Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Fenyő válasza bacsis (#28250) üzenetére


Fenyő
őstag

Tehát magán a boot képernyőn (auton, ill kézzel beírva is)? Ott gondolom maga a vezérlő és vinyó nem szerethetik esetleg egymást (bár idés vinyóknál még nem nagyon botlottam ilyesmibe), ha amúgy a vezérlő meg a vinyó más-más felállásban működik (ilyenkor nem tudsz mit csinálni keresel egy másik vezérlőt), de Darthsunnál nincs ilyen probléma, csak maga a bios nem kezeli helyesen a nagyobb vinyókat, tipikusan ezért kuszálódik össze a fájlrendszer egy idő után, na pont erre jó az ontrack, csak a megfelelő verziót kell kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28252) bacsis válasza Fenyő (#28251) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm, a vezérlő cserén nem is gondolkodtam, jó ötlet :K

(#28253) Yutani válasza dfdfdf (#28245) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem kell? 5k-ért odaadom. :K

#tarcsad

(#28254) DarthSun válasza bacsis (#28252) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ennek alaplapi vezérlője van csak a CD megy hangkártyán levő csatolóról, nem is szívesen tiltanám le hogy másik vezérlőt tegyek bele, de a diskmant kipróbálom.

(#28255) DarthSun válasza Fenyő (#28251) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Seagate 1.7 vagy 2.1- es vinyóval tennék próbát. Valami Seagate EZDrive progit találtam, az jó lesz hozzá?

(#28256) Intruder2k5 válasza bacsis (#28242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tudja! Mondjuk érezhetően sokkal többet forog a ventilátor mint az eredeti cerkával, de azóta volt már benne 2.8-as NW P4 is, szerintem azzal még többet forgott, mint ezzel a HT-s 3.2-essel, bár a miértjét én sem igazán értem! Szóval anno próbáltam rajta játékot indítani (Flight Simulator 2004), közben szinte folyamatosan hűtött, de ahogy én manapság használom (fórum, putty ssh, fórum, winamp, fórum) tökéletesen jól megy, ha bemelegszik 55C-ra akkor bekapcsol a venti, és leviszi 50-re, majd így tovább! Ha nyáron nagyon meleg van akkor kap plusz 12cm-es ventit maga alá 5V-on, annak a hangját se hallani, de folyamatosan szellőzteti a házat, papírlapot leszívja a keyboard-ra, és olyankor alig kapcsol a saját ventilátora! Amúgy se hordom sehova, mindig az asztalon használom, mozdítva is csak takarításkor van!

[ Szerkesztve ]

(#28257) Fenyő válasza DarthSun (#28255) üzenetére


Fenyő
őstag

Használhatod azt is, de az ontrackos verzió kicsit újabb (ha a linkeld oldalon levőkre gondolsz) és szvsz jobban konfigurálható.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28258) nakos1212 válasza Ganz-[HUN] (#28244) üzenetére


nakos1212
senior tag

hajrá
de ne itt politizáljunk, elvégre nem vagyunk otromba állatok....

(#28259) DarthSun válasza Fenyő (#28257) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, onnan töltöttem le, meg ezt is leszedtem már a linkelésed előtt, csak nem tudtam melyik jobb... , köszi !

(#28258) nakos1212 : itt tilos is, nekem csak annyiból jó a politikai vita hogy az amúgy alacsony vérnyomásom képes felmenni 120- ig is :DDD , ezenkívül azonban nyugodt típus vagyok

[ Szerkesztve ]

(#28260) nakos1212 válasza DarthSun (#28259) üzenetére


nakos1212
senior tag

ja jó bocsi....
kinéztem magamnak az abit kt7-raid lapot, ebbe 1,5gb sdram fér, van rajta 1 isa--->GUS-nak, tud raidet csinálni, és veszek hozzá még egy tt sonic towert, amivel passzivizálom a kis athlon xp-t.

(#28261) DarthSun válasza nakos1212 (#28260) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hajrá, jó gép lesz! Milyen GUS egyébként? A GUSMAX nekem elég válogatós, már ami az alaplapot illeti ( meg feltehetőleg a GUSClassic is hasonlóan viselkedhet de abból csak egy halott példányom van ).A GUSPnP viszont nem bizonyult válogatósnak.

(#28262) Balathruin válasza Yutani (#28237) üzenetére


Balathruin
veterán

Így, hogy nincs is mivel próbálkozni, ki is hagyom...

