Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nah csak eljutok én is a topik szintjére. Sikerült beüzemelnem az első k6-III rendszeremet. :)

Asus P5A + Amd K6-III 400mhz+128mb ram, vga egyenlőre kérdéses :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28902) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

4. felvonás

167 proci, az előző 3 transporttal együtt összesen tehát 763 db CPU- m van jelenleg.

Részletezve itt, mind a 4 transport számokkal, képekkel : [link]

[ Szerkesztve ]

(#28903) Sanchez638 válasza DarthSun (#28902) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mitnem adnák egy tB1-es tuáért:) már 3db tA1-esem van :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28904) RexMaximus válasza Sanchez638 (#28903) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

gyakorlatban tenyleg annyira ertekes ez? vagy csak gyujtemeny miatt fontos?

(#28905) Sanchez638 válasza RexMaximus (#28904) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tuning miatt kellene, nem tudok fellelni egy újabb példányt, csak tA1-es steppingel találkozok.

Most szórakozok a húzással és már egy cerkát találtam, ami jó lehet majd komolyabb tuningra(71% nem bírtam hűteni). És akarok 1,4ghz P.S-t, hogy legyen is meg h kihuzzam a lelkét is :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28906) DarthSun válasza Sanchez638 (#28903) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Nem is ellenőriztem még az enyémeket hogy van-e bennük tB1- es, 6db 1400/512 Tua van.Remélem van benne...

(#28907) RexMaximus válasza DarthSun (#28906) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

jovanmá' 6db 1.4-es pIII-s :D Eletemben nem lattam annyit :D

[ Szerkesztve ]

(#28908) Sanchez638 válasza RexMaximus (#28907) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egybe én sem, de volt már egy jó adag a kezem alatt. És ahogy haladok lesz még rá lehetőségem :D

De az érdekes dolog, hogy Tua Pentiumból csak 1,4ghz-m volt nekem,ezen kivűl semmi más... :))

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28909) Balathruin válasza DarthSun (#28899) üzenetére


Balathruin
veterán

Elfelejtettem, hogy áramtalanításnál automatikusan visszaáll... Nem az volt a gond, valamelyik csatlakozással volt gáz, szétszedtem teljesen, proci ki, vissza egészet, most működik is, netet is sikerült megoldani, szóval most van gép addig amíg lesz új HDD a másikhoz. :) Elég hangos gép ez, a Quantum Fireball, a másik 2 HDD és a sok venti nem csoda, hogy ekkora zajt csap. Procin most egy 4200RPM-es AMD ventilátor nyomja a levegőt, Voodoo3 kétoldalas borda hűtéséhez is van még 2 venti (egy 478 intel fentről és a processzor eredeti ventilátora), pluszba meg bedobtam az Enermax tápból szedett állíthatót és maxra raktam, hisz a többi cucc hangosabb. :D

(#28910) DarthSun válasza Balathruin (#28909) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Jó lesz az addig bizony, retro gépen is lehet netezni.

Én is megszoktam hogy halk a gépem, laposon netezek, a 2.3G- ás procit 800MHz- en hajtom :DDD , netre, filmre így is elég, ráadásul 3m- re van tőlem, hdmi kábellel megyek rá egy 26"- os lcd- re ami előttem van, a lapos ventije alig pörög meg eleve halk is, ha bekapcsolom a külső vinyókat azok hangosabbak.Desktop az meg zajtenger ehhez képest de azt meg rendszerint elnyomom az 5x100W- os audio-rendszerrel ;]

(#28911) Balathruin válasza DarthSun (#28910) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet rajta netezni, de azért jó lenne tudni hogyan a leggyorsabb. Most Firefox 3 van rajta, de az eléggé lassúnak tűnik, párszor meg is áll gondolkodni, igaz kernelex-szel megy. :D

(#28912) DarthSun válasza Balathruin (#28911) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Opera9.5 vagy 9.6- ot tegyél rá.

(#28913) Balathruin válasza DarthSun (#28912) üzenetére


Balathruin
veterán

Okés, kipróbálom majd. :)

(#28914) Ádyka


Ádyka
őstag

Asszem letetettem arról, hogy menet közben cseréljek biost alaplapban, és flashelgessek.

