Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) maj-viktor válasza brekes (#5947) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha "sérülten" jött be az országba, akkor jó esetben kap egy ilyet...
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_13825-13825.html



Magyar Postás zacskó és papír mellékelve... és posta logós ragasztószalaggal "javítják" a sérülést!

Ha bontották, mert gyanús volt a tartalma, akkor szintén jelzik neked!
A többi paranoia vagy a postán valaki belenézett hátha kitud belőle lopni valami jót! :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5952) maj-viktor válasza beg (#5950) üzenetére


maj-viktor
őstag

Pont tegnap olvastam én is... szal új lehet

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5953) brekes válasza maj-viktor (#5951) üzenetére


brekes
tag

Köszi!

+BEG: Valószínű, hogy új dolog, én is kb. 1-2 napja észleltem.

(#5954) brekes


brekes
tag

Üdv!
Az miért van, hogy rendeltem egy terméket, már nyomkövetési számom is van, és rámegyek oda ahol írja, hogy hány nap van még a megérkezésig, akkor ott még mindig a processing time ketyeg?

(#5955) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Kis segítséget szeretnék kérni. Egyszer már adtam egy esélyt az aliexpressnek, de valószínűleg nem sokáig jutottam el vele, csak beregisztráltam.
Az adataim nem pontosak és most ki akartam javítani, de ebbe a problémába ütköztem és nem találtam rá választ itt sem (kereső): Please enter English and commonly used symbols here. Special symbols are not accepted.
Na már most rendben van ez így, hogy nem írhatok ékezetet? Ebayen engedi és szerintem fontos is a pontosság miatt...
De abban sem vagyok biztos, hogy hol kell megváltoztatni az adataim. Első lehetőség volt, hogy My Aliexpress -> avataromra klikk és bejött az accounts.alibaba.com, ami nekem furcsa. Második lehetőséget az előbb találtam meg: My Aliexpress -> Shipping Address. Talán akkor ez lesz a jó hely.

Egyébként egy Xiaomi telefont szeretnék rendelni és ez lenne az első rendelésem innen (ebayról már lassan megvan a 100). Gondolom itt nem lesz gond az eladóval, már csak magamra kell figyelni, hogy ne hibázzak. Szóval inkább kérdezek/írok a topikba. :B

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#5956) kirkri válasza Nestor16 (#5955) üzenetére


kirkri
addikt

Szia!

Ékezetes karaktert nem érdemes írni, mert ha az eladó gépén nincs olyan karakterkészlet ami tartalmazná a magyar ékezetes karaktereket, akkor az szívás. A postásod jobban tudja értelmezni az ékezet nélküli betűket, mintha kockák szerepelnének helyette.
Ha a postázási címet szeretnéd módosítani, akkor My Aliexpress -> Shipping Address.

Én Xiaomi telefont nem vennék eBay-en, / Aliexpress-en.
Nincs valamelyik kínai webshop EU-s warehouse-ában? (Áfa nélkül olcsóbb és egy megbízható webshopból mindig eredeti készülék érkezik, ami az Alin közel nem garantált.)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5957) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Van itt olyan, aki rendelne másnak aliexpressről? Konkrétan lenne egy kerékpár lámpa, ami úgy néz ki, mint a jelenlegi Gepida lámpám, de a jelenlegi kikapcsolt állapotban is lemerül, de még 1* 6k-t nem adnék érte.
Róla lenne szó. Ebay-en egyszerűen nem találom ugyanezt a lámpát, pedig onnan tudnék rendelni, van paypal-om, de alin ezt nem engedi (paypal). Vagy ne foglalkozzak vele és adjam meg a kártyaadataimat?
Előre is köszönöm.

(#5958) brekes válasza syler123 (#5957) üzenetére


brekes
tag

Szia!
Fizess nyugodtan kártyával, nem lesz belőle probléma.

