Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Epic79 válasza Ranagol_5 (#19850) üzenetére


Epic79
tag

Köszönöm :R

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#19852) Armagedown


Armagedown
őstag

A szomszédom egy ilyen Via C7 procis minigépet szerzett a bolhapiacon egy ezresért :
[link]
Mint gondoltok , el bír routolni 100 mbitet ?
Külső tápot nem kapott hozzá, szerintetek egy 12 wos , eredetileg egy hp scanerhez használt táppal vajon működne-e ?
Szvsz egy még egy minimál htpcnek is jó lehet :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19853) frescho válasza Armagedown (#19852) üzenetére


frescho
addikt

23W, tehat kellene hozza egy minimum 2A-es tap, ha 12V-rol fut. alap tuzfal dolgokat ellatva el tud vinni 100MBit-et, de nem eromu.

https://frescho.hu

(#19854) Ranagol_5 válasza Armagedown (#19852) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én egy ugyan ilyet tudnék szerezni magamnak atomos-ban, de az istenért sem engedi, hogy a CF kártyára feltegyek egy linuxot..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19855) Armagedown válasza Ranagol_5 (#19854) üzenetére


Armagedown
őstag

Erről nem tudok nyilatkozni, nincs nálam még a gép és a kártya sincs még megvéve bele.
Amúgy milyen Linux distró javasolt egy ilyen gépre ?Most egy normál 766 mhzes p3 van routernek használva, mert stabil és nem fagy le.Azon BrazilFW van jelenleg, de az egy elég minimáls rendszer.
Ezek közül melyik lenne jó amelyikhez lehet pl torrent klienst, shoutcast servert telepíteni ?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_router_or_firewall_distributions

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19856) Peter789 válasza Peter789 (#19827) üzenetére


Peter789
senior tag

vasárnap egy bolhapiacon 300 forintért vettem egy teljesen jó állapotú üres mercury házat - csak egy alapos fürdetés, sikálás kellett neki mert elég mocskos volt, plussz a tetején volt egy nagy narancs "S" betű - gondolom a selejtezést jelőlték festék spray-vel, de a súrolópor leszedte nyomtalanul... a bontós meg csak nézegesse nyugodtan még jó sokáig az ugyanilyen házait 2500-ért :D

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19857) Epic79


Epic79
tag

De nagy a csend gyerekek! :)

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#19858) benedekco


benedekco
addikt

Mindenki szomorú, mert a "mitulátbáti" csak virgácsokat osztogatott az idén.

:DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19859) frescho válasza benedekco (#19858) üzenetére


frescho
addikt

Nekem egy ket foglalatos P4 XEON szervert hozott fel giga memoriaval.

https://frescho.hu

(#19860) -vitya-


-vitya-
őstag

a régi gépemet ma összeraktam öcsémnek, otthoni gépnek, darabjaiból támasztom fel...

AMD Mobile Barton 2500+ a proci :D
Zalman CNPS700AlCu
ASUS A7N8X Deluxe az alaplap
benne 2GB DDR400 Hynix
ATI Radeon 9700Pro 256MB vidkártyával
120 SATA, 200 PATA MB HDD
1 DVD olvasó, 1 CD író
Enermax tápegység

emlékeim szerint a mobil bartonom simán, erőlködés nélkül ment 11x200-on - ez az alap, innen indultunk ;-)
(így telepítettem az XPt - mit szívtam, az SP3 kékhalálozott, mire rájöttem, hogy az SP2 meg tökéletesen magy.... :DDD áÁáÁá)

ahol még a bios elindult az 13x200 (2600 MHz)

ahol még be is bootolt az 12.5x200 (2500MHz)

ahol betonstabil az 2400MHz (valahogy lehet, hogy lehetne még javítani rajta, de nem mertem 1.75 V fölé tolni a CPUt)

-=Витя=-

(#19861) Peter789 válasza -vitya- (#19860) üzenetére


Peter789
senior tag

miért szivatod magad XP-vel? van benne 2G ram, elég vinyó, mehet rá a Win7 is nyugodtan és sokkal pörgősebb, használhatóbb lesz a gép! a 9700-hez is van driver, az aero is menni fog vele, az integrált realtek hanghoz is van...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19862) benedekco válasza frescho (#19859) üzenetére


benedekco
addikt

Milyen nagyvonalú nálatok a mikulás bácsi. Van ízlése az már biztos. Vagy csak írtál neki levelet?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19863) frescho válasza benedekco (#19862) üzenetére


frescho
addikt

Nem aproztuk el. Rudolf volt a tusz.

https://frescho.hu

(#19864) benedekco válasza frescho (#19863) üzenetére


benedekco
addikt

Te tényleg egy ááállat vagy! :Y

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19865) Ranagol_5 válasza Peter789 (#19861) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Azért azt nem mondanám, hogy pörgős lesz.. Tapasztalat.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19866) Peter789 válasza Ranagol_5 (#19865) üzenetére


