Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) kirkri válasza mateus (#6499) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, szerintem is elmaradt a postázás.
Valószínűleg nem szándékosan, erre utal a magatartása.
Azért kéri, hogy indíts case-t, hogy ne kelljen kifizetnie a jutalékot az Alinak egy el nem adott termék után. Nyisd meg és gyorsan rövidre tudjátok zárni az ügyet.

(#6493) Flagg: Én nem tolnám ki a helyedben, mert az ilyen eladóval nem érdemes tovább vacakolni. Nincs meg más eladónál ugyanez a termék?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#6502) kirkri válasza Zoty4 (#6494) üzenetére


kirkri
addikt

Ha egy-két napon belül nem viszik ki, akkor érdemes bemenni a postára és rákérdezni, hogy merre lehet, de ha a "Belföldi kézbesítésre továbbítva" státuszra csak szerdán este váltott, akkor azt leghamarabb csak pénteken kaphattad volna meg, szóval nem vagy nagyon elkésve vele.

Mostanában több csomagomnál is találkoztam olyan köztes státusszal, hogy megérkezett a postára a küldemény, majd ugyanaznap délután a kézbesítés ténye, vagy a postán átvehető státusz következik. (De nem minden TN ilyen továbbra sem, szóval nem tudom mitől függ)

(#6497) Totinyek: Melyikőtök akciójára vár most a rendszer? Olyan képet kér, amit eddig még nem adtál meg neki? Ha igen, akkor én beírnám azért megjegyzésként, hogy az eladó szándékosan húzza az időt.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#6503) WOT-H-A-C válasza kirkri (#6502) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Most vettem észre! Grat a kinevezéshez! :C :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6504) Totinyek


Totinyek
csendes tag

Szia! Most az én válaszomra vár a rendszer. kb 10 képet töltöttem már fel,meg egy videot. Most egy olyan képet kér amit még nem raktam fel neki. Konkrétan egy olyan képet amin látszik egy kis logos matrica a kijelző oldalán.

(#6505) kirkri válasza Totinyek (#6504) üzenetére


kirkri
addikt

Csináld meg neki gyorsan, ha van rajta ilyen matrica. Sajnos ezt nem tudod megkerülni.

(#6503) WOT-H-A-C: Köszönöm, ma délután érkezett a felkérés. :)

(#6500) sander74: Számodra nincs jelentősége, előbb-utóbb átvált finished státuszra. Én úgy gondolom, hogy ilyenkor oldja fel az Ali a zárolást a pénzeden. Szóval most jut hozzá az eladó a pénzéhez. (Ha tévednék, akkor majd valaki kijavít.)

21 éve a Prohardveren! ™

(#6506) chesterboy válasza sander74 (#6500) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Nálam is ugyanez a helyzet. 7én adtam legutóbb értékelést akkor nem vettem észre, igaz azt telón adtam.

(#6507) sander74 válasza chesterboy (#6506) üzenetére


sander74
tag

Annyira nem visel meg a dolog, csak furcsa, hogy eddig minden finisre váltott egyből, ez az 1 nem. :)

(#6508) adamdh


adamdh
csendes tag

Sziasztok!
Első problémás ügyem úgy néz ki sikeresen zárult. (röviden: rendeltem telefon házat+hozzá csavarhúzót de a szerszám lemaradt, partial refund - eladó elfogadta, de nem látom hogy visszaérkezett volna bármi pénz is.)
Mennyi lehet ennek az átfutási ideje? Szombaton fogadta el, a vásárlást az Ali rendszere le is zárta egyből.
Köszi előre is.

(#6509) kirkri válasza adamdh (#6508) üzenetére


kirkri
addikt

Elég nagy a szórás, volt már 3 napos, de egy hetes visszautalásom is.
Itt a fórumtárs azt írja, hogy 12 napja várja a pénzét, de a topik hozzászólásai alapján ez eléggé egyedi esetnek tűnik.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6510) A texasi válasza adamdh (#6508) üzenetére


A texasi
aktív tag

(#6511) Totinyek


Totinyek
csendes tag

Megcsinálom neki,de érdekes,hogy az összes terméke le van szedve az oldalról csak egy darab telefon kijelző van.

