Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Peter789 válasza spista222 (#19949) üzenetére


Peter789
senior tag

az eredeti intel lapok említésre sem méltóak - nevetséges terméktámogatás, bugos biosok, megbízhatatlanság, lassúság jellemezte mindet abban az időben - nem tudom azóta fejlődtek e, de bizalmat most se szavaznék nekik, van elég olcsóbb és megbízhatóbb márka a piacon...

így utólag azért kíváncs volnék, hogy mire képes egymás ellen egy agyontuningolt 848, 865 és 875 meg esetleg mellettük valami 775-ös DDR2-es prescott...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19952) spista222 válasza Peter789 (#19951) üzenetére


spista222
addikt

Nem tudom, nekem volt az említett 865-ös lap, ha jól emlékszem 845-ös is volt már a kezeim között és újabbakból bolt már 3-4 db 945-ös 2db G31-es és 1db Q33-as és egyikkel sem volt gond, mondjuk nem is nagyon állítgattam dátum/idő boot sorrenden kívül mást:)
Tuningra ott voltak az ABIT, ASUS és Gigabyte lapok.

(#19953) Peter789 válasza spista222 (#19952) üzenetére


Peter789
senior tag

a p3 és 8xx p4 korszakból, valamint 1-2 újabbhoz is volt már balszerencsém és mindnek olyan gondjai voltak újként, mint valami kivénhedt noname-nek: új elemmel is összekeveredő boot sorrend, usb-s eszközökkel lassú post, instabilitás, kompatibilitási gondok - lassú agp módban ragadás, ramot rosszul érzékeli és be se lehet állítani, stb stb stb... az meg hogy tuning sincsen már csak hab a tortán :)

s478 korban volt dolgom több giga lappal is és tuning beállítások terén bőven alulmaradtak bármelyik normálisabb abittal szemben - a p2, p3, p4 korszakbban számomra egyértelműen az abit az etalon - max a kifáradt kondikat kell lecserélni... :DD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19954) spista222 válasza Peter789 (#19953) üzenetére


spista222
addikt

Intel lapok: átlag felhasználóknak elég, én sem tudtam beállítani hogy 1066-on menjenek a G31-ben a memóriák így raktam bele 667MHz-eset. Ami még feltűnt hogy BIOS-ban elég lassú de mivel oda se megy be akárki és mivel Winben már rendben volt minden nem foglalkoztam vele.

Abit alaplapok: Kb P4-ig ők voltak a nyerők szinte minden téren bár az alap aktív hűtést érdemes lecserélni minden valami normálisabbra.

Giga: Most van egy EP35-DS3R-em régebben volt egy P35-DS4 is már ezekkel meg vagyok elégedve:) a többiről nem tudok nyilatkozni mert csak ezekben próbáltam tuningolni.

új elemmel is összekeveredő boot sorrend,
Sajnos én is jártam már így néhány lapnál hogyha új HDD-t raktam bele akkor bizony arról szeretett volna bootolni pedig előtte a másik HDD volt beállítva.
Ami még fel szokott idegesíteni az ASUS lapok BIOS-a: Ha A: meghajtót letiltod és nem mented akkor hiába állítod be hogy pl CD-ről bootoljon mert a BIOS valahogy kiszedi azt is a Boot sorrendből és újból be kell lépni és beállítani.

(#19955) DBob válasza Peter789 (#19951) üzenetére


DBob
őstag

Én utóbbi időben (kb. 5 éve) csak intel lapokat használok, maximális megelégedéssel.

Nevetséges terméktámogatásról pedig annyit, hasonlíts össze egy inteles, és egy bármilyen más alaplapnak a manualját / technical specification sheetjét.
BIOS frissítés pedig a sok éves atom lapomhoz is van mai napig (bár működik jól, nem frissítjük otthon)

(#19956) Rive


Rive
veterán

Túrnom kellett kicsit a lomok között, mert egy-két dolog elkeveredett. Amit kerestem, egyelőre nem került elő, de került helyette valami más:

Vinyó, vezérlőkártya, igen. Kis barkobázás a kábelekkel, aztán:

Sőt:

Kilépési próbálkozás után:

A vinyó efféle.

