Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) agroman válasza ad4m1337 (#5498) üzenetére


agroman
senior tag

vannak..

------

(#5502) ad4m1337 válasza agroman (#5501) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Nevezz meg párat!

(#5503) agroman válasza ad4m1337 (#5502) üzenetére


agroman
senior tag

csak az ugyvedem jelenleteben!

------

(#5504) molvany válasza ad4m1337 (#5502) üzenetére


molvany
senior tag

KInek ez - kinek az :K
Lehet nekem valami elöny, neked ( szerinted ) meg ugyan az hátrány.
Pl. szerintem a PayPal sem elöny, mert az Ali fizetési rendszere is annyira biztonságos.
Tehát ? :F

WhatsApp :+491737182060

(#5505) agroman válasza ad4m1337 (#5502) üzenetére


agroman
senior tag

mas eladoi kor (kevesebb dropshipper, tobb gyarto vagy nagyker), sokszor olcsobb mint az ebay (mivel a koltsegei kisebbek az eladoknak), esszerubb vedelem (a penz csak akkor kerul az eladohoz, ha elegedett vagy) es egykezben van minden (lasd ebay vs. PP).

[ Szerkesztve ]

------

(#5506) kirkri válasza ad4m1337 (#5502) üzenetére


kirkri
addikt

Pozitív:

- Ugyanazon termékek esetén szinte mindig olcsóbb.
- Kötelező tracking number.
- Sok esetben közvetlenül a gyártótól vásárolsz.
- Sokkal jobb értékelési rendszer. (Csak akkor látod az eladó értékelését, ha leadtad a sajátod, így nincs "bosszú" értékelés)
- Az értékelések leszűrhetők konkrétan arra a termékre amit venni akarok, nem kell több ezer értékelés között kikeresgélni.
- Van lehetőség chat-en ráírni az eladóra.

Negatív:

- Összehasonlíthatatlanul gyengébb ügyfélszolgálat
- Csak kínai eladók.
- Nincs PayPal (Tudom van AliPay, így ez csak a saját szemszögemből negatív)
- Fizetés után egy napig ül az Ali a pénzemen, így addig nem foglalkozik az eladó a rendeléssel. (mostanában sikerült ezt fél napra csökkenteniük)

Semleges:

- Nagyon sokféle képen lehet szűrni a keresővel (pozitív), viszont termék ára postaköltséggel opció nincs (negatív).

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de persze ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5507) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkinek! :) Már egy éve beregeltem, de valamiért még mindig nem mertem használni, talán a legjobban a PayPal hiánya fog vissza. Tudom, hogy biztonságos az AliPay is, de szeretném minél kevesebb helyen megadni az adatokat...

(#5508) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Ez is kamu TN igaz?

44479915176

Én úgy gondolom, hogy az de ilyet még soha nem kaptam :DDD

(#5509) agroman válasza vasi89 (#5508) üzenetére


agroman
senior tag

most ez a trend, hogy inkabb csinalnak egy kamu tracking site-ot, mnthogy kifizessek a nyomkovetest..

------

(#5510) vasi89 válasza agroman (#5509) üzenetére


vasi89
addikt

Ezek a 4-5 dolláros vackok nem érnek nekik szerintem annyit h TN-t fizessenek. Habár meglepődtem h van olyan aki a 6-7 dolláros cucchoz free postával még valódi TN-t ad.

[ Szerkesztve ]

(#5511) WOT-H-A-C válasza vasi89 (#5510) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Én a 4-5$ telo tokokhoz is mindíg élő TN-t kapok.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5512) maj-viktor válasza ad4m1337 (#5498) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát mondjam, hogy én már eBay-ről szinte nem is rendelek... csakis aliexpress!? (ez elég sokat elárul)

- ugyanazon termékek
- olcsóbb árak
- jobb termék lap
- jobb kereső
- termék értékelések / order szám a termékeknél... (most újonnal kép feltöltés az értékeléshez)
- sokan sírnak, hogy nincs PayPal... és kit érdekel!? Van ugyanolyan jó vásárló védelem... (hibás teljesítés esetén mindig visszakaptam a pénzemet... ~2év alatt 200+ rendelésen vagyok túl szerintem)
- kötelező TN adás, stb.
(szinte nem is tudok negatívot felsorolni)

