Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) maj-viktor válasza Kovaratis (#5691) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez konkrétan nem élő TN szám, így a vásárlás után 1-2héttel az eladónál kellett volna panaszkodni!
Mostanra ha nem nyitottál még case-t nyiss és eszkaláld, fake TN címszóval... auto refund lesz!
(kérdés amúgy miről - mekkora értékről van szó!?)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5702) Kovaratis válasza maj-viktor (#5701) üzenetére


Kovaratis
őstag

Semmi komoly, 8-10 darab autós töltő. Első körben írtam az eladónak hogy nem jó a nyomonkövetési szám, kérem segítsen. Ha nem jön válasz mondjuk hét végéig akkor nyissak egy disputot, és ott kérdezzem? Az általad írt opciót nem találom. Sajna még nem volt problémám. 😃😃😃

(#5703) maj-viktor válasza Kovaratis (#5702) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mikori vétel!?
05.29.-ei!? Akkor már instant dispute / eszkalálás / full refund követelés...
1,5hó után alap! pláne ha még élő TN szám sincs, akkor az már 2hét után!
Ha szállítási lassúság van, az türelmetleneknek ~1hó után, türelmeseknek meg 1,5hó - 45nap után alap... mégha 60nap is a szállítási összhatáridő!

De értékre mennyi!? csak mert ~10$ alatt rendszeres, hogy megadnak egy kamu TN számot, de amúgy feladták a csomagot, csak regisztrálatlan levélként... de annak is meg kellett volna már érkeznie azért május vége óta... ~1hó szokott lenni az átlag szállítás, persze akadnak jobb - rosszabb időt futó csomagok!

Esetleg terméklink!? eladó link!?

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5704) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Nem vagyok meg ali felhasználó, mindig csak eBay, banggood, meg az ismertebb oldalak.
Munkatárs megkért hogy a kisgyerekenek kellene egy jatekos piszoar.
Mivel nem értek az alihoz, valaki csak egy pillantást vetne rá hogy megbizható-e az eladó?

Köszi.

yo

(#5705) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Sok hónappal ezelőtt rendeltem egy bluetooth hangszórót: [link].
Pár hete tapasztaltam, hogy az egyik hangszóró elkezdett recsegni.
Írtam az eladónak:
Én: Hy, the left speaker little bad (crackles/sizzle)! What are my options?
Eladó: hi dear, Always have this sound?
Én: unfortunately yes
Eladó: hi dear
can u send me a video?
my email ~ tuanjiezly04@126.com

Utolsó válaszként küldtem neki videókat, de nem erre az érdekes címre (tuanjiezly04@126.com), hanem az ali-n: (I)Hy, difficult to reproduce the problem, but you might be heard (I)
Video 1:
https://goo.gl/photos/ybbB8v13WWPZiSat5
Video 2:
https://goo.gl/photos/SA7rdcVUrTTrUf5t7

Lassan egy hete kapta meg a videó linkeket, de semmilyen válasz nem érkezett.
Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5706) maj-viktor válasza kenny123 (#5704) üzenetére


maj-viktor
őstag

Legközelebb ne mobilos linket rakjál már be...


http://www.aliexpress.com/item/Children-Potty-Toilet-Training-Kids-Urinal-Plastic-for-Boys-Pee-baby-potty-wall-hung-type-kids/32342946649.html

amúgy bár emberünknek nincs sok értékelése....
De a termékről 100% (8ember) és 29order van...
processing - feldolgozási idő 7nap, ami még a "türhető kategória"...
Próbáltam keresni más eladót a termékre, de most hirtelen futólag nem is találtam, aki ilyet árulna...

