Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) Peter789 válasza bacsis (#19899) üzenetére


Peter789
senior tag

ez a "jelentéktelen" apróság lemaradt hogy a fele már megvan, mi csak annyiból indultunk ki hogy gamer gépet akarsz összerakni :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19902) Yutani válasza Peter789 (#19901) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pont ezt akartam írni! Szó sem volt arról a #19880 hozzászólásban, hogy már van hozzá cucc! :N

Így hát Bacsis koma rakd össze szépen azt a 939 konfigot, és aztán élvezzétek a munkád gyümölcsét! ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#19903) bacsis válasza Ranagol_5 (#19900) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy "alap" 2 magos 939-es így 2 maggal 2,2GHz-el télelg sovány.. mint egy 1,86-os core2.... oda kell lépni neki 2,8-on márelég jó, persze a ramok is sokat, nagyon sokat számítanak... ha a prcoi marad fix órajelen, a memória pedig gyorsul, akkor a CPU igényes műveletek is tovább gyorsulnak... játékok is beleértve.. olyan 480-500MHz-ig gyorsul a CPU, utána már kap elég "utánpótlást" a ramtól a CPU és nem kell "várakoznia" a procinak...
Titagyerek pl most az új NFS Most Wantedet tolja rajta aminek 3GHz-es AMD kell, igaz low-ba megy neki, de az is csak azért mert a VGA-ja 4850 miközben a minimum 4870 :DDD :)

(#19904) Yutani válasza bacsis (#19903) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az mekkora fos játék... :U

#tarcsad

(#19905) Ranagol_5 válasza bacsis (#19903) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ja, csak az a baj, hogy a deszka egy fusi gépből lett kiszedve. Stabilnak stabil, minden van rajta, nincs vele gond mióta 3kondi ki lett rajta cserélve, DE! nincs rajta semmi oc és nem is találtam programot, ami megtudná piszkálni egy kicsit is sajnos, pedig ahogy olvastam menne elég jól a proci még felfelé. :(

Titának lanon valahogy sosem jön össze semmi, mindig szopik az épp aktuális gépével, ez már hagyománnyá lett. :DDD

Jutani:+1

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19906) bacsis válasza Yutani (#19904) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerintem meg jó játék :B igazi NFS3 feeling :DD a zenék is nagyon jók, a grafika meg lemászik a monitorról, mi a bajotok vele? :B

Ranagol! Akkro viszont beszoptad... sajna ha nincs OC, akkor egy mezei 4200+ mezei 400-as ramokkal... hááát... az új játékokat télleg el lehet felejteni :(

(#19907) Yutani válasza bacsis (#19906) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát nemtom. Mentem vele 1-2 versenyt, autóztam egy kicsit, de semmi köze ahhoz a névhez, amit adtak neki. Uninstall lett a vége. A másik, hogy Athlon II X4 @3.5GHz és 5850 kevés neki normális grafikai beállításokkal, állandóan 30 FPS körül volt.

#tarcsad

(#19908) bacsis válasza Yutani (#19907) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így van, a 5850-nek oda kellett lépni elég masszívan hogy bírja a tempót 1920X1200-ban :DDD
Szóval semmi köze ahhoz ami a neve... oké.. akkor melyik NFS az ami igazi NFS?, mondjuk legalább 3-at de inkább 4-et sorolj fel ;)

(#19909) benedekco válasza bacsis (#19908) üzenetére


benedekco
addikt

Need for Speed: Road & Track (1), Hot Pursuit (3), Porsche 2000/Unleashed (5), és ha már a 3-at ide soroltam akkor legyen itt a Hot Pursuit 2 (6) is, de az már cinkes nagyon. Ezek közül az 1-et és az 5-öt tartom igazán jó játékoknak. A hármat is csak lan-on tudtam meg szeretni. Meg mikor már értettem, hogy mit hablatyolnak a rendőrségi rádióban.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19910) Peter789 válasza bacsis (#19908) üzenetére


