Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) juliabrilke válasza MasterDeeJay (#27350) üzenetére


juliabrilke
addikt

A szorzólockra a választ azért várd meg, mert azért az nem lenne rossz.
Ahogy látom a dualos gépről lemondtál viszont.

Tényleg, milyen programmal lehet állítani a szorzót megbízhatóan? Biosban nem tudom, Oerdrive nem megy. AMD PSCheck meg teszi a dolgát, viszont kicsit furcsán viselkedik.

[ Szerkesztve ]

(#27352) gban válasza zoltanz (#27348) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez a jogi oldala, de mivel mi nem vagyunk csalók, azért csak bosszant minket ha megvádolnak hogy rosszat adtunk el, ez meg az erkölcsi oldala.
A másik meg, ha úgy nézzük ahogy mondod, az tulajdonképp a szabad átverésre, anarchiára sarkall - ha eladhatok bármit próba nélkül, és valaki megveszi így, jóval olcsóbban (és azt tudjuk, mindig is lesznek ilyenek), és nem vagyok köteles betartani, igazolni hogy valós amit a hirdetésbe leírtam (vagyis hogy működik, és ugyanezt jelenti ha nem írom le hogy nem működik), akkor ott már nem frankó valami.
Tudom, lehet onnan is nézni, hogy bizonyítsa be ő hogy rosszat kapott, és nem tette tönkre, de pont emiatt érdemes megmutatni, adrenalin-kedvelők meg még gart is adhatnak a cuccokra ismeretleneknek. :))

Ismerős esetén természetesen teljesen más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27353) MasterDeeJay válasza juliabrilke (#27351) üzenetére

Az a gáz hogy dual-ba a tápot kell megoldani, meg a gépházamba sem férne be. Arról nem beszélve hogy brutál drágák a lapok. Prociból ott olcsó 15eFt-os 4magos xeonok elég lettek volna.
Elég nagy az esély rá hogy nem záras.
Csak annyit írt vissza a kínai hogy nem tudja hogy megy-e a lapban.
Háát valószínű ő is csak kiszedte a kukából.

A Q3NC qspec-re googlézva 80w-os, viszont beszúrt valaki egy ilyen képet:

Azt hiszem ez bízható.

Overdrive felejtős, nekem fagyasza a gépet. Phenom2 MSRtweakert használok most, de nem tudom mit támogat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27354) zoltanz válasza gban (#27352) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez nem vezet anarchiára-hoz, tele van a tv ilyen műsorokkal, raktárakat, bőröndöket árvereznek el. Pont az benne a biznisz ha néha bejön, elég olcsón kapott valami jót, ez is ilyen. Persze van úgy, hogy nem érte meg, de ezeket nagyobb távlatokba érdemes szemlélni, nem egy üzletet. Persze ehhez kell, hogy az ember szerencsejátékos legyen kicsit. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27355) gban válasza zoltanz (#27354) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mindez ott sántít, hogy az árverezésen majdhogynem látatlanban vásárolsz, itt meg tiszta, szándékos átverésről van szó, amennyiben leírják hogy jó, és közben használhatatlant kapsz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27356) zoltanz válasza gban (#27355) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezért kell kipróbálni, igazából ilyenkor a vevő a hibás, a törvény nem ismerete nem indok (nem mentesít a felelősére vonás alól sem). Az eladót meg addig nem lehet csalónak nevezni, amíg a bíróság nem foglal állást, (ártatlanság védelme.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27357) MasterDeeJay válasza juliabrilke (#27351) üzenetére

Na ez jobb L5640

NTEL XEON 6 CORE L5640 2.26GHZ 12MB 60W Q4EQ ES CPU.
It's a ES one, Q4EQ S-Specs.
B1 stepping, compatible with any single and dual socket 1366's board.
Ugyan annyiba kerül és újabb steppinges.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27358) Ranagol_5 válasza MasterDeeJay (#27332) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

