Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Peter789 válasza bacsis (#19741) üzenetére


Peter789
senior tag

Zoran ZR36100PQC: MPEG-1 SYSTEM and VIDEO DECODER
(+ saccra fél megás EDO chip mellette)

mivel hardveres, ezért lehet kissé válogatós a tömörítő codec-ek terén, és ugye valódi MPEG1-es anyagot se könnyű találni, lévén hogy már a DVD is MPEG2

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19752) bacsis válasza Peter789 (#19751) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh a Zoran csippen nekem is megakadt a szemem, hogy az "nem poénból" került rá :K
Elővettem a VESA-s Win3.11-es 486-osomat mondom majd jól kipróbálom Win 3.11 alatt, de sajna első próbára nem adott képet a kártyával... szal a beüzemelése holnapra marad... vagy ha az a lap nem kajolja akkor marad a VESA-s Socket4 alaplap
Banyek pedig nagyon kéne a működése Win95 alatt mert a Voodoo1 különben felejtős :U :(

Amúgy Mpeg1-et az AVS Video Decoder-el próbáltam csinálni, szépen 320X240-es felbontással, de azt nem játszotta le, még a VirtualDub sem :U utána jött az ötlet hogy az "átkosból" van nekem Jó kis Gigi D'aagostino klippem is, amivel már elboldogult a VirtualDub, csak szerencsétlen proci nem bírta a tempót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19753) Ranagol_5 válasza Fenyő (#19750) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Miért, melyek azok a voodoo exkluzív dolgok, amiért érdemes lehet a gyári "butább" driver-t felrakni?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19754) Fenyő válasza Ranagol_5 (#19753) üzenetére


Fenyő
őstag

Gyakorlatilag a Glide-os progik nagyobb része, ill. jópár régebbi opengl-es cucc sem megy a 3rd party driverekkel, nem egyet próbáltam, szóval retrózásra szinte teljesen alkalmatlanok, ecélból még egy szoftveres voodoo emulátor progi is jobb.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19755) tsu válasza Fenyő (#19754) üzenetére


tsu
tag

Egy mezei V1-em van Diamond féle, 486-os lapba rakom be egy PODP83 mellé. Ehhez milyen játék dukál? A Turoknál leragadtam, mert akkor közelébe se jutottam jobb kártyáknak/programoknak.

Szerk:
Vagy ez a kártya jobb procit érdemel? MMX233 mellett jobban muzsikál?

[ Szerkesztve ]

×××

(#19756) Ranagol_5 válasza Fenyő (#19754) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Tudsz mondani példákat? Holnap kipróbálom a V3500-el.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#19757) bacsis válasza tsu (#19755) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Voodoo1 nem való 486-osba, azok a játékok amik esetleg ki is használnák a Glide-ot már kb mindnek Pentium kell :U és most nem az ilyen Socket3-as Overdrive-re gondolok :DDD
Éns is össze akarok hozni egy ilyesmit, de csak mert szeretem szopatni magam :DDD

(#19758) pw12345 válasza bacsis (#19734) üzenetére


pw12345
aktív tag

Kellene a szoftvercsomag, minden ilyet gyűjtök, hátha kell valamihez.

Rádiót nem fogsz vele fogni, az még külön kártyáról ment akkoriban. A rádiónak egyébként külön antenna bemenete lenne, RF fater, vagy jack. Amit látsz az a TV bemenete, de az ilyen régi kártyákon szivatták a népet, hogy nem szabvány koaxot tettek rá, hanem kisebb átmérőjű RCA-szerű csatlakozót, amihez adapter kell, hogy normál koaxot rá tudj dugni. Ahogy látom a tiéd is ilyen. Vagy jack-koax átalakítós.
Ha szerencséd lenne, de nem lesz, a megfelelő frekin bejönne a rádiók hangja is kék háttérrel.
A régi TV-nken működött, az újakon már "korrigálták".
A hang elvileg az egyik a kimenet, amit a hangkártya line-injére kell csatolni, mint az AWE32-Gravis combóknál, a másik a hang bemenet, ami külső forrásról jön digizéshez. A composit régi videokamerák csatlakoztatására is szolgált, pl. közvetlen, ha kameráról akartál vágni.
Hardveres mpeg tömörítés szinte biztos, hogy nincs benne. Kell, hogy legyen a csomagjában TV progi is valahol. Csak a TV-ből át kell tenni a koaxot a tsengbe, addig nem fogsz rajta TV-zni, utána a kép és hangnormát is be kell állítanod, majd célszerű a frekvenciákat manuálisan. Töltsd le a kábelszolgáltatód oldaláról a csatornakiosztást. Ebben frekvencia, sonder/CCIR és számozásos formában is meg kell legyen adva a kiosztás, ha nem suttyók. Ez, azért fontos, mert nem tudom a kártyád melyik beállítási módot támogatja, én a frekvenciásat szeretem. Csak ütöm neki a channel managerben táblázatból, hogy 555.25MHz, adó neve, enter.
Szerintem a saját progijával próbálkozz, VD még az új kártyákat sem tudta meghajtani normálisan, nemhogy az ilyen ISÁsokat.
Biztos, hogy támogatja a kártya a W95-öt? A FastMovieMachineok alapból nem, csak buhera módszerekkel.Egyébként is a 3.11 alatti TVzés lenne a nagy hadi tett W95-tel már PCI kártyákat használtak javában.

