Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) gban válasza Volkov (#27550) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kellene bizony :B

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27552) zoltanz válasza Volkov (#27550) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem az Ati 9550 128 MB ér 2000 Ft-ot kb, és "gyorsan" el lehet adni.
A többi 500-1000 körül, de lassabban mennek el.
A Inno V2 12 MB-os? Engem lehet érdekelne, SLI-hez.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27553) Sanchez638 válasza Volkov (#27550) üzenetére


Sanchez638
addikt

Érdekelne az az innovision, föleg a kábel miatt :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27554) gban válasza zoltanz (#27552) üzenetére


gban
Közösségépítő

A 9550-nél is esetleges a "gyorsan" megjelölés - nézd meg mióta van fönt az FX5600-am, nagyjáb ól egy kategória, és érdeklődés sincs, ugyanennyiért.

sanchezsa: úgy tűnik ki kell várnod míg megunom, de ígérem, neked ajánlom föl elsőként :DDD
Anno hirdettem jópár ilyen kábelt 200-ért, a kutya nem kereste...

Voodoo fanoknak, szerintem nem rossz az ára

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27555) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#27553) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

elmész a tudodhova... :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27556) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#27555) üzenetére


Sanchez638
addikt

Má miért? :DD Gépesnél voltam most, mondták hogy van két ritka v2 ami sli-be van kötve, én meg mondtam nekik hogy mennyi kártyám van, a szemük elgurult a szájuk meg leesett az asztalra :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27557) Exian


Exian
őstag

Aki kitalálja, hogy ezt miért csináltam így, az kap egy piros hangszórót :D (Bár biztos észreveszitek, de a kártya nem egy DVI-s PCI-E videókártya, hanem egy DualHead-es PCI-E karesz, de nem is ez a lényeg).

Ja és szeretném felhívni a figyelmeteket Spongyabob és Dexter kollégáimra :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#27558) Sanchez638 válasza Exian (#27557) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hűtés/felfogatás/alaplapi hang kivezetés?:))

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27559) gban válasza Exian (#27557) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megsütött a nap? :F :P :DDD

Mondjuk itt Pesten nem sütne meg ennyire, k. hideg lett....

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27560) Exian válasza Sanchez638 (#27558) üzenetére


Exian
őstag

Majdnem, meleg :) A helyzet az, hogy ez a VGA karesz gyárilag low-profie hátlappal rendelkezett egy lapos (Dell) házban. De most beraktam az itthoni szerverembe (kellett a normális kétmonitoros támogatás). Hirtelen viszont csak egy hangkártyát találtam, aminek a GAME portja épp ott van és épp akkora, mint a VGA kártya videókimenete :D De mivel kell néhány kábelt kivezetnem a gépből, így a nyílások is meglettek oldva (eddig egy szétfurkált hátlapi takarólemeznél vittem ki, de az ronda volt).

(#27561) gban válasza Exian (#27560) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én meg azt hittem, a notihoz van köze....
Pedig nem is voltam napon.... ;)
Meg spongyabobozol itt.
Ennyi nehezítés nem ér, vagy írd ki hogy jó megfigyelőknek csapdákkal :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27562) Exian válasza gban (#27561) üzenetére


Exian
őstag

:D

Ja, a notihoz nincs köze, csak itt az asztalomnál nulla helyem van, nem tudtam hova lerakni :) Meg notiról írok most épp.

Amúgy nap nem sütött meg, viszont épp lázas betegen pihenek itthon :DDD Ami azt jelenti, hogy nagyszerű pihenés most az, hogy végre rendbe tudom tenni az itthoni szerveremet.

(#27563) gban


gban
Közösségépítő

Gyerekek, ez a proci milyen kategória asztalihoz viszonyítva?
Tua?
478?
Gyengébb conroe?

Illetve milyen, mekk,ora sanszos hogy mehet helyette?

Postázást nem vállalok.

(#27564) Sanchez638 válasza gban (#27563) üzenetére


Sanchez638
addikt

ez egy gyengébb p4-hez nem?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27565) bacsis válasza gban (#27563) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

naggyábó' egy 2-2,2-es P4-es proci szintjén van, a Tualatinnál azért mindenképpen erősebb :K

(#27566) gban


gban
Közösségépítő

A mai csomag érdekesebb szereplői:

9 bites ram de rég volt - mekkorák ezek?

Majd beszámolok hogy hogy viselkednek a kártyák - van még egy 9550 is, arról nem lőttem képet.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27567) Exian válasza gban (#27566) üzenetére


Exian
őstag

"9 bites ram de rég volt - mekkorák ezek?"

