Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) pw12345 válasza Yutani (#19391) üzenetére


pw12345
aktív tag

Na igen: ha jól kezdődik, mindig xar a vége :DD

(#19402) pw12345 válasza Peter789 (#19383) üzenetére


pw12345
aktív tag

Az USÁból rendelsz? :Y Onnan még a mezei tucat retro cuccokra is horror árak vannak megadva, nemhogy a ritkaságokra :O
Mennyit szórtál el ezekre, már, ha nem titok? :F

(#19403) frescho válasza pw12345 (#19402) üzenetére


frescho
addikt

Ket keres:

1. Ha csak leszolni jarsz ide, akkor inkabb ne tedd. Eddig nem fordultam soha moderatorhoz, de valamikor el kell kezdeni.
2. A valaszoknal van szerkeszt gomb es lehet egy hozzaszolasban is irni tobb embernek

Yutani: A regebbi Nvidia kartyak is kepesek HDMI-n hangot kiadni. Rossz esetben talalsz egy tuskepart a kartyan, amire az alaplapi SPDIF-et kotni kell, de nekem 8400GS es a 8100 IGP is siman ment mindenfele magia nelkul.

https://frescho.hu

(#19404) Yutani válasza frescho (#19403) üzenetére


Yutani
nagyúr

8400GS ment hangátkötés nélkül? Van benne audio rész? :Y

#tarcsad

(#19405) Peter789 válasza pw12345 (#19402) üzenetére


Peter789
senior tag

igen, sokszor el vannak szállva maguktól, de jó vételek is akadnak szép számmal. már jópár kártyát lőttem onnan alig pár $-ért. az érdekesebb dolgokért kicsit többet is hajlandó vagyok megadni - a 2 revolution kártya pl együtt 16$-ért jön, az m3D meg egymaga 15$ - de talán ezek a legdrágábban beszerzett darabok a gyűjteményemben. természetesen az eu szállítás magában horribilis lenne, ezért az usa-n belül a légipistához vitetem a dolgokat, velük pedig egyik ismerősöm gyakran hozat hajós és egyéb cuccokat, így mellé betársulva már tolerálható a költség - asszem 10$/kg, szóval akár több kártya is belefér egy ezresbe... ezen felül a német ebay-t is túrom folyamatosan, mert van kint ismeretségem akikhez ha berendelem, akkor elhozzák nekem... összegezni nem merném - bár általában bagóért szerzem a cuccokat, de ha az üzemanyagot, mászkálást, postaköltséget is beleszámolom, akkor 50-70e már biztosan elment az eddigi 65 kártyára... viszont nem cigizek, ritkán piálok, szóval ennyi hobbi belefér... :))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19406) Peter789 válasza frescho (#19403) üzenetére


Peter789
senior tag

9500GT-n még külön bele kellett kötni az SPDIF-et, fura lenne ha a 8400GS már tudta volna natívan is. az integrált az más tészta, ott belül megvan az átkötés ha gondoltak már rá...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19407) frescho válasza Yutani (#19404) üzenetére


frescho
addikt

Igen. Mert ugye tobb fele chippel keszult es nekem az ujabb volt :)

https://frescho.hu

(#19408) DarthSun válasza frescho (#19407) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyébként elég érdekesek a tapasztalataim a HDMI- n, DVI- n, SPDIF- en és analógon továbbított hangokkal.Laptoról kipróbálva a HDMI- n már a TV kis lapos hangszóróin is fátyolosabb, laposabb hangzás. Az analóg kimeneten átkötve szebben szól :Y Ezt igazolta mikor tovább kötöttem nagy végfokra, ott még mellbevágóbb a különbség.A 939 és 754 lapoknak viszont az integrált analóg kimenete felejthető, az SPDIF viszont már elég jó.Egy Live- ot beletéve, azon az analóg megtáltosodik, amit viszont végképp nem értettem hogy a Live- nak a digit kimenete is jobb eredményt ad mint az interált SPDIF :U , pedig elvileg mindegyik ugyanazt a nyers adatfolyamot bypassolja. Emiatt vár a 754- em még egy Audygire, állítólag az mégjobb.

