Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) MasterDeeJay válasza gban (#27799) üzenetére

Hát köszi de megmondom őszintén ennyire nem akarok belemenni a dologba. Ebay-be is megbízok. Meg aztán párszáz forintért postára járkálni...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27802) Ranagol_5 válasza gban (#27799) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ez max akkor jó, ha el akarod adni, mert úgy érdemes kivárni a 15-60 napot, ami igazából 50-60 nap szokott lenni ázsiából.. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#27803) DarthSun válasza Fenyő (#27790) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Router reset után mi a router saját ip címe? Be tudtál lépni? A gyári alap leggyakrabban ugye a 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 . Ha nem lép be akkor router error. Ha be tudsz lépni akkor mindent lehet ellenőrizni. THome- nál PPPoE, felhasználónév, jelszó, DHCP, szűrők ki vannak-e kapcsolva, stb. OpRendszer felől: Néhány Linux disztro nemigen reagál a DHCP- re, WinXP esetén meg van olyan gond ha valaki lefuttatja az internet csatlakozás varázslót és hibás beállításokat ad meg akkor ko lesz, DHCP nem fog menni, újratelepítés a megoldás.

(#27804) Fenyő válasza DarthSun (#27803) üzenetére


Fenyő
őstag

192.168.1.254, de reset után nem tudtam belépni sehogysem (mármint hiába írom a böngészőbe az ip címét), majd jövőhéten ha arra járok megpróbálom másik géppel is, T (sajnos nincs más szolgáltató a környéken, Nógrád) nincs igazán a helyzet magaslatán (2 hónap alatt sem tudták megoldani), mindig csak új routert hoznak, de a probléma marad (pedig ugyanez a gép korábban ment lanról is ugyanott), a gép nálam viszont tökéltesen megy lanról (Linuxról és Xp-ről is) is ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27805) DarthSun válasza Fenyő (#27804) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor ott valami szolgáltatói és vagy router beállítási hiba van.Meg kéne próbálni egy önálló csak sima DSL modemmel XP- n kapcsolat-ikon létrehozása után becsatlakozni, ha úgy megy akkor a routerben van valami elállítva/hibásan megadva.

(#27806) gban válasza DarthSun (#27805) üzenetére


gban
Közösségépítő

Becsatlakozás megy, wifin van net.
Nekem az a gyanús, honnan tudják hogy saját wifire csatlakoznak - ha router reset volt, akkor elvileg nem kell usernév, jelszó a wifihez, így lehet a szomszédé is.

Postázást nem vállalok.

(#27807) DarthSun válasza gban (#27806) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elgondolkodtató, vegyük sorjában:

A WiFi csatlakozásnál oprendszer-szinten látszik hogy mely kapcsolathoz csatlakoztunk. Nálam pld a router neve alapból ( reset után ha nem írom át a csatlakozási attributum nevét ).
- tehát itt akkor nem tudhatom hogy a sajátomhoz csatlakoztam-e WiFin ha a szomszédnak is egyező routere van és nem írta át a nevet és nem jelszavazta le.
-nálam mindegyik kizárva mert a közeliek nem router-nevek hanem a szomszédok nevei és védettek, le vannak jelszavazva, valamint viszonylag távol vannak ( falun lakok ), jelerősségük gyengébb mint a saját routermé.

Ha egyik indokom sem helytálló akkor mindegyik közeli szomszédhoz át kell menni, lejelszavaztatni a WiFi- jét, ha úgy megszűnik a kapcsolat, akkor tényleg DSL szinten nincs meg a jel valamilyen oknál fogva :))

(#27808) gban válasza DarthSun (#27807) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálad teljesen helytálló, náluk nem tudjuk.
Fenyő írta, 1 szolgáltató van csak, így simán lehet a szomszédnak is olyan routerje. Lejelszavazni viszont nem kell a szomszédét, simán csak ki kell húzni a saját routert, ha megszűnik a net, akkor a sajáton jött addig wifin a net.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27809) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Srácok ez egy elég régi hardver :) ?

(#27810) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#27778) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gondoltam csinálok egy gépet, mert win98 usb támogatottsága nem olyan jó, és berakom a sarokba, passzívan elmegy az.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27811) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Kellemes ünnepeket mindenkinek :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27812) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#27811) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

viszont:DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27813) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Bakker, Windows8-tól nincs Directdraw szolgáltatás, ennyit erről, hogy Settlers3-azok egy faszát ma este a nagy gépen :(
Még jó hogy vannak egyéb gépek :))

(#27814) dfdfdf válasza bacsis (#27813) üzenetére


dfdfdf
őstag

Én a 2őt jobban szerettem :) dosboxal menni win8on is ;]
Vagy virtualizálj egy XPt

[ Szerkesztve ]