Piszok jól néz ki ez a kártya, társkártyája is megvan, ráadásul hardveres, mint VGA működik szépen?
A kis kártya az micsoda?
Hogy tuner azt látom.

A 64-es RAM modul biznisz, hogy áll?

(#19759) Fenyő válasza tsu (#19755) üzenetére


Fenyő
őstag

V1 mellé Pentium dukál (egy 133-as már nagyjából kihajta), szóval a POD83-assal (bacsisnak, ez már Pentium, akármilyen 486-ost lenyom Fpu-ban, ami a 3D-hez kell) max a korai glide-os játékok lesznek csak játszhatóak (meg is nézem, mik vannak a V1/2-es gépek telepítőprogiaji között azt írom mik vannak rajta, amik glide-osak :DDD ), pl. Quake, Hexen II, Tomb Raider 1, Shadow Warrior, Descent 1/2, Montezuma's Retrurn, NFS II SE, POD Gold, Screamer Rally, Ignition, GTA1, Pandemonium, Outlaws, MDK, Mech Warrior 2, Nightmare Creatures, amihez már komolyabb proci kellhet vagy V2; Carmageddon, GTA2, Twisted Metal 2, Gex2, Unreal Gold/Tournament, Klingon Honor Guard, Half Life, Forsaken, Croc, Motorhead, MotoRacer, Revolt, Insane, Incubation, Star wars Mysteries of the Sith, The Elder Scrolls Adventures: Redguard stb, stb. (még jós sok korai D3D-és is van amit lehet V1/V2-őn futtatni) Mondjuk ezek közül főleg a koraikhoz, kellhet patch, mert utólag tettek bele glide támogatást, ill V2 alá az autoexec.batba a V1 kompatibilitáshoz ezeket még be kell pötyögni.
Ranagol_5: Ha most tételesen meg kellene mondanom gondban lennék, ahhoz fel kellene tennem vmi. 3rd party drivert, de emlékeim szerint szinte az összes glide-os, korai opengl-es cuccal meg sem nyikkant, ahogy felraktam az utolsó hivatalos drivert, szinte minden azonnal újra működött. Mondjuk a fentieket pl kipróbálhatod.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19760) bacsis válasza pw12345 (#19758) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bazzeg hihetetlen hogy egy qrva szót nem értek amit írsz :W a fene a gyagyás fejemet :W :DDD
Na majd még lassan mondatról mondatra elemzem, szépen minden idegen szakszón elgondolkodok, és akkor talán össze fog állni :D :R
Szerintem meg van hardveres Mpeg gyorsítása a kártyának mert mikor bekapcsolom kiírja a VGA BIOS-a hogy Mpeg Video graphics Accelator... vagy ez nem azt jelenti? :DDD
Jahh van a saját progijában TV szoftver.. szóval a Koaxot, azt a nagy vastagot ugye, azt beledugom a Tseng társkártyájába, és akkor utána már ELVILEG lesz kép ha elkezdek searcing-olni ugye? tuti hogy nem lesz, de most elméletről beszélünk.. utána a társkártya hang kimenetét összekötöm a... a minek a hangbemenetével? a a hangkártyáéval, vagy pedig a Tseng hangbemenetével? egyáltalán minek raktak a VGA kártyára is hang ki/be menetet? :F