(#5959) Melack


Melack
veterán

A processing time mit jelent az Alin? Kifizettem egy terméket lassan 15 napja, de még mindig nem adta fel az eladó. Ilyenkor mi van? Majd feladja, vagy mi? fizetés rendben lezajlott,azt láttam.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5960) WOT-H-A-C válasza Melack (#5959) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"elkészítik a csomagod"

Gyakoraltilag becsomagolják, megvárják még összejön pár rendelés amit megéri feladni (persze a megadott időn bellül) és átadják a futárnak, aki elviszi a postára-> "shipped"

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#5961) molvany válasza Melack (#5959) üzenetére


molvany
senior tag

Minden terméknél adva van az " elökészítési idö ". Ezt már vásárlás elött is láthatod ( és most is a terméknél ). Lehet hogy ilyen hosszú idö ( vagy még ennél is több ) van eleve megadva.

WhatsApp :+491737182060

(#5962) maj-viktor válasza Melack (#5959) üzenetére


maj-viktor
őstag

terméklappal könnyebben lehetne segíteni... de ha hosszú procesing time-ot válllalt, akkor te azt elfogadtad... ha meg az idő alatt nem nyög ki a egy TN számot, akkor törlik a megrendelést

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5963) syler123


syler123
veterán

Gyerekek ezt nem vágom :D Egyszerűen semmit sem fogad el :D

Country Code - City Code - Tel Number

Első mondjuk legyen a HU, City Code az mifene? A számot hogyan írjam? 701234567?

Azt hiszem megvan, tehát 36 70 és a szám :D
+ miatt nem volt jó először.

[ Szerkesztve ]

(#5964) kirkri válasza syler123 (#5963) üzenetére


kirkri
addikt

így van. :K

36 20/30/70 szám

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5965) syler123 válasza brekes (#5958) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, végül meg is rendeltem, majd kiderül, hogy klón, vagy a Gepida ugyanez a kínai lámpa.

Összehasonlítás:
Gepida vs Aliexpresses

(#5966) Melack válasza WOT-H-A-C (#5960) üzenetére


Melack
veterán

&molvany &maj-viktor: köszönöm! Amikor megrendeltem, akkor emlékeim szerint 5 nap szerepelt csak. Amúgy ez az a termék, bár új oldala nincsen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5967) molvany válasza Melack (#5966) üzenetére


molvany
senior tag

Sajnos itt már nem lehet megnézni mennyi is az eladó " elökészítési ideje " az adott terméknél.

WhatsApp :+491737182060

(#5968) kirkri válasza syler123 (#5965) üzenetére


kirkri
addikt

Ez ugyanaz a lámpa.
A Gepida igazából egy összeszerelő cég. A vázon kívül szerintem minden alkatrészt más gyártótól vesznek.
A kezdetekben kompletten vásárolták Olaszországból a bringákat és azokat forgalmazták itthon. forrás

Az gyakorlatilag kivitelezhetetlen lenne, hogy minden alkatrészt maguknak gyártsanak le.

Ahogy látom a Gepida is jó nagyot szakít a lámpán.
Két hete egy kerékpár sebességmérővel kapcsolatban tapasztaltam ugyanezt a Tescoban.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5969) Agyasima


Agyasima
senior tag

Rendeltem egy akksit, ami ~1 hét után bedöglött. Pedig az adott termék értékelése 100%. Jeleztem az eladónak a dolgot, megmondtam neki, hogy ha szerinte a terméke überf@sza, akkor lenne szíves újat küldeni. (Vagy, ha nem biztos benne, akkor kéne vissza a lóvé.) Kis unszolásra küldött újat. Legalábbis állítása szerint. Ugyanis a szingapúri posta honlapja szerint az adott tracking number nem létezik (még) és várjak 24 órát, hogy követhető legyen a cucc. De már harmadik napja adja ezt az üzenetet a posta honlapja. Kezdjek gyanakodni, hogy nem is adta fel az eladó a 2. akksit?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5970) syler123 válasza kirkri (#5968) üzenetére


syler123
veterán

Persze nagyot szakít a lámpákon én ezt elismerem. Viszont mindegyik gyártó ugyanezt csinálja, a német csodák is, a váz a gyártó érdeme, a többi Shimano, Avid stb alkatrész. Ennek ellenére ár/érték arányban még mindig jó bringák. Én nagyon elégedett vagyok a Gepida 500crs-emmel :)

(#5971) kirkri válasza Agyasima (#5969) üzenetére


kirkri
addikt

Benne van a pakliban, hogy nem küld semmit.