1366-nál az ES nem jelenti azt, hogy szorzózár mentes. Nekem 920-asból volt ES procim, ugyan olyan volt, mint a többi. Annak a foxconn lapnak meg sokallom az árát. Nem tud semmivel sem többet, mint egy Asus P6T vagy egy MSI x58, azok még is 20k körül szoktak menni. Nekem egy evga x58 classified lapom volt. Annó 100k-ért vettem, rá is faragtam vele. Stabil volt, meg minden, csak a biosa folyton cseszekedett, nem látta a 3. memóriát meg egyebek.. El is adtam, azóta P6T V2 deluxe van, ebbe bele csapattam a xeon-t, felhúztam 200-ra a BCLK-t meg 15x-re fixáltam a szorzót, és azóta megy 24/7.

Nekem van sata3 bővítőkártyám, egy ASmedia asm1061. Kingstone SSD-kel meg crucial-al szakít, mint az atom, de nekem a Samsung 840 evo-val sem meg a corsair force 3-al sem megy úgy, ahogy szeretném, szóval nem éri meg, sata2 simán hozza nekem a samu-val a 250mb/s-ot, ami több, mint elég.

ICH10 SATA II + Samsung 840 evo:

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#27359) Sanchez638 válasza gban (#27355) üzenetére


Sanchez638
addikt

zoltanz gban de én meg nem szeretnék átverni senkit sem, de ilyen dolog után nem tudom mit tehetnék, azért nem 1e-2e ft-röl van szó

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27360) MasterDeeJay válasza Ranagol_5 (#27358) üzenetére

Hát végülis akkor mindegy csak legyen leírás hogy mit hogyan kell húzni mert nekem az intel tuning totál kínai. AMD X6-nál csak letiltottam a turbo-t majd beállítottam a max szorzót, levettem a kis szorzók feszét mert azt nagyon fölélőtték gyárilag és kész is voltam.
Ilyesmi kellene csak intelhez:

Az se baj ha nem szorzózáras, mert ha jól össze lehet lőni akkor az is megfelel. Lefele meg mindegyik zármentes.
A lapot nyilván nem a kikiáltási áron venném meg, csak megtetszett. Szebb mint az Asus, meg foxconnba megbízok.Tudom hogy az egyik legolcsóbb ilyen lap volt akkoriban ezért indítok egy 19e-el.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27361) Balathruin válasza MasterDeeJay (#27360) üzenetére


Balathruin
veterán

Intelnél úgy tudom az FSB-vel lehet tuningolni, AMD-nél sokszor inkább szorzóval szoktak, bár apukámnál a 64-es Athlont is FSB-vel lehetett csak (250x10). Eleinte én is szorzóval próbáltam, de a ram húzás miatt áttértem FSB-re. Így mennek a tök alap 1333-mas ramok 1792MHz-n, CL9-en maradva, fesz emelés nélkül (ami alapból 1,56V a lapomon). :)

(#27362) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Abit BX133Raid
Pentium 3 933 MHZ (7*133) @ 700 MHZ (7*100)
640 MB Ram (3-3-3-6) @ (2-2-2-5)
Nvidia Vanta 16 MB AGP (2D-ben is nagyon meleg a VPU-ja, hűteni célszerű)
Windows Me
Quake 2: 27 FPS (800/600, map demo1.dm2)
3DMark99 Max: (Voodoo 2 12 MB-hoz hasonló teljesítményt hoz, de Quake 2-ben csak a felére képes az NV)



ATI Rage II C 8 MB AGP (látszik ez még nem DX6-os)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27363) Ranagol_5 válasza MasterDeeJay (#27360) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Van róla egy jó leírás logout-on. Annyira kell csak figyelni, hogy xeonoknál a az uncore órajel csak 1,5x-e a memóriájénak, nem pedig a 2x-ese.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#27364) cheatergs


cheatergs
senior tag

A 865PE és a 848P között csak a felezett RAM és a dual-channel hiánya a lényegi különbség (az EE nem érdekel)?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#27365) Fenyő válasza cheatergs (#27364) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen, mondjuk ez épp elég nagy csapás, hogy megfelezték a memóriasávszélességet, a P4 elég érzékeny rá, a quad pumped fsb-jéhez pont passzol a dual ddr, a dual ddr200-al már pont olyan gyors mint single ddr400-al.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27366) MasterDeeJay