Így én aszondom, bevállalható! (rendeltem már "rosszabb eladótól is" és megkaptam rendben)

Amúgy neked is leírásomban található "aliexpress kezdőknek" linket tudom ajánlani "általános praktikákkal"... ott van egy 5pontos jótanács

"Egy aliexpress-es termék rendelése esetén 5 fontos dologra figyeljünk!
1. Az eladó értékelése
Lehetőleg több ezer pozitívja legyen 10.000+ és a pozitívok aránya 98+% legyen!
2. Az adott termék értékelése
Minél nagyobb százalék annál jobb (legyen 98+%-os lehetőleg)
3. Minél nagyobb order szám
Azaz minél többen vettek az adott eladó / adott termékéből, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem átverés pl. vagy több eladás = több elégedett vásárló
4. A rendelés feldolgozási ideje (processing time)
Ez a rendelés feldolgozási ideje! Azaz miután kifizetted, utána hány nap múlva csomagolák - adják fel! Itt ugyebár értelemszerűen a minél kevesebb a jobb... az átlag 3-5days szokott lenni, de még esetleg 7-10days (napos) termékeket is belehet vállalni, ha türelmesek vagyunk!
A 10+days-nél nagyobb "processing time"-ot vállaló eladókat kerüljünk, ha nem akarjuk magunkat szívatni...
5. Postaköltség - Free Shipping
Azaz hogy nincs "rejtett szállítási költség"
Érdemes a free shipping-eseket keresni! Persze van, hogy a tracking-es ptkg.-es az olcsóbb / jobb ajánlat! Mérlegelj, hogy az adott ptkg.-el együtt is megéri- neked az adott termék... illetve ÁFA/vámérték felett a pluszterhek - adókkal is megéri-e neked... lévén hogy EU-n kívülről - Kínából jön, így pluszterhek vonatkozhatnak a csomagodra... (korábbi posztjaim-ba értékhatárok: 1.rész - 2.rész - 3.rész)
A free DHL alacsony értékű terméknél gyanús lehet azaz ~100$ alatt, mivel egy DHL futár díja minimum 20$-nál kezdődik... Így fura, ha pl. egy 50$-s termék free DHL-es! Valószínűleg átverés!"

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5707) tahepa válasza maj-viktor (#5706) üzenetére


tahepa
senior tag

...ha megkérhetünk.

(#5708) kenny123 válasza maj-viktor (#5706) üzenetére


kenny123
addikt

Bocs, nem szándékos volt, csak éppen mobilrol vagyok, voltam.:)
Köszi az infót.

yo

(#5709) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Aliexpressen rendeltem egy dolgot ma. Még nem adták fel, de már ki van fizetve. Ilyenkor ha nyomok egy cancelt, akkor annak milyen hátulütői vannak?... előre is köszönöm a választ :)

(#5710) agroman válasza spidersoft (#5709) üzenetére


agroman
senior tag

elvileg semmilyen.

------

(#5711) spidersoft válasza agroman (#5710) üzenetére


spidersoft
senior tag

kösz, vissza is mondtam :) menet közben felmerült egy termékről, hogy lehet, hogy kamus (előtte nem tudtam, hogy ebből is van kamus, aztán gyanúsak lettek a képek). gondolom mielőtt elfogadja a törlést az eladó majd kérdezni fogja, hogy miért... remélem a pénzem is visszakapom :D

(#5712) agroman válasza spidersoft (#5711) üzenetére


agroman
senior tag

azert irtam az elvileget, mert ha nem trukkozik az elado akkor mivel az alinal van a penzed az ali fogja visszaadni.

------

(#5713) agroman válasza vacs (#5705) üzenetére


agroman
senior tag

kerdezd meg tole hogy hova rakd fel neki a videokat mert a kinaiaknak le van tiltva a youtube.

------

(#5714) spidersoft válasza agroman (#5712) üzenetére


spidersoft
senior tag

DSO138 nevű szkópról van szó, amiből van egy újabb meg egy régebbi verzió. ha régebbi, akkor őnála esélyes, hogy kamus, viszont az újabból állítólag nem létezik csak eredeti (lévén a gyártó nem adta ki a HEX file-t). Majd mondom neki, hogy veriszori, de csak a vásárlás után olvastam, hogy van két verziója, és szerettem volna a csomag elküldése előtt megkérdezni, hogy amit árul, az 13802K vagy 13804K? Ha azt mondja, hogy új verzió, akkor készséggel elhiszem és mégis elküldheti :DDD

