Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) Exian válasza Sanchez638 (#27150) üzenetére


Exian
őstag

Ez annak töredéke szerintem. De lehet, hogy tévedek.

(#27152) Ganz-[HUN] válasza Exian (#27149) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

3k-ért ment el a múltkor egy db a vaterán

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27153) Yutani válasza Ganz-[HUN] (#27152) üzenetére


Yutani
nagyúr

Önmagában mit ér egy PPro, ha nem is tudod beizzítani? De tényleg...

#tarcsad

(#27154) Ganz-[HUN] válasza Yutani (#27153) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

hát ja, s4-essel is így állok hogy ott a szekrényben, de semmi...

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27155) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Valaki segítene beüzemelni a voodoo2 lsi-met, már az idegeimen táncol...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27156) DarthSun válasza Sanchez638 (#27155) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Felteszed a drivert, aztán az infonál megnézed, ha sli detectedet ír akkor ok :) Win98 alatt használd mert ott válsztható hogy a primary vagy Voodoo legyen a 3D API. XP alatt összevissza indul, vagy trükközgetni kell.

(#27157) Sanchez638 válasza DarthSun (#27156) üzenetére


Sanchez638
addikt

98se-em van, feltettem a driver(nem a videókártyáknál jelenik meg az eszközkezelőbe). Milyen info?:)

Meg nem hajlandó a játék 3dfx kari alatt menni

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27158) Fenyő válasza Sanchez638 (#27155) üzenetére


Fenyő
őstag

2000/XP/NT alatt nincs SLi, csak 9x/Me-al lehetséges, 2 tökegyforma (márkára és revízióra is) példány kell hozzá, legutolsó hivatalos driver és slussz, amúgy legkevesebb zökkenővel az Intel chipsetes konfigokban szokott menni... (persze van mismatched sli driver meg hasonlók, de azokkal meg más nem fog menni)

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27159) Sanchez638 válasza Fenyő (#27158) üzenetére


Sanchez638
addikt

2db ugyanolyan InnoVision 12mb, egy Ecs lap, ucsó driver.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27160) bacsis válasza Exian (#27143) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én rendszeresen adok le úgy lapokat procikat hogy mennek beolvasztásra, de csak ilyen kommersz 486-p1-ek szoktak menni.. most legutüóbb még ment egy rahedli döglött!!! SocketA proci is, illetve már a P4-es procik is annak ellenére hogy azok alig érnek ehulladékban valamit, mégis kb lasan többet mint a piaci áruk :DDD értem ez alatt az 1,7-es S478-as celót és társait :DD

(#27161) Fenyő válasza Sanchez638 (#27159) üzenetére


Fenyő
őstag

Elvileg pedig akkor mennie kéne, esetleg bővebb leírás a használt hardverekről, szoftverekről?

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27162) DarthSun válasza Sanchez638 (#27157) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A drivere a hangcsoportban jelenik meg.Valamint megjelenik egy fül display tulajdonságai ablakban, abban van valamiféle 3DFx info, pontos neveket csak ha előttem van, most melózni vagyok. 98 alatt játékokban lehet API- t választani, persze a Voodoo csak akkor választható ha rendesen aktív a drivere, ha már minden ok indítasz a Voodoon egy gamét 1024- ben, ha elindul és jó a kép akkor ok, ha csak 800- ban hajlandó indulni akkor csak 1 Voodoo aktív.

(#27163) gban válasza bacsis (#27160) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha megnézed, lassan már a leggyengébb 775-ös procik is itt tartanak, sőt lassan a leggyengébb 2 magosak is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27164) bacsis válasza gban (#27163) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és végülis igen, mert az iylen celeron 420 kb 500Ft :DDD
szerk: persze azt is vehetjük figyelembe, hogy biza az LGA775 is mostmár 10 éves :U

[ Szerkesztve ]

(#27165) cheatergs válasza bacsis (#27160) üzenetére


cheatergs
senior tag

Azért te nem működő példányokat adsz le, nem?
Amit már csak nézegetni lehet, az érthető, hogy visszakerül a körforgásba, de amit más még felhasználna, az azért is neccesebb, mert egy működő darabért többet fizetnek, mint egy kilóra vett rosszért.

Mindig minden mindegy

(#27166) gban válasza bacsis (#27164) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na, mondom én hogy retro :DDD

Postázást nem vállalok.