Najó negatív (bár kinek mi számít annak):
- pl. valóban a "lassabb ÜSZ"... vagy a hosszabb refund folyamat
- hosszabb vásárlóvédelem (PayPal 45/180 nap VS ali 60nap... bár ez miért baj!? inkább jó, ha hosszú, csak a megkapás hosszabb lehet... meg kitolják a védelmet pluszba)

- mondjuk sok csaló lehet (ilyen 0 értékeléses emberkék), de itt is ha átvernek és hamar kibukik (és hamar kiszokott), akkor visszakapod a pénzedet... meg ők automata csak akkor kapják meg, ha letelt a 60nap vagy értékelsz... addig nem kapja meg a pénzt... ha meg vagy olyan balga, hogy egy átverést, stb.-t értékelsz... és eluszott a pénzed, te hülyeséged!

Meg na igen... csak kínai eladók vannak... EU stock nem igazán (persze akadnak olyan terméklapok, ahol plusz felárért választható EU-s küldés, stb.)

Aláírásomban leírás az aliexpress "tapasztalataimról" - "buktató" - figyelni való dolgokról...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5513) ad4m1337 válasza maj-viktor (#5512) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Köszi szépen! Megnézem mindenképp!

(#5514) vasi89 válasza WOT-H-A-C (#5511) üzenetére


vasi89
addikt

Ha keresek valamit mindig azt nézem, hogy a legtöbbet eladó top rated eladótól vegyem de nagyon ritkán kapok igazi TN-t. Főleg az utóbbi időben. 10ből 7 rendelés Yawen vagy valami más fake.

(#5515) concret_hp válasza concret_hp (#5495) üzenetére


concret_hp
addikt

ilyet ír az egyik rendelés:

Seller's Shipping Method 35025793195

This shipping method used by your seller is to ensure a more efficient shipping service. You can track your order hereintmail.11185.cn/. For more information, please contact the seller

a linken nyilván kínai betűs valami fogad :DDD hogyan tudom nézni, hogy hol jár a csomag? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5516) WOT-H-A-C válasza concret_hp (#5515) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

sehogy, sima légi postával adtál fel a csomagod.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5517) concret_hp válasza WOT-H-A-C (#5516) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor vagy megjön 60 napon belül vagy nem, aztán csá? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5518) WOT-H-A-C válasza concret_hp (#5517) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Így van!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5519) maj-viktor válasza vasi89 (#5514) üzenetére


maj-viktor
őstag

...Seller's Shipping Method... vedd Registered China Post-tal...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5520) dumalady1


dumalady1
csendes tag

Sziasztok! Kaptam egy sms-t a postától, hogy: Tisztelt ügyfelünk! Az ön részére xxxx azonosítóval küldemény érkezett. További információk www.posta.hu/vam Üdvözlettel Magyar Posta. Zrt
Ez azt jelenti hogy vám alá esett az ajánlott küldemény? :W

(#5521) maj-viktor válasza dumalady1 (#5520) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem, csokit akarnak adni... (AZT HÁT!)

22€/csomag felett a csomag vámköteles (+ÁFA fizetés +2E Ft vámkezelési költség... google első találat)

De amúgy olvasni luxus!? az SMS-es link, amit kaptál...
"(SMS érkezéssel egyidejűleg ajánlott levél útján is megkeresésre kerül, amennyiben az SMS értesítés alapján már rendelkezett a küldemény vámkezeléséről az ajánlott levelet hagyja figyelmen kívül)"

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5522) dumalady1 válasza maj-viktor (#5521) üzenetére


dumalady1
csendes tag

Köszönöm a választ, felhivtam a postát és ők sem tudták. :C
Konkrétan azt mondták : ezzel csak jeleznek hogy küldemény érkezett nem a vám. :R
Olvastam ezzel kapcsolatosan, de mivel első esetem ( ilyen vásárlás és utolsó is )szerettem volna megkérdezni hogy küldhetem-e a papirokat.