Gőzöm sincs, mikor, honnan szereztem (illetve a Hegedűs Gyula utcai bontó rémlik), de még minden eredeti a vinyón.

Tudtak a japók... :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19957) spista222 válasza DBob (#19955) üzenetére


spista222
addikt

terméktámogatás +1 mert míg Asus-ról szépen tűnnek el a régi lapok addig Intelnél megtalálok szinte mindent. Abit ezen a téren is szenved már :O

A Cmos Clear-t meg szokni kell mivel nincs:) csak át lehet állítani egy jumperrel setup-ra amikor mindent alapon indít így minden beállítás megmarad (nem úgy mint más lapoknál hogy BIOS reset után kezdheted elölről az állítgatást) és csak a jumper áthelyezése normál-ra aktiválja a beállításokat.

Bios frissítés: volt alkalmam letesztelni 865-ös lappal. Intel honlapjáról letölt-> csak dosban kitömöríthető önkicsomagoló fájl ami kicsomagol még egyet és nagyon sok fájl közül ki kell választani azt amit szeretnél:) Egy kis idő volt mire rájöttem:) de végül sikerült.

(#19958) ESP


ESP
senior tag

Ennyi.

Kész, vége.

Agyamra ment a szerencsétlenkedés.
Megy fel minden apróba, most épp a 9700Pro makkant meg.

Szórakozzon ezekkel a hulladékokkal akinek 2anyja van :((

3Ghz-es Prescott 3ért vihető hűtővel. Ha valakit érdekel még valami keressen a nevemre...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19959) DarthSun válasza ESP (#19958) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mi baja lett a 9700- nak, és mitől/miért, be lehetett határolni a hibát?

(#19960) ESP válasza DarthSun (#19959) üzenetére


ESP
senior tag

Csíkoz, kockáz. :W

Már baltát bele állítottam, úgyhogy problem solved :))

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19961) DarthSun válasza ESP (#19960) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

RIP

(#19962) Ádyka válasza ESP (#19958) üzenetére


Ádyka
őstag

R.I.P. a 9700 Pronak. Elhiszem, hogy nagyon fáj. Sajnos a legtöbb így végzi. Szerintem alig van már pár működőképes darab a világban. El kell engedni őket. :O
Valahogy pont az R300-tól keztek el hullani ezek a VGA-k nagyobb arányban, mint az azelőtti szériák.

Szerintem fussatok össze zoltanz-vel, egy közös RAM-VGA sütőpartyra, hátha kifőztök valami finomat. Be a döglött alkatétrészekkel a sütőbe! :B
Amúgy próbáld meg piszkosul visszavenni az órajeleket, vagy megpróbálni feltenni egy 64 Mb-os R300 biost, vagy tudomisén. Hátha van még pulzusa, és részben vissza lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#19963) bacsis válasza Fenyő (#19944) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nemrég volt nálam egy Asrock lap ami 845-ös chipsetes és Prescott supportos volt :Y ;] :K igaz rá votl írva a lapra hoyg csak 533-as FSB-s prescott Only...
Én azért beleraktam a 3000-es Prescott P4-et.. persze kisebb órajelen indult... elkezdtem kézzel felfelé tolni az FSB-t... 192MHz-ig stabil volt, szóval a 3gigás P4 2,9 körül azért eldöcögött benne :DDD

(#19964) ESP válasza Ádyka (#19962) üzenetére


ESP
senior tag

Ennek már mindegy.

Darabokban van :D

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19965) bacsis válasza DBob (#19950) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, OSR2... csak az van meg :B
De lehet akkor jobban járok, ha sikerülne az "alap2 verziót beszerezni valahonnan, de áhh... mégse.. benedek jól mondja, szretem szopatni magam :DDD :R

(#19966) DBob válasza bacsis (#19965) üzenetére


DBob
őstag

Pedig akkor még nem is használtad a Win95-öt, amíg az első verziót nem próbáltad :K ;)

(#19967) bacsis válasza DBob (#19966) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

biztos hogy próbáltam, ha másnem akkor, amikor még "menő" volt, az más dolog hogy nekem nincs meg :))

(#19968) FinalCaleb


FinalCaleb
tag

Figyelem Kedves leendő Awe64 Value/Gold simmcon tulajok!