(#27167) bacsis válasza cheatergs (#27165) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a kerámia tokos procik azok nem tudnak tönkre menni :DDD
szal simán leadom ha jó, ha nem :B
De ha kilóra is adom, kb 1000Ft-ba kijön darabja, (vagy kicsit több) tehát darabonként sem lehetne többért eladni :)

(#27168) DarthSun válasza bacsis (#27167) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Attól függ milyen az adott példány, van ami már olyan ritka hogy nem tudnák megfizetni ha én adnám el, de én nem adom el ;] Asszem ha lesz nem működő azt sem, maradjon belőle szemléltető példány.

(#27169) DarthSun válasza Sanchez638 (#27157) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt a kép az info ablakról, lent-középen, ebben a Scanline Interleave- nek kell Detected- nek lenni, ahogy ezen is látszik, ekkor ok az sli. [link]

(#27170) DarthSun válasza DarthSun (#27169) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezen a képen pedig a 3DFx fül valamint a driver eszközkezelőben elfoglalt helye látható: [link] -ez mondjuk egy nem sli- s konfigról készült.

(#27171) Yutani válasza bacsis (#27167) üzenetére


Yutani
nagyúr

Remélem, csak a tucat procikat olvasztatod be! :Y

#tarcsad

(#27172) Sanchez638 válasza bacsis (#27167) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát igen. Valamit érdemesebb leadni, mint netre küldeni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27173) cheatergs válasza Sanchez638 (#27172) üzenetére


cheatergs
senior tag

Erre találták ki a cserét. :)

Mindig minden mindegy

(#27174) Sanchez638 válasza cheatergs (#27173) üzenetére


Sanchez638
addikt

De ha olyan nem cserélem el, ha olyan amit leadhatok azt senki nem fogja cserélni :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27175) Sanchez638 válasza DarthSun (#27170) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez mi akar lenni?: )

"glidelnit environment: glide2xdll expected voodoo^2,none detected"

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27176) Fenyő válasza Sanchez638 (#27175) üzenetére


Fenyő
őstag

Ez akkor szokott előfordulni, ha a játék könyvtárában más verziójú glide2x.dll van, mint a telepített driverben, a 3dfx vezérlő panelon van egy glide sweeper vagy vmi hasonló opció, ami kitakarítja az ilyen felesleges fájlokat, de manuálisan is törölheted.
Szerk; Ha nem találod, akkor töröld vagy nevezd át manuálisan a játék könyvtárából glide2xdll-t, amúgy vhol benne kell lennie a 3dfx panelban, de ez így fejből nem megy, csak ha előttem van.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27177) Sanchez638 válasza Fenyő (#27176) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nincs ilyesmi opciom a fülön, manuálisan honnan kellene törölni? Előre is nagyon köszönök mindent :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27178) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem meg az egyik lapon nem lehet jó a fesszabályzó, kinyírt egy Usb-s eszközt. Csináltam egy Usb kábelt ami a csak a molex csatiról nyeri az 5V-ot.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27179) Rive válasza zoltanz (#27178) üzenetére


Rive
veterán

Az úgy nem oké. A lapokon az USB-hez nincs külön feszstab. Vagy a táp 5V, vagy a táp készenléti 5V megy ki, max. egy kapcsoló/túláramvédőn keresztül.
Ellenőrizni kellene, hogy a táp feszültségei rendben vannak-e, különös tekintettel a készenlétire.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27180) Sanchez638 válasza Fenyő (#27176) üzenetére


Sanchez638
addikt

De nincs olyan 3dfx panelom... :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27181) zoltanz válasza Rive (#27179) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rendben vannak, akkor lehet csak simán tönkrement.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27182) gban válasza zoltanz (#27181) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagy a firewire kivezetésre lett kötve az usb kivezetés (már ha nem a hátsó forrasztott csatiról van szó).
Egy ismerős hozott egy gépet amit összerakott, és az előlapi usb sorba nyírta ki a pendrájvjait, ott ez volt a gond. :O

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27183) Fenyő válasza Sanchez638 (#27180) üzenetére


Fenyő
őstag

Pedig 100% (ha hivatalos driver) ott kell lennie vmelyik fülnél (nézd végig mindegyiket), nem biztos, hogy pont így van elnevezve (glide sweeper), de a leírásából egyértelműen kiderül, hogy a különféle glide verziók kisöprésére szolgál.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27184) zoltanz válasza gban (#27182) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az szép, ez a lapon lévő hátoldali volt amúgy.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27185) Sanchez638 válasza Fenyő (#27183) üzenetére