Peter789
senior tag

nekem az NFS5 volt az első és utolsó élvezhető játék a sorozatból, utána már csak zéró fizikás csúszkálós játéktermi gagyinak éreztem az összeset :( nem azt mondom hogy ez a csúcs, de ebből a sorozatból nekem csak ez jött be...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19911) triklin


triklin
tag

Látom itt is a 939 a téma :D A minap épp ezen "veszekedtem" egy számtech. cuccokkal foglalkozó ismerősömmel. Sehogyansem tudtam,meggyőni, hogy nekem nem azért van 939-es rendszerem és a mai napig tolom bele a lét, mert "csakazajósemmimás,gémerazmégamainapig" elvet vallom, hanem mert egyszerűen tetszik. Kész. Tudom én is, hogy rohadtul nem éri meg, de számomra pl sokkal nagyobb élvezetet nyújt az, ha 939 el bíbelődöm, mint mással. Ahogyan megismertem eddig bacsis kollégát, benne is megvan ez a szellem :DDD ( is).
Hála Istennek "felnőttem" már annyira, hogy szükséges legyen egy erősebb vas otthonra (nem játékra), de a fun kedvéért a múltkoriában összeültünk régi haverokal egyet cs 1.6 ozni, az egyik újabb gépemmel... hiába 8 szálból csak 1 dolgozott, az sem maxon és így is volt csilliárd fps-em lagos volt a játék bármit csináltam... olyan agyvérzés kapott el, azthittem visszafelé összehajtom a notebookot. Hazamentem a 939 es vasért és egy kurvajót játszottam :D Azokkal amikkel játszom, elég 939 , és nincs is nagyobb élvezet amikor coop-ban hl2 very high on full élsimításal és szűrőkkel fut.Egyébként az én moddolt nf4 es bombám meg van fejelve egy megintcsak "bomba" kategóriájú 2900xt 1gb gddr4 el és egy kupaktalanított x2 vel. Kékhalál nincs, ha meg behal valami, biztos, hogy keresek bele mást. :DD

Úgyhogy bacsis, melleted állok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19912) benedekco válasza triklin (#19911) üzenetére


benedekco
addikt

Lehet akárhol állni. De nekem most AM2-m van. Azaz igazság, hogy nekem ez a "kényelmes". Ócsó, "gyors", keveset eszik, még kevesebbet enne valami via-s híddal, de akkor meg a vga eléggé minimál lenne. Így meg ott van a 760g, ami per pill bőven elég lenne számomra, ha nem lenne hibás az alaplap :D de amúgy ha játék kell, akkor adok a procinak/igpnek egy kis tuningot és kész, persze mivel szar a lap, ezért ilyenkor rátámasztok a lapra egy 12cm-es ventit. Ha bővíteni akarnám a ketyerét akkor ebbe lenne a legolcsóbb a cucc. Megértem a 939 mániát is, el is fogadom, de jómagam már nem váltanék rá. Ha akkoriban nem maradt volna ki az a generáció, akkor lehet most is ott ragadtam volna. De mivel Socket A-ról váltottam akkor, mikor bejött az AM2+ ezért kimaradt az egész 754/939 buli, akkor már a ddr2 is annyiba került mint az 1, vagy lehet olcsóbb is volt, nem emlékszem már. Most maradok ennél és egy jó darabig nem is szándékozom váltani. Max ha már nagyon a végét járja az alaplap, vagy találok valami jót használtan.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19913) zoltanz válasza benedekco (#19912) üzenetére


zoltanz
nagyúr

AM2 -es Via-s variációval (VIA PT880Pro/Ultra, valamint néhány Intel esetében is: 925, 5000P, PCI Express chipset-ekkel) vigyázni kell (ezek Pci-e 1.0a támogatással rendelkeznek alapból) jónéhány gyártó lapjain nem mennek az újabb PCI Express 2.0 videókártyák rendesen (csak ha van hozzá javított Bios. )
VGA-hoz ha nincs Bios- javítás, ami a legtöbb típusnál így van, és az alaplaphoz sincs, akkor bukó. Én már találkoztam ilyennel vissza kellett venni az VGA órajeleket és úgyahogy stabil volt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19914) benedekco válasza zoltanz (#19913) üzenetére