(#27815) bacsis válasza dfdfdf (#27814) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Multiban nagyon jó a 3. rész :K év(tizedek)óta ezt toljuk haverokkal ha összejövünk :B tavaly még Vista volt a gépen azon még elment, de most a nyócason nem igazán :U
Inkább natív módban fogom megoldani, van itt gép elég :)

(#27816) dfdfdf válasza bacsis (#27815) üzenetére


dfdfdf
őstag

Mondjuk van mibe aprítani a settlers3-at az már tuti :D Én sajnos nem találtam sajnos havert "ezekhez" a gamekhez :( de cs1,6, war2-3, sc bw, ut-k mentek eleget :DDD

(#27817) bacsis válasza dfdfdf (#27816) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mondjuk "Hála a jó Istennek" olyan faxa a játék multijának az optimalizálása, hoyg egy 100-as P1-esen is eldöcög ha csak bohóckodsz, de ha nagyon sokan vagytok a pályán, rengeteg karakterrel, simán letérdeltet egy 2,5GHz körüli core2-t is ;]

(#27818) Fenyő válasza gban (#27808) üzenetére


Fenyő
őstag

Miután teljes resetet csináltam (kb fél percig), már a wifin sem jött a net, egyébként nincs dsl modem, hanem vmi szűrőn keresztűl megy a jel a routerbe, amit lanon keresztül nem tudok elérni, létezik, hogy 3x-or rossz routert cserélnek szintén rosszra. :DDD Mindegy jövő héten kipróbálom egy másik kanócos géppel (másik hálókarival már megvolt), ha azzal sem megy akkor lehet rekamálni újra, csak az a fura, hogy a hép korábban ment lanról, ill. nálam továbbra is minden gond nélkül megy.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27819) dfdfdf válasza bacsis (#27817) üzenetére


dfdfdf
őstag

ehhem és még a crysis 1re panaszkodtunk :DDD

(#27820) DarthSun válasza gban (#27808) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Annyira túlkombináltam hogy a legalapvetőbb, a kihúzásos verzió eszembe sem jutott :DDD

bacsis : mikori játék az? Core2- t is megfekteti, nem semmi.

(#27821) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kellemes NyúlÜnnepeket Mindenkinek !

(#27822) gban


gban
Közösségépítő

Ilyenhez van valakinek lemeze, vagy érdekelhet valakit?

Postázást nem vállalok.

(#27823) gban válasza gban (#27822) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ja igen, nem 1,44-esre gondoltam :P
Tényleg, mekkora királyság, usb-n (külső ide házzal pl.) lehet bootfloppyt csinálni egy másik béphez :))

Postázást nem vállalok.

(#27824) DarthSun válasza gban (#27823) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ah, arra tényleg jó, mert 120- as ADrive lemezem nincs.Külső ház nélkül csak USB to IDE-SATA kábelem viszont igen, avval biztos menne a boot is :)

(#27825) ebegab92


ebegab92
senior tag

Toshiba 2180CDT laposomban egy K6-2(P) 475 MHz-es vadállat figyel :D Szerintetek egy K6-3-ast meg tudna hajtani? A P a zárójelben a Portable-t jelenti, gondolom K6-3P kellene ebbe is, csak olyat találni kb. lehetetlen :DDD
Van alaplapra integrálva neki 512 KB "L2" cache, ami azért dob a tempón, ha engedélyezem :D De egy integrált L2-vel mit mehetne? :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#27826) Sanchez638 válasza DarthSun (#27824) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez a Zip meghajtó? Mert ahhoz szerintem van lemezem, de rossza zip-em

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27827) gban válasza Sanchez638 (#27826) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem, ez az LS-120.
Info

Postázást nem vállalok.

(#27828) DarthSun válasza ebegab92 (#27825) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Alaplapfüggő lehet, de van 400- as 1.6V- os K6-III+, az lehet hogy menne benne.

(#27826) sanchezsa : A ZIP meghajtó más, ezt pedig A-Drive - nek hívják, IDE csatolós, 120MB- os spéci floppy lemezek kellenek bele, de mennek benne a sima 1.44- es lemezek is.

(#27829) Sanchez638 válasza DarthSun (#27828) üzenetére


Sanchez638
addikt

gban köszönöm! :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27830) gban


gban
Közösségépítő

Még jó hogy lehet lapni

nem hirdeti régen, alig 4 éve :Y

Postázást nem vállalok.

