Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) zotyesz66 válasza Byga007 (#27244) üzenetére


zotyesz66
őstag

Volt nekem is, egy 4.3 GB-os. A 128k cache és a 3000-es fordulat megtette a magáét, valami szörnyűségesen lassú volt és én elkövettem azt a hibát, hogy rendszert tettem rá.

(#27252) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Na van egy hibátlanul működő socket5-ös gépem, 75mb nem aran kupakos procival, 32mb eredeti ram-al, és egy másik gépből átrakott 2,1gb vinyó(linux-al telepítve volt már) :))

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27253) DarthSun válasza frescho (#27248) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor azért volt a legtávolabbi foglalatban a ram egy S3- asban, amit kaptam

(#27251) zotyesz66 : 486- ban, doshoz jó

(#27252) sanchezsa : lefoglaltam egy hasonlót, kedden hozom haza :))

(#27254) Sanchez638 válasza DarthSun (#27253) üzenetére


Sanchez638
addikt

:) ezt kihozták nekem ide Fótra 2tábla csokért :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27255) DarthSun válasza Sanchez638 (#27254) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem is elhozzák a melóhelyig, csak onnan kell hazahoznom.

(#27256) cheatergs válasza frescho (#27248) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem tuning miatt (kímélem a gépeket, már kiszolgálták az idejüket), hanem az elérés miatt kérezem.

Úgy értettem, hogy egy 256-os modul ugyanolyan időzítés és seb. mellett gyorsabb, mint két 128-as? Csak, mert a hátsó bank egy újabb út az adatoknak a n/b-től, míg a 256-osnak csak a lapkán lévő chipek köztit kell megtenni.

Mindig minden mindegy

(#27257) MasterDeeJay

Ez a proci mibe megy bele?
Opteron 2347

Opteron 2216

Rengeteg van belőle ebay-en 2-3eFt-ért és látszólag 4 magos valami fr2 socket de nem találtam infót. Lehet érdekes lenne.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27258) frescho válasza MasterDeeJay (#27257) üzenetére


frescho
addikt

Szerver proci. Nekem van hozza valo Dell 2970 a raktarban.

https://frescho.hu

(#27259) MasterDeeJay válasza frescho (#27258) üzenetére

Hát valami olcsó lap kellene hozzá ami bele megy sima házba.
Ram-ból kell neki az ECC REG?

Arról van szó egyébként hogy ebay-en brutál olcsóak a xeonok, opteronok. De lap meg alig van, azaz nekem új az egész szerveresdi és gondoltam egy olcsó gépet össze lehetne rakni belőle.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27260) frescho válasza MasterDeeJay (#27259) üzenetére


frescho
addikt

Nem egyszeru, mert a memoria es a lap nem olcso. Epy 8350 szerintem siman elveri a ket processzoros gepet, raadasul meg kevesebbet is fogyasz. Szoval otthonra sok ertelme nincs, csak hobbi szinten. De ha azt nezem, hogy bele lehet tolni egy lerakatnyi 15k-s SAS vinyot, ugy mar igen.

https://frescho.hu

(#27261) MasterDeeJay válasza frescho (#27260) üzenetére

Én úgy gondoltam hogy lap+memo+proc max 20eFt ebayről összevadászva. ECC REG ramok olcsóbbak mint a simák használtba, meg elég lenne 2x2gb is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27262) frescho válasza MasterDeeJay (#27261) üzenetére


frescho
addikt

Inkabb 4x, mert procinkent kell egy par. Ezek kb. elso generacios Phenomoknak felelnek meg.

https://frescho.hu

(#27263) bacsis válasza frescho (#27260) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem így van :(
ha találni szerver lapot, az sem olyan hű de drága, az ECC-s DDR2 pedig filléres. és akár még az 512-es modulok is játszhatnak mert az ilyen lapokba bele lehet rakni vagy 8 modult vagy még többet :D
tehát proci filléres ram filléres, lap valamivel télleg drágább mint egy desktop lap, de annyival nem drágább, a gáz az hogy nehezebb beszerezni....
de ez szerencse kérdése is...
A fogyasztás jogos, a teljesítmény megint nem feltétlenül kisebb... egy magasabb órajelű K10,5-es UPteron párban biza bikább mint az FX8350 ;) :P 2X4 maggal is, arról nem beszélve hogy akár 2X6mag is játszhat ;]

SAS Vinyó: a mostani SSD árak mellett már nem alternatíva

(#27264) MasterDeeJay válasza frescho (#27262) üzenetére

Hát azt gondoltam egyszerűbb lesz.
Első gen Phenomot kihagyom, a legrosszabb AMD-m volt asztaliba a 9550-esem. (szerencsére nem sokáig volt)
És az LGA 1366-os xeonokról vélemény? 10-20 körül vannak a 4 magosok.
http://www.ebay.com/sch/Computer-Components-Parts-/175673/i.html?LH_BIN=1&_sop=15&_from=R40&_nkw=lga+1366+xeon&_dcat=164&Number%2520of%2520Cores=4&rt=nc

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27265) gban válasza bacsis (#27263) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is őrizgetek évek óta 2 db IBM reg ecc ddr2-400-as 512-est, beletenni sosem tudtam semmibe - igaz, az évek során alig járt nálam ddr2-es szerver lap.