(#6512) kirkri válasza Totinyek (#6511) üzenetére


kirkri
addikt

Lehet, hogy nem véletlenül, ezt nem tudhatjuk. Sajnos a hivatalos utat be kell járnod ebben az esetben is, mert, ha a határidő lejártáig nem teljesíted a kérést a végén te is rosszul jöhetsz ki az ügyből.

Használd a válasz gombot kérlek, hogy átláthatóbb legyen melyik hozzászólásra reagálsz.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6514) kirkri válasza A texasi (#6513) üzenetére


kirkri
addikt

Köszönöm :R

Hamarosan sort szeretnék keríteni egy összefoglaló megírására, amihez számítanék az Alis tapasztalatokkal rendelkező fórumtársak segítségére. Semmilyen előnnyel nem jár a közreműködés, mindössze egy nagy köszönöm és a nevek megemlítése az összefoglaló végén. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#6515) Hunujv válasza kirkri (#6514) üzenetére


Hunujv
tag

Pár éve mikor indítottam a topikot ITT összeszedtem pár dolgot az Aliról, bár frissítésre szorúl, de hátha segít. :)

És persze, én is gratulálok! ;)

[ Szerkesztve ]

(#6516) kirkri válasza Hunujv (#6515) üzenetére


kirkri
addikt

Nagyon hasznos, ez akár alapnak is szolgálhat és ezt aktualizálhatnánk/bővíthetnénk ki. :R
Köszi!

21 éve a Prohardveren! ™

(#6517) Zoty4 válasza kirkri (#6502) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi, akkor várok szerdáig vele, csak az a furcsa, hogy a pénteken megérkezett cuccot meg kihozták tegnap, a szerdait meg még nem

[ Szerkesztve ]

(#6518) Repsol600 válasza zsolesz06 (#6459) üzenetére


Repsol600
addikt

Magyarországon rossz postához (más városban lévő) küldték, innen vissza küldik ahhoz a postához ahova tartozol.

[ Szerkesztve ]

(#6520) opelastragsi


opelastragsi
csendes tag

Üdv,
2. rendelésem: 27-én fizettem ki. 5 napos processing. Október 2-án adta fel az eladó a boríték szerint. Tegnap azaz 12-én meg is kaptam. Nem regisztrált, kamu yanwenes trackinggel. Nem is rossz :)

(#6521) A texasi válasza opelastragsi (#6520) üzenetére


A texasi
aktív tag

Ez tényleg nem futott rossz időt! :K

(#6522) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

VÁM elé került a csomagom, de el is küldtem nekik minden szükséges dokumentációt. Kérdés csak annyi h mire számítsak meddig ülnek még rajta? Nem mondom h égetően fontos a csomag de már 1 hete az országban van és még csak most jutott el a VÁM-ig :DDD fantasztikus a magyar posta :C

(#6523) Turbobacsi válasza vasi89 (#6522) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

+1! :W

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6524) Totinyek válasza kirkri (#6512) üzenetére


Totinyek
csendes tag

És ezt a módosítást gondol az idő húzás miatt csinálja.Meddig csinálhatja ezt hivatalosan?

(#6525) mateus válasza kirkri (#6501) üzenetére


mateus
senior tag

Trükkösek..
Szerintem szándékosan csinálta így, mert elsőnek írta, hogy mégsincs a kinézett cipő, válasszak másikat, de én későn vettem észre hogy írt. Ekkor válaszoltam, hogy oké, választok másikat, de írta, hogy nem kell, mégis szerzett. Hát ezek szerint mégsem, és veszítettem másfél hónapot..:D
Még szerencse, hogy könnyen visszakaptam a pénzem...