(#5970) syler123: Ezt nem vonom kétségbe, nálunk is mindenkinek Gepida bringája van a családban. Nekem és a nejemnek Alboin, a gyerekeknek Gilpil. Sőt, még apám nyugger bringája is Gepida, bár ettől kevés rondább bringát láttam eddig. Gepida Nedao :D

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5972) brekes


brekes
tag

3 napja kaptam tn-t de még mindig nem él! Szerintetek kamu, vagy még várjak?

TN: RH169647070CN

(#5973) kirkri válasza brekes (#5972) üzenetére


kirkri
addikt

Általában ezek nem kamu TN-ek, mindössze arról van szó, hogy még nem adta fel az eladó. Előbb-utóbb élni fog valószínűleg. Bár jött tegnap egy csomagom, amit megreklamáltam egy hete, hogy 10 napja nem él a TN, erre az eladó azt mondta, hogy úton van, csak biztosan valamilyen hiba miatt nem látszik. Aztán amikor megérkezett, látszott a csomagoláson, hogy mezei légipostával küldték TN nélkül.
Ilyen esetekben nálam kizárt az 5 csillagos értékelés. Mivel már van lehetősége "Seller's Shipping Method" opciót bejelölnie, így ne hazudjon nekem arról, hogy regisztrált küldeményként fogja küldeni TN-el.
Én sokszor inkább attól veszem, aki drágábban adja, ha az olcsóbbnál SSM van bejelölve.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5974) molvany válasza kirkri (#5973) üzenetére


molvany
senior tag

Sajnos én már második alkalommal járom meg kb. 2 hónap alatt hogy eleve nincsen is a kínálatában a "Seller's Shipping Method" mégis azzal küldi annak ellenére, hogy a HongKong postát választom, ami adva van.
Az elsö természetesen meg sem jött ( pénz már visszajött az Ali - tól ).
A másodikat " tegnap küldte el ", ugyan ezzel a játékmóddal "Seller's Shipping Method"
Gyorsan megírtam, hogy vagy változtat vagy azonnal ( 5 nap múlva lehet leghamarabb ) vitát nyitok.
Erre gyorsan reagál, hogy bocs így meg úgy, visszatartsa és változtat.
Azt már nem írtam meg neki, hogy nincsen mit visszatartani, mivel még csak a számot kérte ki, fizikailag még sehol a küldemény :C

WhatsApp :+491737182060

(#5975) kirkri válasza Melack (#5959) üzenetére


kirkri
addikt

Augusztus 25-én a "nagy akciók" napján beleszaladtam én is figyelmetlenül egy olyanba, hogy sikerült 30 napos processing time-os terméket vennem. Viszont nem esküdnék meg rá, hogy akkor is az szerepelt ott, amikor rendeltem.

Ezt vettem. Látható, hogy ha most venném, akkor 15 napos lenne a processing time, ehhez képest nekem ettől több van még hátra. Lemondani és megvenni mástól viszont nem tudom, mert kupont vettem igénybe, és ott szerepelt, hogy nem lehet később visszalépni a rendeléstől. Mindegy, ki tudom várni, csak érdekességként említettem meg.