(#5523) maj-viktor válasza dumalady1 (#5522) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor mondom neked: SMS-t nem pazarolnak minden csomagra, csak ami után már ÁFA-t akarnak behajtani...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5524) vasi89 válasza maj-viktor (#5519) üzenetére


vasi89
addikt

Ritkán van ilyen opció. Ha meg másfajta van az meg 20-30$. Mindig mindenem ideért eddig, ebayen soha nem kaptam TN-t még. De ahol lehet regisztráltként kérni és a 10$ alatti cuccnak nem 30$ a küldési költsége hanem 1-2 ott ki szoktam választani de lehet velem van baj mert ritkán futok ilyenbe.

(#5525) Becks1987011


Becks1987011
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy elmentette a bankkártya adataimat és egy jelszót kér az utaláshoz, ezt hogyan tudnám törölni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Tomi

(#5526) molvany válasza Becks1987011 (#5525) üzenetére


molvany
senior tag

Ki mentette el az adataidat ? A sarki közértben Julisnéni :F
Mert ö nem szokott jelszót kérni.

WhatsApp :+491737182060

(#5527) WOT-H-A-C válasza molvany (#5526) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez egy nagyon jó kérdés. Én sem jöttem rá eddig. Bár túl sok infót nem kaptunk! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5528) molvany válasza WOT-H-A-C (#5527) üzenetére


molvany
senior tag

Vannak akik azt hiszik, hogy itt vannak ( vagyunk ) képzett mentalisták, akik akár néhány hiányos szóból, esetleg betüböl már ki is találják, mire gondol a kérdezö és hipp - hopp, érkezik is a válasz :C

WhatsApp :+491737182060

(#5529) Becks1987011 válasza molvany (#5528) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

Nem tudom mit nem lehet ezen érteni, azt szeretném, hogy minden egyes vásárlásnál újra kérje a bankkártyám adatait és ne legyen mentve, mert így csak egy jelszót kér és már meg is történt az utalás!

(#5530) WOT-H-A-C válasza Becks1987011 (#5529) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha bankkártyával vásárolsz, akkor mindíg kéri a kártya adatokat. Legalábbis nekem sosem mentette el.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5531) maj-viktor válasza Becks1987011 (#5529) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor regeltél az AliPay-re, nem!?
ez a 6karakteres jelszó!?

Dehát annak pont az a lényege, hogy ne kelljen a bankkártyaszámot mindig beírni, stb. hanem csak egy "PIN-kód"-ot, jelszót... az egyszerűség - gyorsaság miatt!

Én azért feltételezem, hogy ejutott az "aliexpress-es topikba", akkor talán az aliexpressről kérdez, az "jegyezte meg a jelszót", stb.

Nem pedig pl. a bank oldala, stb.
Bár láttam már fura dolgokat... fura kérdéseket, melynek semmi köze nincs az aliexpress-nek... pl. banki kérdések... hogy miért küld SMS-t, stb.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5532) Becks1987011 válasza maj-viktor (#5531) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

igen, nem tudtam hogy mi is ez valójában, és onnan nem tudom valahogy törölni magam?

(#5533) molvany válasza Becks1987011 (#5529) üzenetére


molvany
senior tag

Ha szerinted eddig érthetö volt az amit írtál ( másoknak is, nem csak neked ) akkor csak így tovább. Akinek ezek után lesz türelme veled barkóbázni, az majd esetleg megválaszolja a kérdésed , bajodat.