[ Szerkesztve ]

(#19409) Ranagol_5 válasza DarthSun (#19408) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem Audigy 1-es van most a gépben, és fényévekkel jobban szól a fa 5,1-em azóta, mint az integrált hangkeltőn. Bele sem merek gondolni mi lenne egy X-fi.vel. :K

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19410) Peter789 válasza DarthSun (#19408) üzenetére


Peter789
senior tag

fura megállapításokra jutottál... a live és audigy legnagyobb hibája a buta arhitektúrájuk: akármilyen mintavételezési frekvenciájú anyaggal is eteted és akármennyire is állítod a kimenetet, a belső hardveres feldolgozás az 48KHz-en zajlik, vagyis többnyire oda-vissza konvertál - minimum 1x megteszi, hiszen a cd audio, mp3-ak, flac-ok nagyrészt 44.1KHz-esek - ez az EMU10K1/2 belső hibája sajnos. továbbá a DAC-ok is elég egyszerűcskék... pedig próbáltam upgrade-elni is az opamp-okat egy audigy-n, de xarból várat építeni nem lehet :U addig végül nem jutottam el, hogy kivezessem az I2S-t belőle egy külső DAC-ba - dobtam végül az ötletet az EMU belső hibái miatt...

az SPDIF-ek között attól lehet különbség, hogy egyrészt ott is történhet erőszakos konverzió, másrészt pl az USB-s cmedia drivert hiába állítod be hogy ne legyen se eq, se egyéb hangromboló xar, mégis valamit mókol rajta és messze lesz a bitperfect-től (talán a hangerőszabályzáshoz lehet köze). esélyes hogy ez más típusoknál is előfordul...

nekem eddig az olcsó analóg cuccok közül egy asrock lapra integrált VIA VT1708S hangja jött be a legjobban - sajnos egyéb technikai okokból éppen most száműzöm az autómból, de a hangja az tényleg tetszett az erősítőkre kötve... a realtek a beköltöző sapphire lapon pedig undorító hangú, nem tudom hogy fogom kibírni mire valami normális DAC kerül az autóba... :S pedig más hasonló realteknek meg volt hogy jobban tetszett a hangja - szóval valószínűleg sok múlik még a körítés apró alkatrészeken a codec körül

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19411) DarthSun válasza Ranagol_5 (#19409) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem csodálom, már a Live is megveri csúnyán az integráltat.

Peter789 : Sokáig hallgattam a 939 integráltját, mivel a Tualatinból nem akartam áttenni a Live- ot, aztán a 939- be is sikerült venni egyet, azóta sokkal szívesebben hallgatok rajta zenét vagy nézek filmet.Még kis aktív hfalakra csatlakozva is nagy a különbség, szárnyal a zene, jobban leválik a hangszórókról, basszus nem erőlködik stb. Persze hangsúlyozni szoktam hogy ez az igazi hifitől még mindíg messze van, de legalább élvezettel lehet hallgatni.Nyilván ha az asztali lejátszóról optikán rácsatlakozok a nagy végfokra, ott kezdődik a hifi, vagyis már eléri annak alsó határvonalát mivel nem több millió Ft- os láncom van :DDD

(#19412) zoltanz válasza zoltanz (#19393) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Na úgy néz ki Bios csere legújabb stabil-ra, most megy az Asus A7N8X lap.
Sőt a Duron is, a memória viszont kuka (most egy olyan 512 MB-os RAM van benne amit elvileg nem szeret, 8 chip van mindkét oldalon) egy Athlon 2500+ (Barton magos 333 FSB-s) van benne, Sempron sem jó sztem.
Lefutott a Memtest is rendben. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19413) spista222 válasza zoltanz (#19412) üzenetére


spista222
addikt

(most egy olyan 512 MB-os RAM van benne amit elvileg nem szeret, 8 chip van mindkét oldalon)

Ezt elmagyaráznád? :R

Ilyenből volt kettő benne plusz egy 1GB-os Kingmax.