Postázást nem vállalok.

(#27266) gban


gban
Közösségépítő

Feketére terjesztették elő, ezért néztem rá.
Cuccait nézzétek.
20 forintos kérdés: ért hozzá?
40 forintos kérdés: miért nem? :DDD

Postázást nem vállalok.

(#27267) frescho válasza bacsis (#27263) üzenetére


frescho
addikt

Szerver procikrol van szo. Magasabb orajel, tuning nem jatszik az esetukben. Lapot talalni nem egyszeru, ami bemegy egy normal hazba, olyat ami tuningolhato szinte lotto otossel er fel.

Szoval lehet epiteni, meg olcsobb is lehet, de valahogy nem lesz kerek. A raktarban van ket gep darabonkent 32G memoriaval es 2x4 maggal. Virtualizaciora akarom hasznalni, 400-as vinyokkal megtomve. Teszt celokra tokeletes es redundans.

MasterDeeJay: A 1366 sokkal jobb valasztas. Mar olcso a lap hozza, normal DDR3-mat eszik es 6 foglalattal egesz jol felbovitheto. Raadasul a sima desktop lapok nagy resze viszi a Xeon procikat es sima FSB tuninggla lehet huzni azokat a lapokat, mint a 1156-os gepeket.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#27268) frescho válasza gban (#27266) üzenetére


frescho
addikt

EDO ram 286-ban?

https://frescho.hu

(#27269) gban válasza frescho (#27268) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jöhet a 80 forintos kérdés? :DD

Postázást nem vállalok.

(#27270) frescho válasza gban (#27269) üzenetére


frescho
addikt

Johet.

8MB-ot elvileg meg tud cimezni (16 a limit) de meg nem lattam lapot, amiben ment volna. A 3.1-en nem gondolkoztam, az siman ment 286-on, a Windows for Workgroups 3.11 volt, ami mar csak 386-on ment.

https://frescho.hu

(#27271) gban válasza frescho (#27270) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nincs tovább, csak jelezni akartam, hogy én is erre gondoltam - EDO 286-ban? :Y
Maximum a 286 MMX-ben :DDD :DD

Postázást nem vállalok.

(#27272) Ganz-[HUN] válasza frescho (#27267) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

helló, most nézem, párszor felbukkansz, rég láttalak :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27273) frescho válasza Ganz-[HUN] (#27272) üzenetére


frescho
addikt

Beszippantott a vcenter-netapp-mysql haromszog. De a regi cuccokat sem adtam fel. Vegre szereztem egy ZX-81-et (Ilyen volt az elso gepem), tegnap vittem vissza egy PS/1-et a garazsba es akad meg egy regi Videoton pong jatekgep is (unokabratyomnak volt ilyen).

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#27274) Ganz-[HUN] válasza frescho (#27273) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:C

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27275) Ranagol_5 válasza MasterDeeJay (#27264) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

1366-ból a 6 magosokat érdemes beszerezni, nekem is az van. 771-est érdemes még venni, egy jó 775-ös lapba átalakítóval becsattintod a 4 magos xeon-t, és gyakorlatilag egy Q9xxx-es procid van plafon 10k-ból. :)

Más: Az IBM PS/2-őm egyszer beindul, egyszer nem. :( Kontakt hiba?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#27276) MasterDeeJay válasza Ranagol_5 (#27275) üzenetére

1366-osból legolcsóbban csak L5640 találtam de ez postával majdnem 30eFt de a 60w az szépen hangzik egy 6 magostól.
Azt írja akár melyik s1366-os lapban megy.
Ez a proci kb teljesítményben hol helyezkedik el? Mondjuk x6-hoz képest.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27277) DarthSun válasza Ranagol_5 (#27275) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

És/vagy táphiba, alaplapi elem gyenge :U

(#27278) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#27275) üzenetére


Sanchez638
addikt

11k-ért láttam fent itt ph L54** valamennyit, amelyik a q9650-nek felel meg. Átalakítóval együtt

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27279) Ranagol_5 válasza Sanchez638 (#27278) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Az teljesen jó ár, tekintve, hogy egy Q9550 pl 30k körül szokott lenni aprón.

