Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Davidof92 válasza DarthSun (#18200) üzenetére


Davidof92
senior tag

Csak mert gondoltam, ha már úgy is döglőfélben van a 4850-em ( ottmarad az előző kép, meg memóriahibát produkál), gondoltam veszek egy öreg 6600gt-t. Az volt az első videókártyám.. Meg az keveset eszik, és még mindig elfutnak vele a játékok videó alapján. (vagy épp egy 7900gtx-et, azon mégtöbb minden elfut :D )

[ Szerkesztve ]

(#18202) frescho válasza Davidof92 (#18201) üzenetére


frescho
addikt

Jobban jarsz valami ujabb cuccal, ami gyorsabb es raadasul nem is dragabb. Pl. 7600GS, vagy 2600XT esetleg kis szerencsevel akar 4650.

Az Nvidia jobban tamogatja a regebbi cuccokat, ATI-bol minimum 2000-es szeriat erdemes megcelozni. Ez utobbi a hardveres HD dekoder miatt is jobb, na meg nincs problemaja annyira a forrasztasok miatt.

https://frescho.hu

(#18203) Davidof92 válasza frescho (#18202) üzenetére


Davidof92
senior tag

egyébként épp az lenne benne a poént, hogy ha majd gépet fejlesztek pl egy i7 mellett ott árválkodik a 6600gt :D
10000Ft-be akár egy 4850/8800gt/9600gt is beférne, picit megtoldva 4870, de mivel nem játszok ezért felesleges. Ez is 2d használattól döglődik, alig volt játszva vele. Pont azért akarnék megint nvidiát, mert van támogatás. Meg jobbak a driverei nekem. Melegedés meg volna oldva mert van itthon egy vf700cu-m meg lehet venni ócsóért l2 pro-t vagy használtba s1-et ami passzívan elvinné.

(#18204) snake1977 válasza Davidof92 (#18203) üzenetére


snake1977
őstag

Ha már minden mindegy alapon vagy a kártyáddal, melegítsd át hajszárítóval, nekem néhány kártyánál bevált, legutóbb egy 3870-esnél, 2 óra star trek online , 15perc furmark és azóta is müködik. :K Ha érdekel leírom a módszert priviben. :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#18205) frescho válasza Davidof92 (#18203) üzenetére


frescho
addikt

Akkor inkabb egy 8400 vagy 9400, hogy ne okozzon gondot a HD. De i szeriaban mar van IGP, szoval meg az is folosleges.

https://frescho.hu

(#18206) Davidof92 válasza frescho (#18205) üzenetére


Davidof92
senior tag

Mi az a HD? :DDD filmeket nem nézem HD-ba (eleve 17-es 5:4 monitorom van ), max youtubén amíg szét nem hullik a flash. i7920-ba tudtommal nincs IGP, meg az intel IGP-iről inkább letennék. Egyébként nagyon ritkán játszok, amikor megüt az unalom felrakok valamit és kész. Mondjuk még a 8400gs-en lehet elgondolkozok, teszek rá valami borzalmas nagy bordát és csendbe van.

snake1977: Ilyenekkel nem élek, viszont ha végleg beszarik, akkor lehet átmelegítem hőlégfúvóval, melóhelyen van benn. Egyébként jöhet, hogy hogy kell.

(#18207) frescho válasza Davidof92 (#18206) üzenetére


frescho
addikt

Nem csak a hd filmeket, de mindent gyorsit. Pont flash ala johet jol. En nem vennek i7 920-at, akkor mar inkabb egy Sandy i5-ot. Annak mar nem rossz a tudasa es az IGP-je is elmegy szzodaval.

https://frescho.hu

(#18208) Davidof92 válasza frescho (#18207) üzenetére


Davidof92
senior tag

Mondjuk most 5450-eket nézem, arra a pár játékra elég nekem meg elég új kártya meg elég keveset is eszik :D Kérdés, felmegy-e rá az s1.

(#18209) Davidof92


Davidof92
senior tag

Ma kicsit pakolásztam és találtam egy ECS Elitegroup P4S5A/DX+ alaplapot, há mondom ez hogy kerül ide? :D rögtön bele is raktam az egyetlen 478 processzorom, egy prescott magos 2.8-as celeron. Elindul, nincs kép. Bios reset. megint nem megy. Netről manual leszed, aszondja támogassa a Northwood meg a Willamette processzorokat meg az erre épülő celeronokat. Aha, szóval ezért nem volt kép.
Röviden, keresnék egy embert aki kölcsönad nekem egy northwood vagy willamette magos processzort egy teszt idejére. :DDD aztán visszaadom neki. Jah, meg kéne egy 478 ventilátor, nekem csak bordám meg lefogatókeretem van.