Ha már felezés akkor fincsi kis Mx4000 überszéles 32-bites rambusszal:

Xeon 5640 project egyenlőre felfüggesztve, googléztam egy délutánt és 90% eséllyel nem működnek benne a ramjaim. Azaz high density single rank amd imc-hez gyártott modult nem fog megenni (ez megérne egy blogbejegyzést), nem működik más intelben sem. Beszptam, ezért volt féláron a ram. Köszi mindenkinek a segítségét! És sajna hogy emiatt szétoffoltam a topicot! :R

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27367) cheatergs válasza Fenyő (#27365) üzenetére


cheatergs
senior tag

Celeron D-nél vagy P4-nél jön jobban ki a dual-channel hiánya?

Mindig minden mindegy

(#27368) Yutani válasza cheatergs (#27367) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erre szerintem te is tudod a választ! :K

#tarcsad

(#27369) Ganz-[HUN] válasza cheatergs (#27367) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

CelD-t viszafogja, amikor amúgy is laasssssúúú, a P4-et meg visszafogja a 2/3-ára szerintem, de csak sötétben tapogatózok, ne vedd készppénznek :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27370) cheatergs válasza Yutani (#27368) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem véletlen kérdeztem, mivel nem tudom. Intelnél az egész P6-Netburst-Core-érából kimaradtam; Athlonoknál nem nagyon számított; ilyen teszteket meg nemigen láttam, vagy legalábbis nem memorizáltam.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#27371) Yutani válasza cheatergs (#27370) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem van egy hipotlézisem, miszerint ha azt vesszük, hogy a CeleronD FSB-je 533 MHz, a DDR ram meg 400 MHz, akkor azt látjuk, hogy valamelyest visszafogja a RAM a procit. Ha adott egy 800 MHz FSB-jű P4, és mellette 2x400MHz DDR ram, akkor a proci ki van szolgálva teljes mértékben. Azaz a memória sávszélessége így megegyezik az FSB szávszélességével.
Ebből kiindulva a 800 MHz FSB-s P4-eket nagyon visszafogja a single DDR400 vezérlő, láthatóan sokkal jobban, mint a Celeront. Más kérdés, hogy a Netburst Celeronok nagy fosok egytől egyig.

Aztán lehet, hogy teljesen rossz úton járok, de mindig is az volt a lényeg, hogy az FSB-vel megegyező (vagy nagyobb) frekvenciájú memória kellett a procik mellé, azaz a 100 MHz FSB-s procikhoz 100 MHz-es SDRAM dukált, a 133-as P3 procik mellé PC133 SDRAM, a DDR266 FSB-s Athlonok mellé DDR266 RAM. Amikor kijöttek a DDR333 támogatású lapok, de maradt az FSB DDR266, akkor azt láttuk, hogy nem tudott túl sokat hozzátenni a magasabb órajelű ram a rendszer sebességéhez, mert a szűk keresztmetszet az FSB volt. Meg így volt a SocketA-s dual channel memóriával is, ami sarkosan fogalmazva parasztvakítás volt.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#27372) bacsis válasza Yutani (#27371) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az én Hipotézisem az, hogy rossz úton jársz...
3 indokom van rá!
Az egyik, hogy ne felejtsük el, hogy a számításokat a CPU nem tudja elvégezni egy órajel ciklus alatt... tehát hiába kerül át a feldolgozandó adat a ramból a prociba, míg a proci számol, addig a memória malmozik.... többek között ezért is van az, hogy a single és dual channel között nincs 100% különbség ;) aztán ne felejtsük el, hogy ott van a CPU-ban az L1/L2 Cache, ami pont arra van, hogy a jóval lassabb memóriából amíg megérkezik az adat, a proci ne malmozzon és tudjon mit kiszámolni, mert ott van a Cache-ben számolandó cucc....
a 3. pedig az hogy arra is kell idő míg a ramból a CPU-ba átkerüljön az adat, tehát van a folyamatnak egyfajta késleltetése is... és ha már a késleltetésnél járunk, a memória időzítései is befolyásolják a memória sebességét azonos órajelen :)