(#5715) debrigo


debrigo
csendes tag

Hello!
Aliexpressen rendeltem egy UMI eMax mobilt, amit a VÁM után meg is kaptam hétfőn. Apró (de lényeges) bosszúságok borzolják idegeimet. tanácsot kérnék Tőletek, hogyan tudnék minél kisebb veszteséggel kijönni ebből az üzletből.
A készülékkel a kamera kivételével nincs baj. 13Mp kamerát ígértek de azt csak 4:3-as képaránynál tudja. 6:9-nél már csak 9,4Mp. A kép színtelen, előző mobilomhoz képest gyalázatos minőségű. Ez nekem visszalépés, nem előre. Ne hurcoljak magammal mindenhová egy külön fényképezőgépet.
A másik hiányosság, hogy nem volt a csomagban a bőrtok (10 dolcsi), amit előzőleg egyeztettünk az eladóval.
Így néz ki a mostani és az előző készülékem fotói, természetesen a reklámban szép képeket láthattunk.

Az Ali még nem válaszolt a vitaindításomra. Az eladó röviden közölte: küldjem vissza. No de hogyan?
Köszönöm a segítő válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#5716) WOT-H-A-C válasza debrigo (#5715) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nos, Nem tudom az emax milyen képeket lő alapból, de lehet, hogy csak ennyit tud. Ha megvolt beszélve a bőrtok és nem kaptad meg az irányba jogos a vita, ha nem free gift volt.

Összegezve annyit tudsz tenni, hogy kérsz egy full refundot és ahogy kérte vissza küldöd neki.
Tekerd be szivacsba, tedd bele bubis borítékba és ajállva, elsőbbségivel add fel postán. Akkor lesz RAG számod. Ez a legolcsóbb megoldás legjobb tudomásom szerint.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5717) FireGallion


FireGallion
újonc

Sziasztok!

Telefont szeretnék rendelni az Aliról, már ki is néztem a megfelelőt. Igazából hihetetlenül olcsónak tűnik, gyanúsan.. ugyan 100%-os elégedettség a visszajelzőktől, de 63 rendelésből, mindössze 3-man jeleztek vissza. Az eladó önmagában jónak tűnik, 97,3%-os feedback. Több kérdésem is lenne.

1. Mint kezdő "alis", még nem látom át annyira a dolgokat, nem akarok naiv vásárlásokba kezdeni. Ti nyugodt szívvel megrendelnétek-e ettől az eladótól, ezt a terméket?

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-4-MIUI-M4-5-0-3G-MIUI-V5-Smart-Phone-Qualcomm-Snapdragon-801-MSM8274AC/32267937208.html

2. Sok hsz-t olvastam, és ha jól vettem ki, csak a kínai, szingapúri meg egyéb ázsiai postával érkező termékeknél kell félni a vámtól? Az általam kinézett telefon pont svéd postával jönne, így nem nagyon kell tartanom az átvizsgálástól?

3. Az ÁFA-t minden termék után fizetnem kell, értéktől függetlenül? Ez egy 220 eurós rendelés lenne, ebben már benne van az áfa is, vagy majd későbbiekben vonja azt le, esetleg egyáltalán nem kell fizetni?

4. Mennyire éri meg DHL szolgáltatást igénybe venni? Kevesebb mint 20 dollár lenne, és nekem pont jól jönne a mihamarabbi kiszállítás, ugyanis a következő 2 hónapban eléggé bizonytalan az itthonlétem.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#5718) maj-viktor válasza FireGallion (#5717) üzenetére


maj-viktor
őstag

1. Termék / eladó OK! Rendelénék én is tőle! (határeset amúgy)
Ez jobbnak tűnik...
http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-4-MIUI-M4-16GB-64GB-5-0-inch-3G-MIUI-V5-Smart-Mobile-Phone/2038357941.html (138 order / 19 értékelés)
2. Nem postafüggő... hanem honnan jön.. ha EU-n kívülről, akkor áfázzák (22€ felett) - vámolják (150€ felett)
3. 27% a magyar ÁFA, így ami árat látsz, az mivel EU-n kívül, így nettó ár (nettó ár + ÁFA = bruttó végfelhasználói ár)
4. DHL-t tudom ajánlani, 1hét alatt megkapod a vámprovedúrával együtt, míg a sima free shippinges postával ~átlag 1hónap míg megkapod a terméket!