(#28263) Yutani válasza DarthSun (#28261) üzenetére


Yutani
nagyúr

Király dolog a GUS, de ha valaki aktívan akar DOS-os játékokkal foglalkozni, a kompatibilitás és a tömöttebb hajkorona érdekében inkább egy AWE64-et érdemes használni. Fillérekből megvan és mivel hardverből kompatibilis az SB16-tal, mindennnel megy, ráadásul ott van a wavetable midije is. Szerintem. :)

#tarcsad

(#28264) DarthSun válasza Yutani (#28263) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyetértek! Gussal csak olyan foglalkozzon aki eltökélt a nehézségek leküzdésére. Az Awe cuccok sokkal kezesebbek. Gusban kezdőként hosszú ideig tartott mire kiismertem de már annyira vittem hogy 2 gépben is dualban Awe mellett is üzemel, ha ezt nem hobbiból hanem kötelességből kellett volna elérnem már hófehér lenne a hajam :DDD

(#28265) nakos1212 válasza nakos1212 (#28260) üzenetére


nakos1212
senior tag

csak pnp-m van.
eredeti dobozával, leírásával cd-jével együtt.
még a faterom vette.
DarthSun Csak a GUS ég és föld az AWE-hez képest, azt ne felejtsd el, és meg is lesz patchelve utopia soundbankkal, egy hd 3850 lesz benne még 1ébként.

[ Szerkesztve ]

(#28266) DarthSun válasza nakos1212 (#28265) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt könnyebb beüzemelni, már ami könnyűnek számít.Dos alatt nehéz leszorítani az irq- t 5 vagy 7- re, felette a legtöbb dosos játék nem szólal meg.Win98 alá viszonylag könnyen felmegy, XP alatt nem használtam de állítólag műkszik ott is. Win alatt mehet a magas irq, ott mindegy.

szerk: bizonyos esetekben nagyon villog a gus, de az awe stabilabb hangminőséget ad, nekem ez a tapasztalatom és kompatibilisebb mindennel ahogy Yutani is mondta

[ Szerkesztve ]

(#28267) zoltanz


zoltanz
nagyúr

KT266A -hoz van Win 9x driver? Illetve mely NV, Intel, AMD, VIA chipset-ek támogatottak ezen az os-en?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28268) Sanchez638 válasza zoltanz (#28267) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szemét nem akarok lenni, de szerintem elötte itt néz körbe google.hu

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28269) nakos1212 válasza DarthSun (#28266) üzenetére


nakos1212
senior tag

stabilan sz@r.
én hallottam mindkettőt egy konfigban maxra gyúrva
ég és föld.

(#28270) zoltanz válasza Sanchez638 (#28268) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem elérhető a VIA oldala.
Úgy értem mik azok a legújabb chipset-ek melyekhez még van Win 9x driver, vagy alapból tartalmazza az os?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28271) Ganz-[HUN] válasza dfdfdf (#28245) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Yutani, milyen chipset az az ULI? :F

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28272) DarthSun válasza nakos1212 (#28269) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Biztosan jól volt beállítva az Awe? Voltam olyan helyen ahol át kellett állítanom Win alatt opl3- ról hullámtáblára, utána mondták - jé ez így is tud szólni? :DDD Nekem egy gépben vannak, real-time átkapcsolásokkal hallgattam, a Kenwood végfokom két teljesen egyforma vonalbemenetére kötve. Wawe, CD, mp3: gyengébb a Gus, magasba húz, basszus kissé erőtlen. Hullámtábla : ahogy már mondtam néha nagyon villog a Gus de néha ványadtá válik ( pld dosos Tyrian alatt borzasztó), az Awe kiegyensúlyozottabb.

(#28273) Fenyő válasza zoltanz (#28267) üzenetére


Fenyő
őstag

Ahhoz még tuti van, sőt még vmi régebbi kellesz hozzá, vmi. 4.35 vagy 4.43, úgy a 2004 körülig megjelent chipsetekhez van win98 driver (875-ös Intelhez és Nforce3-ashoz határozottan úgy emlékszem hogy van pl.).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28274) zotyesz66 válasza Ganz-[HUN] (#28271) üzenetére


zotyesz66
őstag

ULI az Ali utódja. Nekem Dual-Sata2-ben volt, az egyik kedvenc deszkám volt.

(#28275) ebegab92 válasza Ganz-[HUN] (#28271) üzenetére


ebegab92
senior tag

Itt van egy kis infó róluk :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28276) Ranagol_5 válasza Ganz-[HUN] (#28271) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ebbe nézzél bele, és megtudod. :)

Szerk.: Én PH-s tesztet linkeltem, meg leírást.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#28277) MasterDeeJay válasza zotyesz66 (#28274) üzenetére

Fincsi chipset volt az Ali, nekem egy Asus P5A-val volt dolgom ilyen chipsettel és arra emlékszem hogy igen jó volt az a lap. Rengeteg jumper és beállítási lehetőség. [link]