(#27373) Fenyő válasza cheatergs (#27367) üzenetére


Fenyő
őstag

Mindkettőnél jelentősen, 800-as P4-nél felére, míg mivel az 533-as prociknál 333-on járhat maximálisan a ram, ott is egy közel 40%-al csökken a sávszélesség, 400-as Nw Cerkának meg mindegy, azon a tuning se segít annyira elbaltázott egy vmi.
Ahogy Yutani is írja a teljesítmény szempontjából a lényeg, hogy az fsb=memória sávszélességgel, ha ennél magasabb (pl Athlon Xp-nél Dual ddr vagy 266 fsb mellett 333-as ram órajel), attól semmivel sem lesz gyorsabb, sőt az aszinkron órajelek miatt még kissé lassabb is lehet a rosszabb késleltetések okán. Ott van értelme van az aszinkron órajeleknek, ahol az fsb>memróia sávszélesség, tehát pl SDR-es Athlon-os lapok (100ddr=200 fsb, de 133-as sdr ram, a 100-as ellenében), single chaneles P4-es lapok (100qpd=400fsb, de 266ddr ram, a 200 helyett) stb.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27374) Rive válasza Yutani (#27371) üzenetére


Rive
veterán

~ stimmel. A legszűkebb keresztmetszet korlátozza leginkább a teljesítményt: ha ez az FSB, akkor az, ha a memória, akkor az. A szűk keresztmetszet elé/mögé hiába rak az ember extra kapacitásokat, nem sokat segít.

Ettől függetlenül a dual-DDR & SocketA nem volt teljesen haszontalan: nem csak a proci 'eszi' a memóriát.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27375) Ádyka válasza Rive (#27374) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha teljesen nem is volt haszontalan, én 99 %-ban annak láttam.
Pl single modeban tudott egy DDR400-as ram kb 2800-2900 Mb/s, az elméleti 3200 Mb-ból.
Míg intel oldalon ezen szintetikus tesztek szépen kimutatták a dual DDR-rel járól memsávszél növekedést (szsz kb 6Gb/s), azt vártam volna, hogy Socket A-nál legalább 3200 Mb-nál kiakad a "mérőműszer". Kb semmi nem változott a memória átvitelnél, azon kívül, hogy a post képernyőn jól muattott a dual mode.

Intel oldalon is elég röhelyes volt ez a 4x FSB marketing. Pl egy 533 FSB cerka: mindössze egy DDR266-os / PC 2100-as ram kellett hozzá, ugyanis 133-as FSB-mentek ezek. Ha ebből kettőt raktál bele, akkor hasított a dual channel és lett belőle 533..... pff. Vagy mi a fene. Persze AMD-ék mindenféle übernagy FSB elnevezés nélkül simán lépték át őket az A64-ekkel.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#27376) Rive válasza Ádyka (#27375) üzenetére


Rive
veterán

A szintetikus tesztek azt a sávszélességet mérik, amit a proci lát: az FSB elvi felső korlát.

