Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) lobedoc válasza agroman (#5600) üzenetére


lobedoc
tag

Köszönöm a választ. Akkor várok még, 35 nap volt szállításra, még van hátra 5 :D Máskor is rendeltem már, de ez most nagyon nagyon lassan jön. Gondolom épp elment egy szállítmányra való a csomagom előtt, azért vár.

(#5602) maj-viktor válasza lobedoc (#5601) üzenetére


maj-viktor
őstag

+processing time

teljes szállítás: processing time + delivery time

processing time (feldolgozási idő): átlag 3-5nap, szokott 10 lenni is, de akár 30nap is! (ezen eladókat kerülni kell)...

delivery time meg a maximális 60napot szokták írni, de tény vannak eladók, akik kevesebbel is "vállalják"

Így inkább kérdés mikor vetted / fizetted... milyen eladótól... processing time és delivery time együtt!
(ja és még 24óra fizetés feldolgozási időt is hozzá kell adni az elején)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5603) colonell válasza maj-viktor (#5602) üzenetére


colonell
senior tag

Chinese post-al nekem eddig a legjobb idő 7 nap de 15 napnál több sose volt,Singapore post-al már rosszabb a helyzet de az sem volt több 25 napnál sosem (itt a rányomok a fizetésre és a kezemben tartom időt értem )

(#5604) lobedoc válasza maj-viktor (#5602) üzenetére


lobedoc
tag

A fizetést az elfogadta már másnap, jött róla levél. Következő nap pedig már postára is adta. Ma ránéztem, még mindig ugyanaz az állapota a csomagnak. 3-án rendeltem, és 4-én jött a levél, hogy az aliexpress feldolgozta, és aznap még fel is adta a csávó a csomagot, lehetett trackelni is. Én is meglepődtem milyen gyorsan indult a dolog. A csomag meg gondolom vár a reptéren addig, amíg meg nem lesz egy nagyobb adag. Kb 20 napja van ott, lassan már elindul remélem :)

(#5605) 5diez


5diez
csendes tag

Van egy hülye kérdésem, nem rendeltem még innen.
Ahol a címet kell megadni ot van 2 mező egymás alatt.
Az egyik a street: ide elég ha beírom hogy - Kossuth utca vagy csak hogy Kossuth
alatta a unit, etcn: ott meg hogy - 21/B 4/1 vagy 4.em 1. ajtó
vagy az egészet angol rövidítésekkel kéne beírni? Ezt nem mertem mert a magyar postából nem nézem ki hogy azt tudná értelmezni.

(#5606) kirkri válasza 5diez (#5605) üzenetére


kirkri
addikt

Nincs szükség angol formátumra. Úgy írd, hogy a magyar postás megértse, a kínainak tök mindegy mit írsz ide, ő csak át fogja ezt másolni a csomagra. (Azért a hosszú magánhangzókat érdemes kerülni, mert ha nincs benne az eladó gépének karakterkészletében, az okozhat problémát) Esetedben én így írnám:

Kossuth u. 21/B. 4/1.

Bár hirtelen nem emlékszem hogy miként van a két sor, de szerintem csak azért van kettő, hogy amennyiben az elsőbe nem férne el, akkor legyen még lehetőség hova írni a címet.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5607) 5diez válasza kirkri (#5606) üzenetére


5diez
csendes tag

Köszi :)

(#5608) kopi91


kopi91
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. A mai napon rendben megérkezett hibátlan csomagolásban, tökéletes állapotban a rendelésem: [link] . Egy a gond vele, hogy a D-pad felfele gombja nem működik. Egy videojátéknál szerintem elég nagy probléma ha az irányító gombok egyike nem működik. Ilyenkor mi a teendőm? Írjak az eladónak vagy egyből dispute? Idáig soha semmi gondom nem akadt még :(

(#5609) WOT-H-A-C válasza kopi91 (#5608) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha nem comfirmáltad akkor nyiss vitát. Válasszad a hibás terméket, készíts a hibáról videót és osszad meg velük. Aztán wait... Ha meg már rányomtál akkor írj nekik , video és várj....