[ Szerkesztve ]

(#19414) zoltanz válasza spista222 (#19413) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A kézikönyv 1.7 alatti 2 pntjában ezt írja:

Dimms with more than 8 devices on each side of te module are not supported.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19415) spista222 válasza zoltanz (#19414) üzenetére


spista222
addikt

Modulok aminek több mint 8 chip van oldalanként nem támogatottak.
Ezeken csak 8 db van:)

[ Szerkesztve ]

(#19416) zoltanz válasza spista222 (#19415) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem én géppel fordítottam, az nem valami pontos, biztos igazad van. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19417) Yutani válasza zoltanz (#19416) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igaza van, higgy neki! ;)

#tarcsad

(#19418) ESP válasza Yutani (#19404) üzenetére


ESP
senior tag

Asus 8600GT-vel is ment!

:R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19419) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
Rég jártam itt! Nagyon rég! Most megint gondolkodom egy retro projektben, mert elvileg mindenem van hozzá és barkácsműhely-gép lenne, szóval zene szólna róla, meg esetleg megpróbálkoznék valami 700MB-s AVI-val és persze régi játékokkal. Irni, rajzolni, nyomtatni lehetne róla.
Maga a konfig:
Abit-WX6 lap, Celeron 433 CPU, 2x256MB SD133... táp, vinyó, odd több is áll rendelkezésre... VGA-t meg majd szerzek most az integrált fossal nyomnám.
Probléma: valamiért nem tudom rendes működésre bírni az IDE csatlakozókat, csak és kizárólag a Primary Mastert látja már POST-nál is, és gyakorlatban pedig csak a bejumperelt Master HDD-ket. ODD-t semmiféleképpen nem látja! Próbáltam az összes létező jumper és kábelkombinációt, de csak ebben az egyben. BIOS-ban néztem, de mindkét IDE vezérlő Enabled, azt is próbáltam ki-be kapcsolni, de semmi. Ami érdekes még, hogy PCI vezérlőkártyáról is próbáltam (mind az 5 PCI portban), ami 2 IDE portos, sajnos a kártyát sem látja már postoláskor. Halott lehet az alaplap? Egyébként egy 520MB-os Seagate vinyóra feltelepitett Win98SE-vel pedig szépen muzsikál, de hát az mégse megoldás :( Nem tudom mit kellene állitani BIOS-ban vagy mit csinálok rosszul :S Ismeri valaki ezt a lapot? Egyébiránt pár hónapja ez a gép még komplett volt és kb 2003tól napjainkig működött kasszagépként meg irogatásokra egy kis helyen, és bizony volt benne optikai meghajtó is. Aztán odaadták, bontottam, és most kezdtem el foglalkozni vele, de ez van...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#19420) DarthSun válasza sladka_pani (#19419) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, erre emlékszem, ennél a lapnál nem szabad detektáltatni és beíratni direktben a BIOS- ba az eszközöket. Tehát: autodetect HDD majd jóváhagyás és mentés - ne használd !
A BIOS első oldalán ATA1, ATA2, tehát IDE 1-2-3-4 legyen autora állítva, de eszköz ne legyen benne.Így újraindítva látni fogja a 4 portot, a bootra kijelöltről pedig el is indul. Hogy miért? Én sem tudom, de így működött :DDD

(#19421) #43960832


#43960832
törölt tag

Eladóvá fog válni a Tualatin csúcskonfigom, ha esetleg valakit érdekel majd. 1.4/512/133 PIII, 1.5GB ram, Acorp 694T, 6600GT, 120GB, USB 2.0, wifi kártya. Biztosan megegyezünk ha komoly érdeklődő vagy. :K

(#19422) sladka_pani válasza DarthSun (#19420) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

No majd megpróbálom, de úgy tudom Auto-n volt minden és sajnos még detektálni sem tudta. A POST elsőfelénél csak Primary Master van jelen mindenképpen a CPU MHZ-én és a RAM mennyiségén kivül, aztán csippan és tovább megy a második felére a listára (bocsi nemtom már mi a hivatalos neve), ahol összegzi a gép adatait, ott látszódik viszont mind a 4 IDE eszköz, de csak az elsőbe tud látni bármit is, a többihez None-t ír. Azért ha van ötlet még várom, addig próbálgatom, ha nem lesz jó, emiatt veszik a retro projekt :(

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#19423) zoltanz válasza zoltanz (#19412) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megnéztem valószínű, hogy ezen a beállításon fogom használni a RAM-okat az Asus A7N8X -et Athlon XP-al (Barton 2500+) FSB 266 2-2-2-3.
Majd azért nézek egy tesztet 333 MHZ-el is (ez a gyári értéke is), de ahhoz sztem egy klasszissal jobb hűtő kellene (hogy ne süvítsen), az meg ritka. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19424) pw12345 válasza frescho (#19403) üzenetére


pw12345
aktív tag

Elnézést, ha megbántottalak, vagy rontottam az üzletet. Azt hittem a net egyes részein még
véleményszabadság van; én voltam a naív, még egyszer sorry.