(#19761) bacsis válasza Fenyő (#19759) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azért egy 83MHz-es Pentium Overdrive egy 160-as 5X86-os AMD-vel szemben... háááát... lehet én inkább az utóbbit választanám :B

(#19762) Fenyő válasza bacsis (#19761) üzenetére


Fenyő
őstag

Általános használatban valóban bőven jobb a 160-as 5x86-os, de ha 3d-ről van szó, még így 83 Mhz-en is jobb a POD, ha esetleg meg megy 100 Mhz-en is akkor meg már egész jól el lehet vele játszogatni a korai glide-os/d3d-és dolgokkal, míg 5x86-al szinte teljesen reménytelen, annyival bikább a Pentium FPU-ban (ráadásul sok progit eleve a Pentium FPU-jára optimalizáltak), egy 160-as 5x86 kb egy Pentium 60-66 szintjén van FPU fronton, szóval ha 3D-ről van szó akkor egyértelműen a POD-ot választanám, minden más esetben az 5x86-ot.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19763) Ádyka válasza Fenyő (#19759) üzenetére


Ádyka
őstag

A V1 mellé minimum valóban Socket 7 kell. Akkoriban úgy hírdették, hogy processzortól független 30 FPS sebesség 640x480-ban.

Imádtam az ilyen reklámújságokat..... :))

De amikor váltottam annó Intel 166MMX @ 262MMX -ről, BH6 + celeron 300A-ra, ég és föld volt, sokkal szebben folytak a játékok Voodoo 1-gyel. Az akkor NFS mittudoméni, és az Unreal nagy kedvenc volt. Ez a platform váltás sokat dobott a játékélményen, a 300@450 már nem annyit, mert ez már tényleg elég volt a kis monsternek.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#19764) bacsis válasza Fenyő (#19762) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor meg inkább Cyrix 5X86-os 120-on mint az Overdrive 83-on, csak azért is 5X86 :P :DDD

(#19765) Fenyő válasza Ádyka (#19763) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen a korai 3D-és játékokhoz elég kisebb Pentium is (Quake1-el pl kb egy 90-100 Mhz-es példány az a határ ahol még jól megy, tehát egy 83-as POD még talán jó lehet), de kizárólag Intel (K5/6x86 felejtős a gyenge FPU végett), de a későbbiek valóban folyamatosabbak egy P1MMX-el, mondjuk CeleronA mellé már inkább V2 dukál, de 450-en a V3-hoz is elég már.
Bacsis:: a Cyrix 5x86 tényleg sok tekintetben modernebb az am5x86-nál, de annak is pont az FPU a gyenge pontja, sajnos azt kell mondjam, annó az Intel azt nagyon eltalálta, míg a konkurencia másra helyezte a hangsúlyt.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19766) DarthSun válasza Fenyő (#19765) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Voodoo1 mellé sztem is elég egy fürge MMX, nálam 260MMX mellett van, az kihajtja.A CeleronA- ban kételkedem, 450- en szerintem nem elég a V3- hoz. Voodoo2SLI- t mértem a Copper- el [link] , 800M kellett a rendes kihajtáshoz, V3 meg hasonlóan erős emlékeim szerint, ha nem tévedek :)

(#19767) Fenyő válasza DarthSun (#19766) üzenetére


Fenyő
őstag

Teljesen természetesen nem hajtja ki (ahhoz kb 600-as P3/Athlon kell, viszont afölött már szinte semmit vagy alig gyorsul a V3), de úgy nagyjából arányos páros (amikor kijött a V3 talán a Katmai P3 és a slotA-as Athlon volt a csúcs és Cel300A@450 volt a bestbuy), kábé mint a V1 és a 133/166-os P1-es páros, amikor kijöttek kábé az átlaggép is amikbe kerültek ez volt.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19768) FinalCaleb


FinalCaleb
tag

Akinek kell simmcon dobjon egy privit. Írjátok le melyik fajta kell, esetleg hány darab. Jövő hét kedden adom le a rendelést.