(#5974) molvany: Ismerős szituáció. :K

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5976) Agyasima válasza kirkri (#5971) üzenetére


Agyasima
senior tag

Még nem sürget a dolog, de pár nap múlva akkor eszkalálódik a dolog majd.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5977) brekes válasza kirkri (#5973) üzenetére


brekes
tag

Köszi a részletesen kifejtett választ! :))
Nem tudom, hogy mi történhet... Az eladó azt mondta, hogy már fel van adva a csomag, és 3-4 nap múlva lesz aktív a TN!
Gondolom a hétvégét nem kell számolni, úgyhogy hétfő, kedd fele kellene, hogy lássak rajta valamit, ha nem akkor írok neki, hogy mi van.

Köszi még egyszer. :R

(#5978) brekes válasza brekes (#5977) üzenetére


brekes
tag

Írtam most az eladónak inkább (kíváncsiság....) és azt írta, hogy holnap reggel látható lesz a TN. Meglátjuk mi lesz.

(#5979) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Sziasztok,
ÁFA fizetés, vám témakörben: ha rendeltem egy <40eur értékű dolgot, s a
honnan kérdésre ezt látom az Aliexpressen:
"Sold By
XY Co., Ltd.
China (Mainland) "

(vagy nem tudom, lehet más az eladó ilyenkor?)...
Szóval ezesetben
"Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes
45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):
0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli "

tehát ha magánszemélyként adnák el nekem, s gifttel, akkor elvileg az ár miatt sem áfát, sem vámot nem kellene fizetnem....jól gondolom?
A fenti "sold by" esetben egyébként sajnos egy céggel állok szemben? Hogyan bírhatom rá őket, hogy akár kisebb árat/akár giftet írjanak a csomagra...egyáltalán kell ez? Vagy automatikusan <40eurra és giftként adják fel?

köszi!

(#5980) kirkri válasza kozeposztaly (#5979) üzenetére


kirkri
addikt

Írhatsz nekik, ha nagyon szeretnél, de nagy jelentősége nincs, hogy rá van-e írva, hogy ajándék.
Megkérdezhetjük mi a termék? Vannak olyan termékek amikre jobban koncentrálnak a vámosok, illetve vannak olyanok amik sokszor akkor is átmennek vám és áfa nélkül, ha bőven 50 euro felett van az áruk.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5981) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!

Aliexpress rendelésnél rányomtam, hogy jegyezze meg a bankkártya adataimat, most a rendeléseknél így be sem kéri az adatokat, hanem azonnal lehet fizetni. Próbáltam keresni, hogy hogyan lehet eltávolítani, de nem találtam meg egyelőre. Az Alipay-en belül lehetne ezt állítani?

(#5982) kozeposztaly válasza kirkri (#5980) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

szia,
sima kis karóra, 30 eur körül

szóval kérdés, hogy a sold by egy Ltd, akkor a "Cég - magánszemély között"-i történet, s ezzel a 22eur max limit érvényes?
Mi az esély, h mégis nem kell semmit rá fizetnem? Mik a tapasztalatok?

(#5983) KamuMazsola válasza kozeposztaly (#5982) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A vámosokat nem érdekli, hogy magánszemély-e, csak abban az esetben, ha van az ajándékozásról szerződésed. A 30 dolcsi óra atcsúszik, mert 10 euró alatti vámterhet nem kell megfizetni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#5984) kirkri válasza kozeposztaly (#5982) üzenetére


kirkri
addikt

95%, hogy nem kell fizetned semmit. A 15000 forintos okos órák is átjönnek, ha csak egy mezei óra, akkor tuti nem akad fenn.
Tablet, telefon, ezek szinte minden esetben fennakadnak.

Törvényileg van differencia, de a gyakorlat azt mutatja tök mindegy, hogy magánszemélytől, vagy cégtől veszed.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5985) kozeposztaly válasza KamuMazsola (#5983) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

30 eur, nem $ :)
ok, akkor elvileg nincs vám.
áfa? azt mi alapján vetik ki rám? Mik a tapasztalatok egy 30-40 EURos dolognál az áfával?