benedekco
addikt

Én már IGP-ben gondolkodom, a VGA kifejezés ott helytelen volt... bocsi

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19915) bacsis válasza benedekco (#19909) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, tudtam hogy az NFS5-öt ide fogod sorolni, de az miért is Need For Speed? igen... egy nagyon jól eltalált autós játék, de valójában semmi köze ninsc a korábbi NFS-ekhez :)
Jó fizikás NFS kell? akkor pedig játsz a Shift1, Shift2-vel...
De amúgy nemrég olvastam az Ipon-on az új NFS tesztjét/bemutatóját, és a srác aki írta a cikket, az első bekezdése 100%-ig ide passzol és sztem 100%-ban jól mondja, engedjétek meg hoyg idézzem:
Mi valójában a Need for Speed? A kérdés talán azért jogos, mert lassan ott tartunk, hogy bármilyen újabb epizód érkezik ebben az egykor szebb napokat is látott sorozatban, a rajongók fanyalgása mindig egy irányba kanyarodik: ez bizony nem is Need for Speed már. Ez pedig különösen azért érdekes, mert valójában szinte sosem volt két egyforma Need for Speed, így nem is igazán lehet meghatározni, miről is kellene szólnia valójában ennek a franchise-nak. Eddig kaptunk már rendőrös-üldözős, gagyi árkádos, tuningos-utcás, lazább pályaversenyes, komolyabb pályaversenyes, porschés, és ki tudja még milyen részeket, melyeknek az esetek nagy többségében semmi közük sincs egymáshoz. Aztán pedig ott van a készülő, a ’60-as / ’70-es évek amerikai klasszikus autós blockbustereit (péládul Bullit) visszaidézni kívánó Need for Speed-film, aminek ismételten csak semmi köze nem lesz egyik játékhoz sem.

Jahh és ez nem OFF gyerekek! több mint 10 éves játék(sorozat)-ról beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

(#19916) benedekco válasza bacsis (#19915) üzenetére


benedekco
addikt

De game, nem pedig hardver tuning. :P

Én mindig az első részhez hasonlítottam. Arra vártam. Számomra az 5 volt hozzá legközelebb. Az már más kérdés, hogy csak porsche-k vannak benne. A három is messze állt az egytől, de még fogyasztható volt, bár a fizika egy kula és nem akarok LiveforSpeed-et játtszani, de a Screamer féle másik véglettel sem.
Számomra a szélsőségesebb játékok nem igazán nfs-ek. Pl a neonnal világítom az aszfaltot mert a külsőség a király.... meg a shift... ami inkább egy GT koppintás. Én az egyet szerettem, A-B-be kellett eljutni és volt pár kör pálya. Ha meg valami arcade játéktermi fosra vágynék akkor ott voltak a screamer-ek és a sega szarjai.
Nekem a legjobban bejövő arcade autóverseny a Motorhead volt. A legjobban tettsző szimulátor a Live for speed... szerinte az nfs-nek valahol ezek között kéne elhelyezkednie. Legalábbis az egy olyan volt.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19917) Ranagol_5 válasza bacsis (#19915) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Számomra az NFS széria az UG2 után halt meg. Nem értem azóta sem, hogy miért nem tudták azt a vonalat tovább folytatni, amikor kikúrtúl sikeres volt..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19918) Yutani válasza bacsis (#19908) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem az NFS a mai napig 3-4 epizód, amikkel sokat játszottam: NFS4 High Stakes (ez volt az első), aztán a Porsche 2000 (eredetiben megvan). Sokáig semmi, de aztán a Most Wanted nagyon megfogott és legalább kétszer végigtoltam, ezt is megvettem eredetiben. Aztán később elkezdtem az U2-t, és azt is végigtoltam. Ezek tehát azok, amelyekre azt mondom, megfogtak. És igaz, mindegyik különbözik a másiktól, de talán a High Stakes és a Porsche 2000 hasonlítanak egymásra ezek közül a legjobban.