Jelentem, megérkeztek a bővítőmudolok a hangkarikhoz :D

Aki péntekig szeretné átvenni a példányát az írjon egy pü.-t.

Köszönöm! :R

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#19969) DBob válasza bacsis (#19967) üzenetére


DBob
őstag

Akkor szerezz be egy első kiadást sürgősen. Az OSR2 már sokkal közelebb áll a win98-hoz. Meg az első kiadás ami miatt éveken át születtek a Windows-os viccek ;]

(#19970) Peter789 válasza DBob (#19969) üzenetére


Peter789
senior tag

a xarból legalább ki lehet lépni? :DD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19971) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!

Mint arról korábban beszámoltam a TNT2 M64 mellé beszereztem egy Radeon 7000-et, meg egy Matrox G450-et. Ha minden jól megy, akkor most karácsonykor végre ki tudom próbálni, hogy mennek-e egyáltalán a kártyák.

Ha esetleg működnek a kártyák, akkor csinálnék egy kis összehasonlító tesztet. Szerintetek mivel lenne érdemes tesztelnem? 3Dmark 2001 jutott eszembe és más semmi. Van ötletetek más ingyenes vagy demo benchmarkra/játékra, esetleg milyen tesztet látnátok szívesen arra a témára, hogy kihatja-e az 1,3GHz-es Duron :) ?

Játékokkal nem nagyon foglalkoztam, ezért nem is vagyok képben. Ami az én szemszögemből érdekes lesz, hogy mennyivel csökken a számítógép zaja a passzív kártyák jóvoltából és vajon a Matrox legendás képminősége feltűnik-e majd nekem is.

Amúgy a tesztek XP alatt lesznek, ha lesznek. Korábbi Windows szerintem nem lesz kedvem telepíteni és nincs is nagyon hová.

Amúgy a Windows 95 egy eldizájnolt, csilivili képi világra építő operációs rendszer. Kinek jutott vajon az eszébe, hogy mindent egy helyről, valamilyen Start menünek nevezett förmedvényből kell kezelni. A Win 3.11 az igazi, annál jobb nem is kell és ott legalább nincs Start menü sem ;] .

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#19972) benedekco válasza Murphistic (#19971) üzenetére


benedekco
addikt

A 3dm2k1 már szeresse a VS-t és PS-t, illetve T'N'L-re van kihegyezve. Szerintem érdemes még a 3dm99 és a 3dm2k bevetése is.
Játék? Szerintem Q3, UT lehetne alap, esetleg Serious Sam, NFS3 bár ezekben nem tudom, hogy van-e benchmark lehetőség. Annak idején az Aquanox-al is teszteltek, meg Incoming-al. Perpill ennyi 5letem van. De majd úgyis írnak a többiek is. Nekem meg már több mint egy éve pótolni való teszteredményeim vannak, de sosem jön össze a listát össze hegeszteni.
A Matrox képminősége CRT monitoron jön elő, erre azért számíts.

re: win témakőr

Én úgy gondolom, hogy office-al is így vannak, ami benne volt a régi word excelben az elég is lehetne, az a minimális fejlesztés ami azóta belekerült az meg nem ér annyit, hogy office 95/97/2000/xp/2003/2007/2010 sőt egy két funkció amit használnék a mindennapokban ki is került (pl.: kijelölt szöveget csak kisbetűre, csak nagybetűre átformázni), egy monolitikus fos lett minden Microsoft termékből. Dugig buggal. Ennek ellenére a W7 az eddigi legnormálisabb rendszerem. Az 3.1-est nem nagyon szerettem dos párti voltam, a 95 érdekes volt, de szívtam vele, az osr2 már okésabb volt, aztán 98se, xp most 7. Ez is egy monolitikus szarrá vált. De szerintem felhasználhatóság szempontjából nem változott annyit a cucc. A motorról most nem beszélek. De azért szerintem nem normális, hogy 1,5+ghz és 2+gb ram kell egy oprendszerhez... nem a multimédiáról beszélek, csak az alap oprendszer futtatásához. Biztos vagyok benne, hogy ha nem a pénz lenne a mozgatórugója a cégeknek, akkor lehetne ma 586-os gépekkel is dolgozni, word+excel (a netet már nem mondom, de szerintem arra se kellene egy 1ghz-es p3-nál több, ha alaposan optimalizálva lenne minden)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19973) zoltanz válasza benedekco (#19972) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"netet már nem mondom, de szerintem arra se kellene egy 1ghz-es p3-nál több, ha alaposan optimalizálva lenne minden"