Egy nagyobb tuning során agyonfeszelés és a vargáné táp kombó miatt szétégett rajta a ramok felől egy fet valamint a körülötte lévő apró alkatrészek és vele együtt a nyákon lévő áramkörök egy része. Visszaforrasztani nem lehetett mivel nem volt hova, így kivezetékelve egy hasonló fett-el amelynek külön P1-es méretű bordája volt barkácsolva ment tovább teljesen stabilan. (elég sok alkatrész hiányzott!) Szegény lap nagyon sok mindent kapott, úgy emlékszem K6/2 300-as (vagy 350-es?) volt benne meg voodoo2-es, quatum vincsi, ja és Alliance 1mb-os vga 2D-re, hangra SB rádiótuneres isa ami még megvan valahol, ja igen meg ciril betüs fémházas billentyűzet ami rázzott a fasza táp miatt!! Nagyon űberfull rendszer volt, jó jó persze K6/3+-al lett volna igazi meg SLI-vel!

Na meg akkori szomszéd gépében is mintha Ali lett volna, mert bootképernyőn díszelgett az aladdin felirat.
Magáért az Acer-ért nem vagyok oda, mai notikból minőségre legaljának tartom bár tény hogy nagyon olcsóak és erős hardvert pakolnak a gépeikbe de külsőre és minőségre messze legalja

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#28278) bacsis válasza MasterDeeJay (#28277) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

e külsőre és minőségre messze legalja
Az Acernek is vannak felső/csúcs kategóriás gépei, és a HP/DELL/Lenovo-nak is vanak low end gépei amik szintén ugyanazt a fos gagyi műanyagházat tartalmazzák...
Szóval szerintem ez így nem helyes állítás :)

szerk: ezalól lehet kivétel az Albacomp mert annak csak hulladék gépei vannak :DD

[ Szerkesztve ]

(#28279) Ranagol_5 válasza bacsis (#28278) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Acer-ből még az állítólagos felső kategória is hemzseg a tervezési hibáktól. Nekem volt szerencsém egy "High-End" acer laposhoz. Annyira fosul volt megoldva a hűtése, hogy a idle 70 fokon volt a cpu-gpu páros.. 10perc játék után meg már csíkozott a gpu és pár pillanattal később le is állt az egész.. Szóval maradjunk annyiba, hogy az Acer egy fos.

Ja, a lapost az eladott cuccaim archivumában megtaláljátok.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#28280) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sikerült életre keltenem az Asus P2B-S deszkámat. Már csak SCSI diszkek kellenének hozzá, meg még 3x256Mb SD Ram.. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#28281) DarthSun válasza Ranagol_5 (#28280) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem a sima P2B van, elég sok ramot kipróbáltam mire találtam olyanokat amik hiba nélkül mennek benne.Ettől eltekintve jó kis lap.

(#28282) MasterDeeJay válasza bacsis (#28278) üzenetére

Mindegyiknek van alja kategória, de én az Acer-t tartom leggyengébbnek.
HP.nál leginkább a gyári hibásakkal van gond, átlag összeszerelés.
Cégnél volt új HP250-es amiből szinte mindegyik ment vissza gariba, egyikben vincsi, aztán kijelző, aztán fagyogatás...HP 620 szériánál mindegyiknél kivétel nélkül hálókártya és USB problémák voltak.
Dell alsó kategóriái úgy ahogy össze vannak rakva, probléma nem volt velük. Lenovónál az 505s széria meglepően jól össze van rakva, azokat szoktam ajánlani. Acernél úgy értem hogy az összkép nem jó alsó kategóriában,pl: lehetne a gagyi műanyagot is szebbre kihozni. Nagyobb üzletiekből Acer-el nem találkoztam, a többség még mindig HP-t és Dell-t hoz ilyen kategóriából.

Albacomból szereltem párat az üzletiekből már ha lehet annak nevezni. Tartóssága üzletiekhez képest átlag alatti, szétesős kissé ja és dögnehezek. Mondható az hogy a márka kategóriájának megfelelő. :)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#28283) dfdfdf válasza Yutani (#28253) üzenetére


dfdfdf
őstag

Köszi de most jelenleg tetszik csak hál istennek nem éledt fel bennem a birtoklási vágy ;] .
Meg tetőfelújítás miatt inkább eladni kellene mint venni :D

(#28284) Ádyka


Ádyka
őstag

Gyerekek áruljátok már, hogy mit tud a Win 8.1, amit a többi régebbi oprendszer nem.
Ugyanis az alábbi konfigon hibátlanul fut a youtube FullHD, és mindezt 10-30% proci terheltséggel teszi.
Giga K8NF9 Ultra, Venice 3200+ @ 2450 MHz, 2 Gb DDR, HD 2400 PRO 256Mb, és 32Bites Win8.1.