Végigtolam még a Carbont (ez is megvan eredetiben), az Undercovert, a Hot Pursuit 2010-et. Az NFS3-mal nem játszottam, mert az hasonló a 4. részhez, de asszem megvan eredetiben.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#19919) zoltanz


zoltanz
nagyúr

DDR Ram-ot érdemes sütni, megjavúlhat?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19920) ch003067 válasza zoltanz (#19919) üzenetére


ch003067
addikt

Szód meg mákkal, tekerd föl, és úgy süsd meg, kész is a mákos bejgli.

Úgyis jön a Karácsony....

(#19921) DBob válasza ch003067 (#19920) üzenetére


DBob
őstag

+1

(#19922) bacsis válasza zoltanz (#19919) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ne számíts rá, ott nem forrasztási gond van hanem a memória ic dögölhetett meg :U

(#19923) Peter789 válasza bacsis (#19922) üzenetére


Peter789
senior tag

azért egy próbát megérhet! a memória chippek belseje nem nagyon fárad, döglik - hacsak nem volt erősen túlfeszelve, túlmelegítve - de ehhez tényleg extrém módon meg kell kínozni. viszont az hogy egy szerencsétlen kézbevételnél, rápakolásnál, slotba erőltetésnél megfeszült a nyák és keletkezett pár hajszálrepedés, az annál esélyesebb...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19924) snake1977 válasza Peter789 (#19923) üzenetére


snake1977
őstag

Nekem van 4-5db csipogós DDR2-es modulom szóval akkor érdemes lenne megsütögetni őket? :DDD

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#19925) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na srácok következő a feladat! (továbbra is)!
80megás MFM vinyóra Win95-t rakni!
A telepítő ki írja hogy csak 79,4MB szabad hely van de min 82,7MB kellene, azaz szaros 3MB miatt nem lehet feltelepíteni!
Következőt találtam ki! egy nagyobb SCSI vinyóra felrakni a Win95-t, majd ha megvan akkor a SCSI vinyó tartalmát át Ghostolni az MFM vinyóra. Mert ugye végeredménybe nem lesz 80mega a Win95, azaz így már el kell hogy férjen...
Ehhez kellene nekem valami DOS-os Ghostoló progi.. tudok valamit javasolni?

(#19926) Ádyka válasza bacsis (#19925) üzenetére


Ádyka
őstag

Dos-os ghost progi? Nekem csak az van, és a mai napig azt használom. Az első szériák kb 600K körül voltak, simán lehetett floppyyról bootolni és betölteni. A mostanikak már 2 Mb-ot tesznek ki, de cserébe mindent lát dos alól. Optikát, Satát, stb stb, MFM-et SCSI-t nem tudom, töredelmesen bevallom, soha nem voltam ennyire perverz, hogy kipróbáljam. :B Ezeket már pendriveról indítom.

Szerk: valami minimál installnál is ilyen sok hely kell neki?

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#19927) Fenyő válasza bacsis (#19925) üzenetére


Fenyő
őstag

Miért ragaszkodsz a dosos ghosthoz? Feltelepíted egy random vinyóra a 95-öt és ennek tartalmát windowsos norton ghosttal (ennek van dosos verziója is, de megmondom őszintén én mindig a windowsosat használtam (kényelmesebb/egyszerűbb/gyorsabb)) is át tudod másolni, csak egy akármilyen szabad isa portos lap kell az mfm vezérlőnek.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19928) bacsis válasza Ádyka (#19926) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én életemben egyszer Ghostoltam, igaziból soha nem volt rá szükségem, kb a nyáron, a Norton Ghost 16-al vagy melyikkel, és egy 130megás IDE-s vinyó tartalmát kellett átrakni egy másik vinyóra, egy cégnek... mivel IDE-s volt, Win XP alatt is simán megtudtam csinálni.. de az MFM vinyót nem tudom, hogy sikerülne-e XP alatt életre kelteni :DDD azzal most még nem akarok küzdeni, de persze mindenképpen ki akarom próbálni :DDD
szóval, mellik progit javaslod?