Peter789
senior tag

nekem az a gyakorlati tapasztalatom, hogyha egy gép megüti a W7 minimumát (1.5-2G ram, 1.5-2GHz+ nem cerka proci, elég vinyó) akkor sokkal pörgősebben viselkedik rajta, mint az XP - ha ezt nem éri el, akkor tényleg hamar szenvedőssé válhat, közben az XP meg még jól megy rajta viszonylag

mod: a proci elég képlékeny téma valóban, mert az 1GHz-es dualcore fusion tabletemen is nagyon korrektül pörög a W7... de egy 2GHz-es cerkán meg agyhalál volt...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19867) -vitya- válasza Peter789 (#19866) üzenetére


-vitya-
őstag

az nforce 2 win7-el fagyogatott, nincs hozzá jó driver... .-(

próbáltam a 7est is, először az volt a terv

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#19868) Peter789 válasza -vitya- (#19867) üzenetére


Peter789
senior tag

ha az XP SP3 és a W7 is problémás volt rajta, akkor ott valami hardverhiba lesz, és véletlen hogy eddig az XP SP2 még nem dobta fel a talpát... nincsen rajta gyanús kondi? ezek a lapok még nagyon szerettek elöregedni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19869) -vitya- válasza Peter789 (#19868) üzenetére


-vitya-
őstag

stabil mint a beton.

egy csomó minden fenn van már

(a win 7 feltelepült amúgy, csak az nforce 2 driverjétől halt el)

-=Витя=-

(#19870) DarthSun válasza -vitya- (#19869) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez komoly kütyü, az SP3- nak is mennie kéne, nálam a SocketA- n végülis szépen megy, de minden ilyen egyedi összeállítás egy egyéniség....
A Win7- et nem próbáltam még Bartonon.

(#19859) frescho : jó kis Mikulás-ajándék ;]

[ Szerkesztve ]

(#19871) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én sem vettem észre problémát Nforce 2 -n XP-vel, Win7-et nem néztem csak Vista-t (SP1) az is jó volt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19872) spista222


spista222
addikt

Erre esetleg itt tud valaki választ.

Lényegében ez a kérdés:
Már a mobil procik sincsenek benne a listában, amik mentek benne vagyis csak lutri az egész és jelen esetben "nem nyertem", csak azt nem tudom eldönteni hogy azért nem megy benne mert rossz a proci vagy azért mert a lap nem eszi meg. Ehhez kértem volna egy kis tapasztalatot mert Google nem hiszem hogy megmondja, csak olyan aki már használt hasonlót.

(#19873) DBob


DBob
őstag

Lehet hogy már volt, de olyan jó hogy nem lehet elégszer ismételni.

Muszáj kimenni és meglátogatni a Game On kiállítást, mert egyszerűen hihetetlenül jó! :))

Egy kis ízelítő: [link]

A gépek döntő többségén lehet játszani, többen is. Sajnos én egyedül körözgettem (kb. 4-5 órán át), de legközelebb már többedmagammal megyek. Nem sokára zár a kiállítás, érdemes belehúzni emberek!

(#19874) Ádyka válasza DBob (#19873) üzenetére


Ádyka
őstag

Nem semmi a ZX Spectrumra rákókányolt 512 Mb-os kari. :Y Gondolom az összes létező játék ráfér.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#19875) benedekco válasza DBob (#19873) üzenetére


benedekco
addikt

Komoly kiállítás. Kulturált, igényes. Szép nagy gyűjteménnyel.
Az 512-es xz tényleg bunkó :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19876) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Nem fogok találni másik topikot úgyse, ahol feltehetem ezt a kérdést / kérést, de akinek van fekete Celeron procija a Socket 7-es korszakból, és van még ékszermérlege, le tudná nekem márni, hogy egy olyan hány gramm ? :D Fontos lenne :B

(#19877) frescho válasza ch003067 (#19876) üzenetére


frescho
addikt

0 gramm -> Socket 7-be nem letezett Celeron.

https://frescho.hu

(#19878) benedekco válasza frescho (#19877) üzenetére


benedekco
addikt

De a super socket 7 korszak végén már volt socket 370-es cerka :P

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19879) ch003067 válasza frescho (#19877) üzenetére


ch003067
addikt

Jogos. S370-be volt Celeron. Csak ugye ez majdnem egyforma a fekete MMX-el, amire én gondoltam.