Amúgy ajánlom figyelmedbe az általam írt "4részes" rendelés külföldről blogposztokat!
ÁFA-VÁM határok: bit.ly/junkieeeboyrendeleskulfoldrol1resz
Szállítási idők: bit.ly/junkieeeboyrendeleskulfoldrol2resz
Vámolási folyamat: bit.ly/junkieeeboyrendeleskulfoldrol3resz
Aliexpress: bit.ly/rendeleskulfoldrolaliexpresskezdoknek

Illetve ott a posta honlapján is... posta.hu/vam

Jelen esetedben a 233$ (x290 Ft) = az nettó 67.570 Ft + ÁFA (27%) = 18.244 Ft + 2.000 Ft vámkezelési költség (DHL esetén +3E), bruttó 87.814 Ft

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5719) kirkri válasza FireGallion (#5717) üzenetére


kirkri
addikt

Gyanúsan olcsót kerülni kell, valószínűleg csaló.

Nincs ilyen kikötés, szinte biztos, hogy megakad a vámon bármilyen posta hozza.
Mivel 150 EUR felett van, így áfát és vámot is kell rá fizetned, szóval 27.9%-ot számolj pluszban a készülékhez, illetve 2000 forint ügyintézési díjat a postának a vámolás miatt.

DHL sajnos magasabb összegért vámolja le a csomagot mint a posta, ha jól emlékszem 3700 forint a minimum összeg amit elkérnek az ügyintézésért. Ha nem lényeges a gyorsaság, és árérzékeny vagy, akkor nem érdemes velük szállíttatni.

A svéd postára mostanában sokan panaszkodnak, hogy nagyon belassult. Állítólag kötött az Ali és a svéd posta egy kedvező szerződést, ami miatt mostanában sok eladó őket választja a China Post helyett.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5720) wwenigma válasza debrigo (#5715) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A szenzor nem 16:9-es hanem 4:3as tehat mas telonal is akkor lesz csak meg a pixelszám. A minoseget meg mar az áránál be kellett volna lőnöd... :U Visszaküldésben majd segitenek masok, de ezt olvasd el.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5721) maj-viktor válasza maj-viktor (#5718) üzenetére


maj-viktor
őstag

Bár most rákerestem ... itthon 140E-ért kapni, itt meg még levámolva is "csak" 90E alatt megáll!? (ezazért elég nag ykülönbség) Ez valami új modell!? vagy "hamisítják"!? mert gyanúsan nagy a különbség a külföldi bruttó és belföldi bruttó ár között...

http://www.speedshop.hu/termekek/2014135/xiaomi-mi4-feher-16gb.html

Mert mégha a külföldi nettó és belföldi bruttó ár között lenne ekkora különbség azt megértem... de így nem igazán értem... valami mobilos, aki jobban képbe van a mobilokkal / árakkal, majd ír - segít!

Amúgy EU-s Xiaomi rendelés esetén bevált hely: xiaomiforsale.com

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5722) kirkri válasza kirkri (#5719) üzenetére


kirkri
addikt

Illetve az egyik legmegbízhatóbb Xiaomi forgalmazónak van EU-s raktára is, onnan pár nap alatt itt van.
Ugyan nem jelentősen olcsóbb, de nem kell a vámolással bajlódni. Illetve tőlük biztosan nem fogsz hamisítványt kapni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5723) Dluinet válasza kirkri (#5719) üzenetére


Dluinet
nagyúr

telefonra nincs VÁM, csak ÁFA
telefonok Vámmentesek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5724) debrigo válasza FireGallion (#5717) üzenetére


debrigo
csendes tag

Tavaly tavasszal rendeltem Szingapúrból 2 telót 44 ezer/db értékben, 2 névre-2 csomag, ingyen DHL, 5 nap alatt jött meg. Lehet szerencsém volt, kikerültem a vámot, semmit sem kellett fizetni. Most viszont postával jött, 13 ezer+2 ezer kezelési költség.

(#5725) kirkri válasza Dluinet (#5723) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt nem tudtam.
Tablet is hasonló kategória? Mondjuk az áfa mellett már elenyésző a vám összege, de legalább a posta ügyintézési díja kijön belőle.