(#19929) bacsis válasza Fenyő (#19927) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igazad van, így is jó :)) minnyá meg is lesem, hogy amit használtam Norton Ghostot, támogatja, e a Win95 :DD

(#19930) Fenyő válasza bacsis (#19929) üzenetére


Fenyő
őstag

A Norton Ghost 2003 még biztosan támogatja, nekem ez van a win2000-es rendszeremen, ezzel már többször ghostoltam win95-öt.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19931) Ádyka válasza bacsis (#19928) üzenetére


Ádyka
őstag

Valahova átküldök neked vagy 4 db ghost.exe-t.
Mindegyik Dos alól indul, más és más verzió, ahogy telt múlt az idő. Minél újabb és hosszabb, annál modernebb hardvereket ismer fel. Valamelyik csak beválik. 1999-től rendszeresen használtam mindet.
Hotmailesre mehet?

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#19932) benedekco válasza bacsis (#19928) üzenetére


benedekco
addikt

Win 2000/XP/Vista/7 alá van egy ingyenes és faszán üzemelő artíció másoló program, számomra eddig ez volt a legjobb.
EASUS Todo Backup Free
Lehet, hogy a mostani problémádra nem gyógyír, de bármilyen más oprendszert átpakol bárhova, úgy, hogy utána indul a rendszer szó nélkül.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19933) ESP


ESP
senior tag

Pakolok össze itthon talált cuccokból egy "retro" gépet.

Van 2db Prescott P4 3Ghz. 2x512MB Geil DDR400 kék hűtőbordás ramom, meg valami zalman rézhűtőm, és egy AGP-s HD3650

Nos alaplapból van 2db.

Melyik lenne az alkalmasabb?

Asus P4PEXT-E vagy Asus Asus P4P800S-X :F

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19934) spista222 válasza ESP (#19933) üzenetére


spista222
addikt

Asus P4P800S-X a jobb.
A másik csak "tuningal" tudja 800MHz-en járatni az FSB-t és SATA port sincs rajta, ezen kívül szinte mindenben megegyeznek, ahogy nézem a 848 már tud AGP8X-ost is ebben is jobb a P4P800S-X.

[ Szerkesztve ]

(#19935) ESP válasza spista222 (#19934) üzenetére


ESP
senior tag

Akkor jól gondoltam.

Meddig fog ebben vajon menni a Prescott?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19936) Murphistic válasza bacsis (#19925) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Egy kósza ötlet: FAR file manager nem jó ilyen célra?
Egyszer réges-régen, amikor új merevlemez került a pentiumos számítógépembe, akkor a helyi számteches mindenes nem újrarakta a Windows 95-öt, hanem egyszerűen átmásolta.

Ha jól emlékszem a FAR program volt az és floppyról bootolt fel DOS-t és onnan indította el a programot. Amúgy lehet a Norton Commander is tud ilyet.

Egyébként ez miért működhetett? A régi DOS-os filekezelők szektorszinten is mindent átmásoltak, ha az összes elemet kijelölték a forrsámappában?

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#19937) spista222 válasza ESP (#19935) üzenetére


spista222
addikt

Ha a tuningot kérdezed akkor szerintem semeddig:) bár próbálkozni mindig lehet.

(#19938) Peter789 válasza bacsis (#19925) üzenetére


Peter789
senior tag

ha az előre megformázott vinyóra ráeresztesz valami lemeztömörítést, az nem veri át a 95 telepítőt ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19939) ESP válasza spista222 (#19937) üzenetére


ESP
senior tag

Annyira gagyi a lap?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19940) Peter789 válasza ESP (#19935) üzenetére