(#18210) gban válasza Davidof92 (#18209) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tudok segíteni ha jó Pest vagy Dunakeszi.
Amúgy ha merítesz a közelmúlt berheléses leírásaiból, biztos nem kell majd hűtés - bordád van, kizárt hogy ne legyen egy 8 centis ventid :)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18211) Davidof92 válasza gban (#18210) üzenetére


Davidof92
senior tag

na hát itt a problem :D Békés megye, Battonya :D halálvölgye :DDD nincs senki a közelemben akiről tudok, hogy egyáltalán bütyköl gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#18212) pw12345


pw12345
aktív tag

Urak! Soundmedia hangkártyához kellene nekem sürgősen driver :Y
Plíz help mí! :O Ha valaki tudna ftp címet, működő linket (nem fizetőst, meg körbeirányítóst, töltögessek le valami szemetet, ami átnézi a gépemet típusút) driverguideról le tudná húzni,
mailben elküldeni, vagy feltölteni valami elérhető helyre az kiváló lenne. :R
DG-n PSSMixer.exe SB1.zip néven vannak hozzá fileok, persze leszedni nem tudom
és csak win95 és 98-hoz. DOS meghajtó is kellene hozzá.

(#18213) bacsis válasza pw12345 (#18212) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkro mrá én is elkérem azt a drivert mert nekem is van ilyen hangkarim :))

(#18214) gban válasza pw12345 (#18212) üzenetére


gban
Közösségépítő

Analog Devices 1848 alatt keressétek.
AD1848 is lehet.
Régen tuti volt ilyenem, ha hazamegyek megnézem.
A dosost viszont szerintem alapból töröltem ha volt.
De talán mégsem. Illetve majdnem kizárt hogy win98 fölötti létezik.
Ezen kívül nem tudom ugyanúgy működik-e mint a régi Oti driverek, vagyis egyéb eszközként kell-e megmutatni, nem hangkártyaként.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18215) pw12345 válasza gban (#18214) üzenetére


pw12345
aktív tag

Elsőnek kerestem rá. A processzorIC típuskódja, magamtól is rájöttem. Kb. semmit nem segít: ugyanazon oldalakon talál letölthetetlen, vagy fizetős drivereket.
Pedig a dosos lenne a lényeg, valóban 98SE-ig létezett hozzá.

(#18216) pw12345 válasza bacsis (#18213) üzenetére


pw12345
aktív tag

Hülyén vette volna ki magát, ha pont neked nincs :D

(#18217) pw12345 válasza gban (#18214) üzenetére


pw12345
aktív tag

Különben azt vettem észre ugyanaz a suttyó bagázs vette a kezébe az egész fizetős driver bizniszt, mivel az összes találatról hasonló designú letöltősitera irányít át, függetlenül attól, hogy az eredeti oldal olasz, francia, brit, vagy egyéb. :(( Csak a drivers.hu van, de azon meg a
legismertebb cuccokon kívül (amiknek egyébként máshol is fent vannak a meghajtói, vagy még létezik a saját gyártói oldaluk is) semmit nem találtam még meg eddig. :W
Most kértem tőlük próbából ennek a vacaknak a szoftverét, meglátom volt-e értelme.

(#18218) frescho válasza pw12345 (#18217) üzenetére


frescho
addikt

Ha valamit talalsz, akkor kuldd at bacsisnak vagy nekem es felkerul a sajat gyujtohelyre.

Amugy DOS ala nem szokott driver kelleni, eleg beallitani a valtozokat es SB Pro-kent mukodik. Win 95 ala viszont mar kell driver.

https://frescho.hu

(#18219) benedekco válasza pw12345 (#18217) üzenetére


benedekco
addikt

Amúgy mire kell neked Dos-os driver?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18220) gban válasza pw12345 (#18217) üzenetére


gban
Közösségépítő

Leszedtem egyet a driverguide-ról, ha adsz egy mailt átlövöm.

Postázást nem vállalok.

(#18221) DarthSun válasza pw12345 (#18217) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

"suttyó bagázs" :DDD Szerintem is ez a legjobb kifejezés rájuk, le kéne hackelni az összes linkjüket, veszélyes egy banda.

(#18222) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok! nincs valakinek EDO ramot (is) zabáló Super Socket7-es lapja?