Sanchez638
addikt

http://www.3dfxzone.it/dir/3dfx/voodoo2/drivers/windows9x/ ezen az utolsó az hivatalos?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27186) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Meg van a 3dfx fül, de a win kilép hibával, letakarítottam a drivereket, és felraktam a legutolsót

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27187) bacsis válasza Yutani (#27171) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

há persze, ilyen 486DX2-DX 100-133-as P1-esek PR100-as K5-ösök PR233-as IBM/Cyrix-ok PPGA Celeronok FCPGA Celeronok és döglött SocketA procikat szoktam lepasszolni :)

(#27188) Fenyő válasza Sanchez638 (#27185) üzenetére


Fenyő
őstag

A legelső (latest reference) az utolsó hivatalos driver, a többi mind 3rd party, egyébként voodoo driverek szempontjából ez az oldal komplettebb.
bacsis: 486-ost, ill. bármilyen Cyrixot nekem nem lenne szívem leadni, a többivel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27189) Sanchez638 válasza Fenyő (#27188) üzenetére


Sanchez638
addikt

ismerem, de nekem több dolog volt itt fent azon az oldalon. Újra húzom a rendszert, aztán úgy, mert szerintem már katyvasz van

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27190) bacsis válasza Fenyő (#27188) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én a Pentium PRO-val vagyok így.. kb 2 kilóra való lenne... kínáltak érte 40-et, mondtam, majd ha adnak kilójáért 100-at :D már többször peddzegette asszonyom hogy hát kéne erre arra a pénz, adjuk le de mondtam hogy azt felejtse el :D van egy rahedli 486-os procim, amik bejönnek megnézem miylen állapotúak illetve hogy milyenek, persze az ilyen Cyrix-okat többnyire amúgyis megtartom, de a kommerszebb példányok szerintem továbbra sem olyan extrák :B

(#27191) cheatergs válasza bacsis (#27190) üzenetére


cheatergs
senior tag

Mondanám, hogy beszereznék tőled ezt-azt, csak messze vagy. Amúgy is jellemző, hogy a mobok ritkábbak. Nem is értem, ebbe az országba 10x annyi proci került, mint lap?

Mindig minden mindegy

(#27192) Sanchez638 válasza cheatergs (#27191) üzenetére


Sanchez638
addikt

Inkább mert sok meghalt a tuning és az évek folyamán

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27193) Ganz-[HUN] válasza cheatergs (#27191) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27194) Ranagol_5 válasza bacsis (#27190) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nem is ajánlom, hogy amit annó adtam 256k-s és 512k-st leadd! Inkább megveszem én. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#27195) Fenyő válasza cheatergs (#27191) üzenetére


Fenyő
őstag

Ahogy Sanchezsa is írta egyrészt a lapok nagyobb százalékban mennek tönkre, másrészt míg procikat sokan gyűjtenek, lapokat már jóval kevesebben, így zúzdába is sokkal több lap kerül mint proci.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27196) gban


gban
Közösségépítő

Az sem mellékes, hogy procicserénél, fejlesztésnél sokszor nem kell lapot is cserélni.
Nekem a 462-es lapomban az első procim az anno említett, kiforasztott 1400-as duron volt, aztán került bele jópár jobb is, egészen 2800+ -ig.
De modhatnám a mostani lapomat is, megszámolni sem tudom hányadik benne a mostani E7200, az első meg egy E2160 volt.

Postázást nem vállalok.

(#27197) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

hátilyennincs, megtláltam életem 1. hdd-jét, egy qtm fireball tm-et. le van tapadva a fej, a spindle nem moccan. :(

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27198) Balathruin válasza Ganz-[HUN] (#27197) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem is tűzgolyó volt az első gépben (~7GB-s), de szerencsére jól működik, a régi cuccaim is rajta voltak/vannak. :)

Szerintetek mennyire károsítja a HDD-t, ha leszedem a külsejét? Elég sok helyen azt írják, hogy utána hamar tönkremegy a portól.
A másik kérdés pedig az lenne, hogy a t6-os torx csavarhúzó az bírhat nagyobb méreteket? Pl. t8-at.

[ Szerkesztve ]

(#27199) Ganz-[HUN] válasza Balathruin (#27198) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ProDrive túl élte :DDD deaz '92-ttes tech. nem oly finom szerkezet

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27200) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#27197) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

1.7G- ás, gondolom, olyan nekem is van, egyik működik, másik ledobta a fejet, az 1.6- osok amik most mittomén milyen jelölésűek, azok meg mennek. A TM- es fürge egyébként, de UDMA- t még nem tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.