Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) Sanchez638 válasza gban (#28650) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akkor Nvidia, de azért kérdezem, mert az ilyenek nem szoktam csak úg tönkre menni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28652) dfdfdf válasza gban (#28650) üzenetére


dfdfdf
őstag

egy falra felrakva hardverfalnak jól mutatna.

sanchezsa:
De ezeket már az idő eszi meg és a vargánéék és testvérei.

[ Szerkesztve ]

(#28653) gban válasza Sanchez638 (#28651) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha a gpu melegszik, de a gép nem látja, sőt, több gép sem látja, egyetlen amit tehetsz (illetve 2), hogy megpucolod az érintkezőket, akár az ujjaddal is, ha koszos volt, utána nagy valószínűséggel menni fog, illetve megpróbálod picit megdöntve jobbra meg balra is, hátha úgy elindul.
De szerintem 90% hogy halott.

Postázást nem vállalok.

(#28654) ebegab92 válasza DarthSun (#28648) üzenetére


ebegab92
senior tag

Itt van a tesztem róla :DD
iPonon is kapni, van 512 MB-os meg 1 GB-os kiadása ;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28655) DarthSun válasza ebegab92 (#28654) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Öregszem és feledékeny vagyok, bár fiatalon is az voltam :DDD
Hozzá is szóltam a tesztedhez :)

(#28656) zoltanz válasza Ádyka (#28644) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Leginkább 3DFX Voodoo One SLI illik bele :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28657) DarthSun válasza zoltanz (#28656) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Milyen? A Voodoo1- et nem lehetett SLI- be kötni, csak a 2- est.

(#28658) zoltanz válasza DarthSun (#28657) üzenetére


zoltanz
nagyúr


3DFX nem is csinált, de a Quantum3D -nek voltak ilyen működő (ritka) megoldásai. (igaz lehet nem pont SLI névvel).
Amúgy a magában sem rossz egy kari.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28659) dfdfdf válasza DarthSun (#28657) üzenetére


dfdfdf
őstag

Jujj ezt nem is láttam alapból V2nek olvastam az SLI miatt :D

(#28660) Ádyka válasza DarthSun (#28657) üzenetére


Ádyka
őstag

Windowsból leállítás után neked sem kapcsolja ki a gépet? HDD-t lekapcsolja, majd ott marad a képernyőn, hogy "Most már kikapcsolhatja..." Ezzel lehet valamit kezdeni?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28661) dfdfdf válasza Ádyka (#28660) üzenetére


dfdfdf
őstag

BIOSban kell állítani vagy a lapon jumperrel bár nem ilyen lappal de jártam már hasonlóan én is ATX/AT lappal.

[ Szerkesztve ]

(#28662) DarthSun válasza Ádyka (#28660) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, ezt a filet töltsd le majd telepítst : [link]
Win98SE Supplement - leállítítási hiba javítása, ez valószínű megoldja a problémát.

Egyébként én még nem telepítettem fel, majd hétvégén ha nem jön közbe semmi akkor összereakom és utána megy rá a Win98SE, egyelőre csak DOS van a vinyóján. Később kaptam meg a házat.

(#28658) zoltanz : gondolkodom rajta hogy Voodoo1 vagy 2 legyen-e benne a R7000 mellett, valószínű 2 lesz, azt úgy ajánlották annak idején hogy a nagy L2 kesses procikat szereti.

(#28663) gban válasza Ádyka (#28660) üzenetére


gban
Közösségépítő

Illetve nagyon sok esetben segít a gyors leállítás tiltása valahol a rendszerbeállításoknál - rég volt, már meg nem mondom hol van, de pipálós négyzet van mellette.

Postázást nem vállalok.

(#28664) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

sziasztok
valaki kisegítene :)
http://hardverapro.hu/apro/frimware_bugos_st_720011-esteket_vasarolok

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28665) bacsis válasza Ádyka (#28660) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én nekem meg olyasmi rémlik, hogy a Windows-ba kell a speciális energia gazdálkodási sémáknál az egyik fül alatt az egyszem bepipálhatót bepipálni, de már nem is emlékszem hogy mit is állít, de az után le fog állni... a jó kis BX440-esek közül sem (mind) kapcsolt le XP alatt...