Most se kell nagyon több, kivéve a Youtube.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19974) benedekco válasza zoltanz (#19973) üzenetére


benedekco
addikt

én pont a flash-es szarokra gondoltam, youtube-ot is ideértve

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19975) DarthSun válasza Murphistic (#19971) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezeket a kártyákat a TL egység hiánya miatt a 3DM2001 nagyon megfogja, inkább 3DM99- el érdemes tesztelni, Win98 alatt, XP alatt a 99- hez patch kell hogy elinduljon.

(#19976) Murphistic válasza benedekco (#19972) üzenetére


Murphistic
aktív tag

(#19975) DarthSun, (#19972) benedekco: Köszönöm mindkettőtöknek az ötleteket. 3D Markokból már betáraztam párat: 2001SE, 2000, 99, meg pár PCMarkot is a régebbiek közül. A patchről szóló infoért külön köszönet :R .

A Windowsról szóló rész kicsit komolytalan volt, inkább csak amiatt írtam, hogy szegény bacsist szinte kirekesztitek, mert csak OSR2-je van neki és most is hasonló vita megy a 7 vs 8 kapcsán, csak itt a Start menü hiánya gáz ( ezért írtam, hogy bezzeg a Win 95 azért rossze, mert ott van, de csak viccből inkább ). Na jó, kicsit túloztam :B .
Azzal viszont egyetértek, hogy pl. alap Officehoz tökéletesen elég lenne akár egy Pentium is, hiszen én is kényelmesen elszerkesztgettem a dokumentumaimat Word 97-ben. A szívem elszorult, amikor egy bankban megláttam, hogy Core i3-as gépek vannak beüzemelve XP-vel, amin ugyanaz az adminisztrációs program futott, ami korábban a P4-esen is simán ment. Rendben, hogy fejleszteni kell, de mint ügyfél úgy éreztem, hogy pazarolják a megtakarításaim kamatát, ahelyett, hogy nekem adnák és maguknak elég lenne akár egy sandys Celeron is.
Engem az új rendszereknél egy valami bosszant, amire mindig visszagondolok: a Windows 95 szépen leállította a merevlemezt a beállított idő után. Ezt XP-től felfele még nem tapasztaltam. :)

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#19977) DBob


DBob
őstag

Ismeritek annak a jelenségnek az okát, hogy PCMCIA-os floppy miért nem oszt ki drive lettert? Windows felismeri, feltelepíti a drivert, le tudom csatolni, stb. Csak épp nem látom a meghajtót...

(#19978) zoltanz válasza DBob (#19977) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én a Wifi adapterrel vagyok hasonlóan, a Win azt írja nincs kapcsoatban, hálóztot sem talál, de közben már felcsatlakozott és megy a net. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19979) DBob válasza zoltanz (#19978) üzenetére


DBob
őstag

Én úgy látom hogy ez általános.
Legalábbis többen szenvednek / szenvedtek ettől korábban google találatai alapján, de megoldást sehol nem láttam. :(

(#19980) benedekco válasza DBob (#19979) üzenetére


benedekco
addikt

Lemezkezelés alatt sem tudsz megadni neki manuálisan egy meghajtó betűjelet?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19981) DBob válasza benedekco (#19980) üzenetére


DBob
őstag

Ez volt az első amit néztem, de nem látszik ott a meghajtó.