Gondoltam gyakorlok egy picit az egyik kedvenc VX-es lapomon.
Boot után bios ki, másik bios be. Első körben ennek a VX-es lapnak a saját bios tartalmát akartam belerakni egy rossz TX chipsetes lap biosába. Amúgy ezzel a TX biossal is adott postot a VX lap, csak nem bootolt vele.
A legutolsó 8.99-es awardflash progi kiköpte, azzal aszöveggel, hogy talán jumperrel írásvédett.
Tettem még1 próbát, eredmény ugyanaz.

Jó akkor vissza a gyári bios a lapba. Piii-pi-pi majd ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti, mint amikor beragad egy billentyű.
F@asza, nincs kép, speaker üvölt, floppy nem kereg. Hurrá, kinyírtam.

PCI VGA ki, ISA realtek be, kép van, de floppy failure, nem kerreg. kb 5. bekapcsra kereste a floppyt, így a VX biosba sikerült visszarakni az archivumomból a bele való tartalmat. Öröm.

Amúgy az is fura, hogy ha csak le akarom menteni egy bios tartalmát a gépre, akkor az awardflash valami 3xx kb-os filet csinál, a megszokot 1xx kb-os helyett. Mondanom sem kell, hogy visszaírni nem tudom, mert hosszúnak tartja flashprogi.

Mondom nézzünk egy korban a VX-hez közelebb álló lap biosát, így kikaptam egy döglött HX-es lapból.
Ezzel a biossal is postol, sőt bootol is, csak azért mégiscsak látszik, hogy a tartalma az nem a VX-re való. (fele memóriát lát, bios passt kér stb stb.)
Mivel ezzel a HX-el bebootolt, nem kellett hotswappelni a biosokat, simán mehetett neki dos alól a flash. Ha ment volna, de ezzel sem ment, simán megfagyott.

Az eredmény: most már a HX lap bios is üres / hibás lett. Bootnál floppyt kér, de nem lehet rá flasshelni. Vissza a TX bios, az is ilyen. Erre alkalmas bios égető kütyüvel valszeg menne, de szerencsére nem fontos.
Egyszerűen mintha az IC tipusa miatt pusztult volna meg bennük az adat vagy nemtoom, egyszerüen nem a VX laphoz volt való egyik sem, és ez lett a vége.

Szal nem kísérletezem a Giga 686NX-el. :B Egyelőre ;] Pedig a flash progija egész pofás. Valami 500k-s Dos4gw-s okosság.

DarthSun: Mintha titkolnád, hogy megy-e proccod 210-en és 233-on. :B Próbáld már ki, nem tart semeddig.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28915) DarthSun válasza Ádyka (#28914) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Kicsit féltem :B , de ki fogom próbálni, valamikor a napokban megejtem, most van egy-két elmaradt meló amit el kell intéznem és utána.

Flash: ugyanolyan fizikai formátumú volt mindegyik bios IC?

(#28916) Ádyka válasza DarthSun (#28915) üzenetére


Ádyka
őstag

Ne viccelj már. Ugyanazon feszültségen, minimális órajel emelés nehogymááá kinyírja. Elég röhelyes lenne.

Ugyanolyan fizikai formátumú? Úgy érted nem -e négyzet alakú IC-t eröltettem téglalap alakú foglaltba.... néhány lábat kihagyva... vagy egy érintkezőbe 2 lábat beledugva? :D

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28917) DarthSun válasza Ádyka (#28916) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ja, nem valószínű hogy baja lenne.

Kapacitás, ugynannyi Mbit- es?, asszem vannak eltérőek.

(#28918) Fenyő válasza Ádyka (#28914) üzenetére


Fenyő
őstag

Izé, hotflahsnél alapvető, hogy kizárólag csak a saját biosával bootolunk a lapnak, utána toljuk bele amibe írni akarunk, ill. ha nem a lap bios tartalmát írjuk bele, akkor uniflash lesz a barátunk, ill. nem árt figyelni a programozási feszültségre (jó ha van a lapon jumper hozzá), ill. triviális, de min akkora legyen a bios chip mérete, hogy elférjen rajta amit égetnénk bele, nagyobb lehet, mert össze is lehet fűzni n-szer ugyanazt a bios fájlt.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28919) Ganz-[HUN] válasza nakos1212 (#28877) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