(#27831) DarthSun válasza gban (#27830) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Á csak 2db, nekem legalább 100 db kellene, akkor már megérné a meghajtó is hozzá :DDD

(#27832) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

kellemest :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27833) Ganz-[HUN] válasza ebegab92 (#27825) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

tudtom szeirnt a K6-2+, és III+ volt ami mobil ver, nem volt portable. :DDD
de ha képes leadni azt a feszt, bizony menni fog.

szerk:
és tébyleg van :DDD[link]

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27834) bacsis válasza Ganz-[HUN] (#27832) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Usaig Warrior? :Y imádtam :C :R

Más!
Mókolgatom összevissza a játékot, hogy elinduljon.. mindenféle trükközgetések meg kompatibilitások állítgatása után eljutottam a főmenüig... akkor kéri a serial-t de mikor beírom, ezt dobja ki:

Ezt nem lehet még valahogy megkerülni?
Amúgy a játék eredeti... még 2000-ben vásároltam Wunsiedelben :B
Darthsun: 1998-as a játék :)

(#27835) DarthSun válasza bacsis (#27834) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jobbgomb a játék ikonjára és futtatás rendszergazdai módban, esetleg hátha úgy nem dobja ezt ki :U

(#27836) Sanchez638 válasza bacsis (#27834) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem lehet hogy nem tud bele nyúlni a registry-be, mert le van tiltva a hozzá férés? :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27837) bacsis válasza bacsis (#27834) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sikerült, a megoldás az hogy Windows XP SP2 komtatibilitás módban kell elindítani... ha nincs kompatibilitási mód akkro azt írja hogy directdraw error, ha win9x kompatibilitás, akkor elindul a játék, de a multinál nem látszik a directPlay, ha Win7 módban indítom akkor meg a kódot nem fogadja el :DDD XP módban jó :DDD

(#27838) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#27837) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:C
nem tudom mi az, be írtam hogy c64 rabbit azt' kész :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27839) bacsis válasza Ganz-[HUN] (#27838) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

honnan is tudnád :P Én nyomtam vele anno, nagyon király kics ninja nyulas game volt :DD

(#27840) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#27839) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

használok c128-ast, csak hogy übereljelek.
de amivel játshűzok az a giana sisters, a lemmings, ehh ilyen platformer stuff :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27841) Ranagol_5 válasza bacsis (#27817) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ez nem nagy szám, az age of 2 is megcsinálja, ha négyen nyomjátok és ki maxoljátok a populációs limitet. Ez sima engine bug.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#27842) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#27841) üzenetére


Sanchez638
addikt

AoE az magában bugos, és vicc, hogy a hd verzióba is magával hordozza ezeket a bugokat :D

egyépként 75 emberrel megy rendesen. Csak afölött hülyül meg.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27843) cheatergs


cheatergs
senior tag

Miért lehet keverni az EDO és SD RAM-okat?

Mindig minden mindegy

(#27844) nakos1212 válasza cheatergs (#27843) üzenetére


nakos1212
senior tag

csak a dimmeket, nem?

(#27845) cheatergs válasza nakos1212 (#27844) üzenetére


cheatergs
senior tag

Lapon ez áll: DRAM@SDRAM mix possible

Mindig minden mindegy

(#27846) Rive válasza cheatergs (#27843) üzenetére


Rive
veterán

Hát, elektronikailag van egy olyan dolog, hogy 5V/3.3V tolearnce/copatibility. Azaz ha jól sikerült a chipset (és a memóriák), akkor 5V-os rendzerben is lehet 3.3V-os eszközöket, illetve 3.3V-os rendszerben 5V-os eszközöket használni. (Amúgy pl. az IDE csatornák is ilyenek.)

Logikai szinten viszont úgy (is) logikus, hogy az EDO/SD kiválasztás memória-bankonként is működjön, ne csak teljes vezérlőn.

Azaz elviekben efféle mix lehetséges, Bár nem tudtam róla, hogy valaha is csináltak ilyet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27847) Yutani válasza cheatergs (#27845) üzenetére


Yutani
nagyúr

Konkrétan mire van ez ráírva?

#tarcsad

(#27848) cheatergs válasza Rive (#27846) üzenetére


cheatergs
senior tag

Gigabyte GA-586T2, bár próbára még nem tettem, mivel 72 pines EDO-m nincs.
A fotón a rossz felbontás miatt nem látszik, a DIMM-ek és SIMM-ek között, utóbbi közepénél egy fehér pacni a szöveg.
A Specifications alatt írják a feltételeket.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#27849) Ganz-[HUN] válasza cheatergs (#27848) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

nekem is van egy ilyen deszkám, sanci777-től szervíroztam :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27850) MasterDeeJay

Amíg nem jön meg a xeon addig szadulom a cédrus misit :DD :

4ghz-en stabil de én inkább a max fsb-t teszteltem, kis szorzóval visszaosztva. Mert ugye mennie kell az 1600-asnak benne. Aztán persze túllőtem a célon, de a gyári hűtővel bír egy egész percet menni. :DDD
Feszt, és osztót hagytam autón.

Valamiért nem ment fel rá a win8.1, kiírta hogy nem támogatott. Így egy másik gépen raktam fel majd átraktam a vincsit és azzal megy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.