Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Ganz-[HUN] válasza ebegab92 (#28290) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

oh god :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28302) Ranagol_5 válasza ebegab92 (#28290) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

945-ös DDR2-es chipset-hez 478-as foglalt?! :Y :F

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#28303) ebegab92 válasza Ranagol_5 (#28302) üzenetére


ebegab92
senior tag

Itt van a gyártói oldala :DDD ASRocknak is van ilyen lapja.
Még léteznek 915-ös chipsettel megáldott csodák is (PCIe+AGP kombós ASRock lap)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28304) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tesztelgetem az Opti hangkártyáimat, így elsőre egész tűrhetőek. Az L2 nélküli 486- ban a 930- as, a P75 gépben pedig a 929. es kapott helyet. A 929- es szemre komolyabbnak tűnik, fémjackek, meg valami AnalogDevices chip - ezt nem is tudom mire való :B
Még van egy 931- es, ezen az Opti ic mellett balra van egy foglalat 8 lábú ic- nek, ami üres, az kell hozzá vagy anélkül is működni fog?

(#28305) DarthSun válasza DarthSun (#28304) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezen a képen benne van a 8 lábú ic :U

(#28306) Ranagol_5 válasza ebegab92 (#28303) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

915-ös nekem is van, a híres P4GD1. Ahhoz kell majd a CT-479 meg valami jobb fajta PCI-E-s VGA, valami 6600GT, vagy X800XT..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#28307) DarthSun válasza Ranagol_5 (#28306) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Feelinges egy cucc ez a CT-479 :)

(#28308) DarthSun válasza Fenyő (#28251) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jelentem felinstalláltam, működik :R Jól konfigurálható, partícionál, formáz, ezekkel sem kell külön foglalkozni. 1G+1.1G partíciókat kreáltam a 2.1- es Seagatera. Stabilak a vinyóműveletek. Config.sys- ben nincs benne, valami rejtett területről vagy fileből indul, ennek ellenére UMB- be tornázta magát :Y

(#28309) Yutani válasza DarthSun (#28304) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az az AD IC egy stereo codec.

#tarcsad

(#28310) DarthSun válasza Yutani (#28309) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Wave lejátszáshoz vagy mihez konkrétan?

(#28311) Fenyő válasza DarthSun (#28308) üzenetére


Fenyő
őstag

Használd egészséggel, egy 486-osnál az 504 mega vinyó elég korlátozó méretű tud lenni, azért nincs a config.sysben, mert még az oprendszer előtt betöltődik, ha talál umb-ét akkor automatikusan áttelepíti magát bele. :K

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28312) DarthSun válasza Fenyő (#28311) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi ! Mekkora lehet a max méretű vinyó amit így lekezel?

(#28313) gban


gban
Közösségépítő

Hirdetek egy mobil procis gépet.
Eladtam egy 500-as tápot, vevő mellékesen megkérdezte, abban milyen proci van?
Mondom 754-es, ismeri?
:(
Kezdem, S462 megvan?
:K
939?
:(
AM2?
:(
Hát mondom ez így jött sorba, nagyjából P4 eleje - közepe és társai, stb.
De mitől mobil?
Elmeséltem, vékony, nincs kupak, kis hő, kis fogyasztás, stb.
De mobil?
Persze, mondom, notiban volt, oda lett tervezve, csak itt is megy.
Erre megjött a felismerés: ja hogy azért mobil, nem tudta elképzelni hogy tettem át egy mobilból a procit egy asztali gépbe.
Szóval ma is növeltük egy kolléga retro-ismereteit, hátha hasznára válik és érdeklődni fog az ilyen csodák iránt.
Vagy nem, mert így már nem is olyan érdekes hogy nem egy mobiltelefon procija van a gépben :))

Postázást nem vállalok.