V1-hez NINCS NORMÁLIS driver winnt5.x alá, és mivel ez az egyetlen, nem fogom eladni.
Ebay? :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28920) Balathruin válasza DarthSun (#28912) üzenetére


Balathruin
veterán

Na, a 9.6 egész gyors, köszi. :)

(#28921) DarthSun válasza Balathruin (#28920) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Nincsmit, örülök hogy bevált :)

(#28922) Balathruin válasza DarthSun (#28921) üzenetére


Balathruin
veterán

A görgetésen kívül minden jó eddig, videót nem fogok most nézni, azt majd a telón. :D

(#28923) Fenyő válasza Balathruin (#28920) üzenetére


Fenyő
őstag

Ami még jó lájtos böngésző Win alá az a K-Meleon (Firefox/Seamonkey-in alapszik, de iszonyat mód le van csupaszítva és optimalizálva), Win95, 486 és 32mb a minimum rendszerigénye, egy P1-esen 64 megával Win95-ön már egész jól elvan (persze flash és java nélkül), Linux alá ami még használható is és kis rendszerigényű böngésző, az a Midori.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28924) DarthSun válasza Balathruin (#28922) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

FlashVideo viszonylag esélytelen is lenne, Voodoo3 mellé hardveres flash-gyorsítás hiányában bivaly proci kell.

(#28925) Yutani


Yutani
nagyúr

Én egy K6-2+ 500MHz gépen WinME alatt neteztem, de annyira nem mentek a weboldalak... Nem is kínlódtam vele tovább, inkább másik gépen töltöttem le, amit telepíteni akartam. :)

#tarcsad

(#28926) nakos1212 válasza Fenyő (#28923) üzenetére


nakos1212
senior tag

linux alá dillo

(#28927) Fenyő válasza nakos1212 (#28926) üzenetére


Fenyő
őstag

Azzal csak az a gond (de a Netsurf és Linx is ugyanez a kategória), hogy túl sok minden nem nyílik meg normálisan, nagyon elavult motort használ.
Yutani: Pedig egy ilyesmi gépen a fentebb említett win95+k-meleon kombóval vagy 4.x Puppyval (esetleg retro kerneles 5.x-el) 128 megával TNT2-vel már elég jól lehet netezni (persze flash és java nélkül).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28928) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nah szereztem egy 1,4ghz tua cerkát :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28929) DarthSun válasza Sanchez638 (#28928) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Jó nagy lendülettel haladsz :D

(#28930) nakos1212 válasza DarthSun (#28929) üzenetére


nakos1212
senior tag

jaaj, most te menő vagy mert szereztél cirka 600 procit.... ;]

(#28931) DarthSun válasza nakos1212 (#28930) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Nem úgy értettem, tényleg nagy lendülettell halad, az én szerzeményem rendhagyó, ha magam erejéből kellett volna begyűjteni nagyon sok idő lett volna. Sanchezsa rövid idő alatt szerzett sok hardvert, ami visszatekintve nekem tovább tartott.

(#28932) nakos1212 válasza DarthSun (#28931) üzenetére


nakos1212
senior tag

ja nekem meg fogy a a hardverem, mert eldöntöttem, hogy lesz egy p3 tua gépem és a fő gépem ami az aláírásomba van. Előzővel a teljes dos-os és 9x-es korszakot, szóval 1986-tól 2003-ig, a másodikkal meg egészen 2014-ig fedem le.

(#28933) DarthSun válasza nakos1212 (#28932) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Dícséretes! Azonban az elsővel, a Tua projekttel régi dosos progi/játék esetén annyi a gond hogy gyakori lesz a runtime error, kesek kikapcsolása megoldhatja, de a PIII- nál már a kikapcsolt kess szaggatott-rángató futást eredményez.A legrégebbi időszakhoz tehát érdemes lenne egy 486- ot összeraknod.

(#28934) nakos1212 válasza DarthSun (#28933) üzenetére


nakos1212
senior tag

98 mellé tett dos 6.22 esetén?
amim van most a tuához
abit vh6-t
3x512mb sd ram
matrox g450 marvel etv
fsp táp
plextor fehér ide dvd író
1400 Pentium-S

(#28935) DarthSun válasza nakos1212 (#28934) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

A gép teljesen frankó lesz, DOS6.22 esetén régi cucokkal viszont fenáll a runtime-error néhány programnál, sokminden menni fog viszont lesz olyan gond is hogy sok régi dosos játék játszhatatlanul gyors lesz.