(#28666) gban válasza bacsis (#28665) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mondom (csak máshogy írtam), "gyors kikapcsolás tiltása" a kulcsszó emlékeim szerint :K

Postázást nem vállalok.

(#28667) DarthSun válasza bacsis (#28665) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Alapból az állítja az ATX funkciót hogy egyátalán kikapcsoljon szoftveresen, akkor jelenik meg ez a beállítási lehetőség ha a biosban az APM engedélyezve van, úgy emlékszem.

(#28668) bacsis válasza DarthSun (#28667) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így van, BIOS-ban azt az APM-et is engedélyezni kell, de önmagában az nem elég, kell a Winben is azt a xart bepipálni

(#28669) cheatergs


cheatergs
senior tag

Az MSI MS 7167 ver1.c az melyik lapot takarja?

Ha már itt tartunk MSI-nél ezeket a verziószámozásokat hogyan kell értelmezni, és következtetni belőle a lapra (állítólag a 8xxx széria AM3-as, de olvastam 6xxx-es sorozatról 370 és A alatt is)?
Volt egy K8N Neo4-F-em, az például "lefordítható" erre, vagy egészen más kategória?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#28670) bacsis válasza cheatergs (#28669) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez valami Brand gép alaplapja lehet, mert kb semmi nincs róla a neten :U
nem tudom mi alapján kapják a számozást, pl az MSI 7869 az pl haswell alapú Acer gép alaplapja

[ Szerkesztve ]

(#28671) cheatergs válasza bacsis (#28670) üzenetére


cheatergs
senior tag

Állítólag egy 939-es lapnak kéne lennie.

A bajom ezzel a két típusmegnevezéssel, hogy egyszer láttam az egyik K8-as lapját mindkét módon az MSI részéről, tehát elvileg párhuzamosan két neve létezik a lapjainak.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#28672) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Van itt nekem egy Asus gf2 gts, csíkozik, de nem fagy le a driverrel, érintkezés hibás lehet?Vagy valami kondi hiányzik?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28673) gban válasza Sanchez638 (#28672) üzenetére


gban
Közösségépítő

"Púpos" kondi is lehet - egy FX5200 is ezt csinálta, de csak 3D alatt, 2 kondi cseréje után jó lett.
De simán lehet ramhibás is, azért ez a gyakoribb.

Postázást nem vállalok.

(#28674) Sanchez638 válasza gban (#28673) üzenetére


Sanchez638
addikt

De nem fagy le, nem instabil, megy, csak nagyon csúnya a kép, nem hiszem , hogy ez érintkező hiba lenne, ezért tippeltem kondira

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28675) gban válasza Sanchez638 (#28674) üzenetére


gban
Közösségépítő

A ramhibás pont így viselkedik - csíkoz, lefagyás nélkül.

Postázást nem vállalok.

(#28676) Sanchez638 válasza gban (#28675) üzenetére


Sanchez638
addikt

Köszönöm :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28677) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Az új játékok lassan már tényleg szánalmasak, akár melyik szériáról beszélünk, lassan tényleg csak régi retro dolgokkal fogok foglalkozni :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28678) Ádyka


Ádyka
őstag

Felesleges jumper nincs a lapon.
DarthSun: Ok, hogy linkeltél 98-ra peccset, de én XP-t raktam fel.

Nyilván koránál fogva nem támogatja a lap az ACPI-t, csak az APM-et. Végigjátszottam a microsoft fejtágítóját, de semmi.
Ha engedélyezem az eszközkezelőben az NT/APMörökölt illesztőcsomópontot, akkor kikapcsolásnál HDD-t lekapcsolja, nem jelenik meg a "most már kikapcsolhatja a szgépet", hanem újraindul.... HDD-t újra felpörgeti, szal mégrosszabb az eredmény.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28679) MasterDeeJay