(#28314) Fenyő válasza DarthSun (#28312) üzenetére


Fenyő
őstag

Ezzel a diskman verzióval amit feltettél 8 Gb-ig megy el, újabbakkal megy tovább is, 30Gb a következő limit, majd 120Gb, de az már elég sok memóriát eszik, amit korábban linkeltem, abba benne van melyik verzió az utolsó amelyik még viszonylag keveset eszik (8.xx vagy 9.xx).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28315) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Vajon ilyen lapja van még valakinek? Ebay-en látok csak elég drágán, pedig itthon is eladtak belőle párat.

(#28316) DarthSun válasza gban (#28313) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem csak szerénykedsz, át tudod Te szerelni a telóprocit is pc-lapba :DD

Fenyő : :R

[ Szerkesztve ]

(#28317) DarthSun válasza zotyesz66 (#28315) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó kis retro olvasmány, akkoriban tényleg csúcs lehetett. Bacsis ugyan ezt már túlszárnyalta, igaz újjabb cucokkal, ST6- al meg 133- as CL2 rammal.

(#28318) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#28316) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

gban összerakja, bacsis meghúzza :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28319) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Sziasztok, a Hercules cégről tud valaki valamit, hogy miért ment tönkre? És kaphatnék valami listát a gyártott vgak-ról?:) Már ha tönkre ment egyáltalán

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28320) ebegab92 válasza Sanchez638 (#28319) üzenetére


ebegab92
senior tag

Itt említenek pár gondolatot erről :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28321) Sanchez638 válasza ebegab92 (#28320) üzenetére


Sanchez638
addikt

Köszönöm.

Más: Valakinek nincs kölcsönbe egy Am2 x2 proci? 4600+ körüli, kéne próbának egy burbon akarom mondani barbon gépbe.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28322) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Bele raktam egy S5-ös lapba egy pr166 amd-t, elindult, mehet ez így? Baja nem lesz?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28323) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A RealVision nevû fejlesztõ cég furcsa hibriddel jelentkezett: a jó öreg 3Dfx Voodoo2 chipsetet kiegészítették saját geometriai chipükkel, így egy olyan kártyát sikerült készíteni, amely hardware szinten támogatja a "Transform and Lighting" effektusokat.
A "VREngine" névre keresztelt konstrukció egy vagy két darab Voodoo2 lapkát, illetve a GA400 típusjelû saját chipet tartalmaz. A T&L motor 100 MHz órajelen 9.1 Gigaflops sebességre képes. Egyszerre 16 fényforrást képes kezelni, saját, 64 bites memóriacsatolóval rendelkezik. Sajnos a poligonrajzolási sebesség a Voodoo2 lapkák miatt csak 3 millió másodpercenként A RealVision különbözõ teljesítményû kártyákat gyárt, amelyeken akár több ilyen chip is helyet kaphat (maximum 8), illetve olyat is, amelyen 2 geometriai processzor található. A kártyatípusok:
VREngine/VD-1:

- 1 db Voodoo 2 chip
- 1 db GA400 T&L chip
- 3 MPoly/s háromszögrajzoló logika
- 90 MPix/s
- 180 MTex/s
- 12 Mpoly/s T&L egység (2 aktív fényforrás)
- Win95/98/NT támogatás
- 1 PCI kártya

VREngine/VD-2:

- 2 db Voodoo 2 chipset
- 1 db GA400 T&L chip
- 6 MPoly/s háromszögrajzoló logika
- 180 MPix/s
- 360 MTex/s
- 12 Mpoly/s T&L egység (2 aktív fényforrás)
- Win95/98/NT támogatás
- 1 PCI kártya

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28324) Sanchez638 válasza zoltanz (#28323) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez meg vehető volt, vagy csak Engieering volt?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28325) zoltanz válasza Sanchez638 (#28324) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem nem volt sorozatgyártásban, (de adott ki más chip-el ilyen T&L-s kártyákat.) Egyébként Voodoo 1-re épülő sima kártyájuk is volt.
Voodoo 3 Mitsubishi IMPAC-GE T&L chip-el:

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28326) DarthSun válasza zoltanz (#28325) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egzotikus darabok, ezek a kártyák jó sokat érhetnek.