Peter789
senior tag

nekem abit i865 lapban annó minimális feszemeléssel 3.6-ot, erősebb kínzással 3.8GHz-et ment a 3000-es prescott. az i848 ennek a butított verziója (selejt leválogatás, mint annó a radeon 9500 a 9700-akból): nincsen dualchannel memória kezelés és PAT. szóval remélhetően képes hasonlóan megfutni a ~250MHz+ FSB-t is. csak kérdéses hogy egyszerűsített BIOS beállítások is járnak e a kisebb chipsethez, miket lehet rajta hangolni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19941) spista222 válasza ESP (#19939) üzenetére


spista222
addikt

A 845 848 mindig is alsó kategória volt, de akadnak köztük jobbak próba szerencse.
Nekem a régi 845-ös lapomban 200(800)MHz volt a max beállítható érték a BIOS-ban vagyis abban semmit sem lehetett volna húzni egy alapból 800MHz-es processzoron. A 848 jó kérdés mert bár volt ilyenem de nem próbáltam benne semmit sem húzni.
Egy jobb 865PE vagy 875PE alaplappal már lehet mit kezdeni, alapból DC és 8X AGP esetlegesen PAT.

[ Szerkesztve ]

(#19942) ESP válasza Peter789 (#19940) üzenetére


ESP
senior tag

Még DC-ben se kezeli a ramokat? De rossz :DDD

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19943) spista222 válasza ESP (#19942) üzenetére


spista222
addikt

(#19944) Fenyő válasza spista222 (#19941) üzenetére


Fenyő
őstag

A 845 azért másik generáció (mint a 848/65/75), alapvetően 400-as majd később (a PE verzió) 533-as fsb-és procikhoz tervezték (Prescottal meg sem mukkannak, de még a HT-és Nw-vel se biztos), a maga idejében azért elég jó volt, csak a rambusos Intel chipset volt teljesítményben a konkurenciája.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19945) ESP válasza Fenyő (#19944) üzenetére


ESP
senior tag

3Ghz-es Prescott megy jelenleg benne minden gond nélkül :)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19946) spista222 válasza Fenyő (#19944) üzenetére


spista222
addikt

Én mindig azt hittem hogy a 848 csak válogatott 845-ös de most utána olvasva rájöttem hogy nem.

Ilyen lapból elég sok megfordult már nálam és Viszi a prescott procikat bár csak rev2.0 tól.

[ Szerkesztve ]

(#19947) Fenyő válasza spista222 (#19946) üzenetére


Fenyő
őstag

(nagyon) Későbbi revízióknál tényleg lehet, hogy már tettek bele Prescott támogatást, de alapvetően az ilyen chipsettel szerelt lapok 95%-a nem tud mit kezdeni vele.
ESP: 848 az minden gond nélkül viszi, bár a számozás tényleg megtévesztő, mert a 865 butított verziója, a 845-höz semmi köze, inkább a teljesítményviszonyokhoz igazították a típusjelzést, nem pedig a származáshoz.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19948) benedekco válasza Murphistic (#19936) üzenetére


benedekco
addikt

Tök mindegy melyik manager progival csinálja. Lehet aaz volcov commander, norton, dos navigator (én mondjuk ez alá nem adom dos alatt), windows commander, speed commander, far manager, total commmander vagy csak egyszerű xcopy... a léyneg, hogy a sys paranccsal kell áttenni a redndszer indítót az egyik wincsiről a másikra, ugazából tök mindegy hogyan csinálja... szerintem is a másolás és a sys parancs használata lenne a legkézenfekvőbb.... de ő bacsis, szereti megkombózni a dolgokat :D amúgy meg logikailag a ghostolás az egyszerűbb

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19949) spista222 válasza Fenyő (#19947) üzenetére


spista222
addikt

Sajnos a 865-ös lapok között is akad olyan ami nem tud mit kezdeni a Prescott CPU-kal.
Régebben vettem egy Intel D865XXXX már nem emlékszem pontosan a típusára csak arra hogy direkt Processzor teszteléshez vettem és nem lehetett benne életre kelteni a Prescott procikat mert ha jól tudom 204-es volt és 205-től támogatta:)

(#19950) DBob válasza bacsis (#19925) üzenetére


DBob
őstag

"A telepítő ki írja hogy csak 79,4MB szabad hely van de min 82,7MB kellene"

Ez OSR2 vagy az első verzió?
Gyanítom előbbi. Alap win95 felmegy 60MB-ra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.