Építgetek össze egy másik Xeonos gépet 5440-es procival és ddr3-al gépet, már csak pár dolog hiányzik. (ram, táp, ház)
Megnéztem a munkahelyi gépemet kíváncsiságból hogy milyen bele van mert ez is 775-ös rendszer, hát egy az egyben ugyan az a lap van benne mint amit legutóbb vettem ddr3-asat (ga-g41mt-s2 igaz az enyém 1600-as fsb-t is tud ez más rev.-es és hivatalosan csak 1333-as).
Mekkora gáz informatikusként hogy ami előtt 8-9 órában ülök és dolgozok annak a gépnek a paramétereit nem ismerem, de a közel száz kolléga gépéről meg csavarig pontosan meg tudom mondani a paramétereket.
Én meg gondolom milyen fasza lap hogy ddr3-as 775-ös és nem is láttam még ilyet közbe 3 éve ilyenen dolgozom. :DD Igaz a géppark 60%-a még mindíg s478-as, maradékból rengeteg s775 430-as cerka, meg cedar mill és csak kevés core2 amiből az enyém e5700-as felhúzva de minek. Nyilván az infósnak kell a legerősebb gép... ;]
Offba rakom bár retró topikba beletartozhatna az egész hely mivel a gépek több mint fele tíz éves. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#28680) DarthSun válasza Ádyka (#28678) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Amindenit, XP esetén nem futottam még bele ilyen leállítási problémába, nem is tudom hirtelen mi okozhatja, Gban által javasoltat is próbáltad?
Kíváncsi leszek a nálam készülő Pro hogy fog viselkedni e szempontból bár akkor az Neked nem fog támpontot adni a W98 miatt.

mod: még az jutott eszembe hogy XP- nél mégis volt hasonló de egyértelműen behatárolt leállítási problémám, Audigy2ZS hangkártya telepítése után nem akart leállni ( fekete képernyő ill kékhalál ). Megoldódott avval hogy a régi telepítőlemezéről felrakott saját programjai mellé egy újjabb drivert tettem fel. Tehát esetleg nem lehet-e hogy valami szoftver/driver bug van a háttérben?

(#28677) sanchezsa : éljen a retro, élménydúsak a régi játékok.

(#28681) nakos1212 válasza DarthSun (#28680) üzenetére


nakos1212
senior tag

fiatal vagyok, a p4 megjelenését még a bölcsödében vártam, de engem is jobban megfognak a régebbi játékok, egy COD UO vagy COD 2 sokkal élménydúsabb számomra mint egy BO2 vagy egy MW3
Javarészt cs 1.6-al nyomom, napi 1-2 vagy három órát.
MasterDeeJay : A blogodon teljesen jól össze van foglalva a CoD bukása, 90%-ban egyetértek az írással.
Lassan vissza kell downgradelni a vasakat, hogy a jó játékok normális fps-eken fussanak, illetve ne kelljen őket buzerálni, hogy elinduljanak új vason.

[ Szerkesztve ]

(#28682) gban válasza DarthSun (#28680) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én Win98-hoz javasoltam a gyors leállítás tiltását, xp-ben nincs olyan ha jól tudom.

nakos1212: hát, azok is régiek ha úgy vesszük :))
Tényleg régiek (és minőséget képviseltek): Indiana Jones 1-2, Keen 1-6, DN3D, Doom 1-2, Blake Stone, Another World, Wolfenstein3D, és még lehetne sorolni.
Tényleg régi, de már újabb generáció: Quake pl.

Postázást nem vállalok.

(#28683) DarthSun válasza gban (#28682) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Faék egyszerűségű, de hihetetlen reflexeket/gyakorlatot/rutint kívánó játék még korábbról:

40 000 pontig eljutni évek gyakorlása :DDD

Kicsit későbbi:

1,5 millió ponttal sztem én tartom a világrekordot ;]

[ Szerkesztve ]

(#28684) gban válasza DarthSun (#28683) üzenetére


gban
Közösségépítő

Gamewizarddal simán utánadcsinálom :DDD
Tényleg, emlékszik még valaki erre a progira?

Postázást nem vállalok.

(#28685) DarthSun válasza gban (#28684) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem ugrik be, az micsudi?