(#28936) nakos1212 válasza DarthSun (#28935) üzenetére


nakos1212
senior tag

akkor majd ha dosba lépek előtte lekapcsolom a cachet meg csökkentem az fsb-t

(#28937) DarthSun válasza nakos1212 (#28936) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ja, kipróbálod aztán majd meglátod hogy amiket használsz megfelelően futnak-e.

(#28938) nakos1212 válasza DarthSun (#28937) üzenetére


nakos1212
senior tag

doom , wolf3d dune 2, commander keen , hexen,quake

(#28939) DarthSun válasza nakos1212 (#28938) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

doom , wolf3d , hexen, quake : biztos nem lesz gond, sebességre és a spekulatív elágazásbecslésre sem érzékeny a kódjuk.Tuán szépen mennek.

dune 2, commander keen : nem tudom nincs tapasztalatom velük

(#28940) Sanchez638 válasza DarthSun (#28931) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez tényleg nagyon véletlen jött, találkoztam régi osztársammal, és 1,4ghz P-s adott, aztán mondta h talált még egy ilyet :) Akkor van egy Fx5700u amit még GAI-tól vett anno, de sajnos szemetel már.

Am de rendszerint vágyok valamire, akkor van szerencsém mindig találni, mint ahogy az ss7 lap is.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28941) Balathruin


Balathruin
veterán

Ha már beüzemeltem a régi gépet, gondoltam megnézem mit mond a HDSetinel...



:Y :Y :Y :Y :Y

(#28942) DarthSun válasza Sanchez638 (#28940) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Én is viszonylag gyakran találok dolgokat ami jó lenne de gyakran nincs rá lóvém :B :DDD

Balathruin : jó kis retro vinyók, működnek még :)

(#28943) Ganz-[HUN] válasza Balathruin (#28941) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

a fusival és az ibmmel vigyázz.vcsalafinták lehetnek. ;)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28944) Sanchez638 válasza DarthSun (#28942) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én is így vagyok néha, de közre játszik sokszor, hogy a tulaj nem akarja eladni XD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28945) DBob


DBob
őstag

Van valami infó a CHIP CD archiválás ügyben?

(#28946) Balathruin


Balathruin
veterán

Amúgy az normális, hogy most az internet szó szerint tized akkora sebességgel megy Win98-on, mint mondjuk XP-n, vagy újabb rendszeren? Nincs semmi mód arra, hogy begyorsítsam? :F Így is lehet alap dolgokra használni, de azért elég keményen érződik letöltésnél is, hogy eddig a 3-3,6MB/s max. letöltés helyett 100-200, esetleg 300kb/s-mal megy. Hálókártya nem hinném, hogy ennyit leszívna, ha minden igaz, most egy Realtek RTL 8029 van benne.

(#28947) DBob válasza Balathruin (#28946) üzenetére


DBob
őstag

Még mielőtt a Win98 hálózatkezelését szidnánk és tweekelni kezdenénk, nézd meg kérlek hogy helyi hálón másolva milyen sebességet érsz el.

Én anno Win95OSR2 alól is ki tudtam hajtani egész szépen (~2-3MB/s) a hálózatot vele.

(#28948) Balathruin válasza DBob (#28947) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezt hol nézhetném meg?

Más: Most belegondoltam abba, hogy milyen Nvidia kártyám lehetett régen az Athlon XP-s gépben és talán valamilyen FX volt, de az biztos, hogy 128 megás és zöld nyákos.... Azért kár, hogy tönkrement... Jó lenne ha még meglenne. FX5200-ra tippelnék, mivel occóé lett véve a gép, nem hinném, hogy 5950 Ultrát rejtett.

(#28949) Sanchez638 válasza Balathruin (#28948) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagy 5500 :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28950) DarthSun válasza Balathruin (#28948) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ha routeren nyomulsz akkor egy másik gépet kötve a routerre másolsz a két gép között pld TotalCommaderrel ami kiírja az átviteli sebességet.

DBob : annyi fejlemény van amit privátban is írtam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.