Más: Kell vkinek Gravis Ultrasound ACE-hez telepítő lemez? v4.10

[ Szerkesztve ]

(#19982) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy DDR1 Ramom egyik lapban sípol nem indul, a másikban jó. Viszont 256-osnak írja, de a matrica rajta 512 -es és az üzletben is úgy vettem (valamint ugyanez a szitu, 333 -nak jelzi, de 400-as van rajta). Leolvastam a Ram -ra írt adatokat ez alapján 400 Mhz-es.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19983) Rive válasza zoltanz (#19982) üzenetére


Rive
veterán

Valszeg két bank van rajt', az egyik dög: innentől pedig BIOS-függő, hogy 'mindegy' bankról is indul, vagy csak a slotban az elsőről.
Az átmatricázás pedig régi játék...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19984) spista222 válasza zoltanz (#19982) üzenetére


spista222
addikt

Így már én is jártam egy 256-ossal egyik lapban nem indult be a másikban a felét ismerte fel és addig jól működött míg nem raktam mellé egy másikat. Amint raktam mellé egy másikat véletlenszerűen fagyni kezdett így a kukában végezte.

Más Van egy XT alaplapom elvileg jónak kellene lennie. Régebben próbáltam egy Trident VGA-val de nem adott képet és nem is sípolt semmit. Nem tudom hogy XT egyáltalán beindul-e VGA-val vagy csak ega-val.
Régebben volt egy másik XT-m monitorostól de ahhoz EGA kártya volt és EGA monitor. EGA kártyám még csak akadna de monitorom már nincs.
Kérdés:
1. Megy VGA káryával is az XT?
2. Ha igen milyennel próbálkozzak Trident Tseng?
3. Ki kellene Sípolnia a EGA/VGA hiányát?
4. 16 Bites kártya is rakható bele 8 bitesre jumperelve?
Egyelőre kb ennyi:)

[ Szerkesztve ]

(#19985) Fenyő válasza spista222 (#19984) üzenetére


Fenyő
őstag

1. igen
2.,4. van alapból 8 bites, de több 16 bites is megy 8 bitesként, persze ekkor kilóg a 16 bites része, de megy. Ilyen pl a Trident 8900C (viszont a CL, D vagy 9000 nem, de a 8800 meg szintén megy 8 bitesként), Tseng ET3000, Oak Oti-037, Chips@Techonologies talán 451-es a típusjelzése, de ebből nem volt túl sok típus, meg még ki tudja melyik, de általában az öregebb chipsetek közül elég sok tudhatja.
3. igen

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19986) spista222 válasza Fenyő (#19985) üzenetére


spista222
addikt

Köszönöm :R , nemsoká próbálkozom még egyszer.

(#19987) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az is érdekes van egy Ram a Memtest 8-as tesztjén elvérzik, de másik lapban csak a 7-sen.
Akkor van egy memória ami magában nem jó, de ha társítok hozzá még modult feléled. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19988) bacsis válasza DBob (#19979) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elég hülye ötlet, de msot jutott eszembe és hát ugye ki tudja :)) mi lenne ha a sajátgép címsorába beírnád hogy A:, hátha beadja :))

(#19989) Peter789 válasza Rive (#19983) üzenetére


Peter789
senior tag

amikor a TL-MR3220-as rúterem memória tuningjához kerestem donort, akkor rengeteg memóra chip pdf-et átnyálaztam előtte. alapjában véve nekem is 400-as CL3 csipp kellett. sok doksiban az volt hogy 400MHz @ CL3 és 333MHz @ CL2.5, de volt olyan is, amiben a 400-as tétel nem szerepelt, csak a 333 @ CL2.5... a végső befutó asszem pont egy olyan modul lett, amin 400-as címke volt, de a doksijában már csak a fenti 333-at emlegeti, de természetesen CL3-on simán viszi a 400-at a gyakorlatban. szóval sok esetben az "átcímkézés" csak annyit takart, hogy a 333-as csippek idején gyártott és CL2.5-re hitelesített típusok belelógtak a 400-as érába, de mivel tökéletesen tudták azt is a többi 400-as szintén lazított CL3 időzítésével, így ezeket is felhasználták még

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19990) Fenyő válasza zoltanz (#19987) üzenetére


Fenyő
őstag

Mondjuk én azt vettem észre, ha egy ram csak az 5-ös vagy a 8-as tesztben hibázik az általában nem feltétlen rossz, inkább beállításbeli (túl szoros időzítés, kevés fesz stb) vagy kompatibilitási problémát jelez.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19991) zoltanz válasza Fenyő (#19990) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam nagyon laza időzítésekkel is, valamint a gyári JEDEC értékeken is.