(#6526) kirkri válasza Totinyek (#6524) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos ilyen tapasztalatom nincs. Az eddigi leghosszabb vitám két körös volt, először videót, majd képet kért az eladó. Aztán a képek után már visszakaptam a pénzem. Miután feltöltötted a képet a matricáról gondolom most megint az eladóra vár az ügy. Mennyi időn áll a számláló?

21 éve a Prohardveren! ™

(#6527) Totinyek válasza kirkri (#6526) üzenetére


Totinyek
csendes tag

most 1 nap és 9 óra,hétfőn már letelt,miután feltöltöttük a képeket,de kedden reggel új kéréssel jött és megint elindult a számláló. Azt hittem, ha le jár az idő akkor már csak az ali döntése van hátra,de a jelek szerint nem. Így viszont el lehet a dolgot húzni jó sokáig. Amúgy ma néztem az oldalát és üres az egész,nincs egy darab eladó terméke se. (Érdekes...)

(#6528) A texasi válasza vasi89 (#6522) üzenetére


A texasi
aktív tag

Megküldött dokumentumok feldolgozása státuszt mutat a nyomkövető?

(#6529) RBJ


RBJ
addikt

A tegnap rendelt g9 led et már feladták. Eddig ez a leggyorsabb postázás.
De viszont két tételnek holnap jár le a 9 napja. Hosszabítsak rá vagy nézzek más eladót?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6530) A texasi válasza RBJ (#6529) üzenetére


A texasi
aktív tag

Ez szerencsés, :K
mivel nagyon ritka a másnapi (tényleges) postára adás!

(#6531) RBJ


RBJ
addikt

Ha mégse hosszabbítom a feladási időt egyből jön vissza a pénz? Mennyi idő a lefutás? Vagy érdemes rátolni még egy kis időt? De az is érdekes az eladó se ír, hogy blablabla .

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6532) A texasi válasza RBJ (#6531) üzenetére


A texasi
aktív tag

A helyedben nem hosszabbítanám meg; :N
azzal csak az eladónak segítesz,
hogy tovább tudja húzni az időt!

(#6533) kirkri válasza RBJ (#6529) üzenetére


kirkri
addikt

Valószínűleg az utolsó nap bejelöli feladottnak. Aztán még egy pár napig ül(het) rajta, arra hivatkozva, hogy a TN amit kaptál csak napok múlva fog megjelenni a rendszerben.
Én is azt mondom, hogy ha mégis hagyná lejárni az eladó, akkor ne hosszabbíts.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6534) PpenoO


PpenoO
őstag

Sziasztok,

A kérdésem az lenne, hogy az eladó megváltoztathatja a szállítás módját a vásárló beleegyezése nélkül?

A TN is kamu de azért belinkeli hol tudom majd nyomon követni a csomagot...

(#6535) vasi89 válasza A texasi (#6528) üzenetére


vasi89
addikt

Dehogy, egy hét után mutatja azt h vám elé állítva és jelenleg is.

(#6536) kirkri válasza PpenoO (#6534) üzenetére


kirkri
addikt

Nem változtathatja meg, de ettől függetlenül előfordul, hogy megteszik. Pár dolláros termékeknél jellemző leginkább. Ezt a TN-t valószínűleg sehol nem tudod majd követni. Háromszor kaptam eddig ilyen TN-t, egyik sem működött.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6537) PpenoO válasza kirkri (#6536) üzenetére


PpenoO
őstag

5.85$ értékről, 50%-os akciós termékről (3db usb kábel) beszélünk. Jól gondolom, hogy amennyiben nem érkezne meg a csomag, egy dispute esetén nem kérdés, hogy az Ali/eladó refundol?