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#19769) pw12345 válasza bacsis (#19760) üzenetére


pw12345
aktív tag

Szerintem ez csak, azért van, mert nem használsz TV kártyát. Nem egy nagy kunszt, hasonlóan kell beállítani, mint a "sima" TV-ket. És, mint a mezei TV-knél, mindet máshogy.
Azért, ha látod, hogy kisebb a koax aljzat, mint a fater, amit próbálsz belegyömöszölni ne erőltesd, kár lenne a kártyáért.
Autokeresővel is nyugodtan rámehetsz, csak egyrészt rámegy a fél napod, másrészt az első helyre beteszi a magyar 1-et, a következő 11-re kását, hangyát, zizit, helyi taxisokat, és utána a többi adót, teljesen kaotikusan. Ezért én inkább manuálisan szoktam a kiosztás alapján belőni, mert az autosearch után is egy fél nap, mire a helyére rugdalom a csatornákat.
Ha megnézed a végén írtam is, hogy hardveres, mert, akkor láttam meg, hogy tettél fel képet a kártyáról.
Elvileg tudnia kell MPEG-be rögzíteni a TV adást.

Elvileg kell legyen kép (nagyon nem lehet elqrni, legfeljebb újra kezded, vagy ő maga újrarúgja a gépet), meg hang, ha jól állítottad be a normákat PAL B/G kell neki, vagy egyes adókon PAL D/K, de nálam kajálta mindegyiket. Ha mákod van és alapból a megfelelő norma a natívja, akkor még állítgatnod sem kell. Ha még nagyobb mákod van az autokereső nem a nyugatromán adókat akarja
kása formájában betenni az első tíz helyre, de ebben nem reménykednék, eddig mindegyik ezt csinálta.
Most a hangnormát nem nyomom fejből, de úgy rémlik, hogy evidens lesz, ha meglátod a választékot.
Majd megnézem nálam mi.
Na ez jó kérdés, elvileg a TV kártyákat ugyanúgy kell összekötni a hangkártyával, mint mikor az AWE32-t kötöd a Gravisszel, pici átjátszó jack kábellel. Vagy, amelyik belső csatlakozós, azt belül a megfelelő kábellel. Nálad az a szívás, hogy még ott a társkártya is (én is ezért nem üzemeltem be még őket, lövésem nincs melyik csatlakozó mi és leírás sincs hozzá, ráadásul van vagy 4-5 hang, a fene tudja, hogy ki, vagy bemenet és több tüskesori IDE- szerű csatlakozó is, lehet, hogy oda is valami bővítőmodul, vagy társkártya jönne).
Elvileg, ha a hangkimenetet közvetlenül fejhallgatóra kötöd úgy is mennie kellene. De a társkártya, amit feltettél is egy önálló TV kártyának néz ki, lehet, hogy a TV-zéshez az is elég, csak a hardveres MPEG-hez kell, meg a digizéshez a tseng. Ami még megkavarja, hogy a társkártyán normál koax bemenet van, a tsengen, meg mini. Valószínűleg a társkártyába kell bekötni az antennát... vagy nem.
A lemezein nincs valami help, vagy manual a bekötéshez?

Ha már lemezek, majd áttolhatnád őket!

(#19770) ESP


ESP
senior tag

Írtam pár hete hogy a P4P800 SE áramtalanítás után elveszt minden bios beállítást.

cmos clear jumper jó helyen van. Ki is cseréltem
elem csere volt, érzékelő is jól áll

Lövésem sincs mi lehet? :( Tönkrement?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19771) spista222 válasza ESP (#19770) üzenetére


spista222
addikt

Nekem elég sok Asus lappal volt ugyanez a gondom és az elemtartó volt mindig a hibás, erre megoldást jelentett az ha kivettem az elemet és az alsó érintkezőjét úgy meghajtottam hogy ne ott érintkezzen ahol eddig. E beavatkozás után már megjegyezte a BIOS beállításokat.

(#19772) ESP válasza spista222 (#19771) üzenetére


ESP
senior tag

Ezt megcsináltam de semmi sajnos.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19773) Peter789 válasza pw12345 (#19769) üzenetére


Peter789
senior tag

a rajta lévő Zoran ZR36100PQC csak decoder, nem encoder > csak kitömöríteni tud, feltvételnél betömöríteni nem. feltehetően az a "projektor kártya" rajta a TV kimenetért felelhet, és azért került rá a hardveres mpeg1 lejátszó hogy lehessen mozizni vele (nyilván a VGA-n is lehet)

az audio jack-ek a társkártyán mindkettő bemenet. a #19730-en látszik hogy társítani lehet a videó bemenetekhez az 1-es vagy 2-es audio bemenetet

találtam egy ilyet: [link]

hasonlít, de nem biztos hogy ugyanaz. mindenesetre a "port of entry" és a "projector module card" helyek, valamint az aljzatok helyzete stimmel. ezekszerint az alsó 3 hátlapi csati az a VGA és 2 féle TV kimenet, valamint 1 audio be és 2 audio kimenete van. érdekes a felépítése... talán az egyik kimenet az arra van hogy a TV hangját bele lehessen kötni a hangkártya line in-jébe. a hangkártya line out-ját pedig a bemenetbe kell kötni, hogy ott rákeverhesse az mpeg lejátszó hangját és a másik kimenetére pedig mehet a hangszóró. fülhallgatót nem erőltetnék, lehet nincsen rajta erősítő csipp. jobb az aktív hangfal / erősítő...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19774) Peter789