(#28327) DBob


DBob
őstag

Érdekel valakit kb. 50 darab CHIP-CD?
25. az első darab.

Odaadom bárkinek ingyen.
Ha senkinek nem kell egy héten belül, akkor viszont kukába kerül :(

(#28328) DarthSun válasza DBob (#28327) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

UP! Ajánlom mindenkinek. Én biztos rárabolnék de nekem megvannak.

(#28329) Ganz-[HUN] válasza DBob (#28327) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Dbob, még jórég dobtam püt. meg kaptad? :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28330) DBob válasza Ganz-[HUN] (#28329) üzenetére


DBob
őstag

Ne haragudj, de azért mert nem válaszoltam neked két napon belül (miközben hetekig a fórumra se nézek), te kivered a hisztit...
Tégy úgy mint a földnélküli paraszt.

(#28331) Ganz-[HUN] válasza DBob (#28330) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Bocs, de sürgős lett volna, de komolyan. Egy videóhoz kelett volna, de muntal megoldottam Elnézést. :( Földnélküli paraszt? ezt hoy képzeljem el? :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28332) gban válasza Ganz-[HUN] (#28331) üzenetére


gban
Közösségépítő

vess magadra... :U

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#28333) Ganz-[HUN] válasza gban (#28332) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

jaja, az már meg volt. :DDD
amikor már késő volt törölni a püt, gondoltam, várni kéne még vele. erre az üzenet küldése óta letelt az 5p :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28334) frescho válasza DBob (#28327) üzenetére


frescho
addikt

Engem erdekel. Fokent az elso kis CD

https://frescho.hu

(#28335) DarthSun válasza frescho (#28334) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha jól nézem úgy írta/értette hogy a 25.- től van meg neki. Viszont nekem megvan az a bizonyos 1. kis CD. Ha gondolod isoba fel tudom tölteni valahova.

Yutani: egyre gondoltunk de 0,01- el megelőztelek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28336) Yutani válasza frescho (#28334) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem úgy érti, hogy a 25. CD (25. szám) az első a gyűjteményben, azaz onnantól vannak meg neki. Vagy rosszul értettem, és akkor elnézést. :B

#tarcsad

(#28337) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Valaki tudna segíteni? Előre: Nem váltok rendszer(régi játékok és egyéb dolgok). Szenvedek a Wifi(k)el, mert nem lát semmilyen hálózatot a gép. Windows Xp van fent. Egy Gericom Lapos alap wifi, bekapcslva, és egy NetGear pcmcia kártya. Fent vannak a driverek, rendszer frissitve. Néha megjelenik az, hogy észlelt hálózatok, de nem lát semmit.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28338) DarthSun válasza Sanchez638 (#28337) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha jól értem a laptop beépített wifijével és a kártyával sem tudsz csatlakozni a routerhez? XP alatt zökkeneőmentesen kéne mennie a dolognak pedig.

(#28339) Sanchez638 válasza DarthSun (#28338) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ezaz, de a p3-as lapossal is sz*ptam már ezzel, ja és 2 routert is probáltam

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28340) DarthSun válasza Sanchez638 (#28339) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

UTP csati van a laposon? Ha van azon elérhető a helyi háló ill az internet?

(#28341) Intruder2k5 válasza Sanchez638 (#28339) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFi csatorna beállítást nézd meg a router(ek)ben, és tedd fix-re, 1-11 közé! A 12-13 csatornák csak kis hazánkban használatosak, az USA szabvány nem tartalmazza azokat, így sok kliens sem látja! Bár ezek jellemzően inkább telefonok, tabletek, de ki tudja...