Lehetőségek:

Ha van dispute, akkor partial refund és megtartod vagy full refund, de akkor valószínű visszakéri.

Ha csak gari van akkor majdnem biztos, hogy visszaküldés.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5610) kopi91 válasza WOT-H-A-C (#5609) üzenetére


kopi91
csendes tag

szerinted ha ennyit írok "The D-pad UP button does not work." az elég lesz ?

(#5611) WOT-H-A-C válasza kopi91 (#5610) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Bőven! Csak csatolj hozzá egy videót. :K Kérni fogja, ha egyből csatolod időt nyersz.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5612) kopi91 válasza WOT-H-A-C (#5611) üzenetére


kopi91
csendes tag

na ha minden igaz akkor sikerült egy vitát nyitnom 14 dollár visszaigénylését kérve.
ui: köszi a segítséget, majd beszámolok a történtekről

[ Szerkesztve ]

(#5613) lobedoc válasza maj-viktor (#5602) üzenetére


lobedoc
tag

Közben jóhírek! :)

03.07.2015 00:06
Import (Item arrived at country of destination)

Innentől már csak a Magyar Posta csigaságán múlik. Bár budapesti vagyok de nem hiszem, hogy attól gyorsabban ideérne :D

(#5614) Henita


Henita
újonc

Sziasztok!
Rendeltem Aliexpressről több dolgot is, külön-külön szerettem volna fizetni őket. Az első párat ki is tudtam, de aztán a többediknél már elutasította a kártyával történő fizetésemet. :Y Ezt írta:
"Payment failed.
ReasonYour card issuer declined your payment because of high frequency of transactions on your card. Suggestion
Please contact your card issuer. Or use another form of payment."
:W

Maestro kártyám van, amiről olvastam, azt is, hogy jó, azt is, hogy nem...De ha nem jó, akkor miért tudtam kifizetni az első 5db terméket? Amik jelenleg a "szállításra váró" -k között is vannak!
Tudna ebben valaki segíteni?
És milyen más fizetési lehetőségeim vannak, ha a továbbiakban sem működne a kártyámmal?
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#5615) molvany válasza Henita (#5614) üzenetére


molvany
senior tag

1. A Kártyakibocsájtó Bankod blokkolta a többi fizetést.
2. Lehet, megvan a napi limit ( nálam napi 5 db. kártyás vásárlás ).
3. Több éve Maestro Kártyával fizetek Ali - n gond nélkül
4. Most sem az Ali - nál van a gondod.

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#5616) Henita válasza molvany (#5615) üzenetére


Henita
újonc

Ez megnyugtató! Biztosan erről van szó, mert én is 5db terméket tudtam kifizetni!
Akkor holnap újra próbálkozom!
Nagyon köszönöm a választ, sokat segítettél! :R

(#5617) molvany válasza Henita (#5616) üzenetére


molvany
senior tag

Az az igazság, hogy én sem tudtam ezt eddig ( vagy nem foglalkoztam eddig vele ).
A héten voltam MO - on, és estefelé egy kártyás vásárlásom a boltban elutasította a rendszer. Utánna néztem meg és az elutasított lett volna a hatodik kártyás fizetés az nap. Tehát innen jöttem én is erre rá hogy ilyen is létezik :C

WhatsApp :+491737182060

(#5618) horvathrobii


horvathrobii
újonc

Sziasztok!

Rendeltem egy cipőt, (processing time: 5 nap, ebbol lassan 2 nap fele jár)
Viszont kicsit kezdek aggodni, mivel leirtam hogy a cipo noibe kellene, nincs valasz, tobbszor irtam neki, sima uzenetet es a rendeles alatt is irtam egy uzit, de semmi valasz..
Szerintetek mit csinaljak?

(#5619) molvany válasza horvathrobii (#5618) üzenetére


molvany
senior tag

Semmit. Várj türelmesen.

WhatsApp :+491737182060

(#5620) zachary


zachary
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a csomagokon általában miket szoktak feltüntetni? Van egy kotnyeles kis főbérlőm, aki szeret tudni mindenről, épp csak a csomagot nem nyitja ki.