A való életben viszont, mint mondtam, nem csak a proci 'eszi' a memóriát.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27377) Ádyka válasza Rive (#27376) üzenetére


Ádyka
őstag

Akkor a való életben te láttad az előnyöket. Hol is? :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#27378) Rive válasza Ádyka (#27377) üzenetére


Rive
veterán

Nem a szintetikus tesztek eredményeiben :U

Minden olyan feladatnál, ami egyszerre jelentett IO és CPU/RAM -intenzív terhelést (legyen ez sok lemezművelet valami elborult RAID tömbben valami videokódolás mellett, vagy alulméretes VGA-ram töltögetése játékban) határozottan érezhető volt, hogy miféle a memória a gépben.

Hasonló a helyzet amúgy most egy downclockolt Tua köré épülő gépemben is: alá pakolt DDR ( :)) ) ram ugyan overkill, mégis, az integrált VGA, az USB-n tenyésző diszkrendszer, a hálózat meg az egész tetejébe a TV-kártya együtt igencsak hasznát veszi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27379) cheatergs


cheatergs
senior tag

Tudnátok tesztet linkelni, mert gyorsban nem találtam, ti pedig jókora teljesítményesésekről beszéltek? Persze korabeli P4-ekre vonatkozóakat, és nem szintetikusokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#27380) Yutani válasza Rive (#27378) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi a megerősítést! :R

Erről az alulfeszelt meg DDR-es Tua cuccról nincsen teszted? Vagy ez az memória sávszél többlet inkább érzésre jobb, azaz jobban reagál a gép általánosságban?

#tarcsad

(#27381) Ádyka válasza Rive (#27378) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez kicsit hihetetlen, hogy érzetre a gép a gyorsul, de nincs szintetikus teszt ami kimutatná, hogy a gép melyik elemén történt fejlesztés / gyorsítés / tuning stb.
Mégy egy nyamvadt 3D mark sem gyorsult, vagy sima game fps mérések sem, vagy super pii, ahol aztán bőven kijün, hogy milyen architetktúrán / FSB-n / órajelen járatod.

Most a "mifeéle ram"- ot remélem arra értetted, hogy azonos órajel de Single vs dual channel, mindez socket A-ban. :K

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#27382) Rive válasza Yutani (#27380) üzenetére


Rive
veterán

Azt se tudom, hogyan kellene tesztelnem. Teljesen passzív házi területfigyelő mindenes lesz belőle, Linux alatt, mozgó alkatrész nélkül: mindennek egyszerre kell mennie.

Eddig ígéretes, de ~ ugyanazt a rendszert SD rammal, más chipseten felhúzva már nem akar rendesen működni.

A CPU persze szintetikus tesztben ~ ugyanazt a memóriasebességet mérte mindkét esetben.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27383) MasterDeeJay

Nem véletlen hogy rambussal indultak a P4-ek. Baromi jól néztek ki azok a ramok és teljesítményük is jó volt de az áruk...
Az igazi horror az Celeron SD rammal MX-X.. lapokkal sis chipsettel, na az a durva kézifék a netbrustnak!
SocketA-nál a Dual csak egy szép kiírás a bootolásnál, értelme nem volt mert még szintetikus teszteknél sem látszódott rendesen.
Ugyanakkor nagyrészt mondhatjuk akkoriban Netbrustos Intelnél kellett a sávszél. Core2-nél már nem volt ekkora jelentősége a gyors ramnak. K8-nál sem volt lényeges. Szintetikus tesztben jól mutat egy 8-9Gb-os sávszél ddr1-el (régi szép idők A-data 566-os ramok samsung TCCD chippekkel), de játékra tökmindegy volt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27384) zoltanz válasza MasterDeeJay (#27383) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, elég sokkoló volt 133 MHZ memóriák után a 800 MHZ -es rambus. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27385) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

A netbrustnek a clockon kívül semmi célja nem volt szerintem.
Lassú is volt, de a cedarmill celkám nagyon jól megy ettől függetlenül. Mióta elhalt a p4p800-asom, vele együtt a netbrust is számomra. Ennyi, fel adtam 478 téren jódarqbig.......