Most nézem, hogy 29.5% helyett 27.9-et, írtam, hogy ez a teljesen logikátlan szám honnan forgott a fejemben?? :F

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5726) WOT-H-A-C válasza kirkri (#5725) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen, tabletre telefonra nincs vám. 2014 EU vámrendwlet.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5727) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Kábé 1 hónapja vettem egy cuccot Alin. Pár napra rá meg is kaptam a (f@5za Yanwenes :((( ) TN-t. Erre ma ír egy üzenetet az eladó, hogy helómájfrend postára adtam a cuccodat, very much thanks hogy tőlünk vásároltál blablabla. És ad egy újabb (jóhogy Yanwen) TN-t. Most kapok két csomagot, vagy hülyének néznek? Sajnos gyanítom az utóbbi... Nyolc nap a processing time , szóljak valamit a piszkos kis sumáknak, vagy majd ideér egyszer? Legalább nem sürgős és filléres vacak, szóval csak bosszant a dolog de nagy kár nem érhet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5728) Druss


Druss
aktív tag

Nektek működik a mobil alkalmazás? Nálam egy hete csak "homokóra"

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#5729) chesterboy válasza Druss (#5728) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Tökéletesen.

(#5730) Druss válasza chesterboy (#5729) üzenetére


Druss
aktív tag

A magyarral volt gond. A legfrissebb a playről megy.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#5731) vacs válasza agroman (#5713) üzenetére


vacs
veterán

Lassan 2 hete írtam neki, de b@szik válaszolni ez a kis ... :W
Eredeti kérdésem, [link].
Azóta küldtem neki dropbox/box/mega linket is!
Mit tudnék csinálni?

(^)(>.<)(^)

(#5732) maj-viktor válasza pulutodurumo (#5727) üzenetére


maj-viktor
őstag

sajnos folyamat eljátsszák... sokmindent nem tudsz tenni! Vársz... átlag 2-3hét alatt megjönnek (nem regisztrált levélként)... 4hét után nyugodt szívvel rányithatod a case-t! (mivel 1. 1hó alatt a TN nélküliek megszoktak jönni 2. ő is kamuzott, hogy TN-el adja fel, közbe nem)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5733) MrRL19


MrRL19
senior tag

Sziasztok :)

vki tudja mit jelent ez ?! (1-2hónapja nem rendeltem ... még nem találkoztam evvel a fázissal )

2015.07.15
19:32
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country
2015.07.17
03:24
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.07.18
08:04
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.07.25
21:50
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.07.26
20:31
Küldemény információ:
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
? ? ? :F ---> Ez mit akar jelenteni ? ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#5734) maj-viktor válasza MrRL19 (#5733) üzenetére


maj-viktor
őstag

1-2nap és megkapod... röviden: "átvergődött a vámon"

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5735) MrRL19 válasza maj-viktor (#5734) üzenetére


MrRL19
senior tag

Értem köszi a gyors választ :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#5736) wocsok17


wocsok17
tag

Ha nyitottam egy dispute-t, és az eladó módosította de nem akarom elfogadni akkor módosítsam újra az eredetire? Vagy escalate?
Videót meg nem akar feltölteni, pedig a formátum is jó, meg a méret is.

(#5737) vasi89 válasza MrRL19 (#5733) üzenetére


vasi89
addikt

Pár hete ezt írja ki, de ugyan azt jelenti mint eddig, ha ezt kapod akkor már átjutott a VÁM-on :)

hopp már megválaszolták :R

[ Szerkesztve ]

(#5738) MrRL19 válasza vasi89 (#5737) üzenetére


MrRL19
senior tag

köszi mindenkinek meg nyugodtam ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#5739) pulutodurumo válasza maj-viktor (#5732) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Írtam neki hogy mégis hogy képzeli, de semmi bocsánat vevő uraság. Csak a duma hogy tuti elment, minden jó ne aggódjak. Pedig még az egy csillagos értékelést is megígértem neki. Na mindegy is, csak bosszantó, de erről nem irkálok többet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5740) debrigo válasza Stev (#47) üzenetére


debrigo
csendes tag

Januári kínai rendelésekkel ne számítsatok rövid szállítási időre, az újévi ünnepük miatt egy hónap csúszás is lehetséges.