MasterDeeJay: Nagyjából ennyire (gyors mérések).

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#27280) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#27279) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem is lett volna egy L5410 ami 60w-os max 12mb l2, de szállítás során megsérült. Ne kérdez ezzel kapcsolatba semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27281) bacsis válasza frescho (#27267) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerver procikrol van szo. Magasabb orajel, tuning nem jatszik az esetukben.
6 mag 2,8GHz-el
Ez azért már nem rossz, a tuning szóba sem került ;) igen az már tényleg az "impossible mission" kategória olyan lapot szerezni hozzá :)) de egy ilyen procinál, főleg ha duplán van, túl nagy szükség nincs is rá :DD

(#27282) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skaccok, ez vajon mire jó? :))

(#27283) Yutani válasza bacsis (#27282) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vízhűtéshez HDMI porton keresztül. Ez a GPU belsejét hűti. :DDD

#tarcsad

(#27284) bacsis válasza Yutani (#27283) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és tényleg :)) :R

(#27285) gban válasza bacsis (#27282) üzenetére


gban
Közösségépítő

Rá tudod kötni a kerti slagot a tévédre.
Olyankor lehet hasznos amikor a NatGeo-n sivatagról nézel egy adást, illetve véd a kondik kiszáradásától is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27286) frescho válasza bacsis (#27281) üzenetére


frescho
addikt

Ez az X6 1055-nek felel meg. A problema az, hogy mondjuk ket darabot belapatolsz a gepedbe, akkor lesz 12 darab egy szalon lassu processzormagod. A hetkoznapi eletben ritkan fogod kihasznalni. A legtobb program 1-2 szalat hasznal, de 4 fole ritkan skalazodik. Szoval hacsak nem kodolsz filmeket vagy renderelsz az ido nagy reszeben, akkor ertelmetlen.

https://frescho.hu

(#27287) MasterDeeJay válasza Ranagol_5 (#27279) üzenetére

Na akkor összefoglalva azonos órajelen gyorsabb mint az X6, de mivel szerverproci ezért kisebb órajelű, kevésbé húzható.
Viszont úgy látom hogy ez nem a q9xxx széira hanem az i7-9xx megfelelője.
Ha találok ES-t akkor az ha szorzózármentes, elvileg lehetséges lenne húzni windows alatt.
Itt van még egy érdekes ocsójé: INTEL XEON W3540
Ez is i7-9xx -el (920?) összehasonlítható, de csak 12eFt

Az már biztos hogy a következő gépem xeon vagy opteron lesz, mert ahogyan látom az árakat olcsóbban jönnék ki belőle. Megvárom amig lemennek a E7 szériások árai aztán ránézek úja.

Ha hülyeségeket írok akkor szóljatok, Klamath volt az ucsó intelem, és számomra totál káosz a számozás. :DDD

frescho
Nyilván szeretném 3.5-4Ghz körül használni, ezért kell szorzózármentes.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27288) bacsis válasza frescho (#27286) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ebben igazad van... de....
Aki szerver szerűséget akar építeni, az valszeg nem a windows desktopot akarja nézegetni ;) innentől kezdve kb kutyát nem érdekli, hogy mit hoz 1 szálon... mert ami csak 1 szálon megy mégis, annak amúgyis bőven elég az a teljesítmény ;)

(#27289) MasterDeeJay válasza bacsis (#27288) üzenetére

Az újabb játékok egy része már kihasználja a több magot.

Egyébként most is egy ilyen gépről végzek pár feladatot:

Igaz ez még nortwood szerű gépezet, dual xeon aminek a teljesítményét talán ma már egy erősebb netbook is lehagyja és memóban is karcsú viszont file szervernek tökéletes. Van vagy 50 kilós a gép vagy több, viszont meglepően halk pedig gyári benne minden és a sok sok év alatt csak vincsiket koptatott el. Szegény gépezet 1-2 év múlva nagy valószínűséggel megy a selejtbe, pedig semmi baja sincs. (nyilván ott fogok állni a kukánál :DDD )
Van egy másik társa is ami tartalék, az Dual 1.4 P4s 2gb SD rammal.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27290) Sanchez638 válasza frescho (#27286) üzenetére


Sanchez638
addikt

Saját tapasztalatom, hogy a videó remdereléshez meg érdemes a vga-t befogni, nekem már a hd5770-el nagyon nagy ugrás volt a 2röl 4 magosra váltáshoz képest