(#5621) WOT-H-A-C válasza zachary (#5620) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Azt nem, hogy mi van benne!! ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5622) agroman válasza zachary (#5620) üzenetére


agroman
senior tag

teljesen valtozo hogy mi szerepel rajta..a feladotol fugg.
volt olyan hogy vmi altalanos szoveg pl. goods. de volt amikor valasztekosan meg volt nevezve az aru.
a darabszam es az ar szokott meg rajta lenni. de ezek is teljesen random modon.

------

(#5623) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

:(

[ Szerkesztve ]

(#5624) Melack


Melack
veterán

Van valakinek kuponja most Alira?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5625) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Sziastzok!
Yanwennel küldték az egyik cuccomat. Amíg megérkezett az országba, tudtam is követni (Arrived at Hungary Airport, Yanwen's track end). Felfogtam hogy mit jelent. Nincs valami módszer amivel belföldön is tudom figyelni hogy merre jár? A posta oldalán nem sikerült.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5626) Dluinet válasza pulutodurumo (#5625) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ajjaj

valamikor a következő 30 napban meg fog érkezni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5627) agroman válasza pulutodurumo (#5625) üzenetére


agroman
senior tag

arra sincs modszer, hogy a kulfoldi utjat kovethesd..amit latsz az hazugsag.

------

(#5628) pulutodurumo válasza agroman (#5627) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Yanwen tracking úgy ahogy van átb@5zás? Eddig csak kínai postás küldeményeim voltak.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5629) maj-viktor válasza pulutodurumo (#5628) üzenetére


maj-viktor
őstag

yep... generált tracktörténet!
(amúgy nem regisztrált kínai posta így ~2-3hét alatt megszokott jönni)

http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/keres.php?type=-&stext=yanwen

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5630) pulutodurumo válasza maj-viktor (#5629) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Köszönöm, hasznos volt. És kiábrándító...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5631) Henita


Henita
újonc

Sziasztok!

Rendeltem Ali-n 1 db pulcsit 3.69 US-ért és ingyenes szállítással!
Erre kiírja nekem, hogy 13.69 US a fizetendő!
De miért?
:F

(#5632) agroman válasza Henita (#5631) üzenetére


agroman
senior tag

miert nem a termeklapot linkelted be?

------

(#5633) Henita válasza agroman (#5632) üzenetére


Henita
újonc

http://www.aliexpress.com/item/HOT-New-2015-children-clothes-boys-girls-unisex-t-shirt-cartoon-children-t-shirts-100-cotton/32373900305.html

(#5634) agroman válasza Henita (#5633) üzenetére


agroman
senior tag

par hete volt a forumban egy olyan eset amikor a termeklapon volt szovegesen leirva, hogy bizonyos osszeg alatt felszamit szallitasi dijat. itt nincs ilyen.
ha csak ezt az egyet arut rendelted tole, akkor az ordersben nezd meg a view details linken hogy mi is az a + 10$.

amig nem fizettel nyugodtan torolheted a rendelesed. mondjuk 2 feedback-es eladotol en nem is rendeltem volna..

------

(#5635) Henita válasza agroman (#5634) üzenetére


Henita
újonc

Köszönöm szépen, megnéztem!
"ADJUST PRICE" -hoz van feltüntetve 10 dollár. Nem tudok angolul, a webfordítóm meg nem fordítja le...

(#5636) agroman válasza Henita (#5635) üzenetére


agroman
senior tag

torold a rendelest..sima csalasi kategoria..

[ Szerkesztve ]

------

(#5637) WOT-H-A-C válasza Henita (#5635) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Jól mondja a kolléga. Nyomj egy cancel-t és keress más eladót.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5638) Henita válasza agroman (#5636) üzenetére


Henita
újonc

Köszönöm a segítséget! :R

(#5639) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Volt már olyan esetetek, hogy rendeltetek valamit aliexpress-ről... ~30$!
Erre amazonos (amazon.co.uk és amazon.de ragasztószalagos) csomagolásos dobozt jött...
track nélkül UK-ből "gyorsan" (~1-2hét alatt)!