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27386) DarthSun válasza zoltanz (#27362) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ebbe a gépbe legalább egy valamilyen GeForce2 illene, azt még kihajtja úgy-ahogy és szépen simán megy.Nekem egy hasonló Copper mellett Gef4Ti4200 van, azt már nem hajtja ki de zökkenőmentesek a kor játékai.

(#27385) Ganz-[HUN] : azért egy P4EE- vel még lehet alakítani valamit az ügyön :)

[ Szerkesztve ]

(#27387) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#27386) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

P4p800 nélkűl repült a feeling, semelyik se hozza vissza már azt a feelinget... :(

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27388) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#27387) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt mondod az a legjobb lap? Akkor olyat kell szerválnom :DDD , a P4EE megy benne?

(#27389) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#27388) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

865pe :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27390) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#27389) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, látom benne van a supportban.Egy olyan lapom volt amiben ment, kölcsön adtam és meghalt, akkor gondoltam mindegy úgysem lesz EE procim.

(#27391) zoltanz válasza DarthSun (#27386) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Geforce 3 szokott benne lenni, de most csak egy 2 Ti -vel van hajtva. Néha a GLide miatt (NFS 2 SE-hez) van benne V2 + Rage II C.
Amúgy csak a teszt erejéig mentek benne (P2 400 -as Cerkát lusta voltam bele pattintani).
Mondjuk a Rage II C mellé egy sima penya is sok lenne. ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27392) cheatergs


cheatergs
senior tag

Akkor linkeltek valamit, mert 50%-os teljesítménykülönbséget nehezen hiszek egy single kontra dual-channel közt.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#27393) DarthSun válasza zoltanz (#27391) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Értem, azok mindegyike bőven jó, de miért nem hagyod benne állandóra valamelyik GeForce- ot a Voodoo2- vel?

(#27394) zoltanz válasza DarthSun (#27393) üzenetére


zoltanz
nagyúr

ATI legendás képminősége miatt csak. V2 meg zavarja (vagyis minden plusz kari zavarja) a TV tunert. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27395) DarthSun válasza zoltanz (#27394) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CRT- én nekem sem tűnt fel, de nagy LCD- n tényleg belemos a Voodoo2 a képbe ha azon keresztül van kötve a videojel.Azt szoktam csinálni hogyha nem kell a Voodoo akkor direktbe a primary kártyára dugom az LCD- t, de a Voodoo- t nem veszem ki.

(#27396) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#27395) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ezt én is tapasztaltam, talán az anqlóg jel "torzulása" miatt

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27397) gban


gban
Közösségépítő

Dyndns folytatja a kitolást a júzerekkel, már a folyamatosan megerősítendő ingyenes accountot is megszünteti.
Mire javasoljátok áttérni helyette?
Fontos hogy ingyenes legyen.
Egy dologra kell, elérni az otthoni gépet.

Postázást nem vállalok.

(#27398) frescho válasza MasterDeeJay (#27360) üzenetére


frescho
addikt

Ilyennel tudok szolgalni:

[link]

Az i5, i7 ertekek Sandy-t jelentenek 3.2GHz-en. A 4GHz-es X6 nagy nehezen de le tudja hagyni. Ami a durva, hogy az i7 csak 4 magos.

Van meg egy ilyen, ahol jol lathato az egy szalas teljesitmenyen, hogy az intel elorebb jar nem kevessel:

[link]

Persze ha eddig huztal az X6-ot es nem tuningolod az Intelt, akkor nem lesz erdemi elorelepes. Jobban belegondolva legjobban egy i5-2500-al jarnal, azt 4GHz korul jaratva. Csak ugye az cucc...

gban: noip

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#27399) DarthSun válasza frescho (#27398) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy ilyen I5- höz milyen szintű videokarit célszerű venni ami kb. egyensúlyban van vele, tehát kicsi a proci vagy video-limitálás ?

(#27400) gban válasza frescho (#27398) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz. Esetleg másik, Hostnames Expire Every 30 Days feature nélkül? :DDD

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.