Nah, akkor az MMX-re lennék kíváncsi :D

(#19880) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok! nincs valakinek eladó PCIE-s S939-es alaplapja esetleg némi memóriával?
ismerősnek kéne valami faja gémer gépet csinálni, azt egy jó ksi 939-esre esett a választásunk :K

(#19881) frescho válasza bacsis (#19880) üzenetére


frescho
addikt

Ne szarakodj 939-el, olcsobban megussza AM2 vagy AM3-mas alapon.

https://frescho.hu

(#19882) Peter789 válasza frescho (#19881) üzenetére


Peter789
senior tag

a DDR2 RAM is olcsóbb az AM2-höz vagy 775 lapokhoz - a lap+proci esetleges felárát meg lehet spórolni a memórián, szerencsével még olcsóbb is a konfig...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19883) Ádyka válasza ch003067 (#19879) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha vonsz egy átlagot, akkor kapsz egy kb értéket egy MMX 200-ról :))

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#19884) ch003067 válasza Ádyka (#19883) üzenetére


ch003067
addikt

Nagyon köszönöm :R :))

(#19885) Ranagol_5 válasza frescho (#19881) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Bacsisnak mániája a 939-es, még úgy is, hogy irreálisan drága a DDR1 meg egy 2 magos proci is bele. :D Egyébként egyetértek, am2 olcsóbb lenne, de még talán egy c2d is.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19886) frescho válasza Ranagol_5 (#19885) üzenetére


frescho
addikt

Hobbizni tok jo a 939. De realisan nezve mar inkabb ebbe a topicba valo, mint komolyabb hasznalatra. Persze a mar meglevot nem kell lecserelni, ha eleg, de a fejlesztesebe penzt olni max csak hobbi celbol erdemes.

https://frescho.hu

(#19887) bacsis


bacsis
Közösségépítő

az, hogy frescho-val napok óta ez miatt balhézunk, hogy mennyire nem éri meg, meg xar a 939 mert elavult stb, az egy dolog... de banyek.. most egy RETRO!!!! totyikba vagyunk! s mivel a 939 is mostmár 7 éves ezért retro! és ugyebár a retro-nál, de főleg a "feelinges" retro-nál sose' azt nézzzük hogy mennyire jó az ár/érték aránya...
Szóval lexarom az AM2-t meg az AM3-at meg a kórnyóctriót!
Van elfekvő 939-es lapotok vagy nincs, ez volt a kérdés :P :) :R

(#19888) frescho válasza bacsis (#19887) üzenetére


frescho
addikt

Van, de nem elado.

https://frescho.hu

(#19889) bacsis válasza frescho (#19888) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi a választ :R
másnak esetleg? :B

(#19890) Ranagol_5 válasza bacsis (#19887) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Gémergépet mondtál, nem valami ár/érték arányban vitathatatlanul fos retrógépet! :D Gémergépnek am2, bohóckodni meg jó a 939, ha van fölös 30ezred rá. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19891) bacsis válasza Ranagol_5 (#19890) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

AM2 939 hajszálpontosan egy kutya :) egy jobb 939 is megy 3GHz-et, az AM2-es X2-k sem sokkal többet, 3,4-3,5-nél a 6000+-os BE-k is kifulladnak soxor... a 800-1066MHz-es CL5-ös DDR2szintjét meg simán földbe döngöli egy 500-as CL2,5-es DDR1-es ram :)

(#19892) frescho válasza bacsis (#19891) üzenetére


frescho
addikt

AM2+-ba siman be lehet tolni egy Athlon II-ot, ami onnan indul, ahol a 939 kifullad. A memoria is olcsobb bele.

https://frescho.hu

(#19893) bacsis válasza frescho (#19892) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miért nem lehet megérteni hogy leszarom hogy mi az olcsóbb? :U

(#19894) Ranagol_5 válasza bacsis (#19893) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

De akkor ne vágd rá, hogy gémergép, mert a Tita gépe is állandóan erkölködött lanon, ha valami combosabb játékot kapott. És combos játék alatt csak egy MW2-őt, vagy egy splitsecond-ot értek..

Szerk.: Pedig azt szénné húztátok, meg ilyen olyan válogatott szuper cuccok voltak benne, aztán a lan felén kékhalálozot szerencsétlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19895) bacsis válasza Ranagol_5 (#19894) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a kékhalál és az erőlködés sztem nagyon nem egy és ugyanaz ;)

(#19896) Ranagol_5 válasza bacsis (#19895) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nem is állítottam, hogy ugyan az, ettől még így volt. ;)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19897) Yutani válasza bacsis (#19891) üzenetére