Más, olyannal már találkoztatok, hogy a PS/2 nem működik a Winben, majd pár újraindítás és megjavul? :F

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19992) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok! szereztem egy dupla magas 5,25ös 50pines SCSI 50pines hdd-t de annyi a badsector rajta mint a szemét... mivel elég ritka hdd-röl van szó, jò vola megmenteni... érdeme ilyen hdd regeneráló progikkal szórakozni? ha igen akkor mivel?

(#19993) Epic79 válasza bacsis (#19992) üzenetére


Epic79
tag

ha igen, akkor a hdd regenerátorral. ha nem, akkor jól lesz dísznek. tapasztalatom nekem nincs! soha nem használtam ilyen progit. de körbeolvasgatva azt látom, hogy van akinek rosszabb lesz a vinyója tőle, van akinek meg "megjavul" de csak ideig-óráig..

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#19994) zoltanz válasza bacsis (#19992) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az nem baj ha van rajta rossz szektor, csak ne szaporodjon.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19995) bacsis válasza zoltanz (#19994) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

leformaztam, fel mega bad sector lett rajta... scandisket elinditottam, s mar az elejen ujsbb szektorokat hozott fel hibasnak :U

(#19996) Fenyő válasza bacsis (#19995) üzenetére


Fenyő
őstag

Scandisket felejtsd el, régi dosos spinrite -ék sokkal jobbak voltak, vagy a gyártóspecifikus hdd utilok között érdemes még szétnézni, emlékszem a Quantumnak volt egy elég jó ilyen progija, 0-ákkal írta tele a vinyót, ha csak szoftveres volt a hiba, akkor ezzel javítható volt, viszont ha fizikai és szaporodik akkor max csak dísznek jó...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19997) bacsis válasza Fenyő (#19996) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az első 30mega elég jónak tűnik, majd akkor leformázok 30megát és használom azt nem érdekel akkro is használni fogom.. legalább egy kicsit :DDD
Szóval lenne valami konkrét tipped mit futtassak le ezen a HDD-n?
Amúgy az első 1/3-a nem vézes, utána a második 1/3-ad már gázosabb és a vége sem annyira nagyon rossz :) szal, hátha :))

(#19998) Fenyő válasza bacsis (#19997) üzenetére


Fenyő
őstag

Első körben a Spinrite-t futtatnák rajta, mondjuk fél mega bad sector nem olyan sok (lényeg, hogy ne szaporodjon), egy átlag MFM vinyón is van pár száz kb gyárilag hibás sector, amik szépen rá vannak szitázva a bad track listájára, a gyártástechnológia végett akkor még nemigen tudtak badmentes vinyót csinálni. Második körben a gyártóspecifikus diganoszikai/javító progijával mennék végig rajta.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19999) bacsis válasza Fenyő (#19998) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az a progi meg is van vhol köszi a tippet
télleg ezt akartam is kerdezni, hogy ez hogy volt?! elkészült a hdd megnézték a hibas szektorokat és azon felül hogy feltüntették a hdd-n még valami firmware eltàrolta? mert amikor mélyformáztam, formáztam akkor nem irta ki hogy bad sector van viszont a scandisk formazas utan mutatott egy keveset

(#20000) Fenyő válasza bacsis (#19999) üzenetére


Fenyő
őstag

A low level format utility rákérdez, hogy meg akarod-e jelölni a bad sectorokat, amikoris szépen egyesével be kell pötyögni a vinyón lévő bad track listát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.