Ui: Ha azzal kezded, hogy az Alipay - ra regisztráltál, mindjárt érthetöbb lettél volna a kérdéseddel együtt. :C

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#5534) Agyasima


Agyasima
senior tag

Beigazolódott a sejtésem. Rendeltem E14-es 20Wos LED izzókat. Kaptam E27-es 4W-os LED izzókat. Azt hiszem, megküzdök egy full refund-ért. (És nem rendelek több izzót az ALI-ról.)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5535) Dluinet válasza Agyasima (#5534) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az a baj, hogy a kínai nem is érti a problémád

betudod csavarni az otthoni foglalatba? Be.
világít? világit.
akkor nincs probléma szerinte, mert a termék jó és te tudod használni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5536) Janou válasza Agyasima (#5534) üzenetére


Janou
őstag

Fasza... :DDD De legalább a LED fényforrást eltalálta. :DD
Full refundot nem valószínű hogy ad, de pl. nekem sikerült kiharcolnom egy 50%-os kedvezményt a múltkor. Mondjuk az más jellegű termék volt.

(#5537) Boby629


Boby629
csendes tag

nos második rendelésem az Alin, elvileg már feladta postára az eladó, TN szám adott a Seller's Shipping Method oldalán, de azt írja ki rákeresés után hogy: The shipment barcode was not fogunk. most komolyan képes volt feladni fiktív számmal, vagy már nem tudom mit higyjek... :((

(#5538) WOT-H-A-C válasza Boby629 (#5537) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1. hinni a templomba kell
2. a téma kb. 3 naponta bukkan fel a topikba, de lehet keveset mondtam
3. ne parázz valószínű megkapod, csak sima légipostával jön
4. ha 45. napig nem ér ide nyiss vitát

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5539) Boby629 válasza WOT-H-A-C (#5538) üzenetére


Boby629
csendes tag

köszi az értékes válaszokat, kicsit jobb h nem csak én járok így, de jobban szerettem követni merre jár a box. ez van várok :D

(#5540) maj-viktor válasza Boby629 (#5539) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ilyen ez a popszakma...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5541) wwenigma válasza Dluinet (#5535) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudja mert E14-est rendelt. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5542) Agyasima válasza wwenigma (#5541) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nyilván van/volna hova becsavarni, csak minek. :) (Mondjuk hetet rendeltem, de nincs annyi E27-es foglalat a lakásban.) Ha nincs meg a megfelelő fénymennyiség, sz@rt se érnek ezek az izzók. Pedig reménykedtem, 3 éves bolt, 96,5% pozitív értékeléssel.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5543) Dluinet válasza wwenigma (#5541) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem ezt magyarázta, amikor g24-est küldött a g27-es helyett, nagylelkűen a $9-ból $2-t visszautalt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5544) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Ha minőségben kifogásolható, hibás felületű terméket kaptam, kértem vissza pénzt, amit nem akar adni az eladó, akkor mit tudok tenni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5545) Agyasima válasza Dluinet (#5543) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ha nem fogadod el az ajánlatát és nincs megegyezés, akkor nem az Ali dönt, kvázi függetlenül?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5546) Agyasima


Agyasima
senior tag

És mennyire igazatok lett. Nekiállt játszani az értetlent. GRRRR! :W

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5547) maj-viktor válasza Agyasima (#5545) üzenetére


maj-viktor
őstag

De pontosan... eszkalálod az ügyet és az ali dönt valaki javára a bizonyítékok alapján (esetek 90%-ában a vevőnek van igaza - vevő felé dönt)

De számít az érték - a hiba... ha olyan érték, akkor visszaposta, stb.

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5548) pk2


pk2
tag

Ezzel mi a fene lehet, oda vissza küldözgetik a városban, vagy mi ez? Lesz ebből egyáltalán valami? Kaptam már pár cuccot, de egyiknél sem láttam hasonlót sem a követőben.
http://www.trackitonline.ru/?tn=RK223385826CN

(#5549) Dluinet válasza Agyasima (#5545) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a javamra döntöttek, de a hajamra kenhetem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5550) Agyasima válasza Dluinet (#5549) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nem úgy van az, hogy az Ali központ csak akkor fizet a szállítónak, ha visszaigazoltad a rendelést, hogy OK. Vagy a dispute-ban megegyezett összeget fizeti csak. Vagy ha a javadra dönt, akkor tied a lóvé? Tehát: csak az üzlet ilyen vagy olyan lezárta után jut el az eladóhoz a lóvé, addig az Alinál "pihen"?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.