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27291) bacsis válasza MasterDeeJay (#27289) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh, hát hogyha a játék a szempont, akkor... akkor nem/sem feltétéenül jó választás egy szerver, de mindenesetre atóól nem kell félni hogy hurka az 1 szálas teljesítmény :))
Játékra ha nem jön be valami "extra" értem ezalatt hogy bukó lesz a PCIe szabvány és a VGA-knak valami új jön, akkor egy 2X6magos Upteron vagy Xeon szeró biza mgé 10 év múlva is jó lesz játékra :K

vegyük alapul az iday-nél kallódó Dual S940-es MSI lapocskám.... mikori is a K8? 2004-es, azaz 10 éves.... na most 2db 2magos 2,8GHz-es S940-es Opteron, (esetleg kicsit meghúzva) meg 6X2GB DDR400-as RAM meg mondjuk 2db GTX480SLI-be kötve mert tudja a lap az SLI-t, akárhogy is nézzük, biza még elég játékra, akármiylen játékról is legyen szó :K

(#27292) MasterDeeJay válasza bacsis (#27291) üzenetére

Két darab i7-9xx-nek megfelelő HT-s 4 magos elég lenne 3ghz-en ha kijönne 50eFt ból a lap+procik. (sztem nagyon sok sok évig)
De a ramokkal nem tudom mit kezdjek, most van 4db 8gb-osom amit el kellene cserélni a lapnak megfelelő ECC-REG-re. (bár van 22eFt 4x4Gb ECC REG, de jó lenne 4x8Gb mint most)
A táp VX450, elég lesz nem hiszem hogy többet enne a két i7 alapon vagy kicsit húzva mint a mostani x6 1.5v 4Ghz-en. (Lehet hogy idle kevesebb is lenne)
Driverekkel és háttértárfelülettel nem tudom mi a helyzet, az ilyen dual lapokon milyen sata van és szereti-e az SSD-ket (sata3, trim?) Meg egyáltalán gépházból mi jó ezeknek? (Chieftek miniserver-em van jelenleg)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27293) bacsis válasza MasterDeeJay (#27292) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem feltétlenül kell az ECC-s RAM, sok szerver lap beéri a "simával is" :K
A táp még lehet problémás, mert van hogy spéci kell a lapnak, pl ilyen hogy 12pines tápcsati a CPU(k)nak meg ilyen finomságok...

(#27294) Yutani


Yutani
nagyúr

Szerváltam egy 486 PCI lapot, amin 4 db cache IC van az alábbi felirattal: ISSI IS61C512-15N

Azt sikerült kiderítenem, hogy 15ns a késleltetése, és 64Kx8 a szervezése, de ez pontosan mit is jelent? Mekkora az egyes IC-k méretek kB-ban, és ezzel együtt mekkora a teljes cache mérete?

Ma reggel kaptam meg, még nem tudtam kipróbálni, csak előre próbálok tájlkozódni. A lap 128k vagy 256k cache-t tartalmazhat a leírása szerint, valamint legfeljebb 128MB EDO ramot fogad 4 foglalatban.

Már van otthon egy rakat EDO ramom, 32M modulok is, tehát bele tudnám tenni a maximumot is. ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#27295) Rive válasza Yutani (#27294) üzenetére


Rive
veterán

256k a szumma. Egy chip 64kbyte.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27296) Yutani válasza Rive (#27295) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi a gyors választ! :R Most már csak azt remélem, hogy működni is fog... :)

Apropó, tapasztalta azt valaki, hogy a Socket 3 elhajlítja a proci lábát, tehát egyenesen teszed be, lezárod, majd amikor kiveszed a CPU-t, el vannak görbülve a lábak (néhány)?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#27297) bacsis válasza Yutani (#27296) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

húú akkor ott a foglalatba bekerülhetett valami szennyeződés :(

(#27298) Rive válasza Yutani (#27296) üzenetére


Rive
veterán

Ahogy Bacsis is írta: ott valami nem OK. Szennyeződés, vagy görbült érintkező...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27299) gban válasza Yutani (#27296) üzenetére


gban
Közösségépítő

Leginkább olyankor történik ilyen, amikor ferde lábút teszel jó foglalatba, az elhajlítja a foglalatot, majd a legközelebbi proci egyenes lába nem a 2 lemez közé megy (aminek a szűkebb része közé lezáráskor tulképp behúzod a proci lábát), hanem a 2 lemezen kívülre.
Ilyenkor a szűk rész mellé tolva el is hajlítod a lábat azonnal.

Postázást nem vállalok.

(#27300) Yutani válasza Rive (#27298) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi fiúk! Igazából azt látom reteszelt foglalatnál CPU nélkül, hogy annyira elcsúszik a felső rész a fix alsón, hogy éppencsak látszik az alsó rész foglalat lyuka, így nem csoda, hogy görbíti a lábat. Megpróbálok majd fényképet készíteni róla.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.