Szerintem 1MB-osak lehetnek. Nekem van több működő gépem, amikben ilyenek vannak. 286, 386osok. Szóval én naponta találkozom velük :)

SZERK.: rákerestem, jól tippeltem, ráadásul nekem is van mindkettőből és azok is 1MB-osak. Szerencsére ilyen ramom van egy fél raklapnyi, ami működik (najó, nem olyan sok, de egy 30-40db biztos, abból most 8-12db használatban van gépekben).

[ Szerkesztve ]

(#27568) Rive válasza Exian (#27567) üzenetére


Rive
veterán

Igen, annyi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27569) gban válasza Rive (#27568) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is arra tippeltem, emlékeim szerint.
Anno a 4400 meg az 1000 volt a chipeken ami erre utalt, ha jól emlékszem.

Postázást nem vállalok.

(#27570) Ganz-[HUN] válasza gban (#27563) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Gyengébb conroe?
Ugye ez vicc volt? :DDD :DDD
Mindketten tudjuk a megolddást :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27571) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Milyen agp pro vga-k léteznek? És mennyire nehéz rálelni 1re?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27572) Volkov válasza gban (#27566) üzenetére


Volkov
aktív tag

Használd egészséggel! :R

Remélem semmi sem sínylette meg a pincés tárolást.

Sajna több dolog nem került elő.
Mármint ami érték lenne.

Van egy baromi nagy gépház, az repül a kukába, illetve találtam egy force-feedback kormányt is :DDD
De az megy rokonhoz a gyerkőcnek játszani.

Sűrűbben kéne pincét pakolni aszem. :))

Nagymamámnál még van valami ősnotebook, talán valami 486-os lehet, jövőhéten azt is előkotrom.

:)

(#27573) gban válasza Volkov (#27572) üzenetére


gban
Közösségépítő

Teszt még várat magára, az is lehet hogy csak hétvégén jutok oda.

Postázást nem vállalok.

(#27574) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#27570) üzenetére


Sanchez638
addikt

Milyen maxtor-okért is vagy oda? Maxtor 7131AT (ez már biztosan szenesít a gyűjteményem)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27575) Exian válasza Sanchez638 (#27574) üzenetére


Exian
őstag

Ő azt hiszem nagyobb laposmaxtorokért van oda :)

Olyan maxtorom, amit linkeltél, van nekem is :)

(#27576) Sanchez638 válasza Exian (#27575) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem fogok csinálni egy videót vagy blog bejegyzést, ugyanis egymás mellé rakom a Maxtor Grizzly(400gb)-met meg ez a szörnyeteget :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27577) gban válasza Ganz-[HUN] (#27570) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem volt vicc.
Miért lenne vicc, de komolyan?
Ne csak arra gondolj ami egyértelmű - gyengébb conroe alatt azt értettem, hogy mintha conroe cerka lenne pl., de 1.4-en, ahol a proci is fut.
Másrészt, írtam korábban többször róla, van egy itx lapom, ami ritka verziónak tűnik nekem, mindenkinek gyengébb, korábbi, Yonah magos a procija, nekem viszont egy celeron 220 van rajta.
Azt is írtam anno, a nanoserveremben a proci egy Pentium M LV 738, ami Dothan magos (ami nekem sem mond önmagában semmit :P ), ami összehasonlítva a cel 220-szal, hasonló eredményeket dob.
Fentiek alapján a kérdéses proci is lehetne hasonló, mint egy gyengébb (220-as) conroe cerka....
A mag Banias.... na ja, biztosan... ez még annyit se mond mint a Dothan...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27578) Ganz-[HUN] válasza gban (#27577) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

nemszóltam, csak azt láttam hogy PentaM, és hogy fsb400. gondolgam P6 fajzat :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27579) bacsis válasza Ganz-[HUN] (#27570) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem volt egy Sony Vaio UMPC-m
Ez core alapú cucc már.... frankón 1 maggal... Ez sem gyorsabb sokkal, szal gban annyira nem saccolt rosszul ;)
amúgy itt az SD RAM tuningos cikkem :DD

(#27580) gban


gban
Közösségépítő

Ha már itt tartunk, gondoltam bedobok egy saját cpu összehasonlító táblázatot, csak érdekességképp.
Lehet, se füle se farka sokaknak, de hátha:

Régebben sokkal nagyobb állományom volt, de sajnos törlődött, nemrég kezdtem ismét rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27581) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Na neki kezdtem a tuninghoz, Asus tus lap, 1,4ghz proci(tAb) eddig 1638mhz-nél járok. SuperPi lefutott persze

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27582) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sztem a legritkább retro VGA-k:
3DFX V2 SLI, V4, V5 5500, 6000, Velocity, (modjuk ezt lehet csinálni V3 -ból is),
Ati Rage Fury Maxx
Asus VR szemüveges szériái: V3800, V6600, V6800, V7100 (ezen TV tuner is van :) ) V7700, V8200 Deluxe.