(#5986) kirkri válasza kozeposztaly (#5985) üzenetére


kirkri
addikt

Rendeld meg nyugodtan, nem lesz sem áfa, sem vám.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5987) KamuMazsola válasza kozeposztaly (#5985) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az áfát a termék és a szállítás együttes értékére vetik ki. Mértéke 27 %, valamint ha a posta vámolja 2000 Ft a posta vámügynöki díja.
30€ 27%-a 8,1€, tehát 10€ alatt volna a vámteher, így azt nem fizettetik ki veled.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#5988) kozeposztaly válasza KamuMazsola (#5987) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

köszönöm a reakciókat!
s mit mondtok egy hasonló kis kézi órára, 80 EUR ár esetén?
az már nagy eséllyel áfás (27%), de vámmentes akkor? + 1-2000 ft kezelési költség (a plusz terhek miatt)

(#5989) kirkri válasza kozeposztaly (#5988) üzenetére


kirkri
addikt

80 eurós órát már nem szabad venni Kínából. (esetleg okosat)
Sok a hamisítvány közöttük, azok meg szépnek szépek, de nem igazán pontosak.

Az összegeket jól számoltad.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5990) brekes


brekes
tag

Szerintetek egy 40 dolláros nike cipőbe beleköthetnek a vámon, ha csak 10 dollár van írva értéknek + gift-ként van feladva?

(#5991) Vitriol87 válasza brekes (#5990) üzenetére


Vitriol87
csendes tag

155$-os iPhone simán átjött a vámon, mindenféle ÁFA és egyebek nélkül. Gift+19$-os érték volt feltüntetve a viszonylag nagy méretű kocka dobozon. Mondjuk a mai napig nem értem, h kerülte ki a vám figyelmét. Szingapúr postával jött.
Nagy valsz. a cipővel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#5992) brekes válasza Vitriol87 (#5991) üzenetére


brekes
tag

Ehhez még dobozt sem ad az eladó, hogy minél kisebb legyen a csomag! Remélem átjön.

Honnan rendelted azt az iphone-t? :D

[ Szerkesztve ]

(#5993) Vitriol87 válasza brekes (#5992) üzenetére


Vitriol87
csendes tag

iPhone 5c 16GB, only phone. First-link nevű "shop" alin :).

(#5994) brekes válasza Vitriol87 (#5993) üzenetére


brekes
tag

Tudod linkelni privátban a boltot? Nem találom :(

(#5995) syler123 válasza Vitriol87 (#5993) üzenetére


syler123
veterán

Ez engem is érdekelne.

(#5996) syler123 válasza syler123 (#5995) üzenetére


syler123
veterán

Megvan, bár már inkább 180$.

(#5997) Melack válasza roti86 (#5981) üzenetére


Melack
veterán

Nekem a lejárati dátumot mindig pluszba kéri:/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5998) brekes


brekes
tag

]Ez a TN: RS309682137NL arra utal, hogy Hollandiából jön a csomag, bár még nem él. (ma hajnalban küldte az eladó) Kérdeztem az eladót, hogy Hollandiából jön-e tényleg, és erre küldte ezt a képet amit feltöltöttem + még írt valamit, hogy náluk China post meg Netherland post van, vagy valami ilyesmi (nagyon rossz angollal írt, alig értettem)

A kérdésem az lenne, hogy akkor most ez Hollandiából jön, vagy Kínából? Ha Hollandiából, akkor kb. hány nap mire ideér?

[ Szerkesztve ]

(#5999) Dluinet válasza brekes (#5998) üzenetére


Dluinet
nagyúr

holland posta Hollandiából jön
a UPS az USA-ból
a DHL Németországból
ja nem, fuck shit

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6000) chester99


chester99
aktív tag

üdv mindenkinek

ezt szeretném megrendelni, szerintetek mennyibe fájna pontosan, áfa jön még rá? bocsi a sok kérdésért de még nem rendeltem innen, viszont elég korrekt árazású a dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.