(#18223) Yutani válasza bacsis (#18222) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem van egy EPOX (első SS7 lapjuk), de nem akaródzik megválni tőle... :(

Viszont ABIT hívők figyelem! Abit AU10 kártyához vadi új távirányítót infra vevővel, Abit fehér dobozban ajándékba odaadok, ha eljön érte valaki. Kártya nincs, azt nem tudok adni, az exnejemnél hagyott kis gépben maradt... :(

#tarcsad

(#18224) bacsis válasza Yutani (#18223) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tudtam volna a hülye fejemmel szerezni olyant pár éve de nem keleltt mert az enyém az jobb volt full SD ramos volt...most meg jól jött volna, 133-as FSB mellett kihajtottam volna az alapból 100MHz-es EDO ramjaimat ;] :DDD

szerk: Vajon a sokat szídott Acorp 5Ali61 lap fel tud menni valami csoda folytán 100MHz fölé? pl szoftveresen álíltva?

[ Szerkesztve ]

(#18225) Yutani válasza bacsis (#18224) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor nem is lenne jó az én EPOX lapom, mert csak 100MHZ-et tud. :N

#tarcsad

(#18226) bacsis válasza Yutani (#18225) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mi a lapodnak a típusa? :B tud az szvsz 100fölött is csak ezeket a BIOS-ból kellett beálíltani :K

(#18227) Ranagol_5 válasza bacsis (#18222) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Van valami deszkám, épp a minap kaptam volt munkatárstól, holnap megnézem a tipusát. Vagyis már ma. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#18228) pw12345 válasza benedekco (#18219) üzenetére


pw12345
aktív tag

Ez egy '94-es kártya, gondolhatod, hogy nem windows 8 alatt szeretném használni,
mivel nem PnP-s, DOS alatt tudtommal nem is működik a PnP, ezért nyilván kellene hozzá driver, legalább 3.1-hez.

(#18229) bacsis válasza Ranagol_5 (#18227) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az nagyon zsír lenne :R

(#18230) snake1977


snake1977
őstag

vga update:
7300GT és az X800GTO megadta magát, a 8500GT is, őt viszont más módszerrel életre keltettem és azóta folyamatosan játszik vele unokaöcsém. :)
(A 7650GS is hibátlanul muzsikál)
Átmelegités történt egy kis B&D hőlégfúvóval roppant körültekintően eljárva, azóta hibátlanul megy.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#18231) gban válasza snake1977 (#18230) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sajnos nagyjából erről beszéltem: ez az átmelegítés sajnos nagyon sok esetben csak átmeneti javulást hoz, ami nem is meglepő annak tükrében, hogy hőlégfúvóval is igen komoly hőre van szükséh hogy az ólommentes ón megolvadjon.

Postázást nem vállalok.

(#18232) Rive válasza gban (#18231) üzenetére


Rive
veterán

Izé. A probléma (NV specifikus része) sajnos nem a PCB vs. GPU-hordozó közötti forrasztásokhoz, hanem a GPU-szilicium vs. gpu-hordozó közöttiekhez kapcsolódik. Kifejezetten nem jó, ha a kártyát az ólommentes forrasztáshoz szükséges hőmérsékletre melegitik :( Pláne, ha rendes reball nélkül.

De könyörgöm, hagyjuk, gyász az egész témakör :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18233) gban válasza Rive (#18232) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na erről nem nagyon volt infóm, csak gondoltam ha átmelegítéssel javul akkor forrasztásbéli gond van.
Ezek szerint tévedtem.
Elmeséled a dolgot részletesebben? Kifejezetten érdekelne a dolog.

Postázást nem vállalok.

(#18234) benedekco válasza pw12345 (#18228) üzenetére


benedekco
addikt

Gondolom 3.1 alá kell neki a driver, ez oké, de dos alatt csak sb pro-t kell beállítani és muzsikálnia kellene a kártyának... vagy nem?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18235) Rive válasza gban (#18233) üzenetére


Rive
veterán

Röviden: a GPU- és CPU- hordozók maguk is külön nyáklapok, igen sok réteggel, nagy felbontással (jó drágán). Ezekre spéci forrasztással rakják fel a lapkát, majd a hordozót forrasztják fel ólommentessel a nagy kártyára.
NV-specifikusan a lapka és a hordozó közötti forrasztások/csatlakozások szoktak szétmenni, nem a horgozó és a videokártya közöttiek.

Van másik hibakör, pl. az XBox-féle, amikor a hordozó-alaplap közötti 'nagy' forrasztások a gubancok, de ez az NV-bug ez nem az.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18236) gban válasza benedekco (#18234) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én meg pont arra gondoltam, hogy mintha a win95 driver átírná az autoexec.bat-ot, így mennie kell simán dos alatt is az ilyen nem PnP kártyáknak, nem? De lehet hogy csak azokra igaz ez amiket egyéb eszközként kell föltolni, már nem tudom, rég volt :B
Vagy rosszul emlékszem?