Amúgy nézegettem a sima Asus V3800 -amat, a PCB-n be vannak drótozva a VR alkatrészek helyei, csak bele kellene őket rakni + Bios csere.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27583) bacsis válasza zoltanz (#27582) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért ne említsük már egy lapon a Voodoo2 SLI-t és a V5 6000-et ;] ;] :U
De a V3800 sem nagyon ritka, sem pedig a V7100 Deluxe (az a TV tuneres verzió nekem van belőle 2 is, az egyik dobozos) a V7700 se, ritka :N

(#27584) zoltanz válasza bacsis (#27583) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"azért ne említsük már egy lapon a Voodoo2 SLI-t és a V5 6000-et"

Rendben akkor az kincs. :R
Én ezekből Deluxe verziókra gondolok a VR szemüvegesekre. Nem tudom ezeket csak árveréses oldalakon látom és elég borsos áron, ha van egyáltalán.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27585) Peter789 válasza zoltanz (#27582) üzenetére


Peter789
senior tag

Nem látnám sok értelmét az alkatrészek forrasztgatásának - bár valóban csak pár filléres logikai IC hiányzik meg egy marék nehezen beazonosítható SMD ellenállat / kondi...

Egyrészt némi szerencsével lehet szerezni akár egy VR100G modult is, ami ugyanaz mint ami a kártyán lenne: ezeket még a V3400-hez (TNT 1) adta az ASUS, az első integrált meghajtós az a V3800 Deluxe (TNT2 család) volt valóban. De a többi ASUS Deluxe kártyát is bármikor könnyen lehet találni... Illetve akadnak külön beköthető rendszerek is. Ebay-en érdemes nézelődni, lévén hogy ezeket csak CRT-vel lehet használni így már lényegében értéktelenek és biztosan lehet bagóért lőni... Továbbá akár házilag is lehet ilyet építeni, pár logikai alkatrészből össze lehet kalapálni és csak a vidkártya VSync jelét kell hozzá megcsapolni... Még csak ASUS kártya sem kell hozzá, lévén hogy egy ideig az nV Detonator csomagok mellé lehetett telepíteni a saját VR drivert és remekül működött bármilyen hardveren. Sajnos idővel erősen elhanyagolták a fejlesztését és már nem nagyon mentek vele az újabb játékok...

Egyébként egyik másik játék valóban hatalmas élmény tud lenni vele a játék, bár erősen fárasztó is. Az FPS-ek látványosak de lényegében játszhatatlanok - mire megszokja a szemed hogy ebben a térben célozz, már meg is fájdul tőle a fejed... Viszont pl az NFS5-öt sokat játszottam vele, abban jól bírtam és irtó látványos vele pl egy előzés vagy meredekebben vett kanyar a tereptárgyak körül...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#27586) Peter789


Peter789
senior tag

Annó egyébként olvastam ehhez az nV Stereo VR driverhez még durvább összeállítást: bár hivatalosan nem tudta, de registry hack-el aktiválni lehetett a 2 színű és VR szemüveg mellett egy harmadik opciót is, nevezetesen hogy a vidkártya 2 fizikai kimenetére küldje külön a két egymáshoz képest picit a térben elmozdított képet. A kimenetekre pedig 1-1 projektort kötöttek, az egyik vízszintes a másik pedig függőleges polárszűrőn keresztül vetített. Ehhez már csak egy passzív, szintén elforgatott polárszűrő lencsés szemüveg kellett és máris lehetett gyönyörködni a több méteres fesztávú 3D látványban! Ehhez persze rettenetes áramfogyasztás és két egyszerre kopó projektorizzó költsége is hozzáadódott, dehát aki megengedhetett magának egy ilyen összeállítást azt már valószínűleg ez a rész nem nagyon érdekelte :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#27587) bacsis válasza zoltanz (#27584) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh a Deluxe verziókról beszélünk.. a V3800 1k max a V7700 Deluxe is ilyen 2k körül megy ;) nem ritkák :N a V6800 már egy fokkal ritkább de az is 1-2k körül kelleti magát s a V8200 Deluxe is ilyen 3k körül megy

(#27588) zoltanz válasza zoltanz (#27584) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Peter789
Erről a VR100G-ről nem is tudtam köszi!
Valmint ide tartozik az Ati Radeon 9600 (Mobility 9700-as GPU-val.)