Nyilván alap órajelen is megy. A HD 2400 PRO csinálna mindent?
Ja és még egy VGA driver sincs fent, csak amit a win feltolt.
Mint már korábban is említettem, a webezés is sokkal smoothabb. Csak úgy folynak az oldalak.

Valahogy fel kell tolnom Athlon XP-re ;]

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28285) Yutani válasza Ádyka (#28284) üzenetére


Yutani
nagyúr

Milyen módon lehet megoldani a Start menüs kinézetet Win 8.1 alatt? Sokat kell gányolni hozzá?

Egyébként láttam már Win 8-at Pentium D gépen is futni, tehát az a proci és az utasításkészletei megfelelnek a követelményeknek.

#tarcsad

(#28286) Ganz-[HUN] válasza Yutani (#28285) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

sse2 és pae/nx.
más:kösz az ulis infót mindnkinek :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28287) Ádyka válasza Yutani (#28285) üzenetére


Ádyka
őstag

Hivatalosan még sehogy, de külső progival elvileg megoldható. Mostanában cikkeztek róla, hogy hivatalos frissítéssel is lesz újra start menü hónapok múlva. Nem próbáltam gányolni. Addig a nagy gépre nem rakom fel amíg nincs benne gyárilag.
Már a mostani uccsó frissítéssel is legalább rögtön az asztal jön be, és nem azok a nyomi user friendly csempék.

Azért a Pentium D jóval erősebb, én egy mezei egy magos procin küldöm.
A követelményeknek nem nehéz megfelelni, most a követelmények alá menni... na az lesz csak érdekes egy Athlon XP-n.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28288) gban


gban
Közösségépítő

Mennyi hely kell neki az összes frissítéssel?

Postázást nem vállalok.

(#28289) Ádyka válasza gban (#28288) üzenetére


Ádyka
őstag

Az összes win frissítéssel Symtec Endpointtal eddig 16 Gb alatt van a 32 Bites. A 64-esnek azt mondják több kell. De semmi offie nincs fent, tehát azok frissítései sem.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28290) ebegab92 válasza Ganz-[HUN] (#28286) üzenetére


ebegab92
senior tag

Itt van egy leírás a mókolásról. Socket-478-ra már sikerült felbarkácsolnom :DDD

Még Pentium 3-as laposomra akarom valahogy felrakni, de valamiért ezzel a módszerrel nem akarja a jót :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28291) Ádyka válasza ebegab92 (#28290) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen, én is pont ezzel a módszerrel barátkozom a Socket A-ra. Csak sok a kis pendrive-om, és egyik sincs 4 giga. :B
Viszont a te 478 rendszeredre mindenféle mók nélkül is fel kéne mennie nem?
Neked hogy megy a youtube azzal brutál alaplapi vga-val?

Youtube-on 900-as cerkára is feltolták. :Y

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28292) ebegab92 válasza Ádyka (#28291) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nem mindegy, hogy RTM vagy már tényleges kiadást tesz fel valaki. Mert előbbi még megy mókolás nélkül szinte mindenen, a végső, forgalomban lévőnél lettek unsupported a régi procik.
Socket-478 azért esik ki, mert nem tud NX-et :( SSE2 meg PAE megvan. Pentium 3-nál csak PAE van, de akkor meg mi értelme ennek a mókolásnak, ha csak az NX miatti sírását kapcsolja ki a Win 8.1-nek? :F

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28293) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28294) Sanchez638 válasza zoltanz (#28293) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem is rossz ötlet :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28295) gban


gban
Közösségépítő

Kártyaolvasónak nézett floppy témához

Postázást nem vállalok.

(#28296) zoltanz válasza Ranagol_5 (#28207) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Zoltanz: Akkor majd ha kell, előkeresem."

Amik érdekelhetnek még: Rage Pro (8 MB) vagy Rage 128. Akarok írni egy cikket: 3DFX V2 mire képes ma, (Asus TNT2-őm már van)újabb driver-ekkel patch-ekel, textura pack-okkal. Esetleg még Geforce FX5700 (128 bit). Kölcsönbe sajna nem jó, mert nem tudom mikor lesz időm erre.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28297) DarthSun válasza gban (#28295) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én még ilyen kis kártyát is használtam : [link]

(#28298) Sanchez638 válasza zoltanz (#28296) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tudok kölcsönbe Asus v9950ge-t adni, nem fogom használni egy jó darabig

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28299) zoltanz válasza Sanchez638 (#28298) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, de tényleg elég kiszámíthatatlan mikor van időm, ez a biztos. Az FX 5700 gyűjteménybe menne esetleg 1-2 teszt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28300) DarthSun válasza zoltanz (#28299) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

ATI Rage, Rage3D, RageTurbo, RageTurboPro kártyáim vannak, AGP- sek. 286-386-486 lapra csere érdekelne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.