(#6538) kirkri válasza PpenoO (#6537) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, jól gondolod.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6539) molvany válasza PpenoO (#6534) üzenetére


molvany
senior tag

Mint a fórumtárs is írja, hivatalosan nem változtatthatná meg.
De megteszik szemrebbenés nélkül. Nekem kb. 1,,5 hónap alatt négy ilyenem volt ( van ). Van amelyik semmit sem jelez, csak a választott CN - es TN helyett beírt egy számsort ( YW - felejtös a követés, semmi köze a regisztrált küldéshez ).
Vanamelyik a küldés után írt egy " elnézés levelet " :C ( gyakporlatilag szórol szóra azt, amit neked írtak ).
Mi szerint nekem ez a jobb küldési mód :Y 40 napja úton van valahol ( ma - holnap indítom szó nélkül a vitát és kérem vissza a pénzem ).

WhatsApp :+491737182060

(#6540) A texasi válasza vasi89 (#6535) üzenetére


A texasi
aktív tag

Kérdezz rá a Posta Ügyfélszolgálatánál, szerintem! :B

(#6541) vasi89 válasza A texasi (#6540) üzenetére


vasi89
addikt

Az volt az első dolgom hétfőn miután elküldtem a papírokat. Azt mondta a nő h utánakérdez és visszaszól. Azóta is :DDD

(#6542) A texasi válasza vasi89 (#6541) üzenetére


A texasi
aktív tag

Én kitartóan ostromolnám tovább őket! :DDD

(#6543) Indy1


Indy1
tag

Rendeltem szilikon tokot telefonra es nem passzol. Van teendo (vagy csak fenykepes dispute)?

(#6544) A texasi válasza Indy1 (#6543) üzenetére


A texasi
aktív tag

Az első dolgod: Open Dispute

Leírod, hogy mi a problémád a termékkel,
mellékelsz fényképet,
utána várod az eladó reakcióját!

(#6545) vasi89 válasza A texasi (#6542) üzenetére


vasi89
addikt

Most hívtak vissza. Megkapták a papírokat, a NAV ül még rajta pár napot. Kb. jövőhéten meg is kapom. Mi lenne ha még sürgős is lenne? :DDD

(#6546) A texasi válasza vasi89 (#6545) üzenetére


A texasi
aktív tag

De legalább már elkezdték a vámkezelést ... :DDD

(#6547) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Megérkezett első rendelésem.

Pozitív tapasztalatok:
09.28.-a fizetés, 10.14.-e árú érkezése--elég gyors
A termék (horgászorsó) az elvárt minőségű.

Negatívum:

A tracking-nál az utolsó bejegyzés : "2015.10.07 10:52 (GMT-7): Departure from outward office of exchange"

Ez alapján még várhatnék.

(#6548) Melack


Melack
veterán

Augusztus 18-ai rendelés, ami szeptemberben lett feladva,de még nyoma sincs a helyi postán se, 20 nap van Buyers protectionből, nyithatok dispute-ot? Már kérdeztem az eladót egy hete, de nem válaszol semmire.

Scholl velvet smooth set electric pedicure foot file diamond feet care pedicura skin callus remover & 2 Replacement Rollers Order time & date: 13:43 Aug. 18 2015 Awaiting delivery Buyer Protection time remaining: 20 days 3 hours 30 minutes

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6549) kirkri válasza Melack (#6548) üzenetére


kirkri
addikt

Dispute-ot bármikor nyithatsz, annak semmilyen következménye nincs rád nézve. Bármikor zárható, ha sikerül megegyeznetek, illetve még ki is tudja tolni az eladó a dispute keretében a határidőt. Nekem volt olyan, hogy kitolta a határidőt egy héttel, így addig eszkalálni sem engedett a rendszer.

TN mutat valamit, vagy nem követhetőt kaptál belőle?

21 éve a Prohardveren! ™

(#6550) Melack válasza kirkri (#6549) üzenetére


Melack
veterán

TN csak annyit mutat, hogy vmiféle jelzés érkezett a rendszerbe. De semmi több. Akkor nyitom a dispute-ot.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.