Két észrevétel:

1. A fenyegetőzést nagyon rosszul viselem. Forgolódj, ahová akarsz.
Legfeljebb visszalépek más reggel.

2. Az utólag szerkesztett hozzászólásokat a kutya nem olvassa vissza, sem ezen, sem másik,
fórumon, legfeljebb később, aki először jár az oldalon. Én is csak akkor használom, ha nem sikerült
képet feltenni.

Ha valakit Freschon kívül megbántottam őt is megkövetem.

(#19405) Peter789: Ezek nagyon jó árak, főleg, ha spanoddal tudod hozatni. 65 ritka kártyáért, főleg, ha működnek is nem pénz. De gondolom ezeket nem az EBayről szedted, mert ott elég elrugaszkodott összegek vannak.
Bocs, ne szabadkozz, nem a zsebedben akartam turkálni, csak 50-100 dolcsiért hirdetik az itt 500-1000 ft-os alkatrészeket is.

Így egy hozzászólásban válaszoltam, hogy Freschot nehogy magamra haragítsam.

(#19425) zoltanz válasza pw12345 (#19424) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bocs, hogy csalódást okoztom és mégis megy a gép. (amúgy akad tartalék is). :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19426) pw12345 válasza zoltanz (#19425) üzenetére


pw12345
aktív tag

Jó, hogy megy, különben mivel fórumoznál, a rezsóval?...
Örülök, hogy sikerült összehozni, bár még nem tartok ott, mert egy másik fórumon irkálok havernak.
Értékelem a poént, a topon van, ott a pont, csak most nem szórakoztat valami miatt...

Egyébként rohadtul nem jeleníti meg valamiért most a szerkesztés funkciót, pedig az előzőbe akartam beírni a választ, nehogy Frescho szemét csípje, hogy külön van.

(#19427) DarthSun válasza zoltanz (#19423) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is most tapasztaltam meg hogy mekkora a különbség egy jó hűtővel. A 754 lapot egy Zalmannal kaptam, amihez van fordulatszabályzó poti is. Le is vettem 1500- ra a fordulatot, sokkal halkabb, így is lehűti jól a procit, bár az Aerocool ház is hozzátesz szerintem. A videokarin lévő Zalman OP1 viszont még sivít, valahol van még egy fordulatszabályzóm, előkeresem és azt is visszaszabályzom, akkor már elég tűrhető lesz, bár a laptop csendességét soha nem fogja elérni.
Az a RAM időzítés már elég jó ;]

pw12345 : a szerkesztés funkció csak öt percig aktív egy már elküldött hozzászólásban. Egyébként a Moderátorok is figyelmeztetik aki nem használja sok 5 percen belüli hozzászólás esetén, fresho evvel jót akart.

[ Szerkesztve ]

(#19428) zoltanz válasza pw12345 (#19426) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Van még két teljes konfigom (lap+RAM+proci hűtővel+VGA hűtővel+táp+HDD) egy C2D és egy P3, meg rengeteg alkatrész, és a egy droidos teló is. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19429) sladka_pani válasza DarthSun (#19420) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

És igazad és igen! :D Az első beállitásoknál elsiklottam az fölött, ahol a detektálás van, ott kivolt kapcsolva a másik 3 port, és ha nem detektáltatom akkor POSTnál felismeri mind a 4-et és működik! Király vagy nagyon szépen köszönöm, most már nem halott ügy a retro projekt :) Kicsikén múlott... :U