Peter789
senior tag

az eddigi infókból így képzelem el az összekötését:

az ET kártya 2 audio kimenete kérdéses hogy melyik melyik. talán ha valami rá van gravírozva a fémfülekre, vagy szitázva a kártyára, abból még kiderülhet

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19775) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Csinos monitor. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19776) Epic79 válasza zoltanz (#19775) üzenetére


Epic79
tag

Úgy kompletten az egész csinos. :)

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#19777) bacsis


bacsis
Közösségépítő

pw12345 és Peter789! Áhh kezdem kapizsgálni, elég jól elmagyaráztátok köszi :R
Akkor msot már cask az kell hogy rakjak egy Win3.11-et a gépre és újra megpróbálkozhassak vele :K

(#19778) pw12345 válasza bacsis (#19777) üzenetére


pw12345
aktív tag

Össze fog az jönni, ha nem döglött valami a kártyán. Mondjuk ezek elégetni nem szokták magukat, azt átterhelik a procira. Ha már 3.11, MGI Photo Suite SE nevű progit le lehet kaparni még valahonnan?
Régi soros lapolvasókat kezelt 3.1 alatt.

(#19779) bacsis válasza pw12345 (#19778) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...Még hogy nem multimédiára kihegyezett oprendszer a Win3.11 :DDD
Van olyan amit nem lehet alóla megcsinálni, és a Win7 alól meg igen?
Persze értsd/étek jól...
tehát Skypolni nem tudok róla, de ott van helyette az ICQ pl, tehát online beszélgetés megy, van rá zene lejátszó, film lejátszó, TV adások fogásához is ott vannak a progik, szkennelni nyomtatni szöveget zserkeszteni netezni is lehet :))

(#19780) DarthSun válasza bacsis (#19779) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Win3.11 már egy igen komoly oprendszer, akár multimedia akár irodai felhasználás. Bár a játékplatform akkor inkább még a DOS volt.

(#19781) bacsis válasza DarthSun (#19780) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de elindultak alóla a DOS-os játékok :))

(#19782) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok! nem tudja valaki hogy gban-al mi van? nagyon el van tűnvel :U

(#19783) Peter789 válasza DarthSun (#19780) üzenetére


Peter789
senior tag

az első win oprendszer az a win95 volt, a 3.11-ig csak afféle grafikus ablakos futtató környezet volt mind ami alatt az oprendszer a DOS volt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19784) Fenyő válasza bacsis (#19782) üzenetére


Fenyő
őstag

Ezt én is pont írni akartam, bő egy hónapja priviztünk utoljára, hogy majd megdob 2db kicsi scsi hdd-vel, hogy legyen mit a 8 bites vezérlőmre aggatni, de azóta nem jelentkezett, pedig előtte elég rendszeresen látogatta a topikot és nem említette, hogy elutazik vagy ilyesmi. :U
Szerk; utolsó bejelentkezése az adatlapja szerint okt. 21.-én volt.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19785) bacsis válasza Peter789 (#19783) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó de ezt eddig is tudtuk... most akárhogy is nézünk rá, kib*sott sok okos progi volt rá akkor is amikkel sok dologra akár manapság is lehet használni ;) és itt most ez a lényeg :D

(#19786) DarthSun válasza bacsis (#19785) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+1

(#19787) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok! nem tudna valaki küldeni egy jó MFM HDD-hez való mélyformázó progit?
nem tudom megformázni azt a szar 40-es vinyót s az fdisk kirja hogy error a hdd olvasásakor...
próbáltam azt a "debug módot" mikor kapcsolókat rok be a parancssorhoz de nekem azt rja hogy rosz parancs vagy filenév, szal az nem nyert...

