzá. :)
Annyira nem vagyok otthon ebben, miért kell rajta hackelni a DOS-t?

[ Szerkesztve ]

(#88743) frescho válasza Hosssszu (#88742) üzenetére


frescho
addikt

Mert az 5-ös DOS nem hajlandó még akkor sem elindulni, ha fel van bővítve. A bootsectorba kell pár bájtnyi kód ami behazudja neki, hogy több van a gépben. Aztán a stacket le kell tiltani és a config.sys-be kell egy progi ami beállítja a helyes értéket. Kb. ennyi, csak ugye a hozzá tartozó CHS értékeket megfelelően kellene kezelnie a gépnek ahol buherálom. Szóval triviális, de van benne 1-2 csavar. Szerencsére linux alatt mindent is meg lehet csinálni. Most ott tartok, hogy bootol és látja a fast RAM-ot. Már csak + progikat kell rápakolni valahogy a, meg lefuttani pár tesztet. De az monduk vidám, hogy fél perc egy dir lefutása :D

https://frescho.hu

(#88744) Hosssszu válasza frescho (#88743) üzenetére


Hosssszu
őstag

Fogjuk rá hogy értem. Vagyis nagyjából értem. :))
Ez viszont kézzelfoghatóan nagyon durva:
"De az monduk vidám, hogy fél perc egy dir lefutása"
Ez a sima DOS-os dir parancs? És az tart fél percig? :Y
Talán még egy mátrix nyomtató is hamarabb kiköpné az eredményt.

(#88745) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Remélem még az idén lesz rá időm Soltek SL-65KV2-T (Via Apollo Pro 133T utolsó model ebből a szériából) Matrox G450 16 MB, P3 Tualatin 1.2 GHz. Már PCI 2.2 -és ISA Sound Blaster 16 Vibra (CT4180) lesz benne.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#88746) frescho válasza Hosssszu (#88744) üzenetére


frescho
addikt

Igen, a sima dir, mert a végén számolgatja a szabad disk kapacitást. Most elindítottam egy benchmarkot. Elsőre azt hittem lefagyott, aztán amikor megnyomtam volna a CTRL-ALT-DEL kombót átváltott 10%-ra. Szóval csak ki kell várni, ez egy ilyen gép...

https://frescho.hu

(#88747) Hosssszu válasza frescho (#88746) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hát végülis a 386-os amivel szórakozok a mai gépekhez képest egy abakusz, (az volt az első gépem, azért akarom újra felépíteni és lehetőleg kimaxolni), így simán megértem hogy Neked is van ingeranciád még ehhez képest is sokkal lassabb géppel foglalkozni.

(#88748) ityam válasza ityam (#88246) üzenetére


ityam
senior tag

Nem bírtam magammal úgyhogy csak beszereztem a hibás permedia után egy másik permedia3 at V&J HA s fórumtárstól
Ez szerencsére működik. még rendes reviewt nem tudok írni és van egy fura jelensége sajnos a karinak hogy felbontásváltáskor szétcsíkozza nagyon sokszor a képernyőt amin csak restart segít, de teszt közben soha nem képhibázott.
Youtubeon Win98 al tesztelt valaki bővebben ezzel a karival, de én XP alatt tesztelek valami 201X es driverrel. Azzal sok anomáliát nem tapasztalok mint a youtubeos, de a SIN nekem mondjuk több hibát produkált, mint amit ő tapasztal.

[ Szerkesztve ]

(#88749) envagyok válasza frescho (#88743) üzenetére


envagyok
veterán

Miért ragaszkodsz a dos 5-höz?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88750) DarthSun válasza envagyok (#88749) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom valami program futtatásához kell neki az 5- ös, amúgy tippre meg a 3.3- as passzol hozzá.
Enyémen bebootol gond nélkül a 6.22 is, és gyors, nem laggol prog/gamekkal sem, dir is hamar lefut.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.