Yutani
nagyúr

Abszolút megértem az álláspontodat, de érdemes lenne levenni a retro szemüveget és a realitás talaján maradni. Szerintem érdemes figyelembe venni a megbízhatóságot. Ezek a 939 alaplapok már igen korosak, tele van a Hardverapró hibás sz@rokkal, tehát sorban mennek tönkre (nem most halt meg neked is a DFI?). Ha ki tudsz fogni egy kevest fogyasztó, így talán kevésbé meghalós VIA chipsetes 939 lapot, akkor lehet, hogy jó lesz még évekig, de nem biztos, ráadásul ezeknál a régi 754/939 VIA chipseteknél gond van a Sata2 vinyók kezelésével, vissza kell őket jumperolni Sata1 módba (tudom, mert mindkét platformon belefutottam ebbe), és ezt nem mindenki tudja.
Viszont Te, mint megrögzött teljesítményhajhász, biztosan nem egy "sz@r" VIA chipsetes lapot akarsz betolni a gépbe, így marad az Nforce, ami meg melegedős és meghalós. Vagy rosszul gondolom?
Így tehát ezen a vonalon indulva sorozatos copásnak fogos kitenni magad és a haverodat, kivéve ha be tudsz szerezni egy nem túl régi, megbízható 939 lapot.

És itt jön az, amit kifejtették előttem a kollégák, azaz az árelőny. Már azzal ezreseket spórolsz meg, ha ugyanolyan teljesítményű, de fiatalabb technikát teszel a gépbe (Athlon X2/C2D és DDR2), valamint akkor fog még sokba kerülni a dolog, ha bedöglik az alaplap és egy másik régi (és drágát) kell bele venni. A kieső időről nem is beszélek. Nyilván ezek az AM2(+)/S775 cuccok is bedögölhetnek, de kisebb az esély rá az én szerény véleményem szerint.

Én azt mondom, hideg fejjel gondold végig és válaszd a legjobb megoldást (ár-teljesítény-megbízhatóság szentháromság)!

#tarcsad

(#19898) frescho válasza bacsis (#19893) üzenetére


frescho
addikt

Ranagol pontosan megfogalmazta. Gamer gepnek nem erdemes 939-et hasznalni, mert mar gyenge hozza.

A hobbizas mas teszta, ott nem szamit a koltseghatekony felepites. Oda lehet valogatni a memoriat, Opteront szenne huzni egy 3870 CF tarsasagaban penz nem szamit alapon.

https://frescho.hu

(#19899) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ranagol, Yutani (és főleg) frescho
Tényelg nagyon szépen köszönöm hogy próbáltok az ész szerű dolgok irányába terelni! frescho neked azért köszönöm főleg, mert végre nem a szaros ár érték arányoddal meg a lenyomja az athlon II szövegeddel jössz :R
Ezekkel higyjétek el, hogy tisztzában vagyok! mint ahogy azzal is hogy a legújabb játékok már döcögősebbek, mennek, ha 120%-ra kihegyezzük a platformot, de akkro is döcögősek.. ezzel is tisztában vagyok! DE!
most nem is core i 12 CPU százmillió terra ram és 12 utas SLI-s gép kiépítése a léyneg, hanem egy olcsó, gép ami a 3-4-5 éves játékokat még vígan futtatja 1280 High-ban, esetleg a msotanianak 1024-1280 medium-low-on...
És akkro jön az a képbe hogy ugyanez a telljesítmény AM2-vel megvan olcsóbban.... de most megint jön a DE!!!!!!
4200+ X2 939 itt fexik előttem, 1giga DDR1 szintén. azaz csak egy lap kell meg még egy giga ram...
a lap kb 6rongy, a plusz 1 giga ram meg 4... egy 10-esből megvan....
AM2-höz egy lap szintén 6 de inkább 7rongy, a 2 giga DDR2 kb 4-5 és a 2 magos CPU is 5-6rongy szal ez kb 15-17ezer lenne...
bő 5 rongyot meg tudok/unk fogni ha most a 939est választom :B vinyóból 160-as SATA1 vinyó lenne a gépbe, ami szintén tuti hogy gond nélkül menne... a VGA kártya meg amúgyis tök mindegy :)
Szóval, akár miylen hülyeségnek tűnik, ezúttal a 939 ésszerűbb választás :R
ÉS igen elvakult 939 fan vagyok, és igen, 2db komplett 939-es gépem van és még 3 alapalpom dobozába pihen amelyek szintén nem kispályás deszkák, pl a Fatal1ty nagyon ott van, de az ATI csippes dupla 16X PCIe-s AT8 32X is igen jó lap s ritkaság mert dobozos. de most nem az elvakultság beszél(t) belőlem :R

(#19900) Ranagol_5 válasza bacsis (#19899) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Öcsém 939-esét majd megnézheted, mert lanra szerintem jön velünk, az egy ATI RS482 chipsetes Gigabyte deszkával megy és egy 4200+-os x2 van benne. XP-vel pörög, windows 7-el még nem próbáltam, de nem is szeretem a 2giga DDR400 ram miatt. Játékokban viszont érezhető, hogy megfogja, mint malackát a szembeszél. Még az 5éves Assassins Creed 1 is megnyúzza szerencsétlen, pedig én azt még P4 3Ghz-en vittem ki. :D Más dolog, ha gyűjtöd, és más dolog, ha összerakod. :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.