Lapokból ritka még sztem:
Asus CUSL2-C Black Pearl (fekete PCB)
Abit ST6-E és ST6-E Raid. (fehér PCB)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27589) bacsis válasza zoltanz (#27588) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a fekete gyöngy és a fehér holló (vagy más néven casper) télleg ritka mert 2-2 ezer Db készült belőlük, egyedileg fel soszámozva :U

(#27590) zoltanz válasza Peter789 (#27585) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk így elképzeltem, hogy a gépben benne van éppen a Voodoo 2 összekötve a VR100G-vel az áthidalva a V3800-al. XD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27591) cheatergs


cheatergs
senior tag

Ha olyan gyakori (és olcsó) a V3800 Deluxe, akk megdobhatna vki eggyel. Nekem elég lenne maga a TNT2 Ultra kártya is.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#27592) bacsis válasza Fenyő (#23353) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Fenyő! Léccci segíts mán! nekem ez nem egyértelmű!
akkro most hova a bélbe kell kötni az Odin chipen a külső elemet? :F mert kép alapján a "nagy semmibe" van beforrasztva :U

(#27593) zoltanz válasza cheatergs (#27591) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ide is jöhet! :)
Amúgy ez a lap sem kutya:
MSI MS-6168
Intel 440 ZX chipset (Slot 1)
IGP: 3dfx Voodoo 3 2000 8 MB
Integrált Sound Blaster 128

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27594) bacsis válasza zoltanz (#27593) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

SB128 van rá integrálva? akkor lehet érdemes lenne összeraknom :))

(#27595) bacsis válasza bacsis (#27592) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egyszerűen nem férek hozzá a képen látható fémhez.. egy pici vékony külső réteget sikerült lefaragnom, de még "az mögött" is műanyag van.. :(

(#27596) Peter789 válasza zoltanz (#27593) üzenetére


Peter789
senior tag

Régebben láttam a vaterán egy asszem szintén 440ZX-es Slot1-es lapot amin meg egy Riva128 volt

De ha már érdekes integrált vidkártyás lapok, akkor szívesen kipróbálnék egy ECS K7S7AG-t vagy egy P4S8AG-t, hogy mire képesek rajtuk az integrált Xabre-k egy ugyanilyen dedikált kártyához képest...

Ezt nézzétek, miről maradtam le a napokban én marha: [link] - lánykori nevén HP Visualize FX10 - elnéztem az időt és lecsúsztam róla, pedig ennyit nagyon szívesen adtam volna érte, érdekes darab lett volna a gyűjteményembe... :W

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#27597) zoltanz válasza Peter789 (#27596) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Riva 128 -ak 3D -ben bizonyos dolgokat nem jól jelenítettek meg aszem, valamint a 2D képminőségüket sem ismerem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27598) Sanchez638 válasza zoltanz (#27582) üzenetére


Sanchez638
addikt

3DFX V2 SLI, inkább kincs :)

V4, V5 5500, 6000, Velocity, ezek mán biztosan ritkaságok, ugyanis nekem sincs belőlük
Ati Rage Fury Maxx egy ilyenre én is vágyok már

Asus VR szemüveges szériái:

V3800, V6600, V6800 ők ritkaságok, ahogy én iszre vettem

V7100 V7700 szerintme őket gyakrabban lehet találni

V8200 Deluxe. inkább a v8440 deluxe ami szebb is :) és talán az utolsó a 3d szemüvegekkel.

Valakinek nincs kölcsön egy szemüvege egy hétre?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27599) zoltanz válasza Sanchez638 (#27598) üzenetére


zoltanz
nagyúr

V2 SLI nem mondanám akkora értéknek mint a V5 6000-et (150 példány található belőle a világon. Ezek közül 30 darab van ami működőképes)
Mondjuk ilyen párosból sem lehet sok: Diamond MegaMonster 3DII (2x8 MB SLI)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27600) Sanchez638 válasza zoltanz (#27599) üzenetére


Sanchez638
addikt

2db tök ugyanolyan voodoo2 sli-be az kincs :)

Vagy akár a Quantum 24mb-át.

Jó, olyan vga-król beszéljünk amit meg lehet szerezni :) (tudom pénz beszél, de annyit nem adnék egy darabért sem)

Pl én szeretnék még egy Gainward Dragon-t, de se hogy sem találok...

De a Rush is itt van, abból se fogsz sokat találni, nekem is csak 5db-om van, abból 1 müxik, 1 meg bios nélküli

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.