(#28342) Sanchez638 válasza Intruder2k5 (#28341) üzenetére


Sanchez638
addikt

Be van lőve, ill úgy volt. A gép irogatja, hogy van észlelt hálózat, de a listán semmi nincs

DarthSun Netem van kábelen

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28343) DarthSun válasza Sanchez638 (#28342) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A gépen levő wifi csatoló kliens szofverét próbáld meg eltávolítani, csak a driver maradjon az eszközkezelőben.A driver tulajdonságainál is be lehet lőni a wifi kapcsolatot. Tippem hogy esetleg az eszköz kliense és a Win saját kliense összeakadnak mivel mindkettő egyszerre kezdeményezi a csatlakozást :U

(#28344) Sanchez638 válasza DarthSun (#28343) üzenetére


Sanchez638
addikt

De a saját driverrel van kliens, ha letörlöm akkor ismeretlen hardver... Am ez az Intel Proset van hozzá, az nekem kinai

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28345) DarthSun válasza Sanchez638 (#28344) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha letörölted az ismeretlen hardverre próbáld meg betallózni a drivert, ha nem tömörített ill kompakt állományban van. Ha így nem megy akkor tedd fel az egészet és a klienst gyaluld ki a helyén ( megfelelő könyvtár, ahova feltette ), így lehet hogy a Win feleselni fog hogy hiányzik egy program de ezt ki lehet szedni utólag - indítópult, msconfig vagy registry : ahova teheti az indítási bejegyzést.

(#28346) bacsis válasza Sanchez638 (#28337) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem az a gáz hogy a PCMCIA kari csak b-s és/vagy g-s hálózatot tud de n-eset szór a Router? mert ebben az esetben fogja látni a hálózatot csak nem tud rá csatlakozni ;) úgyis próbáld meg hogy csak b-s vagy csak g-s hálózatot állítasz bem hogy olyant sugározzon a router

(#28347) DarthSun válasza bacsis (#28346) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az enyémen úgy van hogy mixed vagy g módot lehet választani, akkor a mixedben benne van gondolom a g is :U

Esetleg még a titkosítási protokoll megfelelő- e, egyezik-e a vevőével ha le van jelszavazva a router ?

(#28348) DBob válasza frescho (#28334) üzenetére


DBob
őstag

Ahogy DarthSun is említette, a 25. CD az első ami megvan.
Viszont a 01-24-ig engem is érdekelne a CHIP CD-k tartalma.

Az összes CD ami anno megvolt, fel lett másolva is, így szívesen kiegészíteném a korábbi lemezek tartalmával.

(#28349) gban


gban
Közösségépítő

Én is most szoptam a saját wifivel, lakótelepen.
A teló látta, de nem kapcsolódott, ha mégis, a netet nem érte el - semmit nem változtattam a korábbihoz képest.
Telóm is retro, és le nem cserélném, P1i.
Szokása a wifijének meghalni, gondoltam most is ez történt.
Nem foglalkoztam vele, este viszont kellett volna a wifi android miniPC- n is, de ott se ment.
Látta, de kapcsolódott, és nem vitte végig a folyamatot, és újrakezdte - használhatatlan volt.
Na mondom, itt a router a bibis, tegyünk be egy másikat (még jó hogy van 3).
Beteszem, ugyanez - nincs mese, zavarják a wifi jelet a házban, mert olyan nincs hogy 2 eszköz, 2 router, és képtelenség használni a wifit.
Ekkor áttettem 6-os csatornáról 3-asra, és azóta jó.
Alapból mindenen (ahol 1 és 6 közöttiek a csatornák) a 6. az alapértelmezett ahogy láttam, gondolom mindenki azon tolja. Régebben is rapszódikus volt a wifi, a routerre meg a telóra fogtam.
Most kiderült, csak ütközött valahogy. Pár napja több hálót is talál, gondolom bekerültek új róuterek, és ez már sok az adott frekin.
Mindegy, 4 év után végre minden tökéletes (azóta használom a wifit a telón) :))

Postázást nem vállalok.

(#28350) bacsis válasza DarthSun (#28347) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, a mixedbe benne van/lehet 2-3 szabvány (is).. de én tapasztaltam olyan haklis PCMCIA kártyánál azt hogy hiáab volt mixelve a téma, csak akkor ment ha only B volt.. monnyuk az jó régi, még 16bites PCMCIA kártya volt :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.