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#19430) zoltanz válasza DarthSun (#19427) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az új ventik Arctic F8 PWM-es (vezeték elosztós változat) hasonlók nálam egy kis PWM vezérléssel 2000 Rpm -es fordulaton nagyn halkakak.
Valamint a sima 8 cm-eseket használom 5 V -os ágon pl, esetleg 3 pineseket fordítva bedugava (nem mindegyik működik így lassabban, van amelyik meg sem mozdúl.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19431) Ranagol_5 válasza pw12345 (#19424) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Szólás szabadság van, de egy "..minden ami RETRO" címü topicban nem kéne a retro-t szídani, nem? :K Nem tudom milyen másik fórumon szoktál lenni, de itt a 3-4 hozzászólás egymás után nem divat. Vagy leírjük egybe, magyar helyesírás szerint elválasztva a különálló gondolatokat(kivéve a Bacsist :D), vagy szerkesztjük a hozzászólást. Van rá 5 perced még, miután elküldted. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19432) DarthSun válasza sladka_pani (#19429) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Örülök hogy sikerült :)

zoltanz : az alaplapra szabad fordítva rádugni a venticsatit :U

(#19433) Peter789 válasza pw12345 (#19424) üzenetére


Peter789
senior tag

igen, tényleg sok a vicces ár... pl fél-1 éve saját hibámból lecsúsztam egy AT3D kártyáról a német ebayen - 1EUR + alig pár EUR szállításért vitte el valaki - valszeg kis szerencsével egy utolsó pillanatos licittel az enyém lehetett volna 1.5-2-ért, csak elnéztem az időt 1 perccel :O azóta egy ilyen kártyát láttam csak $300 make offer-rel, és eltűnt pár hét után :Y (nem tudom hogy kb. ennyiért megvette e valaki, vagy csak lejárt és nem hirdette újra)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19434) zoltanz válasza DarthSun (#19432) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom, hogy szabad-e, de nekem van pár olyan lap amin régóta így megy, és nem lett baja semminek.
Pasz hogyan működhet amúgy, mert ugye a sárga vezetékben nincs semmi, mert az a ventitől fogadja a jelet (Rpm).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19435) DarthSun válasza zoltanz (#19434) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor gondolom fordított bekötés esetén ki sem jelzi a fordulatot.

(#19436) zoltanz válasza DarthSun (#19435) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem jelzi ki így van. m
Mondjuk ha több PWM-es ventit összekapcsolsz, ott is figyelni kell, hogy ugyanolyan teljesítményű fordulatszámú legyen aszem, azt nemtudom mennyit lehet max, 5db biztos és egy fordulaton megy mind.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19437) Peter789 válasza zoltanz (#19434) üzenetére


Peter789
senior tag

lehet megy, de nem ajánlott...

ha fordítva erőlteted rá, akkor a pwm bemeneten keresztül földelődik, azon esik némi fesz, azért foroghat lassabban - csak közben erősen kockáztatod hogy leégeted a vezérlőjét, hiszen nem tervezték áram elvezetésre, véletlen ha bírja... inkább vágd le a csatit róla és kösd át egy táp molex piros 5V ágára

nem fognak egy fordulaton járni, mind jár annyin amennyin akar amíg van elég áram nekik. de ha a pwm szálakat is összekötöd, akkor azokban rövidzárlat keletkezik - de mivel nagyon kicsi az áram, azt még elviselik a félvezetők

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19438) zoltanz válasza Peter789 (#19437) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pwm est nem vairiáltam, hanem elosztón használtam.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19439) spista222 válasza zoltanz (#19434) üzenetére


spista222
addikt

Általában a szenzor láb egy ellenálláson keresztül leszokott lenni földelve és ezért kezd el forogni a venti. Örülj neki hogy forog de én inkább fix 5V-ra kötném vagy ha az túl kevés akkor kiszámolnák hozzá egy soros ellenállást vagy csinálnék egy soros áteresztő tranzisztoros "feszültség stabilizátort".
Egyébként az A7N8X tudja csökkenteni a ventilátor feszültségét és ezzel a fordulatszámot is.

(#19440) frescho válasza pw12345 (#19424) üzenetére


frescho
addikt

Egy kimondottan retro topicba retro cuccokat szidni nem szerencses raadasul tobbszor megismetelve. Ajanlom figyelmedbe az FX topicban torteno Bulldozer szidast. Ott hatekonyabban tudsz flamet generalni, igaz kb. a masodik hozzaszolo mar moderatort igenylo szavakat fog hasznalni.