ez ilyen "pozitív csalódás"... csak furcsállom... azt is, hogy UK-ből jött és nem Kínából... és hogy egy 30$ értékű csomagot TN nélkül... szerencsére megjött, meg minden OK, csak azért jó pár száz csomagot lezavartam már az elmúlt évek alatt... de ilyennel még nem találkoztam

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5640) agroman válasza maj-viktor (#5639) üzenetére


agroman
senior tag

dropshipping

------

(#5641) Phvhun válasza maj-viktor (#5639) üzenetére


Phvhun
őstag

Van egy Fulfilment By Amazon nevű szolgáltatás, ami lényegében annyi hogy beküldhetsz akármennyi cuccot egy amazon raktárba, és igen kedvező áron elvégzik neked a tárolást, és postázást.

Namost több eshetőség is van:
• Így érte meg nekik pont ezt a cuccot elküldeni
• Csak az amazon raktárba volt elérhető
• A jobbfajta ügyfeleknek küldik így

Nem tudom melyik lehet a helyes válasz.

(#5642) maj-viktor válasza Phvhun (#5641) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát ali-n pont pár hete kaptam "Silver" státuszt... néztem is, hogy ez mi... aztán utána olvastam, hogy valami 2000$ feletti összrendelés esetén "jár"...
(szóval biztos keveset rendeltem idáig onnan! :D)

Így talán akkor ez...
A dropshippinggel meg az amazon raktárakkal (amazon működésével képben vagyok, szoktam is amazonról is rendelni...)

Csupán az eljárás, hogy aliexpress-es eladótól / AliPay-es fizetéssel találkozott-e így valaki, hogy amazon ragszalagos csomag jött! És pláne, hogy azért 30$ érték szerintem már nagyobb értéknek számít... track nélkül küldték!

Amikor sokszor a 5$-os bizbaszra is kérek inkább 2$-ért TN számot, de biztos megjöjjön! Ennél meg 30$-nál semmi! Ezt furcsáltam csak!

(voltak már ilyen eseteim... pont ali-n is... ~30$-ért, meg régebben bang-en is hogy akár 100$-os terméket is elküldenek track nélkül EU-store.ból! O.o)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5643) vasi89


vasi89
addikt

Rendeltem Bangood-ról, kaptam is tracking numbert de eddig soha nem volt SE post számom. Szóval ez így mégis mi lenne? Elvileg feladták de nem lehet nyomonkövetni. Lényeg h ilyenkor mi a helyzet?

LINK

(#5644) franklajos válasza vasi89 (#5643) üzenetére


franklajos
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5645) vasi89 válasza franklajos (#5644) üzenetére


vasi89
addikt

Mindjárt jobb de ez a received for processing mit jelentene? Feladták de nincs még feldolgozva vagy csak regisztrálták a TN-t és még nincs feladva?

(#5646) Dluinet válasza vasi89 (#5645) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen feldolgozásra vár

virslit vagy kolbászt készítenek belőle

nem mindegy

bocs, de minek nézed ha nem tudod elképzelni hogyan működik a posta?

azt jelenti hogy átvették a postán de még nem dolgozták fel az elosztóbán, hogy hová-mivel küldik el

annyi elég hogy feladták, majd valamikor a következő 10-40 napban megérkezik, kár nézegetni, attól nem fog előbb megjönni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5647) vasi89 válasza Dluinet (#5646) üzenetére


vasi89
addikt

Tudom, hogy működik a posta de olyannal nem találkoztam még soha, még mo-n se h 5 napig dolgozták fel. Az összes kínából érkező csomagom miután aktív lett a TN már úton volt. Azért kérdeztem mert számomra ez új, nem nézegetem minden nap de 3.án és még tegnap is ugyan az volt a státusz.

(#5648) Dluinet válasza vasi89 (#5647) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van hogy két hétig

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5649) WOT-H-A-C válasza vasi89 (#5647) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A karácsonyi-újévi, illetve kínai hold újévi időszakban az átlag 2-4 hét amíg átcsorog a vámon.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5650) vasi89 válasza WOT-H-A-C (#5649) üzenetére


vasi89
addikt

Tudtommal most nincs ünnep de a lényeg, hogy eddig nem futottam bele ilyenbe, most már tudom. Köszi a felvilágosítást nektek!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.