(#5741) Dluinet válasza debrigo (#5740) üzenetére


Dluinet
nagyúr

khm..
dicséretes hogy az elejétől kezdve akarod elolvasni a topikot és segíteni másoknak

de érdemesebb talán a pörgősebb "végét" nézni

(ebbe a hibába minden újonc beleesik, amikor én voltam új, akkor én is)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5742) debrigo válasza WOT-H-A-C (#5716) üzenetére


debrigo
csendes tag

Mint a lentiekben mellékelt képen látható, egy 2015 évi octa/2GbRAM/64bit/16GbROM/2-3-4G/ROOTjoy/2SIM típusnál ez a képminőség durván kevés.
A bőrtok majd' 10$ plusz volt. Az eladó a visszaküldést kérte, visszafizetik az árát, adott egy postacímet. Még nem erősítettem meg. Amiben érkezett a csomag, megvan. Abban meg egy buborékosban visszamegy.
Kérdésem még, hogy mikor és hogyan lehet visszaigényelni az ÁFÁ-t, hova kell és mikor beadni az igényt? Újra a postaimport@posta.hu -hoz a ragszámra hivatkozva?
Köszönöm az eddigi válaszokat is! :)

[ Szerkesztve ]

(#5743) WOT-H-A-C válasza debrigo (#5742) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem hinném, hogy vissza kapod az áfát. :(

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5744) maj-viktor válasza WOT-H-A-C (#5743) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ahogy írják, az ilyenkor "befizetett ÁFA-ra" keresztet vethetsz! Csere kérése esetén van olyanra lehetőség, ha jön vissza a csomag, akkor ha megint "megfogják", ne kelljen duplán fizetni... de ott is elég körülményes tud lenni néha ez a folyamat! Ez együtt jár a külföldi rendeléssel sajnos...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5745) Timyym


Timyym
újonc

Sziasztok
Van 1 termék, amit megrendeltem Április 29-én (nyaralásra :( ) hát a mai napig nem érkezett meg, viszont követni tudom és 06.20-án írták ezt:
2015-06-20 Arrival at inward office of exchange, held by import Customs, HU
Ez azt jelenti, h megérkezett a vámhoz? De azóta semmi hír róla, és nem is jött meg a csomag. (3 db napszemüveg)
Nem lehet valahogy a magyar postánál kérdezősködni? Vagy meddig várjak?
Eladó szokásukhoz híven annyi ír, h várjak türelmesen, mert megfog érkezni.
Köszönöm a válaszokat!

(#5746) maj-viktor válasza Timyym (#5745) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha 2015-06-20 az utolsó dátum, akkor annak már mindegy... a posta is "csak" 1hónapig őrzi, aztán vissza a feladónak... amúgy igen... a postán személyesen tudsz a legtöbbet meg róla!

Lévén, hogy írod napszeüveg, így az értéke miatt nem hiszem, hogy vámolták... inkább amiatt "foghatták meg", hogy hamis... de bárhogy is lett volna... arról kellett volna kapnod értesítést!

Így mindenképpen a postánál érdeklődj!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5747) kirkri válasza Timyym (#5745) üzenetére


kirkri
addikt

Egy tracking számot meg tudsz adni?
A másfél hónap alatt egyszer sem érdeklődtél a vámosoknál, hogy ott van-e a csomagod?

21 éve a Prohardveren! ™

(#5748) Timyym válasza kirkri (#5747) üzenetére


Timyym
újonc

Szia,
Igen, itt a száma: 33049533230 www.cnzexpress.com
Sajnos nem, nem tudom, h hol lehetne és első rendelésem volt.
Postán is ezzel a számmal tudnék érdeklődni?
Esélyes akkor, h már visszafele tart? De semmi nem jött levélként sem. :((

(#5749) planteksz


planteksz
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem tegnap először Aliexpressről egy ilyen $6 körüli készletet. Elolvastam egyikőtök kezdőkhöz szóló posztját és itt is láttam egy korábbi hozzászólásnál, hogy gyakran adnak meg kamu TN-t a 10 dolcsi alatti dolgokhoz (és azt is kaptam az eladótól, csak számokból áll). Akkor gondolom ne izguljak, lehet még meg jön?

(#5750) WOT-H-A-C válasza Timyym (#5748) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ezvsima légi posta.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.