Rive: köszönöm.
Ott miért nem kell nagy hő a "javuláshoz"?
Ott mással történik a forrasztás, nem ónnal?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18237) snake1977 válasza Rive (#18235) üzenetére


snake1977
őstag

Az X-Box témához, láttam olyan elvetemült videót, hogy kézi hegesztővel (lángvágó?) forrósitották át a 3 ledes boxot, utánna működött, de láttam már gázlángra pakolva is, a youtube tele van ilyenekkel, szerintem ez már az extrém hülyeség kategóriája.
Ezek a kártyák amiknek nekiestem a minden mindegy kategóriába estek, igaz a 3870 még mindig megy hiba nélkül.
Én arra appelláltam hogy ha mikro repedések vannak az óngolyók forrasztásánál (szuper-T nél láttam ilyen fotót a hibákról) akkor az ón olvadási pontját megközelitve valamilyen szinten elkezd olvadni és ezek a repedések újra egybeállnak. Persze ezt hivják kókányolásnak...

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#18238) Ranagol_5 válasza bacsis (#18229) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Erről a deszkáról beszéltem. De van még valahol 2db másik, amelyiken van edo ram slot.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#18239) bacsis válasza Ranagol_5 (#18238) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

áhh ezek az i430TX-es csipeps lapok 83-as FSB fölé nem tudnak menni :(

(#18240) Davidof92 válasza Rive (#18232) üzenetére


Davidof92
senior tag

na de ólmos reball golyók nincsenek?

(#18241) Yutani válasza Davidof92 (#18240) üzenetére


Yutani
nagyúr

Rohadt ROHS! :U

#tarcsad

(#18242) Davidof92 válasza Yutani (#18241) üzenetére


Davidof92
senior tag

és máshonnan nem lehet golyót venni csak tőlük? ha tudják hogy szar, miért árulják? kici ócó nemdrága kínából esetleg?

(#18243) gban válasza Davidof92 (#18242) üzenetére


gban
Közösségépítő

A ROHS az az ólommentes megjelölése :B

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18244) Davidof92 válasza gban (#18243) üzenetére


Davidof92
senior tag

sajnálom :D de ólmosat nem lehet venni? :D

[ Szerkesztve ]

(#18245) gban válasza Davidof92 (#18244) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tilos árulni jópár éve

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18246) Davidof92 válasza gban (#18245) üzenetére


Davidof92
senior tag

na most hogy tilos árulni meg lehet venni az 2 fogalom :DDD

(#18247) peti_s válasza Yutani (#18241) üzenetére


peti_s
addikt

És büszkén ragasztják a matricát minden szarra mintha az jó lenne. :W

(#18246) Davidof92, nem fogsz találni az új termékek között olyat. Ugyanis azt teljes egészében csak fekete piacon lehetne eladni, ott pedig töredék árak vannak, az pedig egy gyártónak sem éri/érné meg. :) Jah, meg dobják rá a matricákat, h ez milyen környezetbarát. Persze, az is az h 3 évente ki kell dobni a VGA-t, valóban, még jó h gondolunk a környezetre.

[ Szerkesztve ]

(#18248) snake1977 válasza peti_s (#18247) üzenetére


snake1977
őstag

Csődbe menne az ipar ha ne adj isten egyféle vga-t gyártnának és kihasználnák teljesen a képességeit és csak 1,5-2évente újitanának.... pl. x-box 360..régóta a piacon és kissebb kompromisszumokkal minden jobb játékot átírnak rá...

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#18249) peti_s válasza snake1977 (#18248) üzenetére


peti_s
addikt

Nem mondom azt h ez legyen amit te vizionálsz, de igen, aki már hallott a tervezett elavulásról, az gondolhat erre is. Szimplán örülnék, ha nem azért kéne lecserélnem egy alkatrészt mert tönkremegy, hanem azért mert pl. kicsi már a teljesítménye. Az RoHS szabvány pedig bizony az élettartamot rövdíti meg elég rendesen, remélem az én HD3650-m még egy jó 4-5 évig működni fog.

(#18250) snake1977 válasza peti_s (#18249) üzenetére


snake1977
őstag

Igen hallottam a tervezett elavulásról, sőt videót is láttam róla.
Tenni ez ellen sokat nem tudunk, azt mondják fizesd meg a minőséget..ezek után kérdéses mit is takar az a minőség.
A régi gépek "anyagból" vannak, sok még ma is működik, milyen meglepő.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.