(#28686) gban válasza DarthSun (#28685) üzenetére


gban
Közösségépítő

Elindítod, majd a játékot is elindítod.
Hotkey-jel behívod játék közben amikor akarod, megadod neki, hogy milyen értéket keressen a memóriában.
Pl. 5 életed van, akkor 5-re keresel.
Ha már csak 4 lesz, megint, és így tovább.
Addig szűkíti a kört, amíg egyértelműen megvan a keresett cím.
Ekkor azt átírhatod, fagyaszthatod, stb. :DDD :DDD
Lehetett továbbá aktuális állást (pontosabban a memóriaképét) is menteni, majd behívni, ez sem volt piskóta fícsör.
Szigorúan csak DOS alá, és emlékeim szerint már a QEMM-nél is spéci konfig kellett neki az ütközések miatt.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#28687) Sanchez638 válasza gban (#28686) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én majd a Nq Rally-t akarom megint tolni :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28688) gban


gban
Közösségépítő

game wizard

Postázást nem vállalok.

(#28689) nakos1212 válasza gban (#28686) üzenetére


nakos1212
senior tag

van ilyen androidra is, gamecih-nek hívják

(#28690) DarthSun válasza gban (#28688) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor jól emlékeztem hogy nem emlékeztem :DDD , nem használtam ezt a progit.
Köszi, olyanra talán kipróbálom majd ahol sohasem tudtam továbbmenni.

Nem semmi tudás kell egy ilyen progi kódjának megírásához :)
DOS alatt még elkövettem én is néhány szösszenetet, a legagyalósabb a SoundBlaster felprogramozása volt, rezidens hangerőszabályzó és driver kettő az egyben, ráadásul annyi könnyítés már volt hogy a regiszterrutinok assembly forráskódját megszereztem de még úgy is nehéz volt.

(#28691) gban


gban
Közösségépítő

Van itt egy P1, hátha érdekes lehet valakinek.
Tekerős SB-vel, kártyás 2x panasonic cd.vel.
Napi találós kérdés: honnan tudom hogy kártyás a CD?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#28692) DarthSun válasza gban (#28691) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem master/slave/cable select hanem id jumper van rajta, tehát az aktuális eszköz számát - hogy hanyadik - azt kell bejumperelni. Pana esetén ráadásul az adatkábel ide szélességű tehát az alapján nem megkülönböztethető az ide drivetől.

(#28693) gban válasza DarthSun (#28692) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nézted a képet?
A képről honnan tudom, ami az 1. hsz-ben van :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#28694) DarthSun válasza gban (#28693) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtudom milyen furfangra gondolsz megint, azt látom hogy a rear képen látszik a Pana csatolókártyája, 1 jack kimenet van rajta.

(#28695) gban válasza DarthSun (#28694) üzenetére


gban
Közösségépítő

:K
Arra gondoltam, igen.

Postázást nem vállalok.

(#28696) Ádyka válasza DarthSun (#28694) üzenetére


Ádyka
őstag

Na mi van, senki nem tyúúningol?

Örülhetsz kolléga. Kipróbáltam a lapon a reserved jumper állásokat. Ez a lap is tud 2x szorzót de hogy jobbat mondjak tud 3,5x-et is. 4x-et nem találtam :N
Azaz megnézheted, hogy az 1 megás proccod stabil-e 210-en, majd 233-on ;] Ha stabil lesz, akkor marha irigy leszek. De azért drukkolok.

Itt egy 3,5x66 állás.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#28697) Sanchez638 válasza Ádyka (#28696) üzenetére


Sanchez638
addikt

Valami voltmod-ot nem tudol 733mhz Cerkára?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28698) nakos1212


nakos1212
senior tag

off:
A monitorom frekvenciáját véletlenül túlállítottam a win7-ben, és most fekete képernyő van.
Meg lehet ezt csinálni valahogy?

(#28699) Balathruin válasza nakos1212 (#28698) üzenetére


Balathruin
veterán

Reseteld a gépet win betöltés közben, hátha behozza a többi boot opciót. Utána safe mode-ban próbáld letörölni a monitor drivert.

(#28700) DBob válasza nakos1212 (#28698) üzenetére


DBob
őstag

Win7 esetében elvileg még működik az F8-as boot közbeni nyomkodás.

Win8(.1) esetében már esélytelen megszakítani a boot folyamatot. Természetesen, én is egy hibás monitorbeállítás után döbbentem erre, hogy nincs safe mode...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.