(#19788) Peter789 válasza bacsis (#19787) üzenetére


Peter789
senior tag

386 / 486-ok bios-ában, de még asszem a super7-es lapoméban is láttam low level format menüpontot

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19789) DarthSun válasza bacsis (#19787) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha a lap BIOS- ában nincs, akkor ha jól emlékszem a PCcheck progiban találsz. Nekem van külön program is rá csak nem emlékszem a nevére, így egyelőre hiába keresgélem :DDD

(#19790) bacsis válasza Peter789 (#19788) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen de az MFM vinyót nem ismeri fel a BIOS az még "plug and play"-ként működik, a BIOS-ok low level formatja IDE-s vinyókhoz van... hozzáértők mondták, pl frescho, és tényleg, mert próbálkoztam vele, de nem látta a vinyót a lapom low level format menüje a BIOS-ban

(#19791) DarthSun válasza bacsis (#19790) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát én pedig annak idején sokszor a 386- osok bios lowlevel formatjával, annak is a verify disk menüpontjával toltam le az mfm diskeket. Utána dos fdisk majd dos format aztán szevasz ment is :) Most is van lowlevel formatos lapom de mfm diskem nincs, így nemtok rápróbálni ismét.

[ Szerkesztve ]

(#19792) bacsis válasza DarthSun (#19791) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kidobja hogy hibás a HDD vezérlő. pedig nincs semmi baja úgy bootol a 20megás MFM-ről mint az angyal

(#19793) DarthSun válasza bacsis (#19792) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

mfm cuccnál a HDD vezérlő hiba másra - pld. a HDD- re is vonatkozhat. Valami nem kerek mert elvileg mennie kéne.

Mintha a kártyán is kéne állítani vmit, vinyótól függően, vagy rosszul emlékszem :U

[ Szerkesztve ]

(#19794) Fenyő válasza bacsis (#19790) üzenetére


Fenyő
őstag

Legegyszerűbb valóban a biosban leformázni, '89 vagy az utáni 2/3/486-os biosokban szinte mind benne van, csak válaszd ki a korrekt drive type-ot (c/h/s) a 40-es vinyóhoz (ami biosban ált. pont 40-es type szokott lenni az ST-251-es mfm, 2-es type pedig 20-as, ez 2 leggyakoribb mfm...), de ha nincs ilyesmi a biosban, akkor a speedstor-t lehet használni ecélből, vagy 8 bites vezérlőknek saját biosát lehet még debuggal meghívni. Egyébként az mfm vezérlők hajlamosabbak megdegleni, mint a vinyók. Amire még figyelj az jumperelés és floppy kábel, ha masterként használod, ne legyen megcsavarva.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19795) bacsis válasza DarthSun (#19793) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát de hogy menne ha nem ismeri fel a HDD-t, hogy ismerné fel a kártya BIOS-a kezeli azt... A BIOS HDD mélyformázója csak akkor indul ha van neki beálltva vinyó... jó akkor megpróbáltam kézzel beálLtani a hdd paramétereit, akkor jó, persze elindul a progi csak amint rátolok hogy proced már rja is ki hogy hdd vezérlő hiba.. jahh mert nem talál semmit sem az IDE porton :DDD és a pcheck-el is ugyanez a baj, IDE-s vinyót keres és csak azt próbálja formázni

(#19796) DarthSun válasza bacsis (#19795) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az a gondom hogy már régen volt, nem/vagy hiányosan emlékszem az akkori trükkökre.

(#19797) Peter789 válasza bacsis (#19795) üzenetére


Peter789
senior tag

első körben próbáld meg letiltani az alaplapi ide vezérlőt, vagy keress valami másik régebbi lapot amin nincsen. 386-on biztos vagyok benne hogy annó én is csináltam ilyesmit bios-ból... persze lehet bios-a válogatja, hogy melyik hajlandó rá, próbáld meg többel is...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19798) bacsis válasza Peter789 (#19797) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezen a lapon nincs alapalpi IDE port

(#19799) DarthSun válasza bacsis (#19798) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Könnyen lehet hogy nem jók a drive paraméterek, amit Fenyő is írt : "korrekt drive type-ot (c/h/s)" - pálya/fej/szektor.

(#19800) Rolci


Rolci
tag

Üdv!

Felraktam a win 2k-t a gépre az utolsó hivatalos 3dfx driverrel! Quake 2 beállításokban 3dfx meghajtóval max 800*600 ban hajlandó elindulni! ez normális? Ennél többet nem tud?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.