Nem fenyegetoztem, nem szokasom. Illik betartani az alap udvariassagi es logout szabalyokat. Ezek koze tartozik, hogy nem szoljuk le mas hobbijat, a szerkeszt gomb es az is, hogy nem kulon-kulon valaszolunk masoknak. A szerkeszt gomb 5 percig hasznalhato, igy nem okoz gondot a visszaolvasas. Azert mert valaki megker, hogy tartsd be a szabalyokat nem megsertodni kell, hanem elgondolkozni, hogy talan valamit nem megfeleloen csinaltal.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#19441) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Üdv! Turbó gomb kijelzőjére biztos mindenki emlékszik. 7 szegmenses kijelző, 3 karakteres, amiből az első sajnos csak egy fix 1-est vagy I betűt tud kijelezni. Ötleteket várok mókás kiirásra, ez is a retro pc projekt része. Amik már eszembe jutottak: IFA, IPC és csomó más 2 betűs/számos kiirás :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#19442) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Egyre jobban mennek ki a divatból SSE/MMX-es utasításkészletek pl MPC.HC: legalább SSE, Win8: legalább SSE2, vannak még hasonló szélesebb körben használt appok?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19443) #43960832


#43960832
törölt tag

Ha esetleg valaki kedvet kapna hozzá: csúcs Tualatin konfig. :)

(#19444) Ádyka válasza #43960832 (#19443) üzenetére


Ádyka
őstag

Az az Acorp VIA mennyire fogja vissza a gépet? Értem itt ezalatt a memsávszélességet és a 3D-s teljesítményt. Mennyivel marad el egy i815EP-től. Persze utóbbiban 512 Mb-tal.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#19445) #43960832 válasza Ádyka (#19444) üzenetére


#43960832
törölt tag

VIA-val 900MB/sec, 815EP-vel 960MB/sec körül van a sávszélesség. Játékok alatt nem vettem észre különbséget, mindkettő meglepően fürge, de ugye a VIA több ramot támogat.

Az egyik 512-es modult viszont kivettem, mert bizonytalankodik vele az alaplap, lehet hogy az ECC miatt. 1024MB-tal tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#19446) bacsis válasza sladka_pani (#19441) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van olyan "kijelző" aminél mind a 3 számjegy 7 szegmenses :K

(#19447) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tényleg megy rendes sebességen az Usb2 az Nforce2 -es lapon. Nem melegszik sehol sem.

Napi mérés:

Asus A7N8X
AMD Athlon XP (Barton 11x133) 1466 HZ
512 MB DDR (2-2-2-6 @ 2-2-2-3)
Abit Gf 3 Ti 200 64 MB (175/200) @ (250/460)
Windows XP

3Dmark2001: 6640

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19448) DarthSun válasza zoltanz (#19447) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rendeztem én is 2 gép között egy kis házi versenyt. 2001 alatt fej-fej mellett vannak.

1. gép : Epox7KRA2i
AthlonXP/2600+
Gigabyte 6600GT
1256M DDR400
2. gép : AsusK8N
Athlon64/2800+ @ 2GHz
Radeon9700Pro
768M DDR266

A 754- es gépben még csak 266- os ramok vannak, de a procit felhúztam 2G- ra, a Radeon a sima órajelein jár, nem húztam pro-ra. 462- ben minden alapon.Ha a 754 kap majd 400- as ramokat, a Radeon meg 340- re lesz téve lehet hogy elhúz, de a 462- esben is lehet még húzni a procit is meg a 6600GT-t is, lehet akkor is fej-fej mellett lesznek :F

1: 12668 pötty

2: 12639 pötty

(#19449) zoltanz válasza DarthSun (#19448) üzenetére


zoltanz
nagyúr

3Dmark-ban lehet kikapna az S462-es gép, ha újabb Shader Model 3.0 tesztekben néznéd elhúzna a 6600GT.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19450) #43960832 válasza DarthSun (#19448) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ugyanez: P3-S 1400/133Mhz SD/6600GT. Szerintem elég korrekt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.